Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59201) kutyek válasza joe979 (#59200) üzenetére


kutyek
senior tag

Ráadásul, mivel nincs benne háttérfény a gomboknak, az antracitszürke alapon grafitszürke feliratok láthatósága... khmm... szuboptimális :(

(#59202) Hauptmann válasza lezso6 (#59192) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én kezdem megszokni ezt a kerek távirányítót.

(#59203) Degeczi válasza Hauptmann (#59202) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem úgy vált be, h a ki-be kapcsolójára ragasztottam egy filctappancsot, mert a fő gondja egyébként az, h az idétlen korong alak és a szimmetrikus gombok miatt jó megvilágítás nélkül még azt sem tudod, hol az eleje.

(#59204) AuraSync válasza joe979 (#59200) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Az enyém is így néz ki azt nincs 2 hónapja, hogy megvettem. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59205) albinolynx


albinolynx
őstag

Sziasztok!

Egy már meglévő rendszert értelmesen lehet árnyékolni telefonból kapott rádióhullámok sugárzása ellen? Genius SP-HF1250 hangsugárzóm van. Amennyiben nem, ezzel egyenértékű árnyékolt asztali párosból mit ajánlanátok? Hangerőre, minőségre nekem megfelel. Egyedül az árnyékolatlansága zavaró. Köszönöm!

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59206) AuraSync válasza albinolynx (#59205) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

"árnyékolatlansága"
Ez mit takar pontosan? Ha hívásod érkezik akkor elkezd pittyegő/zizegő hangot kiadni a hangfal? :F

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59207) albinolynx válasza AuraSync (#59206) üzenetére


albinolynx
őstag

Pontosan, illetve a mobilnet megosztás is meglehetősen sűrűen hallatja a jelenlétét. Ezeket szeretném megszüntetni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#59208) Hauptmann válasza Degeczi (#59203) üzenetére


Hauptmann
addikt

Tehettek volna az aljára valami kis kiemelkedést, hogy jó irányban fogja az ember.

(#59209) Something_


Something_
őstag

Sziasztok, szeretnék vásárolni egy Edifier S351-et, amit TV-hez használnék.
Van arra megoldás, hogyha optikai kábellel használom, akkor a gyári LG Magic Remote távirányítóval lehessen vezérelni a hangot?
Gondolom, hogyha BT-al kapcsolódnék a TV-hez, akkor érezhető minőségvesztés lenne. Ezt jól gondolom vagy simán jó hangja van, ha BT-vel használom? (mert ezt ugye lehet vezérelni TV távirányítóval).
Köszi előre is a segítséget.

(#59210) flash- válasza tibbike01 (#59175) üzenetére


flash-
veterán

értem.
amúgy a genius 5.1( pl Genius SW-HF 5.1)-ekkel mi a gond?
tizen éve nagyon nagyot mentek, itt ph-n is szét voltak dicsérve ezek a nagyobb fadobozos genius 5.1-ek, és eléggé népszerűek voltak tudtommal.. most meg már "nem ajánlott"
azért hangrendszerben nem megy így az idő. nem most tényleg nem kötekedni akarok csak próbálom helyretenni a dolgot magamban:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#59211) AuraSync válasza flash- (#59210) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Gondolom idő közben jött jobb hangminőségű cucc és rájöttek, hogy a híres "fadobozos Géniusz" már nem akkora szám. :)
Amúgy nekem is az volt az első "komolyabb" PC hangszóróm.
Aztán miután meg lett a Logitech Z-2300-am jó messzire elkerültem a Genius cuccokat. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59212) lezso6 válasza AuraSync (#59211) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Z-2300 az egy katasztrófa. :DD

A fadobozos Genius 5.1-ek nem rosszak, mármint ami két utas 4" + 1" szateliteket használ és 8" mélynyomót. Jelenleg a SW-HF5.1 6000 II ilyen, 90-100e körül kapható, szóval nem olcsó és nincs rajta digit bemenet, csak analóg RCA-k.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59213) AuraSync válasza lezso6 (#59212) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Ahhoz képest THX minősítéses volt és iszonyú szép mélyei voltak.
Oké igaz a szatelitek műanyagok voltak azokat én is lecseréltem régi hi-fi hangfalakra. :D
Úgy kellett róla levágnom ollóval aztán tixóval "összehegesztettem" őket júj amikor még kontár voltam régi szép idők. :D

Edifi-dre volt már jelentkező?

