Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) liksoft válasza GomezGTS (#5199) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Én szeretném látni a SMART fül összes adatát. Nem azt írtam, hogy adj összesítőt. Ugyanis nem az összesítőben, hanem a sorok egyes adataiban van a lényeg. Így csak az veszett el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5202) liksoft válasza GomezGTS (#5200) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ugye a hátlapi forrasztott USB csatiban használod? Ugyanis csak forrasztott aljzatból tud elég tápot felvenni. A gépek előlapi kábeles USB csatijai csak pendrive, kártyaolvasó terhelést viselnek el.

Nincs vírusod esetleg? Vagy a gép egyéb anomáliát nem csinál? Lehet, hogy memória, vagy egészen más a hiba kiváltója?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5203) GomezGTS válasza liksoft (#5202) üzenetére


GomezGTS
tag

Készítettem a SMART-ról egy printscreen-t. Ha ez segít.

Egyébként csak ritkán használtam a hátsó USB- csatit, legtöbbször előre dugtam be, szóval akkor ez felejtős dolog, értettem.
Vírus, vagy hardveres problémáim nem jelentkeztek egyébként. Most kapott a gép egy új videokártyát (6850, a régi 4850 helyett), de ennyi változás történt.

SMART screenshot

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5204) liksoft válasza GomezGTS (#5203) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A drive-ban nem látok igazán problémát. Hátsóból használd. A tápellátás bírja a váltást? Probléma időben nem köthető a cseréhez?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5205) GomezGTS válasza liksoft (#5204) üzenetére


GomezGTS
tag

Rendben. Köszi.

Bírja, 460as, Giga tápom van. Semmi gond nem jelentkezett. Inkább az oprendszer az, ami kezd elhalálozni érzésem szerint.
Időben nem hiszem, hogy kötődött, mivel egyik nap bekerült az új kártya, a másik nap kezdtem el kimenteni a dolgaimat, hogy na akkor oprendszer telepítés lesz, és ekkor jöttek a már említett dolgok.

Figyelni fogom a kis szemtelent. Bár az írásvédett mappákat továbbra sem értem, sem pedig azt, hogy az exFAT formázásnál miért írja, hogy nem tudta befejezni a formázást. Az új oprendszerrel ezt még megnézem, de ha nem változik, akkor szerinted mit tegyek vele? Mert ugye ennek a fajta formázásnak működnie kéne tudtommal normális esetben.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5206) liksoft válasza GomezGTS (#5205) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azért én leellenőrizném. Nézz utána a tápegységes témában. A kora is meghatározó, és 1-2 nap eltérés nem gond, ha hibakeresést végzünk. Ez alapján ugyanis összeköthető, legalábbis egy lehetséges okként célszerű utána járni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5207) GomezGTS válasza liksoft (#5206) üzenetére


GomezGTS
tag

Rendben.

Köszi az eddigi segítséget!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5208) retro003 válasza liksoft (#5206) üzenetére


retro003
csendes tag

Kedves liksoft,

röviden a problémám: adott egy wd640bc winyo. Haldoklik, nem zajos, nem kattog, de szaporodnak rajta a bad sectorok működés közben. Alig olvas, ír. Vannak rajta fontos és kevésbé fontos adataim. WD garis még a winyo, de mielőtt visszaküldöm Kukutyinba szeretném lementeni róla a fontos adatokat. 3 partició, ebből 2-n látom az adatokat, a 3-on nem, mivel arra probáltam új rendszert rakni, mikor kezdte kilehelni a lelkét. Nyilván ezen voltak/vannak a legfontosabb adataim. Menthetők? Megnéznéd?

Köszönöm válaszod.

