Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) Rypejakten


Rypejakten
addikt

sziasztok!
tudom, nem szokás 'hirdetni' szakmai topikokban, de mégis előállnék a kérésemmel: nincs sajnos fotós ismerősöm, de szeretnék egy portrét magamról - lassan betöltöm a 18-at, élnék a diákmunka adta lehetőségekkel, de nem nagyon találtam önéletrajzba illő képet magamról. ha van pár szabad perced, egy géped, és talán egy fekete/bármilyen sötét színű háttered, kérlek keress meg. természetesen nem ingyen, bár diákköltségvetéshez igazodva tudnék cserébe ellenjuttatást vállalni. köszönöm!
elnézést kérek az offért.

(#28402) erzol válasza jjeahh (#28399) üzenetére


erzol
őstag

... és hcl:
Köszönöm a hasznos tanácsokat, kritikát.

1. Próbáltam volna a mesés környezetet is megmutatni a gombák körül.
Meglőttem közelebbről is, de lehet, hogy jobb alulra nem kellett volna a szikla... :U

2. Fél erdőt kiírtottam körülötte, de a hátsó zöldséget csak itthon láttam, hogy elég zavaró. :W

Eddig csak gazoltam, avart söpörtem a gombák körül, ezután pucolás, költöztetés is játszik. :D

Nagyon tetszik ez a minolta, ilyenekre tényleg hanyagolni fogom a kitobit.

Ezt a minoltával első próbálkozásra három képből stackeltem:

Ezt amúgy hogy érdemes csinálni? Több képből? Először gyúrjam meg a rawokat, aztán eresszem össze a jpg-ket? Illetve milyen progival érdemes nekilátni? :F

(#28403) hcl válasza erzol (#28402) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én bármilyen több képből való retushoz előbb tifet gyártok a rawból, és azt engedem össze :)

A másodiknál meg, ha akarod, le is lehet retusálni azt a foltot, cél szentesíti az eszközt :U

Mutogatni való hater díszpinty

(#28404) erzol válasza hcl (#28403) üzenetére


erzol
őstag

Összeeresztésre milyen progit használsz?
Hirtelen felindulásból ezt töltöttem le. Sajnos próbaverzió. Van valami ingyenes és jó?

(#28405) chinaminman válasza erzol (#28398) üzenetére


chinaminman
tag

A második nekem bejön, az a kis zöld meg kell a háttérbe, mert anélkül túl egyhangú lenne.

(#28406) jjeahh válasza erzol (#28404) üzenetére


jjeahh
nagyúr

stackelni persze hogy érdemes, de csak akkor, ha szűk dof-ot akarsz és a gombát is nagyjából vagy teljesen élesre szeretnéd. de a legfontosabb, hogy a gomba érdekes legyen, a kompó, a tökéletes környezet, a fények minősége szvsz, ha ez mind megvan akkor lehet stackeléssel is technikázni.
zerene stacker asszem elég jó, de mintha az sem ingyenes...esetleg ha már van ps-ed azzal is meg lehet oldani elég könnyen :)

1: a sziklát sztem lehet, hogy ki tudnád szedni :D a wb meg elcsúszott megint nagyon
2: itt is csúnya a környezet sztem, és a fények sem valami szépek...
amúgy a legtöbbön furák nekem a színek, nekem is olympus-om van csak régi szenzoros, és nálam nem szokott ennyire eltolódni a wb

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28407) Mayall válasza erzol (#28398) üzenetére


Mayall
tag

A másodiknál a zöld háttér tényleg kell. Még a kompozíciót is erősíti szerintem.

