Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58451) racskobalazs válasza lezso6 (#58447) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Köszönöm, tök jó kaptam egy össze-vissza grafikont :D Ez mutatná, hogy mely frekvenciák milyen "hangosan" szóltak, s akkor ebből ki lehet következtetni, hogy hol vannak a kiemelések/tompítások?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#58452) racskobalazs válasza racskobalazs (#58451) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Mondjuk nem merném ezt annyira komolyan venni, mivel elég szutyok mikrofonom van (valami 3k-s sok éves...), s ha az alapján mérte akkor bőségesen vannak benne pontatlanságok szerintem :))

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#58453) xmad


xmad
őstag

Hifis csopiban, a táp kábelt is bekell járatni?🤣 WTF?! És hangban is hoz pluszt? Nehezen tudom elképzelni..

Sziasztok!
Eladó a képeken látható 3db 1,5m-es (dugókkal együtt) tápkábel.

A kábel anyaga 3x4mm2 sodrott 7N tisztaságú réz vezető, az erek közötti tér pamut szál kitöltésű, réz árnyékoló harisnyával, PVC szigeteléssel.

A csatlakozók érintkezői tömör rézből készültek, ródiumozottak, carbon mintázatú házzal.

A kábelek teljesen újak, még bejáratást igényelnek.

1db kábel ára: 45.000Ft.

[ Szerkesztve ]

(#58454) Lajmund


Lajmund
senior tag

Valakinek van tapasztalata az adam audio t8v-ről? Érdemes lenne zenehalgatásra meg filmezni? Vagy van max ebben az árban jobb választás? Keresgéltem a topikban de inkább az elődjéről vannak infók. Ha a harmadik garnitúra Tannoy Reveal 802 is sistereg akkor mást kell néznem és ezzel szemezek. Úton van a smsl do100 azzal kötném össze.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#58455) OPiiPO válasza xmad (#58453) üzenetére


OPiiPO
addikt

mindent is be kell járatni :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#58456) racskobalazs válasza OPiiPO (#58455) üzenetére


racskobalazs
senior tag

A szobát is egy új festés/tapétázás után? Lehet kapni előre bejáratott tapétát? :D

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#58457) OPiiPO válasza racskobalazs (#58456) üzenetére


OPiiPO
addikt

egy időben még a CD játszót is ajánlott volt bejáratni, remélem nem a barna hanggal :D

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#58458) xmad válasza Lajmund (#58454) üzenetére


xmad
őstag

Nem találtam infót mert nincs megadva a gyártó oldalán se de szerintem a tannoy D osztályú erősítője lehet azért sistereg.. olyat keress amiben A/B osztályú van. Az nem fog sisteregni.

az adam audio is D osztályú.. az is sisteregni fog

[ Szerkesztve ]

(#58459) PuMbA válasza xmad (#58458) üzenetére


PuMbA
titán

D osztályú sem sistereg, mert megoldható probléma: lásd Kali LP 2nd wave és IN v2 széria :)

[ Szerkesztve ]

(#58460) xmad válasza PuMbA (#58459) üzenetére


xmad
őstag

Akkor nem mindenki oldja meg.. de a D osztalynak ez a hátránya hogy sistereg.

(#58461) PuMbA válasza xmad (#58460) üzenetére


PuMbA
titán

Így van. Szerencsére senkit sem köteleznek Tannoy Reveal vásárlásra :) Van választék nem sistergő D osztályban is.

[ Szerkesztve ]

(#58462) Degeczi válasza PuMbA (#58461) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, ez egyáltalán nem szükségszerű.
Ma már a legtöbb számítógépes hangrendszer is D osztályú erősítőt használ, de nem általános, h sisteregjenek, sőt.

(#58463) Lajmund válasza xmad (#58458) üzenetére


Lajmund
senior tag

Szerintem te még nem hallottál egy búgó súgó sistergő tannoy-t :D ez nem ilyen finoman sistergő fehér zaj ahogy lezso írta hanem rendesen búg gerjed vagy nem tudom hogy írjam le. Nem csak a magasból hanem a mélyközépből is annyira hogy 3 méterről zavaró nem tudsz meglenni vele 5 percnél tovább a szobába. Az előző szett kicsit halkabb volt mint ami most jött cserébe és annál is még halk beszéd hangerejü zenénél is hallatszott ez az alapzajt. Elég zavaró volt.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#58464) HThomas válasza Degeczi (#58462) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Egyébként anno elég nagy slágertéma volt ez a Tannoy-búgás... de nem emlékszem, hogy bárki utána járt volna pontosan, hogy mi okozza és javítható-e könnyen.

