Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Tersius válasza pubwart (#200) üzenetére


Tersius
tag

28-30 fok? En azt hittem, hogy az mar tul meleg.
Nem art nekik? Mert akkor bekapcsolom a masik lampamat is, ugy siman 28 fokon va n a viz :)

Jo kis Tetra menu tapom van, mindig kapnak tobbfelet. Remelem, ezzel nem lesz gond (eleinte neha adtam tul sokat, meg is maradt a fele, de azota eltelt 2 het, es meg mindig el az osszes, szoval talan nagy betegseg nem lett.

Kaja bomlasarol: irod, hogy a marhasziv jo. Tubival mi a helyzet? Egyszer kaptak, de nincs semmi eteto talkam, szoval csak beszortam egy adagot, a nagyjat megkajaltak, de azert paran beastak magukat a kovek koze. Azokbol nem lesz baj?


''(sajtreszelő+nem nagyon annyira)''
Ez mit jelent?

En halaimnak is jo lenne ez a marhasziv? Csalad nem boldog, amikor latja a hutoben a tubikat, hiaba van zacsi+uvegben :)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#202) pubwart válasza Tersius (#201) üzenetére


pubwart
aktív tag

a sajtreszelőnek olyan a lyuka, hogy kicsi :) Ez eddig OK. Majd mivela szív fagyott, így elég kemény. Ha erősön nyomod a szeletelőre és úgy reszled. Úgy kcisi csíkok keletkeznek. Kishalaknak neon/guppi/molli azoknak tökjó

a 28-30fok nem sok. Van olyan hal aminek 32 fok kell. 42fokig jó minden :)) Persze ez erős túlzás, mert ott már kicsapódik a fehérje, de a 28-30 fok bőven okés. Csak jelgyen sok dús levegőztetés. 32fok párzáshoz kell a ''nemesebb'' halaknak

A Tetra menü táp nagyon jó. az nem bomlik el, csak 2nap után. Azok jól bírják a túletetés. Ha mégis bomlik a cuccos, vagy zavarosodik a víz, vagy valami, akkor fel 28fokra és ne adj nekik egy napig enni. olyan rendet csinálnak, olyan kristálytiszta lesz a víz, hogy csak csoda...

A tubikból nincs baj, hogyha bemásnak, de nem ajánlatos, mert a gyökeres növényeket tönkre tehetik... Szóval vigyázni kell vele. A Szív jobb.. Olcsóbb sokkal, nem másik el... És sok hal meg is betegedhet tőle. Meg szennyezi a vizet. És ha a diszkoszoknak megfelel a szív, akkor mindennek megfelel.

És a fagyasztóba nem is figyelnek nagyon oda rá :) Meg nem is köthet bele a család... Merthát színhús ;):B

Where you go how is up to you

(#203) Loretto


Loretto
veterán

Már rég akartam írni ebbe a topicba. gondolom aki ismeri egy kicsit az akvárium élővilágát az sity sutty válaszol nekem. Egy algaevő (ami ugye rátapad az üvegre) mennyi idő alatt lesz tenyérnyi nagyságú? Mert egy rokonnak akkor van, és remek látvány.

Soirée...

(#204) pubwart válasza Loretto (#203) üzenetére


pubwart
aktív tag

Ennek több fajátja van.

Van a tányéros algaevő, ami olyan max 6-8cmre re nő meg lassú növésű...
nekema 28as vízbe olyan fél év alatt nő meg

Van a Gibiceps. Az óriás algaevő 40-60cmre nő meg. Nekem a 3cmes eredeti méretéből olyan 4hét alatt nőtt meg tenyérnyi méretűre. De lesz nagyobb is :)

Az eredeti sima algaevő, ami anci néven fut a halasokban az is lassú növés. Mert annak a max mérete a tenyérnyi. Az is fél év!

Ezek az adatok olyan 28-30fokos víz mellett és jó táplálás mellett érvényesen, ha erek a paraméterek változnak, akkor a többi is...

Where you go how is up to you

(#205) Loretto válasza pubwart (#204) üzenetére


Loretto
veterán

Dejóó ennyire otthon vagy? :C
Abban van igazság hogy egy x literes akváriumba x/5 vagy 6 halat kellene tenni?

Soirée...

