Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) ..zsé


..zsé
csendes tag

Sziasztok!
Van egy USB-s 2.5" Samsung 500GB-os külső vinyóm. Adattárolásra használom.
Használat közben lecsúszott a székről amin a laptop volt és a súlyától kihúzódott belőle az USB. 30 centiről az élére esve a szőnyegen landolt. Próbáltam másik két asztali gépen is, felismerik, de nem nyitják meg. Kiírja , hogy formázni kell. :((
LCD tv-n szoktam használni film nézésre ill. a fényképeimet is ezzel nézem.
Az eset után is az LCD gyönyörűen felismeri és megtudok nézni mindent rajta. Tehát az adatok nem sérültek meg.
Kérdésem, hogy miként tudnám megmenteni az adatokat.
(GDB?.........)
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#5502) liksoft válasza ..zsé (#5501) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5503) lehella válasza liksoft (#5499) üzenetére


lehella
senior tag

Nem lehet előre megtippelni, hogy mennyibe kerülhet a HDD javítása? Annyi történt vele mégegyszer összefoglalásként, hogy nem volt tökéletes a SATA adatkábel, illetve többször is kilett kapcsolva a gép BIOSban vagy a boot előtti szakasz során, azóta nem látja a BIOS a winchestert és egyforma időközönként kattan egy halkat.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#5504) liksoft válasza lehella (#5503) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sajnos nem, mert a statikus kisüléstől a szerelési koccig minden lehet hibalehetőség.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5505) Parson


Parson
addikt

Hello hallo,

segitségre, vagy legalábbis tanácsra lenne szükségem, mivel számítógépek területén csak felhasználó vagyok.
Helyzet: notebook winchester fizikai sokkot kapott és ennek eredményeként a HDD Sentinel program számos szektorhibát jelez. Adatok már mentve lettek, adatvesztés nem téma. Kérdés: A hibás szektorok (teszemazt 15-20%) vmi szoftverrel kizárhatóak-e a további működtetés alól és ezzel egy csökkentett méretű winchester használható-e a továbbiakban, és a megbizhatósága megmarad-e ha működik a kizárás vagy mindenképp kidobandó?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#5506) Livius


Livius
őstag

Hello!

Kaptam egy 40GB-os HDD-t, aminek eltünt az NTFS particiója! Tudtok ajánlani valamilyen adatmentő progit, ami még valahogy arról az eltünt particióról tud adatokat kiolvasni/kimenteni?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#5507) liksoft válasza Parson (#5505) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A fizikai sokk (rosszul viselkedett - dádát kapott, rossz mozdulat miatt leesett, stb...) fizikai sérülést okoz. A fej és a felület is sérül, így ha az adatokat sikerült lementeni, már szerencsés vagy. A mechanikai lemezsérülés exponenciálisan romló folyamat. Azt nem lehet tudni hol tart most, akár hetekig is képes rejtőzködni, míg egyszer csak hirtelen előjön. Én ezt a drive-ot nem használnám. Természetesen jó lenne tudni, hogy a sokk előtt is ugyanilyen volt-e az állapota, mert lehet, a fejek a parkoló rámpán vészelték át esetleg a sokkot. Ilyen esetben lehet esélye a további használatnak, de ha ez stabilan és biztonságosan nem dönthető el, akkor inkább napi használatba, éles adatokhoz nem jó használni. Maximum "hurcimba winyónak" de akkor is csak máshol is meglévő adatokhoz!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5508) liksoft válasza Livius (#5506) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Itt valószínűleg minden információt megtalálsz hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5509) mutyi


mutyi
őstag

Adatmentéssel kapcsolatban kérném a segítségetek.
Akárhány definíciót olvasok a különbözeti és a növekményes mentés fogalmáról, egyszerűen nem értem, hogy pontosan mi a kettő közötti különbség.
Cobian Backup-ot használok, ahol eddig teljes mentés volt beállítva a gépekre, de pár nap után rá kellett döbbennem, hogy 5 gép esetében túl sok adatról van szó, ráadásul nagyon leterheli a hálózatot is és felesleges,mivel alig-alig van napi szinten változás.
Szóval ennek tudatában a növekményes vagy a különbözeti mentést érdemes használnom?
Igazából annak örültem volna, ha a Cobian tudja a "napi mentést",azaz csak azokat a file-okat írja felül, amiben változás történt,minden mást meghagy.
Segítésget előre is köszi!

