Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) dannyl válasza liksoft (#5350) üzenetére


dannyl
addikt

Igen, biztos, voltak rajta 4Gb-nál nagyobb fájlok is. A testdisk is azt írta alapból, hogy NTFS, bár a problémát nem tudta megoldani :(

(#5352) liksoft válasza dannyl (#5351) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor vagy fényképet mentő kifejezetten erre kihegyezett programot tudok ajánlani, vagy szakembert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5353) dannyl válasza liksoft (#5352) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm szépen. Keresek valami erre alkalmas progit. :R

(#5354) badd


badd
tag

Hello!

Ma reggel az 1,8"os 250gb-os Verbatim merevlemezem úgy gondolta hogy nem akarja magát olvashatóvá tenni. Vagyis bedugom, aztán gondolkozik, majd kiírja a windows hogy használat előtt formázzam, aminek nem örülnék. Aztán egyből ráküldtem a GetDataBack progit. Mivel NTFS fájl rendszereű ezért azt a verziót, de ott egyből a második lépésnél kiírja hogy ilyen fájlrendszert ő bizony nem talált, próbáljam ki a FAT-es verziót. Mondom oké, kipróbálom. Azt is elindítom, második lépésnél szépen dolgozik is, majd másfél óra múlva kiírja, hogy ő bizony ilyen fájlrendszert nem talál, próbáljam meg az NTFS-t...

Valakinek ötlete, hogy mégis hogy tudnám visszanyerni az adatokat a vinyóról? Vagy ha formázom és ugye még semmit nem írok rá, és úgy küldöm rá a programot úgy mint törölt fájl keresése, akkor megtalálja a dolgokat?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#5355) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Én egy Simkártyával kapcsolatban kérdeznék.

Pár hónappal ezelőtt a faterom SIMkártyája megadta magát.Egyik percről a másikra.

El vittem egy pesti helyre és ott mondták,hogy 200 000-ért lementik róla a telefonszámokat.

Ja persze azért ennyire nem fontosak azok a számok,de nagyon jó lenne ha meglennének.Max 30-40 ezerre gondoltunk.

Majd elküldtem Érdre, de ott még csak nem is tudják lementeni a számokat.

Az lenne a kérdésem,hogy ha 200 ezerért le tudják menteni a számokat akkor itthon én nem tudom valahogy megoldani,hogy beolvastassam a kártyát és mentsek róla?

Előre köszönöm a segítséget. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5356) liksoft válasza atti1848 (#5355) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Szerintem nem. Én elkezdtem utána járni régebben, azután úgy döntöttem, a befektetés nagy valószínűséggel 10-15 év alatt talán megtérül. Mára tudom a megkeresések alapján, alábecsültem az időt. Persze lehet, hogy van újabb eszköz meg technika (esetleg biztonsági rés), de ennek már az előzőek ismeretében nem mentem utána.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5357) atti1848 válasza liksoft (#5356) üzenetére


atti1848
senior tag

És ha szétszedném a kártyát?

Mert van egy vodafonos kártyám ami már nem jó és azt szedtem most szét és teljesen annyira,hogy látszik a csipp vagy mi a fene és még a telefon így is beolvassa .

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5358) badd válasza liksoft (#5356) üzenetére


badd
tag

Nekem is tudnál tippet adni? :B

(#5359) atti1848 válasza badd (#5358) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.Én is jártam már így.

Én is féltem leformázni a hdd-t ,de nem lesz más választásod.

Ha van másik hdd akkor nyugodtan formázd le a vincsit, de ne másolj rá semmit.Ha minden megvan futtatsd a megfelelő getDataBack-et és minden vissza fog állítani, még a mappák neve is.

