Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) eeXaa válasza jjeahh (#28600) üzenetére


eeXaa
addikt

...én a felső vágásával, az alsóra szavazok, highlights ill. expó csökkentéssel...

(#28602) LimaBravo69 válasza hcl (#28597) üzenetére


LimaBravo69
tag

Köszönöm!
Sajna kicsit ferde lett az eredeti kép, a betonszegély a kiegyenesítés "áldozata" lett.

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#28603) Fandango válasza jjeahh (#28600) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Az 1. kep jobb vagas szempontjabol.

(#28604) jjeahh válasza eeXaa (#28601) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Fandango: nem túl sok az üres tér (fal) baloldalt? a jobb felén meg ehhez képest zsúfolt, zavaros, az alsó képen meg mintha egyensúlyba kerülne az egész kompó :F utómunka meg az alsón tényleg jobb? highlights-ot később megpróbálom babrálni :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28605) Fandango válasza jjeahh (#28604) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Szerintem nem, mivel egyszerre latom mind2 kepet, a 2.-nal olyan fura ahogy a bal szele le van vagva.

(#28606) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Sziasztok,

A feleségem szerint xar és általában igaza van... :DDD

De azért megkérdeznélek Titeket is, mit gondoltok... :R

Peace

(#28607) eeXaa válasza jjeahh (#28604) üzenetére


eeXaa
addikt

...nekem valahogy vékonyabbnak tűnik a kép ezzel a vágással, ami ránézésre egy kicsit zavaró is, számora szembetünőbb mint az hogy mi van a képen... amúgy a felsőnek is megvan a saját íze, technikailag ott nem szúrja a szemem semmi... talán a csak a vaku...

[ Szerkesztve ]

(#28608) copass válasza Neszójábe (#28606) üzenetére


copass
veterán

a feleségnek "mindíg" igaza van! :D
eltünt a feje, háttéren nem lehetne húzi világosba?
ettől függetlenül érdekes kép számomra.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28609) Neszójábe válasza copass (#28608) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Én vettem le a fejét, vissza tudom rakni... ;)

Mennyi fejet szeretnél? :DDD

Peace

(#28610) copass válasza Neszójábe (#28609) üzenetére


copass
veterán

haja látszódjon, zavaró fej nélkül.
de meglepő. néztem egy darabig, hogy most ez hogy?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28611) eeXaa válasza Neszójábe (#28606) üzenetére


eeXaa
addikt

..sztem menne egy 16:9 es vizszintes vágással szűken a felső kéz felett kezdve...

(#28612) Neszójábe válasza copass (#28610) üzenetére


Neszójábe
senior tag

[ Szerkesztve ]

Peace

(#28613) copass válasza Neszójábe (#28612) üzenetére


copass
veterán

16:9 erős kép lett így.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28614) Neszójábe válasza copass (#28613) üzenetére


Neszójábe
senior tag

:R

Feleségemnek továbbra sem tetszik... :DDD

Peace

(#28615) copass válasza Neszójábe (#28614) üzenetére


copass
veterán

a vágás dobta fel nagyon eeaa-nak köszönd.
nejem most ismeri el ~3 év után, hogy csak jók a képeim...nem az hogy kompakt is tudott ilyet.
meg mondjuk sokat nyom a latba hogy bölcsibe,oviba milyen ótvarxar képeket csináltak "fotografik" pénzért, bemozdult vakus kép piros szemmel 500ér?
...apáé meg valahogy szebb, oszt nem is fotós!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28616) Neszójábe válasza copass (#28615) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Igen, nem írtam oda, mindkettőtöknek köszönöm!

Szerintem itt sokunknak van ilyen sztorija, nekem esküvővel. Sajnálatos, amikor egy kókler tönkretesz egy emléket és még pénzt is kér érte...

Peace

(#28617) *Ropi* válasza copass (#28615) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az sem rossz, amikor a szülők fotóznak: T_a_m_a_s-nak segítettem múltkor Ábel bölcsis csoportkép tablójában. Tamás összegyűjtötte a szülőktől a gyerekek képeit, én meg összedobtam neki a tablót. De olyan képeket küldtek a szülők, hogy pl. a gyerkőcnek csak fél arca volt meg mert kilógott a képből, vagy egy másiknak az arcán fél kilónyi kekszmaradék-morzsa volt, általánosságban sokszor valami oda nem illő tárgy lógott be mögöttük a képbe, amit ki kellett retusálni...Marha egyszerűnek látszik, de egy napom simán elment a fotóstoppolgatásra, amíg lett másik fél arca is a srácnak, meg eltüntettem a morzsákat meg a fregolit és hasonlókat... :D Összesen talán 2 kép volt amihez nem nagyon kellett nyúlni: az egyik persze Tamásé. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28618) jjeahh válasza eeXaa (#28607) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R amúgy nem volt vakuzva :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28619) hcl válasza *Ropi* (#28617) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Katasztrófa, mennyire nem figyelnek oda az emberek semmire :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#28620) jjeahh