(#206) pubwart válasza Loretto (#205) üzenetére


pubwart
aktív tag

segítek amiben tudok, cask az a baj, hogy most nem értem kérdésed:F. kicsit bővítsd, szép kerek mondatokba és akkor jólesz majd

Where you go how is up to you

(#207) Loretto válasza pubwart (#206) üzenetére


Loretto
veterán

Hát pedig imho értelmes, de akkor számokkal érzékeltetem.
Tételezzük fel hogy van egy 100l-es akvárium. Akkor ebbe (ahogy tudom) 100/5=20 vagy 100/6~16 db hal férne el ideálisan. Ez igaz? sajna jobban nem tudom elmagyarázni. Tehát mikortól lennének zsúfoltan?

Soirée...

(#208) Apika válasza Loretto (#207) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Általában ''halcentinként'' számítanak 1 litert. (Tehát pl. 5db 2cm-es neonhalnak elég egy 10 literes akvárium.) Viszont, ha rendesen megy éjjel-nappal a szűrő, vannak növények, és hetente kb. 10% vizet cserélsz, akkor lehet több halat is tartani az akváriumban.
És minél nagyobb egy akvárium, annál stabilabb benne az ökológiai egyensúly. Azt szokták mondani, hogy legalább 50 literes akváriumot érdemes tartani. Ebben a vízhőfok sem változik gyorsan, nagyobb a hőtehetetlensége. Ha gond lenne a vízminőséggel, akkor az lassabban okozhat katasztrófát. (Pl. előfordulhat, hogy egy 10 literes akváriumban este még semmi gond sincs, reggelre pedig már elpusztultak a halak.)

(#209) Norbertpower


Norbertpower
tag

Na HI everybody!!!

Komolyan tök jó volt olvasgatni ezt a topikot....
É hál istennek kenem vágom a témát... (azért még nem mindent)
De most tanúúúúúltam valami úúúúúújat!!!! Marhaszííííív..... És ki fogom próbálni méghozzá minnél hamarabb ma úgy is megyek este a tesóba az asszonnyal és veszek is!!!!

Üdv: Norbertpower

BMW + a ménes :DDD

(#210) Apika válasza Norbertpower (#209) üzenetére


Apika
Közösségépítő

És, ha nem ízlik a halaknak, akkor nem vész kárba, mert még Te is megeheted... Ez nem mondható el a többi halkajáról. :DDD

(#211) Norbertpower válasza Apika (#210) üzenetére


Norbertpower
tag

Hááát a szív nem épp a kedvenceim közé tartozik... :)
De remélem hogy izlik nekik.....
Épp most bíbelődöm az úszkálók és nem úszkálók othonának takarításával....
Két szűrő már tiszta + a víz 20%-a lecserélve előkezelt vizecskére.... :)

:( hátra van a pakolás + felmosás :(

Ui: Mostanában erősen gondolkodom hogy lekapom a hátteret és lefújom fekete festékkel az akvárium hátúúúúúúljááááát.... :C
Csak ne hogy eltévedjen a 65db apróság.... :))

Üdv: Norbertpower

BMW + a ménes :DDD

(#212) pubwart válasza Loretto (#207) üzenetére


pubwart
aktív tag

Talán van benne valami, de mikor telepítettem az aksimat akkor 30neon és a 20 páncélos fel sem tűnt benne, és az már 50 hal... :)

Where you go how is up to you

(#213) pubwart válasza Norbertpower (#209) üzenetére


pubwart
aktív tag

Készülj fel, hogy kegyetlenbüdös a dolog, de nagyon megéri, nagyon szeretik a halak. És ez tenyésztő recept. Ha neki jó, nekem bőven

Where you go how is up to you

(#214) pubwart válasza Apika (#208) üzenetére


pubwart
aktív tag

én most tervezek (mérnök lévén) egy 5000 literes akváriumom. Persze nem írtam el. 400cm*150cm*80cm. A 80cm felett már erősen változnak a fizika törvénye. 5 köbméternél pedig ez már veszélyes játék...