(#58465) HThomas válasza Lajmund (#58463) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Az enyémen a mélyközépből jön egy finom búgás (nagyon halk), a magasból zajszerű sistergés (ez hangosabb, de ezt is csak néhány centiről hallom), illetve a hátuljáról is hallok valami búgás-szerűséget. Ami a magasból jön, az hangosabb lesz a hangerő-poti állítgatásától, a többi nem.

(#58466) Lajmund válasza HThomas (#58465) üzenetére


Lajmund
senior tag

Nekem az első szett poti állitástol függetlenül nagyjából egyformán zúgott súgótt mind a 4 hangszóró. A mostani csere szett alapból hangisabb plusz poti feltekerésnél erősödött a magas. Most erősen az adamon gondolkozok hogy ne is küldjenek ujjat hanem cserébe ezt küldjék és ráfiztek még az adamra. Holnapig megálmodom úgy is akkor viszi csak vissza a futár.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#58467) lezso6 válasza Lajmund (#58454) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

T8V-nek nincs elődje. Az AX-széria (A8X, A7X) és társai az eggyel magasabb kategória. Utóbbi már kifutó, az utódjuk a sima A-széria, pl A7V.

El kéne menned meghallgatni, mert az Adam Audio eléggé megosztó. Valaki szerint mocskos jó, más szerint meg borzalmas. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58468) lezso6 válasza xmad (#58460) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"de a D osztalynak ez a hátránya hogy sistereg."

Ezt nem tudom hol hallottad, de orbitális hülyeség. Nem az erősítő osztálytól függ.

A KRK Rokit 10-3 G3-ban AB osztályú erősítők vannak és irdatlanul sistergett. Az Adam A7X-ben a magasnak AB, a mélynek D osztályú erősítője van, és nagyon csendes hangfal, ha odateszem a fülem, akkor a magasból hallok egy kis fehérzajt. Vagy itt az Eve SC208, ami meg full D-osztály, és icipicit büzzög, jobban mint az A7X.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58469) lezso6 válasza Lajmund (#58463) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha csak búg, akkor az elvileg hálózati brumm, kevés a tápszűrés, így valószínűleg meg lehetne oldani pár kondi cserével, csak ugye garivesztés. De az is lehet, hogy a benne lévő trafó búg, nem a hangszóró.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58470) falabu88


falabu88
aktív tag

Sziasztok!

Egyszerű 2.0 szettet keresnék. Ritkán lenne használva, ami lényeg, hogy legyen viszonylag jó basszus (Ha egyáltalán van ilyen. Főleg elektronikus zene menne rajta), illetve beépített BT kell, mert csak telefonról lenne használva.

30ezer alatt van ilyen?

Genius SW-G2.1 1250 volt eddig erre használva bluetooth adapterrel, azt szeretném leváltani. Ma jött meg egy Edifier R1080BT, szépen szól, de borzalmasan semmi basszus nem jön ki belőle, úgyhogy adom is el.

(#58471) Lajmund válasza lezso6 (#58467) üzenetére


Lajmund
senior tag

Youtube-on hallgatom az ilyen összehasonlító teszteket 😂 (tudom hogy nem olyan mint élöben de valami távpont) Meg ahogy néztem meg olvasgattam a teszteket nagyon dicsérik hogy jó ár értékben. Aránylag új fejlesztés 5 év gari jaeg ami sokat számít ezután a tannoy-os traumák után hogy állítólag ezek a ribbon magasok nem fárasztják le a fület hosszú orák után sem. Pár óra Tannoy után meg kicsit zsibogott a fülem vagy ilyen nem is tudom de gondolom ez a fül fáradás. Igaz csak 3.5 jack-ről. Szerintem holnap meg is rendelem. De még Gyözködöm magam tesztek olvasásával hogy ne fájjon az a plusz kiadás annyira 😀

