Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) szosziss válasza liksoft (#5800) üzenetére


szosziss
csendes tag

Igen, ez így jó is kezdetnek.
Most nem tartózkodom a közelében a hardvernek, de amint lehet pótolni fogom a hiányos információkat és akkor lehet egyeztetni szakszerűen.
Mivel jómagam is egyszerű civil kategóriába tartozom, így a keretet is eképpen kell igazítani.

Köszönöm, hogy foglalkozik vele egyáltalán.
:R

Értékeléseim javát elfújta a szél ~@~

(#5802) wmati


wmati
addikt

Adatmentéshez van valami szakirodalom ? hogy csináld mire figyelj ilyenekre gondolok

(#5803) föccer válasza wmati (#5802) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt a kört már megfutottam én is. Használható nincs.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5804) wmati válasza föccer (#5803) üzenetére


wmati
addikt

Király

(#5805) liksoft válasza wmati (#5804) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Minden cég saját maga fejleszt, és ami valóban működik, az hétpecsétes titok. Ami a neten fellelhető, az félinformáció, és van mikor inkább a cégek malmára hajtja a vizet. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5806) wmati válasza liksoft (#5805) üzenetére


wmati
addikt

Az tudom csak van mindenhez leírás hogy csináld stb gondoltam ehhez is

(#5807) WOLF1stein


WOLF1stein
tag

Érdekes dolog történt velem. Adott egy Seagate 3TB (st3000dm001) winchester. GPT partíciót hoztam rajta létre és formáztam NTFS-re, majd szépen feltöltögettem adatokkal.

Egy szép napon azt láttam, hogy nincs meg a partíció. A diszk látszik, de azt mondja a Windows (7 64bit) hogy nincs inicializálva. Elő a getdataback-et, ami látja az adatokat, de érdekes módon 2 partíciót lát a winchesteren. Megnéztem a gdisk-kel, ami szerint is két partíció van a vinyón, de azok hibásan bizonyos szektortól kezdve fedik egymást :F.

A getdataback ugyan vissza tudja hozni a file-jaimat, de egy csomónak nincs meg a header-je (gondolom én), mert pl a jpg-k nem jeleníthetők meg, mp3-ak nem játszhatók le. Úgy vettem észre, de ez egyáltalán nem biztos, mintha a 2TB telítettség óta felírt file-okkal lenne gond.

Kérdés, hogy mi okozhatja ezt? Driver? Régi BIOS/alaplap? Hogyan óvjam magam ettől a jövőben (inkább 2 partíció, mint 1)? Mit tudok a sérült header-ekkel csinálni?

A nagy embereket a szerénység teszi még nagyobbá. Ezért vagyok én is az.

(#5808) liksoft válasza WOLF1stein (#5807) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Jól látod, valahol a rendszerben a 2TB fölött átcsordult a rendszer. Sajnos ezt minden eszköz esetén tesztelni kell, mert nem egyértelmű. Van, hogy USB csatorna limitál, és felülír. Pontos adatok birtokában esetleg a HD Sentinel témában érdemes kérdezned, mert annak a programnak a fejlesztője sok ilyenbe futott bele. Hátha tud mondani egy olyan driver-t vagy mást, ami orvosolja később.

A 2 partíció nem megoldás, itt nem logikai, hanem a fizikai címzéskor lesz hibád.

Ami felül lett írva, sajnos annak annyi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5809) WOLF1stein válasza liksoft (#5808) üzenetére


WOLF1stein
tag

Köszönöm, megyek oda :R

A nagy embereket a szerénység teszi még nagyobbá. Ezért vagyok én is az.

(#5810) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Van egy SSD-m, amint volt egy W7.
Tettem rá egy 2. partíciót, amire W8 ment.
Ezután megszüntettem a W7 partícióját, és kiterjesztettem a W8-ét a teljes SDD-re.
Aztán rájöttem, hogy néhány fájl az egykori W7 partícióról kellene.
Van-e lehetőség ezeket visszaállítani?

