Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) hoby36 válasza Sirandrish (#1746) üzenetére


hoby36
senior tag

Igen.

A logikában semmi sem véletlen!

(#1752) Sirandrish válasza hoby36 (#1751) üzenetére


Sirandrish
legenda

akkor jó:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1753) rien válasza Sirandrish (#1750) üzenetére


rien
senior tag

Miket nem mondasz, én még nem láttam csak feketét, meg fehéret :B
A dalmatát magamtól is eltudtam képzelni, hogy hogy nézhet ki :) de a jaffa az milyen nem találtam képet róla?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1754) Sirandrish válasza rien (#1753) üzenetére


Sirandrish
legenda

Narancssárga szinü:)
a legdrágább Molly...legalábbis nem láttam még drágábbat:)
GömbMollyt se láttál még akkor?:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1755) rien válasza Sirandrish (#1754) üzenetére


rien
senior tag

Nem, de megkerestem gyorsan, nem nagyon tetszik :) de a jaffát akkor se találom.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1756) Sirandrish válasza rien (#1755) üzenetére


Sirandrish
legenda

hát a Gömb tényleg nem egy szépség de Molly:)
én sem találtam róla képet de ha holnap eszembe lesz akkor lekapom a sajátomat:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1757) rien válasza Sirandrish (#1756) üzenetére


rien
senior tag

Ok, köszi :)

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1758) _seth_


_seth_
veterán

Tegnap kitakarítottam ma pedig életrekeltettem az akváriumomat:

Lakók:
-5 piros dánió
-5 leopárd dánió
-5 zebra dánió
-5 schubert márna
-5 guppi
-1 pleco (algaevő, harcsaféle)
-1 algaevő hal
-1 páncélos harcsa
-1 almacsiga

Vettem bele a régi szűrő helyett egy aquasol fan1-et, eddig tetszik, halk és elég levegőt nyom így nem kell külön a levegőztető pumpát használni.


[link]

Ilyen lett :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1759) rien válasza _seth_ (#1758) üzenetére


rien
senior tag

nagyon jó :) növények neveit ha tudod megosztod velünk?
amúgy nekem is ilyen dánióim vannak, aki az alagútból jön ki, meg ha jól látom jobb felső sarokban is olyan van, én pink dániónak vettem őket, de nagyon bolondok :D neked is?

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1760) _seth_ válasza rien (#1759) üzenetére


_seth_
veterán

Köszönöm :)

Nővényeimnek az anyagát mondanám el: műanyag ;] Volt élő növényem is de mindig megették az aranyhalak + betegesek voltak szal mindig meghaltak... 1 tő növény 700 huf és abból rengeteg kellene a jelenlegi növények lecseréléséhez így maradnak a műanyagok... időnként meg kell mosni őket más törődést nem igényelnek :)

Lehet, hogy pink, nem teljesen pirosak valóban :) Azt, hogy hülyék-e nem tudom még csak délbe kerültek be az akváriumba lehet stresszesek :D mindenesetre sokat mozgolódnak de legalább látszik, hogy van élet benne :) Tegnap kora délután az utolsó hal csontváza volt még az egyik kerámián a sötét vízben ma pedig a képen látható állapotnál tartok, nem kis változás :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1761) rien válasza _seth_ (#1760) üzenetére


rien
senior tag

hát ez szívás :DDD de szépek, eltudtam volna képzelni az enyémben is ilyen virágzót, akkor esetleg ha valaki tudja az eredeti nevét, örülnék :)

nekem a dániók a vitorlások kivételével mindenkit hajtanának, na persze a mollik nem veszik fel, meg se moccanak. Meg néha így megmerevednek, akkor olyan idétlenek :DDD mindig röhögök rajtuk, hogy ezek biztos stikkesek. Lehet ez ilyen normál testtartás, de akkor is idétlen :)
De a tempó így azért gyorsnak tűnik egy kicsit.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1762) _seth_ válasza rien (#1761) üzenetére


_seth_
veterán

A halaknak is... aranyhalnak kellett vagy 1 hónap mire felfogta, hogy nem ehető az új növényzet :D

Nekem a szumátrai díszmárna hajtotta anno a többit :) Most talán a guppi a leglassabb hal benne, azok néha megállnak a többi megy mint a duracell nyuszi :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1763) rien válasza _seth_ (#1762) üzenetére


rien
senior tag

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1764) Sirandrish válasza _seth_ (#1758) üzenetére


Sirandrish
legenda

NAgyon szép...egyet kivéve...legalábbis ha jóllátom ezek műnövények??

