Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Motion_Blur válasza pintyesz (#350) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Eddíg ugye 20 halad van, átlag kb. 6 cm (kifejlett méret), nekik pont 120L víz kell, úgyhogy szvsz ne vegyél több halat:))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#352) pintyesz válasza Motion_Blur (#351) üzenetére


pintyesz
senior tag

Aszondod?:(
Akkor nem veszek többet,
A guppik szaporításáról tudsz vmit?

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#353) Motion_Blur válasza pintyesz (#352) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is csináltam ilyet régebben.
50L-es akvárium, mondjuk 2 hím + 5-6 nőstény, meg sok növény!

A legigénytelenebb halak, még hőmérsékletemelés sem kell nekik ahhoz, h szaporodjanak.
Nekem 1-2 hónap alatt kb 100-120 ivadékom lett, itt elkövettem egy hibát....
Nem választottam szét az utódnemzedékeket, és 2-3 nemzedék szaporodott egymással....az eredményt inkább hagyjuk

Vagy mégse? Torzszülött halak, vmi féle mutánsok, mindenre hasonlítottak, csak halakra nem.

Remélem nem vettem el a kedved a guppi szaporítástól, hisz én b...tam el:(((

De én nagyon megutáltam őket:D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#354) nRu3 válasza pintyesz (#352) üzenetére


nRu3
addikt

miért akarsz guppit szaporitani? csak gondod lesz belöle eladni nem fogog, vagy valami tömeg gyilkoságra készülsz.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#355) pintyesz válasza Motion_Blur (#353) üzenetére


pintyesz
senior tag

Úgy néz ki,hogy mindenem megvan hozzá,csak még 1-2 növényt kell beszereznem.
Az új porontyok kb. mennyi idősen szaporodásképesek?
Akkor amire figyeljek,hogy tesó,tesóval ne:U ?
Persze én csak egyszer akarom őket szaporítani (lehetőleg)
Ha viszont még is elindul a dolog a lejtőn akkor is van kinek elajándékozni.
Ha mást nagyon nem kell tudnom akkor köszönöm a segítséget! :)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#356) pintyesz válasza nRu3 (#354) üzenetére


pintyesz
senior tag

Nem akarom eladni,csak barátnőmnek nagyon tetszenek és talán olcsóbb szaporítani,mint venni!
;)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#357) nRu3 válasza pintyesz (#355) üzenetére


nRu3
addikt

A gupi szaporitásához nem kell csinálni sokmindent ők maguktol aktivak,csak az ivadékokat kell elkülöniteni mert a szülök kanibálok, általában elég rövid idön belül ivaréretek lesznek pár hónap.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#358) micro válasza Motion_Blur (#347) üzenetére


micro
addikt

Ugyanúgy viselkedik mint a többi, talán kicsit lassabb.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#359) Motion_Blur válasza micro (#358) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Eszik rendesen?
Ha igen, akkor szvsz nem lehet nagy gond.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#360) _seth_


_seth_
veterán

Pár hete meghalt az egyik kék gurámim, már várható volt, nem nőtt pedig régóta megvolt :(

A többi elvan :) A hal maradványait nem kellett kivennem mert az alganyaló (algaevő harcsa más néven :D) eltűntette, nő is rendesen :D

A többi halam el van mint hal a vízben :DDD

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#361) Motion_Blur válasza _seth_ (#360) üzenetére


Motion_Blur
félisten

LOL:DD:DD

Gratulálok:DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#362) pubwart válasza _seth_ (#360) üzenetére


pubwart
aktív tag

;]

Where you go how is up to you

(#363) _seth_


_seth_
veterán

Halaim:

Márvány gurámi
Malabári dánió
Schubert márna
Rózsaszín díszmárna
Alganyaló
Paradicsomhal
Zebra (fekete sávos) sügér
Lazac (huh most nem jut eszembe pontosan milyen)

Még lehet van vmilyen de most nem vagyok otthon és nem tudok ránézni az akváriumra :(

