Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) MaxiPoci válasza BLiNk3r (#147) üzenetére


MaxiPoci
csendes tag

Ilyen halálesetek előfordulhatnak. Érdemes egy jól bevált heylről beszerezni a biotengeralattjárókat. DE még így is előfordulhat hogy az ember hazacipel egy jó kis fertőzést.

Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.

(#152) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Sziasztok!

Nekem 2003. ősze óta van újra akváriumom (még gyerek koromban volt, tehát régen viszonylag régen...).
Nem nagy akvárium kb. 60 literes, de csak ekkora hely adódott a bútorzatban. Lazacos akvárium, serpa lazac, ékfoltos razbóra és tükör lazac volt benne fajtánként 5-6 példány meg egy kis algaevő tisztogató. Aztán felütötte valami kór a fejét, így már csak 2-3 db van fajonként meg 3db black molly.
Néha eszembe jut és csinálok róluk pár fotót, ezeket itt nézhetitek meg:
Bővebben: link
A növényzet is sokat változott, van amikor hagyom dzsungelesre nőni őket, aztán amikor megunom, hogy már alig van fény tőlük, akkor csinálok egy kis ritkitást és átültetést :)

Feel Good Inc.

(#153) Tomcyboy válasza Pompi (#152) üzenetére


Tomcyboy
csendes tag

Gratulálok az akváriumhoz. Szerintem klasszul néz ki.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#154) nRu3


nRu3
addikt

Hi
Nemtudtok olyan helyett ahol müanyag akvárium tető + világitás készítésével foglalkoznak?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#155) Apika válasza nRu3 (#154) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A Juwel cég gyárt műanyag akvárium tetőket. Ezeknek horror az áruk. (Pl. egy 100 x 40-es tető, fénycső nélkül 20.000.- forint.)
Egyébként én is ilyen tetőt keresek, de én sem találok (olcsóbban)...

(#156) nRu3 válasza Apika (#155) üzenetére


nRu3
addikt

Régebben látam valamelyik oldalon vagy akvarisztikai ulyság hirdetésében egy kisiparost aki egyedi méretre kivánságra méretre gyártott viszonylag normális áron ,a Juwelnek csak fix méretei vanak aszem, de most nem találom sehol amikor kéne:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#157) Pompi válasza nRu3 (#156) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Bocs, de ez az ''ulysag'' csaknem fizikai fájdalmat okozott...

[Szerkesztve]

Feel Good Inc.

(#158) nRu3 válasza Pompi (#157) üzenetére


nRu3
addikt

Tényleg:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#159) micro válasza Pompi (#152) üzenetére


micro
addikt

Jók a képek! Grat! :C

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#160) LukE válasza nRu3 (#154) üzenetére


LukE
veterán

fontos a muanyag? Ugyen eleg ''egysegsugaru'' de olcson (1k) csinaltattam alubol (rozsdamentes acellal is foglalkoznak) egy fenycso tartot. Rendes tetoert tuti tobbet kernenek, de nem 20k-t...

szerk: Pompi, tenyleg jo kepek:) Meg az akvarium is szep:)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#161) Apika válasza LukE (#160) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A 20k-t személyesen láttam a boltban. (100x40-es tető esetében, ami szabványméret) Fénycsővel 26k az ára. Megnézheted a halas boltok árlistáját...

(#162) Apika válasza nRu3 (#156) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Kerestem akvarisztikai újságot az újságosoknál, de sehol sem találtam. Tudsz valami konkrét helyet, ahol kapható? És mi az újság címe?

(#163) LukE válasza Apika (#161) üzenetére


LukE
veterán

a 20k-t elhiszem, konkret arra nem emlekszem, csak arra, hogy sok volt. Ugyan nem valami hiper esztetikus, mert csak egy hajlitott fem lemez, de a celnak megfelel.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#164) Apika válasza LukE (#163) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én most egy hajlított fekete kartonlappal, ívesen takartam le az armatúrát. A belső oldalára alufólia bélést raktam. 280.- forint volt. Egy ideig megteszi...

(#165) BLiNk3r válasza Pompi (#152) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

szép akvárium, meg a képek is jók lettek, grat! ;)

ennek a halnak meg van egy kis piranha-s beütése: Bővebben: link :D

(#166) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Arra lennék kíváncsi, hogy ti milyen fénycsöveket használtok?