(#5811) liksoft válasza IG55 (#5810) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A felülírástól függ, valamint, hogy saját tulajdonba voltak-e véve (ezáltal titkosítva). Ennyi adat kevés.

Tudni kéne melyik mekkora volt, egymás után hogyan helyezkedtek el, hogyan lett módosítva, és talán leginkább ránézni. De használni nem egészséges ha kell róla valami, mert folyamatos a felülírás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5812) IG55 válasza liksoft (#5811) üzenetére


IG55
senior tag

Túl sok adatot nem tudok róluk, sőt ezek közül leginkább semmit.
Arra gondoltam, hogy egy célprogrammal viszonylag könnyen visszanyerhetőek lennének ezek a fájlok, ha jól sejtem, ebben tévedtem.

(#5813) liksoft válasza IG55 (#5812) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A Get Data Back program lehet, hogy segít, de ennyi manipuláció után lehet, hogy automatikusan nem tud segíteni. Ilyenkor az adatmentéses szakemberek kézzel módosítanak a drive OS adatain, és utána van esetleg remény. Így azt kéne eldöntened, mennyire kellenek azok az adatok. Egyáltalán milyen adatok kellenének? Fénykép, doc, ....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5814) IG55 válasza liksoft (#5813) üzenetére


IG55
senior tag

Életbevágóan azért nem fontosak, 1-2 .xlsx-ről van szó.
Köszi a segítséget!

(#5815) liksoft válasza IG55 (#5814) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor RAW recovery programot ráfuttatva még lehet esélyed. Az egész drive-ról az összes ilyen típusút összeszedi, és adattartalom alapján lehet válogatni. Lehet free változatot is találni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5816) IG55 válasza liksoft (#5815) üzenetére


IG55
senior tag

(#5817) Tomace91


Tomace91
senior tag

Hali!
A kérdésem az lenne, hogy vettem egy új gépet, amiben van SSD is meg a régi HDD-m. Így mivel minden játék a HDD-re volt telepítve nem kellet az SSD miatt újraraknom semmit. De most úgy alakult, hogy tudtam venni egy új HDD-t is és a régit szüleimnek adom. A kérdés az lenne, hogy hogy tudom úgy a legegyszerűbben és leggyorsabban átmásolni a régiről az újra, hogy esetleg ne kelljen most se újra raknom a játékokat? Vagy ez így nem lehetséges?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#5818) liksoft válasza IG55 (#5816) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezt nem ismerem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5819) liksoft válasza Tomace91 (#5817) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Fizikailag át kéne klónozni. A maradék helyre meg mehet új partíció. Szerencsés esetben működnie kéne.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5820) Tomace91 válasza liksoft (#5819) üzenetére


Tomace91
senior tag

És ezt, hogy tudom véghez vinni?

(#5821) liksoft válasza IG55 (#5816) üzenetére


liksoft
Topikgazda

TestDisk esetleg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5822) liksoft válasza Tomace91 (#5820) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos én sajátot használok. Esetleg a HDD témában kérdezd meg, ott szervizesből több jár. Ez úgysem klasszikus adatmentéses probléma.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5823) squarepapa


squarepapa
csendes tag

Sziasztok

Remélem jó helyen járok, ha nem akkor elnézést kérek, de kellene nekem egy kis segítség.
Egyik haveromnak valószínűleg elektronikás lett a vinyója, viszont szinte minden kellene neki róla.
Egy 120GB-os Maxtor Diamond Plus 9 -ről lenne szó aminek az IDE csatijánál M8FYB kód található.
Szeretném megkérdezni, hogy ez a kód elég e az elektronikához való keresés céljából, vagy valami más alapján kell keresnem hozzá elektronikát.
Ha véletlen akadna valakinek pár napra kölcsön az se lenne baj, de ha csak eladó van az sem gond.
Köszönöm szépen a segítséget előre is.

A cenzúra a társadalom önbizalomhiányára utal!

