Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) lezso6 válasza Zοltta (#59550) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Edifier S350DB pár ezressel többér. ;]

Az R2750DB a Microlab Solo 6C-nél egy kategóriával jobb. És van rajta optika, Bluetooth (AptX nincs az R szérián), szóval TV-hez telefonhoz sokkal jobb. A Solo 7C kb ugyanaz, mint a 6C, csak a buliváltozat, szóval hangerőben biztos izmosabb, lehet akár az R2750DB-t is túlteljesíti. Mélyben kb ugyanott lehet mind.

szerk: ja, rájöttem, hogy a használtpiacot nézed, mi beszéltünk is privátban. :DDD Aprón 35ezerért a Solo 7C mondjuk nagyon korrekt ár, szerintem érdemes rá lecsapni. Csak ugye a 6C után neked nem igazán lenne szerintem előrelépés. Az R2750DB már az, habár mélyben nem fogsz sokkal többet kapni, szóval ha az fontos, akkor S350DB / S351DB, abban biztos nem csalódnál.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59552) Zοltta válasza lezso6 (#59551) üzenetére


Zοltta
senior tag

Igen pontosan, beszéltünk már :DDés épp felnéztem HA-ra és megláttam a 7c-t ,hogy felrakták, gondoltam megkérdezem itt ,hogy mizu vele a jelenlegi hez képest milyen.
De azt nem gondoltam ,hogy egyből te irsz vissza :)

habár mélyben nem fogsz sokkal többet kapni

- az nem gond a jelenlegi mély is jó nem kell ,hogy a csetreszek leesenek , de ha már jobban szól mint a 6c akkor már boldog leszek :)

S350DB 100k-ért teljesitsen is :D

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#59553) oliwwer válasza Zοltta (#59552) üzenetére


oliwwer
aktív tag

azt a 7C-t 35k-ért venni kell :D

(#59554) Toncsi válasza Champipi (#59454) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Én is beszereztem egyet, nagyon jó cucc.
Már egész gyűjteményem volt olcsóbb hangszórókból, úgy döntöttem, hogy megritkítom őket és a mennyiség helyett inkább feljebb lépek. Nem bántam meg.
Simán be lehetne tenni az ajánlóba, ha valaki kicsi, de minőségi hangszórót szeretne.

(#59555) Jimy83


Jimy83
aktív tag

Köszönöm a segítséget, jókat írnak az edifierekrol .
Annyit változott a dolog hogy nem lenne gépre kötve,
csak telefon bt-on keresztül spotifyról menne a zene.
Hálószobában / kB 8nm / műfaj ambient és csak zenére.
Erre a felhasználásra melyik edifier lenne a legjobb ?
Gondolkodom egy bt erősítő Monitor hangfal kombon is, pl:
Tangent Ampster II BT / Monitor Audio Monitor 50 / VIABLUE ABSORBER M REZGÉSCSILLAPÍTÓ ALÁTÉT / Norstone Silver SV150 2×1,5mm ezüstözött hangfalkábel

(#59556) csmogyi


csmogyi
csendes tag

Sziasztok!

A monitorom mellett eddig két JBL LSR305-öst használtam. Sajnos a hét közepén egy halk pukkanással az egyik elhalálozott, nem javítható. Van ötletek, hogy mivel lehetne pótolni? Hasonló minőségi kategóriát szeretnék helyette venni. Árban a pár jó lenne ha 120 körül megállna, de meghallgatok bármilyen javaslatot.

Köszi!

(#59557) PuMbA válasza csmogyi (#59556) üzenetére


PuMbA
titán

Ha ugyanezt akarod, akkor JBL 305P MkII, ami az LSR305 kicsivel jobb verziója.

[ Szerkesztve ]

(#59558) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Edifier r1600t iii-t mire érné megéri leváltanom?
Szükségem volna optikai bemenetre valamint bluetoothra és egy komolyabb távirányítóra.
Hangja a mostaninak tetszik bár egy kicsit több közép és mélyebbre menő mélyek jobb lenne. Méretileg egy edifier r275db még elférne.

