Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Novics válasza szp1 (#29500) üzenetére


Novics
senior tag

Értem. Melyik város ez? :) Az ötlet amúgy nem rossz, de a barokkos ívek alig látszanak a képen. A szobrokon nincsen elég kontraszt, részlet, így nincsen meg az ellenpont.
Na igen, nem mindig olyan az épületek fekvése, hogy az jó legyen. Ha a reggeli fény ugyanabban a szögben érkezne, akkor lehetne belőle érdekes képet lőni.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29502) hcl válasza *Ropi* (#29499) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem meg 78K a bankszámlámon erre a hónapra (karosszárialakatos drága mulatság), és télen amúgy sincs sok csillag, elsősorban ahhoz használnám :) 65k az eléggé a havi fizum fele.
De azé1 kösz :) 65 elég átlagos egy ilyenért, ha minden igaz. A Canon 10-18 reméltem, hogy lenyomja az árát.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29503) belovary válasza jjeahh (#29489) üzenetére


belovary
senior tag

Nem a vitába akarok beleszólni :DDD csak azt szeretném megkérdezni, hogy mi az hogy sok csoportba toljátok fel a képet? Ez gyakorlatban mit jelent? :B Feltöltöttem ugye Flickr-re a képeket. Pár napja az 500px-re is. A Flickr-en utólag kellett tag-okkal ellátnom az összes képet, majdnem agyrohamot kaptam a végére, pedig nincs sok képem. :DDD Na aztán amikor 500px-re is feltöltöttem 40 képet, ott is eljátszani, hogy nevet adni, tag, stb... amire a végére értem, már nagyon hisztis lettem. Szóval nem hiszem, hogy feltölteném még bárhová is, vagy kizárólag 2-3 képet. De ez a több csoport a Flickr-en belül, vagy hogy?

(#29504) hcl válasza belovary (#29503) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azt kell feltölteni, ami tényleg atomjó szerinted :) Én napi max 1-2-t töltök felfele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29505) jjeahh válasza belovary (#29503) üzenetére


jjeahh
nagyúr

több módon lehet, pl. rákeresel valamire és rámész a "groups"-ra...két példa:

ha rámentél egy csoportra, "Join", majd "Add Photos" vagy valami ilyesmi :)
ha sok csoporthoz adod hozzá a fotóidat, többen látják, ezáltal többen is favolják...erről vitatkoztunk, hogy szánalmas-e így szerezni favokat vagy sem :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29506) End-ru válasza belovary (#29503) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ha LR-ben teggelsz, akkor Flikker automatikusan behúzza, de lehet 500px is.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#29507) deuteron válasza belovary (#29503) üzenetére


deuteron
újonc

Ne haragudj, de sértés lenne megkérdezni, hogy hány éves vagy? :DDD

(#29508) szp1 válasza Novics (#29501) üzenetére


szp1
addikt

Győr.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29509) *Ropi* válasza hcl (#29502) üzenetére


*Ropi*
félisten

65-ért elég olcsó, mert 80k+-ért mennek (én pl. 90-ért adtam el az enyémet - pontosabban elcseréltem egy patikai állapotú 580EX II-re 80k értékben, meg 10k KP-ra :D).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29510) belovary válasza jjeahh (#29505) üzenetére


belovary
senior tag

Köszi! Igen, közben itt nézegettem, meg is találtam amiről írsz, na de ezt én már lehet kihagyom. :DDD Ennyit nincs kedvem vele játszani, hogy őszinte legyek. ;] Szerintem semmi sem szánalmas, mármint ha valaki mindent megtesz azért, hogy "ismertebbek" legyenek a képei, esetleg a munkássága... ;) Az már inkább, hogy én erre lusta vagyok! ;]

