Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Novics válasza Larry303 (#27899) üzenetére


Novics
senior tag

Vasárnap azt hiszem kicsapom őket a kertbe, és gyakorlatozok rajtuk az "új" jupiter 11a-val. :K Az a gond, hogy ha kitakarítom a terrót, az első dolguk összemászni az üveget, és szépen felhordani rá a földet. :W Disznó egy bagázs. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27902) LamaCube válasza Larry303 (#27887) üzenetére


LamaCube
addikt

Pedig először ff-ben csináltam meg, ezek szerint az első elgondolásnál kellett volna maradni :K

Lassú Víz

Igazad van! Talán az embereket el tudom tüntetni róla. Magasabbra már sajnos nem tudom vágni. :(

Köszönöm a véleményeteket! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#27903) hunderbörd válasza jjeahh (#27897) üzenetére


hunderbörd
tag

Nem :) Én csak most jöttem vissza 3 napja... pedig nem akartam :(

(#27904) Bazsesz válasza hunderbörd (#27893) üzenetére


Bazsesz
őstag

Alapjáraton nekem tetszik, viszont a zöld az nagyon zöld. Olyan, mintha kicsit jobban meghúztad volna a szaturációt.

(#27896) JuhG24:
Az első kép nekem bejön, átadja a hangulatot. A szilvásváradi képed nem rossz, plusszpont azért, hogy nem a fátyol-vízesést dobtad be (van most egyáltalán víz benne?).

Szerk: hibajavítás

[ Szerkesztve ]

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#27905) jjeahh válasza hunderbörd (#27903) üzenetére


jjeahh
nagyúr

remélem lesznek még képek, nagyon szeretem azt a helyet :)) valamikor én is el kéne menjek egy jó kis fotózásra

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27906) m3ss válasza hunderbörd (#27893) üzenetére


m3ss
veterán

lephettel volna meg kettot elore, nem takarna el az utat az eloter. amugy szep, jo tiszta idotok volt.
(#27886) Fotonhámozó jo lett :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#27907) Zolly444


Zolly444
aktív tag

Nézegetem a képeket, és valami gyönyörűek.. Pár alapvető kérdésem lenne..
1. Ezek nyers képek vagy rá van segítve photoshoppal?
2. Milyen kameráitok vannak? Én egy Canon PowerShot A810-el készítettem a fentebbi képeket, bár még nagyon amatőr vagyok, mennyit jelent hogy mennyire jó a kamerád?
3. Szándékosan fotózni mentek, vagy csak elmentek ide-oda és nálatok van mindig a kamera, ha pedig találtok valamit, amit érdemes lenne megörökíteni azt lekapjátok?

(#27908) hunderbörd válasza m3ss (#27906) üzenetére


hunderbörd
tag

Kicsit féltem megmondom őszintén, úgyhogy nem mertem előre menni (pár órával később már azért bevállaltam hogy a peremre megyek) :)

jjeah: képek még vannak, sajnos időm az most kevesebb... de majd idővel :) amúgy fantasztikusan gyönyörű a hágó, azt hiszem ide mindenkinek el kéne mennie legalább egyszer :)

[ Szerkesztve ]

(#27909) Colonel993 válasza Zolly444 (#27907) üzenetére


Colonel993
senior tag

Már a kérdések is rosszak...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27910) Real_Necro válasza Zolly444 (#27907) üzenetére


Real_Necro
veterán

1. Többségében utómunkázott képek
2. Többségében digitális tükörreflexes (DSLR) gépek, elvétve pár m4/3 vagy más egyéb
3. Van aki elindul fotózni, van aki mindig magánál tartja a gépét. Változó...lényeg a tudatos komponálás, valamint a megfelelő elmélet elsajátítása, majd átültetése/felhasználása a gyakorlatban.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27911) monyó12 válasza Zolly444 (#27876) üzenetére


monyó12
csendes tag

Nekem a sárga virágról készült kép nagyon tetszik! Ügyes. :))