Én is így jártam és muszáj voltam formázni,mert semmi féle particionáló program nem segített, és végül a getDataBack mellett döntöttem és minden hiba nélkül vissza is jött.

ha valami más kérdésed lenne nyugodtan keress, akár privátban is. :Y

Még valami.Míg teljesen nem vagy benne biztos,hogy minden adatod megvan addíg ne másolj a vinyora,mert akkor lehet nem lehet lesz vissza állítani.Úgyhogy gondold végig többször is. :R

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#5360) liksoft válasza atti1848 (#5359) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Formázni? Hátha felülírja az adminisztrációt, az MFT-t? Biztos, hogy jó tanácsot adtál? Miért kell osztani ötleteket amikor nem is ebből a szakmából élsz? Légyszíves ne!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5361) liksoft válasza badd (#5354) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A GDB-t (NTFS ha tudod az volt) ne a gyorsteszttel indítsd, hanem a teljes felületi scan-t engedd rá. Ugyanis ha minimális eltérés van a program által megszokottól, csak ebben az üzemmódban tudja orvosolni. Ha nem használ, akkor vidd adatmentéses szakemberhez, mert más lehet a probléma. Ha a drive fel sem pörög (rátett füllel hallható, bár halkan), csak próbálkozik, akkor ne nyúzd, mert letapadt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5362) badd válasza liksoft (#5361) üzenetére


badd
tag

Sajna már leformáztam... :(((
Most küldöm rá a GDB-t, reménykedek :O

(#5363) badd


badd
tag

Kezdek parázni. Kellett nekem sietni :W

(#5364) liksoft válasza badd (#5363) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mostanra már csak szakembert tudok ajánlani, és tutira nem lehet teljes a mentés! Sőt, sok-sok utómunka, keresés, válogatás várhat rád, ha egyáltalán lesz miből.

Tartok tőle, egy életre sikerült megjegyezni (amit mindenütt írunk), hogy mentendő drive-ra NEM írunk, azt NEM használjuk!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5365) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Az egyik barátom jött egy netbookkal, hogy nem indul el neki, mert nem talál bootolható eszközt. Valószínű, hogy a winyó halt meg benne, mert elég sokat használta ölben illetve buszon... (hiába mondtam neki, de ő azt bizonygatta, hogy egy netbooknak pont ez a lényege...)

A tünet a következő: Bekapcsolás után nem ismeri fel sem a win, sem az ubi, de még a bios sem látja, két különböző gépben sem. Recsegő karistoló han nincs, remélhetőleg így a tányéron sincs fizikai sérülés. valószínű, hogy valami elektronikai gondja van, mert hallhatóan nem pörög fel, kattog szenved, de nem pörög. "Természetesen" fontos adatok voltak rajta, és csak egy helyen... :O

A kérdések:
- A leírtak alapján feltételezhető, hogy menthető a rajta lévő adat?
- Van még valami amit házilag kipróbálhatunk?
- Egy 250Gb WD (2,5') winyóról van szó. Az adatmentés kisebb winyónál drágább?
- Ha nem kell róla minden adat olcsóbb az adatmentés?
- A bevizsgálásért kell fizetni?
- A bevizsgálásnál kiderül, hogy mennyi adat menthető és, hogy ez kb. mennyibe fog kerülni?

A válaszokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#5366) liksoft válasza pocokxx (#5365) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha kattog, de nem pörög fel, akkor letapadt, vagy a rámpa alá szorult a fej. WD esetén legtöbbször először letapad (vagyis a rámpáról lecsúszó fej a lemezen megtapad), majd a motor elindítja, egy-két fejet a karról leszakít (ilyenkor szétkaristolja a felületet), és a fej nélküli kar be fog szorulni a rámpa alá. Ekkor megfeszül a mechanika (ék szerűen fogja a kar a lemezt), és ilyenkor már nem indul. Kattogó jellegű hang hallható, amikor próbálkozik, de érdemi mozgás nincs, csak erőlködés.

Vagyis a drive állapota kritikus szokott lenni, menthetősége kérdéses.

Honlapomon látható a vállalások több formája, el lehet dönteni melyik szimpatikus. Máshol is hasonlóak.

Nem olcsóbb, nem drágább, ugyanannyi munka van vele.

A mechanikával kell küzdeni, teljesen mindegy, hogy egy file, vagy az egész drive. Legalábbis az esetek 95 százalékában.