Most akarok venni valamit, de hallottam már többfélét: van aki mezei fénycsőre esküszik, de van aki speckó akváriumokhoz készítettre (mert ugye az a természetes fény hatását adja), csak az úgy tudom elég drága...

(#167) Shodan


Shodan
addikt

Tudtok ajánlani boltot ahol olcsón lehet akváriumot venni, mennyi mostanság egy kb 100 lityis akvárium?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#168) Tersius válasza Shodan (#167) üzenetére


Tersius
tag

Ahova en jarok vasarolgatni, ott szerintem egesz olcson, 59 penzert csinaljak literet az akvariumnak 100L-ig. Holgy azt mondta, hogy 1-2 het, es olyan meretben rakja ossze a mester, amit rendelsz.

A bolt Budapest 18. keruleteben van.

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#169) BLiNk3r válasza BLiNk3r (#166) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

na még egy éjfélközeli UPsza!

(#170) Apika válasza BLiNk3r (#166) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én a Philips Aquarelle fénycsövet használom. Ez kimondottan halaknak gyártott cső. Szépen kiemeli a színüket. A növényeknek pedig az Osram Fluora csövet ajánlhatom. Ezeket a fénycsöveket ne halas boltban vegyed, mert ott sokkal drágább. Én a Tungsram márkaboltban vettem. Ott mindkét - általam leírt fénycső - kapható.

(#171) BLiNk3r válasza Apika (#170) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ok, köszi :)
Árügyileg kb. hol áll ez a fénycső, ha márkaboltban veszem?
Ja és van belőle kisebb méretű is?

(#172) Tomcyboy


Tomcyboy
csendes tag

Már kérdeztem, de feltesze még1x. Aki tud segíthetne. Van az akváriumban korallom. Eredeti, tengeri, hófehér. De csak volt, mert az egyik része zöldalgás lett. Hogyan tudnám azt eltávolítani onnan?

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#173) Apika válasza BLiNk3r (#171) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Mivel nem mondtál méretet, nem tudom mi számít kisebbnek? Én 60cm-es csövet vettem, ez 18W-os, az ára kb. 1.200.- forint. De, ha mondasz konkrét méretet, utána járok...

(#174) Apika válasza Tomcyboy (#172) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Bocsi, de ez ügyben nem tudok segíteni. Tedd fel a kérdésedet itt: Bővebben: link

(#175) _az


_az
senior tag

ma sajnos elkerültem a vesztendbe, oszt ha má ott voltam benéztem a galapagosba... hú milyen gyönyörű doktorhalaik vannak... és van 1 tűzhaluk is(ugye a tűzhal ,vagy pulykahal az a rohadt tüskés ragadozó... :) ) egész normális volt kivételesen a bolt :D

az

(#176) _az válasza Apika (#170) üzenetére


_az
senior tag

tudsz pesten ilyen boltot?

az

(#177) _az válasza Tomcyboy (#172) üzenetére


_az
senior tag

édesvizi akvárium? mert oda nem való korall, elvileg tartalmaz meszet, nem? amúgy esetleg próbáld meg kiszárítani, talán kiforrázni, persze nem tudom, hogy mennyire bírja az ilyesmit, vagy pedig fél napos kefélés :D

az

(#178) nRu3 válasza Apika (#162) üzenetére


nRu3
addikt

Most találtam egy kisiparost aki ilyesmikel foglalkozik ,leinformálom mit tud? majd meg irom. Az újság nevére már nem emlékszem( de valami akvarisztika féle) de csak jobb diszhal kereskedésekben lehettet kapni régeben

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#179) Apika válasza _az (#176) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A Délinél, a Kékgolyó utcában van egy Tungsram márkabolt. A pontos címét nem tudom. A Ráth György utca, és a Nagyenyed utca között található a bolt.

(#180) Tomcyboy válasza Apika (#174) üzenetére


Tomcyboy
csendes tag

Köszi a tippet, megpróbálom.

Amikor születtem az orvos kijött a váróterembe, és így szólt apámhoz: ''Amit tudtunk, mindent megtettünk, de mégis kinyomta magát.''