jjeahh
nagyúr

no, hozok én is egy gombát, sztetek zavaró a kerítés a háttérben?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28621) jjeahh válasza jjeahh (#28620) üzenetére


jjeahh
nagyúr

lejárt a szerk idő: eddig nem volt gondom a flickr-el, most nem értem miért élesít ilyen kegyetlenül :F az eredeti kép sokkal lágyabb...vagy csak nálam csinálja? felraktam ide is, ez az oldal mintha korrektebben jeleníti meg...nem igazán szeretem a "fotosopposan túlélesített" feeling képeket :(((

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28622) copass válasza *Ropi* (#28617) üzenetére


copass
veterán

nálunk "szerencsére" fotós fotózta a bölcsis tablóra. nagylátóval bszki. némelyik gyereknek akkora ufófeje lett hogy iszonyat. oké bölcsisek, de simán megálttak ott a fotós előtt.
lányom instruálta a barátait: gyere ide állj, semmi baj nem lesz, csak mosolyogni kell!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28623) eeXaa válasza jjeahh (#28618) üzenetére


eeXaa
addikt

...ahhh. ok , azt a cégért lámpabúrának néztem amin visszavarődik a fény...

(#28624) zgospel válasza *Ropi* (#28617) üzenetére


zgospel
őstag

annak a Preizler gyereknek szép szimmetrikus az arca :DDD :DDD :DDD ;]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28625) Adamis válasza jjeahh (#28620) üzenetére


Adamis
őstag

Ha zavar a kerítés, fotosoppold ki! ;) :DDD

(#28626) matyi012345 válasza jjeahh (#28620) üzenetére


matyi012345
őstag

Dobj be a háttérbe valami bokeh függönyt, szerintem tudsz válogatni a galériádból. :DDD

(#28627) jjeahh


jjeahh
nagyúr

köszi a tippeket :DDD engem annyira nem zavar, de később lehet tényleg ki Ps-elem

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28628) copass válasza zgospel (#28624) üzenetére


copass
veterán

ahhhh. tényleg!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28629) Rypejakten válasza Neszójábe (#28545) üzenetére


Rypejakten
addikt

ez is még a kolléga érdeme, illetve én merészeltem átrakni fekete-fehérbe. a fejért elnézést kérek, sosem voltam fotókompatibilis.

(#28630) Schuby


Schuby
aktív tag

Gomba helyett tegnap ezt találtam az erdőbe

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#28631) Schuby válasza jjeahh (#28620) üzenetére


Schuby
aktív tag

A kerités nem, de a homály az előtérben annál jobban zavar.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#28632) mumk1


mumk1
addikt

Ma megjött a nagy orosz csoda. :)
Sajna már eléggé besötétedett mire hazaértem, de ennyit még elkaptam vele a kertbe.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#28633) jjeahh válasza mumk1 (#28632) üzenetére


jjeahh
nagyúr

40-2? :Y kíváncsi vagyok az örvénymosoda mennyire érvényesül apsc-n

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28634) mumk1 válasza jjeahh (#28633) üzenetére


mumk1
addikt

Bezony, ukrajnai beszerzésből. :)) Nem semmi cucc, még nem volt a kezembe, másfél kiló tömény acél és üveg. :DDD
Mos ez szépen, csak ezt a képet már rendesen croppoltam, mert nem tudtam közelebb férkőzni ehhez a nyomorult szenderhez. Gyors kis dögök manuális obihoz. :D

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#28635) Schuby válasza mumk1 (#28632) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nekem úgy tűnik mintha iszonyatos CA lenne rajta. Lehetséges?

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#28636) MC Pite


MC Pite
veterán

Schuby: kicsit kevés az éles tartomány, plusz egy kis derítés jól állna a levélnek.

mumk1: Ami kifér a képből (világosságban) még ráhúznám a virágra, meg egy kicsit a szenderre is. De durva bokeh, érdekes :D

Hogy ne csak a szám járjon, obitesztről hozok egyet én is:

szerk: Hű, öregszem... exposure pot szerint idén másfélszer annyi képet csináltam ekv 35-40mm-en, mint 90en, és kb kétszer annyit mint 50en. Nemrég az ekv 75sem volt szűk egyetlen fixnek :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#28637) Schuby válasza MC Pite (#28636) üzenetére


Schuby
aktív tag

Na igen, igy utólag én is láttam,a többi képen még feltünőbb, van ahol már a másik gyümölcs is homályos de ott nem tünt fel. Volt nálam eszköz a derítéshez, csak épp azon hasaltam :D A többfunkció átka....