Szerk: Nem otthoni feladvány, adatmentéses szakembert is megizzaszt időnként!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5367) badd


badd
tag

Első hozzászólásba ki lehetne írni, hogy ki az aki válaszolhat kérdésekben, vagyis pl hogy csak liksoft, és a többiek csak kérdezhetnek, mert én hiszékenyen módomra bedőltem egy tippnek és elvesztettem 250GB-nyi adatot...

Csak tipp a többieknek.

Am most még próbálkozok más programokkal hátha, de mivel a GDB keresés után nem adott ki semmit, így már kezdek lemondani róluk.

(#5368) Sonny C.


Sonny C.
tag

Szia Liksoft!

A következőben szeretném a segítségedet kérni:

Egyik ismerősömnek van egy WD3200AAKS vinyója amin megadta magát az elektronika, nekem meg úgy néz ki, hogy megadta magát a WD3200Ys-s vinyóm, de ezen az elektronika jó. Ha felajánlom neki az elektronikát akkor ez kompatibilis az ő vinyójával? (van egy olyan érzésem, hogy semennyire). Az átszerelése mennyire bonyolult? Ezt is csak szakember tudja megcsinálni?
Nagyon köszönöm a válaszodat!

Csaba

(#5369) liksoft válasza Sonny C. (#5368) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

4-5 csavar legtöbbször TORX 8 mérettel. De mivel a típus sem azonos, nemhogy a széria vagy a gyári szám, így még ronthat is a helyzeten.

Amúgy érdekelne, honnan sikerült megtudni, hogy az egyik elektronika, a másik mechanika hibával rendelkezik?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5370) Sonny C. válasza liksoft (#5369) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszi a gyors választ! Az ismerősöm mondta, hogy neki elektronika kellene. Ezt írta e-mail-ben: "Erre lenne szükségem a külső meghajtómhoz amin számomra fontos dolgok vannak.most nem ismeri fel a pc a dobozt.mondta a szerelő."
Ez a szerelő mondta neki, hogy ezt szerezze be hozzá: Klikk, a sajátomról meg a Sentinel alapján gondolom, hogy a mechanikus része haldoklik: Jelenlegi állapot.
Lehet, hogy rosszul gondolom én is, meg a barátom is persze.
Annyit had kérdezzek meg még, hogy Ti ilyen mentést is vállaltok, hogy elektronikát kell cserélni a vinyón?
Ha bármilyen véleményed van, kérlek ne tartsd magadban, mert Te vagy a szakember! A tanácsot, véleményt természetesen köszönöm!

Csaba

(#5371) föccer válasza Sonny C. (#5370) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, sry, hogy ezt mondom, de én inkább bíznék egy hozzáértő, adatmentő szakember véleményében, mint egy "most nem ismeri fel a pc a dobozt" szerelőnek.... :-/

Az adatmentő cégek között vannak olyanok, akik ingyenesen bevizsgálják a meghajtókat, hogy azoknak milyen az állapotuk és megbecsülik a várható mentési költségeket és az esetleges sikeres mentés valószínűségét. Ha tényleg fontosak azok az adatok, akkor adjátok be egy ilyen céghez.

Ami a te meghajtódat illeti nem biztos, hogy mechanikai hibás lenne. Akkor valószínűleg egyáltalán nem tudnád használni a meghajtót.

Minden esetre én semmiképen nem cserélném le a két megható elektronikáját. Annak a valószínűsége, hogy működik és el tudjátok végezni az adatmentést gyakorlatilag elhanyagolható, szemben azzal, hogy a későbbi adatmentés lehetőségét kockáztassátok, esetleg teljesen lehetetlenné teszitek.

Persze ezt nektek kell mérlegelni. Kísérleteztek otthon "ingyéé", vagy elviszitek szakemberhez, akivel meg tudjátok beszélni az esetleges lehetőségeket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5372) liksoft válasza Sonny C. (#5370) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Idézek a hirdetésből: "PCB Logic Board WD3200AAKS, WD3200AAKS-00SBA0 SATA 320GB Board Only!!!". Nekem ez eléggé egyértelmű.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5373) Sonny C. válasza föccer (#5371) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszi a tanácsot, de én is inkább a szakemberekben bízom, ezért is nem kezdtünk otthon semmi "barkácsolásba"! Nem tudom, hogy mennyire fontosak az adatok az ismerős vinyóján, én mindenesetre továbbítom neki az itteni véleményeket és majd eldönti, hogy mit akar.
Köszi a hozzászólást!