(#27912) Lassú Víz válasza Real_Necro (#27910) üzenetére


Lassú Víz
őstag

elvétve... :N

Nem kell Necronak bedőlni. MILC - DSLR, egy kutya. Azt kell választani amit szívesen használsz, meg van rá megfelelő objektív. Egyébként az A810-eseddel remekül megtanulhatod, hogy pl. a háttér is a kép része és nem kell mindig homogén masszává mosni. Sokszor elég lenne kettőt lépni a tuti képhez, de valahogy mindig több figyelem fordul a technózásra, meg a milyen géppel kérdés jóval többször hangzik el mint a hogyan. Szipál Mártonról láttam egy filmet, ahol elmondta, hogy a megvilágítás, a fényformálók, a modell megfelelő hangulatba hozása mind része egy portrénak. Ezekre mégse kíváncsi senki, mindenki azt kérdezi tőle, hogy milyen géppel készült.

(#27911) monyó12 : Rossebet. A fehér folt körülötte nagyon zavaró, a fények semmilyenek.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27913) monyó12 válasza LamaCube (#27828) üzenetére


monyó12
csendes tag

Nagyon szépek a képek. :) A minap jártam én is Ópusztaszeren, 20-án.

(#27914) monyó12 válasza JuhG24 (#27835) üzenetére


monyó12
csendes tag

Klasszak ezek a képek, nagyon ötletesek. Az első képen a kék ruhás kislánynál a háttérben lévő kisfiú engem zavar, de lehet ez csak az én véleményem. :)

(#27915) Neszójábe válasza Lassú Víz (#27912) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Mondjuk a "megvilágítás, meg a fényformálók" valamilyen szinten a "gép" része. Mert ugye nem egy posztot olvasunk itt, hogy kellett volna a másik oldalról is vaku (tehát már ott tartunk, hogy rendszervaku, amit a váz is kezel), meg hogy deríteni kellett volna (tehát egy A810-es árát elköltöd csak ilyen eszközökre), szóval azért találjuk meg az arany középutat és ne állítsuk be úgy a dolgot, hogy a "gép" nem számít...

(A zajos, homályos stb. posztokról meg ne is beszéljünk...)

Peace

(#27916) Real_Necro válasza Lassú Víz (#27912) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért a többség szerintem még mindig tükrössel mozog... minden technikai dolgot mellőzve, sokkal több van jelenleg még a piacon, mert óccsó... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#27917) Colonel993 válasza Real_Necro (#27916) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nem olcsó, csak a "Janinak tükröse van és tök jó képeket csinál vele ezért nekem is kell"

Szomorú látni embereket akik a legalja KÁNYON belépő tükrössel kitobival meg HAMA állvánnyal, nulla fotós alapismereti tudással handabandáznak...

Pláne mikor PONT olyan helyen van, ahol Te aktuálisan tudnál komponálni egy tök jó képet... de az a marha még le kattintani se tudja az aktuális pillanatot, hogy annyi öröm legyen benned, hogy amiatt vártad meg türelmesen, hogy odébb álljon vagy mondtál le a témáról mert Ő hamarabb volt ott és választotta ki a pozíciót és komponálta meg MAGÁNAK a képet.

Kb olyan mint lefőzni egy finom friss forró kakaót és kiborítani a ...csába.

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27918) zgospel válasza Neszójábe (#27915) üzenetére


zgospel
őstag

alap hogy számít a technika.
aki egy utcai skoda fábiával indul rally versenyen ne csodálkozzon hogy szar eredményei lesznek a rally autókhoz képest. na ugyanez fényképezésnél is. persze akinek fogalma sincs róla hogy mit csinál annak adhatsz akármilyen gépet, ugyanúgy nem lesznek jók a képei (a minőséget kivéve) mintha kompakttal fotózna.