Szerk: látm valóban azok:)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1765) Sirandrish válasza _seth_ (#1762) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ne etesd őket 2 napig..lehet bellasul mind egy picit..nem lesz energia:DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1766) _seth_ válasza Sirandrish (#1765) üzenetére


_seth_
veterán

Tegnap adtam nekik :) Az üzletben úgysem adnak nekik sűrűn mert akkor nem mozognak ha tele a hasuk :D

Ja, műnövények.. jó az is, kevés gondozást igényel és mindig "szép" (már amennyire egy műanyagdarabot szép növénynek lehet nevezni :) ).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1767) Sirandrish válasza _seth_ (#1766) üzenetére


Sirandrish
legenda

kevés gondozás? mi az a kevés?:DD
amugy szépek szépek de látszik eléggé hogy műanyag...én jobban szeretem az élőt:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1768) _seth_ válasza Sirandrish (#1767) üzenetére


_seth_
veterán

Komplett tisztítás során le kell vakarni róla az algákat és a koszt :D Az élő nekem is jobban tetszett :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1769) Sirandrish válasza _seth_ (#1768) üzenetére


Sirandrish
legenda

és Komplett tisztitás mikor van? ugyértem egy Aksit soha nem kell komplet tisztitani:)
Max a műnövéneket...meg Ancik nem oldják meg?:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1770) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!!!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1771) _seth_ válasza Sirandrish (#1769) üzenetére


_seth_
veterán

Én néha szoktam a kavics is koszos lesz, a növények is, a kövek és kerámiák is, algás lesz az akvárium is egy idő után... idén asszem év elején volt egyszer kitakarítva.... nyárig remélem nem kell takarítani :) Max vízcsere és a szűrő takarítása :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1772) Amur válasza _seth_ (#1758) üzenetére


Amur
addikt

ahogy nézem az nem aquasol hanem aqua-el fan1(bocs munkahelyi ártalom fressnapos vagyok-amugy lengyel gyártmány,és ha az első pár hónapban nem lesz vele gondod,akkor jópár évig elmegy),egyébként mi is szoktuk javasolni a műnövényt(kivéve ha valaki holland típusú akváriumra hajt,de kis hazánkban az nagyon ritka).mert néha az élőnövényeket nehezebb életben tartani mint a halakat! :)
Teljes vízcserés verziót csak nagyon gány akvárium esetén javasolt,részleges vízcserékkel sok gond megoldható,és nem boritható fel a biológiai egyensúly ami esetleg már kialakult.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1773) _seth_ válasza Amur (#1772) üzenetére


_seth_
veterán

Igen, Aqua akármicsoda :)

El szoktam felejteni a vízcseréket :( Na de most, hogy ennyit költöttem rá jobban odafigyelek majd :)

Egyébként egy 54L-es akváriumban milyen időközönként és mennyi vizet érdemes cserélni?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1774) Sirandrish válasza _seth_ (#1771) üzenetére


Sirandrish
legenda

de az algaevők ezért vannak nem? meg van még néhány hal amik direkt erre vannak "szakosodva":D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1775) Sirandrish válasza _seth_ (#1773) üzenetére


Sirandrish
legenda

54lityis akiba 30hal? :Y
nem semmi...amugy heti10 kétheti 20% szerintem elég vízcserének..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1776) _seth_ válasza Sirandrish (#1775) üzenetére


_seth_
veterán

Na ja de mekkorák... 3 centisnél nincs nagyobb benne és még soványak is :D

Egyébkén -1, egy leopárd dánió úgy tűnik nem élte túl a költözést vagy szívrohamot kapott vagy csak simán megfulladt nem tudom...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1777) Motion_Blur válasza _seth_ (#1776) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az akkor is nagyon brutál, 30 db 3 cm-es halnak azért egy 100 lityi illik, hogy meglegyen :U

mod: ahogy nézem, a halaid kifejlett mérete bőven 3 cm fölött van/lesz

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1778) _seth_ válasza Motion_Blur (#1777) üzenetére


_seth_
veterán

Ránézésre nem tűnik soknak... Ha csak 15 lenne benne az meg üres :F Ha 100 literesbe rakok 30-at az még üresebb hatást kelt ilyen kicsi halakból :(

Most, hogy mondjátok netet olvasgatva valóban kicsit sok a hal a literhez képest :B

Ugyanakkor régen (nagyon régen...) 27 literesbe is volt kb 20 halunk itthon évekig sokkal gyengébb szűrővel és nemv olt gond :) (guppi, molli, neon).

