Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Pali79 válasza liksoft (#5850) üzenetére


Pali79
aktív tag

Igazából nem. Vagyis nem tudom... Hogy is fogalmazzak... A diskeknek nincs bajuk az OMV felületén a smart legalábbis nem mutat semmi hibát egyiknél sem. A testdisket nézegettem egyesével, quick-kel megtalálta a partíciót, írta is, hogy linux raid, de a képernyő alsó részén ahol azt írja, hogy melyik csatlakozóba van dugva egy zárójelbe kettőnél az alábbit írja: (failure, 1, 2, failure) az egyiknél: (failure, 1, 2, 3) és az utolsónál: (0, 1, 2, 3)

Van egyáltalán értelme annak amit leírok???

(#5852) hferenc


hferenc
csendes tag

Egy kis segítséget kérnék tőletek.
Adott egy alaplapi pata vezérlő meghibásodása miatt valószínűleg csak elektronika hibás Seagate 7200.10 250GB pata vinyó amiről le szeretném menteni a rajtamaradt adatokat és ehhez egy donort szeretnék venni, de nem tudom, hogy van jelentősége a kapacitásnak és hogy sata vezérlős is lehet a donor? Kérdem ezt azért mert kép szerint ugyanott vannak a felfogató csavarok.

(#5853) liksoft válasza hferenc (#5852) üzenetére


liksoft
Topikgazda

CSAK teljesen azonos esetén lehet esélyed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5854) liksoft válasza Pali79 (#5851) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valahogy elkerülte a figyelmem. Sorry.

Látható, hogy kettő esett ki. Gondolom 3 továbblépési lehetőséget ad. Az első, ahol 2 hibás van, eleve hibás eredményt hoz. Marad a másik kettő, mindkét variációval próbát kéne tenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5855) Pali79 válasza liksoft (#5854) üzenetére


Pali79
aktív tag

Marad a másik kettő, mindkét variációval próbát kéne tenni

Mit is kellene megpróbálni? Nekem ez nem egyértelmű...

(#5856) liksoft válasza Pali79 (#5855) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ráküldeni a programot az általa virtuálisan újraépített tömbre, hogy keressen adatokat. Nem azt akarod?

Vagy én vagyok nagyon eltájolva.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5857) Pali79 válasza liksoft (#5856) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ööö... Nincs virtuálisan összeállított tömb, mert nem tudom azt, hogy kell csinálni. Igazából szerintem az adatoknak nincs bajuk csak a tömb összeállításához szükséges dolgokkal lett valami és ezért nem működik. Persze csak találgatok.... Igazából a kérdés az, hogy a tömböt miként tudom újra összerakni legalább arra az időre míg lementek róla mindent.

(#5858) liksoft válasza Pali79 (#5857) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A gond az, hogy nem ismerem azt a rendszert, így általánosságokat tudok csak mondani. Nem ismerem a Te tudásod. Ha az ötleteim alapján nem tudsz előrébb lépni, akkor ebből a segítségemmel nem lesz mentés. Ugyanis tudás terén nem csak én kellek hozzá, hanem Te is. Vagy odaadod olyannak aki látott már ilyent.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5859) Pali79 válasza liksoft (#5858) üzenetére


Pali79
aktív tag

Akkor megpróbálom tisztába rakni a dolgokat. A rendszer egy butított debian tulajdonképpen csak van neki egy webGUI felülete és a nas alkalmazásokra van kihegyezve. A RAID tömböt az mdadm-mel készíti/kezeli. Használat közben széthullott a tömb aminek ugyebár indításkor simán kéne indulnia. SSH-n keresztül tudom parancssorból kezelni a dolgokat. A testdisket egyáltalán nem ismerem csak tájékozódtam már sokfelé és nekem az tűnt ki a dolgokból, hogy azzal kéne operálni valamit, de nem mertem kísérletezni nehogy nagyobb kárt csináljak. Amit találtam leírást a testdiskről azok mind "sima" vinyókra vonatkoztak raid-ról egy árva szót sem találtam. A testdiskben csak egy sima analízist csináltam, mert olvastam, hogy ha végén zöld lesz akkor jó. Mellékelek két képet két vinyóról.