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#58472) Lajmund válasza falabu88 (#58470) üzenetére


Lajmund
senior tag

Szerintem ekkora összegért nem lesz. Én is onnan indultam hogy jó lenne valami a 15 ezres és 10 éves logitech helyet. Nézegettem olvasgattam és úgy voltam vele na jó rászánok max 100 ezret. Most ott tartok hogy 100 ért rendeltem dac-ot plusz 200 lesz a két hangfal plusz kábelek stb.. Hangfal állvány.. De egy biztos 30 alatt nem leaz mélyhang. Max valami 2.1 logitech amiből jön valami mély szerűség de 2.0-bol nem hiszem.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#58473) lezso6 válasza falabu88 (#58470) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Huhh, jól belenyúltál, az R1080BT az pont egy viszonylag semleges karakterű valami. Ebben az árban és méretben az R980T és az R1280T ajánlott. Ezek a méretüket extra basszussal próbálják kompenzálni. Ebben az árban ez a max, ha fontos hogy legyen valamennyi basszus. BT viszont ugye nincs bennük. Meg azért az is fontos, hogy egy puffogós 2.1 után mindenben kevésnek tűnik a basszus.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58474) falabu88 válasza Lajmund (#58472) üzenetére


falabu88
aktív tag

Igen, ettől félek én is, hogy esélytelen, de mondom hátha tud valaki valami élhető szettet ajánlani :) Kb 1-2 havonta ha van egy kis összeröffenés nálunk, akkor van/lenne használva (hogy a háttérbe szóljon valami). Erre többet nem ér meg nekem.
Bíztam az Edifier-ben, mert az X3S tws fülesük 11ezerért gyönyörűen szól.

(#58475) xmad válasza lezso6 (#58468) üzenetére


xmad
őstag

(#58476) lezso6 válasza Lajmund (#58472) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ne, ilyen logitech förmedvényt ne. :DDD Egyébként nyilván 4"-tól mélyebb hangokat nem érdemes várni, de kiemeléssel lehet úgyahogy kompenzálni, főleg hogy ha valami kis 2.1-ről váltott.

Manapság nem nagyon van mélyképes 2.0 jó áron. Régen ott volt a Microlab Solo 6C max 40ezer körül, rendes 6.5" mélyközepekkel, de már nincs. Ilyesmi 2.0 most az R2750DB, ami jobb, de már 70ezerbe kerül. S annál többet nem is ér.

Vagy van 2.1, de abból a minimum a Klipsch Promedia 2.1 kb 70ezerért. Vagy inkább az Edifier S350DB / S351DB 90ezer körül.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58477) falabu88 válasza lezso6 (#58473) üzenetére


falabu88
aktív tag

R1700BT van még kinézve, elvileg az valamennyivel jobb. Hátha lesz rá valami jó kupon mostanában Banggoodon... Az R1080-at is csak azért rendeltem meg mert 16k-ba volt, ennyibe simán továbbadom :)

A végén veszek valami kis hordozható cuccot, egyikmásiknak meglepően jó hangja van. :)

[ Szerkesztve ]

(#58478) lezso6 válasza falabu88 (#58477) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az R1700BT is jó, az is mélykiemelős még.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58479) lezso6 válasza xmad (#58475) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ebben nincs szó arról, hogy magasabb az alapzaja. A D osztályú erősítőknél lévő aluláteresztő szűrő az egészen más "zajt" szűr, nincs köze az alapzajhoz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58480) Degeczi válasza xmad (#58475) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezt ugye csak viccnek szántad?
Ennek tényleg semmi köze az erősítők alapzajához: a digitális kvantálási zajról van szó, ami csakis jel mellett létezik (uis a DA átalakítás pontatlanságából adódik, ezért amikor épp nem szól semmi, ilyen zaj sincsen) - ráadásul a mai rendszereknél messze a hallható sávon kívül, ezért egyszerű aluláteresztő szűrővel is tökéletesen kiküszöbölhetően

(#58481) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Sziasztok!

