Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) vhw válasza Bingisz (#5299) üzenetére


vhw
addikt

Nem az artyt buffolták, hanem a kritikus sebzések valószínűségét emelték meg.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5302) Bingisz válasza vhw (#5301) üzenetére


Bingisz
addikt

Felőlem lehet akárhogy nevezni, de az jött le belőle, hogy meg se kell ölni a tankot, elég 3 artytalálat és úgyis meghal benne mindenki....

Tüzi: Én most tudtam meg hogy az is4 bal hátsó sárvédőjében van gázolajtartály...

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#5303) vhw válasza Bingisz (#5302) üzenetére


vhw
addikt

De ez nem csak artyra vonatkozik, az összes többi tankra is.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5304) fsb1000 válasza Scheffer (#5289) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A kérdés jó és nehezen megváloszalható, mert csak találgatunk.
Ha mindenkinek egyforma képességei lennének, akkor 1000+ csata felett elvileg közel azonos számú győztes és vesztes csatánk lenne.

A valóságban a játékosok képességei erősen polarizáltak, és ha csak azt számítjuk, hogy egy játékos 1/15 részben határozza meg a csatákat, akkor győzelmi arányban +-7% eltérés lenne a max. Azaz 2% döntetlen mellett 49-49% az átlag és 42-56% közötti változhatna a győzelmi arány.

Persze a játékban 1-1 játékos hatása nagyobb lehet mint +-7%. Azt tapasztalom, hogy általában 4-5 játékoson múlik a győzelem (ez bizonyítja a szakaszozás magasabb winrátája is). Ők azok akik tudatosan és jól küzdenek a saját és csapat célokért. A többi statisztál, vagy alacsony hatékonysággal játszik.
Ebből arra következtetek, hogy 7%-nál nagyobb kéne legyen egy jó játékos hatása, legalább 15-20%-al képes kéne legyen eltéríteni a győzelmi arányát a 49-től. De ez nagyon ritka, pedig sok jó játékos van. Én már azt is nagyon jónak tartom, ha valaki 53%-nál nagyobb győzelmi aránnyal rendelkezik, nemhogy 60 felett legyen.

A másik "bizonyíték" a WG beavatkozására - legyen az random faktor manipuláció vagy játékos skill szerinti összerakása - a statisztikailag nem magyarázható hosszú nyerő és vereség szériák. Meg az olyan tapasztalatok, hogy kilépsz/vársz/belépsz és hopp! ugyanazzal a tankal máris nyered a csatákat. Ez különösen két acc-nál szembeötlő. Miként lehet kb. azonos időben 2x olyan eredményesnek lenni az egyiken, mint a másikon.

Természetesen semmilyen konkrét bizonyíték nincs arra, hogy a WG próbál a gyengébb játékosoknak kedvezni és ezért mindenkit az átlag felé húz. Csak megérzések, rossz tapasztalatok, és matematikai okoskodások.
De ha én lennék a szoftvertervező + pénzügyi manager, akkor én is afelé tolnám a dolgot, hogy a kb 70-80%-ot kitevő nem túl jó játékosok is sikerélményhez jussanak, és a győzelmi arányuk ne menjen 45% alá, mert azt már megérzik, és elhagyják a játékot.

Nem a jó képességű játékosok szívatásáról van szó, de a gyengébbeket csak az ő rovásukra lehet kompenzálni
Szerintem két dolog alakit ki függéséget a WoT-ban: a kill és a győzelem(kredit szerzés)
Ennek a kettőnek van közvetlen visszacsatolási mechanizmusa.

(#5305) #35692544 válasza Tüzi (#5300) üzenetére


#35692544
törölt tag

még csak arty sem kell hozzá
tegnap egy vk3601-et lőtem oldalról lepattantam ő menet közben rám lőt lánctalp motor sérült vezető parancsnok meghalt és még ki is gyújtott alul írta sárgával
1 lövéssel 4 kritikus találat és még tűz is mondanom sem kell 15-2 lett a vége azért ez a +-20% sebzésbeli különbség nagyon sok

(#5306) Stauffenberg válasza V.Dave (#5293) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Grille ugyan ez a szisztéma. Fejlesztett ágyúval nagyobb maflásokat ad, de kínzóan lassan áll be a célkör és csak 18 db lőszert vihet magával. Szerintem nem lenne túl nagy különbség abból ha most átállnál másik nemzetre.

(#5307) fsb1000 válasza pws (#5296) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem jól gondolod. A meredek "keskeny" gauss-görbe is ezt mutatja...

