Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#5150) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor ott HW hiba lesz, program nem fogja orvosolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5152) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#5151) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Köszönöm.

Szólok is a tulajnak, hogy neki tudjon állni. Unokahúgom vizsgamunkája volt rajta egyetlen példányban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5153) cica5555


cica5555
csendes tag

SZIASZTOK! VETTEM KARIRA EGY MAXELL 500GB (tank-series) külsőt... de a két laptop, a tv és a nagy szg sem ismeri fel... azt írja ki, hogy: usb eszközt nem lehet ferlismerni... TUD VALAKI SEGÍTENI? NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM! (az egyik laptop, ami nem ismeri fel, az nagyon új!)

(#5154) CsumiRudi


CsumiRudi
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Megadta magát egy 320 GB-os WD Scorpio vinyo
GDB-vel akarom lementeni az adatokat róla.
Fel is ismeri, de 10.5 PB méretűnek.
Lehet vele kezdeni valamit?

Előre is köszönöm! :R

(#5155) föccer válasza CsumiRudi (#5154) üzenetére


föccer
nagyúr

Eladni jó pénzért :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5156) liksoft válasza CsumiRudi (#5154) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Adatmentéses szakemberhez viszed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5157) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Üdv !

Cégnél egy munkaállomás gépét bővítettük, és a CPU, RAM, vinyó csere után nem bootolt, láttuk, nem látja a rendszer hdd-t, fel se pörög. USB külső dokkolóban se mozdul meg, pedig a tegnapi napig ment. Kérdés: Van még 2 dettó ilyen hdd, de csak az egyiknek stimmel szinte 100% ig a panel-elektronikája. Kérdés, ha átcseréljük, nagyobb lesz e az esély az adatmentésre mint most? -gondolom igen, mert most semmit sem csinál-

Választ előre köszi

Üdv: Z

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#5158) liksoft válasza CocooN-z (#5157) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ami nem 100%-ig azonos (típus, kapacitás, széria) meg sem érdemes kísérelni, mert több lesz csak a baj belőle. Egyébként a legtöbb mai drive már szeret gyári számra (sorozatra) ellenőrizni. Ott az azonosnak sincs esélye.

Azért pontos típus nem ártana. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5159) CocooN-z válasza liksoft (#5158) üzenetére


CocooN-z
őstag

Csak felpörgette őket, se bios, se win nem látja.

Nem azonosak, 500 as Samu, 502HJ asszem.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#5160) liksoft válasza CocooN-z (#5159) üzenetére


liksoft
Topikgazda

asszem típust nem ismerek.

Ez nem LEGO! Ha nem azonos típusok, akkor a fejszerelvény kivezetései sem biztos, hogy azonosak. Így még a belsejét is egy mozdulattal tönkre lehet vágni. Adatmentésben nincs "asszem"! :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5161) csicsa23


csicsa23
csendes tag

Sziasztok!

Véletlenül megformáztam egyik vinyómat amit nem kellett volna.A plusz probléma az,hogy BitLockerrel volt védve.
Azt szeretném kérdezni,hogy visszanyerhetők-e az adatok róla?

(#5162) liksoft válasza csicsa23 (#5161) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ilyenbe még nem futottam bele, le kéne szimulálnom. Linket kérek arra a verzióra amit használtál, és pontos leírást, hogyan használtad.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5163) zoolee0506


zoolee0506
csendes tag

Sziasztok.
Van egy WD Elements Desktop külső merevlemezem - 2 TB, fekete (WDBAAU0020HBK-EESN) , vagyis unokaöcsémnek.
Nemrég áthozta, hogy nem működik. A probléma az, hogy nem látja a win xp-je a merevlemezt, és így nem tudja használni.
A sajátgépben win7 alatt sem látni nálam.
Nálam ezt írja a számítógép-kezelés:
[link]
Próbáltuk a Getdataback programot is:

Egyszer úgy nézett ki, hogy lefut a program és talál is valamit, de reggelre lefagyott a progi és azóta csak ezt írja minden próbánál. Más programokat is próbáltam, vagy nem látják, vagy hasonló az eredmény, mint getdataback-nél.
Amikor megpróbáljuk használni, akkor ismétlődő mozgást érezni rajta-benne, ha ráteszem a kezem, hangja-szaga nincs. Ütve rázva leejtve nem volt.
Photoshop és archicad munkák lennének róla fontosak, és a diploma munka, a többi nem számít, pótolható.
Van valami jó tanácsotok? Vagy küldjük vissza gariba? 2011.Májusi a hdd.

