Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Enzolord válasza Timyyy (#31998) üzenetére


Enzolord
addikt

Az a jó, hogy a Wot honlapján sincs fenn...:)

(#32000) Fel: Igazad van a képek alapján..

[ Szerkesztve ]

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#32002) Timyyy válasza Fel (#32000) üzenetére


Timyyy
őstag

Köszi, akkor mostmár csak azt lenne jó tudni, melyik mod miatt nem látom. :U

VIRKIR!!!
Ehhez te szoktál érteni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32003) slayer006 válasza Timyyy (#31998) üzenetére


slayer006
addikt

Cool-Headed

Survive at least 10 ricochets and non-penetrations in a row from enemy players.

Enzolord: fenn van :)

[ Szerkesztve ]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#32004) Fel válasza Timyyy (#32002) üzenetére


Fel
addikt

Tipp:

A \res\text\LC Mess... mappából az achievments.mo fájlt másold át a res_mods\text\LC Mess.... Ha valami mod módosítja is, és ha ezzel visszaállítod az eredetit, attól nem hiszem, hogy bármi ütközés lenne.

(#32005) Napfénysüti válasza Timyyy (#32002) üzenetére

Szerintem is mod miatt lesz mert nálam simán kiírja. :K És csak 2 modom van most fent (célkereszt meg valami statisztikás).

Més que un club!

(#32006) Enzolord válasza slayer006 (#32003) üzenetére


Enzolord
addikt

Tudom, hogy fenn van..:) Plecsni alapján megtaláltam, csak név szerint nem..:):):)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#32007) Timyyy válasza Fel (#32004) üzenetére


Timyyy
őstag

Így jó lett, köszi :)

(#32008) #48613632 válasza ollie (#31986) üzenetére


#48613632
törölt tag

A látótáv és a rádió nem adódik össze.

De, pedig összeadódik. Látod a (látótávolság)-ra előtted lévő tankot, és jelzed mögéd (rádiótávolság)-on belül.

Amúgy meg scoutnak nem jó.

De jó, használják is sokan, eredményesen.

Az nem scoutolás, hogy berohansz az ellenfél közé.

Pedig elsősorban ez a lényege. (Nem nagyon tudom, hogy Te mivel játszol.) Nyilván mindezt úgy kell tenned, hogy közben életben maradj, és leadd a drótot az ellenfél pozíciójáról a legelső pontban említettek szerint. Ez a scoutolás. (Szerinted mi, ha nem ez?)

(#32009) diegho válasza #48613632 (#32008) üzenetére


diegho
nagyúr

Elég sok hülyeséget írsz, remélem tudod.

(#32010) virkir válasza #48613632 (#32008) üzenetére


virkir
veterán

Mondá a tutit rommel a tábornok.

diegho
Egyet légyszí... amikor nem :D

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#32011) AVarice válasza Remus389 (#31906) üzenetére


AVarice
tag

Köszi, megfogadom a tanácsot. :)

(#32012) #48613632 válasza diegho (#32009) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tényleg? Nem mondod. Fejtsd ki légyszi akkor, ha mód van rá.

1. Látótáv + rádió (szerinted nem adódik össze) Akkor mégis hogy a fenébe látják pl az arty-k a pálya túlvégén lévő, az ellenfél között rohangáló ELC-AMX-et ellenséges artykat??? :F Esetleg van egy általam eddig még nem ismert, titkos skill/perk, úgy hívják, harmadik szem!! :D

2. Azt aláírom, hogy egy-egy tank elbírálása eléggé szubjektív, de azért nem akkora marhaság az ELC-AMX-et scoutnak használni, hogy ezért így le kelljen ugatni, mivel jópáran használják, és .. JÉÉÉÉÉ, scoutnak bakker.

