Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) hcl válasza JohnyBlue (#27100) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Közönségből fotózásnál tuti jobb :D Bár én úgyis kimászkálnék, mert mindig lövök olyat is, ami közönség + zenészek, meg kezekkel az előtérben :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27102) jjeahh válasza JohnyBlue (#27100) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nincs bajom, ha bírja a váz az izzót, felőlem nyugodtan :D csak az én fejemnek extrém :DDD gyenge fényben valahogy reflexből a legfényerősebb üveget csavarom bármilyen vázra, csakhogy az iso-t alacsonyan tartsam...mondjuk nálam nem épp 6d-k zötykölődnek a tatyóban :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27103) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Winyófej minimál

@jjeah : Na igen, alacsonyan tartott ISO minden zajosabb gépnél fontos :) Jobban világított koncerteken néha 1600-ig is lemegy nálam :D
Meg akkor aztán nyithatom a rekeszt, aminek ilyen gagyi obikkal, mint amik vannak nekem, egyet jelent a CA-val :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27104) Gico86


Gico86
csendes tag

Bedobok hármat a legutóbbi utazásból. Mit gondoltok?

[link] (életlen, na...)

[link]

[link]

(#27105) Gico86 válasza JohnyBlue (#27093) üzenetére


Gico86
csendes tag

Nagyon tetszenek a képeid :) Meg jól bírja az ISO-t a ketyere...:P Grat!

(#27106) Fotonhámozó válasza hcl (#27092) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

650D + általában C 70-210 f/3.5-4.5 USM, de a linkelt kép kivételesen C 35 f/2-vel készült.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#27107) Fotonhámozó válasza JohnyBlue (#27093) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Jók a képek is, de leginkább én is az ISO értéken és a zajmentességen lepődtem meg. 650D ilyen szempontból elég rosszul teljesít.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#27108) #24334592 válasza Cyborg (#27057) üzenetére


#24334592
törölt tag

nem csak neked, de bárkinek ajánlom ezt az összefoglalót:

leggyakoribb trükkök

(#27109) hcl válasza Fotonhámozó (#27106) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, f2 -n könnyű :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27110) hodostamas


hodostamas
addikt

Hoznék egy képet :)

[link]

(#27111) Vyndree


Vyndree
őstag

Két vonatos, az elsőt sikerült összemosnomt:

(#27112) _csocso_ válasza chinaminman (#27031) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Kicsit késői a reakció, de csak most néztem meg a képeid. Nekem ez a Vettel, és a féloldalról elkapott Alonso jött be, jó képek.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#27113) Vyndree válasza chinaminman (#27031) üzenetére


Vyndree
őstag

Ohh, köszönöm, csak most vettem észre! :R

(#27114) JohnyBlue válasza Fotonhámozó (#27107) üzenetére


JohnyBlue
őstag

pedig alig szurtem zajt... :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#27115) csimpekve válasza Vyndree (#27111) üzenetére


csimpekve
tag

Ezt vasutasnak ne nagyon mutogasd, mert az öt tengely egy csoportban eléggé furán mutat :U

www.csiro.hu

(#27116) chinaminman válasza Vyndree (#27113) üzenetére


chinaminman
tag

Nincs mit! :)

(#27112) sos456 : Köszönöm! :)

(#27104) Gico86 : Az elsőtől kicsit megszédültem, azt hittem dől a székem. :DDD

(#27117) copass válasza JohnyBlue (#27114) üzenetére


copass
veterán

mondjuk én se. csak színzajt. de azt nyélen!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27118) Naburus


Naburus
csendes tag

Hozok egy kisvakondos kepet :))

(#27119) Gico86 válasza chinaminman (#27116) üzenetére


Gico86
csendes tag

Jó-jó, egyenesítek rajta :D

(#27120) Schuby


Schuby
aktív tag

Kapáslövés, nem is tökéletes.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27121) Larry303 válasza Schuby (#27120) üzenetére


Larry303
addikt

rossz fokuszálás, vagy ne adj isten ennyire lágy lenne nyitva a végén ez az üveg?
kár érte mert nem lenne rossz

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#27122) hcl válasza Schuby (#27120) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon nem. Pedig hihetetlen jók a fények :) A vágás sem frankó, de ha egy barátcinegét elkapnál így, élesen, az eléggé ütne :)

Fogtam egy barátcinkét én is, csak nem jó pózban :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27123) ccs2929 válasza Gico86 (#27104) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Az első kettőnek nagyon jó hangulata van, technikailag egyik sem "tökéletes", bár nem is kell, hogy az legyen. :)
1. ezen igazítanék, hogy ne dőljön ennyire
2 a telefon kijelzőjére tettem volna a fókuszt, vagy legalábbis még azt is jó lett volna a dofban hagyni, meg a kontyot kár,hogy megvágtad.

JohnyBlue Nagyon fasza lett mindegyik, nem rossz ez az üveg, az már biztos, meg persze a váz sem :)

hodostamas Apokaliptikus hangulata van picit, de a szelektív színezés nem ad hozzá :N FF-ben jobban adná, kicsit kontrasztosabban, meg picit javítottam volna a hordótorzítást, mert eléggé meg van görbülve az épület teteje.