(#5209) liksoft válasza retro003 (#5208) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Privát ment.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5210) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok!
Leesett a vinyóm, esetleg valaki aki javítani tudná?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#5211) liksoft válasza qantum (#5210) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem! Nem javítható! Nagy szerencséd van, ha egyáltalán az adatok kimenthetőek belőle. De annak ára sok driveé! Valamint jó lenne tudni milyen drive-ról beszélünk, mekkorát esett, működés közben, vagy éppen állt, mit csinál utána (ne indítsd be ezért, mert gondolom már kipróbáltad, és azok az információk kellenek).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5212) qantum válasza liksoft (#5211) üzenetére


qantum
senior tag

Szia!
Ez egy külsű hdd, Samsung (750 GB) a vinyó, nem működés közben esett, kb. fél méterről esett le, persze próbáltam, semmit nem csinál, csak felismeri a pc, teker, de adat nem jön róla, nincs furcsa hangja.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#5213) liksoft válasza qantum (#5212) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. Így már minden stimmel. A-ból B-be most már tudjuk, autóval jutottál el. De milyennel?

Pontos típusszám nem ártana! :B Ezen kívül hogyan ismeri fel. Ad betűjelet, vagy csak USB eszközként? Felpörög vagy nem? "Szitálást" esetleg (akár halkan is) "kattogást" hallasz?

MŰSZAKI leírás nélkül semmilyen tanácsot nem tudok adni. Még akkor is rizikós!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5214) qantum válasza liksoft (#5213) üzenetére


qantum
senior tag

Model : HD 753LJ , igen ad betűjelet K, felpörög, azt hallom, hogy dolgozik, feltűnő kattogás nincs, bár ehhez szerintem a te füled kellene.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#5215) liksoft válasza qantum (#5214) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor még szerencsés vagy. Van olyan terület amit tud kezelni. Esés után folyamatosan romló állapottal célszerű számolni, így fizikai másolatot kéne készíteni a drive-ról. Ezt viszont legjobb hatásfokkal olyan tudja, akinek nem ez lesz az első. Mindenképp gondolkodj el az adatok fontosságáról, pótolhatóságáról. Míg minden pontot (van még több hátra) nem tisztáztál magadban, tilos elindítani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5216) qantum válasza liksoft (#5215) üzenetére


qantum
senior tag

és az adatmentes.kralik.hu -nál hogy nézne ez ki? :) (ár,idő, siker?)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#5217) liksoft válasza qantum (#5216) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az idő függ a sérüléstől, esetleg felhasználandó alkatrésztől (van-e raktáron - ma szériaazonos drive-ot beszerezni nehéz), leterheltségtől, vagyis több összetevős. Az ár az előbbiek, és a sikeresség függvénye. Ami első körben fontos, megtalálható a honlapon.

Azzal azért jó számolni, hogy mechanikailag sérült 3 lemezes drive mentése várhatóan ritkán úszható meg nettó 100 ezer alatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5218) ervinke2


ervinke2
csendes tag

Hali!

Van egy WD15EARS-00MVWB0 lemezem, és mivel még anno XP alatt lett megformázva, rossz helyre került a partíció. Próbáltam Acronis Alignment Toollal megcsináltatni, el is kezdte, de váratlanul újraindult a gép... Windows formázni akarná a lemezt. GDB-vel van esély az adatok visszanyerésére?

(#5219) qantum válasza liksoft (#5217) üzenetére


qantum
senior tag

Köszönöm az infokat! 100K nem kevés pénz, számba veszem mit veszítettem.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#5220) liksoft válasza ervinke2 (#5218) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Meg lehet próbálni, de teljes mentés biztos nem lesz belőle.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5221) Mucáró


Mucáró
csendes tag

Üdv Likesoft!

Adott egy 160 gigás vinyó, (wd1600aajb), a gépem újrarakása után a gép nem ismerte fel, illetve valamit látott, mert ezt írta ki a gép: Secondary master hard disk fail... Kérdem én, hogy mi lehet a baj? A vinyó működik, mert a lemez pörög benne, de mint hardvert nem ismeri fel. Fontos dolgok vannak rajta... Köszi

(#5222) Mucáró


Mucáró
csendes tag

Bunkó módon nem írtam a levél elejére, hogy szükségem volna a segítségedre, vagy máséra aki jártas ebben. Elnézést :-)

(#5223) liksoft válasza Mucáró (#5222) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sajnos attól tartok, ott valamilyen hardware hiba lehet. (Nem volt jelszó a BIOS-ban a drive-ra?) Ha HW, akkor inkább szakemberhez fordulj. (Jelszó esetén vigyázz, mert x hibás próbálkozás után sok drive végleg zárolja magát, mint a SIM kártya.

