Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) Andrew31 válasza LamaCube (#28196) üzenetére


Andrew31
senior tag

Szép színek. :) Mi is voltunk Romániában vasárnap, mikor jöttünk zaza.. :U Csak hát én vezettem 8-an hazaértek volna már, állvány nuku... :s

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#28202) Novics válasza .: JuSzT :. (#28200) üzenetére


Novics
senior tag

Ha a harmadikra gondolsz, akkor a vízről a féltető aljára verődő fény játéka. Így statikusan tényleg elég... érthetetlen.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#28203) attika89 válasza Lassú Víz (#28199) üzenetére


attika89
senior tag

:R

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#28204) hcl válasza Novics (#28202) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Élesebbnek kéne lennie, és sokkal kontrasztosabbnak. Amúgy az ilyesmit tényleg nehéz jól ellőni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28205) LamaCube válasza Andrew31 (#28201) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszönöm!
Mindig a sofőr a főnök, ha meg kell állni, akkor meg kell állni, kicsit nyújtózkodni-fotózgatni. ;)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#28206) Andrew31 válasza LamaCube (#28205) üzenetére


Andrew31
senior tag

Jah. :) Tényleg jó lett volna, mert ne tudom, hogy helyek tették vagy idehaza is olyan kép fogadott volna-e, de iszonyat brutál volt. Lilás-narancsos, nagyon szép volt.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#28207) LamaCube válasza Andrew31 (#28206) üzenetére


LamaCube
addikt

Én 9 éve lakom ebben a lakásban és minden naplementét látok a lakás fekvése miatt, de ilyet még nem láttam, mint tegnap. :Y

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#28208) cOxeR válasza LamaCube (#28207) üzenetére


cOxeR
Ármester

Bizony, tegnap nagyon szép naplemente volt... :)

(#28209) copass válasza LamaCube (#28207) üzenetére


copass
veterán

én is unom már. néha van egy két érdekes mint ez, főleg a vihar néz ki piszok jól a 6-ikoról a parkfelé!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28210) LamaCube válasza copass (#28209) üzenetére


LamaCube
addikt

Ez is durva! :K

cOxeR

+1

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#28211) Fotonhámozó válasza Andrew31 (#28206) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Tavaly júliusban volt hasonló élményem. Épp kint voltam a Medves-fennsíkon, próbálgattam a pár héttel korábban beszerzett "új" telémet. Hihetetlen színorgiát produkált a lassan bekúszó, vihart hozó hidegfront és a lemenő Nap. Tájfotózásba azidőtájt kezdtem jobban belemélyedni, így akkor annyira sem tudtam a képen megörökíteni a látványt, mint most (nem mintha most nagyon sikerülne :N ). Narancstól kezdve sötétkéken át liláig rengeteg szín volt az égen és ezek nagyrészt rétegződve elkülönültek egymástól. Azóta is emlegetem azt a naplementét, talán a legszebb volt, amit idáig láttam.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#28212) #00647680


#00647680
törölt tag

Ha már unalmas,akkor bocs! :)
[link]

(#28213) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

(#28214) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Teljesen elvarázsoltak a Pilis gombái sokszínűségeikkel és változatosságukkal. A nagy rákészülésben elfelejtettem állványt vinni :W, így rendesen küzdöttem a magas isoval nomeg a kitobival. Remélem azért lett köztük értékelhető:

(#28215) jjeahh válasza erzol (#28214) üzenetére


jjeahh
nagyúr

így kávé előtt annyit hozzáfűznék az összeshez, hogy nem ártana, ha raw-ban dolgoznál, mert a nagyján kiégtek részletek, elcsúszott a wb, és zajt is szebben lehetne szűrni utólag ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28216) Andrew31 válasza Fotonhámozó (#28211) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nájsz. :) Hát, akkor lehet, hogy nekem sem kellett volna kihagynom... :s

Mondjuk tény, hogy esős vasárnap volt a legutóbbi, legközelebb jó időben megyünk. :-/

proharpi: nem unaplmas, mara jól néz ki! :)

[ Szerkesztve ]

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#28217) erzol válasza jjeahh (#28215) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm gombaguru! :D :R
Piszok lusta vagyok LR-t megtanulni...

