Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) sasa311 válasza Norbertpower (#700) üzenetére


sasa311
veterán

Ha találsz lakatost, annál biztos van elfekvőben zártszelvény ;)
Amúgy meg google jóbarát: [link]
Válogass a boltok közöt kedvedre :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#702) TomDog válasza sasa311 (#701) üzenetére


TomDog
tag

Ismerös?Nem emlékszem hogy feltettem volna oda a képet :Y

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#703) sasa311 válasza TomDog (#702) üzenetére


sasa311
veterán

akkor lehet, hogy csak nagyon hasonlított a berendezése erre. :B
Most hirtelen megnéztem az utolsó 5-6 akváriumot, abba nincs benne :DDD De szépen van berendezve, én raknék bele még 1-2 kislevelű anubiast és bemohásítanám a fákat ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#704) Norbertpower


Norbertpower
tag

uff... :D

Nem is írtam ide :D hogy elkészült az akváriumom állványa!!!! csak bútorlapból :D

lényeg hogy keresztbe az akku alatt 4db 40cm-es lap van + hosszanti irány ban 2!!!!

Simán elbírja :D

Abból indúltam ki hogy egy db-ra rátámaszkodtam és elbírt !!! :)) És elárulom kereken 100kg vagyok :D

tehát a 6db 19mm-er vastag lap el kell hogy bírja :D

és mivel elől 3 részre van osztva ezért pont lesz két ajtó középen meg vagy 3 fiók és így full extra lesz :D

üdv : Norbertpower

BMW + a ménes :DDD

(#705) TomDog válasza Norbertpower (#704) üzenetére


TomDog
tag

Szia
szerintem a butorlap hajolni fog egy idő után nem a legjobb megoldás,de ne legyen igazam
ezek a préselt vackok nagyon tudnak vetemedni.A párától vizesedik utánna kiszárad gondold át.

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#706) sasa311 válasza Norbertpower (#704) üzenetére


sasa311
veterán

Ha bútorlap alatt arra gondolsz, amiből a konyhapultot csinálják, az jó.

Ha arra a préseltlemez faszínűremaskírozott vacakra gondolsz, akkor az meg fog vetemedni! :O

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#707) szicsu


szicsu
őstag

Hi!

Hát én most kezdenék valamit ütyködni:C

Ami eddig van egy 30 literes akváriumom.Szép színes halakat szeretnék belé.
Hogy kezdjem el?

''Az alkotó élet titka az, hogy felnőttkorban is megőrizzük a gyermekkor szellemét.''

(#708) sasa311 válasza szicsu (#707) üzenetére


sasa311
veterán

Ha lehet úgy, hogy szerezz egy nagyobbat! (60L körüli ideális kezdéshez).
Ha 1-es variáció nem lehet, akkor kistestű elevenszülőkkel próbálkozz (guppi, xifo, platti, molli)
Emellé tehetsz nyugodtan 1-2 páncélosharcsát.
Ha jót szeretnél a halaidnak ne nagyon válogass nagytestű halak között (mint például az algaevők.)
Vegyél bele egy szűrőt (szivacsszűrő - légpumpa+szivacs - vagy pl. egy aquael fan 1-est).
Válassz gyorsan növő növényeket. 5-6L állott vízzel cserélj hetente vizet.
ne használj semmilyen vízkezelő szert, bármit is mond a boltos!
Rendezd be az akit, töltsd fel, kezd el járatni a szűrőt vízzel és 7 nap után tedd bele csak a halakat.
Kaja lehet szárított táp + fagyasztott/élő keveréke ;)
Sok sikert, további info itt: [link]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#709) Norbertpower


Norbertpower
tag

díjjazom hogy aggódtok de miért vetemedne ???? hiszen a szekrényeitek vetemednek???

Nem hinném....

ui.: bútorlap alatt azt értem hogy 2cm-es kőrbeélfóliázott normál bútorlap :D

BMW + a ménes :DDD

(#710) sasa311 válasza Norbertpower (#709) üzenetére


sasa311
veterán

igen, a szekrény sem vetemedik, csak:
- az nem kap vizet és párát
- nincs rajta ekkora súly (100l akvárium súlya = ca. 120-130 kiló, az arány marad) - hacsak nincs sok könyved :D

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#711) mityku válasza Norbertpower (#709) üzenetére


mityku
aktív tag

Tényleg érdemes odafigyelni a vetemedésre és súlyelosztásra!
Nekem az akvárium egy íróasztalon van (160 lityis, a súlya olyan 180-190 kg között mozog), na ezt az asztalt faszán megerősítettem alúl (keresztmerevítőkkel + hosszanti irányba is). egyenlőre nem látszik semmi deformálódás! :D Remélhetőleg hosszú ideig így marad!!

sasa: Egyébként a tető saját gyártmány, külső és belső részét is lekentem több réteggel (külső 3 réteg festék, belső 2 réteg festék + 1 réteg lakk). Csak nem árt neki a pára! (van plusszba az akin üvegtető is)

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#712) sasa311 válasza mityku (#711) üzenetére


sasa311
veterán

Ha ilyen jól lelakkoztad, akkor nem hinném :D
Azért, hogyha beleaplikálsz egy kis ventit, akkor garantáltan adsz neki +2-3 évet, és a ventinek sem kell mennie csak naponta pár órát (ja és nyáron is baromi jól jöhet a melegben)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#713) mityku válasza sasa311 (#712) üzenetére


mityku
aktív tag

Hali!!