(#181) _az válasza Apika (#179) üzenetére


_az
senior tag

thx!

az

(#182) Pompi válasza _az (#181) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Tungsram mintabolt van a VII. kerület Király utca 43-45 szám alatt is.

Feel Good Inc.

(#183) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Srácok van a Nyugati környékén olyan akvarisztikai bolt, ahol nagy választék van vizinövényekből? Ja és mellesleg nem is túlozzák el az árakat. :)

Forza Rossoneri!

(#184) pubwart válasza Apika (#170) üzenetére


pubwart
aktív tag

Visszatért a topicnyitó, bocsi, hogy nem volt időm. Szal, nagyon szép lett az akváriumom, képek nagyon nincsenek, mert nem csinál jókat a gépem, lehet velem van a baj, de majd próbálkozok, és akkor linkelek, gyönyörűek a diszkoszaim, már ittvannak egy hónapja, nagyon überek, a 30neonnal együtt, nagyon szépek, majd csinálok képeket, van valami taktika,, hogy ne legyen homályos a dolog?

Ezek a neoncsövek amúgy nagyon gázak, bocsi, sok helyen mondták. Én rendes Sera csövet használok, az elég jó, mondjuk...

Where you go how is up to you

(#185) pubwart


pubwart
aktív tag

Az állomány:

6 diszkosz (3redtürkiz-3redroyal)
30 vörösneon
1 triceratropsz. (óriás algaevő):)
3 rendes algaevő (ebből 1algaevő)
3 tányéros algaevő
5-5-2-1 páncélos sima-ablino-swrazi-panda
2 csigaevő (vörösfeket-feketeszürke)


Where you go how is up to you

(#186) Apika válasza Doviziozo (#183) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ez a bolt azon a környéken van. Jó áraik vannak, de nem biztos, hogy növényekből nagy a választék. De egy próbát megér:
Bővebben: link

(#187) BLiNk3r válasza Apika (#173) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Nekem 50 cm hosszú az akváriumom, szóval arra vmi 60cm-nél is rövidebb fénycső kellene, talán 45-ös, úgy tudom van ilyen.
Készítettél hozzá vmi burkolatot is? Az is érdekelne.
Kösz előre is!

(#188) Doviziozo válasza Apika (#186) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Köszi, amint megyek Pestre szétnézek. :)

Forza Rossoneri!

(#189) LukE válasza Apika (#186) üzenetére


LukE
veterán

a masik iranyban is van 1, asszem 1 vagy 2 utcara a nyugatitol, a nyugati oldalan, alagsorban, de eleg nagy bolt. (remelem ertheto:D)

pubwart: mikor eloszor rapillantottem, hogy ''5-5-2-1'', azt hittem valami ram-idozites:DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#190) Apika válasza BLiNk3r (#187) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Igen, van 45cm-es fénycső. Holnap meg is érdeklődöm, hogy van-e abban a boltban, ahol én szoktam vásárolni. Mondok majd árat is.
Én a fénycsövemhez vettem egy armatúrát is helyben. Kb. 3.000.- forintból kijött az egész. Ezt így simán feltettem az akvárium tetejére. És, hogy ne verődjön szanaszét a fény, a fénycsőre - félkörben - tettem alufóliát. Így csak lefelé világít. Most pedig raktam az akvárium tetejére egy fekete kartont, ívesre hajlítva. (Ára:280.- forint.)
Persze ez csak ideiglenes megoldás, szeretnék egy műanyag tetőt a későbbiekben.

(#191) pubwart válasza BLiNk3r (#187) üzenetére


pubwart
aktív tag

Ha beleszólhatok, én 2500ft-ért vettem a Sera csöveimet. Ennél csak olcsóbbb.És szerintem a legjobb...

Where you go how is up to you

(#192) pubwart válasza Apika (#190) üzenetére


pubwart
aktív tag

Bővebben: link

Van még sok ilyen, ha érdekel valakit

Where you go how is up to you

(#193) Apika válasza _az (#181) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ma voltam ott. A Kékgolyó utca 30. szám alatt van a Tungsram márkabolt.

