Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28101) jjeahh válasza INTELligent (#28100) üzenetére


jjeahh
nagyúr

uhh, ez nekem má' olyan mint a sin city csak birkákkal :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28102) hcl válasza jjeahh (#28101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig nem lenne rossz, csak a birkák ezen is elvesznek :(
Ez talán akkor lenne jó, ha egy naaagy, egyszínű sötét felhő lenne a háttér, a földet lerántani sötétre, a fehér birkák meg világítanak a kettő között. Az ütne színesen is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28103) INTELligent válasza jjeahh (#28101) üzenetére


INTELligent
senior tag

Hát 3 perc alatt csak ilyet tudok kihozni :D
Az az alsó kép annyira nulla, hogy még negatív kritikát sem ér? :F

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#28104) chinaminman válasza INTELligent (#28100) üzenetére


chinaminman
tag

A 3. szerintem kuka. "Egyebet nem tudok mondani, kérem, kapcsolja ki a kamerát ..." :DDD

(#28105) tatabike válasza Real_Necro (#28064) üzenetére


tatabike
őstag

Régen volt egy ilyenem, úgy kaptam, hogy hibás, de nem tudtam életre kelteni. Lehet még meg is van valahol...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28106) Real_Necro válasza tatabike (#28105) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem egy Sony DSC-H2 pihen a szekrényben tiptop állapotban, kb 4000 expoval. :))

Na dobok még egy képet tegnapról:

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28107) LamaCube válasza Real_Necro (#28106) üzenetére


LamaCube
addikt

Felülről és balról szűknek tűnik, persze így az egész hüllő benne van.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#28108) hcl válasza tatabike (#28105) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha gondolod, belenézhetek, mostanában javítok fényképezőgépeket is :) Pár kompakt már életre kelt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28109) Real_Necro válasza LamaCube (#28107) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bal oldalon van egy nagy letörés a kövön, így nem akartam benne hagyni, mert így jobban kijön az átló. Ezzel viszont felül sem lehetett nagyobb hely, mert akkor meg nincs meg az arány. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28110) tatabike válasza hcl (#28108) üzenetére


tatabike
őstag

Oks, megkeresem... :R

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28111) Fandango


Fandango
Topikgazda

Az en legutobbi kepemrol esetleg valami? :))

(#28112) LamaCube válasza Fandango (#28111) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem tetszik! Ment egy csillag rá.

Real Necro

Értem :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#28113) Balinov válasza Fandango (#28111) üzenetére


Balinov
félisten

kicsit zajos, viz nem a harmadolon van,epulet/vilagitotorony kozepre van szerkesztve, de mindezek ellenere nekem nagyon tetszik a viz/eg aranya, nameg a szinek! lens flare-val egyutt megdoglok az ilyenekert :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28114) Balinov


Balinov
félisten

hamar volt az elmult par napban a fel kisallathatarozo, hadd hozzak en is egy kishaveres kepet.

What's up, bro? :D

Mokuslany annyira baratsagos volt, hogy a fuvon futva nem birtam lekapni elesen, mert annyira gyorsan jott olyan kozel, hogy nem birta az AF :). A fan maszkalva meg kb karnyujtasnyira odaengedett magahoz.

Milyen lett ez a kep? Vallalhato? Jo? Kukas? Ha igen, miert?

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28115) Fandango válasza Balinov (#28113) üzenetére


Fandango
Topikgazda

A torony kozepre szerkesztese, es a horizont nem harmadoloba tetele azert van mert ez croppolva van eleg rendesen, es igy tudtam megoldani, hogy valami koncepcio legyen a kepbe. Az eredeti kepen a bal felso sarokba agak nyulnak be, az aljan meg a parti sziklak latszanak (nem latvanyos, ezert nem szerkesztettem bele a kepbe).
Kisse zajos es eletlen ami igaz, bar talan annyira nem all rosszul a kepnek.

[ Szerkesztve ]

(#28116) skater86


skater86
tag

Sziasztok!
Nyaraláson csináltam egy képet, ezzel az utómunkával megfogott a hangulata. Érdekelne a véleményetek külső szemmel.
Templomtorony
Köszönöm!

(#28117) Adamis válasza skater86 (#28116) üzenetére


Adamis
őstag

A toronynál mintha lenne egy kis szellemkép... Az a baj, hogy ilyen képből sok van.

(#28118) skater86 válasza Adamis (#28117) üzenetére


skater86
tag

A téma így belegondolva tényleg elég gyakori lehet. Na de majd legközelebb máshogy megpróbálom. Köszi a kommentet!

