Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) maszat válasza sasa311 (#750) üzenetére


maszat
senior tag

Köszönöm. Igazad volt.

Nem evett semmit és tegnapra már teljesen az oldalára dőlt. Mára pedig eltávozott. :(
Nem volt lekivilágom meggyorsítani a folyamatot. Talán idő előtt az örök csatornamezőkre küldhettem volna, de ott ugyanúgy szenvedett volna, így csak vártam.

Amúgy ez mitől lehet, baktériumtól? Szerencsére a többiek jól vannak.

(#752) sasa311 válasza maszat (#751) üzenetére


sasa311
veterán

Hát kismillió dologtól lehet, de ne félj nem fertző, ez biztos.
Szvsz a legvalószínűbb, hogy beltenyésztett volt, ez elevenszülőknél sajnos előfordul, mivel nagyipari neveldékből hozzák őket...

Ha tényleg egészséges és szép halakat szeretnél ajánlom, hogy az akvarista.hu -n cserélgess hobbi akvaristákkal halakat, azok biztos, hogy nem beltenyésztettek és általában jobban vannak tartva, mint amiket a plázákban meg tudsz venni (nomeg olcsóbb és az érzés is jobb ;) )

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#753) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szevasztok! Lenne egy problémám! Egy szép nagy kék gurámim megbetegedett! Olyan mintha bomlana! Nem tudjátok mi lehet vele a baj? :F

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#754) R3ĐßuŁŁ válasza R3ĐßuŁŁ (#753) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

UP!

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#755) aqvafod1


aqvafod1
újonc

Érdeklődnék,szűkségem lenne egy használt,de mükődő vizmelegitőre,elég egy kisebb teljesitményűre.Az akváriumom mérete:61×23×33-as talán 50 literes.
mail: aqvafood@freemail.hu.
Köszönöm.

(#756) feise


feise
aktív tag

hali! vaterán van egy pár levegőztető: amire szükség van: 200 L-es akváriumot vigye, CSENDES LEGYEN!! 0 zaj!! megbízható: a
mit találtam:

Shego: [link]
Eheim: [link]

melyik a jobb sztetek? (ár / érték!! )

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#757) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Az utóbbi pár hétben valami fehér, vízkő-szerű anyag rakódott le az akváriumban a növények leveleire, vízmelegítőre, szűrőre, sőt még a csigák házába is beleívódott. Mindenhonnan le lehet dörzsölgetni, de az elég időigényes folyamat..

Sosem találkoztam még ilyennel, mi lehet ez? És hogy lehetne elkerülni?

(#758) TomDog


TomDog
tag

Sziasztok

Jbl 5w -os szürő,új égővel eladó
max 500l-es aksihoz óránként 1000l/h

hydor 300w-os külső vizmelegitő

Hardwert beszámitok
[kép][kép]

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#759) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!
Pesten es/vagy Szegeden tudtok ajanlani egy jo akvariumkeszitot? Aki a kulonleges igenyeket is elvallalja (nem allatszex).
Igazabol hangyaknak kellene a cucc, szoval terfogatilag nem nagy szam, azonban nem akarhogyan kellene osszeallitani :B
Elore is koszi.

Szereted az állatokat?

(#760) sasa311 válasza piqla (#759) üzenetére


sasa311
veterán

Give him a call:

0620/9685716

Minőségnek minőség, de lehet ha nagyon pici akkor nem foglalkoznak vele, de egy hívást megér ;)
Amúgy Ecser

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#761) estie


estie
csendes tag

Sziasztok. Megint szeretnék kérni egy kis segítséget. Végre rájöttem hogy a gurámijaim között két hím és egy nőstény van. Utóbbi ikrákat hordoz magában. Utána olvastam a neten és elkéne különítenem őket, meg vajasdoboz ill sok növény kéne a hímnek a buborékjaihoz stb. Ezek feltétlenül szükségesek, vagy bízhatom az egészet a természetre? (Rajtuk kívül egy botia és egy algaevő van a medencében)