Amire rájöttem pár év alatt: a legjobb antibiotikum a semmi :) Komolyan amikor raktam bele szépen a szereket mindig halt meg 1-2 hal (Legjobban az aranyhalaimat sajnálom vmi fura betegségük volt: testüket piros pontok lepték el de eddig még senki sem tudta mi volt pedig nagyon szépek voltak és nőttek is szépen) szal már csak nagyon-nagyon ritkán rakok bele fertőtlenítő szert (mikor milyet) és már kb 1 éve ugyanaz a halállomány és az 1 év alatt asszem 2-3 hal hal meg, ja és 4 csiga :( nem tom miért de eddig amikor vettem bele almacsigát mindig meghalt így nem is próbálkozom vele.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#364) nRu3 válasza _seth_ (#363) üzenetére


nRu3
addikt

Felesleges rakni fertötlenitöt hisz a csapivizben jó sok klór van benne:DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#365) _seth_ válasza nRu3 (#364) üzenetére


_seth_
veterán

jaja

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#366) pubwart válasza Apika (#327) üzenetére


pubwart
aktív tag

Én azt hallottam mostanában nagyon silányak az Eheim cuccok, a Serának szállított be, de a Sera felmondt a kapcsolatot, mert nem volt elégedett a minőséggel. Te erről mit tudsz?

Where you go how is up to you

(#367) Apika válasza pubwart (#366) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én erről nem tudok. (Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet igaz, amit írtál.) Az én EHEIM szűrőmre 3 év garancia van ráírva. Igaz, Magyarországon csak 1 év gari van, de, ha a gyártó rá meri írni a 3 évet, akkor csak nem lesz baja... Nekem napi 24 órában megy, és eddig nincs semmi bajom vele. (Két hónapja vettem.)
De aztán lehet, hogy a régebbiek tovább fogják bírni, mint amiket mostanában gyártanak...

(#368) pubwart válasza Apika (#367) üzenetére


pubwart
aktív tag

Egy ilyen nagy szűrőt milyen gyakran kell takarítani?

Neked milyen modell van?

Where you go how is up to you

(#369) Apika válasza pubwart (#368) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A takarítás gyakorisága függ attól is, hogy milyen a szűrőtöltet, mennyire növényesített az akvárium, mekkora az emelési magasság, mennyi és milyen halak vannak, stb. Ezekhez a szűrőkhöz hónapokig nem kell nyúlni. Viszont folyamatos üzemben kell menniük.
Nekem az Eheim Ecco 2236-os van. (Ez a 2235-ös típus, de a dobozban van komplett szűrőanyag is, ezért 2236-os.)


[Szerkesztve]

(#370) pubwart válasza Apika (#369) üzenetére


pubwart
aktív tag

Én a középső majd 500l/h-s szűrőt akarom venni, csak nem tudom elég lesz-e, mert a vízhűtéssel is össze akarom közni. Azzal meg az a gríz, hogymessze van a gép és kellene vagy emelnie vagy 2m a cuccosnak.

A általam óhatjott típus Eheim Ecco 2233 (5W/480l/h)

Where you go how is up to you

(#371) Apika válasza pubwart (#370) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A 2233-as szűrőnek max. 1 méter az emelési magassága. Az én 2235-ös szűrőmnek pedig max. 1,3 méter. 2 méter magasra már nem tudja felnyomni a vizet.

(#372) pubwart válasza Apika (#371) üzenetére


pubwart
aktív tag

Olyan kis emelőmagassága van annak a gépnek?

Pedig elég nagy a kapacitása...

Szerinted, ha veszek egy 12V-os pumpát még a rendszerhez akkor úgy frankó lesz,nem? :F

Where you go how is up to you

(#373) Apika válasza pubwart (#372) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ezeknek az Eccoknak kicsi a teljesítményük:
2231 5W 1m 300l/h 100 liter
2233 5W 1m 480l/h 200 liter
2235 8W 1,3m 600l/h 300 liter
(Az én régi belső szűrőm 11W-os volt.) Tehát ezektől nem lehet sokat várni. Én csodálom, hogy a 8W egyáltalán felnyomja 1,3 méterre a vizet.
De nézz körül más szűrők között is. Vannak 20W körüliek, azok már jók lesznek Neked. Eheimnél azok már megfizethetetlenek. Persze legyen rajta elzárócsap, amivel lehet csökkenteni az átfolyó víz mennyiségét, mert izomlázat kapnak a halak...
Pumpa ügyben sajnos nem tudok tanácsot adni.


