Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ez már olyan, mint egy kabaré... ez már a Benny Hill Show!

Utálom a low tier csatákat, mert senki sem tudja, hogy mi a dolga... erre már tier 8-10 körül is az ÖSSZES csapattársam egy gyökér faszkalap. Redshire-en a két szemközti dombon állnak, én előre megyek meddel spotolni, meg csipkedni az ellenséget és FOLYAMATOSAN jelzek nekik (pittyegek, chaten írok, beépített parancsokat adok ki), hogy lőjenek már a szájbakúrt spotolt tankokra, de nem... inkább egymást lökdösik, mint Tier 1-ben a Loltraktorok. Aztán mikor végre megindulunk támadni, akkor egy öngyilkos scout berohan közénk az artykat keresve, az arty veszettül vernyákol, hogy valaki védje meg, erre az EGÉSZ csapat visszafordul a bázisra és azt a nyomorult Leopárdot kergeti, közben meg még egymásba is belelőnek, mert kereszttűzbe kerülnek.

Csak egyszer éljem meg, hogy legyen olyan multis játék ahova szellemi képességek alapján lehet bekerülni. Csak egyszer... de tényleg.

(#39002) slayer006 válasza Chris0321 (#38975) üzenetére


slayer006
addikt

J1mB0_s_Crosshair_Mod_083_Normix

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#39003) fradi81 válasza Stauffenberg (#39001) üzenetére


fradi81
veterán

Megoldás, csak ismerősökkel játszol együtt/csatlakozol egy klánhoz ahol hasonlóan gondolkodnak mint te. (randomot meg elfelejted)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#39004) Z.m.Z válasza vhw (#39000) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Ez azért van mert az embereknek eltérően van szerencséje... De rosszul is gondolkodsz mert nem az eredmények különbségében mutatkozik meg a rajtad múló százalék. Hanem egy játékosnak az elért értékéből max 10% volt ami rajta múlt de ha bénább lett volna is max ennyivel lenne kevesebb és ha baromi ügyes akkor is csak ennyivel több. Viszont láttam olyan emberke statját aki mindössze 450 csatát játszott de ambból több mint 300 volt a megnyert és 380 körül volt a túlélési aránya.... ha legközelebb ilyet látok lementem és kirakom!!

(#39005) Z.m.Z válasza Stauffenberg (#39001) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Én az előbb szóvátettem, hogy miért nem megy senki scout-olni és megkaptam egy bt-7-től hogy ha annyira akarok akkor menjek én és ne pofázzak. Matildával voltam..... :C

(#39006) vhw válasza Z.m.Z (#39004) üzenetére


vhw
addikt

Eltérően van szerencséje? Ne hívjuk ezt a "szerencsét" skillnek, és a valódi szerencsét máknak, hogy ne keverjük? Mert mákja mindenkinek közel egyformán van kellően nagy számú csata után (ez mondjuk olyan ~500-1000 csatától értem, nem 10-20-ra)
Máris megvan mi a különbség az emberek és a statjaik között.

Az emlegetett embernek véletlenül nem sokadik accja volt? Egy elitre fejlesztett T18-al, MS-1-el, PzII, T82-el vagy bármilyen más, kifejezetten jó low tier tankkal? Amivel 3as platoonban bucira verhetik az összes kezdőt, és meg is van az "emberfeletti stat" titka.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#39007) Plasticbomb válasza Patrick76496 (#38876) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ki kéne tesztelni, hogy melyik az a betűtípus, ami hiányzik W8ból, és kell ehhez az órához. Öcsém is ezzel szenvedett...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#39008) ollie válasza echterion (#38939) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ebben az esetben az ellenfél bénasága miatt győzött a csapat, nem a capelők miatt. Hogy tud kettő tank feltartani 6-7-et?

***

(#39009) marked one94 válasza vhw (#39006) üzenetére


marked one94
őstag

Fogadd el, ehhez a játékhoz nem kell skill, csak szerencse :P

You'll Never Walk Alone

(#39010) ollie válasza Plasticbomb (#38972) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jujj, már a jelmondatuktól is rosszul lettem.