3 Nem tudom mi még az ELÉG SOK HÜLYESÉG, de nyilván mindjárt kifejted ....

(#32013) diegho


diegho
nagyúr

Tegnap volt egy magyar tábornok velem egy csatában malinovkán. Már a kör elején kiosztotta ki hova menjen, 13 90-el voltam, volt még 2 amx velünk, már mondta rögtön hová menjünk, hol spotoljunk stb. Mivel T110-el volt a két másik amx hallgatott is rá, így gyorsan 0-2 lett az eredmény, ezen felbuzdulva az E-50M-ünk is öngyilkos lett, hiszen ezt már buktuk. Ezután szóltam, hogy be kéne fogni és nem hülyeséget beszélni. A vége győzelem lett 2400 sebzést és 7200 spotot sikerült kiosztanom. Nem tudom az ilyen rommel wannabe játékosok miért nem maradnak csendben. Nem tűnik fel nekik, hogy hülyeségeket írnak? A kisebb tankokban ülő gyengébb játékosok meg persze követik a parancsaikat, hiszen neki tier10 tankja van, biztos jobban tudja.

Most ez teljesen független a fórumtól, csak a tábornokról jutott eszembe.

(#32014) slayer006 válasza #48613632 (#32012) üzenetére


slayer006
addikt

Az artynak is van rádiója. Ahhoz adódik hozzá az AMX rádiója, ha hatótávon belül van. Na ez összeadódik.
De a látótáv és a rádió összeadása finoman szólva is ....

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#32015) gzbotii válasza Timyyy (#31998) üzenetére


gzbotii
veterán

Acelfal. Birj ki 10 vagy tobb ellenseges talatot ;) matildaval napi 1-2 beszokik :DDD

Mas: PzIII-at nerfeltek vagy mi? Emlekeim szerint gyors kis tank volt, ma ujra megvettem, legjobb motor+felfuggesztes es 35km/h megy csak...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32016) gzbotii válasza #48613632 (#32008) üzenetére


gzbotii
veterán

Hivatalos WoT wiki, itt is irja, hogy nem scout az ELC: [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32017) #48613632 válasza diegho (#32013) üzenetére


#48613632
törölt tag

Akkor írd már le légyszi, hogy miért írtam hülyeséget. Amúgy sosem szoktam parancsot osztani a csatatéren, ne fikázz már légyszi, főleg ne olyanért, amit nem követtem el.
Meghallgatom, és meg is fogadom az okosabb tanácsát, de azért - engedd meg - de átgondolom.
És lehet, hogy nincs mögöttem 15ezer meccs, de az első 200 után rájöttem, hogy a látótávon belül észlelt ellenség pozícióját le tudod adni rádiótávon belül a többeknek, tehát összeadódik.

Az ELC-AMX kérédst pedig hagyjuk, mint mondottam, ez elég szubjektív. Ha szerinted nem jó, akkor nem jó.

slayer006
Amit Te mondasz, az egy másik téma, a rádiók hatótávjának összeadódásáról.

[ Szerkesztve ]

(#32018) diegho válasza #48613632 (#32012) üzenetére


diegho
nagyúr

1. A látótáv és a rádió hatótáv 2 teljesen független dolog. Az arty az egész pályát látja, tehát bármit spotolnak látni fogja, ha a rádiója és a spotter rádiójának hatótávolsága elég hozzá. Az arty azt is látja a kör elején, ha kidöntesz egy fát 900m-re, szóval ennek semmi köze a látótávhoz, sem pedig a rádióhoz. A tankok 500 méterre látnak el maximum, ehhez nem jön hozzá semmi rádió, vagy bármi, de mivel a játéknak van egy úgymond érdekes problémája (kockákra van osztva a térkép, a látótáv 500m, ha a kockák oldalaival párhuzamosan megy a spot, ha átlósan akkor értelemszerűen ~700m a látótáv, ezért lehet néhány pályán 600m feletti célpontokat is lőni tankkal, ennek semmi köze a rádió és a látótáv összeadódásához.