Remélem így már tiszta a dolog. Nagyon kéne a segítség, nincs ismerősöm aki tudna ezzel mit kezdeni, az adatmentő cégeket meg nem tudom megfizetni.

(#5860) liksoft válasza Pali79 (#5859) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:R Elképzelni eddig is eltudtam. De ekkora lemezeket innen távolról NEM lehet csak ilyen egyszerűen igazgatni.

Miért esett szét a RAID?
Csináltál lemezenkénti fizikai biztonsági másolatot (plusz 4 darab HDD)
Van mire mentened (3-5TB plusz szabad terület)

Adatmentéses cégek egy ilyen mentéshez vagy 20TB körüli átmeneti tárhelyet tudnak használni. Ha nincs meg ez a biztonság, akkor marad a "vagy sikerül vagy nem". De ha a nem jött be, utána cég is csak szét fogja tárni a kezét.

Én más (saját fejlesztésű) programokat használok legtöbbször. Így ezeknek minden apró részletét nem ismerem. Ha így rossz tanácsot adok, akkor annyi. Inkább nem teszem. Ezért írtam, Te is kellesz hozzá, és nem csak azért, mert a gombot innen nem tudom megnyomni.

Egy ilyen probléma NEM egy változós. Nem egy képernyős.

Sorry, de részemről ez a távsegítséget meghaladja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5861) Pali79 válasza liksoft (#5860) üzenetére


Pali79
aktív tag

Rendben! Köszönök mindent! :R

(#5862) Pali79 válasza liksoft (#5860) üzenetére


Pali79
aktív tag

Gondoltam nem haragszol ha megírom, hogy sikerült végre megoldanom:
1. hdsentinelt telepítettem és parancssorból leellenőriztem a vinyókat. Mind 100/100-as volt, tehát nem ez a hiba.
2.Lekérdeztem a vinyók adatait:
mdadm --examine /dev/sd[abcd] | egrep 'dev|Update|Role|State|Chunk Size'
3. A kapott információk alapján újjáépítettem a tömböt:
mdadm --create /dev/md0 --assume-clean --level=5 --raid-devices=4 /dev/sdd /dev/sdc /dev/sda /dev/sdb
4. Elmentettem az új konfigurációt:
mdadm --detail --scan >> /etc/mdadm/mdadm.conf
5. Felcsatoltam az új meghajtót, beállítottam a jogosultságot, megosztásokat és minden adat úgy volt a helyén mint előtte.

:R

[ Szerkesztve ]

(#5863) liksoft válasza Pali79 (#5862) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sőt, KÖSZÖNÖM!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5864) mixxx válasza liksoft (#5834) üzenetére


mixxx
csendes tag

Az én 160Gb Seagatem is ezt csinálta!
Hát én szétszedtem...
diagnozis: az olvasófej szétment, szó szerint letépődött a "hegye"
A donór úton, átteszem a fejet és reménykedem.....

(#5865) föccer válasza mixxx (#5864) üzenetére


föccer
nagyúr

Sok sikert a tízezred milliméteres pontosságot igénylő művelethez. Biztos vagyok benne, hogy ha otthon, szerszámok, tiszta tér és szaktudás nélkül összejön az adatmentés, akkor bármelyik adatmentős cég szívesen alkalmazni fog mint szerviz mérnököt :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5866) liksoft válasza föccer (#5865) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha nagyon ügyes, és a felület nem sérült, akkor van rá 10% esélye. Az adatmentéses szakinál meg fordítva, 90% fölötti. Itt jelentkezik különbség a cégek között a gyakorlatban, hogy 97-98 vagy 99%. Persze a 97% is olyan, hogy indul, csak picit kevesebb jön le. Ha nem azt nézem, hogy bárkinek sikerülhet hanem az esélyt is, akkor pcipici különbség van a kettő között. Szakember nem engedhet meg rosszabb arányt. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5867) mixxx válasza liksoft (#5866) üzenetére


mixxx
csendes tag

10%.... remélem Önnek lesz igaza.
Szerencsémre a fontos adatok már lementésre kerültek így számomra
ez egy kihívás amihez az Ön pozitív hozzászólása még több erőt ad.
Köszönöm!