***

(#39011) Z.m.Z válasza vhw (#39006) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Szkeptikus vagyok... mert pl. én még egy igazi noob vagyok 927 csatával de a mai napon egyszer sem éreztem magam hibásnak a csaták elvesztésért. Végsőkig álltam a sarat mindig az utolsó 2-3-4 ben haltam meg és 1-2-3 kill szinte végig meg volt. Mégis folyton buktuk a csatákat. Ha tényleg random lenne a csapatösszeállítás akkor kb. 50-50-ben kéne ennek történni. Nem kell hozzá bonyolult program, hogy a jólfizető vendégeket folyton egycsapatba rakja a jólfizető profikkal... És aki csak a free vonalon halad pedig csak mozgó célpontként színesíti a játékot! Mert ugye akárhogyan is fényezzük a dolgot ez csak üzlet semmi egyéb...

(#39012) slayer006 válasza Z.m.Z (#39011) üzenetére


slayer006
addikt

Jelenleg az (átlag) átütést és sebzést a rendszer egy +/-25%-os random faktorral szorozza és a kapott számok lesznek a valós értékek a lövés pillanatában.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#39013) echterion válasza vhw (#38988) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem csak 100m-es futás létezik, másrészt meg az ilyen jellegű képességet leginkább futással lehet erősíteni.

(#39011) Z.m.Z: Hát igen, kérdezhetném, hogy vajon miért van az, hogy az átlag winrate-em 50%, de a T26E4-gyel meg 44% (ráadásul wotdossier szerint ezzel a tankkal 1200-1440 közötti az eff-em, az eltérő számítási módoknak hála)? :F Biztos, csak rajtam múlik a dolog.

[ Szerkesztve ]

**********

(#39014) #48613632 válasza Z.m.Z (#39011) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azt gondolom, hogy valóban nem teljesen random a game, de szerintem 10%-nál azért jóval több múlik rajtad.
Egyfelől teljesen érthetetlen számomra, hogy miért van, hogy bizonyos napokon 6-700 efit, vagy 38/42% WR-t produkálok, másszor predig 1200/1400 effes, 65% WR-ek társulna.
Ennyire nem játszhatok eltérően ...

Aztán néha a spotrendszer is "húz" valamerre, most, az uccsó csatámban is, úgy lőttek ki, hogy a környéken nem volt felderítő, engem láttak, én az ellent nem. Ennek mi az oka? Szerintem az MM valami randomfaktort is épít a spotrendszerbe, amit megspékel egy +/- tényezővel, az esélyegyenlőtlenség jegyében.
Aztán elképzelhető ugyanez a találati aránnyal.
De mondom, ezt csak én gondolom így ... :F

(#39015) echterion válasza #48613632 (#39014) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez nem szándékos, szimplán bugos a játék spotrendszere, ezt már tapasztaltam én is.

**********

(#39016) emre válasza marked one94 (#39009) üzenetére


emre
veterán

khm khm, neked lenne jobb dolgod is mint itt vitatkozni.....

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39017) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Előbb még azért vernyákoltam, hogy utálom a low tier csatákat, erre elkezdtem a kínai ágat és a Vickers Type B-vel szétaprítottam az ellent! :D

- 7 kilőtt ellenség
- A végén már csak 4 HP-m maradt összesen amikor 1v1 maradtam egy AT-1-el szemben
- "Átszáguldottam" a mapon a saját bázistól az övéig és kb 50% HP-ról lepompomoztam :D

Győzelem!
Csata: Mines 2013. február 10. 13:46:21
Jármű: Vickers Mk. E Type B
Szerzett tapasztalat: 3 486 (3x szorzó a nap első győztes csatájáért)
Szerzett kredit: 12 003
Csatában elért Achievement: Top Gun, Kiváló soför jelvény: "Tank ász"

(#39018) SoulReaver


SoulReaver
veterán

az agyam eldobom.... ez nem szopó ág és nem vagyok béna, de folyamatosan olyan csapatokba rak be, h mindenki fasz láma és olyan szinten kikapunk, mert semmi észjárás nincs, egyedül meg esélyem sincs ha 5-en lőnek... 6 meccs... 5 bukta.... de még csak nem is szoros vereség... áh... mára inkább leteszem.... megyek moziba vagy nem tudom :D

(#39019) vhw válasza echterion (#39013) üzenetére


vhw
addikt

Az egész csak egy hasonlat volt, ami azt volt hivatott bemutatni, hogy egy bokszolónak nem az az elsődleges "teljesítmény-mérője", hogy mennyi alatt futja a 100at. Így-úgy kerülőutakon kapcsolatba lehet hozni az állóképességgel stb.
Mint ahogy ingame is kapcsolatba lehet hozni a foglalást a játékos teljesítményével, de nem meghatározó, nem elsődleges. Lehet ezt akárhogy csűrni-csavarni.