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#762) sasa311 válasza estie (#761) üzenetére


sasa311
veterán

bízhatod, de akkor a természetes szelekció megtizedeli majd a kicsiket ;)
De ha nem célod sok-sok kishal felnevelése ne vesződj vele, a díszakváriumban is izgalmas maga az ikrázás. Csak akkor, hogyha ambíciód van a kishalak felé :D Maximum egy doboz halkaját kapsz értük ha felneveled ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#763) estie


estie
csendes tag

Elkülönítettem őket. Biztos ami biztos. Mondjuk nem túl nagy az akvárium, meg elfelejtettem a nőstényt előbb behelyezni, de így tán nagyobb a valószínűsége a bébiknek mint a szűrős botiás akváriumban.

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#764) piqla válasza sasa311 (#760) üzenetére


piqla
őstag

Koszi a szamot!
De egy nevet tudnal adni? Vagy ez valami ''petshop'' ? :R

Szereted az állatokat?

(#765) sasa311 válasza piqla (#764) üzenetére


sasa311
veterán

ez egy akváriumgyártó műhely.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#766) Eagl3 válasza R3ĐßuŁŁ (#753) üzenetére


Eagl3
veterán

Azt nemtudom, hogy mi baja van a gurámidnak, de ha vannak mellette halak, akkor sürgősen vedd ki onnan és menj be állatkereskedésbe pár tubus fertőtlenítőért.

(#767) kiborg


kiborg
aktív tag

Hali Akvaristák!

Keresnék olyan embert, akinek van lepukkant HYDOR SELTZ L20as szivattyúja!
Nem fontos hogy működjön.

Ha van valakinek, vagy tudtok valakinek lécci szóljatok priviben !

Köszi mindenkinek a segítséget.

Kiborg

mod:hejjessirás

[Szerkesztve]

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#768) sasa311 válasza kiborg (#767) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem van, de működik, úgyhogy nem válnék meg tőle...

Ha alkatrész kell megpróbálnám itt => [link]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#769) kiborg válasza sasa311 (#768) üzenetére


kiborg
aktív tag

Köszi

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#770) estie


estie
csendes tag

Voltam kisállatkereskedésbe, mert a vélhetőleg ikrákat hordozó gurámim a medence alján volt nonstop már-már kezdett néha az oldalán feküdni, valamint látom rajta hogy nehézkesen úszik fel a felszínre. Azt mondták az én halaim még nem ivarérettek mert csak 3-4centisek és kis akváriumban amúgy se fognak szaporulni, ja és azért fekszik mert fázik, meg csak szimlán jóltáplált valszeg. Visszaraktam hát a párocskát a helyükre (eddig el voltak különítve), azóta is melegítem a vizet, és most a nőstény méggyakrabban borulgat oldalra és simán elsodorja a szürő. Mi a fene van :F Tud erre valaki valami okosat mondani? Mert egy hallal már jártam így és nem lett jó vége..

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#771) sasa311 válasza estie (#770) üzenetére


sasa311
veterán

Hasvízkór vagy esetleg emésztőrendszeri gyulladás...
Mivel eteted?
Amit a boltos mondott hülyeség, a gurámik ha kell bírják a hidegebb (20-22 fok ) körüli vizet is simán. Az meg mégnagyobb marhaság, hogy a kisakváriumba nem fog leívni, le fog. Csak emeld a hőmérsékletet 28 fok körülire! Feltéve ha túléli.... Azon kívül, hogy ezt a boltot kerülöd túl sokmindent nemtehetsz érte. :(

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#772) estie válasza sasa311 (#771) üzenetére


estie
csendes tag

Sera lemezes tápot kapnak meg valami olcsóbb majdnem-porszerű bogyóst turmixban.Az a baj, hogy erre boltra már egyszer volt panaszom, amit eddig nem is vettem figyelembe. Egyébként ők guráminak a 28-30 fokot mondták, az oké, mondjuk nagyon jól elvoltak a 25 fokban az elmúlt félévben. Viszont komolyan aggótok érte, mert már tényleg csak el van dőlve. Tudok valamit tenni érte? Ha hasvíz ill. ha emésztőrendszeri probléma akkor mit mit kéne csinálnom?