DE! nem feltétlen kell rá vagyonokat költeni, használtan egész olcsón, középkategóriás kompaktok áráért lehet már tükrös vázakat kapni. Jó persze kell mellé objektív is, de mondjuk egy tamron 17-50 f2.8 elég jót ad és nem is drága. És ha azt mondom hogy nem drága akkor ne a low-end kompaktokhoz hasonlítgassuk már... azoknak a minőségét egy telefon is hozza már.

gyorsan végigfutottam a hirdetéseket és nagyjából ilyen árak vannak: 400D - 55 ezer, tami 17-50mm 60-65 ezer
550D váz kb 70-75 ezer lehet (csak váz)
(vagy pl 40D ami azért egy elég komoly váz van 90 ezerért)

és akkor ha ezt még megfejeli egy tamron 70-200 f2.8-cal (ami használtan elég ritka) 130-140 ezerért (ok ez már komolyabb összeg) akkor van egy elég jó szettje, viszonylag jó fényerővel és hibátlan képminőséggel, nagylátótól teléig. 250 ezerből. ami azért ha azt nézzük hogy egy új xxxD kit ára általában 200-220 ezernél szokott nyitni akkor egyáltalán nem vészes, ellenben nagyobb rugalmasság, jobb képminőség.

szvsz képminőség szempontjából egy jó objektív a legfontosabb: nagy fényerő és éles kép. a váz ezután csak másodlagos.

de aki 40-50 ezerből meg full automatán akar jó képeket, az könnyen csalódni fog.
ez ilyen.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#27919) JohnyBlue válasza Colonel993 (#27917) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Igenis olcsó a belépő kategória. Vagyis inkáb megfizethető. D3200+18-55 - 120 ért sok? nem....
na de most nem értem miért kell mindenkinek eltennie a gépét, ha a "nagyok" megérkeznek.
A fotósárokban se rugom fel a másikat mert jobb helyet talált magának plussz D5100 + kitobival nyomja.

Az is szomorú, hogy valaki vesz egy skoda oktávia kombit és csak a sarki boltig megy vele? Nem értem.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#27920) Neszójábe válasza Colonel993 (#27917) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Jaj, ne legyél már ennyire "Jani"...

Kezdjük ott, hogy már a kereső miatt teljesen más világ egy tükrös gép. Igaz, lehet már kapni jó elektronikus keresővel gépeket, de az már inkább a milc vs. dslr kérdés, árban ugyan ott vagyunk.

Szóval igen, ne higgye senki, hogy megveszi a tükrös gépet és akkor minden képe fasza lesz, de azért ne essünk át a ló másik oldalára.

Peace

(#27921) jjeahh válasza zgospel (#27918) üzenetére


jjeahh
nagyúr

400d 55k? :Y lehet csak nem vagyok képben, de egy 8-9 éves modellért kicsit soknak tűnik, valszeg nehéz is kifogni kevés expóval jó állapotban egy ilyent...kb. 25-ért vettem annó én egy 1000 expós szinte új mft gépet 2 éve, azóta meg ennyiért, és főleg 55-ért már jobbak is vannak gondolom

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27922) copass válasza Colonel993 (#27917) üzenetére


copass
veterán

a gép csak egy eszköz. magától nem tud jó képeket csinálni. csak azok hiszik ezt akik megeszik a marketingdumát.
azért nehogy már összefossam magam, csak azért mert fullfréme van. nem jogosítja fel semmire az égadta világon.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27923) zgospel válasza jjeahh (#27921) üzenetére


zgospel
őstag

nem néztem át részletesen csak átfutottam. de tökmindegy nem kell feltétlen 400D-nek lennie, de remélem a lényeget érted.
ok, nyilván iso bajnok nem lesz egy régi gép, de egy 500D vagy 550D már vállalható iso3200-at tud, f2.8-as üvegekkel megfejelve meg már el lehet lenni vígan. aztán ha utána eléri az ember a technikája korlátait addigra már úgyis tudni fogja hogy mi hiányzik.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#27924) Neszójábe válasza copass (#27922) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Talán elértünk a lényegig. Akkor cserélj gépet, ha olyan korlátba ütköztél, ami már jelentősen hátráltat (és a pénztárcád elbírja a következő szintet...).