(#5868) liksoft válasza mixxx (#5867) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Porszem nélkül. Azzal 0.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5869) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Üdv,
Jobb topikot nem találtam a kérdésemhez, de ha van szóljatok bátran :)
Tolmácsolnám egyik ismerősöm problémáját:

"A fényképezőm memóriakártyájáról eltűntek a képeim. Nem, nem vagyok szőke, és nem töröltem ki őket. :P A fényképező nem látja, a laptop nem látja, viszont ha a tulajdonságoknál megnézem, látszik, hogy 600Mb foglalt a kártyán. Magát a kártyát a gép felismeri, de mintha üres lenne, nem jelenik meg se mappa, se kép. Próbáltam hibakeresést, visszaállító progit, hiba nincs, a visszaállító pedig visszahozta a ténylegesen kitörölt képeimet. Volt valami pandás dolog, ami semmit nem ért, és volt a Photorec (valami izgi DOS-os progi), ami szépen visszaadta a törölt képeket. De nekem nem azok kellenek! Valakinek esetleg ismerős ez a szitu? "

Ez lenne a probléma, én adat-visszaállításhoz nem értek sajna. Ötlet?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#5870) liksoft válasza zoleeno1 (#5869) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Jó helyen jársz. Szerintem két lehetőség van a hibára, egyiktől sem leszel boldogabb.

1. Hibásan mentek az adatok a kártyára, tehát nincs mit menteni.
2. Kártya bekrepált, így nincs honnan menteni.

A Photorec valóban jó ehhez. Ha az nem talált, akkor ott más gond (feljebb) is van.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5871) zoleeno1 válasza liksoft (#5870) üzenetére


zoleeno1
addikt

Köszönöm szépen, átadom. Már felkészítettem én is, hogy sok jóra ne számítson... :R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#5872) Attila_26


Attila_26
aktív tag

Sziasztok! egy vincseszter van a lapimban,a D meghajtót szeretném alaposan leformázni, hogy az adatokat ne lehessen visszanyerni getdataback-el sem.Tudtok segiteni? köszönöm!

(#5873) liksoft válasza Attila_26 (#5872) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Pl: CCleaner.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5874) Attila_26 válasza liksoft (#5873) üzenetére


Attila_26
aktív tag

Pont véletlenül megcsináltam azzal ;) köszi

[ Szerkesztve ]

(#5875) Pali79


Pali79
aktív tag

Üdv! Meg tudnád mondani, hogy a az alábbi SMART bejegyzés mit jelent, hétköznapi nyelven?

(#5876) liksoft válasza Pali79 (#5875) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem. Azon kívül, hogy SMART, nem tudok mondani semmit. Sem a drive nincs megadva (a SMART különböző drive-ok esetén máshogy működik), sem a gép, sem az OS, sem az, ezek a képek mivel készültek.

Ha egy tyúk egy nap alatt egy tojást tojik, akkor hány tyúk, hány nap alatt, hány tojást tojik? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5877) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!
Van egy memkárty,amiről valahogy törlődtek az adatok.. illetve ,minden mappa megvan, de semmilyen fájl nincs benne semelyikben... Ez nekem nagyon furcsa, ilyet még nem látam, hátha Ti igen :)
Adatmentő progivla sikerült visszahoznom a fájlokat, de 4 felvett videóból, 3-at nem tud megnyitni, mert "can not render the file"... Van vmi 5letetek?