Ahogy olvastam az összefoglalóban az Edifier 1280-as hangszórók jónak számítanak. Én egy R1580MB-t néztem ki legutóbb, mert olcsóbb és kicsivel nagyobb a frekvenciatartománya, mint a 1280T-nek. Szerintetek ezt az 1580-at is érdemes lenne megvenni? Ahogy néztem lényegi különbség nincs, driver méretek és a teljesítmény megegyezik.
1-2 idegen nyelvű (nem angol) videót találtam róla, de árukeresőn meg itt eddig nem nagyon volt róla szó.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#58482) lezso6 válasza Patrick76496 (#58481) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Annyiban különbözik csak az R1280T-től, hogy van rajta két mikrofon bemenet, ami nem igazán értem hogy mire jó. Karaoke? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58483) Patrick76496 válasza lezso6 (#58482) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszi szépen, akkor örülök, hogy lényeges tényleg nincs, már rendelem is. :) Annyi, hogy ebben még van Bluetooth, meg kicsivel komolyabb távirányító jár hozzá.
Valszeg amúgy, bár kíváncsi lennék ki vesz ilyet karaokera. :D Esetleg elektromos gitárhoz lehetne még jó, úgy tudom volt szobatársam is egy 6.3-mas male-to-male jack kábellel kötötte az erősítőhöz.

PS: Most nézem kicsivel kisebb is a 1580, mint a 1280-ak (140x225x160mm vs 146x234x196mm), ami hasznos lehet, ha valaki annyira hely szűkében van, mint én.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#58484) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szoba akusztika tesztelő hangfájl (basszus dinamika teszt)

40 Hz-től indul, kb 320 Hz-ig. Kisebb hangfalakon az elejét nyilván nem hallani.

A lényeg, hogy először fejhallgatón hallgasd meg (ne túl hangosan). Gyakorlatilag végig egy pittyegés. De amint hangfalakon próbálod ki, akkor a szobaakusztika miatt néhol (vagy sok helyen) tök visszhangos, fura, egybemosott lesz. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58485) racskobalazs válasza lezso6 (#58484) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Hmm tök érdekes :D
Bár nálam csak 1-2 helyen mosódott össze (meg a legelső pár pittyenés csak "szürkezaj" szerűség volt.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#58486) AuraSync válasza lezso6 (#58484) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Hát ezt kipróbálom főleg most hogy teszem fel sorba a szivacsokat. :)
Köszi. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#58487) AuraSync válasza lezso6 (#58484) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Lefuttattam most még csak 3db hang szivaccsal, de nekem nem az egybemosással volt a bajom hanem inkább azzal, hogy bizonyos frekvenciákat kissé fülsértőnek hallottam.

Amúgy eléggé trehány ez az Edifier cég, sehol nem látom azt leírva hogy az R2570-es hangfalakat be kéne fordítanom-e vagy sem.
Sokszor úgy érzem szándékosan nem akarnak semmit írni róla a cégek, hogy vedd meg a drágábbat hátha az jobban fog szólni.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#58488) Degeczi válasza AuraSync (#58487) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Skandalum! :D
Szubjektív, ízlés szerinti dologról van szó, így persze, h nem fognak a leírásba ilyet belevenni. Pár óra alatt kikísérletezed magadnak, számodra hogyan válik be jobban - emiatt miért vennél már másikat?

(#58489) PuMbA válasza AuraSync (#58487) üzenetére


PuMbA
titán

"Amúgy eléggé trehány ez az Edifier cég, sehol nem látom azt leírva hogy az R2570-es hangfalakat be kéne fordítanom-e vagy sem.
Sokszor úgy érzem szándékosan nem akarnak semmit írni róla a cégek, hogy vedd meg a drágábbat hátha az jobban fog szólni."

Nem. A pontos oka ennek, hogy az R2570 nem egy komoly / munkára szánt hangfal, aminek precíz hangot kéne adnia, szóval minek írnák le? Az R2570 arra való, amit a kinézete sugall és anno írtam is: gettó blaszternek, azaz legyen minél nagyobb, legyen benne minél több hangszóró és szóljon hangosan. A többi lényegtelen. Neked olyan hangfalat kell választani, amire szükséged van.