[Szerkesztve]

(#374) LukE válasza pubwart (#370) üzenetére


LukE
veterán

nem tudom, hogy pontosan mit akarsz, de ha jol sejtem, a geppel akarod futeni az akvariumot is?
Egyreszt mindenkepp kulon koron menjen, masreszt (szerintem) laing DDC lehet a baratod, 12V-os, viszonylag keveset eszik, keves helyet foglal, es eleg nagy emelo magassaga van (3m+). Vizhutos topikban arulnak nehanyan. Mar csak egy kerdes marad: hogy birja a koszolodast.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#375) pubwart válasza LukE (#374) üzenetére


pubwart
aktív tag

Szóval, a hétvégén volt időm mindenre. És utánnéztem a dolgoknak...

1. Pumpa. Legideálisabbnak a Sera Serafil cuccát találtam, vagy kicsi középső meg nagy méretben, nekem a középső tetszett meg. 20W-ot fogyaszt 2,5m-re emel fel... Szóval az épp elég nekem és elég dúrván nagy kapacítása van. Minden, de minden van a géphez, amit csak el lehet képzelni, és mióondták, hogy igen gyengék ezek az Eheim cuccok, amik, meg már tényleg jók, azok megy kegyetlen drágák. Ez a cucc amúgy 25-26k. És minden töltőszivacs és anyámkínyja van hozzá. Ajánlottak hozzá valami nagyon frankó siporax kerámiát, aminek elég nagy a felvevőfelület (270m2/cm3). Szóval az elég frankó. Még nyomok bele egy kis aktív szenek, meg hozok a tanszékról kerámiamorzsalékot és akkor minden frankó lesz... Biológiai meg mechanika szűrés...

2. Tanszék... Jut szemebe. Voltam a 7végéna fémtanon és most valami pályázaton dolgoznak, amit meg is kukkantottam, mert elég ígéretesnek tűnik. Van valami speckós réz ötvözet. Ami elég frankó tulajdonságokkal rendelkezik. Elsősorban jobb a hővezetése, mint a sima réznek és nem oldódnak ki belőle a nehézfém ionok. Ami a halaknak is elég kellemtlenek lennének.... És esztergáltatnak nekem blokkot elég piti áron... Van többféle verzió is. Széthedhetős... Összeforraszt mindenféle prcira és GPU-ra

3. Gép. A gépem mivel eléggé nagy teljesítményű és elég jó sok hűt termel megpróbálom azt csinálni, hogyha már az áramot ilyen passzívan alakítja át a P4 NW és a Ati98000pro, akkor kicsit fűtse is az akváriumot... És akkor a sera fűtő már csak besegít neki... és így meglesz a kellemes a hasznossal dolog... Mert ha megy a gép, akkor fűt a gép+fűtő. Ha meg pihizik a gép, akkor megy a nagy sera fűtő



Nagyvonalakban ennyi eddig. Várom véleményetek

[Szerkesztve]

Where you go how is up to you

(#376) Apika válasza pubwart (#375) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én is jónak találom Neked az általad kiválasztott szűrőt. Jó bele a siporax is a szivaccsal együtt, bár kicsit drága mulatság lesz, de nem fogja le nagyon az áramlást. Aktív szenet ne tegyél tartósan a szűrőbe, mert a baktériumkultúrát elpusztítja. Az aktív szenet általában gyógyszerezés után szokták alkalmazni, és akkor is csak pár napig.

(#377) nRu3 válasza Apika (#376) üzenetére


nRu3
addikt

Én meg álandóan nyomom az aktiv szenet:F mitt érdemes belerakni belsőszüröbe a mert a hydro-ba van szivacs és egy tartály amibe lehet rakni valamitt , vagy ne rakjak semmit sima szivacs és kész?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#378) Apika válasza nRu3 (#377) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A kis tartályt érdemes telerakni perlonnal és, (vagy) szivacsdarabkákkal. Növeli a szűrés hatékonyságát.

(#379) pubwart válasza Apika (#376) üzenetére


pubwart
aktív tag

az aktív szenes tartályt cask vész esetén akarom beletenni...

