Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Motion_Blur válasza mityku (#400) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Mindenképpen olyan szivattyú kell, ami úgy 5-600L vizet képes megforgatni óránként, sajnos én csak talaj-, és belső motoros szűrőkben vagyok ''otthon'', azt viszont tudom, hogy a krukpliszsák, sima szivacs és az aktív szén alap.

Itt próbáltad?:Bővebben: link

Hazai weboldalak;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#402) mityku válasza Motion_Blur (#401) üzenetére


mityku
aktív tag

Persze akvaristánis kérdezgettem! Gondoltam, hogy itt is rákérdezek, hátha megtudok valami újat! Teljesítmény szempontjából 600-900l/h-ás szivattyúkat ajánlottak (aktív szén max gyógyszeres kezelés után lesz benne). Már csak valami árakat kellene néznem! :U :F

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#403) pintyesz


pintyesz
senior tag

Skacok!
Kaptam ajándékba egy sügért!
Kép alapján be tudná nekem azonosítani valaki?(kicsit xar a kép,telóval készült :( )
Bővebben: link

Tehát milyen fajta pontosan?
A színe citromsárga,a fej felé világosodik szinte fehér.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#404) pintyesz válasza pintyesz (#403) üzenetére


pintyesz
senior tag

up:U

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#405) pintyesz válasza pintyesz (#404) üzenetére


pintyesz
senior tag

#403 :F

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#406) pintyesz válasza pintyesz (#405) üzenetére


pintyesz
senior tag

up!

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#407) pubwart válasza pintyesz (#406) üzenetére


pubwart
aktív tag

Szerintem ez valami albínófaj szerű lehet. nekem tök így nézett ki a vöröstorúm, csak nem ilyen volt a színe. Lehet, ez annak az albínó verziója.

De passz.
Ez egy tipp, de majd megnézem neked

Where you go how is up to you

(#408) pintyesz válasza pubwart (#407) üzenetére


pintyesz
senior tag

Köszönöm!:)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#409) pubwart


pubwart
aktív tag

Hi All,

Valami baj lehet :O
A sziámi harcosomnak valami baj van a szemével. olyan mintha vízes hályos, vagy vízhólyag lenne rajta, nem tudom micsoda, de van valami a szemén. Szegény úgy néz ki, mint a teleszkópszemű aranyhalak. Csak sajna nem lát, és így félek, hogy idővel elpusztul.

Tud valaki valamit javasolni?

Szegény már tökre nem lát, így a kaját sem látja meg... :O:O:O:O:O:O:O:O

Where you go how is up to you

(#410) Motion_Blur válasza pubwart (#409) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tedd karanténba, valszeg hályog lesz:(
Boltba kapsz rá cseppet, azzal kezeld! (ha lehet. jó minőségűt)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#411) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#410) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csak az a baj, hogy a halak elég nehezen viselik a karantént, nekem 5-ből 4 hal elpusztul:O
Igaz, a sziámikat gyakran 1-2L-es üvegekben tartják, hisz képesek felvenni a légköri oxigét is;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#412) pubwart válasza Motion_Blur (#410) üzenetére


pubwart
aktív tag

aha....

De lehet nem kell karantén, inkább mindent lefertőtleníteni a cuccal és akkor jóvan...

Menniy idő alatt gyógyul ez be rendesen? Remélem addig nem hal éhen szegény

Where you go how is up to you

(#413) Motion_Blur válasza pubwart (#412) üzenetére


Motion_Blur
félisten

2 hét

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#414) pubwart válasza Motion_Blur (#413) üzenetére


pubwart
aktív tag

Akkor szerintem éhen hal szegény

Where you go how is up to you

(#415) pubwart válasza Motion_Blur (#413) üzenetére


pubwart
aktív tag

Ma vettem Sera fertőtlenítő tabblettát. Erre pont. Remélem nem gnd vele. Szépen beadagltam és minden OK mostmár.

Remélem a hal meg elétben marad és meggyógyul. Jah és asszongyák kibírják a Betták sokáig éhen

Where you go how is up to you

(#416) Motion_Blur válasza pubwart (#415) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Remélem rendbe jön, sajnos nekem a guramikon szokott előjönni ez a betegség és eddíg az összes belepusztult:(

Sok sikert;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#417) _seth_


_seth_
veterán

Nekem a kis sügérek szépen növekednek :) Látszik már, hogy melyik hím és melyik nőstény.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#418) pubwart válasza Motion_Blur (#416) üzenetére


pubwart
aktív tag

köszi :)

Where you go how is up to you

(#419) CzKaresz


CzKaresz
tag

Sziasztok

(#420) CzKaresz


CzKaresz
tag

Sziasztok

Van itt olyan eberke eki nagyon vágja a guppitenyésztést ???

