Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) virkir válasza LAJTNING (#5497) üzenetére


virkir
veterán

Persze a nem tetszést ki lehet fejezni, és hangot is kell adni neki, mert ha az egész közösségnek nem tetszik, akkor valamit csak alakítanak,
Ja leginkább mégjobban elbasszák. Lásd a hónapok óta menő arty panaszokat amire megkaptuk a csoda francica revolvertáras T8 artyt, meg a megnövelt kritikus sérülést.
Szerintem inkább kussolni kéne mert így csak ötleteket merítenek a mégnagyobb szívatáshoz.
Egyszerűen érthetetlen, hogy folyamatosan azokon változtatnak amik többé kevésbé elfogadható módon működnek a játékban a sokat emlegetett hibákat meg leszarják.

Ellenben ha néhány embernek tényleg ilyen kínszenvedés a játék, akkor miért játszik vele?
Ez egy jó kérdés.
Ami biztos a miértre, mert nincs semmi alternatívája.
E mellett ott van, hogy összejöttek közösségek és sokunknak nem kevés szabadideje benne van az elért szintben amit nem szívesen hagy veszni az ember.
De szerintem megfigyelhető, hogy egyre fogy a "kemény mag", egyre több a "csak játszó" kretén.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5502) fsb1000 válasza LAJTNING (#5497) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ellenben ha néhány embernek tényleg ilyen kínszenvedés a játék, akkor miért játszik vele? "
Ez legyen az ő gondjuk...
De miért írják ide X-edszer is?
És miért jelentik be Y-odszor is hogy uninstall, vége, ennyi-elégvolt.

----------

Virkir: Ismét köszi! És a teljes pakkot is amiből kiválogattam pár dolgot .

---

Tegnap jártam több magyar században is.
Sajnos 50%-ban az új játékmodokat adta be a játék. Úgy tünt még nincsenek kidolgozott taktikák, de azért működött valahogy. Persze az ellenfél se volt a TOP-on...
Malinovka hegyostromban még csak randomban vettem részt. Amikor védő voltam mindig nyertünk nagy főlénnyel. Támadóként csak egyszer sikerült nyerni, de fogalmam sincs hogy, egyszercsak elfogyott az ellen..... 2 arty + 1TD-jük maradt, pedig fel se mentünk a hegyre, még a közelébe se nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#5503) Iron Funeral válasza Tüzi (#5492) üzenetére


Iron Funeral
őstag

203mm kaliber 1850/1450-et sebez, ebből kiindulva teljesen normális sebzés AP-val, vagy egy kicsit gyengébb átütő HE lövés volt.

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#5504) pws válasza Mcray (#5489) üzenetére


pws
aktív tag

Izgalmasak lehetnek az új játékmódok, feltéve ha játékosok rendelkeznek papucsállatka IQ +10el. A papucsállatkák viszont gyorsan szaporodnak :DDD

(#5505) Scheffer


Scheffer
tag

[ez a rész inkább privátba való volt]

Adott egy efféle [felhozatal]. Kérdés; vajon mit lehet egy ilyen helyzetben tenni? Top tankként a túlerővel szemben valóban érdemes lett volna a zöldbe mennem? Szerinted mit tudtunk volna tenni? Valószínűleg védekezésre kényszerültünk volna, ami egyrészt kudarca volt ítélve a túlerővel szemben (2 tier 9 vs 3 tier 9), másrészt a városban defenzív tankokkal nem tudtak volna előrenyomulni a csapattársak.

Van ENSK-en egy remek hely a felderítéshez, ami a halálos ítélete mindennemű artynak, amely elhalad K3-K4 között. Ez a hely D4-ben a lőrés. Milyen véletlen, hogy az ellenfél GW Tigrise meg is halt ennek köszönhetően, nemde? :)

A csata ebben az esetben szerintem nagyrészt miattam lett győzelem, [ez a rész inkább privátba való volt]

(#5508) Plokijuma válasza Scheffer (#5505) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

2 med vs 3 med azonos tierben abszolút nem számít súlyos túlerőnek, sőt jól kivédekezhető.

Ensk pályán, ha túlerő várható, akkor beszoktam írni a chatbe, hogy 1-2 heavy jöjjön csak át a mező oldalára. Általában 1-2 jönni is szokott, és ha semmi érdemit se csinálnak (nem top heavy vagy szimplán balf.sz) akkor is arra jó a jelenlétük, hogy ne tudjon az ellenség lerohanni minket.

Ha sok heavy jön át véletlen a mezőre akkor értelemszerűen az az oldal megnyomásra kerül.