(#5510) liksoft válasza mutyi (#5509) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia! A Hard Disk Sentinel Pro változata tudja. A Cobiant ilyen szinten nem ismerem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5511) ..zsé válasza liksoft (#5502) üzenetére


..zsé
csendes tag

Köszönöm a választ!
Még annyit, hogy NTFS v. FAT? :F

(#5512) liksoft válasza ..zsé (#5511) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez a formázásától függ. Nem tudom megmondani, bármelyik lehet. Ha 4GB-nál nagyobb file-ok is voltak rajta, akkor inkább az NTFS lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5513) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Az miért van, hogy visszaállítottam néhány törölt képet, amelyek miniatűr nézetben a sajátgépből tökéletesek, azonban ha megnézem őket nagyban akkor mindenféle csíkos, hibás képeket látok? GetDataBack-et használtam a visszállításhoz. Köszi a válaszokat.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#5514) liksoft válasza lehella (#5513) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A képek töredezettek voltak, míg a mentésük nem. Így a file-on belül más adat is található, ettől csíkos. A kisképeket a rendszer a könyvtárban más file-ban tárolja (vagy a file elejéről olvassa - ugyanis a file (EXIFII) két képet tartalmaz). Így a kicsi sértetlen, a nagy sérült. Az ilyen képek esetén csak az adminisztráció segítségével lehet menteni.

Jó lenne tudni, pontosan mi történt, és mit csináltál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5515) lehella válasza liksoft (#5514) üzenetére


lehella
senior tag

Szia! Telefonomon készültek képek, amiket letöröltem véletlenül. Ez volt szombaton. Azóta nem készült semmilyen új kép, nem lett semmi sem írva a teló memóriakártyájára. Mit jelent amit írtál, hogy adminisztráció segítségével lehet menteni? Csak a GDB által megtalált képeket mentettem le a telefonról a gépemre, így akkor valószinüleg csak a fájl elejéről olvassa ki az előnézetet.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#5516) liksoft válasza lehella (#5515) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Gondolom FAT vagy FAT32 típusú volt. Ott sajnos ha a kép töredezett, egy törlés után nincs túl sok esély. NTFS az, ahol lenne még esélyed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5517) lehella válasza liksoft (#5516) üzenetére


lehella
senior tag

FAT32 a partíció :(

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#5518) liksoft válasza lehella (#5517) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor a file eredeti elhelyezkedése törölve lett. Ilyenkor az eleje megtalálható, a fejlécből (file speciális eleje) a mentőprogram kiszámolja a méretét és akkora területet ment le. Mást nem tehet, hiszen honnan lehetne tudni, valóban itt volt-e? Így szerencsés esetben lementi, szerencsétlenben meg töredezett, csíkos, darabos lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5519) canadaa


canadaa
tag

Van egy haldokló WD 1.5TB SATA HDD-m (WD15EADS-00P8B0). Amiről jó sok adatot le kellene menteni, a kérdés csak az, hogyan. Mivel másolás közben (Total Commander el próbáltam), egy 40GB .os mappa másolásakor, 22GB körül lefagyott a TC. Van erre valami jó program, ami tudja folytatni a másolást esetleg, ha valami sérült, akkor azt kiszűrni?
Köszi a helpet!

(#5520) liksoft válasza canadaa (#5519) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Adatmentő programok. Esetleg a GDB.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5521) PH 5.5 válasza canadaa (#5519) üzenetére


PH 5.5
aktív tag

Ezt érdemes kipróbálni. Nagy mennyiségű adat esetén, ha nem gond az, hogy néhány sérült file elvész, nekem ez vált be legjobban. Be lehet állítani, hogy ne nyűglődjön a sérült részekkel, ezért viszonylag gyorsan teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

- Where are you from? - Budapest. - Bucharest? - No, Budapest, Chain Bridge, Gulash... - Ah, Viktor Orban! - No-no, Bucharest

(#5522) Georgexy_hun


Georgexy_hun
tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy firmware frisstés közben behalt a szinte vadiúj Seagate 750-es winyóm.
2,5"-os Momentus 7200 RPM-es és egy Dell XPS-ben volt.
Tele volt adattal. Valószínűleg le tudom garanciáztatni de az adatokat bukom, ha cserélik.
Előtte szeretném menteni valahogy ami rajta volt.
Mechanikusan minden rendben van vele csak Az FW szállt el.
Ötlete van valakinek?

Köszi

Üdv.
Georgexy

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#5523) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Sziasztok!