(#28408) erzol válasza jjeahh (#28406) üzenetére


erzol
őstag

Most már raw+lr-el partizánkodom.
Szoknom kell még na.
Elbactam a beállítást. :O

(#28409) jjeahh válasza erzol (#28408) üzenetére


jjeahh
nagyúr

raw-ból bármikor helyrebachatod :D pont ezért jó

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28410) hcl válasza erzol (#28404) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Stackelni nem szoktam, de a Helicon elvileg elég jó eszköz.
Meg nem használok windózt, ha nem muszáj, panorámára tehát Hugin (de az van windózra is). mondjuk az újabb verzióktól néha feláll a hátamon a szőr, úgy illesztenek :S
Régen windózon Panorama Makert használtam, a 4-es egyszerű, de elfogadhatóan rakja össze a képeket.

Ha már több képes dolgok, ez háromból van
Érdekesen működik az 500px, ez ugyanolyan tök, mint amik alapból 65-nél megállnak, ez helyből 84-en nyitott. :DDD LOLLL :W

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28411) erzol válasza hcl (#28410) üzenetére


erzol
őstag

Jó kis kép ez, nyomtam is rá a lájkot. :)

Azt figyelem egy ideje, hogy nem mindegy melyik napszakban töltök fel képet. Pörgős időszakban hamar eltűnik a fresh-ek rengetegében, de lehet rosszul gondolom... :U

jjeahh:
Hazamegyek este, újra rángatom... ;]

[ Szerkesztve ]

(#28412) hcl válasza erzol (#28411) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi! (Amúgy szerintem tök. :D )
Eh, én azt figyeltem meg, hogy mindegy, mikor, ha olyan, akkor hirtelen felugrik, ha éppen nem, akkor nem.

Lehet befizetek majd egy alap fizetősre, és megnézek egy képet, amit korábban semennyire sem értékeltek, és leszedtem, mennyit kap :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28413) erzol válasza hcl (#28412) üzenetére


erzol
őstag

Előfizettem a plus-ra.
25$ egy évre. (2-3 havonta akciózzák 15$-ért)
Nem vettem észre semmi változást a képeim nézetségében. :U

[ Szerkesztve ]

(#28414) Mayall válasza hcl (#28410) üzenetére


Mayall
tag

Nem gondoltam volna, hogy háromból van. Jól összevágtad. Tetszik.

(#28415) Damage


Damage
senior tag

Nagy álmom volt mostanában egy Helios 40-2 85 F1,5. Elvetettem az ötletet, mivel másra kellett költenem.
A sors közbeszólt és szeretett autóm eladósorba került, újat kellett vennem helyette, miután hét elején beadta a kulcsot 493000 km (igen, majdnem fél millió km) után. Így nem tudok új képeket mutatni a nem létező új objektívemmel, ugyanakkor a régiekkel készítettem 1-2 képet (70D + 18-35 F1.8, 10-18 STM és 70-200 F4 L IS) az új autóról.
Kicsit megszaladt a gyógyszerem (és a clarity). Örömmel venném a kritikákat azoktól a fórumtársaimtól, akik javítószándékkal kritizálnák a "beteg" képeimet:

Tudom, hogy megcsúszott a clarity, néhány helyen kicsit előrébb van a fókusz a kelleténél, belóg a félpótkocsi, zavaros a háttér, nagylátónál torzít, de...mire kellene még oda figyelnem?

Előre is köszönök minden javítószándékú HSZ-t!

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#28416) hcl válasza Mayall (#28414) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem vágtam. Állványra rakott gép, vakukioldó, 3 réteg. Gimp. Lighten only :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28417) Mayall válasza hcl (#28416) üzenetére


Mayall
tag

Értem. De a 3 réteg is egyfajta vágás(montírozás), ha nem is a legklasszikusabb.

(#28418) zgospel válasza Damage (#28415) üzenetére


zgospel
őstag

először is gratula az új kocsihoz :) :C
azokon kívül amiket leírtál szerintem egy sterilebb vagy kevésbé zsúfolt környezet a jövőben sokat segíthet.