(#421) nRu3 válasza CzKaresz (#420) üzenetére


nRu3
addikt

A guppi tenyésztés a legegyszerübb, amikor látod hogy már nagyon nagy a hasa a nösténynek elkülönited a töbiektöl, ahova elkülönited kegyen sok buvo hely a kicsiknek ,sok sürü növény .Ha a guppi nöstény megszülte a kicsiket őt is viszarakod a többiekez hogy ne egye meg a gyerköceit. az ettetésük lehet kapni ivadék tápot, vagy fött tojás sárgája kevés kell.........

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#422) Norbertpower


Norbertpower
tag

Nincs valakinek valami ötlete vizinövényre???
Ez alatt azt értem hogy a franc sem akar olyan sokat fizetni a bolot ban egy kicsi növényért :(

Arra lennék kiványcsi hogy honnan lehetne beszerezni növényeket minnél nagyobbat olcsón.....

Sajnos több halam is szereti pusztítani a növényeket....
Pedig kapnak egy csomó növényi tápot (több félét)

Arról meg már nem is beszélek hogy olyan kis méretben lehet venni a növényeket.... Hogy mire megindúlna megpurcan :S

Előre is köszönöm a segítséget!!!

jah: Nincs valakinek ötlete arra hogy a cápáim miért nem szeretik a fényt???
Most kb 20cm-esek de ahogy felkapcsolom a neon-t ezek megőrűlnek :( Évek óta ezt csinálják :(

Üdv: Norbertpower

BMW + a ménes :DDD

(#423) nRu3 válasza Norbertpower (#422) üzenetére


nRu3
addikt

PL: műnövényre nem gondoltál, évekig birja a müanyag és a szine.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#424) Norbertpower válasza nRu3 (#423) üzenetére


Norbertpower
tag

ufff...........

Na azt már nem.... Semmi műnövény inkább...
De azért köszi az ötletet..
Mindenképpen élő növényt szeretnék minnél többet mert azért nem csak az a funkciója egy növénynek hogy mutasson!!!

Nekem meg egy-két nagyobbacska akváriumom van :D

Ezért jó volna fentartani a megfelelő egyensúlyt...
Növények nélkül meg sajnos nehézkes .....

Várom a további hozzászólásokat!!!

Ja: A növények minegy hogy milyen fajták(hogy néznek ki ) lényeg hogy növény legyen!!!

[Szerkesztve]

BMW + a ménes :DDD

(#425) nRu3 válasza Norbertpower (#424) üzenetére


nRu3
addikt

nekem kicsi akváriumom van 300l és fele-fele arányban vanak a növények és a műnövények benne.

a növénynek meg csak annyi szerepe van hogy oxigént termeljen a halak részére, de erre a célra amugy is van valami technikai segédeszköz.
Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#426) Norbertpower válasza nRu3 (#425) üzenetére


Norbertpower
tag

De azt se feledjük hogy a halak ürülékének egy részét a növények felszippantják...
Természetes trágya :D

Független attól hogy nekem is a belső szűrőn kívűl egy 35 literes külsőszűrő akváriumom van....

De így már valamelyest jobban hangzik hogy fele-fele arányban :C

A linknél please mond meg mit kellene néznem :( Azt látom hogy egy akvarisztikával foglalkozó oldal ....

[Szerkesztve]

BMW + a ménes :DDD

(#427) nRu3 válasza Norbertpower (#426) üzenetére


nRu3
addikt

Azon az oldalon pl: fórum ott kérhetsz több segitséget.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#428) Norbertpower válasza nRu3 (#427) üzenetére


Norbertpower
tag

ohh értem köszi :D :Y

BMW + a ménes :DDD

(#429) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Nektek hogy bírják a halak ezt a hőséget? Sajnos nálam eléggé megszenvedik a meleget:( Állandósult a 29-30 fok a szobámban és ezáltal az akváriumban is. Naponta 1szer kb. 25%-os vízcsere, azaz full hideg csapvíz. Így lemegy pár órára 27-28 fokra a hőmérséklet, de a neonok nagyon ki vannak készülve:(

A világítás természetesen ki van kapcsolva.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#430) Apika válasza Motion_Blur (#429) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Óvatosan csináld a hideg vizes cserét. Nehogy megfázzanak a halak a hirtelen zuhanytól. Nálam is 30 fokos a víz, a neonok kicsit lassabban mozognak, de kibírják ezt a hőfokot. Ilyenkor fontos az állandó levegő porlasztás a vízbe, mert a meleg vízben kevesebb az oldott oxigén. (Komolyabb gondot okozhat az oxigénhiány, mint a meleg víz.)

