Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) gerlaip


gerlaip
addikt

Szia liksoft!

A segítségedet szeretném kérni. A barátnőm kezdi felfedezni az informatika világát, és közben sikerült az adattároló winyómat leformáznia. Getdataback-kel visszahoztam az adatokat, de sajnos az xls excel fájlokat nem találja, csak a doc, mp3, avi és jpg/bmp fájlokat. Az excel fájlok között lenne egy-kettő amely egy 10 órás munkától megmentene.

Mit tehetek az elveszett excel fájlok érdekében?

lámavakond

(#5102) liksoft válasza gerlaip (#5101) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Raw recovery, ha GDB nem segít. Gondolom a format során törölte (felülírta) a file-ok nevét, és így a tárolási helyet is. Olyannal tudsz továbbmenni ami nem nézi a neveket, csak tartalom alapján próbál menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5103) rrbtincy válasza liksoft (#5100) üzenetére


rrbtincy
csendes tag

A HDSentinel sem látja. A GetDataBack programot is próbáltam, de semmi. Ha rákötöm bármire, akkor fura hangot ad bekapcsolásnál. A típusa Samsung HX-MU050DC

(#5104) liksoft válasza rrbtincy (#5103) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor marad a szakember. Ez már nem az otthoni tuning kategóriája. Valószínűleg a mechanikán belül lesz gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5105) rrbtincy válasza liksoft (#5104) üzenetére


rrbtincy
csendes tag

Köszönöm a választ, esetleg szakembert tudsz ajánlani? Vagy a samsungon keresztül próbálkozzak?

(#5106) liksoft válasza rrbtincy (#5105) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A gyári vonal nem megy adatmentésre. Ott csak garancia van. A garancia meg ugrik, ha mentés során bontják a drive-ot. Ráadásul azon felül is kell fizetni, nem is keveset.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5107) föccer válasza liksoft (#5106) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaj de finoman fogalmaztál :)

rrbtincy: Keresd meg privátban őt. Jó szakember, korrekten, gyorsan és nem túl drágán dolgozik. Csak ajánlani tudom. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5108) gerlaip válasza liksoft (#5102) üzenetére


gerlaip
addikt

Köszönöm a segítséget! Így van, ahogy írtad. Megpróbálom ezzel a Raw recoveryvel.

lámavakond

(#5109) fatallerror


fatallerror
addikt

vészhelyzet, bocs h ide is bemásolom

don't tell me what i can't do!

(#5110) föccer válasza fatallerror (#5109) üzenetére


föccer
nagyúr

Első körben simán meg lehet próbálni a TC-vel lemásolni az adatokat. Ha az akadozik, megáll, akkor pedig felkeresni egy szakembert, mert ez gyanúsan fizikai hibás lesz.

Ha ténylegesen pótolhatatlan, és fontos adatok vannak rajta, akkor már most irány adatmentős cég. Az is könnyen lehet, hogy fejletapadás volt, és most a felszakított fejegység végig karistolja a felületet. Ez esetben gyakorlatilag minden egyes bekapcsolás és működéssel töltött másodperc rontja az adatmentés esélyét.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5111) liksoft válasza fatallerror (#5109) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tápellátás igazítása, azonnali mentés. Ahogy Föccer írta, ha gázos, akkor szakemberhez vele.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5112) fatallerror válasza föccer (#5110) üzenetére


fatallerror
addikt

ops itt elfelejtettem reagálni, köszike :] kb 40 perc alatt átment a 145 giga tc-vel, most 353 szektorhibánál jár a picike, majd meghal : D aztán lehet hetekig húzza majd : D
hibátlanul és gyorsan átmásolt mindent : ]
köszönöm segítségeket :R

don't tell me what i can't do!

(#5113) föccer válasza fatallerror (#5112) üzenetére


föccer
nagyúr

Öröm bódottág :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5114) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Üdvözlet Mindenkinek!
Ilyen esetben mit lehet tenni:
ha egy pendrive a Hard Disk Sentinel szerint kifogástalan állapotban van,csak a fájlrendszere RAW lett,mit lehet vele csinálni,hogy újra jó legyen?
Egyik pillanatról a másikra lett ilyen.
A Windows nem tudja megformázni.