A kérdés az hogy pontosan mit is akarsz mutatni a képeken? Mert pl a belteres kép hirdetéshez tök jó lenne, pláne hogy a nepperek mindig direkt olyan f*szul fotózzák a belteret, hogy esélyed se legyen képekről eldönteni az állapotot, telefonban meg elhazudnak mindent aztán rabolják az idődet meg a sajátjukét, aztán püffögnek amikor 5 perc élőben történő nézegetés után faképnél hagyod őket).
De ha nem csak általánosságban akarod a kocsit megörökíteni, akkor szerintem jobban bele kéne menni a részletekbe a beltérben, kis doffal. Kívül pedig szűkebb rekesszel dolgozni, hogy amikor az első lámpán van a fókusz a szélvédő még ne legyen a mélységélességen kívül.
Szerintem.

Az utolsónál talán alulról lehetne vágni.

Az én ízlésemnek a clarity és a vignette is túlzás, és bár ezt írtad hogy direkt van, ennek ellenére szerintem túl sok lett. Ha nem ismerném a korábbi képeidet akkor azt hinném, hogy most találtad meg ezt a két csúszkát, pedig nyilván nem erről van szó.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28419) Fandango


Fandango
Topikgazda

Jönnék 2 újabb képpel amit nyaralás alkalmával készítettem

Take my hand!

The Beach Boys

(#28420) Adamis válasza Fandango (#28419) üzenetére


Adamis
őstag

Az első, még ha hangyafaroknyit be is mozdult, akkor is nagyon tetszik! Király pillanat! :C

(#28421) zgospel válasza Fandango (#28419) üzenetére


zgospel
őstag

az első nekem is tetszik! :C

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28422) Fandango


Fandango
Topikgazda

Hoznék még 1 panorámát is.

(#28423) mumk1


mumk1
addikt

Gombaszezon. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#28424) copass válasza Fandango (#28419) üzenetére


copass
veterán

első erős kép nagyon. gratula.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28425) jjeahh válasza mumk1 (#28423) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem alul tág és a gomba közeli pontján élesítenék, de amúgy király :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28426) matyi012345 válasza mumk1 (#28423) üzenetére


matyi012345
őstag

Jó lenne, de tudod mit próbálnék meg?

Csinálj egy képet így nyitva, meg egyet f8-on és az f8-asról a gombát pontosan másold át a nyitott rekeszesre. Így a gomba eleje teljesen kilóg a DOF-ból, meg ahol éles ott is csak immel-ámmal.

(#28427) jjeahh válasza matyi012345 (#28426) üzenetére


jjeahh
nagyúr

érdekes ötlet, focus stacking csellel :D én sztem meg is próbálom majd, csak legyen nálunk is gomba

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28428) mumk1 válasza jjeahh (#28425) üzenetére


mumk1
addikt

Köszi, nyesek az aljából. :)

@matyi012345
Szeretem nagyon ezt a 43-ast, de tény, hogy a végén már nem túl éles. Majd meglesem rekeszelve is. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#28429) belovary


belovary
senior tag

Szasztok!

Nem ide való, de akkor is ide írom. :D
Szóval próbálgatom a fotóimat itt is ott is véleményezni, fotópályázatokat nézegetek (még nem neveztem soha) mert mindenből tanulhat az ember. Most nézegetem a National G. oldalát, és tényleg tök jó képek vannak, de van 1-2 kép, amit még én is kiszúrtam, hogy az meg hogyan ment át a "szűrőn"? Mármint tudom hogy nem kell állandóan ragaszkodni mindenféle szabályhoz a tanultaknál, de ezen a képen én egyáltalán nem látok semmiféle tudatosságot, sőt, még turistafotónak is elég fura. Direkt nem szeretném túlságosan leszólni, mert nem akarok megbántani senkit, valószínű én vagyok túl amatőr hogy átlássam mi a jó és mi nem... :)
A lényeg, hogy nekem abszolút nem tetszik, a tanultakat ha nem is veszem figyelembe, akkor sem kellemes a szemnek. Miért írom ide? Mert elviekben egy neves magazin beválasztotta, ahol fotósok válogatják a képeket. Elnézést kérek a kép készítőjétől, nem sértésnek szánom, csak egyszerűen tényleg szeretném tudni, hogy csak nekem kerekedtek ki a szemeim, hogy ez hogyan kerül oda? Tényleg bocsánat, ha olvassa, mert kizárólag tanulás céljából kérdezem, mert ha tévedek, akkor valamit nagyon rosszul értelmeztem a sok olvasás tanulás alatt...