(#5824) liksoft válasza squarepapa (#5823) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Elég. Viszont ne bontsa meg a mechanikát, mert egyedi a fejszerelvénye, nem csereszabatos, és ha belül van valami gond, akkor bontás után szakember sem szereti elvállalni, illetve 2-es szorzó mellett. Az egyedisége miatt ha bontani kell, amúgy sem olcsó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5825) squarepapa válasza liksoft (#5824) üzenetére


squarepapa
csendes tag

Megbontva nem lett, csak egy másik elektronikával próbáltam ki, ami nem pont olyan de egy ugyanakkora 120-asról lett lekapva. Felpörög, és a win fel is ismerte csak utána dobta is, ez gondolom pont azért volt, mert nem volt kompatibilis az elektronika amit ráraktam, azért érdeklődtem meg h mi alapján keressek elektronikát.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R :R :R

A cenzúra a társadalom önbizalomhiányára utal!

(#5826) XLazyMonkeyX


XLazyMonkeyX
csendes tag

Hali. Olyan gondom lenne, h van egy 120GB-s Hitachi külső USB-s vinyóm. Tegnap másolás közbe lefagyott a gépem és resetelnem kellett. Aztán mikor beindult a gép, onnantól formázni szeretné az USB-s vinyómat és nem is tudom megnyitni. Másik gépen is ugyan úgy formázni szeretné :S Rengeteg fontos adatom van rajta, mivel lehetne megmenteni? Ugye nem vesztek el róla az adatok? Köszi előre is a segitséget.

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#5827) liksoft válasza XLazyMonkeyX (#5826) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha a HDD halt meg, akkor szakembert tudok javasolni. Az USB áramkör miatt bejelentkezik mint eszköz, de ilyenkor nincs kapacitása. Ha a lemezkezelőben látható a drive kapacitása de formázatlan, akkor van esélyed programokkal. Sokan tanácsolják a helyreállítást, én nagyon nem szeretem. Azért, mert ha más sérülése is van, az automatikus CHKDSK további adatvesztést okozhat. Ezért olyan program lehet a nyerő, ami csak olvas a mentendő drive-ról, és fizikailag is másikra másol át. Ilyen a Get Data Back is, mely szerintem Nálad is segíthet. Van FAT és NTFS változata, és itt a PH!-n is témája. Javaslom ott olvass vissza pár oldalnyit, rengeteg információ van benne.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5828) XLazyMonkeyX válasza liksoft (#5827) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Köszi szépen. Utánaolvasok.

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#5829) XLazyMonkeyX


XLazyMonkeyX
csendes tag

Hali. Újra itt vagyok :( Leszedtem a GetDataBack programot, elinditottam a kereesést az USB-s vinyón, de folyamatosan ilyeneket ir: Error 1117 in E: during ReadLogicalLBA: LBA=6292224..... Az adataim egy részét elkezdtem visszállitani a gépen ahonnan másoltam a vinyóra, de ez nem nagyon halad, pedig ezen is lenne még rengeteg fontos dolog. Lehet, h fizikailag is sérült a vinyó a fagyás következtében? :S Esetleg el kellene vinnem valami szakemberhez?

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#5830) XLazyMonkeyX válasza XLazyMonkeyX (#5829) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Na szóval. Az usb-s vinyó egyáltalán nem halad, igy visszaállitottam az eredeti vinyón a cuccaimat. Sikerült is megmenteni mindent, de a fele használhatatlan (képek, szüveges dokumentumok, stb) meeg össze vissza van minden :S Teljesen összekevert mindent a mappákba :( Lehet ezzel valamit csinálni? :(

[ Szerkesztve ]

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#5831) liksoft válasza XLazyMonkeyX (#5829) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valószínűleg ide szakember kell, és a leírtak alapján tiszta tér is.

A másik esetben sok felülírás történhetett, van ami van belőle. Tételesen kell leellenőrizni.

