Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

Olvasd el a téma összefoglalót.

Ha nem látod, a prohardverről vagy a gamepodról nyisd meg a topikot: [link]

[ Módosította: ollie ]

(#2) virkir válasza #65675776 (#1) üzenetére


virkir
veterán

Az utolsó hsz-re.
Nem lehetsz ennyire naiv :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3) Timyyy


Timyyy
őstag

Arty-val szerintem a camo az első, aztán jöhetnek a speciális skillek. :) Személy szerint nem tartom fontosnak, hogy tudjam, mikor vagyok detektálva, mert jó bokorba kell állni, számítva a scout érkezésére - arra az oldalára állok ahol nem vesz észre pl. Van ennél hasznosabb is, főleg hogy csak 100%-nál lép érvénybe.

(#4) Plokijuma


Plokijuma
aktív tag

Minek kellett új topic? Kérem valaki fejtse ki, mert a "betelt" kifejezés nem elégíti ki a kíváncsiságom... Fórum motor csak elbírja a 50 000 feletti hozzászólás számot :)

(#5) Timyyy válasza Plokijuma (#4) üzenetére


Timyyy
őstag

Idézet a PH! alapelvekből: "sorozattopikok nyitása moderátori feladat, ezért ha egy ilyen elérte az 50.000 hozzászólást, a Moderátort keresek a FÓRUMHOZ! (olvasd el az 1. hsz-t!) topikban kérj újat"
Ez a szabály. Na de milyen dolog egy új topicot offolással kezdeni?! :P ;]

(#6) Plokijuma válasza Timyyy (#5) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Ez még nem magyarázat a kérdésemre, a technikai okaira lettem volna kíváncsi.
(Nem először látok totyik költözést, ismerem az alapelveket)

[ Szerkesztve ]

(#7) #21346560 válasza Plokijuma (#6) üzenetére


#21346560
törölt tag

:U

(#8) Paul119


Paul119
addikt

Defeat
Battle: Karelia 2012. május 20. 1:09:07
Vehicle: IS-7
Experience received: 493
Credits received: 44 200
Battle Achievements: Hunter, Steel Wall
nem prémiumos 19 lövés 18 találat bekaptt találatok 30 :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) Iron Funeral válasza Paul119 (#8) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Én meg megszereztem a kutyaházas ARL44-et, remek élmény, 3 meccs, mindháromban tier IX a többség, ez a bemelegítés, a 3. meccsen meg oneshotol egy trollgunos KV csak, hogy érezzem a törődést.

Gyakorlatilag ugyanolyan meccsekbe rak be mint ha mondjuk 7es artyval mennék. Mondjuk csak leduplázni akarom de ugye nem lehet a csapatra számítani :U

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#10) #21346560


#21346560
törölt tag

Kockák, még ilyenkor is jáccanak ;]

(#11) Plokijuma válasza Iron Funeral (#9) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

ARL-t én se szerettem. Nagyon papírból van a borítása szegénynek. Egyedül az ágyú magas pen-je, ami pozitívuma a tanknak. Sajnos az MM is rútul bánik vele és szereti berakni Tier9-10es meccsekbe.

Picit más:
Az új fizikával majd jöhetnek az új álcázási módszerek. :D

(#12) BoB válasza Timyyy (#3) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem a 6. érzék nagyon fontos artyn, mert akármi jön a közelbe, nem mozdulsz meg mert akkor nehezebben látnak meg (bokor mögött is). Csak akkor kezdesz mozogni ha észrevettek, ha meg elmentek akkor már mozoghatsz. Ez sokszor jól jön, alap hogy legyen.

A másik ami szvsz jobban kell mint a camo az a vezetőnek a clutch braking, amivel gyorsabban fordul a test. Talán magyaráznom sem kell, miért fontos ez az artynál.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13) Paul119 válasza Iron Funeral (#9) üzenetére


Paul119
addikt

gondolkodok egy amx 50bn , de majd free xpből akarok el ugrálni az amx 50 100 ig vagy 120ig valahogy nincs kedvem szopni mint a kis malac :DDD

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#14) #21346560 válasza BoB (#12) üzenetére


#21346560
törölt tag

Hát nem tom, nekem egyik szemem mindig a minimapon van... milyen jó most hogy kancsal vagyok.... :DDD