Peace

(#27925) copass válasza Neszójábe (#27924) üzenetére


copass
veterán

egy ideje már elértem a gép korlátait. viszont innen szép ám nyerni!:D majd egyszer lesz fulffrémem. fotózni meg 1100D-vel is lehet.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27926) Neszójábe válasza copass (#27925) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Nnna, pont itt tartok én is... :D

[ Szerkesztve ]

Peace

(#27927) Lassú Víz válasza Neszójábe (#27915) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem-nem. Saját lábán megálló borotválkozó tükör, hungarocell lap, pauszpapír, napfény a megfelelő órában, egy darab fekete anyag háttérnek, ilyesmik. Ha nem látom a saját szememmel el sem hiszem mennyit dob a képen ha a tükör segítségével a napfény hátulról érkezik, a pausz meg lágyítja a felülről jövőt. Ezek a kellékek géptípustól függetlenül használhatóak és nem kerülnek annyiba mint egy rendszervaku.

(#27924) Neszójábe: Ott a pont, és a mutatott sárga virágos fotó még nem ez a kategória.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#27928) Neszójábe válasza Lassú Víz (#27927) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Nem tudtam megnyitni (melóhelyen) a képeit... :B

Peace

(#27929) Colonel993


Colonel993
senior tag

Amikor leírtam amit, azt nem véletlen...

Embergyűlöletem ide vagy oda...
Van, hogy figyelem a virág előtt jógázó Kitobi Júzert, látom a beállított értékeket is mert az LCD-t is bekapcsolva hagyja (merazjóKUSSneszójábe) és még annyi vizuális érzékem is van, hogy elképzeljem az amúgy is hülye és nulla kompozícióval elkövetett eredményt... ezt bizonyítván; mikor a srác ezer meg egyszer lekattintja ugyan azt... és a végén inkább, ott hagyja mert; "Ez nem megy, menjünk!"

Van, hogy ilyenkor odalépek és segítek, nekem is ott van a gép az oldalamon mindig, de nem péniszkompenzációnak.
De ha a srácnak megmondom, hogy csessze már rá egy állványra (elő vesz egy HAMA műanyag ropit) OK,
Állítsd be jobb alsó harmadolóra a virág bibéjét;
-AZMEGMIH?!
Jó nincs baj, elmondom, hogy igazítsa oda LV-ben a jobb alsó kereszt közepére, úgy a legegyszerűbb.
Rekeszeld le F8-ra (mert mégis csak 18-55kit)
-Az megint Mih?!
Ilyenkor van, hogy már feladom, és én tekerem át a gépét Automata módból A-ra vagy Manuálba... de félek, hogy nem tudná utána mit "állítottam el" és menne a gariszervizbe.

Erről beszélek...
Hogy bármelyik földi halandó/random emberkének lehet és van is már DSLR-je, csak használni se tudja... ami álltal képminőségben korántsem fogja meghaladni egy csúcskompakt szintjét (ketrecbe zárt oroszlán)
És a legtöbb esetben a gyártó még mellékel Tutorialt is lemezen vagy írott formában pár alap dologgal, de ezt 10 emberből ha 1 nem dobja egyből a sarokba.

Nekem sajnos ilyen érzéseim vannak akárhányszor meglátok embert Nikon D5xxx/D3xxx-et és kitobival...
Valamilyen szinten élmény romboló, mert a többi ember aki mégennyit se ért hozzá (hát még aki igen) ugyanide sorol, és ha megkérdik tőlem, hogy a gépem hány megapixeles és hogy milyen képeket lő, inkább neki se állok mondani, hogy ÁPÉJESZCÉ meg, hogy a képeket én csinálom a gép meg eszköz.

Autót bezzeg nem vezethetek jogsi nélkül...

Mindenki keressen rá bátran TECSŐ-n; U-fájlok
A srácot ismerem (bárcsak ne) és még én ajánlottam neki könyvet ahhoz, hogy tudja mik az expozíciós alap értékek...
NEM Ő FILMET CSINÁL ÉS KÉSZ, MEG KÁNYON HATSZÁ DÉÉ

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27930) jjeahh


jjeahh
nagyúr

esetleg képelne is valaki? :DDD ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27931) Zolly444 válasza Real_Necro (#27910) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Köszönöm a használható válaszokat ;)
(#27911) monyó12 Örülök hogy tetszik!