Where you go how is up to you

(#380) Apika válasza pubwart (#379) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Rendben! De a leírásodból úgy tűnt, mintha folyamatosan benne kívánnád tartani.

(#381) pubwart válasza Apika (#380) üzenetére


pubwart
aktív tag

jah, bocsi, az csak vésztartalékként lesz meg...

De nem lesz benne, szerzek cseretartűlyt és abba lesz benne...

Where you go how is up to you

(#382) pubwart


pubwart
aktív tag

Csak még mindig nem tudom mennyi ennek a pumpának az emelőmagassága, mert kicsit magasan kéne futnia. Tehát max olyan 2 métert kellene emelnie...

Remélem annyit csak tud...

Where you go how is up to you

(#383) Apika válasza pubwart (#382) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Pár sorral lejjebb azt írtad, hogy 2,5 métert tud emelni...
Próbáltam utána nézni - külföldi lapokon is -, de sehol sem írják az emelési magasságát. Csak az alábbi adatokat közlik:
Sera Serafil 1100:
Akvárium méret: 200 - 350 Liter
Watt: 20W
Szűrés: 1100 l/h
Szűrőtartály: 8,1 Liter
Szűrőanyag: 4,5 Liter

De az a 20W elég erősnek tűnik. Ha nem tömöd tele sűrű szűrőanyaggal, akkor fog menni. De a plafonon lesz az akváriumod? (Nálunk 2,7 méter a lakás belmagassága...)

(#384) pubwart válasza Apika (#383) üzenetére


pubwart
aktív tag

Ezt úgy saccra mondták a boltban, hogy simán felnyomja 2 méterre... Ez egyik halasnak ilyen van és neki 1,5 métert emel, és észre sem veszi maga a gépezet...

Magas a lakás olyan 3,5m. De egy kábelvezetőben akarom elvezetni a csövet, amiben a víz megy, mert mondom egy másik szobában lesz a szűrő. A gép miatt ;];]

Where you go how is up to you

(#385) Apika válasza pubwart (#384) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Akkor Nálad nem csak az emelési magasságot kell figyelembe venni, hanem a hosszú cső miatt a víz súlyát is. Át kell nyomnia azt a vízmennyiséget, ami a csőben van. (Alaphelyzetben kb. 1-1,5 méteres a csőhossz, ami az akvárium, és a szűrő között van.)

(#386) mityku


mityku
aktív tag

Hali!

Olyan gondom lenne, hogy az egyik hím guppym-nak szétállnak a pikkelyei (kifele állnak, nem testre borulnak)! Már 2 napja tart ez, a vízfelszínen van nagyon sokat, enni szokott, de kezdek aggódni!! Mit javasoltok, mit tegyek?
Gyógyszer nincs itthon, max a vízhőfot tudom emelni neki, valahol olvastam, hogy sót szoktak tenni az akváriumba, milyen só kell iletve milyen mennyiségbe kell belerakni?

üdv: mityku

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#387) pubwart válasza Apika (#385) üzenetére


pubwart
aktív tag

nekem azt mondta a csákó a boltban,hogy a hossz tökmindegy, a magasság a lényeg. Szerinte teljesen mindegy milyen hosszban kell annak a gépnek vinnie a vizet. Hááát nem tudom....:F

Where you go how is up to you

(#388) Apika válasza pubwart (#387) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A víz súlya, és a súrlódás miatt ez így nem helytálló...

(#389) Apika


Apika
Közösségépítő

Sziasztok!

Eladom az alábbi belső szűrőimet. Ezek tökéletes állapotban lévő, ''múzeális'' darabok. Mostanában ''lezsírozva'' pihennek, nincsenek használatban. (A lenti képen balról jobbra értendők.)

1., Sicce Micron: 200l/h ; 5,3W (13cm magas) 600.-

2., Rena R23: Hmax 0,7m ; 204l/h ; 4W (12,5cm magas) 600.-

3., Sicce FI 700: 700l/h ; 10,6W 1.500.-
(Egy rekesszel: 18,5cm, két rekesszel: 26,5 cm magas)

A szűrők itt megtekinthetők: Bővebben: link

(#390) pubwart válasza Apika (#388) üzenetére


pubwart
aktív tag

Azért elég nagy annak a gépnek a kapacitása...