Nem fogok ventit belepakolni! Megmondom miért!! Mivel az egész ''házi-sufnituning cucc'' ;] és a faanyag fogyóban volt, ezért a hátsó takaróprofil része 20 centivel rövidebb lett, mint az aki teljes hossza! :D Ezért 20 centi hely van a vezetékek/csövek/meleg levegő/ fény kivezetésére!! :DDD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#714) sasa311 válasza mityku (#713) üzenetére


sasa311
veterán

;] :DDD
Ez sem rossz megoldás :C

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#715) mityku válasza sasa311 (#714) üzenetére


mityku
aktív tag

Figyi, nem fogok most egy szál lécet venni drága pénzért! :D A hely úgy is kellett volna a vezetékeknek + ventinek! Az úgy tökéletes ahogy van!!!
Ennél királyabb nem is lehetett volna! Ha arra ránézel látszik, hogy van benne pár munkaóra! ;]
Azért milyen király érzés, amikor látod, hogy elkészült a műved, és ha valaki egy rossz szót mer rá szólni azt helyben agyoncsapod!!! ;] [össznépi/családi lincselés]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#716) sasa311 válasza mityku (#715) üzenetére


sasa311
veterán

Hát igen, ismerős. Elkészült nekem is az új tengerim, és mindenki oltogat, hogy az akvárium gyönyörű, de díszléc, meg normális csövezés (akvárium mellett jön fel a cső) az nincs ;]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#717) mityku válasza sasa311 (#716) üzenetére


mityku
aktív tag

Jaj, te szegény!!!!!!!!!!
Mindjárt sírva fakadok!!!
Akvaristán látható valami fotó róla?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#718) sasa311 válasza mityku (#717) üzenetére


sasa311
veterán

nem, még nincs :) De ide beteszek egyet :P
[kép]

Egy lila montipora :D

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#719) mityku válasza sasa311 (#718) üzenetére


mityku
aktív tag

Ez valami gyönyörű!!!!!!! :R
Mennyiért vesztegetik ezeket a ''szépségeket''??
Mennyit költöttél erre az akira idáig, ha nem titok?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#720) sasa311 válasza mityku (#719) üzenetére


sasa311
veterán

Hát egy ilyen boltba 10K körül van, csak nagyon ritka, főleg az ilyen szép lila, leginkább csúnya barnák maradnak, mert a szépeket elkapkodják :( Szerencsére ezt egy kedvs ismerősömtől kaptam, akváriumi tenyésztés :R
Mennyit költöttem eddig rá? Az nem publikus ;] :P - amire a legszörnyűbb rémálmodban gondolsz, azt szorozd meg kettővel... :O

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#721) mityku válasza sasa311 (#720) üzenetére


mityku
aktív tag

10K?????????????????
A rohadt életbe!!! Nagyon komoly ára van akkor!! Tényleg nem kis pénz berendezni egy tengeris akit! Persze édesvízire is ellehet vagyononokat költeni!
''ezt egy kedvs ismerősömtől kaptam, akváriumi tenyésztés ''
Mennyi idő alatt alakúl ki egy ilyen ''valami''? :DD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#722) sasa311 válasza mityku (#721) üzenetére


sasa311
veterán

4-5 hónap alatt nő kb 6-8 centisre

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#723) mityku válasza sasa311 (#722) üzenetére


mityku
aktív tag

Nem sieti el a növekedést akkor! :DDD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#724) TomDog


TomDog
tag

Sziasztok

Ma vettem új fénycsöveket Boyu márkájút, ezek jók?A boltban ajánlották

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#725) sasa311 válasza TomDog (#724) üzenetére


sasa311
veterán

:Y Ez egy új márka (távol-keleti ócsó :DDD), nincs vele tapasztalat. Az egyszer szent, hogy a légpumpái k*va sz@rok :((( Vettem egyet, kb 2 hónapig húzta, aztán, nem viccelek, ripityomra tört a belsejében a műanyag, ami rögzíti a harangot (nem tudom mennyire ismered a légpumpákat belülről). Lényeg a lényeg legariztattam, azóta 1,5 hónap után a cserepumpa dettó ugyan ez a hiba :Y
Jobban bíznék a bevált fénycsőbe, de ha már megvetted ne dobd ki (ja a boltos azt ajánlja, ami van raktáron :P )

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#726) TomDog válasza sasa311 (#725) üzenetére


TomDog
tag

Szia

Volt neki sera fénycsö is,már beszereltem meglátjuk milyen lessz.