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#773) sasa311 válasza estie (#772) üzenetére


sasa311
veterán

Nézni és imádkozni (esetleg eutanázia :( )
Kb. csoda kell hozzá, hogy túlélje.

Milyen vízbe tetted ki őket ikrázni? Remélem az akváriumból vettél ki vizet és abba, mert a friss csapvíztől simán lehetett beteg....
Ha meg ikráztatni szeretnéd őket élő kaja kéne (tubi, szúnyoglárva, bolha, stb...) vagy legalább fagyasztott. ;)

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#774) estie válasza sasa311 (#773) üzenetére


estie
csendes tag

Fele régi víz volt, fele új. Ezt neten olvastam h így kell.
Belőle már nem nagyon lesz semmi sajnos, de majd legközelebb megfogadom a tanácsot, köszi.:)

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#775) sasa311 válasza estie (#774) üzenetére


sasa311
veterán

ilyenkor egész víz az akváriumból legyen. Azok speciális fajok, amiknek friss víz kell a szaporodásához, de azoknak sem csapvíz! ;)

majd legközelebb

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#776) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Apró öröm a háznál! Megszült a guppim. Csak mire észrevettem, mindössze 2 maradt meg belőlük a többit nagyon valószínű megették. A 2 kicsit átraktam egy 1L-es befőttesüvegbe, a vizet teljes egészében az akváriumból vettem, és raktam nekik a hínárból (nem tudom pontosan a nevét) egy darabkát mert oda bújtak közé és láttam hogy csipkedték is, gondolom a rárakódott algát vagy valamit amit ehetőnek találtak.

Kérdéseim: Mit csináljak velük? Mennyi időnként cseréljem a vizet az üvegben, mit adjak nekik enni? Ez az első szaporulat, légyszi segítsetek!
Előre is köszönöm!

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#777) sasa311 válasza zsborbas (#776) üzenetére


sasa311
veterán

Tudsz nekik venni kishaltápszert, ami ilyen barna porszerű büdösség :D
De nagyon csínján vele! Egy késhegyni bőven elég nekik egy nap! Sőt inkább egy fél késhegynyi. Ha kajamaradék van a vízben az nem jó! Vagy ne etetsd túl vagy szedd ki a maradékot.
Vagy a legjobb, hogyha tudsz venni nagyon kicsi vizibolhát ill. élő tubifexet borotvapengével felszecskázol nekik.
Vizet vagy minden nap cserélj 2 deci azonos hőmérsékletű csapvizet, vagy 2-3 naponta fél litert az akváriumból ;)
Sok sikert, lesz ott még több is :D

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#778) moma


moma
őstag

:)) Véletlen néztem be ide, és szuper ez a topik. Nincsenek halaim, de tisztára felrémlett ahogy a dunatévében történnek a különböző események az akváriumban, csak itt még van hozzá egy kis tamagocsi hangulat is ahogy gondozátok őket, tök jó volt beleolvasni :) :C

we all deserve a bit of luck.

(#779) zsborbas válasza sasa311 (#777) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Van itthon vízfrissítéshez mindig 15L víz kannákba töltve, mivel 50L-es az akváriumom és azt javasoltátok hogy hetente cseréljek 20% vizet benne. Abból is tudok nekik vizet cserélgetni, ha az jó. De az akváriumból is. Csapvizet nem szívesen raknék nekik, mert elég klóros. Vizibolhát meg kishaltápszert megpróbálok venni, jó eséllyel kapok a kereskedőnél akihez járok. Tubifexet sajna nem lehet jó minőségűt kapni errefelé, elég gyakori hogy megbetegszenek a halak tőle. Nem nálam fordult elő a megbetegedés, de inkább nem kockáztatok.

A leopárd dánióm hasa is elég nagy már, szélesedik a drága :D
Őt mikor érdemes külön rakni? Gondolom jobb eséllyel maradnak meg a kicsik ha nem a nagy akiban történik a szülés. Főleg hogy harcsák is vannak az akiban, meg serpa lazac is, ami ahogy láttam igencsak próbálta a kishalakat elkapni. Ja és a garnélák is kergették őket. :)

A nagy halaknak ilyen barnás, vöröses színű, automata etetőbe való Sera kimérős (nagy vödrös kiszerelés) granulátumot adok enni. Addig amíg nem tudok kaját venni esetleg jó lenne a kicsiknek ha abból egy kisebb szemet porrá török és azt adom enni? Vagy pedig lemezes haltáp van még itthon, illetve spirulina tabletta.