2. Az elc szerepe nem scoutolás, pláne nem berohanás az ellenfél közé, hiszen forgatható torony hiányában nem igazán életképes. Az elc feladata a zavarkeltés, előremész, keresel egy bokrot, lősz, elhúzol onnan, mész máshová. Ez egy nagyon gyors td brutális camo-val és nagyon jó löveggel.

Azt azért ne felejtsd el, hogy a játékosok 99%-a az én szememben béna, hiszen magamból indulok ki, magamat tartom átlagosnak, ebbe a 99%-ba tartozók pedig nagyon sok mindent rosszul gondolnak.

(#32019) slayer006 válasza #48613632 (#32017) üzenetére


slayer006
addikt

Akkor ELC AMX.

Látótáv: 350m
Rádió: 350m
(ha nem ennyi bocs, teljesen lényegtelen)

Ez ideális esetben azt jelenti, hogy van két 350 méter sugarú kör aminek a középpontja az AMX.
Mégis mi az atyaúristentől adódna ez a kettő össze? :F :Y

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#32020) diegho válasza slayer006 (#32019) üzenetére


diegho
nagyúr

Attól, hogy 200 csata alatt ez jött le neki, megmondta. Nekem 22000 csata alatt nem jött le ilyen, ő már most profi én meg egy béna pöcs vagyok 22000 csata után is.

(#32021) #48613632 válasza diegho (#32018) üzenetére


#48613632
törölt tag

Kis fogalomzavar, most nálam, vagy nálad, ez megint szubjektív, de...

Amit írsz az igaz, ha egy scout meglát egy ellent, és leadja rádión, az nem fogja látni, csak a radaron, és ezt a kérdést nem tisztáztuk, de nyilvánvaló.
Te azt hiszed, hogy én azt mondtam, hogy a rádiótávolság hozzáadódik a látótávolsághoz (meghosszabbítva azt) ????
De én ilyet nem is mondtam, és nem is gondoltam. Igen, amit a scout megpillant, az csak a radaron lesz látható, ha nincs látótávon belül.

Most az arty kérdést ne feszegessük, tudom, hogy látja az egész pályát, én a járművek tekintetében mondtam, amit mondtam.

ELC-AMX keresőszóra pedig az első találat mindjárt. (by google)

Akkor csak nem mondok azért akkora hülyeségeket?

PS:
Átlagos az mondjuk inkább én vagyok, 2k, 910, 50%-os eredményeimmel. 20 évvel ezelőtt, mikor sokkal többet játszottam, nyilván nekem is jobban mentek az akkori stuffok, ma ez viszont bőven elég.

Fenti kis szösszenetből pedig simán kiderül, hogy nem kell mindjárt ugrani, hanem át kell gondolni, hogy mit írtam, mert esetleg nem hülyeség, csak valamit félreértettél.

Rommel tábornok.

ui:slayer006
Látszani fog az AMX rádióhatótáv körén belüli összes szövetséges jármű radarján, ami ideális esetben lehet 700m-re a célobjektumtól, tehát ÖSSZEADÓDOTT

ollie

Ez az első találat az ELC AMX kulcsszóra

gzbotii
Bocs, nem vettem észre, most visszakeresek.

[ Szerkesztve ]

(#32022) gzbotii válasza #48613632 (#32021) üzenetére


gzbotii
veterán

Na ja, ez megbizhatobb forras, mint a hivatalos WoT oldal, amit ne linkeltem is, csak neked

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32023) ollie válasza #48613632 (#32021) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az általad linkelt bejegyzést olyan valaki írta, aki nincs tisztában a scout szerepével vagy az ELC AMX képességeivel.

***

(#32024) diegho válasza #48613632 (#32021) üzenetére


diegho
nagyúr

Szerintem hagyjuk, nem tudod értelmezni a geometriai dolgokat, mint pl kör sugara, középpontja, ezért írod, amit írsz.