(Fontos adatokat 3 fizikailag külön helyen célszerű tartani.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5832) XLazyMonkeyX válasza liksoft (#5831) üzenetére


XLazyMonkeyX
csendes tag

Hát ahogy láttam a szakemberek nem olcsón dolgoznak :S Sajnos én meg nem keresek olyan jól, h megengedhessek magamnak most egy ilyen (kitudja mennyibe kerülő) adatmentést :( Megnézem akkor mi az ami maradt és menthető :(

"(Fontos adatokat 3 fizikailag külön helyen célszerű tartani.)"

Köszönöm a tanácsot, megfogadom.

Köszi a segitséget is. Üdv.

Xbox Gt: IXLazyMonkeyXI

(#5833) beni-g


beni-g
csendes tag

Sziasztok !

Én egy külső merevlemez problémájáról szeretném kikérni a véleményeteket. Az érintett külső winchester egy Seagate Expansion 1 TB External Drive. Körülbelül egy évet használtam, majd nem olyan régen fellépett egy probléma. Csatlakoztatáskor eleinte alig akarta felismerni az USB eszközt, majd ha felismerte, beléphettem a főkönyvtárba. Tehát láttam a merevlemez tartalmát, de amint mozgatni/másolni/megnyitni próbáltam egy fájlt, lefagyasztotta az egész rendszert, és csak akkor tudtam tovább használni a gépet, ha kihúztam az USB-t.

Mindemellett még aggasztóbb volt, hogy folyamatosan "recsegett" a winchester, mintha az olvasófej karcolt volna valamit, vagy forgás közben hozzáérne valamihez, szóval biztos, hogy fizikai hibája van. (nem érte semmilyen ütés, nem hordoztam magammal sűrűn).

Garancia természetesen nem sokkal azelőtt járt le, hogy a probléma felbukkant. Próbáltam ubuntuval lementeni az adatokat, de nem ismerte fel a winchestert, és őszintén szólva nem is akartam erőltetni a további próbálkozásokat, mert aggasztó volt a zaj.

Szerintetek érdemes lenne egy adatmentő cég kezébe adnom? Vagy van más megoldás is arra, hogy legalább lementsek bizonyos adatokat róla ? Akár a tovább használatról is lemondanék.

Előre is köszönöm!

(#5834) liksoft válasza beni-g (#5833) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez tipikusan az a helyzet amikor vizsgálat nélkül lehetetlen pontos diagnózist adni. A hang amit leírtál, nem túl biztató. Szinte biztos viszont, hogy otthoni környezetben ebből adat tutira nem lesz. Sőt, ha van még esélye, otthoni bontás után az is csökken. Mindenképpen célszerű költségvetést készítened, mit érnek meg az adatok, mert nem lesz olcsó. Több cégnél a vizsgálat ingyenes, de csak olyanhoz vidd, aki mechanikát is vállal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5835) tjb007


tjb007
nagyúr

Nem tudom jó topikba írom e le a problémámat, ha nem akkor irányítsatok át a helyesbe.

Előzmény: [link]
Teljesen tanácstalan vagyok, jól jönne valami tanács amivel helyre tudnám hozni.

(#5836) fera69


fera69
csendes tag

Sziasztok!
Volna egy kis gondom!Apósomnak meghalt a gépe!(Füstölve)A winyo működik,szeretném lementeni a rajta lévő adatokat!Csak felhasználói jelszóval védett volt.Tudom a jelszót ,csak nem tudom hova beírni a feloldáshoz!XP volt rajta!Nekem van XP meg 7 is!Nu ez a gondom!

Ha valaki tud segíteni jó lenne!

Várom a válaszokat!

Köszönöm!

(#5837) liksoft válasza tjb007 (#5835) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerintem a helyrehozást mostanra felejtsd el. A mentendő drive-ra írni mostantól tilos, ha fontosak az adatok. Próbáld meg a Get Data Back-et. Van annak is témája, ott érdemes visszaolvasnod. Hátha a felmerülő kérdéseidre lesz ott válasz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5838) liksoft válasza fera69 (#5836) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem tiszta!