Milyen programot javasoltok?
Lehetőség szerint ingyenes lenne a legjobb.
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#5115) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

+1 kérdés:
ha tökéletesen vírustalanítani szeretnék egy gépet,a HDD-t elég a Windows(jelen esetben Windows 7)formázójával leformázni,vagy ez még nem elégséges?
Már a telepítőlemez formázójára gondoltam.

És erről a HDD-ről lenne szó:
WD 5000AAKS 00V1A0

Illetve azt a szoftvert keresném még hozzá,ami bitről bitre letakarítaná,ha el szeretném adni.
Hogy senki ne tudjon róla semmit visszaállítani.
(Utóbbit kérdeztem már,csak tutira szeretnék menni. :B )
Mi lenne a legjobb hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#5116) föccer válasza Kezdő vagyok (#5114) üzenetére


föccer
nagyúr

Sima flashdrive. Nem érdemes a javításával foglalkozni. Valószínűleg elöregedett. Ha kellenek ról az adatok, akkor ezzel, vagy Get Data Back-el lehet próbálkozni.

A teljes vírusírtásra a leggyorsabb, hogy ha eltávolítod a merevlemezről a partíciót. Természetesen ez teljes és azonnali adatvesztéssel jár. Sőt van egy jobb megoldás is. Fogsz egy 1,5 kg-os hasítófejszét, kiviszed a drivot a hátsó udvarba és nekiugrassz. 5 perc csépelés után tuti nem lesz rajta semmi vírus :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5117) Kezdő vagyok válasza föccer (#5116) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

:DD :DD :DD :DD
Utóbbit elképzeltem vizuálisan.

(#5118) Miki67


Miki67
csendes tag

Szervusztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

A ""D"" meghajtómon lévő fájlokat nem tudom megnyitni.Van olyan amit meg tudok nyitni,van amit nem.Amit nem tudok megnyitni, fájloknál a méretét ki írja és ha miniatűr nézetbe váltok akkor látszik is egy pár kép ami a mappában van.
Előtte egy vírust szedhettem fel.Sok sok ablakot nyitott meg nekem ha bekapcsoltam a gépet
rendszerproblémára hivatkozva.Újratelepítettem a gépet "C" meghajtóra amin korábban is volt.Bootoláskor a "D"meghajtómat üresnek látta."C" meghajtómra újra telepítettem az XP-t.,majd újraindításkor konzisztenciát futtatott le többször is.Ezek után jelentkezett a fent említett problémám.Hogyan tudnám megnyitni a "D" meghajtón lévő fájlokat mind az összest?

Előre is nagyon szépen megköszönném a segítséget.

Üdv

Miki

(#5119) LeC


LeC
addikt

Kis segítséget szeretnék kérni.
Lenne egy bad sectoros WD1500ADFD régi raptor vinyóm.

Sajnos egyik napról a másikra eltünt róla a partició, nem tudta betölteni a windowst, az elején kell legyen egy rossz szektornak, mert csak annak az olvasásával szenvedett a fej.

Próbáltam visszahozni az életbe testdisk-el, hogy ismét lássa a particiót. Érzékeli a régit, viszont invalidnak írja. És már mind a basic mind a backup boot sector bad statuszban van mostanra...

Szóval RAW particiónak ismeri fel a windows, és az istennek se tudom visszarakni rá az ntfs-t.

Ha erre lenne vmi mentőötlet, hogy vhogy ntfs-re visszavarázsolni, azt nagyon megköszönném.
TestDisk-en kivül vmi más használható partició javító progi?

De ha nem, akkor lehet adatmentés lesz a vége.

Jelenleg megy az easy recovery dehát nem túl biztató amiket talál :(
ilyen *.dbf és egyéb ismeretlen fájlokat talál meg...
Lehet inkább gdb-el kéne próbálkozzak?

