Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) End-ru válasza hcl (#29350) üzenetére


End-ru
aktív tag

Lehet az életlenség valaminek a kifejezőeszköze, ill. magyarázhatjuk a képünket, hogy szar a minősége, de legalább az enyém hangulatos. Nem ugyanaz.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#29352) hcl válasza End-ru (#29351) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem volt szó magyarázásról. Mondom, van aminek jól áll, ennyi. Az az az eset, amikor kifejezőeszköz, csak nem a mozgásé.

Ez a disznós marha jó :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29353) m3ss válasza hcl (#29352) üzenetére


m3ss
veterán

" Az az az eset, amikor kifejezőeszköz, csak nem a mozgásé."
remelem mar nem fandango keperol beszelsz :DDD az az erzesem, h nem uazt a kepet latjuk :B

fandangorol jut eszembe. lesz hamarosan uj grim fandango, nem? imadtam azt a jatekot :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#29354) szp1


szp1
addikt

Erről mi a véleményetek?

Ez ilyen turistakép, Halkidikiről.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29355) hcl válasza m3ss (#29353) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már régen nem arról a konkrét képről van szó :P

Mutogatni való hater díszpinty

(#29356) Fandango válasza szp1 (#29354) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ne haragudj meg érte, de nálam ez a shift+del kategoria.

(#29357) szp1 válasza Fandango (#29356) üzenetére


szp1
addikt

Semmi baj, csak a véleményekre voltam kíváncsi, köszi.
Azért egyelőre nem törlöm, mert emlék az van hozzá... :B .

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29358) Novics válasza hcl (#29054) üzenetére


Novics
senior tag

Korábban én is próbáltam a TIFF-et, most meg a PNG-t, de az exif adatokat kigyepálja a fájlból az RT amikor kimenti. :((( Na nem mintha ezen - TIFF/PNG vs jpg - múlna a képeim minősége. :))

Basszus már 2 hete nem volt időm benézni a topicba, jól le vagyok maradva.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29359) LamaCube


LamaCube
addikt

Erre valami észrevétel, hogy mit hogyan kellett volna? /mondjuk ott volt a kitétel, ha érdemes/

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29360) hcl válasza Novics (#29358) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Megoldható, hogy ne gyepálja ki. Nekem pl. a GIMP szedi ki :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#29361) gaben75


gaben75
tag

Sziasztok, hoznék (asszem egy szürke gém-et) ha nem az akkor majd valami madárszakértő kijavít.

Link

+ 1 (ugyanaz a madár)

Link

+ mégegy (szerintem talán ez a legjobb)

Link

+ Meg még egy tavas (sajnos a horgászok autója benne van + a kék hordó is:-( )

Link

Köszönöm az építő jellegű kritikákat :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#29362) m3ss válasza gaben75 (#29361) üzenetére


m3ss
veterán

panoramat probald kihuzni illesztesnel egyenesre, balra lejt.
elso ket kep uaz kb, csak a masodik 5m-rel frontfokuszos :U

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#29363) m3ss válasza LamaCube (#29359) üzenetére


m3ss
veterán

ezzel a keppel foglalkoztal vagy 2 percet. en sem akarok tobbet raszanni a kommentelesre :B semmi nem jo rajta.

(#29327) lolkapitany kerestem mar 1 kepet amire vmi pozitivat is irhatok, klassz :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#29364) Fandango válasza m3ss (#29363) üzenetére


Fandango
Topikgazda

"kerestem mar 1 kepet amire vmi pozitivat is irhatok" mi a tobbiek koszonjuk a lelkesitest :P :P

(#29365) torzo


torzo
Ármester

Kérdezem, hogy a kettő közül melyik "hangulatosabb"?

ez?

netán ez?

vagy giccs mind2?

(#29366) Fandango válasza torzo (#29365) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Nekem az első jobban adja, és még vágnék az aljából.

(#29367) torzo válasza Fandango (#29366) üzenetére


torzo
Ármester

Szóval a víz tükröződés csak ront, igaz?