Vyndree a második egész jó, csak nekem már túl hdr lett, de tetszik a szimmetria.

Naburus Jók ezek a street fotók.
Ezen picit alulról hiányolok, legalább a táska és a kéz maradhatott volna. A múltkori pincéres is bejövős volt, meg a többi sem rossz :)

Schuby kár érte, hogy ennyire életlen :( , mert amúgy nem lenne rossz, szépek a színek is.....

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#27124) Schuby válasza Larry303 (#27121) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nagy valószínűséggel rossz helyen is van a fókusz, mint jeleztem kapáslövés kocsiablakból. De az üveg élességével sem vagyok megelégedve. Nem tudom miért de első pillanattól kezdve úgy érzem, hogy nagyon lágy a vége, és amit még észrevettem, hogy a stabi sem remekel már 300 nál. Meg azt se szeretem, hogy forog az eleje. Rengeteg képem van ami jónak néz ki, de belenagyítva bemozdultnak tűnik. De lehet csak én vagyok béna. Bár a 105 nél ilyen sosem fordul elő. Minden alkalommal megfordul a fejemben, hogy le kéne cserélni egy 70-300 tamira, csak nem nagyon van rá időm hogy ezt eladjam, és keresgéljek egy másikat.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27125) Schuby válasza hcl (#27122) üzenetére


Schuby
aktív tag

Minimális vágás van rajta, épp a háta mögül vágtam annyit, hogy a szeme van a harmadolók kereszteződésén.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27126) jjeahh válasza Schuby (#27124) üzenetére


jjeahh
nagyúr

300-nál 1/80-as zársebességgel ha lágynak tűnik sztem nagy az esély, hogy enyhén bemozdult...nekem telém nincs, csak egy 135-ös manuál, azzal sokat vesződtem, hogy elképesztően lágy, aztán rájöttem, hogy 1/200 fölött egész vállalható :K szal azóta inkább iso-t feltekerem, jobb ha zajos a kép, mint ha életlen...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27127) Schuby válasza jjeahh (#27126) üzenetére


Schuby
aktív tag

nincs kizárva. auto ISO- n használom amikor nem célzottan fotózni megyek pont ezért. ez is 900 as érték és a legalsó határnak a az 1/80 van beállítva. Persze a 300 as véghez az 1/450 lenne az ideális minimum, de akkor meg elszállna az ISO és azért lenne rossz a kép. meg nem is mindig a tele van rajta, most szerencsém volt. bár ha a 105 van fent lehet többet kell vágnom, de jobb a minőség? ki tudja.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27128) copass válasza Schuby (#27124) üzenetére


copass
veterán

1/80-on mit remekeljen a stabi? 300-as végen? !:D 1/500 legalább. stabi ide vagy oda.
kicsibe jó.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27129) jjeahh válasza Schuby (#27127) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a d5100 tényleg elvérzik ilyen fényekben iso1500-2500-on? beltéren, vagy éjszaka elhiszem, de nappal még az én vázam is bírja :DDD sztem felső határnak nyugodtan megadhatsz sokkal magasabb értéket, és éjszaka, beltéren, stb. ahol sok a sötét felület, mélyfekete háttér miegymás max manuálisan állítod be, olyankor gondolom úgyis ritkábban fotózol

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27130) Schuby válasza jjeahh (#27129) üzenetére


Schuby
aktív tag

6400 ig van engedve. állítólag ezt még jól bírja. Ha lett volna időm akkor rácsavarom a gorillapodot az ajtóra, az lett volna a tökéletes megoldás. de sajna nem volt. utána már nem jöttek ki a nyílt térre, mindig úgy helyezkedtek hogy legyen pár ág vagy levél köztünk. lőttem még jópár képet de mindenhol csak fél madár vagy takarásban látszanak.

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27131) negyedes válasza jjeahh (#27129) üzenetére


negyedes
addikt

d3100bol mar 1600-on omlik a ver gyer fenyben. :DDD nappal jobb a helyzet mar. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27132) jjeahh válasza Schuby (#27130) üzenetére


jjeahh
nagyúr

mondjuk az auto iso sem úgy műkszik sokszor ahogy kéne, legalábbis azokban a vázakban amit én eddig próbáltam, rengetegszer jól jönne gyorsabb záridő, a gép mégsem hajlandó feltolni az izzót, ő valamiért úgy gondolja elég nekem 1/xx sec zár...sztem ez is tipikusan egy ilyen eset volt :) ez az oka annak, hogy én egy ideje az iso-t is mindig manuálisan állítom, biztos ami biztos

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27133) Schuby válasza jjeahh (#27132) üzenetére


Schuby
aktív tag

itt úgy működik hogy meg tudom adni az a záridőt ami alá nem megy, jelen esetben ez az 1/80 és a max ISO-t ami fölé nem mehet. Ez nálam 6400 ra van állítva. Nincs vele baj csak a 300 as véghez kevés az 1/80. ha rövidebb záridőt adok meg előbb emeli az ISO-t értelem szerüen

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27134) chinaminman válasza Schuby (#27120) üzenetére


chinaminman
tag

Kár érte, mert a háttér nagyon jó...