Szóval összegezve:
-bios látja
-win látja
-raw particiónak ismeri fel
-easy recovery visszament vmit (jelenleg az megy már egy órája) de nem túl biztató amiket talál.

Ha adatmentésre kerülne a sor mire számíthatok?
kb mennyibe kerülne, és megoldható-e?

Segítséget előre is köszönöm :R

üdv:
LeC

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#5120) liksoft válasza Miki67 (#5118) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A vírus miatt több variáció (sérülés) történhetett. A CHKDSK nem túl jó ötlet, mert vasalja amit ír, és ha hibásan detektál valamit, akkor hibásan is fog javítani. Innen nincs visszaút a nevekhez. Két utat tudok javasolni.
1. Get Data Back program.
2. RAW recovery.
Mindkettőt kiveséztük, a kereső segítségével sok ötletet kaphatsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5121) liksoft válasza LeC (#5119) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Valószínűleg az íróáramkör ment tönkre. Ilyenkor minden javítás (írás) újabb hibát okoz, vagyis egyre rosszabb állapotú a drive. Igen, a GDB jó ötlet.

A belefektetett munkától függ. Lehetetlen ilyen távolról mondani bármit is ilyen állapotú drive-ra. Lehet 1-2 órai munka, de akár több nap is rámehet. Volt olyan WD amit a kollégám 6 hét alatt mentett le. Lehetetlen volt találni hozzá szériaazonos alkatrészt, és a sajátját csak ennyire lehetett feléleszteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5122) Miki67 válasza liksoft (#5121) üzenetére


Miki67
csendes tag

Szervusz!

Köszönöm szépen az információt.

Üdv

Miki

(#5123) plaschil


plaschil
aktív tag

Hű lehet nagy a baj.
Partiton magic-cel próbáltam csökkenteni a C meghajtó méretén. Sikerült. Aztán ezt hozzácsapni a D meghajtóhoz. Nem sikerült.
Lassan csinálta a progi, aztán egyszer csak kikapcsolt a képernyő (notival csináltam), hát mondom nem baj, biztos az energiagazd. séma. Aztán már csak azt vettem észre hogy egy ideje nem dolgozik a vinyó sem. Hozzáértem a bill-hez, elkezdte megint csinálni... gondolom elaludt... de hogy (?)
Aztán megint elaludt... na aztán már nem csinált semmit a vinyón... csak a kikapcsolt képernyő... no kikapcsoltam, vissza be, aztán missing operating system. De ezt mégis hogy sikerült összehozni a proginak nem értem. Itt már nem kellett volna hozzányúlnia a C-hez csak az "unallocated" részt hozzácsapni a D-hez. Nem?

Más: azóta muszáj voltam új OS-t feltenni a C-re. Szóval a D-n voltak adatok ami nem ártana ha meglenne sulihoz meg sok sok kép stb.
Nem halok bele ha nem lesz meg semmi, mert van egy 11.30.-ai mentésem külső vinyón, de nincs mindenről, és fáj már gondolkodni azon, hogy vajon mi veszhetett el.

Most partition magic-kel (ismét) megpartícionáltam hogy get data back-kel tudjak keresni valamit rajta. Jóvanezígy vagy hagyjam a csudába?

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#5124) liksoft válasza plaschil (#5123) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tanulásnak jó, még lehet is belőle valami. Viszont a C:-n kívül másik területre írni (ahonnan szeretnél menteni), nagyon nem volt bölcs dolog. Majd meglátod mi lesz belőle, de tartok tőle a kimazsolászása több idő lesz, mint a mentést felújítani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5125) plaschil válasza liksoft (#5124) üzenetére


plaschil
aktív tag

A C-n kívül nem is mentettem sehová. Tehát amiről szó van az egy 403GB-os partíció. Ezzel annyit csináltam, hogy megpartícionáltam mert unallocated volt, nem is látta a win 7 se. Partícionálás után látja a win, persze üresnek, így keresek most rajta, tehát oda nem telepítettem/másoltam semmit.
Itt mire állítsam keresés előtt a GDB-et?
Az 1.-vel (i don't know) szempillantás alatt végzett, nem is talált semmit.