(#32025) tytyty


tytyty
tag

Kijózanodtam 2 hét után ,és meglepve tapasztaltam,hogy a max xp-m 3247. Picit azért sajnálom ,hogy halvány emlékem sincs a csatáról. Tudom,hogy senkit nem érdekel,de gondoltam én is nyalogatom egy picit magam. M4-el jött össze.Na erre iszom! BUÉK!

(#32026) vhw válasza gzbotii (#32015) üzenetére


vhw
addikt

Nálam tökéletesen megy, eléri a 60-at, persze nem dombnak felfelé.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#32027) gzbotii válasza vhw (#32026) üzenetére


gzbotii
veterán

ELC utan tuni talan nekem is lassunak, foelg a gyorsulasa gyenge :DDD

Mas: M4 Sherman hogy szerepel itt? Valaki egy par dolgot tudna irni rolla?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32028) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Vetten egy vkDBt egy sima es egy P tigrist. Ezek a nemet tankok botranyosak... talan a P... ha ezekkel kezdem a jatekot, mar be is fejeztem volna :W

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#32029) #48613632 válasza diegho (#32024) üzenetére


#48613632
törölt tag

Zavarba hozol. Most akkor mit nem értek? Én így gondolom ....

(#32030) Szilu válasza #48613632 (#32029) üzenetére


Szilu
tag

es igy muxik:

(#32031) #48613632 válasza Szilu (#32030) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez ugyanaz, csak pepitában, ebben már benne van az is, hogy a rádiók hatótávjai hogyan adódnak össze. De a kérdés kifejezetten a rádió + látótáv összeadódásáról szólt. Arra az én ábrám a megfelelő. (Vagy nem megfelelő, ezt próbáljuk eldönteni)

(#32032) Napfénysüti válasza Sontir Fel (#32028) üzenetére

Tiger P-t mindenki szinte csak dícséri, mi a baj vele? :F

Més que un club!

(#32033) Szilu válasza #48613632 (#32031) üzenetére


Szilu
tag

Ez el van döntve, de amíg szerinted a kettő ugyanaz, addíg nem látod a működést.

(#32034) marked one94 válasza Sontir Fel (#32028) üzenetére


marked one94
őstag

Jók ezek csak máshogy kell velük játszani. :)

You'll Never Walk Alone

(#32035) Zeratul válasza Sontir Fel (#32028) üzenetére


Zeratul
addikt

Stock kivitelben minden tank szar.

(#32036) Szilu válasza #48613632 (#32031) üzenetére


Szilu
tag

A rádió és a látótáv is körkörös.
A rádió hatósugár összeadódik: Egy 500m hatótávú látja a minimapen az 1000 méterre lévő ellenfelet, amit egy olyan társ scoutol, aki nincs messzebb mint 500m+scout rádiójának hatótávolsága.
A látótáv nem adódik össze: Ha a spottolt emberke a látótávolságodon belül van, akkor a főablakban is megjelenik. Ennyi, független minden mástól. (Kivéve diegho kockásítását...)

[ Szerkesztve ]

(#32037) #48613632 válasza Szilu (#32033) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszönöm szépen, hogy szerinted sem látom a működést, meg nyilván a geometriával sem vagyok egészen tisztában, mert nem tudom, mi az a középpont, és mi az a sugár.

De attól még a Te ábrád nem specifikus ide, és bár lényegét tekintve ugyanaz, az adott kérdésre sokkal körülményesebben adja meg a választ.

Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy a látótáv és a rádió hatótáv összeadódik, tehát ne arról győzködj, mint egy rossz Jedi, hogy nem látom a működést, hanem magyarázd el, hogy mégis miért?

#32036 Ez meg tök másról szól, most megint a rádió összeadódásról beszélsz. Azt mond meg, hogy amit fentebb rajzoltam, az IGAZ, vagy NEM IGAZ

slayer006
Hallod, komolyan besz@rok most már. TUDOM, hogy körkörös, ugyanakkor mégsem az, mert mindig csak egy körszeletet látsz, nem vagy te pók bakker :DDD

Jézusom, 12 évesekkel vitatkozom, hagyjuk tényleg: :R

EZENNEL KIJELENTEM? HOGY A LÁTÓTÁV ÉS A RÁDIÓ NEM ADÓDNAK ÖSSZE.