(#15) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

huh.. de kijöttem a gyakorlatból.. 4 napja nem mentem fel, s most nem tudok életben sem maradni...XD

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#16) BoB válasza #21346560 (#14) üzenetére


BoB
veterán

És ez hogy jön ide?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#17) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Az XVM normalizált képlete 6% (hat százalék!!!) győzelmi arányt jósolt az előző csatában
Hát... nem így történt, és nem is rajtam múlott, mert okoska csapattárs engem láncolgatott vagy kilőni akart vagy valami ilyesmi csak nem sebződtem akárhogy ügyeskedett. De azért kicsit zavaró volt 10x letrekkelődni.

Végeredmény:

[ Szerkesztve ]

(#18) #21346560 válasza BoB (#16) üzenetére


#21346560
törölt tag

"mert akármi jön a közelbe, nem mozdulsz meg mert akkor nehezebben látnak meg "

Általában látni a minimapon ha jön valaki.....

(#19) .mf


.mf
veterán

Srácok, olyat láttam, amit magam is nehezen akartam elhinni...
PzVI Tigris
alap torony
105 L28
:Y
top tier tankunk volt a meccsen, egyetlen T7-es :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) Plokijuma válasza fsb1000 (#17) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Két dolgot tisztázzunk:
1) 6% (vagy 11%) nem azt jelenti, hogy kizárt esemény, hogy nyer a csapat. Csupán azt mondja, hogy statisztikailag több meccs kell ahhoz, hogy nyerjetek az adott ellenfél ellen. Jelen esetben kb 18 (9) meccsenként győzitek le az ellenfelet.

2) Kis tierben nem is érdemes nézni az eff értéket, mert ekkor a játékosok még igen gyorsan fejlődnek, egyik meccsről a másikra is szemmel látható javuláson mehetnek át. (ugye az XVM eleve nem is az aktuális értéket szokta mutatni)

Ma láttam Himmelsdorfban egy H35-t, aki egyedül maradt a csaptunkból 5 ellenfél ellen. Hiába volt 430-as eff értéke, simán megszívatta az 1000+ effes BT-7-t, és kiirtotta az maradék ellenséges tankokat. (najó, picit segítettem chatben neki és többnyire meg is fogadta, de attól még gyönyörű volt, amit csinált))

(#21) BoB válasza #21346560 (#18) üzenetére


BoB
veterán

Ja okés

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22) .mf


.mf
veterán

Na ez egy jó befejező kör volt :)
Victory!
Battle: Karelia 2012. május 20. 2:49:53
Vehicle: IS-3
Experience received: 1 418
Credits received: 42 002
Battle Achievements: Mastery Badge: Ace Tanker, Sharpshooter, Steel Wall, Top Gun

17/16 talált (sajnos más vitte el a Snipert), a 7. kill nem akart összejönni (kettőből nem tudtam hátulról leszedni egy jpz4-et, első csak trackelte, második után maradt 38%-a, s mire újratöltöttem, arty kiszedte :(), de végre rendes kredit-jutalom (nem prémes).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) fsb1000 válasza Plokijuma (#20) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Gondolom ezeket magaddal akartad tisztázni, illetve olyasmire reagáltál amiről nem írtam.

(#24) #65675776 válasza Plokijuma (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Minden egyes megnyitáskor, frissítéskor be kell tölteni, fel kell dolgozni az összes hsz-t az adatbázisból. A jelenleg meghatározott terhelési határok esetén 50k hsz az, ahol ez a terhelés még elfogadható. Többet is elvisel a motor, de ezzel feleslegesen lassulna az oldal működése.

(#25) babferi


babferi
tag

Hajnalba hazajottem melobol , mondom lenyomom a dupakat gyorsba . Hat a jatek ugy dontott jol beszopat es sikerult neki . Bar a leduplazasok viszonylag konnyen mentek , de a nyertes csatak eleg verszegenyek lettek+szopatva is voltam de rendesen. Mindegyik tankkal csak ugy szortam a 0 sebzeseket , mintha szivesen adnam . De a legjobb a kovetkezo volt :
megyek Pantherrel fjordon . Feltuik elottem egy VK3601 (meg meg vagy 4 tarsa ) , lo ram kapasbol egyet , pirosra lovi a lovegem . Ekkor nem rontottak ram , megalltak . Ekkor kigurul es oldalamba kerul egy Hellcat , en meg egyik tarsam leszedtuk , de utolsonak egy lovessel elotte a lancom + sargara lotte az ammoracket + kb 200-at sebzett ram . Par masodpercre ra kintebb gurult a VK3601 es szembol , tobb mint 1000 HP-rol egylovesezett ammorack robbanassal :W Az osszes Wargaminges anyja szerintek akkor csuklorohamot kapott mind !