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59214) lezso6 válasza AuraSync (#59213) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A THX plecsnyi csak pénz kérdése, a mélyei meg nem voltak szépek, csak huppog, mint az állat, nulla dinamikával. Anno volt ilyenem, a szateliteket kis idő után cseréltem régi retro hifi hangfalakra, amivel sokkal jobb lett, de az Z-2300 szatelit erősítője is egy kalap kaki, gagyi hangminőséggel, szóval az "új" szatelitek messze nem szóltak úgy, mint a saját erősítőjükkel, ami egyébként szintén nem volt valami jó, de a Logitech Z-2300 ezt is sikeresen alulteljesítette. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59215) AuraSync válasza lezso6 (#59214) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

A Genius hangfalai a mai napig megvannak a garázsban és működnek is. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59216) tibbike01 válasza flash- (#59210) üzenetére


tibbike01
őstag

Ma már 2022 végén, blődég lenne régi fadobozos genius 5.1et venni RCAval és kábelezéssel szarakodni tvhez, csak a hajad tépnéd tőle...
TVhez vegyél egy valamire való soudbart, ami összeolvad a TVvel, nem kell külön távirányító, van vezetéknélküli mélysugárzó, beszédhang fícsörök, hangkésleltés beállítás, elbánik minden hangformátummal (netflix, HBO Go, plex...stb bármit megeszik és jól kezeli). A hanja is zseni, főleg az új samsung baroknak, ezek tényleg TVhez, filmekhez készültek.
Én évekig kínlódtam a TV/Film hangokkal és 2 megoldásra jutottam, soundbar vagy Hazimozi erősítő + hangfalak. Minden már csak időpazarlás.

[ Szerkesztve ]

(#59217) Pro!Petya válasza tibbike01 (#59216) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ja, ezt így ahogy van adom! :K
Én meg is lepődtem hogy az Lg magic remote szó nélkül ki be kapcsolja / kezeli a Samsung Q soundbar-t.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#59218) Degeczi válasza Pro!Petya (#59217) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem a távvezérlő kapcsolja-állítja, hanem bármilyen mai TV HDMI vezérlőcsatornán keresztül.

(#59219) PuMbA


PuMbA
titán

Hamarosan jön a 2. menet, de most arra jutottam, hogy ez a hangfal befordítás nálam nem jó, hiába van a leírásban, hogy így kell csinálni :) Ha teljesen előre néznek és nem felém, akkor a színpad szélén még pontosabbak és tisztábban hallhatóak a hangok, tehát nem vesznek el az éterben valamiféle fésűs interferencia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#59220) Pro!Petya válasza Degeczi (#59218) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Értem mit mondasz, de ahhoz akkor is kell a tv távirányítója hogy lehessen kapcsolgatni a hdmi-n keresztül.
Nekem ez mint egyszerű userként hálás dolog hogy elég egy távkapcsa a tv-hez és a házimozihoz is. Eddig akinél jártam és volt házimozija ott minimum 2 vagy több távkapcs kellett egy szimpla film nézéshez.
Sőt első körben azért néztem kimondottan csak laikusként LG házimozit LG TV-hez mert azzal promoznak a honlapon is hogy az irányítható a tv távirányítójával. Ebből gondoltam hogy gebasz lehet ha más gyártót néznék, de mint kiderült szerencsére mindegy ha hdmi-n megy.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#59221) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Az Edifier R1280T - nek mennyire erős ez a "magas kiemelése"? Egy vájt fülűnek pl. egyből feltűnne? És még azt is kérdeném, hogy a fehér változat doboza is fából van ugye? Mert a képeken nem látszik a mintázat és inkább műanyagnak tűnik.

Van még egyébként valami Edifier, ami nincs benne az összefoglalóban, de ajánlott lehet? (A max 30K körüli kategóriában).

