Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) X2N válasza tatabike (#27844) üzenetére


X2N
senior tag

Előtte néztem képeket, szerintem is jobb ha van környezet is. Nyugodtan használd. Örülök hogy tetszik :)

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#27852) hcl válasza csimpekve (#27832) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, csak a szürke gém nem olyan szelíd, meg a ragadozók sem... meg ugye ha nem olyan helyen vagy, ahol ezek szelídek.
Leshelllyel persze hogy elég a 70-200 :)

Ugyanoda járok fotózni, ahova egy híresebb pécsi természetfotós, csak ő bemehet a halastavakhoz, ahol a madarak háborítatlanul elvannak (és van lese) én meg a partig :) Lessel nekem is menne, még a 75-300-zal is, nem kéne szénné croppolni minden képet :D

@ .OM. : Én is néztem (screenshot van) hogy az egyik kamera képe full nem volt fókuszálva, meg volt egy, amin a kompó is minimum necces volt (nekem nem jött be a lámpa a bal oldalon...)

@tatabike : Nem, sajnos a fotózás kicsit több a csiga felülről lenyomásánál... Valahol ott kezdődik, hogy még ha nem is tudod, mit, hogyan, de tudatosan csinálod azt, amit, nem csak "jó lesz az úgy". Sokan itt ijednek meg, de a fotós és a nem fotós között az a különbség, hogy az egyik foglalkozik a dologgal.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27853) Vikunya


Vikunya
tag

Ugyan nem 20.-i tüzijáték, de gondoltam berakom véleményeztetni őket.

flickr

[ Szerkesztve ]

Romanes Eunt Domus

(#27854) L4mie


L4mie
veterán

Ha már tűzijáték, már nem emlékszem tavaly mutattam-e sajnos idén nem jutottam ki, de tavaly kézből lőttem pár fókusztekergetős képet ezekből ez sikerült valahogy: ;)

[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#27855) Colonel993 válasza L4mie (#27854) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem maradtál le semmiről...
Visszasírom a tavalyi tűzijátékot, pedig már az is egy kispórolt nyavaja volt.
De ha a Technikai részét kivonjuk, akkor még mindig ott van a többi tényező/Magyar szellemi tudat, világérzés... Ami ismét bizonyított;

-üvöltöző cigányok kik magyar lányokat vernek az asszonykáikkal egyetemben
-Üvöltöző részeg behugyozott tizenévesek
-csövesek kik beszólnak a villamoson mert értékesnek tűnő kamera van rajtad és a Qrvaanyád, hogy neked jó de nekik szar...
-Appropó villamos; tele van... annyira, hogy már lábak lógnak ki az ajtókon és a kerekesszékes is félig borulásban de üvöltöznek asszimilálni nem tudó polgártársaink, hogy "kinek az anyját" meg "menj már beljebb" "Ne taposd el a gyerekem mert meg&@Xom a szádat"
és még sorolhatnám

Ott voltam komplett harckész helyzetben + párszázezres felszerelés, még a retkeket is szétkaptam lányokról és szinkronban Rendőrt uszítottam... (akik 20 perc elteltével még hasznosították is magukat miután végig nézték az egészet a szomszéd sarokról)
Aztán persze mentek máshova pofozkodni.

Párom bevallotta; Nem érzi magát biztonságban...
Magyarország... le a kalappal...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27856) sixpak válasza Colonel993 (#27855) üzenetére


sixpak
nagyúr

Eléggé szarul hangzik. :(
És még szar idő is van...meneküljön innen, aki tud.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#27857) Bazsesz válasza Byk01 (#27838) üzenetére


Bazsesz
őstag

Nem rossz kép, átadja az erdei hangulatot. Egyedül a bal oldalt belógó ágak zavaróak nekem.