Esetleg csatlakozó?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5224) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Üdv a Szakértőknek.

Van egy 30Gb-os maxtor vinyóm, ami egyszer csak nem ismerte fel a gép.

Hibajelenség:

Gép bekapcsol, majd elkezd pittyegni a vinyó. Nem pörög fel. Hosszú időre megakasztja a rendszer betöltését, amelyik gépben van. Bios se látja.

Ötlet hogy mi lett vele?

Üdv.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#5225) Mucáró válasza liksoft (#5223) üzenetére


Mucáró
csendes tag

Szia!

Nem igazán értem ezt a jelszavas dolgot... Többször újra lett rakva már ez a gép, de ilyet még nem csinált. Esetleg egy elektronika csere? Te valamilyen szakértő vagy a témában? Vállalsz javításokat, vagy esetleg hozzád is lehet fordulni ilyen segítségért?

(#5226) Dagidög


Dagidög
senior tag

Sziasztok!
Most estem át egy alaplap cserén és néhány újraindítás után a vinyóm (Samsung HD103-SJ) elkezdett boot előtt ritmikusan csattogni, majd ezután leállt. Mostmár el sem indul. Alaplapos topicban azt írták, hogy a vinyó hibája lehet és valószínűleg meghalt, a kérdésem az lenne, hogy ezt hogy tudnám kideríteni és ha valóban így történt, ki tudom-e menteni az adataimat :(

(#5227) liksoft válasza [HUN]Zolee (#5224) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Pontos típus?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5228) liksoft válasza Mucáró (#5225) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a drive kapott jelszót (legtöbbször BIOS), és most nem kéri a BIOS (így nem is adja át a winyónak), akkor a drive hibaüzenetet küld. Ez is a boot elején van. Mivel nem ismerős, így inkább valamilyen HW hiba lehet. Az elektronika cseréje folyamatosan leáldozóban van. 1996-tól napjainkig megfordult. Annó egy széria volt csak gyári számra párosítva, mára csak pár széria maradt ami nem. Így inkább ne cseréld, mert nagyobb gond lehet.

Célszerű eldönteni, az adatok megérik-e, hogy adatmentéses szakemberhez kerüljön a drive. Ha nem, akkor veszteség, ha igen, akkor ne kísérletezz, vidd szakemberhez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5229) liksoft válasza Dagidög (#5226) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen drive. (Tápellátása tökéletes?)

Nem, ha nem a tápellátás a gond, akkor nem tudod otthon orvosolni (99%).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5230) Dagidög válasza liksoft (#5229) üzenetére


Dagidög
senior tag

A tápellátással nem valószínű, hogy gond van, két napja még tökéletesen ment minden. Persze biztonság kedvéért megpróbáltam az összes csatlakozóval. Esetleg tudsz megbízható adatmentéssel foglalkozó céget? Tudom, hogy nem olcsó mulatság, de mire lehet nagyjából számítani?

(#5231) Dagidög


Dagidög
senior tag

Na visszaraktam a cuccom az előző deszkámba, erre hát nem tökéletesen működik? :D Viszem is vissza azt a szemetet (mármint az újat) :DDD Mindenesetre köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#5232) artiny


artiny
őstag

Bootusb akartam csinalni de nem figyeltem és nem az usb t hanem a hdd t akarta leformazni a program. A patriciokat osszerakta eggyé es elojott egy kisablak h akarom e formazni cancelre mentem...es most a sajatgepbe ha rakattintok a most mar egy patriciobol allo hdd re akkor elojon h formazzam mielott hasznalom /nem formaztam azota se/

mivel lehetne visszahozni?
youtube videoknal data recorvery pro t lattam,elkezdtem 58863 filet talalt 24 perce megy de a last file: egy zippes es mar az nem ugrik at masikra.ugyan azt irja mar tiz perce.
4 es fel orat ir a hatralevo idobol....megakadthatott?