(#28218) Revesz


Revesz
aktív tag

Hello,

Szerintetek megéri a Canon 17-40 f/4L lecserélni egy sigma 24-70 2.8 ex DG-re(még nem a hsm motoros, elvileg kicsit lágy képeket készít, sajnos kipróbálni sehol sem tudtam)? Gondolkodtam még, hogy vehetnék a 17-40 eladási árából egy canon 50mm 1.4-et meg egy vakut, de a 24-70 meg az átfogása miatt jobb lenne...sajnos teljesen ötlettelen vagyok objektívek terén egyelőre...

[ Szerkesztve ]

(#28219) sixpak


sixpak
nagyúr

Pont ezen a napon nem születik hozzászólás (illetve alig).
Mindenki ünnepel? :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28220) hcl válasza sixpak (#28219) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hetek óta nem csináltam olyan képet, amit ide ki lehet rakni (vagy rosszak, vagy olyanok vannak rajta, akik nem engedik).

Mutogatni való hater díszpinty

(#28221) jjeahh válasza erzol (#28217) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sokat azon pedig nincs amit tanulni, jobb oldalon vannak csúszkák, húzogatod, aztán export :) még azt is be lehet állítani, hogy ha bedugod a kártyát a gépbe vagy valami, automatikusan induljon a lr, szal még ráklikkelni sem kell :DDD ps sokkal de sokkal bonyolultabb, azt tényleg szokni, tanulni kell sztem

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28222) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Jönnék három képpel Veszprémből. Az idő és a fények elég pocsékak voltak, de azért kicsit próbálkoztam. Mit gondoltok róluk, mennyire lettek "turistásak"? :)

(#28223) INTELligent válasza BigBlackDog (#28222) üzenetére


INTELligent
senior tag

A 3. bejövős. :)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#28224) zgospel válasza BigBlackDog (#28222) üzenetére


zgospel
őstag

a 3. az ügyes, szépen kivitelezett, nekem tetszik. a másik kettő az nem nagyon sajnos

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28225) BigBlackDog válasza zgospel (#28224) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, ezt én is valahogy így éreztem, csak gondoltam kíváncsiságból felteszem a másik kettőt is, legalább meglátom, hogy ki milyen hibákat fedez fel bennük. Vagy csak esetleg ennyire laposak lennének és kész (ezt is el tudom képzelni)? :U

[ Szerkesztve ]

(#28226) Vyndree válasza BigBlackDog (#28222) üzenetére


Vyndree
őstag

A 3. tetszik, az első egy szép templom, a második mondanivalója nem jön át és minden el van vágva benne.

(#28227) zgospel válasza BigBlackDog (#28225) üzenetére


zgospel
őstag

eleve a témák nem olyan izgalmasak, innentől kezdve már nehezebb a dolog. aztán az elsőnek a színei elég laposak lettek, nem tudom mi ez, low contrast hdr akar lenni? szerintem ez nem segít rajta, sőt, inkább ellenkezőleg. a második szintén érdektelen és ezt az enyhe szelektív deszaturálás sem teszi érdekesebbé.
az én fantáziamat nem mozgatták meg, de szerintem itt eleve a téma- illetve nézőpontválasztás az ami nem jött össze.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28228) ccs2929 válasza BigBlackDog (#28222) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Az első kettőben szerintem sincs semmi extra, a 3-ik viszont a 3-ik, az nagyon ütősre sikeredett, ment is rá a * :) , Ha kötözködni kellene, akkor az alsó részről levágtam volna az a fél centis fehér csíkot az ablakkal, hogy a fekete sávval kezdődjön, de csak alulról vágnék!