Z.m.Z: attól, hogy utolsók között maradtál életben, meg megvolt az 1-2 kill, még nem jelenti azt, hogy minden lehetséges megtettél a győzelemért. Magadhoz képest, az eddigi játékismeretedhez képest lehet, de egy tapasztaltabb játékos ettől bizonyára többet is tudott volna, és van hogy még néha ez sem elég.
A jó fizető játékos - jó fizető profikkal elmálet ott sántit, hogy szinte minden csapatban látni 8as prem tankosokat, sokszor siralmas eredményekkel, a vesztes oldalon! (ugye a statjaikból lejön, hogy hiába van akár 4-5 8as prem tank a garázsban, mégis ~40% a győzelmi arány, az átlag sebzés meg jó ha van ~500)

Én nem tartom magam jól fizető játékosnak. 2011 áprilisa óta olyan ~15k forintot költöttem, főleg prem tankokra és garázsra (és egy nap premiumra! ugye tudják azok, akik miatt erre vetemedtem!? :U )
Mégis, azt hiszem nem nagyon panaszkodhatom...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#39020) Jolet válasza Z.m.Z (#39011) üzenetére


Jolet
őstag

cáfolom.. én fizető vagyok és mégis hülyékkel rak össze

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#39021) babferi válasza Z.m.Z (#39011) üzenetére


babferi
tag

Ezt ne vedd szemelyesnek csak reagalni szeretnek arra amit a hsz. elejen irtal. Hidd el , hogy az abszolut top T34 vagy Lowe player akinek mondjuk van max 1000 csataja 40% winrate meg csatankenti nehany szaz atlag dmg , o is tudja! magarol , hogy megtett mindent es nem rajta mulott , hogy eluszott a csata !

... Vicces fiu vagy te Sully , kedvellek ; eppen ezert teged ollek meg utoljara ... - Emlekszel , azt mondtam teged nyirlak ki utolsonak?! - Igen , emlekszem ! - HAZUDTAM ! ...

(#39022) slayer006 válasza SoulReaver (#39018) üzenetére


slayer006
addikt

Szerencsére nekem 15:00 -től ultiverseny van. Mire onnan megjövök nemigen leszek WoT képes. :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#39023) Z.m.Z válasza echterion (#39015) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Ez lett volna a következő kérdésem! Szóval a spotrendszer bugos.... Az előbb én is így jártam közel s távol senki és egyszer csak benyaltam 6! találatot egyszerre úgy hogy egy beton bunker mögött álltam egy bokorban. Pedig a gépem és a netem is több mint kiváló, úgyhogy lag-ról szó sincs. Szóval mégis csak igazam lesz...

(#39024) virkir válasza vhw (#39019) üzenetére


virkir
veterán

nem akarnál jönni?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#39025) diegho


diegho
nagyúr

Tier10 csatában olyanok játszanak a hétvégén, akiket tier2-be is csak akkor engednék be, ha fizetnének legalább 10k eurót érte, ráadásul sokszor platoonban járnak, én meg VK-val szeretnék menni egy duplát, de mindig tier10 csatát kapok, általában ilyeneket:

Az E-50M-en kívül mindenki 500 alatt sebzett a csapatban, Az artyk sebeztek 800-1000 környékén, én 2400-at. Nehéz így nyerni. Az egyik arty ráadásul végig anyázott németül, de nem értettem miért, hiszen ő volt a legrosszabb játékos a csapatban. Biztos nincs szerencséje, azért ilyen a statja...

A fenti képen látható eredményekre lehet azt mondani, hogy nem rajtam múlott a csata, ha valahol mondjuk az E-100 környékén lennék, akkor bizony rajtam ment volna el...

[ Szerkesztve ]

(#39026) slayer006 válasza Z.m.Z (#39023) üzenetére


slayer006
addikt

Ha ez az a bunker amire gondolok, akkor legközelebb nézd meg alaposabban. TD 'magasságban' van rajta egy rés amit előszerettetel át is lőnek ... ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#39027) Gyuri27


Gyuri27
félisten

A német lightok egy tierrel feljebb tolásakor lesz valami ingyen tank mint eddig?