@ deuteron: Szia! Mivel nem is találkoztam még veled itt a fórumon (vagy csak simán vak vagyok ;] ), és így ismeretlenül sértőnek is mondhatnám, mivel egyértelmű mire is van kihegyezve a kérdés... ;)
Nem tartom magam analfabétának azért mert nem ismerem ezeket az oldalakat, és mielőbb kideríteném, inkább kérdezek. Amúgy feltalálom magam az élet minden területén, sőt! De mivel liheg a nyakamon a család, jelenleg is most mentek el a melóhelyemről, így inkább ide egy gyors kérdés, azt később nézem a válaszokat, minthogy bolyongjak a kérdéses oldalon... Amúgy nem titok, 35 vagyok. De ha más miatt kérdezted, akkor fejtsd ki kérlek, mert most már furdalja az oldalam... :)

(#29511) erzol válasza belovary (#29503) üzenetére


erzol
őstag

Ezzel gyorsan tudod 500px-re tolni a képeket:
lightroom 500px

(#29512) belovary válasza erzol (#29511) üzenetére


belovary
senior tag

:R

(#29513) |AP|


|AP|
veterán

Kicsit belevau a csoportba töltés-szánalom témába:

Bármennyire is szánalmas, nekem van olyan képem, ami 71(!!) csoportban van fent, de vállalom :)
Az alapvető kérdés az, hogy az ember miért használja a flickr-t... Csak tárolni akarja a fotóit, albumokba rendezgetni, néha elküldeni egy-egy linket ismerősöknek, stb, vagy arra használja, amire például ez a topik is létre lett hozva, hogy megossza azokat másokkal, megmutassa minél több embernek.

Én a második miatt használom, ráadásul a csoportokban ahová csatlakoztam rengeteg jó ötletet, inspirációt kapok, gyönyörű képeket látok, amik ösztönöznek a további fotózásra.

(#29514) matyi012345 válasza |AP| (#29513) üzenetére


matyi012345
őstag

Ott a pont. Ki mire használja. Én pl. inkább egy online tárhelyként gondolok rá ahova a jobb képeimet kimentem. Azt sem tudom hogyan kell tagelni vagy csoportozni bár most felbirizgálták a fantáziámat ezzel kapcsolatban.

(#29515) belovary válasza matyi012345 (#29514) üzenetére


belovary
senior tag

Na mindjárt jön neked is a kérdés, hogy mennyi idős vagy? :DDD Most ismerkedem ezekkel én is, gyorsan megy a dolog, csak időigényes... ;)

(#29516) Vyndree


Vyndree
őstag

Kirándulás a Bükkben:

(#29517) ccs2929 válasza Fandango (#29434) üzenetére


ccs2929
senior tag

+1 valamint nekem ez a színtelen, de mégis lila színű színvilág valahogy nagyon nem adja, persze ez egyéni ízlés dolga, akkor már inkább ff. :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#29518) matyi012345 válasza belovary (#29515) üzenetére


matyi012345
őstag

Nem titok, 22 :D

(#29519) ccs2929 válasza szp1 (#29421) üzenetére


ccs2929
senior tag

Egész hangulatos lett, de valahogy nekem még mindig "zavaró" a pataktól balra lévő rész, túl közelinek érzem... a jobb oldali fa engem nem zavar, szép őszi színei vannak, meg tetszik az a kissé ködös rész a távolban :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#29520) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Bedobnék egy analóg képet, így nem annyira menő, mint papíron de azért megosztom.
[link]

(#29521) szp1 válasza ccs2929 (#29519) üzenetére


szp1
addikt

:R
Sajnos, ha levágom a bal oldalt felborul a kép egyensúlya - legalábbis én így éreztem.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29522) belovary válasza matyi012345 (#29518) üzenetére


belovary
senior tag

:D Óóóóó, amikor én annyi idős vóóóótaaaaam... :DDD Az a baj, hogy egy dekával nem érzem belül magam öregebbnek, sőt! Nem tudom ki babrálja az idő kerekét, de brutálisan gyorsan bevadította, mert mintha most mentem volna fősulira, aztán puff... már fél óra amire felkelek a székből... :DDD :DDD :DDD

