Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6010) szesz


szesz
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert nekem megállt a tudomány.
Adott egy 1.5Tb-os WD Elements. Kedves barátom elvitte valahova, másolás közben állítólag kirántották az usb kábelt a cuccból. Elképzelhető, hogy lábbeakadás vagy valami, ami miatt rántottak egyet a vinyón.
A jelenség, hogy barátom gépe azóta nem látja a vinyót, ill. érdekes módon a "hardver biztonságos eltávolítása, blabla" látja, hogy van valami a gépen.

Az én gépem sajna nem látja biosból sem:(
Ha bekacsolom és rádugom a tápot elkezd felpörögni a winchester, de pár másodperc és néhány halk kattogás után síri csend. Az usb és táp kábel melletti kis fehér led villog ugyan, de egyébként semmi életjel.

Ugyan garanciális még, de nem látok semmiféle csavart vagy egyebet, amivel szétszedhető a ház, hogy esetleg a vinyót kivegyük. Ha szétfeszítem még a gari is ugrik.

Természetesen elég sok pótolhatatlan fotó (külföldi túrák és utazások) van a vinyón, nagyon jó lenne visszahozni őket.
Ha esetleg van valami garancia arra, hogy egy vezérlőpanel cserével megoldható lenne legalább az adatok lemásolása, akkor a garanciavesztést is bevállalná szerintem a tulajdonos.

Előre is köszi!

Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.