Amd - Radeon - Ryzen

(#39028) Z.m.Z válasza slayer006 (#39026) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Ezen nem volt rés, és fullra szemből löttek halomba ahonnan nem számítottam senkire, de nem is volt senki a közelembe aki spottolhatott volna nekik. Vagy olyan tank ami menet közben álcázza magát a sík pusztában??

Időközben újabb csata, ahol feldughattam magamnak a tehetségem, csontra egyedül maradtam és az ellenségből az a két tank hiányzott aki én kilőttem. Csapattársak 0!! kill!! Kiváncsi vagyok, hogy ehez milyen skill kellett volna.

(#39029) Scheffer válasza Z.m.Z (#39023) üzenetére


Scheffer
tag

Egy hozzád hasonló éles elméjű magyart nem tudnak olyan könnyen átverni azok az iszákos orosz fejlesztők, mint ahogy a kis fejecskéjükben elképzelték. Elképesztő, ahogy 900 csata alatt ördögi tervük minden részlete kikristályosodott előtted.

(#39030) nyunyu válasza slayer006 (#39026) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha ez az a bunker amire gondolok, akkor legközelebb nézd meg alaposabban. TD 'magasságban' van rajta egy rés amit előszerettetel át is lőnek ... ;)

C2 @ Siegfried Line? :DDD

Na meg a romos palyakon, mint Ensk, Ruinberg is lehet szivatni a nepet a helyenkent atlatszo falakkal.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39031) slayer006 válasza Z.m.Z (#39028) üzenetére


slayer006
addikt

Vannak tankok amik messzebre kémlelnek, főleg periszkóppal, távcsővel meg erre fejlesztett legénységgel.
Ez egy ilyen szakma, majd beleszoksz. ;) :)

nyunyu: igen
meg egy komplett ház is van ami mögül kiszedtek már ...

[ Szerkesztve ]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#39032) Z.m.Z válasza Scheffer (#39029) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Na ilyen kedvesen is már régen hülyéztek le!! Látod mennyire megérte az a sok kommunikációs tréning?! ;)

[ Szerkesztve ]

(#39033) ollie válasza Z.m.Z (#39028) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt elfelejted, hogy nem minden tank lát egyforma távolságra. Lehet, hogy te mondjuk csak 300-ra látsz, az aki meg meglátott 500-ra, és mondjuk 450 méterre volt tőled. És ha ő ,meglátott, akkor az összes ellenfél fog (persze rádiójuktól függően) látni téged, és bármilyen távolságról tud téged lőni. Őket meg akkor sem látod meg, ha téged lőnek, amennyiben messzebb vannak, mint a te látótávod.

***

(#39034) echterion válasza vhw (#39019) üzenetére


echterion
nagyúr

Értem én, nem is akarok ezen rugózni, viszont az egyéni teljesítménnyel ugyanígy kapcsolatba lehet hozi a foglalást is. Mint írtam fentebb is, nekem csak az nem tetszik, hogy teljesen irtsuk ki a stat számításból a foglalást. Megfelelő súlyozással szerintem benne kellene hagyni. Szerinted nem, ez nem gond számomra, csak nem értünk egyet, ennyi.

Ollie: igen, az ellen nem volt a helyzet magaslatán, de ez elég gyakran előfordul a lemmingek korában, ugye.

**********

(#39035) nyunyu válasza slayer006 (#39031) üzenetére


nyunyu
félisten

meg egy komplett ház is van ami mögül kiszedtek már ...

Hja, nem art tudni, melyik tereptargy bonthato es melyik nem.

Ha valaki egy bonthato haz moge bujik be elolem, akkor nem szoktam szorakozni a megkerulessel, hanem attorom a hazat, aztan DURR. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39036) Chris0321 válasza slayer006 (#39002) üzenetére


Chris0321
addikt

Köszönöm mindkettőtök válaszát.