(#59222) Degeczi válasza Pro!Petya (#59220) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem ősrégi (kb. max. egy évtizedes) házimozi erősítőn is van mód ilyen, HDMI-n keresztüli automatikus bekapcsolásra, csak nem feltétlenül érdemes engedélyezni, hiszen normál TV-zéshez, közvetítéshez minek menjen folyton a nagy hangrendszer?

Amúgy már csak azért sem a távvezérlő intézi, mert az nem feltétlenül lenne szinkronban. A soundbart bekapcsolhatod pl. telefonról zenehallgatáshoz is, és ha ebben a bekapcsolt állapotban van, akkor egy olyan TV távvezérlő, ami a TV-vel együtt kiadná a soundbarnak is a "power" infraparancsot, pont kikapcsolná ilyenkor...
HDMI-n vezérelve nincs ilyen gond, ott a TV ki-be kapcsolási állapotváltozásával azonos parancsot kap a soundbar is, és a kétirányú kapcsolat miatt azt is érzékeli, ez megtörtént-e. Így ha fizikailag áramtalanítva van a soundbar, ezt érzékelve a TV vissza tud kapcsolni a saját hangszóróira (ha pedig megvan a kapcsolat, magától némítja azokat)

(#59223) flash- válasza tibbike01 (#59216) üzenetére


flash-
veterán

rendben ,köszönöm a segítőkész infókat nektek, én laikusként úgy gondoltam 5.1 mégis térhangzás,de akkor ezekszerint gyakorlatban nem lennék beljebb..

ezek a soundbarok amugy a mostani tvkkel képesek virtualis térhangzás előállítására?
egyébként is a tv-k eleve tudnak iylet?
még a Soundblaster audigy se kártyáb driverében(vagy a xonarban? már most nem vagyok benne biztos melyikben..) is volt ilyen opció hogy 2.0-án valamiféle térhangot csinált és nem is volt ám rossz! oké minimálisan úgy egyes tartományokat hátrább tett térben de mégis valamivel térbelibb volt a végeredmény..
ilyet tudnak a tvék? nem jöttem még rá hogy hol lehetne ezt előhozni

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#59224) SunMount3r válasza flash- (#59223) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, nem okoskodás akarna ez most lenni, de ezek a Soundbar-ok legfeljebb csak "virtuális" térhangzást tudnak (egy ilyen "készülék" fizikai paramétereit alapul véve, ez szerintem egyértelmű kell, hogy legyen). Az már típustól és kategóriától függ, hogy milyen minőségben. Annyi biztos, egy rendes erősítős+hangfal rendszeres kiépítés "térhangzását" közel se várd el ezektől. Inkább, csak amolyan "pótlék" kategóriában versenyeznek.

Sokan mondják amúgy (itt is), hogy egy ilyen "kamu" térhangzásos soundbar-nál sokkal jobban járna az ember egy minőségibb sztereó hangfalpárral a TV-re kötve is.

A PC-s hangkártyás sztereó->többcsatornás konverzió megint más tészta. Azt is lehet jobban és kevésbé jól csinálni, de alapvetőleg megint csak egy mókolt félmegoldás az igazi térhangzású rendszerekhez képest. Ráadásul itt a sztereóból való átalakításnak nincs semmiféle "szabványa", irányelve, csak úgy hasra ütés szerűen történik, hisz hiányoznak az igazi információk a kettőnél több csatorna ellátásához, hogy azokon mit kellene éppen megszólaltatni.

A Soundbar-al maximum annyit nyersz ehhez képest, hogy ha kezeli az eleve többcsatornás hangformátumokat (pl. DD és DTS 5.1 legalább), akkor azokat valamennyire natívan lehet képest lekezelni, persze csak a saját (fizikai) korlátjai és technológiái keretei között.

[ Szerkesztve ]

(#59225) Ijk válasza lezso6 (#59088) üzenetére


Ijk
nagyúr

Rendeltem egy Nubert AS-125 párost végül, a soundbar túl mély az asztalomhoz, ezek pedig fektetve pont elférnek a monitor alatt.

