Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24701) Kolondrum válasza Fire/SOUL/CD (#24699) üzenetére

Ha telepítéskor nem engedem meg a 100 megát akkor létre tudok hozni: 100-277-277-277 gigás meghajtókat telepítő alol? Ha igen akkor resinstall lesz még lehet. :B
A 320-ast vegyük úgy h nincs a képben.

moonman! Én beta 7000-től már engedtem a jelenlétét. Csak akkor még nem volt ennyi lemezterületem és ekkora igényeim. Hagyjam és elégedjek meg 100-415-415 gigával? Mert a 100-277-277-277-es felállást nem engedi dinamikus nélkül. Az utolsó 277-essel van bajban.

Rühellem a HDD vételt mert az adatokkal való játék nem játék. Sírba kerülnék ha elvesznének.

[ Szerkesztve ]

(#24702) moonman válasza Fire/SOUL/CD (#24699) üzenetére


moonman
titán

"Az a 100 megás partíciónak ezidáig semmilyen jótékony hatását nem tapasztaltam, épp ellenkezőleg, oda kell rá figyelni."

nem kell, rendszer image-mentés azt is elteszti. a jótékony hatása pedig az, hogy telepítő DVD nélkül el tudod indítani a recovery eszközöket és mivel nincs betűjele, teljesen védett helyen van, vírusoktól és emberi beavatkozásoktól is.

(#24703) moonman válasza Kolondrum (#24701) üzenetére


moonman
titán

nézd, tőlem hiába kérdezed, én a 320-ast is egyben használom, nagy a valószínűsége, hogy az 1 terásat sem darabolnám fel, szóval...

nincs semmi baj a dinamikus kötettel, akár használhatod úgy is, nem fogsz észrevenni semmi különbséget, max fogod tudni csíkozni, tükrözni meg raid-elni.

(#24704) bobsys válasza Kolondrum (#24701) üzenetére


bobsys
addikt

tok mindegy hogy elsodleges vagy logikai meghajto az amit letrehozol, mukodesben semmi, de semmi kulonbseg nincsen a szamodra
egyebkent en sem ertem miert kell darabolgatni?
szerk: latom, akkor miert kell sok fele darabolni, nem eleg a rendszer meg a mindenmasnak egy-egy resz?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24705) Kolondrum válasza moonman (#24703) üzenetére

Hát jó de mi van win7 resinstallkor? Fel kell darabolni. Én soha nem visszaállítok hanem legyalulok mindent azon a meghajtón amin a rendszer van. Azért kell osztani.

Nincs időm rá haladom kell vele. :W Marad 100mega 100 giga 415giga 415 giga és később a 320-as seagate egy darabban. Így is lesz 4 meghajtóm a 2 HDD-ből.

bobsys! Nem jó mert olyan mennyiségű szemét alakul ki rajta idővel h nem tudok rajta rendet tartani. Ha sok a meghajtóm akkor valamennyire figyelek arra mi hova kerül. Van olyan mappám amibe százezer fájl van. Én MINDEN adatot viszek tovább. Az első gépemből is van rajta ami 3.2gigás HDD-val dolgozott. Vannak adatok 1998-ból is hahó! :Y

[ Szerkesztve ]

(#24706) moonman válasza Kolondrum (#24705) üzenetére


moonman
titán

jajó, én nem szoktam reinstallni. :D (van havi image backupom, több, mint elég, bár még sose kellett.)

de akkor is elég kettő, nem? egy a rendszernek, egy az adatoknak.

"olyan mennyiségű szemét alakul ki rajta idővel h nem tudok rajta rendet tartani. Ha sok a meghajtóm akkor valamennyire figyelek arra mi hova kerül."
nem látom a különbséget több meghajtó és több mappa között, szerintem a rendrakás nem ettől függ.

(#24707) molnarpeter válasza Kolondrum (#24705) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én még azt se tom h mekkora winyó volt a régi gépemben :DDD

(#24708) Kolondrum válasza moonman (#24706) üzenetére

Neked is igazad van! A képen nem látni de ilyen meghajtók voltak h filmek... Na azt pl töröltem. Kisebb a kupi! Az egyik meghajtót elkezdtem másolni, fél percig csak felmérte. 44 ezer fájlt talált.

Köszi mindenkinek! Ez az állapot marad a következő HDD vásárlásig! :R

molnarpeter! Én az összessel tisztában vagyok giga márka minden! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24709) csokad


csokad
senior tag

sziasztok. tegnap raktam fel a win 7est :) honnan tudok olyan minialkalmazást leszedni ami mutatja ilyen kicsiben (mint a processzor figyelő)a hőmérsékelteket és az rpm-eket? előre is köszi üdv.