(#5308) pws válasza fsb1000 (#5304) üzenetére


pws
aktív tag

Legalább nem vagyok egyedül az elméleteimmel :C

(#5309) Tüzi válasza Stauffenberg (#5306) üzenetére

gwp-be 30 fér :) igaz volt már meccs, ahol 7 maradt a végére.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5310) pws válasza fsb1000 (#5307) üzenetére


pws
aktív tag

Feltételezem, hogy a 'Luck' faktor nem más mint egy rejtett tábla, ami módosítja a tank paramétereit, csatánként.
Vlszeg elég egy kicsit piszkálni a pontosság, sebzés, átütés paramétereket, hogy érdemben módosuljon egy csata.
Ez magyarázhatja, miért érzem úgy, hogy nem is ua a T54 van alattam. Pedig mentem velem 3k kört, és aszem jól kiismertem.

(#5311) GaburroSan


GaburroSan
aktív tag

Skacok! Az El Alameini csatában milyen járművek lesznek leárazva vajon???

(#5312) Paul119 válasza GaburroSan (#5311) üzenetére


Paul119
addikt

gondolom német meg amcsi tankok

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5313) Werewolf20 válasza GaburroSan (#5311) üzenetére


Werewolf20
tag

Panzer 3asok voltak meg esetleg négyesek, stug 3....véletlen max a tigris. Amcsi oldalról m3 stuart, m5, m4 sherman. én sztem.

It's not the destination...but the drive there

(#5314) Paul119 válasza Werewolf20 (#5313) üzenetére


Paul119
addikt

szerintem panther is akciós lesz,bár japgnather akciónak is örülnék :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5315) Scheffer válasza pws (#5291) üzenetére


Scheffer
tag

40% alatt és 60% felett a játékosok csak kis része van. Ez különösebben nem módosítja a az összképet.

Ha tényleg belenyúlnának a csata kimenetelébe, akkor mi a garancia, hogy nem a jó játékosokat akarják ezzel megakadályozni abban, hogy például prémium account nélkül is jól fejlődhessenek? :)

(#5316) Attici válasza csaabz (#5281) üzenetére


Attici
őstag

De akkor BinLadennek mi baja vele? :F
Én mindig csodálattal tekintettem a GW-re. Gyönyörű! Remélem még nekem is lesz.
Már a Hummel is elég mozgékony.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#5317) Napfénysüti válasza Attici (#5316) üzenetére

Én is arrafelé hajtook. De még a Grilléhez is kell vagy 3000 xp.
Tényleg a Grille jó a kategóriájában?

Més que un club!

(#5318) marked one94 válasza Napfénysüti (#5317) üzenetére


marked one94
őstag

Grille a legjobb kategóriájában ;) tankszázadba is őket viszik. Amúgy a grille-t még én is szerettem a hummel már nem :B

You'll Never Walk Alone

(#5319) Tüzi válasza Paul119 (#5314) üzenetére

én mind a kettőnek... visszavenném a panthert is, meg vennék egy jgp-t is.

hummel egy fos. nincs látószöge... gwp a megváltás :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5320) Zeratul válasza Tüzi (#5319) üzenetére


Zeratul
addikt

hummel egy fos. nincs látószöge... gwp a megváltás

Mert a Grillének vagy az S-51 nek van. :))

Hummel nagyon kellemesen agilis arty, a grilléhez és az S-51hez képes kb duplája löveg kitérítéssel jó kredit szorzóval. Volt amikor beadta tigrincsre lőve az elméleti max sebzést, de pl.: tegnap meg one shotolta a T-43.am egy Hummel.

GWPanther nekem egyenlőre csalódás. pedig max löveg és motor van rajta. Alig sebez és lassan tölt újra a Hummelhez képest. Érződik a -1 loader.

[ Szerkesztve ]

(#5321) fsb1000 válasza Napfénysüti (#5317) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem igen, a nagyobbik lövegével.
Legalábbis én hatékonyabb voltam vele, mint a Francia prém artyval.
De... az M37-el legjobb artyzni.