Zoli.

[ Szerkesztve ]

(#5164) zoolee0506


zoolee0506
csendes tag

[IMG]http://i.imgur.com/fMqoQ.jpg
[IMG]http://i.imgur.com/4PuIs.jpg

[ Szerkesztve ]

(#5165) liksoft válasza zoolee0506 (#5163) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Azt kell tisztázni, mit érnek meg az adatok. Olyan viszont nincs, hogy ma 5Ft, holnap 500, egy hét múlva 100 ezer, egy hónap múlva meg mindent megér! Először kell jól meghatározni. Ha sokat, akkor adatmentéses cég. Ha nem, akkor azt kéne eldönteni, hogy a ház, vagy a drive a hibás. Így a szétszedése is szóba kerülhet. Viszont azt tudni kell, hogy a háznak van-e titkosítási opciója. Ha igen, a mentésből nem hagyható ki!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5166) zoolee0506 válasza liksoft (#5165) üzenetére


zoolee0506
csendes tag

Most végzett a sulival, munkát keres, pénze egyenlőre nincs rá. A képeket nem tudtam rendesen berakni, bocs érte.
Az jelent valamit, hogy a led villog rajta most is, pedig nincs használva?
Ha vissza küldjük oda, ahol vásároltuk, ott vizsgálnak rajta valamit esetleg?

(#5167) liksoft válasza zoolee0506 (#5166) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A legtöbb esetben nem mentenek adatokat, hanem a garanciát intézik. Annyit vizsgálnak, hogy a garanciális feltételeknek megfelel-e.

Ha nincs pénze, akkor marad a garancia. Ugyanis a külső ház szétszedésének is van kockázata, a garancia ugorhat.

Szerk: Ugyanis ha a GDB már nem látja, akkor ilyen program szinten valószínűleg nincs tovább.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5168) zoolee0506 válasza liksoft (#5167) üzenetére


zoolee0506
csendes tag

Értem, köszönöm a választ.

A legszebb az, hogy első alkalommal a GDB egy darabig ezt írta:

Error 1117 in hd132: during readlba: LBA=1326016, CHS=-1x-1x-1, Cnt=64

aztán beindult, láttam ahogy megtalálja a képeket, zenéket, filmeket, csak reggelre lefagyott, és azóta semmi.
Még egy kérdésem lenne: mennyi ideig érdemes hagyni a GDB-t, hogy szenvedjen a hdd-vel, mert utolsó próbánál közel 24 órát hagytam, de error-on kívül nem volt semmi eredmény.

(#5169) liksoft válasza zoolee0506 (#5168) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Attól tartok, a drive állapota folyamatosan romló. Így a fagyása sem volt véletlen a GDB-nek. Talán így érthetőbb az előző "értékelés".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5170) csicsa23 válasza csicsa23 (#5161) üzenetére


csicsa23
csendes tag

Szia!

Csak annyit tudok mondan,hogy windows 7 ultimate sp1 32 bit. (a megformázott merevlemezen van róla minden adat)

A bitlocker helyreállító kulcsa az ki van nyomtatva,de nem tudom érek e vele valamit.

(#5171) föccer válasza csicsa23 (#5170) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha adatmentésre kerül a lemez és a nyers adatot vissza lehet állítani, akkor mindenképpen szükséges a kód, mert e nélkül kb lehetetlen visszafejteni az adatokat. Hiszen pont ezért titkosítottad, hogy ilyen módszerekkel ne lehessen értelmes információt kinyerni a lemezről.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5172) csicsa23 válasza föccer (#5171) üzenetére


csicsa23
csendes tag

Ismerősöm most szólt,hogy megnézte a vinyót.Nagy mennyiségű 5 megás jpg fájlokat lát rajt,de nem tud velük mit kezdeni.