Szerintetek?

[link]

(#28430) mumk1 válasza belovary (#28429) üzenetére


mumk1
addikt

Mi tagadás, tényleg nehéz meglátni benne a szépséget... :F

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#28431) BigBlackDog válasza belovary (#28429) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen szűrőn mentek keresztül? Szakmai zsűri, közösség értékelte, vagy népszerűség alapján kerültek be?

(#28432) matyi012345 válasza jjeahh (#28427) üzenetére


matyi012345
őstag

Régen csináltam ilyet de csak rajzolat miatt :D szerintem egyszerű trükk.

(#28433) kovisoft válasza belovary (#28429) üzenetére


kovisoft
őstag

Ezt biztos elrettentő példa gyanánt válogatták be. ;]

(#28434) hcl válasza belovary (#28429) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát én is látok ott olyat (és más oldalakon is) amik WTF kategória.
Alapból a NG _elvileg_ nem szereti a retust (mármint a nem egész képre hatót), ahhoz képest nem egyet látni.
Pályázatok nagy része meg, kinek van több ismerőse fészbúkon, kinek jobb haverja a zsűri pályázat. Ritka ami nem ilyen. Főleg ingyenesben.

Hogy az ilyen képek hogy mennek át a szűrőn, azt én sem értem :S

Mondjuk a hely ismerős :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28435) belovary válasza BigBlackDog (#28431) üzenetére


belovary
senior tag

Azt nem tudom milyen szűrőn esnek keresztül, egy e-mail váltás közben írták, hogy a magazin fotósai válogatnak a beküldött képekből, és amelyik nem felel meg bizonyos kritériumoknak, azok nem kerülnek fel, plusz próbálnak minél több "fotós" képeiből válogatni... Elsőre azrét úgy hangzott, hogy olyanok válogatnak belőle, akik értenek hozzá, ez a szakmájuk, stb... de lehet néha a szövegszerkesztő, tördelő, vagy cikkíró is besegít... :) Jól van, akkor a kép nem éppen sikerült jól, nem csalnak az érzékeim. :D

[ Szerkesztve ]

(#28436) matyi012345 válasza belovary (#28435) üzenetére


matyi012345
őstag

Na erről tudnék írni de csúnya szavak hangzanának el úgyhogy inkább hagyom. Majd az idő során rá fogsz jönni, hogy mennyire felhigult ez az egész szakma.

(#28437) BigBlackDog válasza matyi012345 (#28436) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én az olyan pályázatok, versenyek felhívását már el sem olvasom -nem mintha, olyan nagyon sok pályázatra szoktam volna nevezni-, ahol a "közösségi oldalas szavazás" bármilyen módon is beleszólhat az értékelésbe. Felesleges, szerintem.
Egyébként, ha az ember fejlődni szeretne fotózás területén és mondjuk szakmáját tekintve nem fotós -tehát nem tagja az ilyen témájú szakiskolák, felsőoktatási intézmények közösségének-, akkor van lehetősége valahol véleményeztetni, megmutatni a képeit hozzáértő, szakmai szemek előtt? :U

[ Szerkesztve ]

(#28438) matyi012345 válasza BigBlackDog (#28437) üzenetére


matyi012345
őstag

Persze, hogy van csak meg kell találni a megfelelő közeget. Nekem pl Facebookon a Photigy csoport segít, ott tényleg jó fotósok vannak, Alex Koloskov vezeti az egészet akinek vannak oktatóanyagai is. A képei pedig magukért beszélnek, a magyar hivatásos fotósok 99,9%-a véleményem szerint azt a szintet távolról ugatja amit Ő képvisel. Persze a saját szakterületéről beszélek, nem az egyéb témákban jól szereplő fotósokról, mielőtt valaki magára veszi. Egyéb témákban nem tudom mi a helyzet, de szerintem lehet találni minden szakterülethez egy csoportot vagy közösséget, ha nem is a facebookon, de máshol szerintem biztosan. Természetfotóhoz biztos, gondolom portréra is vannak igényes csoportok. De vannak az egész országban fotoklubok is pl..

