Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) hcl válasza Colonel993 (#29947) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Macsek jópofa :)
50-essel elég jól lehet makrózni ha közgyűrűzve van. De kevésbé a gyújtótáv a lényeg, éles rajza legyen, és egyébként is jó közelpontja. Nekem a 18-55 és a 75-300 is fixfókuszossá változott közgyűrűzéstől.

Amúgy ha egy 18-55-öt megfordítasz, 18mm-en 2:1 körül lesz a leképezés (APS-C -n). Csak tartsd meg elmozdulás nélkül... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#29952) Colonel993 válasza MC Pite (#29950) üzenetére


Colonel993
senior tag

Már egy ideje megvagyunk a D7000-rel...
Megszokni nem volt nehéz, több menüpont van benne mint egy Pentax-ben de épp olyan dolgok amiket még hiányoltam is, van helye a lelkivilágomban... sőőőt babrálni is jó néha.
Egyetlen bajom vele, hogy nem D7100 :DDD

hcl: Jelenleg egy kiváló képű (50mm 1.8-asnál is élesebb xD ) Helios 44M-4 -el közgyűrűzök...
Olyanra gondoltam, hogy esetleg egy 135mm 2.8 -al megspékelném... talán nyernék extra leképezést.
Jelenleg 2centit tudok leképezni.
Amúgy el is felejtettem, fordítva is rá kellene nyomnom, úgy vajon mennyit kapok.
Sajnos N00b voltam és nem kitüveggel vettem meg az első Nikonom :))

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#29953) Colonel993


Colonel993
senior tag

Estére még egy;

Flekken

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#29954) jjeahh válasza MC Pite (#29950) üzenetére


jjeahh
nagyúr

második tetsz, csak egy picit utómunkáznék rajta még

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29955) erzol válasza hcl (#29946) üzenetére


erzol
őstag

Én egy ilyesmi tállal szeretném megoldani az etetőt. Tudom nagyságrendekkel drágább, mint egy műanyag palack, de talán jobban passzol a madarakhoz, ha sikerül lencsevégre kapnom őket.

(#29956) zgospel válasza Colonel993 (#29953) üzenetére


zgospel
őstag

a kompozícióval nem vagyok teljesen kibékülve, túl nagy az üresség középen, de mindenesetre ez jópofa, sokkal jobb mint a másik amit linkeltél szerintem. a pillanat is klassz :K

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#29957) hcl válasza Colonel993 (#29952) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A 135-össel közgyűrűvel nem tudom, milyen lenne a leképezési arány, de a munkatávolságod megnő. Vagyis a félénk áldozatokhoz nem kell olyan közel menni. (Szitakötő pl.)
Mondjuk a közgyűrűtől általában lágyul a kép.

Fordított obit kb. felesleges közgyűrűzni, oda kell egy manuális akármi, minél kisebb gyújtótávval, és annyi. Én ezért szereztem manuális alapzoomot, mert azzal megvolt a kellő rugalmassg, 2:1 és 1:akármennyi között (csak a legnagyobbat mértem :) )akármilyen leképezés.

Ha 2cm-t tudsz leképezni, az közel 1:1 arány, az már horzsol :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#29958) lakkusjj válasza Colonel993 (#29952) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

135-össel nem lesz jobb leképzésed, viszont ahogy előttem írták, nagyobb a tárgytávolság, és könnyebb kézből berázni.

(#29959) hcl válasza lakkusjj (#29958) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én makróztam 300mm + vagy 6cm közgyűrűvel...
[link]
[link]
Meg lehet azt tartani :) Csak mocskos nehéz :D
(Mondjuk az a gyűrűsor csak kölcsön volt, idén nyáron már csak fordított obival nyomtam.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29960) Novics válasza Fandango (#29895) üzenetére


Novics
senior tag

Csak irigykedek. :B Mint már korábban írtam nagyon jók ezek a városi minimál képeid. Bírom a stílust magát, csak nem vagyok hozzá elég. Mondjuk faluhelyen nehéz is ezt gyakorolni. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29961) lakkusjj válasza hcl (#29959) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Ez manuál fókusz vagy AF-közgyűrűvel készült?