Köszi előre is

(#5878) liksoft válasza gaben (#5877) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Volt rajta sok törlés, válogatás a képek között régebben? Ha igen, akkor ez az arány megmarad. De jó lenne tudni a "valahogy"-ot, esetleg scandisk vagy chkdsk futott-e rajta, a hibát érintkezési hiba, kamera, pc, vagy a flash hibája okozza? A hiba okához meg kéne vizsgálni, mert az előbbi kérdések alapján más módszerrel, más eredményeket lehet elérni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5879) gaben válasza liksoft (#5878) üzenetére


gaben
aktív tag

Fizikailag nem sérült meg, nincs törve a kártya. Vasárnap még minden okés volt, de tegnap a fentebb leírt problémával szembesültem. Nem csináltma vele ssemmit... Annyi volt ,hogy egy navigációs program lett a telora telepítve és valószínűleg az okozott valamit, de elvileg nem lett volna szabad... Egyébként azóta nem lett rá írva semmi. Szóval számomra érthetetlen ez a probléma.
Nem futtattam Scandisk-ot.
Telefonban és pc-n is próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#5880) liksoft válasza gaben (#5879) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A sérülés nem csak azt takarja, hogy két darabban van. Vagyis "okostelefonbanvolthasználva" kártyáról beszélünk? Akkor sokminden történhetett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5881) gaben válasza liksoft (#5880) üzenetére


gaben
aktív tag

Igen, okostelefonban. Van 5leted?

(#5882) liksoft válasza gaben (#5881) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lehet, hogy érintkezési hiba miatt felülírt területet, a flash tároló is sérülhetett, egyéb program is "belenyúlhatott". Csak azután tudnék többet mondani, ha láttam volna. Így távolról több oka is lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5883) Pali79 válasza liksoft (#5876) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ja! Nem tudtam, hogy ez ilyen speciális dolog.
A drive Samsung 154UI, a gép Asrock ION330A alaplap, integrált Atom 1,6 dual procival, 4gb ram. Az OS OpenMediaVault ami egyébként debian linux. Az adatok a smartmontools program kimenete, itt van a teljes lista: [link]

(#5884) Ramos_


Ramos_
tag

üdv sziasztok

nem vagyok jártas gépszerelésben de beruháztam egy új gépre amiben van egy új satás vinyó

erre szeretném vmilyen formában rámenteni a régi ide csatlakozós 250gigás vinyóm adatait

milyen lehetőségeim vannak? ha a régi gépbe az ú vinyó nem kompatiblis, az új gépbe meg a régi vinyó nem

köszi a segítséget :D

(#5885) liksoft válasza Pali79 (#5883) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Őszinte leszek. Semmit nem mond az először linkelt két érték. [link] A gyakorlatban összegyűjtött leginkább használatos értékek listáját linkeltem. Itt nincs benne, hogy mit takarnak.

Viszont a 199-es UDMA hiba mindegyik drive esetén ad hibát. Ez tápellátás, controller, kábel, egyebek. De valami nem teljesen százas abban a gépben.

A HDSentinel-nek van DOS-os változata, pendrive boot is kialakítható nála. Egy ottani lista esetleg többet mondhat, pláne, ha a Sentinel témában kérdezed meg, mert ott a fejlesztő tud válaszolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5886) liksoft válasza Ramos_ (#5884) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Legjobb, ha nem piszkálod a régi gépet, és hálózatban átmásolod az adatokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5887) Pali79 válasza liksoft (#5885) üzenetére


Pali79
aktív tag

Meg tudnád mondani melyik a topic? Sentinel címmel elég sok van.

(#5888) Ramos_ válasza liksoft (#5886) üzenetére


Ramos_
tag

bocs de ez mit jelent?
hogyan másoljam át hálózatban? :B

(#5889) liksoft válasza Pali79 (#5887) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5890) liksoft válasza Ramos_ (#5888) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A régi gépen megosztod a másolandó adatokat, a másikkal bejelentkezel, és átmásolod. Ha van router, annak van 4 csatlakozása is, a két gép el fog benne férni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5891) Ramos_ válasza liksoft (#5890) üzenetére


Ramos_
tag

értem köszi
megpróbálok utánaolvasni, hogyan osztok meg adatokat stb
de ha tudsz vmi jó szájbarágós linket megköszönném