(#5173) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Az a gondom, hogy van egy 2T WD USB HDD-m. Persze, NTFS.
Es Archivalgattam ra Linux, W7, WXP, NAS (Ez utobbi is valami linux)...
Szoval, fontos adatok voltak rajra.
Ezert mindig szepen le is valasztottam, kihuckodas elott.
Megis egyszer, amikor kihuztam a NAS-bol, elszallt rola minden.
A particiot fel sem ismeri gepem, se Win, se Ubuntu.
(Mind rogton formazni akar!)

A testdisk-6.13-WIP-et probaltam, az sajnos nem jatszik!
1 milio file osszevissza nevekkel. Senki nem bogozza ki!
Maskulonben huzza le rola a file-okat, meg is lehet nyitni oket.

Kosz a segitseget! Udv,

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5174) liksoft válasza tvamos (#5173) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Get Data Back?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5175) tvamos válasza liksoft (#5174) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szia!
Koszi! Ha haza megyek, kiprobalom.
Udv,

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5177) deenee20


deenee20
csendes tag

Halihó mindenkinek !
Vezérlő elektronika kellene minél előbb WD5000AAKS Caviar Blue HDD-re

A rossz selejtes dolgaidat ha lehet inkább másra sózzad rá de legjobb ha megtartanád magadnak....

(#5178) liksoft válasza deenee20 (#5177) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Miért vagy biztos benne, hogy elektronika? És tudod melyik változat, vagy csak vaktában vásárolgatsz?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5179) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló liksoft !

Van egy közös ismerősünk Ő küldött hozzád adatmentéssel kapcsolatban, ez a személy djculture.
Források: Link_1 , Link_2

Nagyjából a lényege, hogy van egy Hitachi merevlemezem.... és beadta az unalmast...minden win bootolásnál megpróbálja kijavítani a hibát de nem jön össze neki...(mondták, hogy ne hagyjam, azóta nem is engedem...)
nem tudom elérni az adatokat ami rajta van és nincs mentésem róla az abszolút az meg, hogy máshol nincs is :W :Y

Egy két kép, hogy lásd semmi se észleli úgy mint adathordozó... :Y
kép_1
kép_2
kép_3

Szóval ki kellene nyernem belőle 1TB adatot és ez fontos lenne...djculture azt mondta, hogy értesz ehhez szóval bízok Benned ! :R

Hogyan tovább ? :F

előre is köszi, asuspc96 :R

[ Szerkesztve ]

(#5180) liksoft válasza asuspc96 (#5179) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A könyvtár szerkezetét a CHKDSK amikor még rámehetett "helyretette". Én csak adatgyilkosnak hívom, mert ha nincs mentésem, 50% eséllyel gyalul valamit (Murphy faktor).

Írni tilos rá! A GDB-vel próbálkozhatsz, de vigyázz, a hűtése, tápellátása (mentés során felesleges alkatrészeket (DVD, alaplapi video esetén a kártyát) szedd ki a konfigurációból - legyen tartalák a tápellátásban) közben jó legyen. A found.000 könyvtár alatt lehet esetleg megtalálni a hiányzó adatokat. A CHKDSK oda teszi. Ha ott nincs meg, akkor kérdéses, más módszerrel lehet-e menteni még plusz dolgokat.

Azt azért még célszerű eldönteni, mennyire fontosak az adatok, hiszen nem lehet tudni, a drive tovább romlik-e, vagy stabilizálódik az állapota. Adatmentők ezért szoktak fizikai másolatot készíteni, és utána azon dolgozni. Egyszer döntsd el, mennyit érnek az adatok. Olyan nincs, hogy ma 5, holnap 500, egy hét múlva 50ezer, egy hónap múlva félmillió! Akkos az az első nap is félmillió. Ennek tudatában dönts, Te kísérletezel, vagy szakemberre bízod.