Van egy WD My Book 500 GB (5000AAV) külső USB-s vinyóm. FAT32 fájlrendszerbe van sajnos, és szerintem ez is okozta a következőt:

Egy régebbi videót szerettem volna megnézni, de helyette szétesett a kép, és elkezdett zenét lejátszani a vinyón máshol található könyvtárakból. Kérdés miért?
Rányomtam egy lemezellenőrzést, és alapból be volt pipálva a "fájlrendszer hibáinak automatikus javítása". Ezt végigfuttatta, és most nem férek hozzá a képeimhez, és rengeteg adathoz. Könyvtárakat nem ismer fel, és csak annyit ír rájuk hogy FÁJL, illetve az összes 32 KB méretű, ami biztos nemigaz. A merevlemezen ugyanannyi a foglalt hely, csak nem tudok hozzá férni.

Valami ötlet?

(#5524) liksoft válasza Georgexy_hun (#5522) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Csak adatmentéses cég ha ott már vissza lett fejtve megfelelő mélységig ennek a szériának a firmware-e. Ugyanis cserére szorul, és ez széria és hibafüggő.

Nem lesz olcsó, ha sikerül.

Utána meg minek gariztatni?

Magánkérdés: Minek próbáltad cserélni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5525) liksoft válasza Brian_RL (#5523) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A képekhez RAW recovery programokat próbálhatsz. Sajnos a CHKDSK adatgyilkosként visszavonhatatlan változásokat okoz a partíció adminisztrációjában. Így név és adminisztráció alapján már esélytelen a mentés.

A CHKDSK rejtett könyvtárba teszi az általa talált adatokat. Ott még megnézheted mit talált, de írni, módosítani TILOS a drive-on, ha bármilyen adatot szeretnél még róla.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5526) Georgexy_hun


Georgexy_hun
tag

Mert volt hozzá letölthető a Dell honlapján.
Frissítettem már ezerszer dvd-olvasón, gépeken BIOS-t Videókártyákon BIOS-t.
Ez az első, hogy kicseszett velem.

Samsung Galaxy S23 Ultra- Dell XPS 17 L702X - MSI X470 Gaming Plus Max - AMD Ryzen9 3900X - Nvidia RTX 2060 Super - 32 Gb DDR4

(#5527) liksoft válasza Georgexy_hun (#5526) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK. Nem vagy egyedül. Mindaddig míg funkcionálisan nincs gond, nem célszerű frissíteni. DVD esetében leginkább a lemezkódok miatt célszerű időnként. De a HDD szerelt egész, ha nincs baj vele, nem fog többet adni a csere.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5528) gep29


gep29
csendes tag

Szia !
Van egy WD 160GB Blue Caviar WD1600 vinyóm. Lassulás problémák voltak a gépnél aztán egyszer csak nem bootolt be. A szervizben azt mondták nem is pörög fel. Hogy lehetne erről adatot leszedni ?
Előre is kösz a választ.

Nem vagyok magamnál. Kérem hagyjon üzenetet.

(#5529) liksoft válasza gep29 (#5528) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Adatmentéses cégnél. Valamilyen HW hibája van. Lehet elektronikus és mechanikus is, így a megoldást nem tudom innen adni.

A panelcsere a sok változat miatt kockázatos lehet, ezért nem ajánlom. A mechanika meg nem otthoni feladat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5530) gep29 válasza liksoft (#5529) üzenetére


gep29
csendes tag

Köszönöm.
Esetleg konkrét céget tudsz ajánlani erre a célra ?

Nem vagyok magamnál. Kérem hagyjon üzenetet.

(#5531) liksoft válasza gep29 (#5530) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Bocsi, de erre had ne én válaszoljak. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5532) mutyi válasza gep29 (#5530) üzenetére


mutyi
őstag

Szerintem priviben megkeresed és akkor segít cég ügyben is :)

(#5533) Brian_RL válasza liksoft (#5525) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Értem! Köszi szépen. Még megpróbálok egy Photo Rescue progit, aztán ha az se segít akkor kuka.

(#5534) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Sziasztok!

Problémám a következő lenne:

Sima 20 GB-os Maxtor pata meghajtóról kéne képeket kimentenem. 1 napja még több mappát láttam rajta és sikerült 350 képet mentenem, de mai napon már nem tudok róla bootolni és nem is látja az USB-s SATA/IDE converterem. Csak annyit, hogy 3 partíció van és 1-2 majd csak üres mappát

Nem ad információt, rendszerleíró adattábla sem látszik és nem is kommunikál a HDD.

Ötlet lenne valakinek esetleg? :F

Előre is köszi!