[ Szerkesztve ]

(#58490) AuraSync válasza PuMbA (#58489) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Akkor így már értem. Mondjuk nem mintha bajom lenne a hangjával a mostani pozícióban. :B
Még sok minden kell hogy kész legyen, kellenek a rezgés csillapítók meg szőnyeg is a szobába.. megint e.aszok egy csomó pénzt csak azért hogy érvényesüljön a "na most már tényleg jobb a hangja" blacebó hatás. :D

Degeczi:
Lusta vagyok mozgatni a hangfalakat. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#58491) AuraSync válasza AuraSync (#58490) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Amúgy ilyen a mögöttemlévő fal eddig:

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#58492) PuMbA válasza AuraSync (#58491) üzenetére


PuMbA
titán

Ez oké, ha javított a magas hangokon :) A lényeg, hogy ha tapsolsz egyet a szobában, akkor ne visszhangozzon vagy zengjen tovább a hangja. Ez az egyszerűbb része, a probléma másik része a mélyeknél van. Ahhoz basszuscsapda kell meg nagy, elnyelő objektumok a szobában: szekrény, kanapé, fotel.

[ Szerkesztve ]

(#58493) DarthSun válasza lezso6 (#58484) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Dobozokon meghallgattam. Solo6C- n fullos. ErisE 3.5- ön olyan 5mp után kezd el rendesen hallatszódni. Legjobb ha mindegyik dobozpár megy egyszerre, az Eris balanceden, a Solo6C unbalanceden van ugyanazon DAC- on, nekem így a legjobb a rendszer hangja.
Este majd meghallgatom fülessel is.

(#58494) lezso6 válasza AuraSync (#58487) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha fülsértő, akkor már rossz. Meghallgattad fejhallgatóval is? Olyannak kéne lenni.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58495) lezso6 válasza DarthSun (#58493) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi az, hogy fullos? :D Hallgasd meg fülessel, olyannak kéne lennie. Semmi visszhang, rezonancia, kioltás, erősödés vagy halkulás hangerőben, vagy bármi furaság.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58496) DarthSun válasza lezso6 (#58495) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jónak hallottam :U . Most megyek füvet vágni, este/éjjel meghallgatom fülessel is - visszajelzek majd hogy azon milyennek hallom.
visszhang, rezonancia, kioltás, erősödés vagy halkulás hangerőben, vagy bármi furaság - ilyesmit nem hallottam hangfalon sem. Dobozok a szoba közepén, asztalon, a TV/monitor két oldalán, alattuk csak egyszerű szivacs. Hátul szekrénysor, elöl kanapé, polc, falikép.

(#58497) AuraSync válasza lezso6 (#58494) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

"Olyannak kéne lenni"
Igen most már meghallgattam, de őszintén szólva hány százezer Ft-ot kéne nekem arra költenem, hogy ugyan így halljam vissza a szobában is?
Így sem a legolcsóbb szivacsokat vettem és már ezt is megérzi a tárcám aztán csak 7db.
Ha le akarnám szőnyegezni fullba a szobám az ott kezdődik hogy 100k.
Ha normális hangfal állványokat szeretnék venni ilyen méretben az db-ja 60k.
Azokhoz még akkor rezgés csillapítók, bass csapdák, még több szivacs, jobb hangkártya, stb stb stb.
Mindezt azért, hogy egy kicsivel jobb legyen a hang egy belépőszintű polchangfalon. :DDD

Majd a következő életemben Lezsó. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#58498) lezso6 válasza AuraSync (#58497) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Másik szobát kell venni. Jól kezelt szobában sem igazán fogsz olyat hallani, mint fejhallgatóban. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58499) PuMbA válasza AuraSync (#58497) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a szoba rendesen be van rendezve, akkor ezekre csak keveset kell költeni :) A legtöbb szobával ugye az a baj, hogy túl sivár és kevés dolog van benne. Egy nagy könyvespolc például az egyik legjobb dolog, mert a falfelület nagy részét lefedi, nem annyira vékony tákolmány, hanem azért képes elnyelésre és a sok könyv miatt egyenetlen felület, ami pedig tökéletesen szétveri a hangot. A második legjobb pedig

[ Szerkesztve ]

(#58500) bobalazs válasza lezso6 (#58484) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

23 mp.nél visszhang van. Az hány Hz.?
Nálatok is van visszhang? Hány mp.nél?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.