(#59559) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Itt is felteszem a kérdést, mert ez jobban pörög.
Normális hogy a Thonet & Wander Ratsel BT esetén a fejhallgató jack dugóját, kikapcsolás után, vagy bemenet választó váltások után állandóan ki, majd be kell dugni?
Pl bedugom a fejhallgató kimenetre egy jack dugót, este kikapcsolom, PC-t is Ratselt is. Másnap bekapcsolom mindkettőt és hangszórón szól minden, ahelyett, hogy a Ratselbe bedugott jack dugón jönne a hang.
Valami megoldás esetleg?

(#59560) Karmko


Karmko
tag

Sziasztok!

2.0 hangfalakat szeretnék TV-hez.
Két verzió között vacillálok:
1. M-Audio BX8 D3 stúdió monitorok a méretarányos képen látható módon (DAC-ra kötve)

Sajnos a két könyvespolc távolsága nem változtatható, így csak a TV alá félne el. Van értelme földre rakni a két monitort? A kanapé távolsága a TV-től ~2,5 - 3 méter. A két polcra nincs értelme rakni, mert lelógna, melegedne, talán el sem bírná stb...
2. Edifier R1280DB alulról a 2. vagy 3. polcra helyezve, optikai kábellel összekötve a TV-vel.

Igazából az a kérdés, hogy a kér monitor a földön jobban szól-e, mint a két pici Edifier fejmagasságban? Van-e értelme ennyivel többet költeni az adottságokat figyelembe véve?

[ Szerkesztve ]

(#59561) PuMbA válasza Karmko (#59560) üzenetére


PuMbA
titán

2., mert alulról rosszul szólnak a hangfalak.

[ Szerkesztve ]

(#59562) Karmko válasza PuMbA (#59561) üzenetére


Karmko
tag

Köszönöm a gyors választ!

Még egy elméleti kérdés. Ha esetleg valahogy megemelném az egész TV-bútort a hangfalakkal együtt kb. 35 cm-rel, akkor is rosszul szólnának abban a magasságban?
Jobban semmiképp nem emelném meg, mert akkor meg a TV kerülne nagyon magasra.

Vagy eleve halott ötlet, hogy a TV alatt van egy hangfal?

[ Szerkesztve ]

(#59563) Cs1csó válasza Karmko (#59562) üzenetére


Cs1csó
félisten

A tévének kell a szem magasságában lenni és mellette kell lennie a hangfalnak is ez az ideális (a fül is a szem magasságában van)

(#59564) Karmko válasza Cs1csó (#59563) üzenetére


Karmko
tag

Világos. Akkor ebből Edifier lesz...
Köszi a segítséget!

(#59565) lezso6 válasza Karmko (#59564) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Edifier S350DB / S351DB lenne szerintem egy jó középút. Pici szatelitek amik elférnek bárhová, a mélyláda meg mehet a TV alá. A BX8 szintjéhez elég közel van, az R1280DB-nél meg két kategóriával jobb. Persze nyilván 2.1, a 160 Hz-es keresztváltási frekvencia nem az igazi, de attól még meglepően jól szól.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59566) Karmko válasza lezso6 (#59565) üzenetére


Karmko
tag

Köszi, alszok rá egyet!
~100 000 -nél már meg kell győznöm magam, hogy miért válasszam ezt stúdió monitor helyett. :)

(#59567) lezso6 válasza Karmko (#59566) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mert nincs hely. :D Amúgy én is a BX8-at ajánlanám.

Az S350DB és S351DB közül az utóbbi ajánlottabb (ha nem sokkal drágább), mert normális kialakítású távirányítója van. De más különbség nincs (a színen kívül).