(#27135) ccs2929 válasza Schuby (#27133) üzenetére


ccs2929
senior tag

Na pont ezen okból nem fotózok egy jó ideje /csak, ha nagyon muszály, mert gyorsnak kell lennem/ blendeprioritásos módban, mert azt vettem észre, hogy autó iso, vagy magas iso ide vagy oda, inkább az 1/60-as, 1/80-as záridőt állít be, mert az már ugye kitartható.....csak nem mindegy milyen hosszú obival :DDD Hozzáteszem inkább manuál obikkal fotózgatok, Af-essel nem figyeltem még meg....

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#27136) hodostamas válasza ccs2929 (#27123) üzenetére


hodostamas
addikt

Köszi a hordós felhívást, valahogy nekem nem tűnt fel eddig.

Sokat néztem hogy tetszene abból az állásból a fotó, végül egy ilyen zöldes, és egy sárga színes kép lett belőle. Úgy teljes színben illetve színtelenül nekem nem jött be.

(#27137) Schuby válasza ccs2929 (#27135) üzenetére


Schuby
aktív tag

Van nekem egy Tami AF 70-300 am, nagyon szeretem, nagyon jó a képe, raynoxxal szoktam használni, dehát MF, ott az élesség állítás perceket vesz igénybe, és tűző napon nem is látom mit csinálok, igy az ilyen kapáslövésre teljesen alkalmatlan. Állványról, statikus témához, meg makróhoz kifogástalan.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27138) hcl válasza copass (#27128) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

300-at 1/320-on meg lehet tartani, stabi nélkül is. 80-at már nagyon nagy mák lenne... Kapáslövésre főleg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27139) Schuby válasza hcl (#27138) üzenetére


Schuby
aktív tag

Ezekből okulva lehet felcsavarom a minimumot 1/200 ra, és akkor stabi plusz egy kis szerencsével akár még sikerülhet is éles képet csinálnom.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27140) Larry303 válasza jjeahh (#27132) üzenetére


Larry303
addikt

auto iso azon a vázon, így tele tartományban beleköphet, de van jó megoldás is rá...a 7100en már úgy van, hogy gyutávhoz állít egy skálát..reciprok---lassabb---gyorsabb -én imádom, soha nem kapcsolom ki, max a csúszkát tolom vmerre obitól függően ugye.
5100es szenzora bitang jó bár 3200fölé nem nagyon mennék vele, max ha szépen jobbra lehet expozni csak akkor

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#27141) hcl válasza Schuby (#27139) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

@Larr303 : Az elég zsír dolog :)
Timelapse-hez nem lenne rossz ilyesmi, hogy határok között állíthatja az iso-rekesz-záridőt magától :)

Nekem csak auto ISO van, az használatos is... Ott csak felső határ van.

@Schuby : Úgy már lehetséges :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27142) Larry303 válasza hcl (#27141) üzenetére


Larry303
addikt

igen az, nagyon! :K
több fajta time laps technika is létezik, én is rajt vagyok mostanában, de számomra is ez a legegyszerűbb, illetve arra a szitura legjobb...rekesz prio, auto isoval, hatáértékek belövésével

nekem filmhez is ez lenne a legjobb, de sajnos az nem megy....vicc d7k alatt ha jól emlékszek működött faszán

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#27143) hcl válasza Larry303 (#27142) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk az auto ISO is olyan, hogy változó fényviszonyok között meg lehet szívni :D Elkezd sötétedni, az ISO követi, és a filmen nem sötétedik be, csak egyre zajosabb lesz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27144) copass válasza hcl (#27138) üzenetére


copass
veterán

de ez kroppos, csak akkor ha nem mozog a téma, talán elég a 320.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27145) hcl válasza copass (#27144) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az ilyen kis madár, ha mozog, oda az 500 sem elég :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27146) Schuby válasza hcl (#27145) üzenetére


Schuby
aktív tag

Márpedig mozog. Nem lassan. Egy pillanatra sem áll meg. Nem kis feladat magát a madarat sem célba venni, nemhogy a szemén legyen a fókusz. :D

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#27147) hcl válasza Schuby (#27146) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt mondtam, hihetetlen gyorsak. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27148) INTELligent


INTELligent
senior tag

Újra itt vagyok :D
Bográcsozás közben lőttem egy-két képet, ezekhez kérném a véleményeket:
Ehhez inkább tippeket kérnék, hogy hogy lehet azt elkerülni, hogy a lángok ennyire kiégjenek: [link]

Ez már talán egy fokkal jobb lett:[link]

Előre is köszönöm a tippeket!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#27149) jjeahh válasza INTELligent (#27148) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha ennyire nem számít a környezet, csak a lángokat akarod megörökíteni, szpot-al megpróbálhatsz rajta fényt mérni, vagy expókorrigálsz..

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27150) INTELligent válasza jjeahh (#27149) üzenetére


INTELligent
senior tag

és ha számítanának mondjuk a bográcson lévő vízcseppek is?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.