Na mind1 már ennyi van, pontosabban ha így folytatódik (2 nap - 1 hal) akkor hamarosan beáll a megfelelő arány de remélem az az egy hal beteg volt csak.

Szerk: a dániók nem nőnek már sokkal nagyobbra, a guppik szerintem már elérték a max méretüket a schubert márna na az mondjuk már van vagy 4 centi de az sem lesz 6-7 centis :) jó ha 5.

Egyébként jól elvannak, van amelyik a szűrővel szórakozik, akad amelyik a kerámiák között úszkál év van olyan is amelyik a műnövény között pihenget :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1779) sasa311 válasza _seth_ (#1778) üzenetére


sasa311
veterán

Egy akvárium nem a benne lévő halaktól kelt "telt" hatást :)


[link]
A kettőbe nincs összesen 30 hal és nem is 50 literesek :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1780) Sirandrish válasza _seth_ (#1776) üzenetére


Sirandrish
legenda

jah direkt alultáplálod őket hogy elférjenek:DD
Értem...elég zsir a stratégiád:DD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1781) Sirandrish válasza _seth_ (#1778) üzenetére


Sirandrish
legenda

nem a Faterom vagy véletlenül?:DD
Az is állandóan "fél óráig kell nézi hogy elusszon valami előtte":DDD
hiába mondom hogy egyszerüen nem lehet belerakni többet mert kevés nekik a hely..

amugy abban ne reménykedj hogy betegség miatt mult ki mert ha esetleg valami fertőző akkor.....érted mire gondolok...

és amugy nem csak halakkal lehet "zsufoltá" tenni egy akit:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1782) Amur válasza _seth_ (#1773) üzenetére


Amur
addikt

max a víz egyharmad részét cseréld egyszerre,hogy milyen időközönként az nagyon sok tényezőtöl függ(halak,növények mennyisége,túletetések,betegségek,vegyszerek etc..)
mindig még mielőtt eldurvulna a helyzet,ki lehet azt tapasztalni hamar! :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1783) _seth_ válasza _seth_ (#1778) üzenetére


_seth_
veterán

Értem.

Ui.: -1 guppi, -1 piros/pink dánió... alakul.... :( ez már pár nap alatt -3 hal :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1784) Sirandrish válasza _seth_ (#1783) üzenetére


Sirandrish
legenda

semmi szokatlant nem látsz rajtuk?
mikr is költöztek át?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1785) _seth_ válasza Sirandrish (#1784) üzenetére


_seth_
veterán

24-én. Semmit :(

Eddig ha vmelyik hal meg "akart" halni láttam rajta, hogy na annak annyi de most semmi :( Mind mozog, élénkek és mégsem okés valami :( Nem hiszem, hogy azért lenne mert sok a hal az akváriumban, a boltokban még többen vannak fele ekkorában összezsúfolva :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1786) rien válasza _seth_ (#1785) üzenetére


rien
senior tag

Sajnálom :(((
Azt írtad egyik nap még fekete víz, haltetem.... másik nap meg amit linkeltél képet állapot. Írtam is, hogy nem gyors a tempó egy kicsit?
Ha csapból engedtél vizet és már raktad is befelé őket, akkor jó ha bármelyikük is túléli ezt.
Elvileg legalább egy hétig üresen megy a feltöltött akvárium növényekkel, szűréssel, világítással. Utánna jönnek a halak kisebb csapatokban.
Szerintem ez lehet a baj.
----------------------------------------------------------------------------------------
Hoztam a halcskáknak TetraMin Crisps-et, ilyet még nem ettek eddig.
Ez volt az ünnepi menü nekik :) nagyon volt az öröm, volt olyan tolongás :DD
A cseppek is jól vannak, csak még nagyon félénkek, ha odamegyek az akváriumhoz nagyon megijednek, egy kupacba a legtávolabbi sarokba mennek. Pár nap alatt a többi hal is rájött szépen lassan, hogy nem-nem ők nem etetésre vannak ott :D nem lehet hozzájuk férni, de sokáig próbálkoztak elkapni őket :D főleg a vitorlások.