Köszi a biztatást és a gyors választ! Reggel szétnézek megint nem-e maradt esetleg még túlélő az akiban :D

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#780) sasa311 válasza zsborbas (#779) üzenetére


sasa311
veterán

Látom te egy felkészült akvarista vagy :) Tökéletes a kannában lévő víz, bár a legjobb, hogyha használat előtt egy fél órát levegőzteted egy légpumpával vagy valamivel.
Nincs a tubifexel gond, mondok 2 trükköt:
1., Mikor megveszed tedd őket valami nagyon finom szemű dologba (harisnya) és lógatsd be a wc-tartályájba 3 napra (hasmenés powa :D ). Utána nyugodtan használhatod, addigra kiürül a beléből az iszap.
2., Annyi vízzel, hogy épphogy nedves legyen tedd a hűtőbe és rakj melléjük egy nagyon kicsi, vékony szelet krumplit. Ha picit megütögeted a kés nyelével, hogy puha legyen mégjobb. Naponta 1-2X mosd ki őket nagyon alaposan. Szintén 3 nap, és ahogy eszik a krumplit kiürül a belük.
Így nincs vele semmi gond ;)
Hát a leopárd dánió már nehezebb meló, mert az ikrázik... Ahoz fel kéne állítanod egy külön kis szaporító akváriumot ikráztatóráccsal (mert a szülők is bepusztítják az ikrákat).Amúgy szabadon ikrázó, ami azt jelenti, hogy csak úgy potyogtatja szanaszét az ikrákat.
Ha komolyan érdekel itt tudsz róluk olvasni [link]
Amíg nincs kishalkaja (sőt, később is) teljesen jó, hogyha finom porrá töröd a nagyok kajáját és azt adod nekik. De az élővel 3-4X gyorsabban fognak fejlődni.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#781) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Eddíg kicsit elhanyagolt akváriumomat szeretném ''felújítani''. Tegnap teljesen kitisztítottam (vízkőoldó, stb...), jelenleg csak talaj van benne + 1 db műfa. Növény semmi. Ja és pár hal: az előző korszak túlélői :D

1 kék gurámi, 4 citromlazac, 4 neonhal, 1 anci, 1 kéksávos páncélos harcsa

Szerintetek milyen növényt vegyek az akv-ba? (34 cm magas) Valiznériával és vizikalásszal már beszoptam :( Tablettát nem szeretnék a gyökérhez lakni, olyan kellen, ami a levelein keresztül is fel tudja venni a tápanyagokat. (ebből a szempontból jó lenne a valiznéria)

Ja, az akv-ban 25 fok van + egy AquaEl Typ Fan-1-es keveri a vizet és a Scuba 100W-os tüzel :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#782) nyávogi válasza Motion_Blur (#781) üzenetére


nyávogi
tag

echinodorus félékkel és criptocoryna félékkel nyugodtan próbálkozhatsz,meg mycrosoriumot is, de az lassa növekszik. a kommerszek közül pedig a ludvegia és az elodea is jó lehet. :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#783) Monya78


Monya78
veterán

Sziasztok!

Már megint eltünt az akváriuból egy felnőtt guppi, lehet hogy a macskaharcsa eszi meg?
A macskaharcsa kb. 8-9cm-es lehet...

(#784) nyávogi válasza Monya78 (#783) üzenetére


nyávogi
tag

ha csak nem ugrott ki. Elvileg a harcsa is bekajálhatta...

Valakinek nincs véletlenül arany-guppija, vagy szürkefarkú guppija feleslegbe?