(#27842) Real_Necro: a fórumtársak, és a nép nevében kérlek azonnali jelleggel tedd közzé a dílered elérhetőségeit :D

(#27845) Takemoto
Nem rossz képek, helyenként szűkek kicsit tényleg.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#27858) negyedes válasza Colonel993 (#27855) üzenetére


negyedes
addikt

ez igy mind tegnap? :Y

en akkor erzem a felszerelest biztonsagban ha nalam van az alvanyom majdnem 4 kilo es fem. ;] ja es meg jo fogasa is van.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27859) .: JuSzT :. válasza negyedes (#27858) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Csak egyszer vegyék ki a kezedből... :K 1 mellé nézett suhintás.. aztán landol a fogsor a padlón

(#27860) negyedes válasza .: JuSzT :. (#27859) üzenetére


negyedes
addikt

ez mindennel igy van. szoval tokmindegy. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27861) Colonel993 válasza negyedes (#27858) üzenetére


Colonel993
senior tag

Igen, ez így mind Tegnap Este...

Bezzeg arra volt ész hogy minden percben durrogjanak a hídon a biztiboyok, hogy menjünk fel a járdára és szorítsuk a dunába embertársaink mert nincs hely mert az úton hamarosan autók is fognak közlekedni... amiken ezek szerint nincs fék meg kormány.

Állvány nálam is volt, Otto Manfrotto hasonló súlycsoporttal.
Bár pár ropi majomhoz nemigazán kellett alkalmazni ilyensfajta brutalitást.
Buszon is én kérek elnézést mikor valaki véletlen belekoccol a gömbfejbe vagy az állványba... lévén sokat esett már de karcolást is nehezen szedett össze, ellenben utastársam a BKV tömegnyomorban erősen fájlalhatja az adott végtagját egy ilyen fizikai találkozás után.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27862) matyi012345


matyi012345
őstag

Még soha nem hoztam portrét, de most hozok :

[link]

A képen amúgy Én magam vagyok, fényeket, gépet, és magamat is Én állítottam be, a gombot pedig a párom nyomta le. Abszolót hülye vagyok ehhez a műfajhoz, lényegében életem tizedik portréja kb ez a kép.

(#27863) Neszójábe válasza Colonel993 (#27855) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Túlzol...
Vagy lúzer vagy... :DDD

Peace

(#27864) JohnyBlue válasza matyi012345 (#27862) üzenetére


JohnyBlue
őstag

ami kapásból ordít a képen:

rommá van gyűrődve az inged...
az ingedet miét nem gomboltad be?
nyakkendőt miért nem igazítottad meg ?
a zakó rommá van gyűrődve... (a válladat hátra kellet volna kicsit feszíteni, hogy legyen tartása)
illetve szűk a vágás

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#27865) m3ss válasza JohnyBlue (#27864) üzenetére


m3ss
veterán

a szem utomunkaja zavar engem, latszik hogy vilagositottal rajta.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#27866) JohnyBlue válasza m3ss (#27865) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Na engem az nem zavar csak a ruci

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#27867) matyi012345 válasza JohnyBlue (#27864) üzenetére


matyi012345
őstag

Ez jogos, a ruha nem az igazi. Kicsit liquify-be kihúzogattam. Legközelebb figyelek rá, bár nem valószínű hogy mostanába kell portrét csinálnom. Az ingemet sosem gombolom be mert nem tudom elviselni, de a fotó kedvéért beerőszakolhattam volna. :)

Vágást nem hagynám ennél szélesebbre, olyan kicsibe kell a kép, hogy hülyén nézne ki.

az fura, hogy a szemem feltűnt, szinte semmi különbség nincsen az eredeti meg ez között.

(#27868) Colonel993 válasza Neszójábe (#27863) üzenetére


Colonel993
senior tag

Se nem túlzok, se nem voltam lúzer, hogy egyből a 9mm 90mg P.A. PV-hez nyúljak.

A legnagyobb gáz, hogy a szokásos dolog ment...
Mindenki csak nézte vagy nem akarta észrevenni, én meg egyedül pattogok 4 papirkutyával szemben amiből egynek a kezében már figyelt a szalonnázó plusz 2 visító nőstény a háttérben.