(#39037) SoulReaver válasza nyunyu (#39035) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jah, valamelyik nap én is így jártam el :D

foglalták a bázisunkat és a sok here ment egyből az ellenséges bázishoz...(ez am. nem tudom milyen zombireflex, na mind1)

2db tank volt a bázisunkon, mire oda értem majdnem befoglalták, de aztán egy tégla falon átb@szódtam kv-1 el, még lesem rázkódott rólam a törmelék már le is reseteltem :D megnéztem volna magam az ellenség szemszögéből XDD

[ Szerkesztve ]

(#39038) Atlantis válasza nyunyu (#39035) üzenetére


Atlantis
veterán

Az a vicces, hogy házakat simán dönthetsz le, ugyanakkor egy villanyoszlopban meg elakad az ember, vagy akár Port pályán a pántolt vascsöveket se tudod szétdönteni...következetes. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#39039) diegho válasza Atlantis (#39038) üzenetére


diegho
nagyúr

Volt lakeville-en egy kidönthetetlen fa is az északi bázistól a város felé menet, most nem tudom ott van-e még.

(#39040) nagysandor88 válasza nyunyu (#39035) üzenetére


nagysandor88
tag

Nem kell bonthatónak lenni a háznak, vannak ablakok, meg lyukak a falon. Múltkor egy KT-t aprítottan ki full életről Mines D8-E8 határán egy bontható ház mögül párduccal.(északról indultam) Van rajta egy ablak. Nem nagy, de pont át lehet lőni rajta, ha rossz helyen áll az ellen. Kis 400 efis páfrány volt, egyedül "védte azt az oldalt". A házat direkt nem lőttem le előle, mert akkor megoldottam volna neki a rejtélyt. Kaptam is, hogy cheater, meg minden. :D

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#39041) SoulReaver válasza diegho (#39039) üzenetére


SoulReaver
veterán

vagy murovankán az elpusztíthatatlan traktor az egyik ház mellett? :)

(#39042) Pete55555


Pete55555
addikt

Na jó, mostmár elhiszem, hogy van szopóág....
Folyamatos Ammorack, kigyújtanak, kiszed az arty, kilövik a motoromat, a tornyomat. Mi a f*sz ez ?
Ennyire béna nem vagyok azért. Kell egy kis szünet...

...Szeretem leracsniztatni...

(#39043) #48613632


#48613632
törölt tag

Általában, mikor a spotrendszer szopat, a meccs úgy indul, hogy 0:X, ahol az X lehet akár kétjegyű is.
Ilyenkor jobb, ha elhúzol a picsába, bár a végére úgy is megtalálnak, szal nem sok értelme van.

(#39044) SoulReaver válasza #48613632 (#39043) üzenetére


SoulReaver
veterán

bár a végére úgy is megtalálnak XDD

azért az alap 1500-2000 sebzést ki kell osztani.. :)

(#39045) Jolet


Jolet
őstag

ti konkrétan mikor használtok gold lőszert?
én kipróbáltam, de vagy pattogott vagy ugyanannyit sebzett

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#39046) SoulReaver válasza Jolet (#39045) üzenetére


SoulReaver
veterán

én IS-3 ra veszek, mert mikor berak tier10-be vele akkor jól jön... De attól, h nagyobb a pen, tudni kell a tankok gyenge pontjait és ott lőni továbbra is...

(#39047) Stauffenberg válasza Jolet (#39045) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az M4 Shermanból állandóan azt lövök. Öröm nézni amikor 350-400 dmg megy bele az ellenségbe egyetlen lövéssel. De ez meg ugye HE lőszer, aminek alacsony a penje, ezért kell belőle a gold verzió.

Más esetben szerintem nem érdemes használni, kivéve ha máshogy nem tudod az ellenséget átlőni és sok múlik rajta.

(#39048) Pete55555 válasza Jolet (#39045) üzenetére


Pete55555
addikt

Akkor, ha olyan tankkal találkozol, amit nemnagyon lősz át sima lőszerrel.
Célozni pedig azzal is kell.

...Szeretem leracsniztatni...

(#39049) Jolet


Jolet
őstag

én tigerP-re vettem és a bohócszines helyekre lövök csak és mégse éreztem semmi extrát :-(
akkor még gyakorolni kell
ja közvetlen tűzharcban voltam pár méterre egy med tankkal, a típusát már nem tudom

[ Szerkesztve ]

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#39050) jahrn válasza Jolet (#39045) üzenetére


jahrn
senior tag

ISU-hoz vettem 3 db-ot nem tudom milyen megfontolasbol, sosem kellett. M103 es IS-8 detto.De a derp gun-os tankoknal (PzIV) szoktam hasznalni, meg neha a JPzIV-el is.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.