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#5126) plaschil válasza plaschil (#5125) üzenetére


plaschil
aktív tag

Azt hiszem, hogy most a 3. vagy a 4. beállítást választottam a kereséshez (nem emlékszem már) :B

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#5127) liksoft válasza plaschil (#5125) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, de a partícionálás során felülírod nagy valószínűséggel a régi könyvtárait! Minél több töredék marad meg a régiből (és nem csináljuk újra, mert a rendszer nem látja - attól a mentőprogi igen !!! ), annál többet kapsz vissza!

Hány helyen és hány fórumon, tanórán, előadáson kell még elmondani, leírni, népszerűsíteni:

SÉRÜLT DRIVE-ra NEM ÍRUNK! Mert az töröl ottani információkat!

A statisztika alapján 10-ből 2 esetben alapvetőt, a maradék 7,8-ben innen csak részleges mentés lehet, és 10-böl a maradék 0,2 az ami teljes mentés lehet még ilyenkor.

A legfontosabb, hogy először gondolkodunk azon, amit szeretnénk csinálni, mit tesz. Csak akkor szabad meglépni, ha TUTIRA nem okoz gondot, és vissza is fordítható!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5128) liksoft válasza plaschil (#5126) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ilyen NINCS, hogy nem emlékszem. Akkor fel kell írni. Az operáló orvos sem fog emlékezni, hogy a szikét kivette-e?

Most ütött szíven, hogy csak a C:-re mentettél amit felülinstalláltál, vagy én nem értem mit szeretnél mondani? Nekem egyre kuszább.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5129) plaschil válasza liksoft (#5128) üzenetére


plaschil
aktív tag

Volt C és D meghajtóm. Egyik 80GB (ezen volt a rendszer) másik 403GB (ezen voltak olyan dolgok amit vissza akarok most állítani).
80-asból csináltam 70-est, másikhoz hozzá akartam tenni ezt a 10GB-ot, nem sikerült. Mivel nem látta az OS-t a gép reboot-kor (missing operating system), ezért muszáj voltam feltenni egy új rendszert C-re. Tehát csak C-t formáztam. De innen nem kellenek adatok. Eközben D-vel semmit nem csináltam. Mikor feltettem a win-t, partícionáltam D-t, hogy tudjak rajta keresni GDB-el. Ennyit csináltam. Nem tudtam hogy partícionáláskor (nem formázás) IS felülírja a fizikailag meglévő adatot a vinyón.

"Az operáló orvos sem fog emlékezni, hogy a szikét kivette-e?"
Ahogy néhány példa mutatja, vannak páran.

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#5130) föccer válasza plaschil (#5129) üzenetére


föccer
nagyúr

Tehát 1 fizikai hdd volt 2 részre partícionálva. Attól még, hogy az egyik partíción dolgozol (másolsz, rendszert telepítesz) atól még lehet,h igy a mentendő területen is dolgozol, ezzel véglegesen felülírva az ott lévő információkat, adatokat.

Amikor arról van szó, hogy a mentendő lemezre tilos bármiféle írási művelet, akkor az azt jelenti, hogy a teljes lemezre (fizikailag az egészre) én nem csak bizonyos partícióira vonatkozik. És ilyen szempontból a lemezműveletek kiemelt fontossággal bírnak. Ilyenek pl a formázás, vagy a partíciók méretének változtatása.

Röviden: ha vissza szeretnéd nyerni az adatokat, akkor az olvasáson kívül semmit sem szabad csinálni.

Ha egy sima windows nem látja a kötetet, attól még az adatok rajta vannak a felületen, csak az OS nem tudja értelmezni az onnan kiolvasott adatokat és ezért mint formázatlan területet jelenít meg.Ha te ezt a területet megformázod, azzal az OS számára "értelmezhetővé" teszed, a régi adatok teljes felül írásával.