:R

(#29368) sixpak válasza torzo (#29367) üzenetére


sixpak
nagyúr

Második jobban bejön....nekem. :)
Én is csináltam pár napja ilyen sziluettszerűt... :B

De hangulatilag ez a kedvencem a napokból:

Nem vagyok sértődős...simán belefér, ha valaki szimplán leszarozza. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#29369) torzo válasza sixpak (#29368) üzenetére


torzo
Ármester

Ha sziluett, akkor legyen csak az! Engem zavar, hogy látszanak a bokrok, a ház ablaka, meg az a fránya oszlop is.

A másodiknál jobban festene, ha a sín a bal alsó sarokból indulna. Meg telíteném a színeket is, nekem fakó. (de mostanában fogom kalibrálni a moncsit, lehet, hogy csak amiatt látom sápadtnak).

(#29370) sixpak válasza torzo (#29369) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem, jól látod, kicsit visszavettem a színekből. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#29371) JuhG24


JuhG24
csendes tag

Sziasztok!
Hoznék pár képet, minden véleménynek örülnék.

(#29372) LamaCube válasza m3ss (#29363) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi! Sokat segítettél... ;) Tisztában vagyok vele, hogy nem jó, ezt írtam is, ezért is kértem tanácsot, hogy mégis mit, hogyan, mivel. Olvastam róla és láttam videókat, de gondoltam tapasztalt emberek tudnak segíteni egy-két gyakorlati jó tanáccsal, trükkel, hogy legközelebb ne kövessek el ennyi hibát.
Egyébként nem 2 percet foglalkoztam vele, mert 10 percig a vaku akkukat kerestem és persze, hogy a gyerek távirányítós autójában volt. :DDD
Köszönöm még egyszer a véleményezést! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29373) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Rég képeltem, úgyhogy hoznék egyet tegnap reggelről. A fotó a Medvesi Fotós Maratonon készült a Medves-fennsíkon. Az első fa törzse vakuval van megvilágítva. Minden véleményt szívesen fogadok!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29374) jjeahh válasza Fotonhámozó (#29373) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem király, csak a színek nem jönnek be teljesen, túl hidegnek-kékesnek találom :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29375) Fotonhámozó válasza jjeahh (#29374) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Kösz! Ehhez a témához szerintem vagy a BW vagy a deszaturáció illik. A BW eléggé elcsépelt, ezért maradt a másik változat. Élőben is elég hideg-rideg-nyirkos (kékes) volt a látvány.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29376) lolkapitany


lolkapitany
tag

(#29328) erzol, (#29329) End-ru, (#29331) zgospel, (#29363) m3ss
Köszi szépen mindegyikőtöknek :C . Valszeg ha arrébb megyek öt centivel, akkor több látszik a számlapból, ez akkor nem jutott eszembe. :(((

(#29377) zgospel válasza Fotonhámozó (#29373) üzenetére


zgospel
őstag

szerintem meg marhára el van találva az utómunka, jó kis kép ez, gratula :C ha valaki azt írná hogy ez valahol Nagy-Britanniában vagy Skandináviában készült simán elhinném :))

egyébként a vakut nem értem, szerintem nem ad hozzá a képhez semmit, de el sem vesz, szóval nem oszt nem szoroz. szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#29378) sixpak válasza Fotonhámozó (#29373) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hinnye, de jól néz ki. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#29379) Fotonhámozó válasza zgospel (#29377) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! Próbaképp tettem oda a vakut, a YN-622-t teszteltem. Nem tudok rájönni az okára, de valamiért megbízhatatlanul működik, hol elsüti a vakut, hol nem. A tesztvillantás működik, csak a vakut nem süti el. Itt már a kocsihoz tartottam visszafelé, amikor megláttam a fákat. Mondom megér egy próbát a ködben vakuzás, ha már úgy sem tudtam azt lefotózni az időjárás miatt, amit szerettem volna. Végül ez lett belőle.