Na meg persze védjek így meg 2 lányt és közben figyeljek oda a tőlem 30 méterre odébb hagyott páromra (ki dettó egy védtelennek TŰNŐ leányzó) is akit elküldtem a rend éber őreiért.

Fejben kellene rendet tenni, mert egyenlőre havi szinten mindennemű hasonló "közösségi szellemet" igénylő esetnél (ami szerintem teljesen alapvető dolog) legtöbbször egyedül maradok mint segítő...

Fotós felszerelés ide vagy oda, magyar vagy cigány randalírozók, kiskutyakiscica... merjünk már törődni egymással, ne csak leszarni a másikat, lévén veled is megtörténhet, hogy 5-en körbeállnak és ott bármilyen rambó vagy, leveszik rólad még a cipődet is és összecsomagolnak és akár mindezt fényes nappal végig nézik körülötted az emberek a Blahán.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27869) monyó12


monyó12
csendes tag

Sziasztok!

Gondoltam felrakok 2 képet én is. :)
Véleményt mondani ér.

1 2

[ Szerkesztve ]

(#27870) matyi012345 válasza monyó12 (#27869) üzenetére


matyi012345
őstag

Ezt a linket próbáld újra, amíg nem jár le a szerk.idő

(#27871) monyó12 válasza matyi012345 (#27870) üzenetére


monyó12
csendes tag

Köszi :)

(#27872) Neszójábe válasza Colonel993 (#27868) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"Fejben kellene rendet tenni, mert egyenlőre havi szinten mindennemű hasonló "közösségi szellemet" igénylő esetnél (ami szerintem teljesen alapvető dolog) legtöbbször egyedül maradok mint segítő..."

Ezzel teljesen egyetértek (bár velem azért havi szinten nem fordul elő).

Itt viszont a tüzijáték volt a téma, ami nekem nagyon tetszett.

Margit-hídig kocsival jöttünk, aztán séta a Batyira, mindezt fél órával kezdés előtt, simán, egyedül két kicsi gyerekkel. Csak azért másztunk el odáig, mert ott volt néhány családtag. Egyébként a két HÉV megálló között gyakorlatilag üres volt az alsó rakpart. Nagyon sok fényképezőgép állvány volt az út közepén, amit tisztes távolságból kerülgettek az emberek. Ráadásul innen a Parlament is simán komponálható a képbe. Szerintem simán ki lehet kerülni a tömeget.

Peace

(#27873) hcl válasza Colonel993 (#27868) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy ha komoly dolog van, akkor még téged vesznek elő :S Ezért nem mernek sokan segíteni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27874) matyi012345 válasza hcl (#27873) üzenetére


matyi012345
őstag

Na igen ez az. Ha önvédelmi fegyvert használtál akkor hiába engedély visszaéltél vele, mert neki nem volt.

(#27875) Colonel993


Colonel993
senior tag

Gázriasztó pisztollyal kapcsolatosan;
Totál használhatod, totál mindegy milyen fenyegető magatartással lép fel ellened az illető; lévén ez nem alkalmas emberi élet kioltására, még gumibogyóval sem.

Ellenben a vellanyos megállóban sok ember volt, mérlegelve a helyzetet, sokan mások is benyelték volta azt a jó adag kapszaicint... (mellesleg most néztem, nem is 90 hanem 120mg-os volt betöltve), ártatlan, a helyzettől független emberekre meg nem akarok káros lenni... és persze ezért elő is vehettek volna.
Sok remegő kezű amatőr itt cseszi el... nyugodt és átgondolt fejjel kell cselekedni, ha fegyver van nálad, ha nem...

Nagyon is segítsetek emberek, ha már 2 ember van (hát még ha többen) és azok egyet mondanak, akkor az fog bekerülni az esetleges rendőrségi jelentésbe is, nem a hiperpigmentáltak handabandája, de gyanúsabb, hogy laposra kell verni a beilleszkedni és emberként viselkedni képtelen egyéneket és utána mindenki megy a maga útjára kékfény nélkül.