Szóval jó eséllyel lőttek az eredeti adatoknak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5131) liksoft válasza plaschil (#5129) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A CSAK particionálás az NTFS-t nem írja felül, ezt jól tudod. Akkor nincs ilyen gond. Viszont a két partíció összevonása esetén a második nagyot az elsőhöz hozzácsúsztatja, vagyis az egészet pár szektorral előrébb másolja. Ez megszakíthatatlan folyamat, ha megszakad, akkor nagyon kérdéses melyik partíció milyen állapotáról lehet egyáltalán valamit leszedni. Az egészet elcseszi. Ilyenkor szoktak RAW recovery-t készíteni.

Ha van pár napos mentésed, akkor könyveld el a veszteséget, örülj annak, hogy nincs nagyobb, és felejtsd el a mentést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5132) plaschil válasza liksoft (#5131) üzenetére


plaschil
aktív tag

Mindent sikerült visszaállítanom. 275GB-nyi adatot. Már le is mentettem egy külső vinyóra. GDB for NTFS 4.25-tel csináltam.
föccer:
"Ha egy sima windows nem látja a kötetet, attól még az adatok rajta vannak a felületen, csak az OS nem tudja értelmezni az onnan kiolvasott adatokat és ezért mint formázatlan területet jelenít meg"

Sajátgépben ekem sehogy sem jelenítette meg. Egyedül a "Számítógép-kezelés -> lemezkezelésben" jelenítette meg mint partícionálatlan részt.

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#5133) liksoft válasza plaschil (#5132) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Tartalmi ellenőrzést is csináltál? Minden megnyílik rendesen? Mert itt szokott hibázni, hacsak nem nagy mákod van, és az elején, vagy a legvégén fagyott be. Akkor lehet esélyed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5134) plaschil válasza liksoft (#5133) üzenetére


plaschil
aktív tag

Nos sikerült végre megnéznem a fájlokat, a 275GB-ból 45GB-nyi *.iso fájl sérült, nem tudtam bemountolni sem, illetve igen, csak sérült volt. A többi rendben van. :K

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#5135) liksoft válasza plaschil (#5134) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Stimmel. Ott, a határon fagyott be.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5136) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv!

Az én esetem hasonló ehhez #5109[link] annyi különbséggel,hogy laptopomon látom ezt. A kérdésem hogyan tudom arról a vinyóról az adatokat lementeni? Amennyiben mégis sikerül,pl a játékok,mentések ugyan úgy mennek tovább mintha misem történt volna,vagy újra kell őket telepíteni stb. Kérném a tanácsokat szájbarágósan,ez az első alkalom hogy ilyet kell csinálnom.Köszönöm a segítséget.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#5137) liksoft válasza Dan-szan (#5136) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha a laptopon USB-re csinálsz file szintű mentést, akkor újra kell installálni mindent. Ha viszont kiveszed és fizikai másolatot készítesz, akkor van esély a folytatásra. USB-re is lehet néha fizikai másolatot tenni, de ez környezetfüggő.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5138) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

Remelem jo helyre irok...kerlek iranyitsatok at a megfelelo topikba ha nem.

Soha nem volt meg ilyen bajom, es nem tudom mi tevo legyek, lehet-e valamit tenni.

3 vinyo van a gepemben, ebbol a 2 nagyobbrol amiken szinte csak filmeket taroltam (2TB es 1.5TB) eltunt egy aramszunet utan (valoszinu hogy ez volt a felelos) ezekrol az vinyokrol az osszes video fajl. Vagyis az osszes filmem. Illetve nem, mert a sok-sok filmbol osszesen maradt talan 2-3 osszesen. Ez felul a letolteseim is eltuntek. De a konyvtarszerkezete megmaradt mindennek. Rengeteg konyvtar, tok uresen ott all. A vinyo latszolag mukodik, mas tipusu fajlok elerhetoek, bar igazabol ezen felul csak par xls fajl volt fent ezeken a vinyokon, azok megmaradtak.