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#26) Murder3


Murder3
addikt

Eszembe jutott egy érdekes dolog a pantherről:

Ugye a panther volt az első igazi mbt tank ami képes volt ellátni a nehéz és közepes feladatköröket.

A nagy történelmi hűséget szajkózó fejlesztők(ugye mikor németeket kell gynegíteni szeretnek erre hivatkozni)

olyan jól megcsinálták és lemodellezték, hogy igazából eggyikre sem jó a tank:D

közepesre azért nem mert lassú a tank, nem elég mozgékony és túl nagy

nehézre meg azért nem mert nincs megfelelő ágyúja ami elég sebzéssel és átütéssel rendelkezne a páncél meg semmit nem véd azon a szinten...

ezek után még mondja valaki h na igen a panther nem egy nagy csalódás, talán t6-ba egy fokkal használhatóbb lenne de még ott is kicis a páncél mert a 160+-ok nevetve átviszik, ellenbe ha összeereszted egy német l/56-os csodával akkor azért ne ilyen sima az ügy...

(#27) #56230144


#56230144
törölt tag

Sziasztok.Egy kérdésem lenne.A T-25 höz milyen töltényt használjak? Robbanó vagy Páncéltörő? :)

(#28) .mf válasza #56230144 (#27) üzenetére


.mf
veterán

Remélem csak viccelsz...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) #56230144 válasza .mf (#28) üzenetére


#56230144
törölt tag

Nem,nem viccelek :D Mind2 ből szoktam vinni,de a Robbanóval 120 az átlag sebzésem,ha jó helyre lövök,míg ha Páncéltörővel lövök az vagy lepattan,vagy jól sebez.

Murder: Ruszki fejlesztőknél Ruszki tank a nyerő,az se normális,hogy T-34-el megyek,feltünik egy Tigris (Történelmi szempontból 2 leghíresebb,és legjobb tank) Rámlő és a tank oldaláról simán lepattan.3x lőtt mind pattant,én 1 x pattantam a tornyáról,és végül 1 arty kilőtte.

[ Szerkesztve ]

(#30) Dobi 562


Dobi 562
addikt

(#49978) Plokijuma válasza Dobi 562 (#49974) üzenetére 2012-05-19 09:42:12

"Statok alapján nem tűnik különlegesnek, szinte megegyezik a német PzKpfw III/IV legfőbb adataival (minimálisan több páncél oldalt, azonos löveg(tűzgyorsaság, damage, pen), azonos súly, valamivel gyengébb motor)"

Ami a nagy előnye a pz III/IV-hez képest az a 60km/h végsebesség, döntött páncéllemezek, 610Hp. Tier 5 környékén sok tapasztalatlan játékossal lehet összefutni, nekik sok-sok sebzést bevinni. Számomra eddig tökéletes farmtank és a játékot is nagyon élvezem vele.

(#26) Murder3: Nekem a Párduc az egyik kedvenc tankom (volt, mielőtt a Párduc II-őt ki nem próbáltam). Igazából az alacsony végsebességen (és gyúlékonyságon, lőszerrekesz sérülékenységen) kívül nem találtam benne hibát, a szívószál ágyúval nagyon jókat lehet vele mókázni, 4mp-enként csipegetni az ellent jó messziről. Nem egy tipikus med az biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) sanya67


sanya67
tag

"Beruháztam" egy Top tankba!

Győzelem!
CsataMalinovka 2012. május 20. 8:29:13
JárműMS-1
Szerzett tapasztalat: 1 588
Szerzett kredit: 18 324
Csatában elért Achievement: Kiváló soför jelvény: Tank ász, Védő, Top Gun
8 kill, skuló kifogyott! :DD

(#32) #56230144 válasza sanya67 (#31) üzenetére


#56230144
törölt tag

Ennél már csak a loltraki jobb :DDD

(#33) Kelvin


Kelvin
őstag

A grafikai beállítások alatt mit jelent a textúra tömörítés bekapcsolás/kikapcsolás?