szerk: mindenkinek boldog karácsonyt

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1787) Sirandrish válasza _seth_ (#1785) üzenetére


Sirandrish
legenda

az nem mérvadó ugyanis ők eladni veszik és mire esetleg bajuk lenne általában eladják...meg ha baja is van..de azt nem látod ha normálisan mozog...
Mondjuk vannak olyan boltok ahl leszarják...multkr pl egy Papagáj Sügeret láttam feküdni a földön meg annyi ereje nem volt hogy a szürőtöl elusszon pedig keményen rajta volt...mndom nem kéne különrakni mivel a Papagáj Sügér 4K és volt vagy 10 az akiban...o az csak pihen..mondm valószinü..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1788) Sirandrish válasza rien (#1786) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ünnepi menüként én majd belökök nekik egy kis zsiros kenyeret:DDD
Lehet hgy filléres kaja de még tuti nem ettek olyat:DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1789) rien válasza Sirandrish (#1788) üzenetére


rien
senior tag

:DDD :)

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1790) _seth_ válasza rien (#1786) üzenetére


_seth_
veterán

Lehet gyors volt de nekem nincs időm hetekig szórakozni vele :(

Lehet rábízom öcsémre az egészet és úgy boldogul vele ahogy tud.

Jobban megnézve a halakat pont azok a halak pusztultak el amelyknek a farka és uszonya meg volt "tépve" :F

Jah, csapvíz, 1 napot állt a víz antiklórral, szűréssel.

Legközelebb (bár kétlem, hogy lesz ilyen max öcsém csinálja majd) majd figyelünk rá :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1791) Sirandrish válasza rien (#1789) üzenetére


Sirandrish
legenda

mondjuk még aPizzán is gondolkdom..de félő hgy megenném előlük:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1792) Sirandrish válasza _seth_ (#1790) üzenetére


Sirandrish
legenda

2-3 napra csökkenthető a várakozás különböző ldatokkal és régi akiból átraktt cumoval...annyit szerintem kilehet birni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1793) _seth_ válasza Sirandrish (#1792) üzenetére


_seth_
veterán

Ez sem új cucc, a halak újak és a szűrőt cseréltem le a többi már mind akváriumban volt eddig is. Na már mind1.

Kereskedésben tetszett ahogy a dölgött halakkal foglalkozott az egyébként eddig általam legnormálisabbnak megismert boltos, a fogta a döglött halat és a piranhak közé bedobta, laza nagyon :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#1794) kp78


kp78
addikt

Húú milyen pörgés volt itt az ünnepek alatt :Y
Először is kellemes ünnepeket, (ami még hátravan belőle :DDD ).

Nekem egy páncélos harcsám tolta el a bringát a betelepítés után egy nappal, de szerintem őt kicsit agyonnyomták a hálóval mikor kihorgászták, reklamáltam is, és hoztam még kettőt, de csak egyet kellett fizetnem. Na most a jelenlegi 3 harcsából az egyik megint sz@rul van szerintem, mert csak nagy ritkán áll neki túrni, míg a másik kettő egyfolytában jön-megy az aksiban.
Ezek a páncélos harcsák ilyen kényesek, vagy csak kifogtam a gyengébb egyedeket :F
Nekem jelenleg 24 hal van az 54 literben.
- 2 vitorlás
- 2 black molly
- 2 nagyon hasonló mint a black molly, csak piros/narancs színű (xifo talán :F )
- 8 neonhal
- 2 albínó, vagy mi, amit nemrég kérdeztem :DDD
- 3 páncélos törpe harcsa (egyelőre)
- 2 algaevő (pontosan nem tudom milyen fajta, elég kicsik)
- 2 zebra dánió
- 1 aranyhal (kistermetű), ami tudom nem épp közéjük való, de mit csináljak vele, a jelenlegi aksim beindításig az egyedüli halam volt :B
Mindezek nálam is 54 literben terjeszkedhetnek. Már ez is sok egyedszám? :U
Valahol azt hallottam, hogy annyi centi halat lehet betenni, ahány literes az aksi.
A 2 zebra dániót pár napja hoztam, de kicsit megbántam, mert elég balhés a nagyobbik.
Mindig hajtja a kisebbet is, meg pár másik fajtát is.
A vitorlásokra rákérdeztem, azt mondták, ezek elég kis testűek, és nem fognak nagyra nőni, ha az aksi mérete ezt nem teszi lehetővé :F (állítólag idomulnak az aksihoz :DDD ) Ez is állatkínzásnak minősül?