Én a fenti GDB-t ajánlom otthonra. Lehet, hogy a gyors beolvasás nem jó, és az egész felületet végig kell analizálnia, ezért írta djculture, hogy hosszú lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5181) föccer válasza liksoft (#5180) üzenetére


föccer
nagyúr

A found.000 könyvtárakból hogyan tudom kiolvasni az adatokat? Simán ott fognak sorakozni a fájlok, ami bármelyik fájlkezelőben meg tudok nyitni?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5182) asuspc96 válasza föccer (#5181) üzenetére


asuspc96
senior tag

Egyáltalán hol található meg ez a könyvtár ?
Simán saját gépben (+ összes vinyó) keresés : found.000 ? :DDD :F
Hogy találtál Te rá ?

asuspc96

(#5183) föccer válasza asuspc96 (#5182) üzenetére


föccer
nagyúr

Az ellenőrzött lemez elsődleges partíciójának gyökerébe pakolja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5184) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv!

valószínűleg sikerült hazavágnom egy csomó cuccot egy 8gb-os kingston microSDHC karin (fat32 fájlrendszer). egy e71-es nokián akartam mozgatni a cuccokat pc-n, és egyszer csak megfagyott az egész gép. lefagyott a windows intéző is! a kártya tele lett LBA hibákkal ami miatt nem lehetett rendesen olvasni, fagyások tömkelege. így leformáztam az e71-es nokiával a kártyát (utána működött is rendesen), de utána egyik recovery progi sem látja a cuccot amit visszaállítanék!!! (backup-om nincs) :O :O :O

KÉRLEK SEGÍTSETEK!!! NAGYON FONTOS LENNE, SOKAT ÉRNEK NEKEM AZOK AZ ADATOK!!!!!!! :O :O :O (bocs a csupa nagybetűért)

a kürt-ék tudnak vele valamit kezdeni??? esetleg egyéb progi??? tapasztalat?

előre is thx!

[ Szerkesztve ]

(#5185) liksoft válasza Blackdeath (#5184) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

FAT (FAT32) esetén a formázás az adatok elhelyezkedését nyom nélkül törli. Így sajnos nagyon benne vagy a slamasztikában. Mivel nem írtad milyen adatokról beszélünk, tanácsot csak annyit adhatok, keress meg egy adatmentéses céget, hátha tud segíteni. (Van több is, nem csak a legnagyobb. ;) )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5186) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

Jó volna, ha tudnátok valami okosat mondani nekem arra, amit most leírok, mert most kicsit tanácstalan lettem :(

A szitu a következő...
Van egy 500gigás, hordozható, Samsung külső vinyóm. Ma elkezdtem rá még pakolgatni ezt azt, mivel oprendszert szeretnék telepíteni, és néhány dolgot mentenék még előtte.
Ugyanekkor eszembe jutott, hogy kicsit rendet teszek rajta, a filmek kerüljenek a filmek mappába és így tovább. Azonban amikor egy film mappáját belemásoltam a nagy "Filmek" nevű mappába, onnantól a "Filmek" mappa megnyithatatlanná vált és ezzel a hibaüzenettel dob ki a WinXP: "a fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható". Leszaladtam, de csak egy másik WinXP-s gép volt itthon, amin meg tudtam nézni, azon is ugyanez a történet volt. Rákötöttem a TV-re amin szoktunk róla filmet nézni és már az sem nyitotta meg a mappát és üresnek titulálta. A vinyón jobb gombbal kattintva látszik, hogy a filmek tartalma még mindig foglalja a helyet, így nem veszett el, de mégsem tudok hozzáférni. A hibaellenőrzés elindul rajta, de nem tudja befejezni a vinfos. Egyébként egy másik mappa is ugyanígy járt, de az másképpen. Észrevettem, hogy nem tudok a vinyóról semmit sem törölni...meglepett nagyon a dolog. Azt írta ki, hogy írásvédett, vagy használatban van a fájl. Megnéztem és valóban írásvédett volt, de nem csak az, hanem MINDEN a külső vinyón. Fogtam és kiszedtem az írásvédelmet az adott másik mappáról, mire az is meghalt. Szerintem ennek a dolognak köszönhető az egész probléma.