(#27932) sixpak válasza Colonel993 (#27929) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem túl komolyan veszed ezt a dolgot. :)
A kutyát nem érdekli, hogy más mivel és hogyan fotózik...ő fogja nézegetni a végeredményt, miért fáj neked ha bénázik?
Én is kitobi hero vagyok (vagy, hogy is fogalmaztál) és szerintem az emberek zöme az....hogy miért, azt nem tudom.
Illetve magamról tudok nyilatkozni: azért mert kurvára szegény vagyok és emellett 2 kisiskolás lányom van, akiknek a normális élet biztosítása nem könnyű feladat.
Gondolom nem vagyok ezzel egyedül, ezért nem értem az ellenszenvedet a kitobisokkal szemben.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#27933) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Hoznék három képet:

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27934) hcl válasza Lassú Víz (#27912) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gép is lényeges, de csak akkor, ha már annak a képességein múlik, hogy milyen lesz a kép.
Attól meg itt rohadt messze vagyunk (akinek nem inge, nem veszi) :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27935) matyi012345 válasza Colonel993 (#27929) üzenetére


matyi012345
őstag

(#27936) Colonel993 válasza sixpak (#27932) üzenetére


Colonel993
senior tag

Összetett a dolog...
Nem a Kitüveggel van a bajom (lévén alig 24 órája vettem egy DAL 18-55 -öt mert kelleni fog 18mm, rekeszelve az meg éles)

Viszont sejtem, hogy mivel már a fórumon belül ezen topikban vagy (illetve máshol is láttalak a témakörben) elegendő tudás birtokában vagy, hogy ne egy Nedves farönk szintjére becsüljelek DSLR-el a kezedben mint "fotózás alapvető dolgai" -teszttel :U

Mindenki másképp éli meg a fotózást, neked pl hobbi... de biciklizni is meg kell tanulni...

Nem olyan nehéz ez a zársebesség, ISO, Blende és ezzel egyetembe talán a mélységélesség gyakorlati elsajátítása.

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27937) Colonel993 válasza matyi012345 (#27935) üzenetére


Colonel993
senior tag

A második, üveglappal vagy plexivel alatta készült?

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27938) Neszójábe válasza Colonel993 (#27929) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Pedig az embergyűlöletetből sok bajod adódik, 20-án meg pláne... :DDD
Akkor inkább ne menj emberek közé... :U

De maradva ennél a fórumnál, fontos lenne, hogy az ilyen "kitobi herók"-ra ne így reagálj, hanem adj nekik egy esélyt iránymutatással. Ha meg kiderül, hogy paraszt, akkor mehet a levesbe.

(#27932) sixpak: azért, mert nem mindenkinek van ideje, energiája, szaktudása, bizalma használt cuccok között turkálni, újonnan pedig elég komoly árkülönbség van egy kitobi, meg egy minőségi objektív között.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#27939) matyi012345 válasza Colonel993 (#27937) üzenetére


matyi012345
őstag

Plexis, víztiszta, azért dupla a tükröződés. Van olyan amit PS-ben megcsináltam de már későn vettem észre hogy nem azt töltöttem fel. lényeg a lényeg, szerintem kitobival is van élet, A3 nyomatig nem az fog korlátozni. Kitobiból meg tudást lemérni szerintem messze nem lehet.

(#27940) Colonel993 válasza matyi012345 (#27939) üzenetére


Colonel993
senior tag

Gondolkodtam üveglap vételén (tükörrel kezdtem mert az volt és "miértne?" de nem volt jó ötlet) de plexi olcsóbb...
Viszont ez a gyakorlati hátránya, hogy duplikálja a tükröződést?

De kérlek, ne ragadjunk le a kitüvegnél...
Az csak 1 összetevője az össze-vissza kattintgatóknak, de véletlenül sem a FŐ leszűrési tényezője.
Szerintem TE is észreveszed magad körül azt a fotóst, aki tudja mit csinál... és azt amelyik csak szereti a zár hangját hallatni.