(#5322) #35692544 válasza Scheffer (#5315) üzenetére


#35692544
törölt tag

de prémium accuontal sem tudsz jobban játszani csak az xp-t meg a creditet emeli nem lősz vele pontosabban meg nagyobbat kivéve a prém skuló ugyan úgy szívnak azok is ezért nem is veszek már aranyat 8-hónapig nyomtam prémmel.
az a legnagyobb bajom a játékkal hogy amíg az egyik körben 3× átütök bárkit max sebzéssel a következő körben meg 1× minimum sebzés meg 2×lepattanó van
és akkor folyamatosan megmagyarázzák hogy ez azért van mert van egy két (5-8) noob a csapatban de ez miért befolyásolja az én lövéseimet
2 nap alatt visszaküzdöm magam 55% ra és utána min 10-15 bukó kör jön, általában nem én halok meg elsőnek és 1-2 killem is van

a csaták 90% 15-5 arányban (15-0, 15-8) ér véget és az első 2-3 lövésből tudom hogy, a f..z melyik végén állok ;]

(#5323) Tüzi válasza Zeratul (#5320) üzenetére

mé', hummelben-ben 3 loader van?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5324) Zeratul válasza Tüzi (#5323) üzenetére


Zeratul
addikt

2, a GWP ugyanazzal a löveggel is lassabban tölt mint Hummel.

[ Szerkesztve ]

(#5325) Paul119


Paul119
addikt

hát ettől a panther2től sem estem hanyatt :U

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5326) Napfénysüti válasza marked one94 (#5318) üzenetére

Frankó akkor májd ráhajtok, már kíváncsi vagyok milyen. :)

Més que un club!

(#5327) Tüzi válasza Zeratul (#5324) üzenetére

majd a 2. ágyúval jó lesz.

amúgy beveheti a wg kersztbe 4 meccsen kétszer gyúlt az e75 :D
érik, hogy eladom mindenem, aztán tényleg vége.

legjobb motornak 15% az esélye,hogy gyulladjon. ez kihatással van a váltó hitre is?

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5328) #56230144 válasza Tüzi (#5327) üzenetére


#56230144
törölt tag

e75 tényleg nagyon gyúlékony,sokan panaszkodnak fórumon is.

(#5329) Paul119


Paul119
addikt

Defeat
Battle: Ruinberg 2012. június 25. 13:51:16
Vehicle: Panther II
Experience received: 48
Credits received: 3 724
fasza t50-2 1 shotolt .. mi a szar ez? :W

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5330) #56230144 válasza Paul119 (#5329) üzenetére


#56230144
törölt tag

LOL Ammo racket lőtt?

(#5331) Paul119 válasza #56230144 (#5330) üzenetére


Paul119
addikt

ezen a szaron mi nem lő ammo rackot? most meg jpz4 lőtt szemből telibe és égek.. najó nem az is3 a legszarabb tier8 hanem ez :W

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5332) #56230144 válasza Paul119 (#5331) üzenetére


#56230144
törölt tag

IS3-ról nincs tapasztalat,de szerintem jó tank.
Az semmi egyébként.Nekem egy behozott Loltrati lőtt ammo racket,amikor T-34-el voltam. :C

(#5333) Tüzi válasza Paul119 (#5331) üzenetére

szerinted miért adtam el? :D akármi ammót lő rá, akárhonnan. viccfos.
végre felküzdöttem magam e75-re , erre most elkúrták ezt is :D
lehet g.ci leszek, nekiindulok orosz ágnak, mire végére érek, lenerfelik azokat is :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5334) Zeratul válasza #56230144 (#5332) üzenetére


Zeratul
addikt

IS3: szemből ammorack PUKK. Szemből cső, ammorack, guner halott. és nem artyktól kaptam hanem tier 7-8 medektől.

(#5335) Paul119 válasza #56230144 (#5332) üzenetére


Paul119
addikt

ja csak el költöttem egy rahedli xpt meg goldot hogy 121% legyen a legénység... :W max ki zsírozott szakadékban megy 55 el.. typeom jobban gyorsul mint ez a bullshit

Zeratul: én panthertől kaptam szemből is3ban engine kampec lövést a kövi lövése vitte a lőszeres rekeszt :W

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5336) Sanya válasza Paul119 (#5331) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezt én is észrevettem, hogy sokkal jobb köröket tudok menni egy pantherrel, mint panther2-vel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5337) Patrick76496 válasza #56230144 (#5332) üzenetére


Patrick76496
őstag

IS-3-mat 2 napja vettem, nagyon gyakran ammo rackelik. Azt hittem, eddig, hogy milyen jó tank meg minden, közben meg lazán hullon átlövi a KV-2 is, ami nem a hasát lőtte (ZIS-6 107mm)! A pénzt az viszi mint állat, bár ez más T8-as tankoknál is így van... (T-44) :U

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#5338) Atlantis


Atlantis
veterán

Grille nagyon jó szerintem is, Hummel még elmegy, GWPanther nekem nem tetszik. Szerintem keveset sebez, S51-től olyan puszikat szoktam kapni, hogy csak pislogok, GWPanther-rel soha nem tudok kiosztani 7-800-as sebzést még telitalálattal sem. Kicsi a splash radius is, pontossága mondjuk rendben van, kicsit lassan céloz, újratöltési ideje sem vészes.

fsb1000: M37-tel a legjobb tüzérkedni? Ezt nem mondod komolyan, nekem csalódás, pontatlan, alig sebez, néha még a pályát se lehet átlőni vele. (pl.: a kínai pályát.)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5339) #56230144 válasza Patrick76496 (#5337) üzenetére


#56230144
törölt tag

A legjobb tank mai napig a T-54.Prémiumból pedig a Type.