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#34) diegho


diegho
nagyúr

Volt itt szó skillekről és perkekről. Nálam a repair az első (arty-t és low tier tankokat kivéve). Nyílt pályán, jön egy tank, leláncol, nem mindegy meddig állsz egy helyben, vagy jön egy med 1v1, nem mindegy meddig vagy láncolva, ez alap. BIA egy tankomon van, pedig többön is van már 4. skill, de ha már van venti, akkor akár hasznosabb dolgokat is lehet tanulni, lásd 6. érzék, mozgás közbeni pontosság, látótáv növelések, sőt van olyan tankom, amin venti sincs, BIA sincs, 4. skill 67%-on és már az is ki van osztva, mégis arról a tankról kér mindenki replay-t a hivatalos fórumon, mert mindenki szerint nagyon gyenge a vetélytársaihoz mérten, szerintem meg nem.

(#35) Kelvin válasza diegho (#34) üzenetére


Kelvin
őstag

Azért a BIA + venti együtt kb +10%, ami must have. Ezenfelül a többi skill-t perket is erősíti. A többi kiosztás már tényleg játékmenet, tank függő.
Diegho nem tudod az előző kérdésemre a választ? :D

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#36) Murder3 válasza Dobi 562 (#30) üzenetére


Murder3
addikt

egy jagpantherrel mégjobbat lehet mkázni,nagyobb a pen gyorsabb és többet sebez.
ezek tükrébe a párduc nulla ha ezt nézed szempontnak.

a párduc abszolút nem jó heavy feladatokra, se nem medium feladatokra holott a párduc ő pont azért a második világháború legjobb tankja és nem hiába ezt követi az összes modern mbt.
mert ötvözi a medium és heavy feladatköröket...a játékba meg pont, hogy eggyiket sem elégíti ki...
kérdezem én akkor minek?
mert abba is biztos lehet mindneki h tierbesorolása sem jó mert h nem t7-re való a tank az hétszentség(tigrissel eggyütt)
(tegyük hozzá, hogy a németekenk nicns normális t7-es heavy ágyú és nincs t7-es med ágyú sem...ha megnézzük mivel a többi frakciónál van t5,t6-on heavy így mindenhol megjelenik a t7-es heavy ágyú már t6-on, németeknél ez a t7-es med ágyú jelenik meg ami t6-ra med ágyúnak jó, de t7-re már med ágyúnak is kevés és heavy ágyúnak is mondjuk heavy ágyúnak t6-on se jó)
tehát a német tech tree-nél kapásból a legnagyobb baj h hiányzik a heavy tnak t5,t6-on és ezzel eggyüt az ágyúknál is hatalmas lyuk van lényegébe 1 tierrel rosszabb kategóriát kapnak végig.t6-on nicns heavy ágyú, mint az összes többinél egyedül t7-en nem jön ki mert az l/71 ott tűrhető, de ha megnézzük kb ez a kategória a többi oldlaon is megjelenik, t8-on ahol nem érződik pen-be a hiány, de t9-t1-en meg megint 1 tierrel gyengébb lényegébe az ágyú mint a counter párjai
ugye ruszkiknál van t7-es heavy és med ágyú is amit megkapnak t6-ra,usánál is ugye,franciáknál is..míg a németeknél ezt a kettőt az l/56 hivatott betölteni ami kapásból t6ra jó med ágyúnak, de t7-re már kevés med ágyúnak is és így a 2 t7-es medről hiányzik a t7-es heavy ágyú vagy med ágyú.
ha lenne ugye egy t6 os heavy tank akkor ez megkaphatna egy t7-es heavy ágyút ami továbbmehetne a t7-es medekre.

tehát vissza a panther témához igenis egy csalódás és semmire nem jó tank és maximálisan nem tükrözi azt amire amúgy létrejött.