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59568) Yézi válasza Karmko (#59566) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Mert ezt normálisan is el tudod helyezni, szerintem elég nyomós indok. :DDD
Részemről is +1 az S350DB-re, tényleg nem rossz cucc, nekem kifejezetten tetszett a hangja, ha nem fogok ki két hibás darabot is akkor jó eséllyel megmaradt volna. Volt utána BX8-am is, nem mondom, hogy nem volt jobb, de majdnem 2x annyiba is került DAC és kábelekkel együtt, szóval.. :))

(#59569) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

R1855db és R2000DB közül ki melyiket venné meg?

(#59570) lezso6 válasza gyenesmartin (#59569) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindkettő nagyon rossz választás 80e körül. 75e-ért van R2750DB, vagy inkább 90-100e körül S350DB / S351DB.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59571) AuraSync válasza gyenesmartin (#59569) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Én is inkább ezt ajánlom: [link] :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59572) newclass válasza gyenesmartin (#59569) üzenetére


newclass
tag

Hangban nekem kb egy kategória a kettő.
A youtube-on van egy összehasonlító videó ezekről:
[link]

(#59573) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom nem volt még, vagy nem írtam, már régóta használok távirányító appot a microlab solo 6c hez, android telóra elérhető, ha tud infrát a telód. (régi xiaomi redmi 5 tudja) ingyenes,
irplus

[ Szerkesztve ]

(#59574) gyenesmartin válasza AuraSync (#59571) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az r2750-est tavaly még nem rosszabbnak mondták a 2000-től?
De ez amúgy is Pesti és nincs szállítás.

(#59575) AuraSync válasza gyenesmartin (#59574) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Akkor azért nem kelt el még. Nyilván nem fog senki felutazni BP-re csak ezért.
Azért volt furcsa mert ugyan ilyet adtam el ugyan annyiért és elkelt 1 nap alatt szállítással.
Így most már tiszta a dolog. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59576) gyenesmartin válasza AuraSync (#59575) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az a baj, hogy túl sok helyet foglal el az r2750. Mostani 1600-asnál van még oldalt 3cm. R2000 még elférne de annyi.

(#59577) AuraSync válasza gyenesmartin (#59576) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Az a baj, hogy ezt az első kérdésedbe nem írtad le. :N
Ha írtad volna menyi a hely akkor nem ajánlottam volna azt a nagy méretűt.
Hát akkor érdemes azt venni ami még oda befér és ha lehet minél újabbat.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59578) gyenesmartin válasza AuraSync (#59577) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ezért is néztem az r1855-est. De nagyon drágának találom ahhoz képest, hogy hangilag hasonló a mostanimhoz. Mélynyomó kimenet pedig azért írtam, hogy a későbbiekben tudjak mellétenni egy mélyet, de jelenleg az sem férne el.

(#59579) samu2062 válasza bobalazs (#59573) üzenetére


samu2062
aktív tag

Volt már régebben, de nem árt a felfrissítés.
4 microlabom van, ebből 2-höz tudom használni (6C, 9C), utóbbinak igen gyengén megy a távja, így tökéletesen ki tudom váltani az appal. Harmadik, (B77) nem távos, a negyedik meg nem klasszikus hangfal (MD-331), de távos, csak nem tudja az app.
Szerk: Most nézem, hogy nem is ugyarról beszélünk. Én ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#59580) Notar válasza AuraSync (#58888) üzenetére


Notar
csendes tag

"Amúgy valóban távolról jó, magasabb hangerőn mutatkozik meg az igazi valója a hangfalnak."
Az összefoglalót és több száz bejegyzést elolvasva egy 3,4 m x 4,2 m -es szobába R2850DB beszerzését tervezem. Nem mindig igénylem a magasabb hangerőt, hogyan szólnak ezek az eszközök alacsony, egészen alacsony hangerőn?