@Telomanikus: Nem értek a lovakhoz :DDD , így csak annyit tudok írni, hogy furcsa, de nekem tetszik! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29523) ccs2929 válasza szp1 (#29521) üzenetére


ccs2929
senior tag

Persze, sajnos ezt már úgy nem tudod megvágni, esetleg a helyszínen lehetett volna más perspektíváből meglőni, bár a helyi adottságokat nem ismerem :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#29524) szp1 válasza ccs2929 (#29523) üzenetére


szp1
addikt

Nem mentegetőzésképpen, de ha odébb megyek ( csak egy picit lehetett volna korrigálni ) akkor meg a fények vesztek volna el... :)
Egyébként nem patak, hanem egy csatorna és egy vascső a fő motívum. Érdekes módon a vastag dróthuzalt senki sem vette észre a kép közepén. :)

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29525) hcl válasza Telomanikus (#29520) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kicsire sikerült az a scan, de különben nekem oké, érdekes a nézőpont is, meg a kis körbe rajzolt kép is. :) A középre tett horizont sem zavaró.
Nekem ilyesmi a Gömböc effektem, csak az egy durva torzítás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29526) deuteron válasza belovary (#29510) üzenetére


deuteron
újonc

Rosszul értetted, nem azért kérdeztem mert nem ismered a képmegosztók minden csínját bínját, csupán már sok hozzászólásodat olvastam, és a stílusod fiatalos kissé :B
A kérdezéssel nincs semmi baj, maradj meg ebben a jó szokásodban :)

(#29527) torzo válasza Vyndree (#29516) üzenetére


torzo
Ármester

Nagyon szép környék. Visszamennék ide néhány nap-hét múlva, amikor a távoli hegyek már őszi vörösben-sárgában pompáznak. És még egy. A napnak ennek az órájában nagyon kék minden. Ha használtál polárt, jó, ha nem, ezen segítene valamelyest. De legjobb lenne délutáni-esti fényben újra meglőni. De polárral!

Ja, és bal oldalról azt a seszínű gazkupacot kikerülném.

[ Szerkesztve ]

(#29528) belovary válasza deuteron (#29526) üzenetére


belovary
senior tag

Nyugodtan írd le! :DDD Mint egy 15 éves szőke nő... :)) Amúgy elég zizzent gyerek vagyok, de ez úgy néz ki, hogy semmit nem fog változni már ahogy repkednek az évek... ;] Van 1-2 videó amin meglepődnétek az biztos! :D Amikor fősulis voltam, sajnos még nem volt kamerás mobil, meg ilyenek, de jobb is... ;] Lassan kilábalok ebből a tüdőkalamajkából, azt megyek képelni... :C
Babafotózásban képben van valaki?

(#29529) Fotonhámozó válasza belovary (#29528) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Jobbulást!

Lehet menni képelni, megjöttek a ködös reggelek. Felénk jelenleg is akkora köd van, mint szombat reggel volt. Akkor ezt (is) lőttem:

A hangulata valamiért nagyon megfogott. Véleményeket, észrevételeket előre is köszönöm!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29530) JohnyBlue válasza Fotonhámozó (#29529) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nekem tetszik :C :K Azért egy picit nagyobb méretet is elbírt volna :O

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29531) *Ropi* válasza Fotonhámozó (#29529) üzenetére


*Ropi*
félisten

Simán mondhatnád azt is, hogy festetted. :C

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29532) jjeahh válasza Fotonhámozó (#29529) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem király, imádom a ködös reggeleket... bár én más perspektívából lőttem volna meg, a fát máshová helyeztem volna, pl a harmadoló bal alsó metszéspontjába vagy nem tudom :) nincs több verzió belőle?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29533) sixpak


sixpak
nagyúr

Jó reggelt.
Telefonról tolom, remélem sikerül a linkelés.
Ősz
Nagyon zavaró a nád az előtérben?
Sajnos nem tudtam jobban nyújtózkodni... :)
Köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#29534) Fotonhámozó válasza JohnyBlue (#29530) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszönöm!