Hozok 2 kutyásat én is, úgy is rég képeltem ide :P Teszteltem a frissen szerzett Jupiter 37A-t :DD

Tudom, ennél az orra már nincs benne a dofban :)
[link]

[link]

Minden nemű kritikát szívesen fogadok! :R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#28229) chinaminman válasza ccs2929 (#28228) üzenetére


chinaminman
tag

Jó az, inkább a szeme legyen éles, mint csak az orra. Ment is rá a csillag.
A másodiknál nem jó a link. Egy kicsit szűk szerintem, kinéz a kutyus a képből.

Eskövőfotózás kicsit másképp! :)

(#28230) jjeahh válasza ccs2929 (#28228) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem valami építő kritika, de imádom az orosz üvegek tónusait, lágyságát, mosását, eszméletlen kellemes a jupik, helios-ok képe :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28231) jjeahh


jjeahh
nagyúr

na jövök én is egyet pár szokásos ma lőtt gombával, sztetek elmegy valamelyik?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28232) Lassú Víz válasza jjeahh (#28231) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A második tetszene, ha állóra vágnád. Nekem zavaró a fehér folt jobb oldalt és azt a fekete izét sem tudom mi a képen. Viszont a becsapódó esőcsepp nagyon király.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28233) Balinov válasza zgospel (#28224) üzenetére


Balinov
félisten

+1

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28234) jjeahh válasza Lassú Víz (#28232) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi! közben feltettem flickrre is...a folt tudtam, hogy nem fog tetszeni, engem nem zavar, már fotózás közben észrevettem :D még régebben ennél is kifogásolta volt valaki, de erről sem vágtam volt le, most nem látom ezt hibának, aztán később lehet engem is zavarni fog. az a fekete izé viszont tényleg elvonja a figyelmet picit, de nélküle sem tudom elképzelni a képet :DDD vágni nem fogok rajta, így is vágva van, és ha még vágok vagy túl kicsi lesz a kép, vagy zajos...zajt szűrni meg nem nagyon szeretek :DDD úgyhogy majd köv alkalommal lövök jobbat :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28235) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Rég jártam erre. Most hoznék nektek egy új képet az egyik alkotásomról. Kíváncsi lennék a véleményetekre

(#28236) Damage


Damage
senior tag

Kérlek nézzétek meg eredeti méretben is(1:1)

5472x3648-ban is fent van

És most el lehet dönteni, hogy van-e létjogosultsága az APS-C-nek.
(70D + 18-35 F1,8)

(ISO 400, F1,8)

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#28237) copass válasza Damage (#28236) üzenetére


copass
veterán

tegyük hozzá gyorsan hogy a 70D a kropposban a csúcs. utána már fullframe 6D ami veri képminőségben.
kevés fénynél magas iso-n elvérzik a 70D.
én azért rekeszeltem volna 2.8-ra.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28238) zgospel válasza Damage (#28236) üzenetére


zgospel
őstag

nem nagyon értem ezt a létjogosultságos dolgot, mindenesetre a sigma 18-35 egy bitang obi, még jó hogy hibátlan a képminőség :DDD
egyébként igen, ebben az esetben a kis dof pont zavaró, a hölgy arca már a homályos tartományba esik

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28239) Damage válasza copass (#28237) üzenetére


Damage
senior tag

Ez a kép kompozícióját tekintve közel sem tökéletes. Inkább a minőségét szerettem volna prezentálni, emiatt se rekeszeltem le. Természetesen nem lehet összehasonlítani egy FF vázzal..DE...egy FF + 24-105 L (vagy 17-40) mellé merném tenni ezt a képet (is)...

zgospel: igen, mivel teljesen tág rekesz mellett készült és Zselykebaba volt a lényeg. Nemrég kisebb vita volt a 70D-ről és a mostani DSLR vázakról. Turistagép, sok felesleges funkció, inkább a képminősége lenne jobb stb. Azzal próbáltam védeni a 70D-t, hogy jó a képminősége, nem vészes a zaj és sok jó fényerős EF-S obit adtak ki mellé, amit FF-re váltásnál csak sok-sok százezres többletkiadással lehetne elérni.