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#727) Balli


Balli
őstag

sziasztok, kicsi 50l-es guppis akimba keresnek vmi kis olcso szurot, vki hogy honnan tudnek szerezni vagy valakinek elado?
mod: Jajj meg valami:
A nagy akvariumomban van 4db nagy tányérlazac. Ezek iszonyat falánk növényevők, le is legelték a drága szép növényeimet:( Pedig nyomatom nekik a saláta+spenót kombót. Volt már valakinek ilyen hala? Hogyan tudnám öket nyugalomra inteni, vagy esetleg van olyan növény, amit nem szeret?

[Szerkesztve]

Athens 2004

(#728) seprence


seprence
csendes tag

mennyibe kerülnek mostanság a levegőcsövek?

(#729) mityku válasza seprence (#728) üzenetére


mityku
aktív tag

A légpumpához való szilikoncsöveket kérded ugye?
Szinte fillérekbe! 3-4 méter olyan 200-300 ft-ba kerül (de leht, hogy olcsóbb, én mostanában nem vettem ezért nem tudom pontosan). Érdemes egyszeri alkalommal venni egy-pár métert!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#730) zsborbas válasza seprence (#728) üzenetére


zsborbas
aktív tag

én pont ma vettem, 80Ft métere

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#731) sasa311 válasza Balli (#727) üzenetére


sasa311
veterán

ha valami használt kell, akkor akvarista.hu ==>halpiac részben eladó szűrőkbe dobj egy hirdetést vagy olvasd át, biztos találsz.

A tányérlazacokat nem fogod tudni leszoktatni a növényevésről :DDD
Esetleg próbálkozz meg Anubias fajokkal (ennek elég kemény levele van) és Microsoriummal (ennek meg rossz íze - nem kóstoltam ;] ). Ha ezeket is eszik, akkor mindent. Akkor pakolj be nekik vasfákat és növessz rá jávai mohát, az is szép ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#732) estie


estie
csendes tag

Sziasztok! Kellene s.o.s. segítség!
Egyik gurámim oldalán fekszik az akvárium alján. Olyan mintha be lenne horpadva a kopoltyúja körnényékén. A sérült oldalán fekszik, átfordul rá, hiába fordítjuk úgy, hogy le tudnánk fényképezni.. Fogalmam sincs mit kéne csinálnunk..esetleg különítsem el a többitől? Csak gurámik laknak együtt, meg algaevők, nem igazán szokták stresszelni egymást, legalábbis eddig nem vettem észre. Tipp?

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#733) zsborbas válasza estie (#732) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Nekem szumátraik csináltak ilyet, 6-ból 2 maradt meg. Szépen lassan egyesével elpusztultak. :( Egyet tudtam megmenteni a betegek közül, azt külön raktam oxigéndús vízbe, jól levegőztettem a vizet és az felépült. bár nekem azt mondta hozzáértő ember hogy valószínűleg nitrátmérgezést kaptak a halaim, mert előtte eléggé 'pipáltak'.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#734) nRu3 válasza estie (#732) üzenetére


nRu3
addikt

Elkülönités,+ tisztább viz, melegegetis néhány fokal, de ha már a hal az oldalán szenved akkor érdemesebb átsegiteni a kinokon.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#735) estie válasza nRu3 (#734) üzenetére


estie
csendes tag

Hát akárhogy tanulmányoztuk a halbetegséges füzetet, párommal mi is erre a következtetésre jutottunk. Most egyelőre külön van a többitől. :(
Mindenesetre érdekes, hogy nem figyelmeztetik az embert a kisállatboltban, ha már elég régóta ott egy hal. Többet ott se vásárolok élőlényt :((

"Aki azt mondja, képtelenség, legalább ne zavarja azt, aki képes rá!"

(#736) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Nézegettem komplett akváriumokat, olyan 110 ezer forint körül vannak 180 literes, (szekrény, fűtés,világítás szűrő, háttér).
Kérdésem az lenne, hogy csak erre felé (Sz-Sz-Bereg) ilyen drágák ezek a cuccok, vagy van ahol olcsóbb ?

Forza Rossoneri!