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#28638) mumk1 válasza Schuby (#28635) üzenetére


mumk1
addikt

Simán lehet, már nagyon kevés volt a fény, viszont arra még jó volt, hogy tökig nyitva lőjek vele egy párat. :)
Viszont a nyári orgona színe is elég fura lett.

A szedres klassz lett, talán a csúcsfényekből picit visszavehetnél. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#28639) Schuby válasza mumk1 (#28638) üzenetére


Schuby
aktív tag

Köszönöm. Úton vagyok, csak egy kis noti van velem, aminek elég gyenge a kijelzője , igy nem babráltam rajta semmit, csak a szokásos, WB, CA, Lens Correction.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#28640) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Hoznék egy képet a hétvégéről, hátha másnak is tetszenek az ilyen fotók:

Véleményeket előre is köszönöm!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#28641) zgospel válasza Fotonhámozó (#28640) üzenetére


zgospel
őstag

kapta a csillagot :C

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28642) Fotonhámozó válasza zgospel (#28641) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! :)

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#28643) Neszójábe válasza Fotonhámozó (#28640) üzenetére


Neszójábe
senior tag

A szokásos minőség. ;)

Szándékosan választottad ezt a szöget? Mehetett volna mindkét vonal sarokból sarokba.

Peace

(#28644) Zolly444 válasza Fotonhámozó (#28640) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Legalább 10percig néztem hogy mi lehet ez de még most sem vagyok benne biztos.. Székek? :DD

(#28645) belovary válasza matyi012345 (#28568) üzenetére


belovary
senior tag

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget, és bármikor kapható vagyok az ilyen segítségre-videóra! :R Ha a kép nem is jó, legalább tanultam jó pár dolgot, ami csak jól jöhet a jövőben. :R Itt a kép, és szinte csak pár mozzanattal csináltam máshogy mint ahogy ajánlottad! Nekem még így is egy kicsit "kék", de a családnak is így tetszik jobban. :DD Szerintetek?

Írtam korábban, hogy voltam fent a hegyen, (csak azt hiszem a Canon topikba :DD ), a lényeg az, hogy elég durva extrém körülmények között kellet képelnem, és nem igazán tudtam... magyarul bénáztam. :DDD
Felhőben, esőben, olyan helyeken, hogy nem vagyok normális, és nekem kicsit csalódás, ahogy a képeket visszanéztem. Persze ilyen időben, nem várhatok szikrázó színeket, és a 18mm is erre volt elég, mert semmilyen irányba nem tudtam mozogni...
A kérdésem, mielőtt regényt hadoválnék ide, hogy szerintetek ezek a képek kukák? Visszaad bármilyen hangulatot? Gondoltam, majd ha lesz egy 10-18mm obim, újra kimegyek ha ilyenek lesznek a körülmények, és újraképelem, csak akkor már okosabban kéne, ezért is írok... :)

Nem akarok ideszemetelni mindenféle képemet, ezért aki úgy érzi hogy időt szakít rá, annak óriási :R
Ezekről a "vízeséses" képekről lenne szó:
[link]
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#28646) Fotonhámozó válasza Neszójábe (#28643) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Szándékosan. Előzőleg a 35-ös volt a vázon, azzal több nézőpontot is kipróbáltam. Igaz, közelebb voltam a székekhez akkor, de nem tetszett, ha a széksorokat vagy a háttámlák által meghatározott vonalat saroktól sarokig futtattam a képmezőben. Később felcsavartam a telét, ezzel csak 2 képet lőttem a székekről (ez az egyik a 2 közül, vágatlan, teljes kocka), de már nem próbálkoztam a szabályos, sarokba kifutó kompozíciókkal.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#28647) Fotonhámozó válasza Zolly444 (#28644) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

A Hungaroring Super Gold tribünjének székei.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#28648) Neszójábe válasza Fotonhámozó (#28647) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Autókról nincs kép? :C

Peace

(#28649) BigBlackDog válasza Neszójábe (#28648) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azok már lényegtelenek voltak! :DDD

(#28650) Neszójábe válasza BigBlackDog (#28649) üzenetére


Neszójábe
senior tag

:DDD

Peace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.