Én ha gyerekkel lettem volna, halál komoly; max nyakamba véve és mindent és mindenkit kerülve mertem volna csak ki vinni.
Ez a 20.-a nagyon szervezetlen volt, és főként a Margithíd két végletében csúcsosodott ki a legjobban az őrület (gondolom a fiatalok is inkább Margitszigetezni szeretnek mint vásározni)

Nekem sajnos nem volt jó helyem, a híd korláton végig minden be volt foglalva, többségben a HAMA álványos zsebkompaktosok és telefonos kattintgatók.
A Dunáról való kompos fellövésnél is sajnos nem a parlament előtt, hanem attól több száz méterre balra parkolt a komp... max a hídról lehetett volna valami szép kompót összehozni.

A tavalyi tüzijáték megvan full HD-ban (valami ötlettől vezérelve az egészet felvettem meg a BKV-s hazautat is) és tény... JOBB VOLT

Eleve azt rebesgették, hogy lehet nem is lesz tüzijáték mert nincs rá pénz... aztán mégis lett...
Igaz nem olyan jó mint régebben, de volt legalább...
És most megint lejjebb rakták a lécet.

Jövőre bedobnak 2 petárdát aztán ugrálja körbe a tömeg... :U

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27876) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Pár kép innen-onnan. Kezdő vagyok nézzétek el nekem ha bármilyen hibát vétettem :F :)
1 2 3 4
Edit: Pozitív(?? :D ) és Negatív kritikát egyaránt meghallgatok.

[ Szerkesztve ]

(#27877) Neszójábe válasza Colonel993 (#27875) üzenetére


Neszójábe
senior tag

:N

Peace

(#27878) hcl válasza Zolly444 (#27876) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Első lövöldözéseknek nem gáz, kb. amilyen egy első lövöldözés lenni szokott. Élességet eltalálod, stb. Viszont még nincs úgy semmi a képiden, illetve olvass utána a kompozíciónak, vágásnak, mit hogyan érdemes. Az elsőn pl. nem lehet kiválasztani egy témát, illetve a másodikon ugyan egy valami a téma, de teljesen semleges érzés, nincs semmi, ami feldobná, virág, annyi. Ilyen dolgokra érdemes megfelelő fényviszonyokat biztosítani (azt szoktam mondani, hogy a virág napfényben él majd a képen, de a lepke is).
A cica oké lenne, de egyészt ő is kicsit érdekesen van vágva (hiányzik az alja), másrészt a környezete nagyon elrángatja a szemet (előtte a beton).
A billentyűzetnél nincs teljesen jó hlyen az élesség, de nekem még az van a leginkább egyben. Van benne alam tudatosság talán :)
Amúgy no para, tessék utánaolvasni a dolognak (fotózás alapjai, mind technikai, mind esztétikai értelemben), nézegetni sok képet, és kitalálni, hogy azok miért olyanok, amilyenek, és miért jó rájuk nézni (vagy miért nem).
Már amennyiben számít, amit monok, ennyi jutott észbe :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27879) Zolly444 válasza hcl (#27878) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Köszönöm a tippeket.. A virágok valóban csak vannak maguknak, kiscicát fényképezni nem tudom próbáltál e már de vagy beletolja a fejét a kamerába vagy elfut.. Ha pedig sikerül úgy hogy nem veszi észre a kamerát akkor talán lesz egy normális képem.. :D A billentyűzettel az volt a gond hogy bevilágított a kijelző.. Amit azután vettem észre miután már késő volt.. Utánaolvasok :)

(#27880) negyedes válasza Zolly444 (#27876) üzenetére


negyedes
addikt

hinnye nalam aztan nem latszik sehol az elesseg.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27881) hcl válasza Zolly444 (#27879) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Volt macsekunk, nagyanyámnál pedig "lökött útszéli keverék" gyártmányú minikutya :D Cicáról (szobamacska) én sem sok mutogatni valót lőttem, mert sehol nem volt olyan messze a háttér, hogy ne zavart volna egy szekrény, szék, tv...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27882) erzol válasza Zolly444 (#27879) üzenetére


erzol
őstag

Makkát fotózni szvsz könnyebb kellő távólságból. Így nem zavarod a jelenléteddel a tevékenységét.
cat izé katt