(#59581) AuraSync válasza Notar (#59580) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

De figyelj ha többnyire halkan akarod hallgatni akkor miért kell neked ekkora hangfal?
Ez a R2850 tipikusan arra való, hogy eladd vele a házat, egy egy filmnézésnél vagy zene hallgatásnál rengjen a szoba.
Ha halkan hallgatod szinte nem "mozdulnak" meg a hangszóró membránok nincs mit élvezni rajta.
Én azért vettem ezt mert film nézésnél vagy játéknál legyen robaj a szobában azt meg nem tudja előidézni egy R1855 kis tököm hangszórókkal.
Ha közelről használod halkan akkor még talán oké de távolról alig hallani ki rendesen a hangokat alacsony hangerőn.
De ez mondjuk lehet azért van mert még nincs bejáratva rendesen. Aszonták anno az okosok a hifi topic-ban hogy normál használat mellett akár 1 év is lehet mire bejáródik egy hangszóró tehát "lágyulnak" a membránok.
Meg ez gondolom kontent és szoba függő is hogy mennyire jól hallod alacsony hangerőn is szépnek a hangokat.
Azt tudom hogy ez nem alacsony hangerőre lett kitalálva, arra elég egy olcsóbb kismembrános kivitel is vagy egy füles is.
De ez csak az én egyéni véleményem.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59582) Notar válasza AuraSync (#59581) üzenetére


Notar
csendes tag

Korábban a nagyobbakból csak passzív hangfalakat hallottam, azokat azért lehetett halkabban is élvezni. Aktív hangfallal nincs tapasztalatom, és nem is látok lehetőséget arra, hogy a konzumer kategóriát valahol is meg lehetne hallgatni. Azért kell a nagyobb eszköz, mert hátha szélesebb a felhasználási tartomány, ha kell, szóljon nagyot, de lehessen szolidan is hallgatni. A füles azért más élmény, a kis doboz meg korlátos.
Megrendelem, meghallgatom, majd eldől, marad vagy nem.
Köszönöm!

(#59583) Izland`


Izland`
tag

Ha már szóba került az R2850DB.
Megjött, és tényleg very big. :DD

Ezekhez a hangfalakhoz ti szoktatok használni valamilyen alkalmazást a hang "finomhangolásához"? (Pl. FxSound?) Vagy felesleges? Illetve, hogyha használtok, androidra van valami ajánlott alkalmazás?

(#59584) lezso6 válasza Izland` (#59583) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ne használj ilyeneket, csak elrontja a hangot.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59585) Izland` válasza lezso6 (#59584) üzenetére


Izland`
tag

Köszi, illetve a korábbi ajánlást is! :R

(#59586) AuraSync válasza Izland` (#59583) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Majd képet légyszi az elrendezésről. :R
Elég azzal finomhangolni a hangot ami poti van a hangfalon.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#59587) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Napasztmek, a Kali audio is kb ugyanazt mondja a bejáratásról, mint én. :D

FAQ Friday: Do I need to break in my studio monitors?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59588) PA80


PA80
tag

Sziasztok!

Beújítottam azt a Solo 7c-t 35 ezerért innen az Apróról, amire többen is mondtátok, hogy jó vétel lenne. Tegnap érkezett meg, még nem sokat használtam, de abszolút pozitív az első benyomásom. Az lenne a kérdésem, hogy ezek a Microlab hangfalak mennyire tartós cuccok? Ez több, mint 6 éves, de az elmúlt 1 évben állítólag nem is volt használva, meg vigyázva is volt rá. Akinek ilyen vagy másfajta Microlab hangfala van, mi erről a tapasztalata?

Köszönöm a válaszokat!

(#59589) bobalazs válasza PA80 (#59588) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

solo 6cről tudok nyilatkozni be van dugva 0/24 kb 5 éve, azelőtti tulajánál is ment kitudja mennyit. Semmi baja, és fasza a mai napig.