(#29962) hcl válasza lakkusjj (#29961) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D
A közgyűrűzéstől kb. az 1cm-es gyűrű után (annál nagyobbakkal) a 18-55 és a 75-300 is fixfókuszos lett. Csak a gyújtótávolságuk legvégén adtak éles képet, a fókusszal lehetett a nagyítást változtatni :D.
A közgyűrű AF-es volt, de a fókusz nem találta az élességet, tehát manuális módban betekertem olyan nagyításra (tényleg az változott tőle) amilyenre akartam, és a maróobiknál megszokott módon, a gépet mozgatva fókuszáltam.
Itt bővebben írtam a dologról :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29963) Zulma


Zulma
csendes tag

Lehett nem ide illik de ha most akarok neki kezdeni fotozkodni akkor milyen gepet vegyek?En egy Canon eos 700 D re gondoltam.

(#29964) jjeahh válasza Zulma (#29963) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ide: [link]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29965) xXxian válasza Zulma (#29963) üzenetére


xXxian
senior tag

Szerintem feketét.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#29966) matyi012345 válasza Zulma (#29963) üzenetére


matyi012345
őstag

Szakmai topikokba érdeklődj és ennél jóval bővebben kéne fogalmaznod..Mennyi a keret? Mik a preferenciák? Mire gondoltál eddig és miért? Ezek nélkül vakon elég nehéz mit mondani.

(#29967) Zulma válasza matyi012345 (#29966) üzenetére


Zulma
csendes tag

Koszonom!Mar irtam a masik topicba

[ Szerkesztve ]

(#29968) Zulma


Zulma
csendes tag

Azert ide irrom mert itt mozog a topic ha valaki hobbibol fotozkodik akkor az neki jelenthet+munkat vagy csak salyat maga szorakoztatására van .

(#29969) StefanBraun válasza MC Pite (#29950) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Köszönöm ! :R

(#29970) LamaCube


LamaCube
addikt

Hoznék még egy vízcseppest a múltkoriból. Még mindig a sufni technikával.
[link]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29971) hcl válasza LamaCube (#29970) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Teljesen jó :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#29972) Zulma válasza LamaCube (#29970) üzenetére


Zulma
csendes tag

Mutathatnàl egyszer ha még csinálsz egy sufni technikàs képet amin a sufni technika van :)

(#29973) zgospel válasza LamaCube (#29970) üzenetére


zgospel
őstag

ha photoshoppal kiszedegetnéd a becsillanásokat akkor még jobb lenne. egyébként tényleg rendben van :K

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#29974) LamaCube válasza zgospel (#29973) üzenetére


LamaCube
addikt

Teljesen jogos az észrevétel. :K :R

Zulma

Már nem rakom újra össze. :N Megterveztem a "rendes" állványt hozzá csak most nincs időm megcsinálni. /mondjuk az se egy bonyolult szerkezet/
Egyébként egy gurulós ruhaszárítóra rászigszalagoztam egy cipőkanalat, aminek a végére felragasztottam egy pipettát. Mindezt odagurítottam egy dohányzóasztal fölé amin egy tálcán volt egy tál vízzel. Azután meg próbáltam eltalálni, hogy mikor exponáljak. :D

hcl
:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29975) Zulma válasza LamaCube (#29974) üzenetére


Zulma
csendes tag

Hàzipraktika.hu :)

(#29976) copass


copass
veterán

Viccből feltöltöttem egy panorámámat a National Geographic Magyarországra.
Bekerült az önök küldték-be! :)

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29977) LamaCube válasza copass (#29976) üzenetére


LamaCube
addikt

Miért ne kerülhetett volna be, teljesen jó kép szerintem! :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29978) hcl válasza copass (#29976) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat!

Mutogatni való hater díszpinty

(#29979) mumk1 válasza copass (#29976) üzenetére


mumk1
addikt

Zsivány ez a felhőzet. Én már akkor favoltam, amikor felraktad a flickrre. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#29980) belovary válasza copass (#29976) üzenetére


belovary
senior tag

Én is próba képen toltam pár képet, aztán láss csodát, már 7 képemet is betolták. :DDD Igaz, nap kép még nem volt egyik sem, de még ki tudja... Hajrá! :C

(#29981) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

(#29982) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Egy-két véleményt szeretnék kérni ehhez a képhez. :B