1. A belépés volt jelszóhoz kötve? Ha igen, akkor rendszergazdai jog mellett az adatok láthatóak, menthetőek.

2. Saját tulajdonba voltak véve? Ha igen, akkor titkosítottak, és M$ oldalain kell keresni a megoldást. Valahol olvastam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5839) fera69 válasza liksoft (#5838) üzenetére


fera69
csendes tag

Szia!

Többen használták a gépet!Apósom,sógorom!A sógoromnak nem volt jelszava az le tudom menteni!
De apósom név felhasználóra kattintva kérte a jelszót!Na ezt nem tudom a régi gép kénül megnyitni!!

A gyermekeim képei vannak rajta,ezt szeretném vissza nyerni!

PL:A totál commanderben rákattintok,kiírj hogy,rendszergazdaként,kattintok és ennyi nem lép tovább!

A jelszót szeretném beírni a feloldáshoz!!

(#5840) liksoft válasza fera69 (#5839) üzenetére


liksoft
Topikgazda

W7 alatt a rendszergazda felhasználó nem rendelkezik rendszergazdai jogokkal. Esetleg live linux alatt nem próbáltad?

Ja, ami fontos, azt 3 fizikailag is külön helyen jó tárolni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5841) fera69 válasza liksoft (#5840) üzenetére


fera69
csendes tag

Köszi,megpróbálom!

(#5842) tjb007 válasza liksoft (#5837) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi, GDB -vel sikerült visszahozni a lemez tartalmát :R
Most, hogy a fontos dolgokat sikerült visszahozni nem lehetne valamivel megpróbálkozni annak érdekében, hogy nem kelljen újraraknom az egész rendszert ? Fix MBR vagy valami hasonló ?

(#5843) liksoft válasza tjb007 (#5842) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha az adatok tartalmát is leellenőrizted, a legfontosabbakról van biztonsági kópia, akkor illik csak az eredetihez hozzányúlni. Addig a mentendőre írni tilos!

Mivel nem lehet pontosan behatárolni mennyi terület sérült, ilyenkor inkább a nulláról való indulást szoktam javasolni. Nehogy később bosszulja meg magát valamiért.

Ha csak a partíciós tábla, arra több programot is hallottam, a hdd témában szoktak ajánlani, vagy szervizes tud benne segíteni. De inkább a hosszabb utat választanám.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5844) beni-g válasza liksoft (#5834) üzenetére


beni-g
csendes tag

köszönöm szépen a véleményt !

(#5845) tjb007 válasza liksoft (#5843) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbálkoztam pár dologgal de nem jött össze, így maradt az újratelepítés.

(#5846) liksoft válasza tjb007 (#5845) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez a legbiztosabb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5847) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!
Belefutottam egy kis raid problémába:
A gép egy Asrock A330ION alaplapra épül 4db egyforma 1,5TB Samsung Green vinyókkal, 1db 32GB SSD a rendszernek ami Openmediavault (debian alapú NAS oprendszer).
A problémám az, hogy egyszer csak eltűnt a RAID5 tömböm amin volt kb 1,5TB adat. Elméletileg az adatok most is a diskeken van csak a tömb nem áll össze valamiért.
Ha minden igaz a testdisk-kel kellene valamit operálni, de igazából nem értek hozzá ahogy a linux-hoz sem igazán és ráadásul az angollal sem állok valami fényesen.
Tudna valaki segíteni, hogy merre is induljak el vagy mit csináljak?

(#5848) liksoft válasza Pali79 (#5847) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

4SATA csati esetén hogyan van rajta 5 drive?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5849) Pali79 válasza liksoft (#5848) üzenetére


Pali79
aktív tag

A rendszernek fenntartott SSD egy PCI-e-s sata kártyán csatlakozik. A RAID tömb volt a 4db alaplapi csatlakozón.

(#5850) liksoft válasza Pali79 (#5849) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Értem. Azt lehet tudni, hogy melyik drive esett ki először a RAID tömbből, és melyik később?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.