(#5374) Sonny C. válasza liksoft (#5372) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Nekem is egyértelmű volt, de azért biztosabb ezt egy szakembertől hallani! Köszönöm a segítséget!

Csaba

(#5375) oncsi


oncsi
őstag

Szia!

Tanácsot szeretnék kérni.
Barátom Toshiba notijában egy 60-as winyo dolgozik. 2 particióra van osztva. (20/40) XP van rajta. C-n csak a rendszer van, D-n meg minden más. Utóbbi időben kissé belassult, így gondolta, hogy újra rakja az XP-t. Gyári Recovery CD-vel ezt sikerült is neki, de telepítés után vette észre, hogy csak egy 60-as particiója van. GDB látja a fájlokat, de lementés után azok nem olvashatóak. PhotoRec szintén, bár valamivel többet ment meg (max 10%) Sajnos az adatok nagy része családi fénykép, és 3 gyerköc születésétől fogva készültek. Nem igazán pótolhatóak. Meg sok PDF fájl van rajta. A fő a JPG, meg a PDF fájlok visszahozatala lenne, Meg pár XLS
Természetesen mióta elhozta a wincsit, én már nem írtam rá, de azt gondolom, hogy az ő újra telepítése eléggé el is lehetetlenítette a mentését. Szerinted van valami halvány esély a kb 5-10% nál jobb arányú visszaállításra? Vagy kezdje inkább újra forgatni az elmúlt 7 évet?
Köszi előre is a választ :R

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5376) liksoft válasza oncsi (#5375) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha a GDB már nem segít, akkor ott inkább szakember segítségét tudom csak ajánlani. Esélyeket így távolról senki nem tud mondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5377) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Hello.

Lenne egy Samsung SP2004C HDD-m.
Eggyik percről a másikra annyit csinált hogy, bootolásnál felpörög, aztán kattan eggyet és nem tölt be semmit.

Másik gépemben sem látja win7, se XP, se semmi.

Mi lehet a gond? Lenne rajta pár évnyi dokumentáció.

Nyák csere, vagy mivel tudnám megoldani? :( :F

Köszönöm előre is

•°o.OO.o°•

(#5378) föccer válasza AndrisBoy (#5377) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó eséllyel letapadt/megszorult a feje. Ne erőltesd, hanem add be adatmentéssel foglalkozó szakembernek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5379) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Szia liksoft ... és üdv. a többieknek is!

Adatvesztéses gondom támadt, ebben kérnék 1 kis segítséget, mivel a GDB-el sajnos hiába próbálkozom, nem találja meg az eltűnt adatokat.
Általában azonnal a gépemre másolom a telefonnal készített képeket, most időhiány miatt nem tettem és rá is faragtam, ugyanis egy egész mappa eltűnt!! :( Korábban ilyen nem volt ...
Nokia 6700s telefonról, és egy benne lévő 2GB-s memóriakártyáról van szó. (FAT file system)
A telefon menüjében ha bemegyek a fájlkezelőbe, akkor ott a mappa de üres.
A Total Commander pedig ezt látja benne, ha usb-n rákötöm a gépre !! :F :F
A krix-kraxok mellett a fájlok mérete is teljesen nem normális, 2 GB-s kártyáról lévén szó. A dátumok egyenesen viccesek, lévén h olyan évszázadra nyúlnak vissza, amikor nem hogy telefon, de talán még postagalamb sem volt!! :D
Ez egy április havi mappa, és éppen 30-án, vagyis pár napja csináltam egy pár képet a kislányomról egy családi partyn, erre nem eltűnt?!?!
NAGYON jó lenne, ha vkinek lenne ötlete, miként tudnám visszavarázsolni!!
Azóta a kártyával semmit sem csináltam (pl. formázás v. kivétel-visszarakás), csak pár újabb képet, amik szépen benne is vannak a 201205... új mappában, mivel már májusban készültek.