(#28119) mumk1 válasza sixpak (#28098) üzenetére


mumk1
addikt

Köszi! :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#28120) Chance válasza Balinov (#28114) üzenetére


Chance
tag

Tetszik a vágás, csak nekem kicsit túl világos, bár melóhelyről, nem kalibrált monitoron nézem, szóval kéretik úgy kezelni. Plusz elhúzza a tekintetem a bajusza végén a fehér morzsa.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#28121) ccs2929 válasza Chance (#28120) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nekem a világossággal nincs bajom, inkább a fatörzs és a mókus szeme körüli lilás szín zavar.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#28122) ccs2929 válasza skater86 (#28116) üzenetére


ccs2929
senior tag

skater86 Nem lenne rossz koncepció, de inkább szemből kellett volna meglőni szvsz. és nem belevágni a bal oldali részbe, ennek a szimmetria jobban állna.

Fandango Meg kellett nyitni nagyban, mert piciben a felhőzet miatt elég ferdének tűnik, pedig nem az. Engem nem zavar a zajossága, meg az életlensége sem, szépek a színek, talán az égből sok egy picit :)

INTELligent Nekem sok lett a tehenes így, és brutál szét van esve, tudom, hogy jpg, de ez :(
2 Szintén szét van esve, sajna nem sok részlet van a feketékben, ok, hogy olyan sziluettes, de ez így ebben a formában nem az igazi, ferde a horizont, plusz picit szűk is, a fa teteje hiányzik a víztükörből is, meg amúgy is. :)
3. Nagyon sok a vignyett, ez természetes mivoltában tudna ütős lenni, ha mondjuk a sötét erdőben csak ezt a valamit világítaná meg a nap, gondolom ilyesmi hatást szerettél volna, de ez most nem jött be :N

mumk1 1 fasza nagyon, kicsit világosítanék rajta, mert alexpósnak tűnik.
2 is jó lenne, imádom a bokehet, de az zavar, hogy középen éles a virág csak, egy picit feljebb fókuszáltam volna. :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#28123) andris1602 válasza andris1602 (#28065) üzenetére


andris1602
aktív tag

Sziasztok,

erre valaki valamit? :U

Üdv

(#28124) sixpak válasza andris1602 (#28123) üzenetére


sixpak
nagyúr

Engem zavar, hogy életlen a ladybug. :)
Más bajom nincs vele, tetszik a hangulata.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28125) ccs2929 válasza andris1602 (#28123) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Nekem összességében tetszene, igaz, hogy a főtéma elveszik a képen, meg sajna nem is túl éles, de tetszik a szerkesztése, a színei is kellemesek, a katica is jópofa, hogy egy fejet formáló bevésődésben van. Megvan a két szem, a katica pedig a száját adja a formának. :DDD
;] Majdnem erre a szmájlira hasonlít az összkép.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#28126) Fandango válasza andris1602 (#28123) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Nagyon kicsi a kep, nagyobba nem tudnad felrakni?

(#28127) andris1602 válasza Fandango (#28126) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia

ott van alatta a link, azt nézzétek meg, mert a lekicsinyített méret nem túl éles (remélem nagyobban jobb :K )
link

üdv

szerk: egyébként köszönöm a véleményeket :)

[ Szerkesztve ]

(#28128) Fandango válasza andris1602 (#28127) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Hoppa elnezest, a link elkerulte a figyelmem. :B

(#28129) Andrew31


Andrew31
senior tag

Ezt most éjszaka hoztam össze. Hentes munka, de sajnos az automatika nem tudta rendesen összefűzni, maszkolgatnom kellett rendesen.

[link]

Jó, a kép beszúrást még gyakorlom majd... :D

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#28130) jjeahh válasza andris1602 (#28123) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha a katica éles lenne nekem is tetszene, érdekesek a színek is...amúgy full méretben miért ilyen fekete-fehér pöttyös az egész kép? ha ez magas iso miatt van, ilyen fura zajt még nem láttam :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28131) Fandango válasza Andrew31 (#28129) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Annak ellenere, hogy hentes munka, eleg jol sikerult. Tetszik, hogy ket oldalon van a fold, erdekes igy nezni.