Az APS-C-nek van létjogosultsága, nah :)

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#28240) zgospel válasza Damage (#28239) üzenetére


zgospel
őstag

akkor azt a sok jó fényerős EF-S obit csak én nem találtam meg ezekszerint :DDD

egyébként nem, objektívben nem lenne többletkiadás, sőt. a 24-105 ára megegyezik a sigma 18-35-éval, a 70-200 meg egy FF obi amit apsc-re ugyanúgy megvesznek az emberek mint ff-re.
ellenben az f4 sokkal élhetőbb egy ff gépen mint apsc-n.

egyébként miért ne lenne létjogosultsága?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28241) Damage válasza zgospel (#28240) üzenetére


Damage
senior tag

OK, akkor mondok néhány darabot:
- 18-55 STM (nem fényerős, ellenben ingyen adták a gép mellé és video-ra tökéletes, de általános felhasználásra sem rossz
- 10-18 STM video-ra tökéletes és képekhez is nagyon jó. FF-re ennyi pénzért max, kupakot vehetsz. Szent István Bazilikában 1/5-tel simán 10 (x1,6) éles képeket lőttem.
- 18-35 ART F1,8 részletezzem?

Van 70-200 L IS-m is. Teljesen elégedett vagyok vele APS-C-n. Teljesen élhető APS-C-n is.

70D létjogosultsága: EOS topicban nemrég kisebb flame alakult, de lecsillapodtak a kedélyek...

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#28242) copass válasza zgospel (#28240) üzenetére


copass
veterán

az a gondom nekem a kroppra rakott 70-200-al, hogy oda kell a jó szenzor, mert 200mm-n 1/320 kell hogy ne mozduljon be, 1100D-n nekem már iso3200-6400 játszik, iso3200 talán 250-en....

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28243) zgospel válasza Damage (#28241) üzenetére


zgospel
őstag

ezek közül egyedül a 18-35 a fényerős, ami mint írtam ugyanannyiba kerül mint a 24-105 L. Ami ugyan nem fényerős de az f4 egy ff érzékelőn előnyben van, plusz az ff vázakon általában az iso-t is bátrabban lehet tekerni.
ellenben a 18-35 átfogása viszonylag rövid, sokat kéne cserélgetni, nekem legalábbis.
igen, hát a 70-200 IS-sel élhető, azt elhiszem :D nekem tamron van, abban nincs stabi de helyette f2.8. a stabi nélkül f4-es már nem hiszem hogy olyan kényelmes lenne :U

(#28242) copass igen de valakinek meg pont az a lényeg, hogy cropos váz legyen a 70-200 mögött hogy ne kelljen nagyobb, drágább telét venni. és igaza is van.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28244) csimpekve válasza jjeahh (#28231) üzenetére


csimpekve
tag

A első nekem bejön, jó ötlet a hosszú záridő meg a spricc... (Vagy havazott? Úgy hallom a reggeli hőmérséklet alapján arrafelé ez sem volt teljesen kizárható :)) )

www.csiro.hu

(#28245) jjeahh válasza csimpekve (#28244) üzenetére


jjeahh
nagyúr

köszi! csak spricceltem, a záridőre meg a vaku kényszerített rá, 1/180 fölé nem enged :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28246) Damage válasza zgospel (#28243) üzenetére


Damage
senior tag

10-18 STM-et előbb kitartom (4FÉ IS), mint más egy 10-22-t.
18-35 nem nagy átfogás, de az F1,8 kb annyi, mint FF-en az F2,8 és nem F4.
Ráadásul a 18-35 tág rekeszen is karcol, míg a 24-105 egy "kitobi", és tényleg nem több.
A 18-35 ellenben picit drágább is a 24-105-nél (de meg is éri a többlet kiadást).
Nem cserélgetem, APS-C-t használok (4 vázam van, mindegyikre jut egy lencse). Amennyiben eladom mind a négyet, még mellé kellene tennem egy kis pénzt, hogy vegyek egy 5D mark III-t.
Sokáig használtam non IS 70-200-at, nem volt vele gondom. Az IS egyszerűen egy újabb konstrukció, jobb képminőséggel (ráadásul stabilizált), emiatt cseréltem.