Az a 10m hosszt meg csak kibírja valahogy, de majd ezt kitesztelem, természetesen...

Where you go how is up to you

(#391) _seth_


_seth_
veterán

Kb 30 apró kis lazacom született tegnap :D (feketesávos ferdénúszó) már el vannak különítve, tegnap amikor vége lett a fomra 1nek akkor néztem, hogy mit csinál a sügér?? Hát a szemét a kis halakat ette de szerencsére sok megmaradt az már kérdés, hogy meddig. A sügér még a hálót is keményen támadta amikor elkezdtem kivenni a kishalakat... őrült egy hal... :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#392) Apika válasza _seth_ (#391) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Gratula a kicsikhez! Ilyenkor - szülés előtt - az anyát át kell tenni egy nevelő akiba, és szülés után mehet vissza az anya a közösbe. A ''gyerekeket'' pedig artémiával, poreleséggel indíthatod, jávai mohás nevelő akiban...

(#393) _seth_ válasza Apika (#392) üzenetére


_seth_
veterán

Már inkább arra tippelnék, hogy sügérek :D Ez jobban tetszene :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#394) pintyesz


pintyesz
senior tag

Hali!
Tanács kellene :)
Ma vettem márvány zúzalékot (fehéret),egy kőgalégiában.(tuti márvány,nem mészkő!)
Az lenne a kérdésem,hogy elég csak átmosnom,vagy ki is főzzem?
A főzés kicsit gázos lenne,mert 38Kg :(
Várom a javaslatokat :)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#395) pubwart válasza pintyesz (#394) üzenetére


pubwart
aktív tag

Felesleges. Elég ha átmosod, főleg, ha előtte nem volt benne semmi állati. Vegyszerekkel vigyázz, mert nem saválló a cuccod :Y;]

Jah, hogyha nagyon fertőtleníteni akarsz, akkor kimosod és zsupszbe a sütőbe egy ideig elég lesz neki. Felveszi az a laza 2000 fokot és le van fertőtlenítve és meg van mindva. Sok sikert :B;):R

Where you go how is up to you

(#396) pintyesz válasza pubwart (#395) üzenetére


pintyesz
senior tag

Köszönöm a választ!:DD
Akkor csak alaposan átmosom és mehet az akváriumba;)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#397) mityku


mityku
aktív tag

Hi!

Lenne egy kérdésem!
Külső szűrőt akarok építeni és mekkora teljesítményű szivattyút ajánlotok hozzá?
Az akvárium amihez lenne, az egy 160 literes dél-amerikás, az emelési magasság pedíg dúrván 1m lenne.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#398) Motion_Blur válasza mityku (#397) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem lenne egyszerűbb 2 bio-cuccokkal agyon tömött belső motoros szűtőt rakni a két hátsó sarokba? 15K-ból megúsznád, az AquaEl pl. nagyon f@sza, annak ellenére, hogy olcsó;)

Amúgy milyen szivattyúra gondolsz?

szerk. Eheim, Project, Crystal, JBL a jó minőségű külső szűrők, de ezek méregdrágák:(

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#399) Motion_Blur válasza mityku (#397) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Itt nézhetsz körül, hogy ki, hogyan oldja meg a szűrést;):Bővebben: link

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#400) mityku válasza Motion_Blur (#398) üzenetére


mityku
aktív tag

Köszi a gyors reagálást! :)
A szűrő a következőképpen nézneki:
KB 1m hosszú (vagy olyan 80 cm) 110-es pvc cső fektetve, ebbe a következő szűrőközegek lennének:szivacskockák (2,5*2,5*2,5 cm-es darabok), kisebb méretű szivacskockák, (speckó FILTREN típ. szűrőszivacs, de nem biztos), a végére pedíg krumpliszsák, vagy javasolták,hogy mehet simán lávakő is csőbe (olyan mondta akinek a hazai akvarisztikába ''nem kis szava van''! :D ).
A végére pedíg a szivattyú! Na most itthon adott a cső, a szűrőközegek, már csak a szivattyú kell + csövek. Típust nem mondok elegendő lenne egy nem túl márkás csak bírja teljesítményileg! Azt tudom, hogy 13-15000 Ft-ot nem szeretnék kiadni!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.