(#29378) sixpak: Köszi! Ahogy látom, kikerült a főoldalra, első ilyen képem. :)

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29380) tomiee85 válasza Bazsesz (#29335) üzenetére


tomiee85
senior tag

Sziasztok! Megpróbáltam javítani egy kicsit, tudom messze még a tökéletestől, nekem tetszik a sötét-világos ellensúly azért nem világosítottam rajta.

[link]

Az zajcsökkentés megfelelő lett? Köszönöm a véleményeket :)

[ Szerkesztve ]

(#29381) StefanBraun válasza Fotonhámozó (#29373) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Helló !

Jó kép ! Nekem nagyon tetszik ! Gratula hozzá !

(#29382) Real_Necro válasza JuhG24 (#29371) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az elsőre jó lenne még egy kis dinamika, szerintem többet is ki lehet hozni ezekből a fényekből.
A másodikon engem zavar, hogy az ablak nem került harmadoló pontba.
A harmadik szerintem a legérdekesebb, itt még egy kis DOF talán elférne, de így is tetszik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29383) twinkiecz


twinkiecz
tag

Sziasztok jó régen nem jártam erre meg fotózni is, de hoznék három képet múlthétről.

Itt belóg középen egy levél szára de csak itthon vettem észre. :(

[ Szerkesztve ]

linktr.ee/twinkiecz

(#29384) jjeahh válasza twinkiecz (#29383) üzenetére


jjeahh
nagyúr

két perc retussal simán eltüntethető ;) viszont kár a fekete foltért a gomba háta mögött, és azt már nehezebb lenne kiszedni...amúgy tetszik :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29385) Colonel993


Colonel993
senior tag


FleKKen
D7000 első tesztsorozat egyike...
Képfeldolgozási tanácsokat szívesen fogadok, kicsikét "más képeket" dob mint egy Pentax XY... :)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#29386) matyi012345 válasza LamaCube (#29326) üzenetére


matyi012345
őstag

Ezt az egészet újra kéne kezdened, ezen semmi nem működik. Háttér sem jó, az alap visszatükröz, a fények unalmasak, a számlap is. Az óra elhelyezésével sem foglalkoztál, az árnyék fontos lenne a képen ha fehér alapot használsz, de ízlésesebb formában. A mutatókat 10 óra 10 percre érdemes állítani a fotózáskor, vagy ha arab számmal ki van írva a kettes és belevágna a nagymutató akkor 10 óra 7-8 percre. Hallottam még többféle beállításról is, illetve a számlap felépítése is meghatározza, de ennek utána tudsz nézni. Utómunka is fontos lenne, ezen semmit nem látok. De ez itt huszadrangú, egyelőre a fotózásnál kéne többet kihozni.

Szerk: DOF-ra ki sem tértem, az is nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

(#29387) Schuby válasza Colonel993 (#29385) üzenetére


Schuby
aktív tag

Csináltál már ennél sokkal jobbat is. Nagyon felülnézeti, szemből süt a nap ezért a gép felé eső részek teljesen árnyékban vannak, a kép jobb felső része nagyon világos elvonja a figyelmet, a gácsér ami meg színesebb lenne valahogy teljesen kifakult vagy nem is tudom, zajos, sehol se éles, valahogy sehogy se jó. Nálam shift+del lenne

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#29388) Schuby válasza gaben75 (#29361) üzenetére


Schuby
aktív tag

A tavasnál valami nagyon nagy árulás van, a bal oldalon a vízbe van valami 2 oszlop? szerüség meg egy jobbra mutató nyil ami nem oda való. Ha jobban megnézem a vízen a visszatükröződés bemozdult a kép meg nem? nem is értem az egészet de valami nagyon nem kerek

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#29389) Schuby válasza Fotonhámozó (#29373) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nekem ez nagyon bejön. :R :R :R leülhetsz ötös.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#29390) LamaCube válasza matyi012345 (#29386) üzenetére


LamaCube
addikt

Nagyon szépen köszönöm a részletes segítséget! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29391) Fotonhámozó válasza Schuby (#29389) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Schuby, StefanBraun: Köszi! :B

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29392) szp1


szp1
addikt

Fotonhámozó : Nagyon jó.