Ott olyan nagyon az ökológiai egyensúly, hogy már szűrő sem kell neki, csak olyan nagy kevés. Pl egy 100l-hez való beső szűrő bőven elég neki... Nem lehet rossz

Csak kegyetlen kihívás egy ilyen cuccot megtervezni, a villanyozást, növények halak (mennyisége) kb 500neont szeretnék bele :B Meg ilyenek. Ott már a diszkoszok is jól fogják magukat érezni... Szóval ott az egész egy nagyon nagy nagy dolog.
Csak maga, hogy az akksi mekkora, milyen üvegből, ragasztás... Stabilitás, súly... A világítás szerkezete. Ne legyen nagy súlya. Szóval várom az ütleteket, már vannak tervek, de szívesen várok minden jó ötletet...

Where you go how is up to you

(#215) pubwart válasza Norbertpower (#211) üzenetére


pubwart
aktív tag

Milyen halak? és mennyiben a 65 apróság?

Where you go how is up to you

(#216) Apika válasza pubwart (#214) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ekkora akváriumot - szvsz - csak kertes házban, a földön lehet tartani. És búvárfelszerelés kell majd a növényrendezéshez, illetve talajmunkákhoz. De tagadhatatlan: csodálatos látvány lesz majd, ha elkészül. Mindenképpen szólj, ha megvalósul!

(#217) Tersius válasza Apika (#216) üzenetére


Tersius
tag

Nem lesz ez olyan nagy, meg buvarfelszereles sem biztos, hisz csak 80 centi magas :)

Gyermekpancsolo :)De az biztos, hogy oda fogunk menni PH talira, ha kesz lesz :)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#218) LukE válasza pubwart (#214) üzenetére


LukE
veterán

holi kow, az tobb mint 5 tonna. Kersz a penzszallitoktol uveget, es ujraalapozzatok a hazat?
Egyebkent hogy lesz, 80 magas, es 1.5 mely? Bááz, ha valami elorelepes van, kepeket mindenkepp tegyel fel:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#219) Tersius


Tersius
tag

Pub: Kosz az okitast.

Betegsegekrol volna meg kerdesem.
Hogyan alakulnak ki? Lejart tubit adok nekik, vagy egyszeruen minden elozetes behatas nelkul is elofordulhat?

Honnan lehet tudni, hogy gond van? (marmint az elott, hogy mindegyik elkezdi suttetni a hasat?)

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#220) pubwart


pubwart
aktív tag

olyan 3 év múlva lesz (ha minden összejön) házam és akkor eköré lesz építve a nappali. Lényegében már minden fontosdolog, ötlet elképzelés megvan. Az asszony apja üveges..., így az akvárium maga nem nagy probléma. Inkább a fűtés, ami a legnagyobb kérdés.

5000 liter víz 28-30fok. Ez rettenet. Nincs az a fűtőszál és az a villanyszámla, ami ezt elbírja. Azt mondták a szobát fűtsük.De bazzz 20-30fokra? :F Majd tözet rakunk mellette... :B

Az üvegről. Ezt lassan elkezdem beszerezni 15 négyzetméter üveg :) Majdnem mint egy kis garzon. 30as laminált üvegből, ga minden jól megy 0,1-es k-val :Y

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#221) pubwart válasza Tersius (#219) üzenetére


pubwart
aktív tag

Hát a betegség rázós dolog, nekem még nem volt sosem ilyen jellegű problémám. Azt lehet mondani, hogy ami jól van tartva az nem betegszik meg. Persze be lehet hozni betegséget növényekkel és minden egyébbel, de ha a halak kondija okés, akkor szerintem nincs esély arra, hogy bármi baj lehessen.

Ha mégis történne valami, akor meleg. Ezt a baktériumok nem bírják. És fertőtlenítő oldat.

persze ez a betgségtől is fögg, mert van olyan baci, ami a hideget nem bíraj. Leviszed 20fokra a hőt. És kimegy magától...


A betegséget mindig rendellenes vieslkedésről, beteg úszókról, nem szokványos viselkedésről lehet felismerni.

Vannak képek a diszkoszokról. Nemsoká felteszem őket...

Where you go how is up to you

(#222) pubwart válasza LukE (#218) üzenetére


pubwart
aktív tag

4méter hosszú
80cm magas
150cm mély

Szerettem volna magassat is. 1 méter magasat. Csak az már 6 köbméter lett volna... És ha az eldurran, akkor nagy a baj. :Y

Where you go how is up to you

(#223) Apika válasza pubwart (#222) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Az 1,5 métert nem is nagyon lehet átlátni. Én helyedben ezen csökkentenék, és a 80cm-t növelném...