SunMount3r: Nem nagyon hiszek a soundbarokban, inkább egy nuboxx As-425 max-ot vettem 900-as ládával, mivel a tv mellé nem fér el rendes hangfal. Nyilván térhangzás nincs, vannak dsp-k és ennyi, másiknál sem hiszek benne hogy akár közelébe lenne egy rendes rendszernek. De legalább ez zenére is alkalmas.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59226) SunMount3r válasza Ijk (#59225) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az egy dolog, hogy (szerintük) milyen "fejlett", meg "drága" technológiát, meg chip-eket pakolnak bele, de ha csak pőrén nézzük a "fizikai" dimenzióit ezeknek a "lapos", vékony cuccoknak, már ott bukott az igazán minőségi zenehallgatás lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#59227) Ijk válasza SunMount3r (#59226) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fizikát nem lehet megkerülni (csak marketinggel ;] ). A hely szinte mindig kompromisszum, ugye ez a soundbarok létjogosultsága, csak sokszor oda is azt vesznek ahol egy jó sztereó is elférne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59228) tibbike01 válasza SunMount3r (#59226) üzenetére


tibbike01
őstag

Ha belegondolsz, egy soudbar + melylada fizikai űrtalma kb ugyanakkora mint 2 hangfalé, de úgy hogy csak az egyikben van mélysugárzó.

Tehát a mélysugárzónak (ahol fontos az űrtartalom megvan a köbcenti). A közép és magasugárzók helyezkednek el a barban, ami egyébként szintén nem kicsi, 12cm x 90cm pl az enyém.

Az más kérdés, hogy egy stereo hangfalat tudsz egymástól akár 2méterre is tenne, míg ez a barnal fixen max 90cm lehet.

[ Szerkesztve ]

(#59229) tibbike01 válasza tibbike01 (#59228) üzenetére


tibbike01
őstag

De a fizikát alapul véve, oldalra, felfelé, lefelé sugárzó hangszórókkal, falról visszaverődő hangokkal jól lehet menőverezni és szélesíteni a teret (ugyan ezt teszi az Atmos is). Ettől nem kell megijedni. Én örülök hogy 2022ben már itt járunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#59230) Ijk válasza tibbike01 (#59229) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az atmos is alapvetően aktív sugárzók elhelyezése főleg a mennyezeten, a hangvisszaverős otthoni megoldások már butított verziók, a plafon legtöbb helyen egy sima, törésmentes felület.
Nálam zenehallgatás is prioritás, így nálam alapból ki voltak lőve a többcsatornás soundbarok.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59231) tibbike01 válasza Ijk (#59230) üzenetére


tibbike01
őstag

Zenehallgatásra egyértelműen nem a soundbar lesz a nyerő.
De egyre többen, kb minden második emberke ebben a topickban TV-hez keres hangfalat, ilyenkor élből át kellene írányítani őket a soundbar vagy hazimozi topicban, mert ez itt egy pc hangfalas topic.

(#59232) Pro!Petya válasza tibbike01 (#59231) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Zenére persze hogy nem. Viszont annak aki csak és kimondottan filmezésre (nem tv csatornák nézésére) venne valamit de nem szeretne eltapsolni félmillát - millát egy házimozi szettre annak azért nem rossz alternatíva egy normális soundbar szett , ládával szatelitekkel ~250-350-ért.
Soundbar, hangprojector topikban még egy alap összefoglaló sincs, és akik betévednek azok is általában max ~100ért keresnek valamit de inkább minél olcsóbban akarják a világot megváltani.
Samsungnak szokott lenni a MediaMarktban / Saturnban vagy a saját boltjában egy külön szoba ott ki lehet próbálni. Egy két ember meglepődne miket hoznak már ki ezekből. Persze nem az ~50K-s solo soundbar-okra gondolok.
Pl engem pont szombaton talált be a szomszéd 7 év után előszőr hogy a basszus kicsit sok pedig mutattam neki az appban is hogy már -4-re visszavettem. Mindezt alig negyed hangerőn. :DDD

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#59233) lezso6 válasza Pro!Petya (#59232) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez butaság, hogy filmre meg zenére más hangfal jó. Ugyanis pl a filmekben van zene.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59234) lezso6 válasza tibbike01 (#59229) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Yézusom, ilyen marketingbullshiteket ne terjesszetek már. Alapvető akusztikai szabályoknak mond ellent, hogy a visszaverődő hang jó. Én elhiszem, hogy tetszik a soundbar, de amúgy nem sok köze van a jó hangminőséghez, transzparenciához meg végképp. A soundbar az új bögreszett, ne kezdjük már elölről. :O