Erről vélemények ?
A szomszéd háza.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29393) hcl válasza szp1 (#29392) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Felül üres. Vágnám. A háttér sem szerencsés, hogy szürke, de legalább nem fekete :)
A kettévágott levelek ugyan nem szerencsések, de ne legyünk telhetetlenek, vagy nem fér bele, vagy levágod. A lényeg meg éles :) Elsőre nem rossz, kicsit még lehetne a témán dolgozni, úgy érve valami szerencsésebb harmatos cuccot elkapni, mert ilyenről sokkal jobbat is lehet lőni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29394) Novics válasza twinkiecz (#29383) üzenetére


Novics
senior tag

Az első képen mintha életlen lenne a levél. Én legalábbis nem nagyon találok éles pontot rajta, ráadásul nagyon hangsúlyos. De a bokeh az tetszik. :)
A pókhálónál a jobb oldali világos rész pedig elhúzza a tekintetemet, az éles részt úgy kell keresnem. Az éles résznek inkább a háló jobb oldala felé kéne esnie, akkor a világos rész rávezetné a tekintetet, így viszont pont elvonja róla.
A gombásnál más szög kellett volna, ahol nincsen mögötte az a fatörzs, és a jobb szélen sem látszik az a nagy világos folt. A levél szárát tényleg ki lehetett volna retusálni, nem nagy munka.

De akkor már én hozok egy képet. Mostanában nem nagyon volt időm/kedvem képelni, ez is pár hetes kép, csak eddig a kártyán pihent.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29395) zgospel


zgospel
őstag

2 hónapja nem volt a kezemben a gép (illetve lakáshirdetéshez csináltam kemény 6 képet szóval az nem számít)... sajnos egyáltalán nem vagyok elégedett, de ezt a kettőt még meg merem mutatni.
már lement a nap mire kiértünk, a szürkület pedig teljesen lelassította az amúgyis lassú tamron 70-200 fókuszát, szóval a svenkek olyan homályosak lettek hogy nemigaz...

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#29396) szp1 válasza hcl (#29393) üzenetére


szp1
addikt

Köszi. :R

A szürke az a szomszéd ház ablaka. A téma adta a háttret, ha elmozdulsz nem látszik az esőcseppekben ( mert azok ) a ház. Lehetne szűkebbre vágni, csak a cseppeket valahogy....nem tudom, megpróbálom.
Egyébként a fényerő vissza van véve, szerintem azért sötét egy picit.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29397) ccs2929 válasza zgospel (#29395) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nekem a második jobban adja, de annyira dől balra, hogy szegény kutyus csoda, hogy nem esett hasra :DDD
Az első is rendben van :) A csúszkákat lehet bátrabban megcibáltam volna :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#29398) BigBlackDog válasza zgospel (#29395) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem az első jön be jobban. Kicsit szorosabb vágás és egy kicsit élénkebb színek nem tennének szerintem rosszat. :)

(#29399) hcl válasza szp1 (#29396) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A háttér ilyenkor nagyon fontos, mert ha nincs rajta fény, akkor fekete, vagy szürke lesz. Nyomás ki a szabadba, hajnalban, a napot használd fel hogy megvilágítsa a hátteret. Ha viszel színes lapokat, akkor olyan színű háttered lesz, amilyet akarsz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29400) szp1 válasza hcl (#29399) üzenetére


szp1
addikt

Esett az eső, reggel 9 volt. Ezt a témát csak egy bizonyos szögből lehetett meglőni, ha hátteret teszek mögé, akkor az lenne a cseppekben, nem a ház "képe".
Amúgy egyetértek. Azonban ez egy speciális alkalom volt - meg lehetne csinálni napfénynél permetezve is - de az nem ugyanaz.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.