(#5510) #56230144


#56230144
törölt tag

Mi az isten az,hogy 47ms-el úgy belaggolok,hogy megáll a kép??? :W

(#5511) vhw válasza Scheffer (#5505) üzenetére


vhw
addikt

Igazából még mindig ott lett volna a privát üzi funkció az ilyen és ehhez hasonló nézeteltérések további megvitatására... és úgy talán kisebb eséllyel alakulhatna ki sz*rdobálás itt egy nyilvános fórumon.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5512) Scheffer


Scheffer
tag

Plokijuma; Szerintem még mindig egyszerűbb, ha egy tank vált taktikát, mint 3-4. :)

Timyyy; Ez az én szegénységi bizonyítványom, de csata közben pont nem volt rá időm. Nem ez a lényeg. Mondtam, hogy ettől tekintsünk el. Választ szeretnék. Küldheted privátban, vagy ingame. Teljesen mindegy.

vhw; Konstruktív megvitatása az ENSK-es csatának, amire a legjobb módnak ezt találtam. A privátot nem biztos, hogy elolvassa és válaszol, viszont erre valószínűleg reagálni fog.

[ Szerkesztve ]

(#5514) Plokijuma válasza Scheffer (#5512) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Inkább feláldozol egy teljes szárnyat, és megkockáztatod, hogy az ellenség 3-4 tankkal pillanatok alatt befoglalja a bázist? Sok ilyet látni, és hidd el a legtöbbször balul sül el az egész a te szempontodból.

[ Szerkesztve ]

(#5517) Scheffer válasza fsb1000 (#5513) üzenetére


Scheffer
tag

Van replay. Ezen az oldalon meg lehet tekinteni.

http://mwreplays.com/Szakesz

(#5518) pws válasza Scheffer (#5505) üzenetére


pws
aktív tag

Hát ez a végeredmény nélkül nem sokat mond. Ha jó az ellenfélnél a Bat, e50, Patton trió, lazán ledarálja a Bat, AMX párost. Szval lehetett nagy mák, hogy nyertetek.
Amúgy én sem szoktam megdicsérni azokat, akik támogatás nélkül hagyják a francia csodákat. Sámiképp sem csapatjátékos az ilyen med, még akkor sem ha nyertek.
A hangvétel már 2őtök ügye.

(#5519) #56230144 válasza Met (#5515) üzenetére


#56230144
törölt tag

Igen,régebben itt is írta,még meg is szólták azért,mert nőként játszik

(#5523) pws válasza Scheffer (#5517) üzenetére


pws
aktív tag

Köszi a replayt, Ahogy én látom:
Nos a T20 mindnyájan cserbenhagytátok.
Bal oldalt lazán elmentek, a bázist a 2 JT védte meg, és hogy a csapat visszazárt.
Óriási szerencse, hogy az e50, Patton ilyen gyökér volt.
A sokat emlegettet Luck faktor a te oldaladon volt /e75 kigyullad, Patton tornya beszorul, JT detrack mellet még 20% sebzed/.
Bizonyos szerénység kell hozzá, hogy ne szálljon el az emberrel a ló, mikor kivégez 100 HPs tankokat.
Taktikailag ez bőven vesztes csata is lehetett volna, nem raknám a kirakatba.
Előfordul velem is, hogy a félig döglött Batmannel az utolsó 3 percben kinyírtam 3 Tier X tankot. Minden lövés talál, és max sebzés. Szépen visszaírtam a srácoknak, hogy bocs mákom volt, nem ilyen bénák.
Timyyy lehet, hogy mérges volt, de mindenképp járna neki egy Bocsánat, mert cserbenhagytátok. Nem csak a győzelemért játszunk, hanem csapatjátékban van az élvezet.

(#5526) pws válasza jozefgucci1 (#5525) üzenetére


pws
aktív tag

Így van, egyikük sem hibátlan ebben a csatában. Ezért nem is raknám ki a sztorit a kirakatba.
A 'Miattam lett győzelem' nem vall csapatjátékosra. Ez viszont az én szemeben nagyobb hiba, mint a bunkó beszólás. Ez lehet pillanatnyi hév, a másik viszont stílus.

(#5527) Paul119 válasza CptMisi (#5498) üzenetére


Paul119
addikt

nincs m43am:) eun van egy m41 de az is ott porosodik már 100 éve:)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#5528) Scheffer válasza pws (#5523) üzenetére


Scheffer
tag

Áldozat nélkül nincs győzelem. A T20 egy feláldozható bábu volt ebben a csatában - akármilyen kegyetlenül is hangzik.
A JT azért veszített HP-t, mert az első futógörgőket lőttem, és 7K sebzésnél olykor előfordul, hogy az ember kilő néhány tankot. :)

Hadd kérdezzem meg; hogyha nem detektálom az artyt. nem megyek vissza védeni, nem segítek a JT-nek kiszedni az E-50-et, ha nem rohanok át időben foglalni, ha nem lövöm ki egyedül a két ellenséges harckocsit, akkor vajon más megtette volna helyettem? Taktikailag ez volt a legjobb döntés. :)

(#5529) fsb1000 válasza Scheffer (#5517) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
Lehet nem fogsz örülni, de én is leírom a véleményem.
Tisztelem a játéktudásod, de ennek a csatának a végét nem te nyerted meg, hanem az ellenfél bénázta el. 1 V 2-nél a JagTiger kijött a foglalásból, pedig az E-75-nek csak resetelnie kellett volna és kicsit feltartani téged.
Az szép volt ahogy a Jagtigert kicsináltad közelharcban, de hát az lenne poén ha városi csatában másként lenne... lehetne mert a jagtiger sem volt kezdő.