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#5535) liksoft válasza 용 Bob (#5534) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Pontos típus? Hibajelenség? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5536) 용 Bob válasza liksoft (#5535) üzenetére


용 Bob
senior tag

Maxtor 2B020H1 a pontos típus, valamint 18,6 GB méretű.

Bad sectorok vannak rajta. HDD regenerátorral már egyszer sikerült végigtapogatni. A partíciókat látom (3 db), de nem mindig. Mostanában egyre gyakrabban nem látni.

Azt szerettem volna csinálni, hogy leformázom, hogy elérhetővé tegyem a winchestert, de azt sem engedi.

Valamint formázás elején ezt az üzenetet dobja egyből RPC kiszolgáló nem érhető el

Nem tudom mennyire volt rossz ötlet a formázás, de az lett volna vele a célom, hogy láhatóvá tegyem GetBack Data számára pl. de így ebben az állapotban, nincs lövésem sem, hogy milyen eszközzel tudnám elérni a, látni a partíciók adatait.

ui.: A partíció láthatóságához utólag még annyi, hogy rájuk tudok kattintani, de nem látok bennük semmi adatot, sem mappákat

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#5537) liksoft válasza 용 Bob (#5536) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az nagyon öreg, elkopott, elhasználódott. A formázás meg rossz ötlet. Nagyon. Mentendő drive-ra NEM írunk! Így a Regenerátor is rossz ötlet. Nagyon!

A GDB meg nem partíciót kezel, hanem drive-ot. Így felesleges formázni.

Ha annyit nem ér meg, hogy adatmentéses szakembert megkeress, akkor GDB. Viszont kérdéses, a drive meddig bírja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5538) 용 Bob válasza liksoft (#5537) üzenetére


용 Bob
senior tag

Első körben olvastattam be bad sectorok végett, valamint leszedttem manuálisan a még látható képeket. Ezután próbáltam meg a regenerátort csak, mint drasztikusabb eszközt. És HDDreg-el is csak olvastattam.

Nem az enyém a HDD, csak megkértek, hogy próbáljam menteni a menthetőt. Megkérdezem tulajt, hogy le akarja-e szedetni a bent ragadt képeket, szakember segítségével. Ezt már ő fogja eldönteni.

Mindenesetre köszönöm a gyors választ! :R

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#5539) liksoft válasza 용 Bob (#5538) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szívesen. A mentés ilyenkor mindig olyan, hogy ahol jó, azt a felületet kezdi menteni az ember, és az egyre hibásabb felé megy. Vagyis a drive darabokban másolódik át egy fizikai kópiába, és később áll össze az elérhető felület. Ez már másik drive, így ez olvasható, manipulálható, hogy minél több adat jöjjön le róla. Ha kell, alkatrész cseréjével. Ezért írtam a szakembert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5540) worosw


worosw
csendes tag

Szia Liksoft,

szeretném én is a segítségedet/tanácsodat kérni a problémámmal kapcsolatban, ami a következő:
Van nekem egy samsung story station típusú 1 TB-os HDD, amire a minap miközben írtam, lefagyott a gépem. Restart után gondolom nem kell részletezni, mi történt: a HDD olvashatatlan lett, a windows nem formatált lemeznek látja. Fizikai sérülés (értem ezalatt ütés, stb) nem történt.
Természetesen rögrön megpróbáltam pár recovery programot ráereszteni a HDDre, és félnapos fésülések után gyakorlatilag kifogástalanul meg is jelenítették a lemez tartalmát, sőt képes voltam lementeni mindent, amit akartam. A gond viszont az, hogy gyakorlatilag az összes file, amit lementettem (a legontosabbak a képeim és pár családi videó), sérült, használhatatlan, ami eléggé meglepett, mert párszor már használtam ezeket a programokat törölt fileok visszanyerésére, és akkor tökéeletesen működött a dolog, igaz, a HDDn akkor nem volt filerendszer sérülés...
Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben van e még valamiféle esély a fileok megmentésére, esetleg elképzelhető e, hogy más recovery program jól menti le a fileokat, esetleg létezik e valamilyen szoftver, ami ezeket a lementett fileokat helyrehozza? Vagy itt már annyira megsérült valami, hogy esélytelen a dolog?

Nagyon szépen köszi a választ előre is!

(#5541) szrudi


szrudi
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos úgyfest meghalt egy vinyóm.

Adatai:
WesternDigital 250GB 2.5" WD2500BEVT
S/N: WX41A7076552

Ez történt:
A gépen futott az OS, de épp nem volt használatban a gép. Mikor újra használtam volna, kimerevedett kép fogadott, a rendszer nem reagált semmire, így kikapcsoltam. Azóta bekapcsoláskor a vinyó nem túl biztató hangot ad, nem pörög fel, csak zúg, abba hagyja, újra zúg és így próbálkozik tovább.