A másik gondom egyelőre a vasfa, amit 3 napig frankón áztattam, folyamatosan cserélve rajta a forró vizet, és már alig volt tapasztalható elszíneződés a kannában, így beraktam.
Viszont 2-3 nap után eléggé megszínezte a vizet, ezért lecseréltem kb 15-20 liter vizet, az már elég volt ahhoz, hogy újra tisztának tűnjön.
Most egy kicsit még mindig barnának látom a vizet, de egy hetet várok, mert nem akarok hirtelen akkora mennyiségű vizet cserélni, nehogy reklamáljanak a halak.

Meddig fog ereszteni ez a vasfa, vagy egy picit mindig fog? :F

Bocsi a hosszú hozzászólásért.

[ Szerkesztve ]

(#1795) Amur válasza kp78 (#1794) üzenetére


Amur
addikt

a vasfát áztathatod 2 hétig is..akkor már nem fog fekete lét ereszteni!
és elég erősen lugosítja a vízet,ami bizonyos halfajtáknak jó,másoknak kevésbé!
áztasd még!
én ezt az ahány liter annyi centit úgy tudom hogy amennyi az aksi hossza annyi centi hal!
(ez logikusabbnak is tünik elvégre a liternek mi köze a centihez? :) )
sőt,itt még az is játszik hogy a halak az akvárium felső harmadában,lennt vagy középen szeretnek tartozkódni, mert ha szép akváriumot akarsz akkor úgy kell elosztani hogy mindenhol legyen hal,egyik vízréteg se legyen üresen,vagy legyen nagyon zsúfolt! ;)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1796) Amur válasza _seth_ (#1790) üzenetére


Amur
addikt

antiklór kevés! valami jó(JBL,sera) vízelőkészítő sem ártott volna bele-ill.csak az! egy sima antiklórnak nem sok értelme van,elvégre ha pár napig áll,alapból kimegy belőle a klór! viszont más mérgező anyagok nem!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#1797) csabye


csabye
csendes tag

Sziasztok!
Lenne 2 db eladó akim.Egyik 60L m másik 112.Mindkét gyári tetővel világitással.Esetleg szürőkkel is./Aqua fan plus-2,Rena 225 stb.../.akár halakkal is ami kb 80-100db kb./guppik,mollik,ancik,xifo.platti/ A kettő együtt 45 000 ft full.Vagy külön megegyezés tárgya az ár.Nagykanizsa,macboy@chello.hu,20/5873233 :))

(#1798) Sirandrish válasza _seth_ (#1793) üzenetére


Sirandrish
legenda

legalább néhány hal evett egy jót:DD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1799) Sirandrish válasza kp78 (#1794) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én konkrétan örülök hogy ilyen nagy a pörgés és ennyien érdeklődnek a téma iránt.

Szerintem aPáncélos Harcsából kifgtál egy lusta disznót..az hogy nem turja a talajt folyamatosan még nem jelenti hogy baja van..
a Létszám sok...és hogy a vitorlás nem nő nagyr mert idomul..és hogy ez jó-e neki?
1. valóban nem nő meg nagyra ha erre nincs lehetősége.
2. ez kb olyan dolog hogy téged 2 évesen egy 2*2méteres wc-be raknának...te se nőnél 2méter 20 centisre de gondolom magadtól is rájössz hogy ez mennyire lenne jó neked..nah kb annyira jó a halaknak is...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1800) kp78 válasza Sirandrish (#1799) üzenetére


kp78
addikt

De vissza nem veszik a vitorlást, le meg mégsem húzhatom szegényt, csak jobb neki ott.
Senkit sem ismerek, akinek odaadhatnám.
A halak számát már nem terveztem növelni, majd a természetes kiválasztódás megoldja a gondom, bár egyiket sem szeretném háton úszva látni.

Tényleg jó, hogy kicsit bepörgött a topic :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.