(#59590) PA80 válasza bobalazs (#59589) üzenetére


PA80
tag

Akkor jól bírja! :)

(#59591) LaserLord


LaserLord
csendes tag

Nyüstölöm a kis Edifiert mióta meg van és a régi zörgődobozhoz képest már ez is egy jó nagy lépés volt előre, de ma beszereztem egy audioquest dragonfly DAC-ot és atyaúristenmegmindenamivan. Mintha nem is ugyanaz a hangfal lenne. Lassan kezdem átérezni nem csak megérteni miről beszéltek ti itt régi motorosok...

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#59592) Zοltta válasza bobalazs (#59589) üzenetére


Zοltta
senior tag

+1

Nálam is pont ennyi ideje üzemel kb . :D

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#59593) newclass válasza PA80 (#59588) üzenetére


newclass
tag

Nekem egy 10 éves Microlab Pro 1-em van, ami tudom más mint a solo, de hibátlanul működik a mai napig, így mint márkáról nekem pozitív a tapasztalatom. (s jó kis hangja is van szerintem :) )

(#59594) PA80


PA80
tag

Ezek jó hírek, köszönöm, hogy megosztották a tapasztalatokat! Sokat köszönhetek ennek a fórumnak, mert enélkül nem találtam volna rá olyan jó ár/érték arányú márkákra, mint az Edifier és a Microlab! Másfél évvel ezelőttig azt se tudtam, hogy léteznek ilyen márkák! Mikor az első Edifier-emet megvettem, megértettem, hogy miért ajánlott! Mostmár a Microlab-ról is elmondhatom ugyanezt! Örök hála! :R

(#59595) bobalazs válasza PA80 (#59594) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jó használatot hozzá!
Valóban jó cuccok!

(#59596) PA80 válasza bobalazs (#59595) üzenetére


PA80
tag

Köszi! :)

(#59597) time_drainer


time_drainer
csendes tag

Sziasztok!
Itteni ajánlásra (amit utólag is köszönök még egyszer :R ) vettem pár hónapja asztali gép mellé egy S360DB-t, és annyira megtetszett, hogy gondolkodom tévé mellé is beszerezni egy minőségibb hangcuccot a nappaliba. :)

Filmnézés mellett zenehallgatásra is használnám, amikor nappaliban / amerikai konyhában vagyok. Nem volna baj, ha utóbbihoz nem kellene a tévét is járatni, hanem menne telefonról vagy még inkább Android TV boxról. A TV és a box is optikai kimenetes.
Árban maximum 150-200k, amit rászánnék.

Az elhelyezés kicsit érdekes, mert a tévé nem egy falon van, hanem térbe van kitolva egy szűk tv-állványon, amin már nincs hely hangfalaknak. Ezért arra gondoltam, hogy két oldalt a falak mellé helyezném el őket. Egymástól így durván 3mre, a tévénézős kanapétól 2-2,5mre lennének. Nem tudom mennyire vállalható ez az elrendezés.

Edifier S3000-rel szemeztem, ha kicsit lejjebb menne megint az ára, mivel úgy néztem többen ajánlották itt, tud mindent, ami kell, és nem kellene egy vezetéket keresztül húzni a nappali közepén. :)
Mit gondoltok?

(#59598) kutyek válasza time_drainer (#59597) üzenetére


kutyek
senior tag

Mennyire fontos a mélytartomány? ha nem kritikus, szerintem is elég lehet egy 2.0 setup. Mekkora a helyiség? S3000 jó lehet, de akár az S2000 mkiii is, bár fontos, hogy azon nincs sub out (az S3000-en van, ahhoz később is illeszthető egy aktív sub). S2000 mkiii 140k körül volt mostanában pár helyen...
Illetve lényeges, hogy mindkét Edifiernek csak egy optikai bemenete van (de van még coax, illetve az S3000-en USB is).

(#59599) Yézi válasza kutyek (#59598) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

S3000 Pro-n sincs sub out.

(#59600) kutyek válasza Yézi (#59599) üzenetére


kutyek
senior tag

kösz, erre rosszul emlékeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.