Így hangzik mindez:
https://dl.dropbox.com/u/5889777/data-2012-7-22-22-23-36.3gp

Van esély rá, hogy valami emberibb összegért, adatokat tud valaki kinyerni róla?

Köszi, Rudi

[ Szerkesztve ]

(#5542) liksoft válasza worosw (#5540) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A kérdés az, mit és hogyan csináltál. A pontos leírás nélkülözhetetlen. Ha a mentendő lemezt érintetlenül hagytad, vagyis nem írtál rá (nem volt partícionálás, formattálás, nem erre mentettél), akkor van esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5543) liksoft válasza szrudi (#5541) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sajnos a 3gp formátum nem az én asztalom. Igazán szégyellem, de max mp3 amit régi, öreg gépeimen meg tudok hallgatni.

Valószínűleg egyébként vagy letapadt, vagy megszorulhatott a mechanika. Ehhez tiszta teres mentéses környezet illik, meg szerszám és tudás/gyakorlat. A felületi sérülések miatt így is kérdéses mit lehet csinálni vele. Nem az olcsóbb mentés szokott lenni. Ritka az elektronikai oldalon a gond a mai drive-oknál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5544) worosw válasza liksoft (#5542) üzenetére


worosw
csendes tag

Liksoft,

köszi a választ, igazából küzönböző recovery prgramok futtatásán kívül az égvilágon semmit nem csináltam vele, tudom, hogy az ilyenkor tilos, szóval mióta írás közben lefagyott a gép, nem történt formatálás, partícionálás, és ha ezek a recovery programok nem írnak a HDDre (márpedig ha jól tudom, nem), akkor írás sem. Egyébként a filerendszer a HDDn exFat volt, ha ez számít valamit.
Szóval a lényeg az, hogy nálam nem is a fileok kimentése a gond, hanem, hogy a kimentett fileok használhatatlanok.
Azt szeretném kérdezni, hogy tudnál e tanácsot adni, mivel próbálkozhatnék még, vagy innentől már tényleg csak profi cégek tudnak segíteni rajta, amennyiben tudnak?

(#5545) liksoft válasza worosw (#5544) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A programok hibásan kezelhetik az exFAT rendszert. Így nem az adatokkal, hanem a mentéssel van gond, hiszen a tartalmuk nem az eredeti. Innen távolról más ötletem nincs. Vagyis más program lehet a kulcs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5546) szrudi válasza liksoft (#5543) üzenetére


szrudi
csendes tag

Bocsi igazad van, csak a telefon ebben a hülye formátumban tolta ki magából.

Itt egy mp3 is:
https://dl.dropbox.com/u/5889777/data-2012-7-22-22-23-36.mp3

Tiszta teres móka gondolom nem pár tízezernél kezdődik :(

Valami nagyon házilagos módszer nincs ami mondjuk több mint 10% esélyt ad az adatok lemásolására? Sajnos vagy inkább szerencsére nem olyan adatok, hogy sokat ráköltenék, de ha lenne valami ami megpróbálható..... Mondjuk garanciális a vinyó, lehet inkább annak kéne "örülni" és kérni egy újat helyette..

Köszi a segítséget

(#5547) liksoft válasza szrudi (#5546) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, ez 85% eséllyel tapadt lehet. Bontás nélkül nincs tovább, azzal gari ugrik. Valamint nem 10-20e a sikeres mentés díja.

Fájó szívvel inkább a garanciát tudom ajánlani. "Zseb barátabb".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5548) szrudi válasza liksoft (#5547) üzenetére


szrudi
csendes tag

Sajnos ettől tartottam a hangja alapján :-/

Köszi még egyszer!

(#5549) Adikosa


Adikosa
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a laptopom indításkor smart failure-t írt ki. Külső rack-el usb-n hozzákötöttem a vinyót egy másik géphez, ami a partíciókat mutatja ugyan, de sajnos formázni akarná őket. Get data back-el próbáltam helyrehozni, de azt írta ki hogy nem található ntfs fájlrendszer. Érdekes módon ha tv-hez kötöm, az simán olvassa a merevlemezt és meg tudom nyitni a mappákat, fájlokat. Van valami mód hogy a gépen is láthatóvá váljanak és le tudjam menteni az adatokat?

(#5550) liksoft válasza Adikosa (#5549) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mi van ha FAT32-es és nem NTFS? Másik GDB tartozik hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.