(#194) Apika válasza Apika (#190) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Megnéztem az árakat:
Osram Fluora fénycső, 45cm-es (15W) 1.500.-
Hozzávaló armatúra: 3.000.-
Ezek drágábbak mint a 60cm-es társaik. De máshol is ezt tapasztaltam.
Philips Aquarelle fénycsőből nincs nekik 60cm alatti. De ez nem jelenti azt, hogy nem létezik 45cm-es. Máshol is érdemes megnézni...

(#195) BLiNk3r válasza Apika (#194) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Hát köszi szépen, hogy megnézted, örök hála :)
Jövő héten bevásárlókörútra indulok :)

(#196) Tersius válasza pubwart (#192) üzenetére


Tersius
tag

Nekem egy kezdos fajta kerdesem volna: lehet a halakat tuletetni?
Ha tul sok kajat adok, akkor megeszik mindet, es egyszercsak megpurcannak tole, vagy kellemesen megallnak, amikor mar sok volna? (igyekszem ugy adni, hogy mindig hamar megegyek, de asszony szerint igy is tul sokat adok nekik)

[Szerkesztve]

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#197) BLiNk3r válasza Tersius (#196) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Az biztos, hogy csak annyit szabad egyszerre adni nekik, amit egyből el is fogyasztanak. Szóval jobb többször kisebb adagot adni nekik, mint egy nagyobb dózist egyszerre.
De ez a mennyiség persze függ sokmindentől: hány halad van, mekkorák, milyen hőmérsékletű a víz, stb.
Egyes akavaristák minden héten tartanak egy nap szünetet etetés téren, hogy mindenképp elkerüljék az esetleges túletetést.
Kb. ennyi most így elsőre.

(#198) Tersius válasza BLiNk3r (#197) üzenetére


Tersius
tag

Kis egyszeru halaim vannak, 4 guppi, 2 molli, meg 2 gurami (meg egy vodor aprosag, 2 naposak :)

Koszonom a tippeket!

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#199) Apika válasza Tersius (#198) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ezek a halak gyorsan bekapkodják a kaját. Arra figyelj, hogy a kicsiknek is jusson eledel. Ők poreleséggel, artémiával etethetők...

(#200) pubwart válasza Tersius (#196) üzenetére


pubwart
aktív tag

A halakkal kapcsolatos nézet nagyjából nem igaz, miszerint tú leet őket etetni. Mert minden állat, így a halak is annyit esznek, amennyit bírnak,d e nem annyit, hogy megdögöljenek tőle. Az akkor lehetséges, hogyha a halaknak a vizébe a megmaradt táp elkezd bomlani (gyengébb minőségű tápok)...

Persze az etetés fúgg a hőmérséklettől is, mert a diszkoszoknak 28-30fok az ideális, ez azt jelenti, hogy nagyon gyors az anyagcseréjük, így a többi halak és gyorsabban nőnek és persze sokkal többet is esznek, meg a növények is gyorsabban nőnek, persze, hogy bírják ezt a hőfokot (nemsok ilyen van). Így hogyha kishalaid (is) vannak, akkor szerintem ajánlatosann a melegebb víz (28fok), mert így sokkal gyorsabban is nőnek és hamarabb elérik azt a méretet, amikor már a többi hal nem tudja megenni őket :)

Persze egy másik eset, hogyha mindig annyit adsz, amennyit a halak csak megbírnak enni, kicsi az akvárium, ezért keveset mozognak, ekkor előfordulhat, hogy a halak elhíznak (labirinthalak)

Ajánlom a jó minőségű Sera/Tetra tápokat. És én a diszkoszok neveléséhes, etetéséhez maarhaszivet használok. Ezt megveszem a boltban, megpucolom és cíkokra vágom, majd lefagyasztom. És minden nap reszelek a faszott húsból. Ha úgy reszeled, akkor nagyon kicsi csíkokra lehet lereszelni (sajtreszelő+nem nagyon annyira). Ekkor olyan, mint valam mini tubfex, mármint a kisebb fajta tubik. Csak jelzésképpen hozzáteszem, hogy a neonhalaim megőrülnek a reszelt szívért. És, hogy mégis sok lenne, akkor a páncélosok összeszedik, ha még ők sem, mert annyira jóllaknak, akkor nem kezd el bomla a dolog, mert a tiszta hús vízben oldhatatlan :)

Jah, és olcsó is :))

Where you go how is up to you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.