Már segíteni próbált nekem egy PH-s arc, és feltettem egy GetDataBack nevű progit, amivel az egyik mappámat már vissza tudnám hozni, csakhogy mivel nem egész a verzió, ezért nem lehessen (mer méne)...

A filmeket nem látja a progi, pedig azok is alaposan elvesztek.
Remélem érthető a problémám, mert elég kacifántosnak érzem már.

Hálás köszi a helpet! :R

Üdv!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5187) liksoft válasza GomezGTS (#5186) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Persze!

A drive íróáramköre ment tönkre. Így minden írás (módosítás) csak ront a dolgon.

A GDB jó lenne, de nem szeretnél fizetni érte. "(mer méne)..." Mert aki írta, ebből tartja el a családját. (Nem vöröskereszt.) (Gondolom disznóság, hogy nem fotoszintetizál az a család.)

Amit tehetsz:

Keresel olyan free RAW recovery programot, ami a hiányzó adataidat tartalom alapján megtalálja, és lementi a drive-ról. TestDisc például. De a Hiren's Boot CD-n is találhatsz segítséget. (Vagy megveszed a GDB-t. ;) )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5188) GomezGTS


GomezGTS
tag

Szia!

Én ettől gyorsabban túltettem magam, azon, hogy nem free a program :))

Köszi, ezeknek utána fogok nézni mindjárt.
Bár, ha azt mondod, hogy az író áramkör tönkre ment, annak k. nem örülnék, mert még elég friss a vinyó. Ezek ennyire érzékenyek? Bár nem igazán tudom mitől lehet. Garancia szerinted ilyen esetekben szóba jöhet? Természetesen előtte az adataimat (amik megmaradtak) húzom vissza a helyükre, vagy legalábbis valamelyik gépre elmentem őket.

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5189) liksoft válasza GomezGTS (#5188) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A Fórum alapelveivel sem egyezik, és adatmentésből élő embertől kérdezel. :B

Ha hibás, a garanciát kötelességük megoldani. Kérdés, hogy ugyanilyent, vagy pénzt kapsz vissza a mai helyzetben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5190) GomezGTS válasza liksoft (#5189) üzenetére


GomezGTS
tag

Szerencsére (vagy nem) én annyira nem értek az ilyenekhez. Eddig nem volt hasonló problémám. Ne haragudj, ha esetleg megbántottalak.

Egyébként egy adatmentésért mennyit kérnek el, teszem azt egy ilyen esetben?

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5191) liksoft válasza GomezGTS (#5190) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Érzékeny csak akkor vagyok, ha "reklámként" kerül a rendszerbe. Engem nem érdekel ki hogyan tudja használni, csak......

Az ár meg cégtől, feladattól függ. Az "ügyes Pistike" egy tizesnek is örül, egy nagy cég akár nettó 100-150 ezret is elkérhet. De ez a szórás csak addig ekkora, míg a drive olvasható. Ha már nem, akkor a nettó 100-350 közötti a várható.

Mivel Nálad az íróáramkör hibájából sok hiba lehet, így kombinált mentés hozhat vissza majdnem mindent. Annak ára a fentiben olyan közepes körül lehet, de nem látni ilyen távolságból, valóban mekkora terület és hogyan érintett. Így valódi ár még saccolva is nehéz.

Ha beszerezhető ami eltűnt, akkor otthoni próbálkozás ajánlott, adatmentő céget nem ajánlanék. Családi képek esetén megfordul. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5192) GomezGTS válasza liksoft (#5191) üzenetére


GomezGTS
tag

Hmmm...akkor ez az a kategória, ami már nem éri meg.