(#5892) Pali79 válasza Ramos_ (#5891) üzenetére


Pali79
aktív tag

Elmondom neked privátba ha érdekel...Nem nagy dolog

(#5893) liksoft válasza Pali79 (#5892) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszi, munka miatt kevés időm van itt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5894) MasOyama


MasOyama
őstag

Lenne egy kérdésem. Van egy 500 gigás merevlemez tele bad sectorryal. HDD regenerator egy ideig javítgatja, majd megáll. De a csak prescan módot választok akkor végig látja az egész winyót, sok javíthatatlan bad sectort talál. Viszont windows alatt semmilyen program sem látja. Mit tehetek vele? GDB sem látja a winyót.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#5895) föccer válasza MasOyama (#5894) üzenetére


föccer
nagyúr

Leviszed a térre és focizol vele :)

Komolyra fordítva a szót: Egy ilyen hdd-re már adattárolást nem lehet biztonsággal rábízni. Szerintem nem érdemes használni, mert csak a problémák lesznek vele.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5896) liksoft válasza MasOyama (#5894) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a regenerátor látja, akkor a GDB-nek is kellene. Jogosultsági gondok lehetnek. Viszont a regenerátor NEM adatmentő program. Csak arra jó, ha romló a helyzet, hogy el is veszítse az adatokat.

Honnan gondoltad, hogy segít? Komolyan kérdezem, mert szeretném megtalálni az utat, ugyanis egyre több a menthetetlen drive profi eszközökkel is. Egy közös bennük, hogy a regenerátorral próbálkoztak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5897) MasOyama válasza föccer (#5895) üzenetére


MasOyama
őstag

Adatokat szedtem volna csak le róla aztán kuka.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#5898) MasOyama válasza liksoft (#5896) üzenetére


MasOyama
őstag

Onnan gondoltam, hogy segít, hogy sokszor volt dolgom merevlemezekkel amik bad sectorosak voltak, és ezáltal lefagyott a rendszer, vagy be sem töltött, illetve nagyon belassult a számítógép, stb. Regenerátor kijavította a hibákat, és használható volt tovább. Persze maximum néhány bad sector esetén, ha több volt, akkor kuka volt a lemez, mert akkor úgyis kis időn belül meghibásodott megint. Ha csak pár bad volt, és javítottam vele, akkor évekig elment még a lemez. Most kipróbáltam egy másik gépben is, ahol win7 van, és ott olvassa a lemezt a GDB. Viszont fogalmam sincs, hogy a másik miért nem látja. Azon a gépen amin nem látja windows xp volt, most rátettem egy 7 est, és így sem látja. A bios, regenerátor igen, de a windows nem. Ötlet? Jogosultsággal nincs gond, rendszergazda fiók van.

Tudom, hogy a regenerátor nem adatmentő program, de gondoltam, hogy a sok bad sector miatt nem tudja olvasni a lemezt a gép, ezért próbálkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#5899) liksoft válasza MasOyama (#5898) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha adatsérülésed van, NEM a rendszerrel kell megoldani, hanem adatmentő programmal, mely átlépi a nem olvasható területeket, és nem fagy bele mint az OS. Ahogy tudod is, a regenerátor nem adatmentő program. Viszont sokat gyalulja a lemezt, így ha annak állapota romló, tutira hazavágja a winyót. Utána már senki sem ment arról.

Nem driver hiányzik ott, hogy láthasd?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5900) MasOyama válasza liksoft (#5899) üzenetére


MasOyama
őstag

Értem. De van olyan adatmentő program ami saját oprendszert használ? Mert a gdb is oprendszerre települ, és az oprendszer már letérdel a hibás merevlemeztől.

Közben sikerült megoldanom. Valamiért nem ismerte fel egyik oprendszer sem a lemezt, de egy hardver keresés megoldotta a problémát, és sikerült beolvastatni vele, még ha lassan is. És a DRW már menti az adatokat róla. :)

Tanultam belőle. Többet nem esek neki regenerátorral egy hibás winyónak, előbb mentek, aztán gyalulok. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.