(#29531) *Ropi*: köszi! :B

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29535) Fotonhámozó válasza jjeahh (#29532) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszönöm! Igen, igazad van. Sajnos erről a helyről csak egy lejjebbről lőtt képem van. Most így megnézve, talán jobb lett volna jobbra lépni úgy, hogy a bála a bal harmadolóba, a réti kereszt (fa) a jobb harmadolóba kerül. A keresztről van több képem (YN-622-t próbálgattam, nekem valamiért eléggé megbízhatatlanul működik - talán az új akksiszett rendbe hozza), ha hazaérek melóból később felteszek 1-2-t.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29536) jjeahh válasza Fotonhámozó (#29535) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jaj, igen, én is a jobb harmadolóba gondoltam, csak korán van még :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29537) Fotonhámozó válasza jjeahh (#29536) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Igen, eléggé korán van még. Az otthoni reggeli kávém után melóban is innom kellett egyet, de még most sem vagyok 100%-os.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29538) zgospel válasza Fotonhámozó (#29529) üzenetére


zgospel
őstag

marha jó :C

(#29533) sixpak szerintem zavaró, igen :( kicsit felfelé is fordíthattad volna és akkor felülről is lenne több

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#29539) StefanBraun válasza Fotonhámozó (#29529) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Nagyon jó kép ! Gratula !

(#29540) m3ss válasza Fotonhámozó (#29529) üzenetére


m3ss
veterán

sztem is klassz, de jeah+1. fat en is mashova raktam volna, mar majdnem a bala mogott van.
koran keles nem az erossegem, pedig tenyleg lehetne ilyenkor jokat kepelni :K

(#29533) sixpak nem igazan jo. ferde, vagy csak annak tunik. engem zavarnak a belogo nadak is, de leginkabb az hogy szuk. nagyobb latoszog kellene partkozelbol, h beleferjenek a fak meg a tukorkepuk is.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#29541) sixpak válasza zgospel (#29538) üzenetére


sixpak
nagyúr

& m3ss: köszönöm az észrevételeket, sajnos így is meg van vágva mindenhonnan, mert sok zavaró dolog volt a képen. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#29542) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Köszönöm mindenkinek a véleményeket!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29543) Fotonhámozó válasza Fotonhámozó (#29535) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Réti kereszt helyett inkább egy esti képet mutatnék. Szombat délelőtt szerettem volna ezt meglőni ND-vel, de nem voltak felhők az égen. Így este visszamentem, ekkor természetesen már szűrő nélkül fotóztam:

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29544) sixpak válasza Fotonhámozó (#29543) üzenetére


sixpak
nagyúr

Fantasztikus....nekem nagyon bejövős.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#29545) andris1602 válasza Fotonhámozó (#29543) üzenetére


andris1602
aktív tag

Nagyon szép. :) nekem az előzőek is tetszettek :))

(#29546) hcl válasza Fotonhámozó (#29543) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem nagyrészt bejön. Kicsit lehetne jobbra a vár, de amúgy oké, a fények szépek, a fehér csík vezeti a szemet a várra. A bal oldal kissé üres, szűkebben is lehetett volna, kb. ennyit tudok belekötni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29547) Fotonhámozó válasza sixpak (#29544) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszönöm!

andris1602: Köszi!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29548) Fotonhámozó válasza hcl (#29546) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! Én jobb oldalon találom kicsit szellősnek, de meghagytam a 2x3-as oldalarányt. Próbáltam többféle vágással is. 2x1 ennél a kompónál nem működik, de még a 16x9 sem az igazi. A 4x3 egyértelműen szűk, nem érvényesül a felhőzet szélének a vezetőhatása.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29549) hcl válasza Fotonhámozó (#29548) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én meg elírtam, és én is a jobb oldalon találom szellősnek :D
Amúgy ja, ahogy én vágnám, szétesne a kép, de nagyobb gyújtótávon jó lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29550) mumk1


mumk1
addikt

Egy turista kép Isztambulból.
Sajna az állvány elvették a bejáratnál, így nem volt egyszerű fél perces képet lőni. :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.