Nade.. most jön a csúnya véleményem.
Ha a mezőre megy a Patton, akkor valószinűleg T20-al együtt meghal (max 1-2 kill). Szerintem ezért nem mentél oda. Mindenki érezhette, hogy gyenge lesz a balszárny.... ezért a BatC meg az AMX se ment oda...senki.. mind hagytátok meghalni a T20-at, hiába kért segítséget, hiába volt egyértelmű a helyzet. Az már egy másik kérdés miért ment előre így is a T20... Talán azt hitte 13:50-nél hogy jösz segíteni.

T20 csata kezdés után 2 perccel már halott volt, gondolom ez egy kicsit felnyomta a pumpát. Annyiban érthető a reakciója, hogy egyedül hagytátok. Ezután jött a szokásos random bírkozás, a csapatok felváltva kerültek előnybe, mig el nem értek a végjátékig.
---
Összefoglalva: Én sem látom akkora sértésnek Timmy beszólását - meg a szitu sem teljesen melletted áll - hogy fórumon kéne elégtételt venni.

Sokan ettől többet lenyelünk naponta....

---
(#5528) Scheffer : Ismerek még pár játékost aki így gondolkodik. (csapattárs feláldozható, sebzés maximalizálás, stb)
Nem itélem el ezt a szemléletet, mostanában gyakran én is így játszok, nem érdekel randomban a győzelem, a sok kill meg a sok sebzés úgyis magával hozza.

[ Szerkesztve ]

(#5531) psycroptic válasza pws (#5526) üzenetére


psycroptic
őstag

Nem védem egyikőjüket sem, mert nem rám tartozik csak megjegyezném, hogy szerintem a csaták 80-85%-ban nincs is csapatmunka/csapatjáték. Randomban egyedül magadra számíthatsz senki másra. Nem várhatsz a másikra, hogy segítsen, mert lehet, hogy éppen a madarak csicsergését hallgatja nem ér rá a csatával foglalkozni.

A random szépsége még, hogy próbálsz összejátszani valakivel aki aztán a legnagyobb ellenséged lesz, mert blokkolni fog vagy a csöved elégurul...stb. Gondolom nem kell bemutatni az ilyen és ehhez hasonló szituációkat.

PSNID: Tomy83PS

(#5532) KaLeun válasza fsb1000 (#5506) üzenetére


KaLeun
senior tag

"Mik vannak? Te vagy szakesz..."

Elsőre ue. jött le nekem is.

Cila

(#5533) Napfénysüti válasza Met (#5521) üzenetére

Párom meg rá van kattanva a TDU-ra. Csak ugye az én gépemen fut el és a WoT-ot viszont nem szereti. Majd megpróbálom fűzni hátha rákap. Akkor nem kell választani a kettő közül. :D

Més que un club!

(#5534) #56230144 válasza Napfénysüti (#5533) üzenetére


#56230144
törölt tag

:D

(#5535) Scheffer válasza fsb1000 (#5529) üzenetére


Scheffer
tag

Gondolom a Jagdtiger úgy gondolta, hogy már mindenféleképpen megnyerik ezt a csatát. Ha tudta volna, hogy ez lesz, akkor biztos nem mozdult volna ki.

Igazából itt is meg lehet figyelni, hogy ebben a csatatípusban mennyire magára van utalva az ember. Egy platoonban, companyban vagy CW-ben a végjáték még legjobb esetben is döntetlen lett volna számunkra, de a JT-nek kellett a nyolcadik frag...

[ Szerkesztve ]

(#5542) KaLeun válasza fsb1000 (#5529) üzenetére


KaLeun
senior tag

Gondolom ismered: Úgy kell dolgozni, hogy más is hozzáférjen. Pár fail után én is alkalmazom és sokszor így nyerjük meg a csatát.

Cila

(#5547) pws válasza psycroptic (#5531) üzenetére


pws
aktív tag

Lehet, hogy nincs csapatmunka. De ez a szomorú, főleg ha valakik ismerik egymást.
Sem moralizálni, sem társadalmi kitekintést nem szeretnék, de miért lenne nagy elvárás egy 2x15 csapatjátékban a csapatjátékról beszélni? A csapatjáték is képesség, mint a jó reflexek.

(#5550) fsb1000 válasza pws (#5547) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ebben igazad van, de én úgy gondolom a csapatmunka olyan mint egy kártyavár.
Mindig van 1-2 játékos aki alapból nem alkalmas rá, vagy másként gondolja (nem kezdő szintről beszélek.)
Aztán a többiek sok száz vagy ezernyi csata után úgy gondolják, miért ők halljanak meg, miért ők menjenel a neccesebb szitukba. Ezzel bővül a nem-csapatjátékosok tábora. És ez egy öngerjesztő folyamat. Mégtöbben lesznek ilyenek a csapatban még több illúzió szünik meg.

Aki igazi csapatmunkára vágyik annak ott a század, esetleg 3-as szakasz.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.