(#737) nRu3 válasza estie (#735) üzenetére


nRu3
addikt

Sajnos nagyon sok üzlet van ahol nem egészséges halakat árulnak és ha az ember megveszi a hal 1-2héten belül elpusztulvalamiért és csak reménykedni lehet hogy a többi nem kapja ell ha valami fertözés van.
Ha mégis kétes üzletben vásárolonuk akkor ilyen esetekben célszerü a halat valami karatnénba rakni valami gyogyszeres általános fertötlenitésre is ha van rá mod.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#738) sasa311 válasza nRu3 (#737) üzenetére


sasa311
veterán

ilyen helyen nem szabad vásárolni :(

Doviziozo : az biza tényleg drága, a kész akváriumok mindig ilyen drágák. Csináld meg magad, kb fele ennyi lesz ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#739) Doviziozo válasza sasa311 (#738) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Értem, akkor majd a nyáron nekifogok és megvalósítom álmaim akváriumát. ;]

Forza Rossoneri!

(#740) nRu3 válasza sasa311 (#738) üzenetére


nRu3
addikt

Nálam nincs is ilyen probléma . van 1*2bolt ahol nyugodtan veszek .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#741) mityku válasza sasa311 (#738) üzenetére


mityku
aktív tag

Hali sasa!

Múltkor említetted, hogy a tengeris akváriumodnak (a legutóbbinak) még a tetőrészén nincs meg a szegélyléc. Milyen vastagságut szoktál használni? Itthon körülnéztem, de csak ilyen 1 cm vastagságuakat találtam, az nem túl otromba hozzá? Úgy tervezem, hogy olyan 2-3 cm-t lógjon le az akváriumra. Tehát mondjuk olyan 4-5 cm széles lapra gondoltam én, csak a vastagságát nem tudom milyen legyen. Mit ajánlasz?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#742) sasa311 válasza mityku (#741) üzenetére


sasa311
veterán

1 cm szvsz nem vészes. Persze minél nagyobb az akvárium, annál kevésbé tűnik fel. De 1 centi tényleg nem sok. Mondjuk azóta máshogy lett megoldva a szegélyléc-problémája itt :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#743) Morris válasza mityku (#741) üzenetére


Morris
veterán

nekem 0,5-ös szegélyeim vannak. és mindkettő 3centire nyúlik be. Stabil, szép, és esztétikus. szerintem biztos találsz ilyet, de nekem az egy centis nem nagyon jönne be. szvsz túl vastag

(#744) Morris válasza sasa311 (#738) üzenetére


Morris
veterán

szerintem van az harmadannyi is. :B

(#745) mityku


mityku
aktív tag

Morris és sasa köszi az infót!
Majd valamilyen szép-normális szegélylécet nézek! :))

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#746) sasa311 válasza mityku (#745) üzenetére


sasa311
veterán

Ha nagyon zavar a szegélyléc vastagsága, szerezz rá egy ilyen díszszart :D
Szóval tudod, ami ilyen derékszögű háromszög keresztmetszetű, és ráragasztod a díszléc aljára, és egyre jobban elvékonyodik... Remélem teccikérteni, kéremkapcsojjaki :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#747) maszat


maszat
senior tag

Azt hiszem, baj van:
A plattim az akvárium alján van, nem tud feljebb menni. Úgy tűnik, mintha nem működne a légbuboréka (vagy hogy a fenébe is hívják). Úszni tud, csak mikor abbahagyja, akkor azonnal lehuppan a ''földre''. Kb egy napja van így.
Amúgy éppen tegnap születtek kis plattik, lehet, hogy ő volt az anyuka. Talán kikészült ettől? Szeptember óta vannak meg. Ez volt a negyedik turnus kishal, amit észrevettem. :)
A többi halacska teljesen jól van.

Van valami ötletetek? Mit csináljak?
Előre is köszönöm.

(#748) mityku válasza sasa311 (#746) üzenetére


mityku
aktív tag

''Ha nagyon zavar a szegélyléc vastagsága, szerezz rá egy ilyen díszszart
Szóval tudod, ami ilyen derékszögű háromszög keresztmetszetű, és ráragasztod a díszléc aljára, és egyre jobban elvékonyodik... Remélem teccikérteni, kéremkapcsojjaki ''

Nem!!!!! :DDD
(de valahogy csak elképzelem, mire is akarsz gondolni, majd üzletbe is így kérem: Díszszar!! :DDD :DDD


maszat: úszóhólyag, nem?
ha itt nem is érkezik rá válasz, nézz el ide:
[link]

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#749) maszat válasza mityku (#748) üzenetére


maszat
senior tag

Köszönöm. Beírtam oda is.

(#750) sasa311 válasza maszat (#747) üzenetére


sasa311
veterán

99%, hogy úszóhólyag, nem tudsz tenni sajnos semmit :(

Addig fog élni, amíg tud táplálkozni. Ha nem eszik, akkor azzal teszed neki a legjobbat, hogyha eutanáziát követsz el :( Nem ajánlanék rá módszert, lényeg, hogy gyors legyen...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.