(#28439) copass válasza BigBlackDog (#28437) üzenetére


copass
veterán

tedd fel ide... ha mered! ;]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28440) BigBlackDog válasza copass (#28439) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mertem már. :) A kérdést nem magam miatt tettem fel, csupán érdeklődésképpen. Az nagyjából tiszta számomra, hogy ha valaki olyan helyen tanul, ahol ezt szakmaként oktatják, akkor ott viszonylag magas szintre el tud jutni folyamatos folyamatos szakmai kontroll, segítség mellett -gondolom én-. Csak abban egyáltalán nem voltam tájékozott, hogy aki teljesen más szakterületen tevékenykedik, a fotózást csak mint hobbit űzi, annak van-e lehetősége hasonló körülmények között fejlődni a felső szintekig, vagy mindenképpen csak a szakmát fogja hígítani, ha komolyabban, gazdasági céllal akar belevágni a fotózásba.

[ Szerkesztve ]

(#28441) copass válasza BigBlackDog (#28440) üzenetére


copass
veterán

amit tudok javasolni: kezdj el járni wörksöppökre, ingyenes tökéletesen megfelel. ott már lehet haverkodni.
én legalábbis rengeteg nagyon korrekt fotóssal ismerkedtem meg. ha teheted menje el segédnek egy fotós mellé. végignyomsz egy esküvőt vagy rendezvényt aztán egyből látod hol is tartasz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28442) matyi012345 válasza BigBlackDog (#28440) üzenetére


matyi012345
őstag

Ezt mondjuk pont rosszul gondolod, én a Práterbe járok és abszolút nulla amit oktatnak. :)

(#28443) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok! bocsánat az offért, de melyik az a bridge fényképezőgép (újonnan, 50k-ig), amivel viszonylah jól lehet úgy fotózi, hogy teljes gyújtótávon a zoomal mossam a hátteret (kvázi portrézás).

és nem lesz maszatos a kép, mint jó pár éve pár panasonicnál.. köszi előre is :)

I humbly and respectfully decline™

(#28444) BigBlackDog válasza Magnum_ (#28443) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Erre talán gyorsabban kapsz választ.

(#28445) Magnum_ válasza BigBlackDog (#28444) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm!

I humbly and respectfully decline™

(#28446) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

jönnék pár képpel a nyaralásról:

Cameo

Naplemente Kerinél

bokor

piros hajó

horizont

[link]

keri öböl

+1

Navagio öböl

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#28447) LamaCube válasza gubisadam (#28446) üzenetére


LamaCube
addikt

Nálam a bokorra és az utolsóra ment a csillag.
A silence című is nagyon tetszik a színek miatt, de sok rajta a hajó szerintem és mindháromra ugrál a szemem.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#28448) hcl válasza Magnum_ (#28443) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Makró módot használni, amíg a zoom engedi :) Így bármelyik ultrazoom kompakt tud mosni. És nagyon messze legyen a háttér.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28449) Magnum_ válasza hcl (#28448) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

I humbly and respectfully decline™

(#28450) Rav3n02 válasza Fandango (#28419) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Az elsőnél valahogy nekem jobban esne a szememnek, ha kicsit központosítva lenne a hölgyemény, de ezen kívül számomra ez egy brutálisan jól elkapott pillanat, szép színekkel, és nem semmi hangulattal...hatalmas pacsi :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.