(#224) pubwart válasza Apika (#223) üzenetére


pubwart
aktív tag

a 80cmet nem lehet növelni. Azaz nem javasolt növelni. Az átláthatóság növelhető a halak mennyiségével ;) Én már láttam majd 30cmes diszkoszt :Y:Y

80cm felett megváltozik a fizika esszonták... A lakás meg nem árasztva jó

Where you go how is up to you

(#225) Tersius válasza pubwart (#224) üzenetére


Tersius
tag

Egybe volna amugy az egesz? Valami fem vaz szerintem ilyen meretnel mar nem volna haszontalan, es akkor kisebb darab uvegekbol lenne osszerakva.

''80cm felett megváltozik a fizika''
Ehh :)
Ez alairasnak is nagyon jo!

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#226) LukE válasza pubwart (#220) üzenetére


LukE
veterán

Vizhutest a csalad szamitogepeire, a szuro rendszerbe (amit mint irtad, nem tervezel:D) meg egy hocserelo, ahogy haladunk, ez 3 ev mulva gepenkent jelent vagy 200W-ot:(((
Esetleg hoszigetelo uveg? A ''fő'' uvegfalon kivul meg levego+1 vekony uvegtabla? Alulrol szigetelheto, folul meg hermetikus zaras.
+napkollektorok a tetore, meg kornyezetbarat is:)

''Csak az már 6 köbméter lett volna... És ha az eldurran, akkor nagy a baj.'' - miert, 5 meg mehet?:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#227) pubwart válasza Tersius (#225) üzenetére


pubwart
aktív tag

Ahogy gondolod az aláírást :) Megtisztelsz :B;)

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#228) pubwart válasza LukE (#226) üzenetére


pubwart
aktív tag

a ''k'' állandó az üvegnél a hőátengedési tényező. Minél kisebb annál jobb, a 0,1 az már jó, van ennél kisebb is, Szal nem kell az a külön üvegtábla, amit mondtál...

Mellesleg lesz 1 szűrő. 1 külső szűrő, meg 2 belső keringtető...

A vízhűtés nem rossz dolgo, elgondolkodtató...

Where you go how is up to you

(#229) the.legend


the.legend
csendes tag

hali, jó dolog az akvárium, van is egy sztorim. A szenvedély 8 éves koromban kezdődött, természetesen miko mekkaptam életem elsö akváriumát... Minden szép és jo volt, bolodog voltam kb fél évig. Ekkor történt hogy táboba mentem, és az aksim gondozását az őseimre bíztam, direkt a lelkükre kötöttem hogy hogyan kell etetni, meg aszt is hogy semmilyen körülmények között ne nyúljanak hozzá semmihez, csak etessenek!.DE mit a isten, mutterom gondolta h meglep, ezért kitisztította az akváriumot: csinált egy teljes! vízcserét, a halakat addig egy vödörben ''tárolta'', és lefertőtlenitette a dekorációt meg az aksi üvegét hypoval mer ''olyan ronda algás volt'':Y. Ezzel sikerült elérni hogy a halak szépen elkzdtek lebegni és oszlásnak indulni a víz felszínén... Aranyos mi? Bár nekem először nem tűnt ilyen viccesnek... :O

''a 200 wattot egy jo proci 12-re lebontja simán''

(#230) Loretto válasza Apika (#208) üzenetére


Loretto
veterán

Nos köszönöm, akkor kedves rokonék jól megszívták mert 2 nap alatt kipusztult egy 200 literes akvárium. :(

Soirée...

(#231) pubwart válasza Loretto (#230) üzenetére


pubwart
aktív tag

azhogy?

Where you go how is up to you

(#232) Apika válasza Loretto (#230) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ennek biztosan volt valami oka. És talán lehetett volna ellene tenni valamit a 2 nap alatt...

(#233) nRu3


nRu3
addikt

Ma voltam egy helyen ahol azt hirdetik ilyen olyan egyedi különleges akváriumokat készitenek megrendelésre.............. Hát azt mondja az ember amikor megkérdeztem tudnak e akvárium tetöt csinálni müanyagbol + világitás á nem nemis tudd segiteni ,hogy lehete , vagy akármi és ajánlani sem :O:O:O

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#234) Apika válasza nRu3 (#233) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A Juwel cégnek van két bemutatóterme. (Több is, de ezek címeit szereztem meg...)
- XIII. Pozsonyi út 30.
- IX. Nagyvárad tér, Mihalkovics u. (itt pontos címet nem tudok)
Majd próbálok hozzájuk eljutni, és megnézni mit árulnak. Javaslom Neked is!