Előre is nagyon köszi!! :R

(#5380) föccer válasza Forza_JUVE (#5379) üzenetére


föccer
nagyúr

A GDB-nek nem erőssége a memóriakártyákról való mentés. Szerintem próbáld meg még pár programmal, amik kifejezetten erre lettek fejlesztve.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5381) AndrisBoy válasza föccer (#5378) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Mi a roszabb eset? :)

•°o.OO.o°•

(#5382) föccer válasza AndrisBoy (#5381) üzenetére


föccer
nagyúr

Leszakad a helyéről az olvasó/író fej, és a kiszabaduló kar végigkaristolja a felületet ezzel gyakorlatilag lehetetlené téve a későbbi mentést. A szakemberek tiszta térben megbontják a driveot és szakszerűen tudják kezelni a dolgokat. Ha csak erőlteted a meghajtót, azzal csak rontasz a helyzeten. Ha "csak" le van tapadva a fej és felszakad, akkor a lemez felpörög, de a kar deformációja miatt végig szántja a felületet és vége a dalnak. Onnan nem lehet menteni.

Inkább gondold végig, hogy mennyit érnek neked a rajta lévő adatok. Forintban. Ha megvan ez az összeg, akkor írd le egy papírra, majd add le a lemezt árajánlatra. Ha az megvan, vedd elő a papírt és vesd össze a két számot, és dönts a megrendelés mellett, vagy ellen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5383) Forza_JUVE válasza föccer (#5382) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

OK, köszi a segítséget!
Időközben sikerült elég jó arányban visszanyernem őket egy PhotoRec nevü cuccal, amit itt olvastam fentebb a fórumban. Már ennek is marhára örülök, de megnézem a Te ajánlásodat is!! :)

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#5384) AndrisBoy válasza föccer (#5382) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

nem a javítás folyamatára irtam hogy mi a roszabb eset, hanem hogy ha nem az a hibajelenség hogy letapad-szorul a fej, akkor mi lehet vele?

Köszönöm a memorizálás-döntés tudás átadását :DDD

•°o.OO.o°•

(#5385) föccer válasza AndrisBoy (#5384) üzenetére


föccer
nagyúr

Így látatlanba csak tippelni lehet. Ennél jobb tippem, ennyi információból nincs. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5386) liksoft válasza AndrisBoy (#5377) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A felületről nem tudja beolvasni amit kéne a működéséhez. Én inkább gyári adatok sérülésére tippelnék. Legtöbbször hibás írás következménye, vagyis fejszerelvény csere, és utána a firmware korrigálása. Nem "konyhai" munka. Keress meg adatmentéses céget, ha az adatok fontosak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5387) liksoft válasza Forza_JUVE (#5383) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ennyi, nem több. Gratulálok a sikerhez, a kártya belseje (FLASH ugye ami a mai kor követelményei szerint ki fogja söpörni a HDD-t :D - én nem hiszem a mai technológia mellett) döglött meg. Ezek ilyenek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5388) liksoft válasza AndrisBoy (#5384) üzenetére


liksoft
Topikgazda

[link] Itt láthatod képeken mi hogyan néz ki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5389) AndrisBoy válasza föccer (#5385) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

:R

•°o.OO.o°•

(#5390) AndrisBoy válasza liksoft (#5388) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Köszi az infót ;)

•°o.OO.o°•

(#5391) sgteam


sgteam
aktív tag

Üdv!!