(#37) Iron Funeral válasza Plokijuma (#11) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Magával a tankkal nincs bajom azon kívül, hogy ronda mint a szar :DDD
MM elmehet és bekaphatja, de ezt már megszoktuk.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#38) diegho válasza Kelvin (#35) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem must to have a BIA+Venti, de ez egyén és tank kérdése. BIA és Venti nélkül 2200 felett van az átlagsebzésem és 1000 felett az átlag xp-m T-54el, ez elég jó egy agyonnerfelt tanktól, ezért kérik a replayt, meg azt, hogy áruljam már el mit használok rajta, viszont, ha lehet 5. skill-t is rakni a tankra, az már lehet BIA lesz, bár lehet csak a 6.-ra használnám el, még nem tudom.

A beállításoknál a tömörített textúra szerintem a pályák betöltési idejét csökkentheti, legalábbis én erre gondolnék.

(#39) CptMisi


CptMisi
őstag

Végre nem fogja olyan lassan betölteni a wot fórumot nekem. :DD

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#40) Timyyy


Timyyy
őstag

Csináltam egy link gyűjteményt a skines oldalakról, és néhány modos oldalról:
Wotskin (ucoz) - felső sorban a nemzetek
Wot drongo lab - szintén felső sorban lehet válogatni
Wotskin web05
Wotinfo addonok
Skin (zoneofgame)
Wotvideos - felvételek ha valaki tanulni akar
Wotarmory
Wotinfo magyar oldal

Most látom hogy pár linkem elveszett, majd ha megtalálom őket akkor kiegészítem.

(#41) fsb1000 válasza #56230144 (#27) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Általában AP-t.
HE-t akkor ha capelést kell resetelni, az ellenfelet nem tudod AP-val sebezni, de HE-vel igen, esetleg artyra is mehet.
Szerintem nyugodtan használd a HE-t ha úgy látod jobb vele az átlagsebzésed némely tank összetételű csatákban.

(#30) Dobi 562: Már megint megegyezik a véleményünk Párduc I-II-vel kapcsolatban.
Szerintem is jó tankok, a játékban is megállják a helyüket,

[ Szerkesztve ]

(#42) fsb1000 válasza sanya67 (#31) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... sokat gondolkodtam.. meg próbálgattam is, melyiket "fejlesszem", de én a Loltraki mellet döntötem a 40-es pen meg a nagyobb HP miatt. Talán a páncélzat különbség nem sokat számít.
De azt hiszem majdnem mindegy melyiket választjuk, ezen a szinten az "eredményeket" az hozza, hogy a sok 0K csatás játékostól jelentősen tapasztaltabbak vagyunk.
Illetve a 100%-os legénység, venti, távcső, egyebek is segítenek.

Nekem még nem sikerült a TOP GUN loltrakival, de majd igyekszem!
Félszemű vagyok a vakok között....

------

I-es csatában most találkoztam egy 5.500 eff ratinges játékossal. (0K csata)

[ Szerkesztve ]

(#43) Paul119 válasza Murder3 (#36) üzenetére


Paul119
addikt

én szeretem a panthert 88as löveggel, főleg mikor egy 75 mmeressel futok össze alig csipked belőlem én meg laza 260 akat pofozok az arcába,de ha oldalba tudod kerülni az ellent akkor ktt, is3 at is át viszi, nem rossz tank szerintem csak kicsit többet kell vele bűvészkedni, de szerintem a legszarabb tier 7kategória a t20

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#44) Snooker


Snooker
senior tag

hogy lehet jelenteni valakit tk miatt?

(#45) Paul119 válasza Snooker (#44) üzenetére


Paul119
addikt

játék közben a ctrl gombot le nyomod jobb klikk a nevére és team damage vagy unfair play

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#46) Snooker válasza Paul119 (#45) üzenetére


Snooker
senior tag

akkor utólag már nem lehet, igaz? mármint csata után

(#47) Paul119 válasza Snooker (#46) üzenetére


Paul119
addikt

nem hiszem

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#48) L-e-f-i-e válasza Snooker (#46) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Lehet utólag is, ha kikeresed a nevét a felhasználók listájából.

=^-^=

(#49) CptMisi válasza Snooker (#46) üzenetére


CptMisi
őstag

Ha van replay van screenshot, akkor a supportnak beküldheted.

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#50) Snooker válasza L-e-f-i-e (#48) üzenetére


Snooker
senior tag

Kikerestem, de nincs olyan funkció, hogy feljelent....:S

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.