Most egy ideig szenvedek a programokkal, amiket javasoltál, aztán, ha sikerül dűlőre jutnom, ha nem, leszedek róla mindent és leformázom. Ha utána tudok rá írni és törölni, akkor lehetséges, hogy mégsincs olyan nagy gáz, vagy felejtsem el, hogy ezek után lesz ilyen lehetőség vele?

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5193) liksoft válasza GomezGTS (#5192) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy próbát megér, de ha most gond volt vele, máskor is előjöhet. A mentés után alapos teszt, és talán kiderül, hogy korrekt-e? (Leírtak alapján én félve használnám.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5194) GomezGTS válasza liksoft (#5193) üzenetére


GomezGTS
tag

Igen, én is meggondolnám kétszer is, hogy mit és milyen időtartamra tennék rá.

Azért a fejleményekről hozok majd infókat, hátha más is tanulhat belőle.
Köszönöm a segítséget!

Üdv!
Ádám

[ Szerkesztve ]

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5195) GomezGTS válasza GomezGTS (#5194) üzenetére


GomezGTS
tag

Nah, a következő történt.
Leszedtem mindent róla, formáztam NTFS-ben, nem gyorsformázással, Win7ből.

Rátettem a gépekre, mind felismerte. Tettem rá filmet, rádugtam a TV-re, felismerte az is, sőt le is játszotta őket. Viszont most formáznám exFAT-ba, de azt írja a win, hogy a windóz nem tudta befejezni a formázást. Nincs ötletem, hogy miért, hiszen ha NTFS-ben sikerült, ebben miért nem? Ja és most már nem a Samsung féle ikon és driver települése után ismerte csak fel a számítógép, hanem alapból is érzékelte és HDD ikonnal ábrázolja. Megpróbáltam ezzel, hogy mi van, ha kikerülöm a samsung programját. Hátha az kavart be, nem tudom. De lehet, hogy pont az kéne ahhoz, hogy exFAT-ra lehessen formázni. Jó lenne belelátni a fejébe :(((

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5196) tvamos válasza GomezGTS (#5195) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jo, hogy ezt itt leirtad...
Akkor ilyen markaju HDD-t sem veszek mar!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5197) liksoft válasza tvamos (#5196) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor semmilyent se vegyél. Minden drive-nak van hibája! Mindegyik használható is. Csak nem mindegy hogyan, és egy-egy drive egy egész gyártót nem minősít. Még egy széria sem!

De Te tudod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5198) liksoft válasza GomezGTS (#5195) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A HDSentinellel kéne egy SMART listát nézni a drive-ról, valamint egy felületi analízis sem ártana. Olvasásra, és írásra is!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5199) GomezGTS válasza liksoft (#5198) üzenetére


GomezGTS
tag

Hát, én sem általánosítanék ennyire. Viszont kevésbé fogok megbízni az USB-s külső, táp nélküli HDD-kben. De lehet, hogy ez sem óv majd meg. Tökéletes megoldás nincs, még az sem az, ha kiírod DVD-re, mert tapasztaltam már ilyen esetben is, hogy eltűnt adat.

A Sentinellel most nézem a SMART listát, mindenre azt írja, hogy OK, vagy hogy Mindig rendben. Például a Write error rate szintén ezt mutatja, és a Read error rate, dettó. Ezt a felületi analízist hol lehet elvégezni, ezt nem ismerem, legalábbis így nem. :B :U

Köszi!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#5200) GomezGTS válasza GomezGTS (#5199) üzenetére


GomezGTS
tag

Na, viszont azt észleltem, hogy pl. ha egy mappát nyitok rajta, akkor az írásvédett, ugyanakkor a fájlok nem. Eddig ugye azok is írásvédettek voltak. Most újra megpróbáltam azt, ahogy a múltkor elveszett az adatom, azaz csináltam több mappát aminek volt tartalma. Egymásba másoltam őket, de most nem vesztek el, és simán be tudtam lépni bármelyikbe és a fájlok is elérhetők voltak. Végeztem pár műveletet még velük (kivág, beilleszt, töröl, blabla), de minden rendben van, csak ezt a mappa írásvédettséget nem értem.
Ennyit kínlódni. :(((

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.