[ Szerkesztve ]

(#32038) Szilu válasza #48613632 (#32037) üzenetére


Szilu
tag

Az az ábra a WoT manual-ból van...
A miért eggyel lejjebb.

[ Szerkesztve ]

(#32039) slayer006 válasza #48613632 (#32031) üzenetére


slayer006
addikt

A te ábrád nemmegfelelő, mivel a látás körkörös.
Olvass egy kicsit erről.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#32040) Enzolord válasza gzbotii (#32027) üzenetére


Enzolord
addikt

Nekem nem adta, nem annyira jó az alap M4, de utána a Jumbo nagy fan lesz..
Bár az is igaz, hogy az én Játékstílusomnak a nagy homlokpáncél fekszik, nem a sebesség..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#32041) vhw válasza marked one94 (#32034) üzenetére


vhw
addikt

Hát te ezt ugyan honnan tudnád, ha nem is játszol velük egyáltalán? :U

Zeratul: kivéve a SU-152-t meg az S35-CA-t

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#32042) Sontir Fel válasza Napfénysüti (#32032) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Most hogy koltottem ra nem keves free xp-t, mar nem olyan veszes, de szerintem a T29 es az IS is jobb volt.

(#32034) marked one94: megis hogy? :O A tigrist mindenhol atlovik, ha nem vagyok top tank, a Prol azert pattognak ha a testet talaljak el. Nehez ezekkel a dogokkel bujkalni. A T29est ezert szeretem, mert ott kirakhatod a tornyot es kis szerencsevel meg 9es tankkal is hadakozhatsz.

(#32035) Zeratul : igen, igazi szenvedes volt, ugrott is rajuk kb 20k free xp. Nem rossz ez az agyu, csak keveset sebez szerintem.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#32043) marked one94 válasza vhw (#32041) üzenetére


marked one94
őstag

Sima tigrisem volt meg Vk Db-m is egyiket se utáltam :)

Sontir Fel: Hát most infó órán nehéz leírni de okosan kell velük játszani :D

You'll Never Walk Alone

(#32044) cscsali


cscsali
tag

Elc amx egy gyors td. Csak az mond mást aki nem tud vele játszani :P

(#32045) Sontir Fel válasza marked one94 (#32043) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Egyik jatszopajtasom is mondogatta, hogy milyen jo a tigris, jobb mint a P. Bementunk gyakorloba... minden kort elvesztett. Sot utana bejott egy harmadik srav jgpantherrel. A tigrist siman kilotte, a P-t mar nem sikerult neki :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#32046) gzbotii


gzbotii
veterán

Matildaban a legenysegnek milyen kiegeszito kepesseget adjak, szerintetek?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#32047) Djuree válasza Sontir Fel (#32042) üzenetére


Djuree
félisten

a tigris p az IS-nél fényévekkel jobb. talán a t29-el van pariban. az IS sztem szinte a leggyengébb t7, nekem is szarul ment vele, de ha ellenem jön se félek tőle, még t6-os tankkal sem. nagyot lő, de lassan és pontatlanul. ki lehet játszani.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#32048) vhw válasza gzbotii (#32046) üzenetére


vhw
addikt

Hát így első körben mondjuk javítást, nem jó az ha sokáig lóg a lánc. (parancsnok kaphat mentort vagy 6dik érzéket)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#32049) Sontir Fel válasza Djuree (#32047) üzenetére


Sontir Fel
őstag

A tigris p talan... de a tigris az semmikeppen :K

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#32050) Djuree válasza Sontir Fel (#32049) üzenetére


Djuree
félisten

sima tigris az szar.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.