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#785) Motion_Blur válasza nyávogi (#782) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kösz, remélem a boltban is vágják ennyire a témát :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#786) nyávogi válasza Motion_Blur (#785) üzenetére


nyávogi
tag

szívesen :) általában vágják,de a gyökérhez-adjunk-tablettát szöveggel ne hagyd beetetni magad. Ha jó az akvárium biológiai egyensúlya, semmilyen ''adalék'' nem köll a növényeknek

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#787) Monya78 válasza nyávogi (#784) üzenetére


Monya78
veterán

Biztos nem ugrott ki...

De ez már a harmadik hal eltünése...kb. onnantól kezdve hogy a hari az akváriumban van... mit lehet tenni, azon kivül hogy a harcsát kiszedném...?

(#788) nyávogi válasza Motion_Blur (#785) üzenetére


nyávogi
tag

elfelejtettem a higrphyla-t, ami szintén jó, de ha ''túl'' jól érzi magát, győzheted irtani :D

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#789) nyávogi válasza Monya78 (#787) üzenetére


nyávogi
tag

öööö...hát asszem hiába próbálnál a lelkére beszélni.. :D bocs..
komolyan viszont tényleg nem tudok jobbat sajnos :( sok kis halad van még? mármint guppi mértű?

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#790) Monya78 válasza nyávogi (#789) üzenetére


Monya78
veterán

Harcsán kívül mindegyik guppi méretű... :U

Ha még tünik el egy pár hal, azt hiszem elajándékozom :DDD

(#791) nyávogi válasza Monya78 (#790) üzenetére


nyávogi
tag

esetleg még néhány harcsa és csak harcsákat fogsz tartani. és eleinte az etetéssel sem lesz gond :D

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#792) Motion_Blur válasza nyávogi (#788) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Egyébként milyen akváriumod van? :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#793) nyávogi válasza Motion_Blur (#792) üzenetére


nyávogi
tag

most sajnos csak egy kicsike trópusi, édesvízi(mer' a lakás is cseppnyi), de régebben volt több 150-200litreres is. most van két brontoszaurusz méretű anci, két kalászoshal, két ecsetfarkú platty, meg néhány neon.Több ebbe a 30 literbe nem is nagyon férne :( . Ha beköltözünk az újba, akkor szeretnék nagyobbat, komolyabb halakkal. Gurámiból is szeretnék majd több fajtát, esetleg diszkoszt :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#794) Motion_Blur válasza nyávogi (#793) üzenetére


Motion_Blur
félisten

30 liter tényleg kevés :( Az max. a 2 ancinak kényelmes.

Én is szeretnék egy 200-250 literes medencét, de erre még fél évet biztos várnom kell :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#795) Sipi válasza nyávogi (#786) üzenetére


Sipi
addikt

Ezt régi-új akvárium-tulajdonosként megerősíthetem! Jelenleg a növények a legdinamikusabban fejlődő élőlények nálam. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#796) nyávogi válasza Motion_Blur (#794) üzenetére


nyávogi
tag

kevés bizony, de 37nm-en ez is épp hogy befér :D , ráadásul sokkal több belenyúlást igényel, mint egy nagyobb.
És mit tervezel bele, ha lesz? :) ha köll, akkor megadom egy viszonylag jó, megbízható nagyker címét, ahonnan halat, növényt érdemes beszerezni :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#797) nyávogi válasza Sipi (#795) üzenetére


nyávogi
tag

halak nincsenek is? :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#798) Motion_Blur válasza nyávogi (#796) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Dél-amerikai biotóp lenne.

Valami ilyesmire gondoltam (kinézetre): [link]

Itt sok embernek az akváriumát meg lehet nézni: [link] ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#799) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#798) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link] Ezek sem rosszak :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#800) nyávogi válasza Motion_Blur (#798) üzenetére


nyávogi
tag

jól néz ki ;)
ha nagy akváriumot szeretnél, mindenképp javasolnék bele talajszűrőt. Egyébként a normál, édesvízi akváriumba való növényeknek is jót tesz, egy nagyon kevés só a vízbe. persze,ha előbb a növényekkel telepíted be és csak ha a víz élővé válik, akkor pakolod bele a halakat :) egyébként lazacos, vagy inkább sügeres akváriumra gondoltál?

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.