Minek hivjak ezt? Mi tortent? Van megoldas? Az aramszunet a felelos erte? (tegnapelott este meg fudtam fimezni, tegnap este mar nem voltak filmjeim es napkozben volt egy aramszunetem, semmi mas rendkivuli/varatlan nem tortent, ezert gondolom, hogy az aramszunet volt a ludas)

A tapom jo, Corsair VX-450 [link](agyon volt dicserve), a vinyok relative ujak (1-2 evesek), nem ertem mi tortent....

Tudtok segiteni?

Elore is nagyon koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#5139) Dan-szan válasza liksoft (#5137) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Szia!

Közben eszembe jutott megoldásnak,hogy átmásolom hálózaton keresztül az asztali gép vinyójára,két partició van,gondolom a rendszert azt nem csak a másik tartalmát lehetne :U .Ez működhet? Illetve a vinyó "megmentésére" nincs semmiféle megoldás? Pont most vannak elszállva az árak :O

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#5140) liksoft válasza Dan-szan (#5139) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sem a pontos hibát, sem a lehetőségeidet nem ismerem. Így nehéz bármit is mondani. Az viszont jó, ha fontossági sorrendben van biztonsági másolatod. Jó kiindulási alap.

Klónozni a mentés után is ráérsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5141) liksoft válasza kulfoldi (#5138) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem vírus esetleg? Érdekes, hogy csak a videók tűntek el. Get Data Back mit mond rá?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5142) cut


cut
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lehet?
Tegnap este elszállt a windowsom, kevés a hely és memoria hibára hivatkozva.
Elinditott valami fixálo progit. De nem is ez a bajom, (mert max ujra rakom)
Viszont több winyom tartalma eltünt. A win látja és hogy mennyi hely van rajta stb.(másik windows alatt)
De a mappákat és a fileokat nem látom. És elég fontos adatok vannak rajta.
Mit javasolnátok?

üdv: Cut

134 piros pötty :)

(#5143) liksoft válasza cut (#5142) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Lehet.

Get Data Back. (Esetleg nem betűjelet kell adni nekik?)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5144) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdvözlet.

Az érdekelne, hogy van-e adatmentési lehetőség microSD kártyára.

Tegnap még működött, de ma már azt mondja a Win, hogy használat előtt meg kell formázni.

Lövésem sincs, hogy mi lehet a baja. MP4 lejátszóban volt memóriaként használva, azon keresztül történt az írás/olvasás is, mint USB háttértár.

Tudok én ezzel itthon bármit is kezdeni, hogy visszanyerjem az adatokat?

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5145) Jester01 válasza TESCO-Zsömle (#5144) üzenetére


Jester01
veterán

Első kérdés, hogy blokk szinten lehet-e még olvasni, és nulla byteokon kívül mást is.

Jester

(#5146) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#5144) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A Get Data Back megfelelő verziója mit mond rá? Mit kellene menteni? Image file készíthető belőle?

Vigyázat, írni rá tilos!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5147) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#5146) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv.

Bocsánat, hogy csak most írok, de ma jutott el hozzám a kártya.

Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy nekem melyik verzió is kéne, unokahugom meg még azt se tudja, mi az a FAT vagy NTFS...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5148) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#5147) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A Partition Manager ennyit mond a kártyáról: Kép

Tudtommal, ha volna ott törölt partíció, vagy nem látható tárterület, annak ott kéne lennie feketével a 12.5MB-os kis cucc mögött, de nincs...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5149) liksoft válasza TESCO-Zsömle (#5148) üzenetére


liksoft
Topikgazda

12,5MB ??? :F Ez már gyanús. olyan mintha a vezérlő halt volna meg, mert ennyire kicsit még nem láttam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5150) TESCO-Zsömle válasza liksoft (#5149) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Gyárilag 4GB-os.

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.