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59235) Pro!Petya válasza lezso6 (#59233) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Nekem zenére sokkal jobban bejön az S360DB viszont filmezésre meg a Soundbar. :U

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#59236) AuraSync válasza tibbike01 (#59229) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

"ugyan ezt teszi az Atmos is"

Az igazi Atmos itt kezdődik:

Aztán ezt még lehet fokozni oldalsó hangszórókkal is.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59237) lezso6 válasza Pro!Petya (#59235) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sokaknak meg a bögreszettek hangja tetszik jobban, mint bármilyen sztereó. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59238) Pro!Petya válasza lezso6 (#59237) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Jó, hát nekem volt lehetőségem mind a kettőt kipróbálni ott ahol használnám szval az alapján választottam amelyik jobban tetszett. Így hát zenére maradt a pc mellett a 2.1 és filmezésre (netflix,hbo,disney+) meg a soundbar nyújtott jobb élményt. Most ehhez mást nem tudok hozzátenni...

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#59239) lezso6 válasza Pro!Petya (#59238) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Arra próbáltam rámutatni, hogy ami tetszik, az nem biztos, hogy objektíve is jó hangminőség. Pl a Bose is erre épít, az ő hangfalaik objektíve borzalmasan szólnak. :D S félre ne értsd, itt most NEM arról van szó, hogy meg akarlak téríteni, hogy decsakazértisnehasználdaztaszart. :DDD Nyilván mindenki használja azt, ami neki tetszik, megfelel. Csak maradjunk a földön, s ne állítsuk azt, hogy ami nekünk jó, az mindenki másnak is az lesz, mert ez nem feltétlenül van így. :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59240) Ijk válasza tibbike01 (#59231) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk nem értem miért kell más hangfal zenéhez és filmhez. Annyi a különbség hogy a film jóval drágább, mert a sztereó képen felül kellenek még csatornák, bár 2.0-val is teljesen jól lehet filmezni. Inkább filmeznék egy jó sztereó rendszeren mint rossz 7.1-en.
Tv-hez egyébként ugyanolyan szett kell mint pc-hez, már ha szimpla hangkeltésnél több az igény.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#59241) tibbike01 válasza Ijk (#59240) üzenetére


tibbike01
őstag

Filmeknél nem csak fül van használva, hanem a szem is. Kell a térhatás. Nem feltétlenül a hangfal kell más legyen, hanem a szolgáltatások.
Soundbarnal megoldott a normalizálás (nem fogja a robbanás betörni az ablakot, úgy, hogy a beszédet meg nem hallod), van lehetőség syncre (ps, xbox, youtube...stb) hasznos lehet. Van külön dedikált center csatorna, amin jónéhány mérnök dolgozott, hogy a beszédhangot megfelelően visszaadja (a center chanelt direkteben kezeli). Egy sztereo rendszernek 2.0 hangot kell adni, egy soundbar 5.1 vagy 7.1-el éled fel igazán!! A hangmódok kifejezzen jól működnek ma már, DTS: X a kedvencem. Egy sounbarban 7-8 hangszóróból áramlik a hang (de van amelyben több). HDMI-ARC, online SW frissítés, mindenféle hangformátummal való elbánást, grafikus eq...stb már csak hab a tortán.
Mások az igények egy stereo zenehallgatásnál, mint TV műsorok/filmek nézésénél.

De félre ne értestek, van hifis múltam, volt időszak, amikor filctollal színezetem a cd közepét... :D de így, lassan 2023-ban már ne kelljen pcs hangfalat használni, külön távot, kábelrengeteget a csilivili Oled TVk-hez...ettől még használhatja, aki akarja, csak nem ajánlott.

"A soundbar az új bögreszett" ezen jót nevettem, mint annó mikor a bakelit-kazetta-cd viták :D

[ Szerkesztve ]

(#59242) csƵ válasza Ijk (#59240) üzenetére


csƵ
őstag

"bár 2.0-val is teljesen jól lehet filmezni."