(#431) Ricso válasza Motion_Blur (#429) üzenetére


Ricso
tag

Porlasztót felkell venni csutkára, a megszokott 2 hetente 1/3 vízcserét heti 1x, ugyanis az anyagcseréjük is nagyon felgyorsul, bár ennek örülni is kéne hiszen úgy nőnek, mint a gomba. Bár anyagilag nem a legjobb, esznek nagyon és ilyenkor sokkal nagyobb a veszélye a baktériumok túlszaporodásának, mint máskor.
Nekem speciel diszkoszaim vannak és nagyon jól bírják, mitöbb élvezik is a melegvizet.

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#432) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nekem volt egy gülüszemű aranyhalam, és mellette műnövény. Nos halacska, szépen zabálta a műnövényt is :DD nem zavartatat magát :D

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#433) sasa311


sasa311
veterán

Istenem rátaláltam a mostantól kedvenc PH!s topicomra :DD:DD:DD

Végra valamiben jó vagyok :R szóval ha valakinek bibije van elég jól értem a ''szakmát'' :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#434) Motion_Blur válasza Papa-Georgo (#432) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez nálam is megtörtént régebben:D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#435) Motion_Blur válasza Ricso (#431) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Diszkoszoknak 28-30fok az ideális, a fölött meg ''dugnak'' ezerrel:))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#436) sasa311 válasza Motion_Blur (#435) üzenetére


sasa311
veterán

ha ez ilyen egyszerű lenne :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#437) Motion_Blur válasza Apika (#430) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Eddíg él mindegyik, most 28fokos a víz. Nem szoktam levegőt porlasztani a vízbe, a motoros belső szűrő van úgy állítva, hogy erőteljesen fodrozza a vízfelszínt (kvázi hullámokat kelt). Ennyi elég;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#438) Motion_Blur válasza sasa311 (#436) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Tudom, hogy nem az. Régebben diszkoszokat akartam, sokat olvastam róluk, de mivel elég körülmyényes a tartásuk, inkább maradtam a sima dél-amerikai vegyesnél.;) Milyen diszkoszaid vannak? És mekkorák?

Ja meg nem akartam 300L+ medencét:))

bocs. ez Ricso-nak ment

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#439) Ricso válasza Motion_Blur (#435) üzenetére


Ricso
tag

Ha dugnának, akkor full milliomos lennék már, de nem és nem és nem.
Ahhoz vennem kéne egy igen drága vízlágyítót és a pepecselés már így is az agyamra megy néha.

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#440) sasa311 válasza Motion_Blur (#438) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem most nincs diszkoszom 2 tengeri akváriumom van egy Tróousi korallos és egy adriai (ergo mediterrán) nomeg egy amazonasi :))



A vízlágyító ''kütyi'' 35K körül mozog 250L vizet csinál naponta és reserve osmosis berendezésnek hívják :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#441) Motion_Blur válasza Ricso (#439) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Milyen cuccod van az akváriumhoz? (eheim?)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#442) Motion_Blur válasza sasa311 (#440) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az szép! akvarista.hu-n nicsenek képek?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#443) Ricso válasza Motion_Blur (#441) üzenetére


Ricso
tag

2 Sacem marathon 1000-es, van olyan jó, mint az eheim és sokkal olcsóbban vettem annó nagykerből.

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#444) sasa311 válasza Motion_Blur (#442) üzenetére


sasa311
veterán

hogyne lenne ott is sasa a nickem ;)
Lesd meg, csak azóta a szűrést teljesen kicseréltem :C
csak ott jobban állok hsz-ileg meg szaktudásilag, mint itt PH!N :DDD

szerk: elrontottam az offot :D

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#445) Ricso válasza sasa311 (#440) üzenetére


Ricso
tag

Na az nem kevés lové volt összehozni, azt már biztos nem vállalnám, sós víz teljesen távol áll tőlem.
Apropó hol van vízlágyító olyan árban:F

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#446) Motion_Blur válasza Ricso (#443) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Ez nekem nagyon bejön:R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#447) sasa311 válasza Ricso (#445) üzenetére


sasa311
veterán

egyik ismerősömtől (teljesen legális, boltos srác, áfával, mifával, számlával, garival :DDD )


06-30-270-3170
bourbon@elender.hu

eddig beteg volt, remélem már felépült :U egy próbát megér :R

szerk.: hát igen a tengeri nem ócsó :(

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#448) Ricso


Ricso
tag

[kép]
és a kedvencem
[kép]

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#449) Ricso válasza sasa311 (#447) üzenetére


Ricso
tag

köszi, megkérdezem, mert érdekel.

„Amíg élek remélek....''(mondta Jordano Bruno), aztán felcsaptak a lángok

(#450) sasa311 válasza Motion_Blur (#446) üzenetére


sasa311
veterán

szerintem még mind eladó, ha jól emléxem.. Mur legalábbis a denitrátort és a koplett akit tuti árulta :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.