(#5233) datatomm


datatomm
tag

Van egy samsung 200g-s vinyóm. Mennyi lenne róla az adatmentés?

Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.

(#5234) liksoft válasza datatomm (#5233) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezért van a vizsgálat minden adatmentéses cégnél.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5235) liksoft válasza artiny (#5232) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Get Data Back?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5236) Hackett


Hackett
csendes tag

Üdv

sikerült valahogy elérnem hogy az egyik vinyom dinamikus és érvénytelen lemez lett
ha át akarom konvertálni alaplemezzé elveszik minden adatom, van valamilyen lehetőség adatvesztés nélkül átkonvertálni?
ha tényleg csak a formázás maradt hátra mivel tudnék visszanyerni 550gb filmet és zenét?
egyáltalán mennyi idő lenne ez?
használható adatokat nyernék vissza?

(#5237) föccer válasza Hackett (#5236) üzenetére


föccer
nagyúr

A sokat ajánlott Get Data Back nevű programot tudom neked is ajánlani. A logikai hibás meghajtókat elég jó arányban menti. Ha az nem boldogul vele, akkor adatmentős cég felkeresése javallott. Bár gondolom a filmek és a zenék megvannak eredeti lemezen is, így ez már nem hinném, hogy megérné az árát. A GDB kb 15k körül van. A próbaverziója ingyenes, de az menteni nem tud, viszont előre meg lehet nézni, hogy elboldogul-e a meghajtóval.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5238) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Van egy 160GGB maxtor winyó nem bootolt be az xp linux alól sem láttam a winyót,így kiszedtem mert furcsa hangokat halottam a winyó felül.Külső dokolóra tettem így már a láttam a winyot és a tartalmát is de nagyon zörgőt amikor másoltam róla ezért rá eresztetem a Hard Disk Sentinel progit.Felületelkörzéskor talált 6db hibás szektort és volt amikor megszakította az elellenőrzést hibás olvasó fej hiba üzenettel a kondíció 90%.Ez a winyó akkor kuka vagy még érdemes tartalékba használni?

[ Szerkesztve ]

(#5239) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

Üdvözletem. Adva van egy 1,5 TB-os WD MyBook Esential típusú külső vinyó. Jó másfél éve használom archiválásra, nem napi gyakorisággal. A mai napig semmi baja nem volt, HD Sentinel kitűnő állapotúnak jelezte. Ma esete csatlakoztatás után a szokásos módon felpörgött, majd két ronda kattanás hallatszott. Mondanom sem kell, hogy a gép nem látja a meghajtók között. Újbóli próbálkozás után a win7 "ismeretlen eszköz" néven detektálta, majd meghajtót próbált telepíteni, sikertelenül. A tálcán viszont megjelent az eszköz eltávolítása menüpont, és erre klikkelve a vezérlőpult menüjében felismerte, hogy WD MyBook meghajtóról van szó. Lecsatlakoztatás után kihúztam az USB kábelt, és ekkor ismét hallattszott az a két ronda hangos kattanás. Tettem még egy próbát, ekkor nem látta gép és a tálcán sem jelent már meg a lecsatlakoztatás ikonja. Az USB kihúzása után megint a már ismerős két kattanás... A vinyó az asztalomon állt, nem hordoztam, nem ejtettem le stb.
A kattogás arra utal, hogy valamilyen mechanikus hibáról lehet szó. Ebben az esetben van valamilyen lehetőségem az adatok kinyerésére a tányérokról? Kb 600 GB adat volt rajta, de ebből csak kb 30 GB lenne igazán fontos. Teljesen tájékozatlan vagyok e téren, minden jótanácsnak örülnék.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#5240) liksoft válasza GypsFulvus2 (#5239) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Sajnos csak adatmentéses szakember segítségét tudom javasolni. Ez a széria a drive-ra titkosítva teszi az adatokat (ha kéred, ha nem). Így először működőképes állapotba kell hozni a drive-ot (kattanás sokszor a fejszerelvény hibájára utal - mechanikán belüli probléma), majd az USB illesztőn keresztül lehet csak menteni még ami menthető.