Ja, én is ezt mondtam, míg nem vettem egy surround párt. :)
Teljesen más élmény, ha körbevesz a hang.

(#59243) lezso6 válasza tibbike01 (#59241) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Soundbarnal megoldott a normalizálás (nem fogja a robbanás betörni az ablakot, úgy, hogy a beszédet meg nem hallod)"

Ez valójában nem normalizálás, hanem dinamika-kompresszió, ami ront a minőségen és élvezhetőségen, nem kívánatos. Meg az összes hangzásjavító cucc úgy általában. DSP-nek annyira létjogosultsága van, hogy a szobaakusztikát kompenzáld vele. Minden más csak szemfényvesztés.

""A soundbar az új bögreszett" ezen jót nevettem, mint anno mikor a bakelit-kazetta-cd viták "

Attól, hogy valami új, nem biztos, hogy jobb. Ne told fullba a techvallást. :D

A bakelit-kazetta-CD viták esetén egyébként egyértelműen a CD a jobb, legalábbis ma, normális DAC-kal. Anno a nagyon gagyi DAC-ok esetén előfordulhatott, hogy a bakelit vagy kazetta egyszerűen jobban szólt.

A soundbar esetén viszont semmi technológiai előny nincs hangminőség terén. A sok csilivili hangmód meg hasonlók arra valók valamennyire feljavítsák az egyébként gyenge hangminőséget, de ennek semmi köze a minőséghez, legfeljebb annak illúzióját adja.

A sok formátum támogatás meg innentől kezdve tök értelmetlen, hisz nem képes kihasználni ezt a minőséget a soundbar. Persze simán hallhatod jobbnak, hisz a tervezők a komolyabb formátumokra szebbnek hangzó DSP effektet tesznek. Marketing mindenek felett. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59244) lezso6 válasza csƵ (#59242) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, dolog ha körbevesz a hang. Csak ha ezt soundbarral csinálod, akkor minőségben iszonyat nagy kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59245) csƵ válasza lezso6 (#59244) üzenetére


csƵ
őstag

Ha nem soundbarral csinálom, akkor viszont 1 milliónál kezdődik és egy rakat vezetékkel jár.
Soundbarral nekem meg most megvan 235-ből, vezeték nélkül. Airplay támogatással.
És tényleg full elégedett vagyok a hanggal.

Nyilván nem alkalmas stúdiómunkára, de a felhasználók 90%-ának kiváló élményt nyújt. Mindenféle herce-hurca nélkül.
És egy 2.0-ás studio pár is nagyon nagy kompromisszum, csak épp másban nyilvánul meg

[ Szerkesztve ]

(#59246) tibbike01 válasza lezso6 (#59243) üzenetére


tibbike01
őstag

Így van és az én fülemnek minden tekintetben jobb a soundbar, mint, amiket próbáltam pcs hangfalak TV-hez/filmekhez. :R

(#59247) lezso6 válasza csƵ (#59245) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, minden kompromisszum, csak ugye én hangminőségről beszélek.

Ez a topik is elsősorban a jó hangminőségről szól, a soundbar meg mindenről csak arról nem, s van is külön topikja.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59248) tibbike01 válasza lezso6 (#59247) üzenetére


tibbike01
őstag

Ne légy ilyen maradi, ez nagyon nem igaz, rengetegett fejlődött a technika és nem csak a soundbarok miatt, hanem az autóhangszórók, bluetooth hangfalak, TV hangszórók..stb miatt. Egy valamire való soundbar (nem az 500ezres, hanem 100k+) igencsak szépen és jó hangminsőgében tud szólni, az Edifierek többségét, genius, fenda..stb simán lekörözi. A studio monitorok normális dac-al már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#59249) lezso6 válasza tibbike01 (#59248) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez van, én már csak ilyen maradi vagyok, hogy ismerem a fizika működését, s nem kajálom be a marketing bullshitet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59250) tibbike01 válasza lezso6 (#59249) üzenetére


tibbike01
őstag

Már bocsi, de amikor a fizika működéséről beszélsz mire gondolsz pontosan? Meg akarom érteni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.