Neszójábe; ugyan ez ide is...
Emberek közé meg kell menni, mert párom előírta, hogy huszonévesen nem lehetek zsémbes öregember.
Lehet csak Magyarországról kellene lépnem, de szeretem a hazám/röghöz kötött vagyok, egyedül a töltelékkel van baj : /
Viszont eleget mozgok a városban és teszek is ellene, hogy a korcsok uralják/korlátozzák a jóérzésű emberek szabadságát akár buszon, akár utcán, akárhol...

[ Szerkesztve ]

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27941) matyi012345 válasza sixpak (#27932) üzenetére


matyi012345
őstag

Jogos.

Énis hasonlóan vagyok vele, nem vagyok eleresztve anyagilag és sokszor a gépeimet is cserélgetem mert kíváncsi vagyok rá, hogy milyen ez, milyen az stb...de anyagilag mindig kihozom, hogy ne jöjjek ki rosszul belőle. Ha megnyerném a lottót más lenne. Vennék egy Pentax 645D+120makró-t és ellennék vele. Meg nem Blazzeo vakukat használnék, hanem Henseleket vagy Broncolor, Multiblitz..stb. De annyi pénzem nincs, és ha éppen annyi lenne akkor sem fektetnék bele, csak ha bőven megtehetném. Mérlegelni kell azt is, hogy hogy jön vissza a befektetés és megéri-e. Más egy esküvőfotósnak aki a templomban f2-n 6400-on a penge élén táncol de nem b@sz bele vakuval, max nagyon finomat fóliával stb...Meg más annak aki a galaxisokat fotózza többezer mm-en követőállvánnyal, annak is be kell fektetni. De ez nem az átlag.

Colonel: Igen a víztisztánál dupla, de a fehér plexinél szimpla lesz és a feketénél is. Én nem ragadok le a kitnél, tudom hogy mire képesek és mit lehet kihozni belőlük és azt látom, hogy alig van olyan ember aki ki tudná használni. Sokan ott kezdik, hogy vesznek egy fixet vagy egy nagyobb gyújtótávolságút, el sem gondolkoznak azon, hogy ha azt a pénzt egyéb más kiegészítőkbe forgatnák akkor mérföldekkel jobb képeket tudnának csinálni. Persze mint írtam valakinek kell, de az a kevesebb. Nem mondom, ha valaki megveheti akkor vegye és legyen vele boldog, de utána ne arra arcoskodjon, hanem kezdje azzal hogy képet linkel.

[ Szerkesztve ]

(#27942) Gico86


Gico86
csendes tag

Sziasztok,

bedobok párat a heti kirándulásról. Mit gondoltok?

[link]

[link]

[link]

[link]

(#27943) Gico86 válasza ssgt1981 (#27933) üzenetére


Gico86
csendes tag

Érdekes, hogy ezeket választottad, nekem kb. az összes többi kép a mappádban jobban tetszik, mint ezek :)

Első kép:
Én egyrészt kezdő vagyok, másrészt nem izgatnak a tájképek egyébként sem, de ha megengeded, nekem az vált be, hogy valami érdekes részletet kiválasztok és azt helyezem előtérbe a kompozícióban (legalábbis próbálom). Enélkül nekem nagyon képeslapszerű az összhatás, ami szerintem unalmas, de dokumentálni nyílván jó.

Második kép:
A keretes jellegű kompozíció nekem tetszik, de a sziklák életlennek tűnnek. Kisebb rekeszt használtam volna, hogy fókuszba kerüljenek azok is.

Harmadik kép: Tetszik, az iso nem tudom miért lett 250.

(#27944) hcl válasza Colonel993 (#27929) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem a kitobi a baj, nekem sincs más alapzoomom. Hogy nem tudja használni, az a baj.
Én a tükröst úgy vettem, hogy tudtam a fogalmakat, kapiskáltam a koponálást (most sincs több, na :D) . Kitobi, tudtam, hogy nem frankó, tudtam, hogy nem lesz pénz másra. (Fixeket nem szeretem, mintha meg lenne kötve a kezem. Tehát 50/1.x kilőve. Fényerős zoom drága, tele még drágább.)