Ez nem szokott otthoni mentés lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5241) GypsFulvus2 válasza liksoft (#5240) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Köszönöm az infókat! Közben visszaolvasgattam, és látom te szakember vagy. Tudnál esetleg mondani egy hozzávetőleges árat, ha nem publikus, akár privátban is? Van lehetőség arra, hogy valamilyen állapotvizsgálat történjen adatmentés előtt? Sajnos nincs 50-100 rugóm, amit erre szánhatnék. Igazából csak munkámmal kapcsolatos adatokra lenne szükségem. Azok is elérhetők 95%-ban más utakon, csak macerás összegyűjteni megint mindazt, ami itt megvolt egy helyen.
Elég szomorú amúgy, hogy pont az archiválásra használt, ritkán bekapcsolt, széltől is óvott külső vinyó adja be a kulcsot, míg a csotrogány 10 éves maxtorom még mindíg üzemel az unokatesóm gépében... :(

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#5242) liksoft válasza GypsFulvus2 (#5241) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos akkor azt kell mondanom, ebben az esetben gyűjtögess. Macerásabb, de olcsóbb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5243) GypsFulvus2 válasza liksoft (#5242) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Az lesz, köszi!

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#5244) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!

Segítség kellene. Volt 1 kékhalálom, és utánna nem jött vissza az oprendszer. Most tettem fel egy másik vinyóra oprendszert, hogy az adatokat leszedjem, de nem lát semmit, csak hogy van ott egy lemez, de 0 bájtnak látja. w7 mindkét esetben az oprendszer, és egy raid0 tömbről van szó. Próbálkoztam a telepítőlemzről indítási javítással, de nem működött.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#5245) GrotESC válasza GrotESC (#5244) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Kimaradt, hogy a konfig, ami az adatlapomon van.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#5246) liksoft válasza GrotESC (#5244) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

RAID0 esetén mindkét (vagy több) drive meg kell, hogy legyen, különben az adatok nem menthetőek. Nem lehet, hogy az egyik drive meghalt?

Ja, és a konfiguráció változtatása bármilyen RAID esetén annak a szétesését eredményezheti.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5247) GrotESC válasza liksoft (#5246) üzenetére


GrotESC
aktív tag

2 db lemezről van szó. Természetesen a raid beállításokhoz nem nyúltam. A raid vezérlőben látja a 2 lemezt, illetve valami raidmax nevű cucc is látja w7 alatt, de az csak valami raid manager, és a fájlkezelők nem tudnak vele mit kezdeni. Gondoltam esetleg létezik valami cd/dvd vagy program ami rá tudna nézni, hogy mégis mi a helyzet.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#5248) liksoft válasza GrotESC (#5247) üzenetére


liksoft
Topikgazda

De mi a helyzet? Ez a "Baj van segítsetek!" nagyságrendű műszaki információ amit adtál. 0, de mi? A lemezkezelőben? Az intézőben? Logikai vagy fizikai nulla a nulla? RAID státuszra mit tudsz mondani? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5249) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Húgom, gépe egyszercsak nem akart elindulni, és az alkatrészek tesztelése után kiderült, hogy a másodlagos hdd adta meg magát.

Egy 200Gb-os Samsung P120(sp2014n)-ről van szó.

Egyik bedugás közben láttam meg a hdd nyákján egy erőtelljes szikrát, és természetesen a gép leáll egyből. :F Egy kis alkatrész műanyag burkolatának 1/3-a leégett :(((

Ez azért gáz, mert fontos dokumentumok vannak rajta.

Ha veszek egy típusra azonos merevlemezt akkor találok olyan szakembert aki át tudja szerelni az elektronikát?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#5250) liksoft válasza Mr.Peter (#5249) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ne az alkatrészre fordítsd az energiád, hanem szakember keresésére. Adatmentésben jártasra!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.