(#5340) Tüzi

17/17 találattal, 16 penetration, átlag 420 dmg-vel elveszteni egy meccset az normális?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5341) fsb1000 válasza Atlantis (#5338) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nagyobbik löveg, felszereltéség 80+ legénység. nagy kitéríthetőség, pontos és nagyot üt.
Nekem jól működött. Nem tudom mitől függ, de pályától egyébtől? függően 600-750 méter volt a lötáv. Kisebbik löveggel asszem 400-500m a max.

----
Kérdés:
A két új játékmodban mennyi a zászló húzási sebessége és hányan húzhatják?

Amikor semleges bázist kell foglalni, akkor nekem úgy tünt 90 sec és majdnem mindegy hányan vagyunk a cap zónában, bár néha begyorsul kicsit. (vagy csak a kijelzés bénázott)

A másikban amikor van Védő és Támadó csapat ott viszont káosz... vagy nem értem.
Először azt hittem olyan mint "normál csatában", azaz 3-an húzhatják, de aztán minta ez is csak 1 emberes lenne lassan ment a csapatnak. Most viszont az utolsó csatában 3-an foglaltak és gyorsan ment.... de nem olyan gyorsan mintha 3-an foglalnák. kb 2x sebességgel.
Kettőt kilőttem, és 80-ról 60-ra esett csak vissza a foglalás, aztán nyertek, én meg kaptam 43% védést.
Nem értem....

[ Szerkesztve ]

(#5342) #56230144 válasza fsb1000 (#5341) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ahogy én tudom,csak egy ember húzhatja a zászlót.

(#5343) Tüzi válasza fsb1000 (#5341) üzenetére

tök 8, 90 sec 15 playerrel, meg 1el is.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5344) #56230144 válasza Tüzi (#5343) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ezek szerint jól tudtam.

(#5345) Atlantis válasza fsb1000 (#5341) üzenetére


Atlantis
veterán

Biztos nem a Grillé-re gondolsz? Én épp az ellenkezőjét tapasztaltam, mondjuk a legénység csak 75%-os benne. No mindegy...

Szerintem az újaknál akárhányan bent lehetnek, nem lesz gyorsabb a foglalás. Legalábbis nekem nem tűnt fel, hogy változna a sebessége... ez egyébként egy jó dolog, lehetne mindig így, mindjárt kisebb eséllyel indulnának lemming-vonatok. Azt is általánosíthatnák, hogy ha hazai tank beáll a körbe foglalás közben, akkor szünetel a cap.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5346) GrooveHero válasza Tüzi (#5343) üzenetére


GrooveHero
addikt

nem 100 sec? és 1 sec 1 %, ezért kell 1:40, hogy ha egyedül akarod elfoglalni, és maximum 3 játékosnál a leggyorsabb, hiába álltok 4000-en a körben, akkor is csak úgy veszi, hogy 3-a vagytok, az a leggyorsabb

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#5347) Tüzi válasza Paul119 (#5335) üzenetére

jó hát, is3-al nem kell facehugolni :D

jó kis tank az, csak messziről kell mazsolázgatni vele.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5348) Patrick76496 válasza #56230144 (#5339) üzenetére


Patrick76496
őstag

A T-44 neked hol T-54, vagy T-59? :U Azokat is lehet úgyanúgy ammo rackelni, a Type ugyanaz, mint a T-44, csak éppen másabb a tornya, premium, és sokkal szarabb a motorja.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#5349) Tüzi válasza GrooveHero (#5346) üzenetére

akkor úgy mondom, hogy a sebessége ugyanannyi a számolásnak 1 playerrel, mint 15el.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5350) #56230144 válasza Patrick76496 (#5348) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nem azt mondtam,hogy a T44-és a T-54 ugyan az...Csak nekem a T-54 a favorit,alig várom már,hogy játszhassak vele saját accon is,és ne csak havernál menjek vele 2 kört...Ammo rackelni lehet,de legalább nem lomhák.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.