(#27883) INTELligent válasza INTELligent (#27819) üzenetére


INTELligent
senior tag

vki erre esetleg? :U
:R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#27884) .: JuSzT :. válasza erzol (#27882) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

No de kérem mi ez a festmény háttér? :D

(#27885) LamaCube


LamaCube
addikt

Egy kukás véleményt sem ér egyik sem? :U [link]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27886) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Véleményezésre megmutatnám a tegnap esti csigacsajozós próbálkozásomat (sokáig szemeztünk, de képeken kívül nem lett végül semmi :DD). Minimál csigaszem volt az elképzelésem. Ez lett a végeredménye a romantikázásnak kattintgatásnak:

(Egyúttal teszteltem az Eneloop akkumulátorokat is,bravúrosan teljesítettek a vakuban).

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#27887) Larry303 válasza LamaCube (#27885) üzenetére


Larry303
addikt

utolsó ér vmit, de nem értem miért nme volt elég egy sima ff konverzio, ezzel csak agyonvágtad.

fotonhámozó: így, hogy tudom mi az, haláli :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#27888) Lassú Víz válasza Larry303 (#27887) üzenetére


Lassú Víz
őstag

+1 a táncosra, de szerintem zsúfolt. Elég lenne egy pár, és a főszereplő beüti a fejét a kép szélébe.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27889) negyedes válasza Fotonhámozó (#27886) üzenetére


negyedes
addikt

huh? ezt hogy? :DDD nem ertem keremszepen.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27890) Real_Necro válasza Fotonhámozó (#27886) üzenetére


Real_Necro
veterán

Csak nem achát csigát tartasz otthon? :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27891) sixpak válasza Real_Necro (#27890) üzenetére


sixpak
nagyúr

OMG...wtf? :Y

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#27892) Real_Necro válasza sixpak (#27891) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pedig jó fej. Anno ilyet szerettem volna tartani, csak hangosan "csámcsog", így maradt az akvárium meg a csigaevő csigák... :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27893) hunderbörd


hunderbörd
tag

Első, bátortalan próbálkozásom:

[link]

(#27894) Fotonhámozó válasza Larry303 (#27887) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

:) Köszi!

negyedes: el van forgatva 90°-kal. A bal oldali világosabb rész a háta, hátrafelé nézett. Elölről vakuval van megvilágítva.

Real_Necro: még csak az kéne... éti csiga van a képen, kertben találtam. DCR-250 és Canon EF 70-210 párossal elég szép nagyítást lehet elérni. Csak az éles tartomány lesz nagyon szűk.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#27895) erzol válasza .: JuSzT :. (#27884) üzenetére


erzol
őstag

olympus festék kicsit megfolyt... :DDD

(#27896) JuhG24


JuhG24
csendes tag

Ördögkatlan hangulat (nem tudom ismeri-e valaki, kicsit más fesztivál)

Szilvásvárad

(#27897) jjeahh válasza hunderbörd (#27893) üzenetére


jjeahh
nagyúr

m3ss-el voltál fogarason? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27898) Novics válasza Real_Necro (#27890) üzenetére


Novics
senior tag

2 éve ekkora volt. :) Azóta már 5 van. Én nagyon bírom őket, tündéri pofák. :K És tényleg hangosan tudnak enni. De a legjobb, amikor éjjel a teljes csendben elkezdik vonszolni a házukat az üvegen. :DD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27899) Larry303 válasza Novics (#27898) üzenetére


Larry303
addikt

cserébe nem kell hozzájuk pdaf :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#27900) Real_Necro válasza Novics (#27898) üzenetére


Real_Necro
veterán

Haláli... nekem növényes akváriumom volt, abban tartottam öves díszcsíkokat, akik sokszor adtak ki olyan csattogó hangot, mintha repedne az üveg... első időszakban éjszaka párszor a frászt hozták rám... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.