(#29983) LamaCube válasza r3dsnake (#29981) üzenetére


LamaCube
addikt

Uhh még léteznek patkoló kovácsok?Nagyon jól elkapott pillanat benne van minden. Elfogult vagyok, mert magam is kovácsoltam évekig, mondjuk nem patkót.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29984) MC Pite


MC Pite
veterán

jjeah: Köszi. Szinte alapon van most... (köveken 'csúcsfény és pc wb igazítás) Egy kis eyecandy szaturáció meg szűkebb tonal rangre gondoltál?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#29985) jjeahh válasza MC Pite (#29984) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a színek rendben vannak sztem, max egy hajszálnyit melegebbre venném, viszont kicsit kopottnak tűnik, lr-ben a feketén húznék, vagy ugyanez a ps-ben is megoldható, néha a fehér-fekete húzgálása szebb eredményt ad, mint ha feltolnád a kontrasztot...illetve a csúcsfényekből visszavennék még nem csak a köveken, hanem az égen is, szvsz jót tett volna ennek a képnek egy átmenetes nd :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29986) MC Pite válasza jjeahh (#29985) üzenetére


MC Pite
veterán

Vagy inkább egy polár, ami persze nem volt nálam. Gondolkoztam kicsit erősebb képen, de élőben majd meg lehetett vakulni, plusz úgy nézett ki minden (fakó, poszt őszies) mintha pár napja már hó fedte volna a tájat - és tényleg :). Na hétvégén még beletúrok a galériába/ebbe a képbe :R Ja; oly magazin miatt még nem gratuláltam :).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#29987) jjeahh válasza MC Pite (#29986) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kösz :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29988) phaseOne válasza LamaCube (#29970) üzenetére


phaseOne
tag

A vakudat nem tudod optical slave-be tenni? Akkor simán tehetnéd máshova is. Amúgy nagyon jó ahogy diffundál le a festék a cseppből :)

hcl: Hű, ez a cinke elég penge lenne a műanyag tál nélkül :(((

jjeahh: Mihez szabad gratulálni?

[ Szerkesztve ]

(#29989) JohnyBlue válasza LamaCube (#29974) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szerezz be egy infúziós szettet! ;) (könnyebben tudod szabályozni a cseppek követési sebességét és méretét... :P )

Ha nem tudsz szerezni ilyen szettet, szívesen küldök (van egy rakat belőle)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29990) JohnyBlue válasza JohnyBlue (#29989) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Infúziós szett akció közben

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29991) jjeahh válasza phaseOne (#29988) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29992) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

Sziasztok !

Semmi extra...de nekem tetszik. Gondoltam megosztom.

(#29993) LamaCube válasza phaseOne (#29988) üzenetére


LamaCube
addikt

:R
Sajnos sima ttl-es semmi állítási lehetőségem nincs rajta. Viszont jön egy másik vaku és távkioldó, tehát 2 vakuval tudom más helyről megvilágítani.

JohnyBlue

Köszönöm szépen! Szomszédasszonyom főnővér már folyamatban van a beszerzése, de a linked is hasznos volt.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29994) JohnyBlue válasza LamaCube (#29993) üzenetére


JohnyBlue
őstag

akkor kérjél még szérum egyes vagy annál nagyobb átmérőjű tűket az iri piri cseppek cseppentéséhez ;)

Jahh meg ételfesték a bótból :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29995) hcl válasza LamaCube (#29993) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A vázon nem tudsz vaku expókorrekciót beállítani?

Mutogatni való hater díszpinty

(#29996) LamaCube válasza JohnyBlue (#29994) üzenetére


LamaCube
addikt

Okés! Most a gyerek temperakészletét csórom :)

hcl

Persze azt tudok, csak úgy értettem, hogy nincs rajta manuális állítási lehetőség a vakun, tehát csak ettlII-ben működik.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#29997) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Sziasztok, hoznék egy képet mutatóba. Sorozat lesz belőle...még folyamatban. :)

(#29998) jjeahh válasza Telomanikus (#29997) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem jó :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29999) hito válasza Telomanikus (#29997) üzenetére


hito
nagyúr

Tök jó!

Tegnap én is unatkoztam a városban buszra várva. Próbálgattam a miniatűr módot.

M1
ugyanez szépia effekttel

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#30000) jjeahh válasza hito (#29999) üzenetére


jjeahh
nagyúr

miniatűr mód nélkül ff-ben jó lenne ez is sztem :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.