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#28247) zgospel válasza Damage (#28246) üzenetére


zgospel
őstag

oké, de a stabi nem mindenkinek megoldás, statikus témáknál kitartod, máshol nem. APSC-re való fényerős obikat említettél, de valljuk be hogy nem nagyon van sajnos... A sigma 18-35 egy nagyon jó obi ez tény, én is olyat akartam még mielőtt eladtam a gépem.

a 24-105-öt adják kitben, ez igaz, de azért nem kell azt úgy lesajnálni :) a 24-70 II ami előrelépés hozzá képest de az meg mennyibe kerül már. vagy a 16-35 de az meg megint egy elég rövid objektív.

hát ha 5d3-ban gondolkozol akkor persze hogy drága a fullframe :DDD

4 vázzal más a szitu, bár én személy szerint nem szeretek cserélgetni meg sok cuccot magammal vinni. Gyakran meg nem is tudok egyszerűen, mert kell a hely kajának, ruhának, víznek (gyalog- és biciklitúrák). Nem vagyok nyeszlett de azért súlyban is sok, néha ha otthon hagynám a fényképezőt akkor megkönnyebbülne a derekam.

Egyébként meg mindenkinek más a prioritás, én pontosan tudom hogy nekem mi kell, és gondolom te is.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28248) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Ha már úgy is megy a szájkarate fényerő / ISO / IS témakörben, hoznék egy aktuális képet. Ma készült, 8 képből összefűzött pano. Nagyon megszenvedtem vele, ezekre lett volna szükségem, hogy könnyebb dolgom legyen: fényerősebb obi (18-55 IS II, f3.5 @ 18 mm helyett), nagyobb látószög, ISO-t jobban tűrő szenzor (650D-vel készült 6400-on), még jobb IS, állvány, képbe nem belegyalogló látogatótársak.

Véleményeket szívesen fogadom!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#28249) zgospel válasza Fotonhámozó (#28248) üzenetére


zgospel
őstag

én nem látok szájkaratét :P :)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#28250) Damage válasza zgospel (#28247) üzenetére


Damage
senior tag

Gondolom nem repülő madarat, árnyékban rádugró vadállatot akar a legtöbb ember fényképezni egy nagylátóval. Beltérben, kevésbé jó fény(v)iszonyoknál meg jól jön az a 4FÉ.

Nem sajnálom le, de FF-en elmegy, APS-C-n meg játszósnak jó, nem többre. 28-135 IS hozza ugyanazt a képminőséget.

Nem gondolkozom 5D mark III-ban, de alább nem adnám. 6D lassú és 1 keresztszenzor 1/4000. 5D mark II se sokkal gyorsabb és felejtsek el sok "turistaszolgáltatást"?!

24-70 F2,8-ból csak a mark II ér valamit, ami nem olcsó darab.
16-35 lesajnálnivaló és szintén nem olcsó. Bár elvileg az új F4-es sokkal jobb rajzolattal rendelkezik.

A képérzékeny emberek csak fix obikat használnak, ott nehéz nem cserélni. Nekem meg nem árt, ha több cuccot viszek, nem halok bele. A másik topicban meg pont az volt a gond, hogy 10-18-at is használok, aminek nincs tömege (mert más szerint a fémbajonett a jó, meg a nehéz lencse, mert abban van az anyag és csak az a jó).

"Egyébként meg mindenkinek más a prioritás, én pontosan tudom hogy nekem mi kell, és gondolom te is."
Nem először hallom, de ebben van a lényeg!
Számomra is az lenne az ideális, ha az énTelefonomban lenne mindez belesűrítve tömegnövelés nélkül!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.