(#235) pubwart válasza nRu3 (#233) üzenetére


pubwart
aktív tag

Nem tudom miért ilyen fontos a műanyag tető, de megkérdezem neked itt Miskolcon, hogy mennyibe van itt a ma. tető...

Where you go how is up to you

(#236) nRu3 válasza Apika (#234) üzenetére


nRu3
addikt

A Juwel fix méreteket csinál ,remélem tévedek nekem 120x50 re kéne és bele fény

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#237) Apika válasza pubwart (#235) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nekem konkrétan azért, mert a fatákolmányok nem tetszenek. Robosztusak, ráadásul vetemedhetnek...

(#238) pubwart válasza Apika (#237) üzenetére


pubwart
aktív tag

tető??? Nekem üvegből van az akvárium teteje...

Ha pedig az akvárium feletti dobozról beszélsz, amiben van a lámpa :) Akkor tudom ajánlani az aluminium nevű fémet, ami könnyebb a fánál és nem korrodál és nem is vetemedik. Plusz az egyik ragasztható fémek egyike...

Where you go how is up to you

(#239) nRu3 válasza pubwart (#235) üzenetére


nRu3
addikt

Az a lényeg az akváriumnak kellene több világitás , a sima üvegtetöre valahogy rávariálni az nem szép és az üveg mindig porosodik belül lassan mindig algásodik, azért müanyagbol mert nem megy szét mint a fa a lecsapodo párátol , szebb is .
Ja azért lett most sürgös mert a qrva macska 5 év után észre vette benne a halakat és féltem nehogy beszakadjon alatta az üveg és megsérüljön:F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#240) nRu3 válasza pubwart (#238) üzenetére


nRu3
addikt

Mivel akvárium + viz a fémett ell kell felejteni , akkár milyen fém ,de allata áram lenne villágitásal valami bajtörténik és ugy megráz az áram ... a müanyag biztonságosabb ilyen szempontból , de nem is véletlenül gyártanak a gyártok müanyag dobozt.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#241) Apika válasza nRu3 (#236) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A Juwelnek van a Rio 300-as akváriuma. Mérete: 121x51x62. Talán ehhez van műanyag tető. Ez csak 1cm-rel nagyobb, mint a Te akváriumod. Lehetséges, hogy van hozzá műanyag tető is. Az előbb leírt címeken érdemes lenne megnézni...

(#242) nRu3 válasza Apika (#241) üzenetére


nRu3
addikt

Thx:DD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#243) Apika


Apika
Közösségépítő

Na itt a cím, amit az előbb nem tudtam pontosan:

Bp. IX., Nagyvárad tér, Mihalkovics u. 20. Tel.: (1) 217-2707

(#244) nRu3


nRu3
addikt

Holnap ell is megyek oda személyesen ,és remélem sikerel járok.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#245) Apika


Apika
Közösségépítő

Ha netán nincs ott, akkor itt is megnézheted: XIII. Pozsonyi út 30.
Mert ezek különböző boltok, és a választék is különbözhet.
Amit még tudni kell: Kétféle megoldás van a tetőben a fénycső kialakításokra:
- monofix
- duofix (Ez a jobb!)

(#246) nRu3


nRu3
addikt

Ezt találtam még Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#247) Apika válasza nRu3 (#246) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Köszi! Ez is hasznos lehet...

(#248) nRu3 válasza Apika (#247) üzenetére


nRu3
addikt

Mitt be linkeltem ott nem tudnak müanyagbol. ők is a juwelt tanácsolták. felhivtam az egyik juwel forgalmazott, találtak is ilyen méretbe ,szerencsére pont ma küldik a rendelést a németeknek álitolag jövöhétre már meg is lesz ,világitásal 40e számla nélkül :F ez van de sajna kell!

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#249) Apika válasza nRu3 (#248) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Na, csak sikerült! Azért durva, hogy drágább a tető, mint maga az akvárium. Ha megérkezik, küldjél képet róla!

(#250) nRu3 válasza Apika (#249) üzenetére


nRu3
addikt

Ok's küldök.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.