Van egy "kis" gondom!! Van kettő maxtor hdd egy 80 és egy 120gb-os mind a kettő egyszerre tönkre ment elindulni elindul viszont kattog mint állat, leszedtem a tetejét és az olvasófej semmi mást nem csinál csak ugrál fel-le. Na most a kérdésem az lenne ha vennék két használt maxtor hdd-ét amik szintén 80 és 120gb és át raknám a rossz hdd-ben lévő lemezt a jó hdd-be az tudná nekem olvasni?

olyan adatok vannak rajtuk amik kellenek

segítségeteket előre is köszönöm

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#5392) liksoft válasza sgteam (#5391) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Gratulálok! Kinyitni, és nyitott állapotban elindítani! Ez nem volt okos ötlet. Ezeknél a típusoknál (pontos típust azért adhattál volna, mert van több is) 1mm-re megközelítőleg 4000 sávot ír a fej, a légrés meg ennek tizede, vagyis 1mm-be 40 ezer férne bele. Itt a legkisebb porszem is végzetes hibát okoz. A MAXTOR nem tolerálja, ha a lemezeket piszkálod, utána adatmentéses cég is csak ötszörös áron vállalja, ha egyáltalán vállalja. A fejszerelvénye egyedi, így azt hibátlanból "le kell gyártani" (mechanikai beállítások miatt). Ha ezután bárki elvállalja, az akár egy 10 éves használt autó ára is lehet, amennyiben a mentés sikerül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5393) sgteam válasza liksoft (#5392) üzenetére


sgteam
aktív tag

tehát kuka :(

maxtor diamondmax 9 80gb
sn: y2b7asae
tla: 6y080l0422601
code: yar41bw0

maxtor diamondmax 9 120gb hdd
sn: y3nsjqne
6y120p0132811
code: yar41bw0

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#5394) liksoft válasza sgteam (#5393) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sejtettem, erre a típusra írtam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5395) sgteam válasza sgteam (#5393) üzenetére


sgteam
aktív tag

most már mind1 be adom egy céghez bevizsgálásra hátha nem olyan szörnyű a dolog :P

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#5396) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

WinXP, valami tweakelt verzió, ki van kapcsolva a lomtár mint funkció. Le lett törölve a Dokumentumok mappa tartalma. Easeus-al nézve üresnek látja a Dokumentumok mappát.
Megpróbálom még RAW-ként, hátha, egyéb ötlet?

Köszi

(#5397) liksoft válasza (Bundás) (#5396) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Get Data Back? Vagy szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5398) Ájvi


Ájvi
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már olvastam RAW-os esetek problémamegoldásáról
(Ntfs-ről Raw-ra váltott a wincsi egyik napról a másikra), de nem hozott eredményt.
Azt tudom h. nem elveszett a winyó tehát visszaállítható az NTFS filerendszer.

Most újra segítséget kérek hátha akad aki tud mondani 1 tutit.

Kisebb kérdésem ezen belül: PC bekapcskor (bootoláskor) mindig ellenörzi a rossz hdd konzesztenciáját, (%-ok futnak..) stb. , de sikertelenül.
Ezt ugye sose hagyjam lefutni?

BÁRMILYEN ötletet, hozzászólást, Tapasztalatot szívesen fogadok!

[Ha kell még infó megírom.]
ELŐRE IS KÖSZÖNOM A SEGÍTSÉGETEKET !!! : (

(#5399) liksoft válasza Ájvi (#5398) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mivel a Get Data Back nem segített, és a CHKDSK még ha valamennyire is de lefutott, csak szakember segítségét tudom ajánlani. Lesz ott még valami ami hibázik, és így távolról ez a legtöbb esetben kideríthetetlen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5400) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a külső hdd egyszerűen eltűnt, pontosabban amik rajta voltak dolgok, CrystalDiskmarkot lefuttattam a külső hdd-n és a 4ks tesztnél CRC hibát írt ki.
Vártam egy kicsit és semmi nem tudtam leállítani a progit.Újraindítottam a gépet és azt írja formázatlan a winyó.A winyón családi képek meg sulis munkák vannak.
Egyébként rendesen működik, régebben futtattam le hdd sentieneles öntesztet ott minden okés volt, nem is vittem magammal, fiókban van mindig.

Pendrival jártam már így, gép újraindítása közben húztam ki és ugyanez volt. Az adatok ott voltak és flash memory toolkittel le is lehetett szedni róla.

A kérdésem az lenne hogy van e hozzá hasonló program ami winyóhoz van. Jó lenne azokat a dolgokat leszedni róla mert ott vannak. Mit lehetne tenni?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv: Moonwolf

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.