@Neszójábe : Iránymutatás +1.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27945) negyedes válasza Colonel993 (#27929) üzenetére


negyedes
addikt

azert ne szolj mar le senkit mert kitobival lovoldoz. :U

azt mar inkabb aki autoban nyomja es fotografi oldalat csinal a 0 kepeinek.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#27946) Colonel993 válasza negyedes (#27945) üzenetére


Colonel993
senior tag

Gyáááh... nem a kitobi a lényeg, a felhasználó nulla tudással, ami tény... nem az alkotott kép fő formulája, de nélküle akkor se mész sokra.

Olyan mint az érettségi; semmi re se mész vele, de nélküle se...

EZ a FŐ MONDANIVALÓ... ne fing szeleteljünk már :))
Komolyan, lassan mehet az Avataarom alá hogy; Kitobjektív Hater :U

És a második fele PONT ez, amiről írok.
DSLR-el rohangászók nagy százaléka;
Fotós akarok lenni-> bemegyek a MM-ba-> veszek kompaktot occón-> X@R a képe...-> eladom -> veszek tükröst, ez szebb képeket csinál-> Fotografi vagyok... (<-vagy nem...)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#27947) copass válasza Colonel993 (#27929) üzenetére


copass
veterán

te is így kezdted. mert nem hiszem hogy egyből tudtad hogy mit hogyan kell meglőni. meg az hogy mi az hogy rekeszelés, harmadolás,stb.
segíteni kell a kezdőket, ha nem fogadják el a segítséget, akkor meg magára hagyod kész. hulljon a férgese.
18-55 eleje nagyon baba, nyitva is éles.rendezvényekre ideális. végignyomtam vele két fesztivált, vakukval közelről tömeget. állati. ha leöntik, leverik vagy belefolyik az eső püff neki 10-15k-ért veszek egy másikat.
ez ilyen, mert ez látják a tévében hogy pöszetibi fog egy qrva nagy vázat és csajozik.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#27948) hcl válasza copass (#27947) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyitva éles? 8-O
mindenhogyan egy kalap ***** (Ja, Canon, non-IS kitobi, második generáció amim van, az első még gázabb volt). Sötét, lassú, lágy, CA, torzít (bár APS-C-n szerinem mindentorzít ilyen gyútávon), becsillog ha nem kell, nem csillog, ha kell :D .
Viszont tényleg : kicsi, könnyű, és olcsó. Meg ez van, pénz meg nincs.
A komponálási szabályok is ugyanúgy érvényesek rá, mint másra :)

Csajozás : +1.
Mondjuk irántam nem érdeklődik több nő, sajtópass ide vagy oda :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27949) A Zéé válasza Colonel993 (#27946) üzenetére


A Zéé
addikt

a legnagyobb baj, hogy nem tudod, akarod elfogadni az embertársaid :) Illetve azt, hogy nem mindenkinek az a fontos, ami neked.
Sok a fotorafy? Le kell szarni... Ha neki ez okoz örömöt. Röhögd ki, ha neked meg az esik jól, de magadban.
Sok a belépő vázas tükrös kitobis? Lehet, hogy nincs is többre igénye. Okoz neked kárt ezzel? Nem. Akkor miért fáj, hogy az van a nyakában? :N
Amíg nem okoz nekem, és másnak kárt, addig hót leszarom, mit hogyan csinál milyen géppel. Ezért nem jó hasonlat az jogsis összevetésed. Ott ha valaki nagyon buta, akkor nagyon sok más embernek tud kárt okozni.

btw nekem is belépő Nikon vázam van és van kitobim is, és lehet, hogy láttál már ilyennel a nyakamba, és lehet, hogy le is néztél emiatt, pedig én sem nem fotografi nem vagyok, nem is akarok fotós lenni, és az a durva, hogy még nagyjából ki is elégíti az igényeimet ez a "szar", de mégis tudom, hogy mi mit jelent.

Mondjuk azért valahol irigyellek, hogy ilyen piszlicsári dolgokon ennyit tudsz háborogni, mert ez akkor azért azt jelenti, hogy nincs komolyabb gondprobléma körülötted :)

Just a simple Lineman...

(#27950) copass válasza hcl (#27948) üzenetére


copass
veterán

IS az jó nyitva is. a nem IS, a DC III az egy hulladék. de tényleg.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.