(#28132) Damage válasza Fandango (#28126) üzenetére


Damage
senior tag

Ott van a HSZ-ban a flickr link. (4928 x 3264) felbontásban van fent a kép, de nem érdemes 1:1-ben nézni. :(

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#28133) ccs2929 válasza Andrew31 (#28129) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nekem is tetszik, de ezt a két oldalon van a föld nézetet nehéz megszokni, így nekem hiányzik belőle egy kis ívesség, de egyébként nagyon frankó, bejönnek ezek a csillagos, tejutas fotók, én viszont még sosem tudtam magam rávenni, hogy bepróbálkozzak egy ilyennel. :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#28134) hcl válasza Andrew31 (#28129) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem lett ez gáz. Ez nem igaz hogy idén nyáron nem tudok semmi értelmes asztrofotót lőni... :S Mondjuk a Tejút csak az egyik téma lett volna, a másik egy sokkal jobb, de ahhoz meg sok ember kellene, és nem lehet őket összerántani :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#28135) andris1602 válasza jjeahh (#28130) üzenetére


andris1602
aktív tag

köszi :) szerintem az a furcsa zaj a képszerkesztő miatt van, amúgy teljes méretben valóban nem túl éles :(

basszus tényleg meg kéne tanulnom az utómunkát :(((

(#28136) Andrew31 válasza ccs2929 (#28133) üzenetére


Andrew31
senior tag

Köszönöm mindenkinek, srácok! :R

Fordítanám én függőlegesbe is, de a monitorok inkább szélesek, mint magasak. :)

@hcl: mi is ketten mentünk ki csak és hosszú záridőzni az autókat, egy út feletti hídról, de ha már ott voltunk.... :)
Hideg volt és pára, lett volna egy TL próbálkozás, de kb. 15 képig jutott a dolog, még jó, hogy előtte ez elkészülhetett! :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#28137) hcl válasza Andrew31 (#28136) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Milyen ISO-n van ez, hogy a világos út felett látszik? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#28138) Andrew31 válasza hcl (#28137) üzenetére


Andrew31
senior tag

ISO 1250, 15s, 15mm, F2.8

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#28139) Real_Necro válasza Andrew31 (#28138) üzenetére


Real_Necro
veterán

15mm? Tamron 17-50-el? :F

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28140) Fandango válasza Real_Necro (#28139) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Miert, mi azzal a baj? ;] ;] Kicsit tovabb kitekerte mint ahogy lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28141) Andrew31 válasza Real_Necro (#28139) üzenetére


Andrew31
senior tag

Akkor 17mm. :P

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#28142) Real_Necro válasza Andrew31 (#28141) üzenetére


Real_Necro
veterán

Megnyugodtam... ;)

Fókuszt ilyenkor hova állítod?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28143) hcl válasza Andrew31 (#28138) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, f2.8, köszönöm, ennyi :)
3,5-ön még 6400-nál is alig látszik az az izé :S

@Real_Necro : Végtelenbe. Ha van a távolban fény, akkor lehet arra fókuszálni, ha nincs, akkor pár tesztkép alatt megvan. Meg 2.8-on a fényesebb csillagok már talán látszanak annyira, hogy a fókusz lássa..

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28144) Balinov válasza ccs2929 (#28121) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi, Chance-nak is. Lilas szin erdekes, otthon laposon szerkesztek, de benti 19" LCD-n nekem is feltunt (biztos nem aludt, azert karikas a szeme :)) ). Morzsan gondolkoztam, hogy megprobalom eltuntetni, de 10perc LR utan feladtam, bevallom oszinten.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28145) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok

újra itt, kicsit megdolgoztam a katicát ;] , legyetek szívesek adjatok tanácsot, jó ez az irány. :)

link

köszi előre is

(#28146) jjeahh válasza andris1602 (#28145) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a pöttyök eltűntek, de semmilyen utómunkával nem teheted már helyre a fókuszt sajna :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28147) andris1602 válasza jjeahh (#28146) üzenetére


andris1602
aktív tag

igen tudom :( majd legközelebb jobban lerekeszelem. :(((

(#28148) jjeahh válasza andris1602 (#28147) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ezek szerint back-frontfókuszos az obi? nem lehet kalibráltatni vagy valami? nem értek hozzá, de nekem is van egy d5100-as ismerősöm, aki az 50/1.8 G-vel F5.6 alatt nem tud legalább monitorméretben éles képet lőni, de állítólag ez a dslr-ek világában elég gyakori dolog, kalibráltatni kell, oszt kész.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28149) hcl válasza jjeahh (#28148) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy csak annyira kicsi a dof ilyen közelre, nyitott rekesszel, hogy a legkisebb elmozdulásodra is elmegy a dof falamerre. Fordított obival nagyon durva ez, a legkisebb mozdulattól, átkomponáláskor is máshova mászik. Közelre a kitobival is könnyen előfordul.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28150) jjeahh válasza hcl (#28149) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez is igaz, de ez gondolom nem makró, 45 milit F4-en nem hiszem, hogy olyan nehéz kitartani af és exponálás között :D max, akinek remegős a keze érdemes egy 2-3 képes sorozatot lőni vagy valami...mármint ez a katicás kép rekeszelve sztem nem lenne ilyen jó pl., a dof nekem így tetszik rajta ahogy van

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.