(#24710) Sub-ZeRo válasza molnarpeter (#24691) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bioson belül, ahol megtalálod. :DDD Nem ismerem a biosod, de biztos ott van valahol. Megnézed egyszerű. Vagy megfogod a bios könyvét és átnézed. Az még egyszerűbb, majd utána állítgatod be.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24711) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#24705) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem hallottál még olyanról, hogy mentés? Mint pl dvd írás? :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24712) moonman válasza Sub-ZeRo (#24711) üzenetére


moonman
titán

hát mondjuk az én szótáramban a mentés és a dvd-írás elég messze vannak egymástól. :) leginkább DVD-ket szoktam hdd-re "menteni".

(#24713) Kolondrum válasza Sub-ZeRo (#24711) üzenetére

Nem mert vannak olyan dolgok amik változnak. :DDD

(#24714) molnarpeter válasza csokad (#24709) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gugli a legdzsukelebb tesod :DDD Keress rá h "temperature widget windows 7". Sztem. (Ha találsz vmit szólj :B )

[ Szerkesztve ]

(#24715) moonman válasza csokad (#24709) üzenetére


moonman
titán

ha felrakod az Everest-et, annak úgy tudom, vannak gadget-ként kitehető mérőkéi. amúgy itt nézelődj.

(#24716) molnarpeter válasza moonman (#24715) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csakhát fizetős :O Kivéve hha 30 naponként újrarakod :U

[ Szerkesztve ]

(#24717) Sub-ZeRo válasza moonman (#24712) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én fordítva csinálom. :DDD

SymbianOS:Világos. :DDD

molnarpeter:Kész. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24718) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Hi

Lehet, hogy 1 kicsit off...
Szerintetek miért kapok bsod-t ha youtube-ot nézek??
Random nyomatja van hogy 10perc után de van hogy több óra után...
Win7 64bit+ firefox.
A memória biztosan jó mert memtestet futtattam 8-9órán át. :F

Kössz :R

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#24719) csokad válasza moonman (#24715) üzenetére


csokad
senior tag

köszi de nem találoma megfelelőt :( csak hőmérsékeletek kellenének.

(#24720) mokus1


mokus1
addikt

Fire/SOUL/CD-nak címezve:De aki tud segítsen :B
Nem a to go ról beszélek.
2 meghajtót szeretnék titkosítani. A H-t és a C-t mind a két partíció ugyanazon a merevlemezen található ezért nem értettem a C-t miért nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#24721) Psychonaut válasza csokad (#24719) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezek?

(#24722) bobsys válasza mokus1 (#24720) üzenetére


bobsys
addikt

azert nem tudod, mert nincs tpm a gepedben
a d-t meg azert tudod, mert a kulcsot a c-n tarolja

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24723) mokus1 válasza bobsys (#24722) üzenetére


mokus1
addikt

Olvastam arról hogy ha nincsen ilyen modul egy mezei USB modulra is lehet menteni.
Ezt hol lehet beállítani?

(#24724) moonman válasza Sub-ZeRo (#24717) üzenetére


moonman
titán

pedig a hdd bizonyítottan sokkal biztonságosabb, kényelmesebb (és lassan olcsóbb) tárolási forma, mint a műanyag korongok.

(#24725) moonman válasza mokus1 (#24723) üzenetére


moonman
titán

amikor bekapcsolod, rákérdez. (én mindig fájlba teszem.)

[ Szerkesztve ]

(#24726) bobsys válasza mokus1 (#24723) üzenetére


bobsys
addikt

[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24727) mokus1 válasza moonman (#24725) üzenetére


mokus1
addikt

Ezt értem.De nekem nem kérdez rá és azt olvastam hogy valahol engedélyezni kell hogy TPM modul nélkül USB-re tudja menteni.

(#24728) bobsys válasza moonman (#24725) üzenetére


bobsys
addikt

ti hol hasznaljatok? minden gepen? vagy csak azoknal ahol olyan cuccokat tarolnak?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24729) moonman válasza bobsys (#24728) üzenetére


moonman
titán

sehol, én használom a laptopomon. :) a benti gépek még XP-sek.

(#24730) mokus1 válasza bobsys (#24726) üzenetére


mokus1
addikt

Köszi erre gondoltam :R

(#24731) molnarpeter válasza Psychonaut (#24721) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tök jó oldal :C Ha itthon lesz a gépem szedem is majd őket ;]

(#24732) Fire/SOUL/CD válasza mokus1 (#24723) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Lehet csak USB-n tárolni a kulcsot, nem kötelező a TPM, igaz ez utóbbi biztosítja a legnagyobb biztonságot. Ha pl megsérül/elhagyod stb a pendrive-ot, akkor minden ugrott a titkosított meghajtón.

1. Start->gpedit.msc
2. Számítógép konfigurációja/felügyeleti sablonok/Windows összetevők/A bitlocker meghajtótitkosítás/Operációsrendszer-meghajtók
3. Jobb oldalt További hitelesítés megkövetelése indításkor-on duplakatt és beállítani a képen látható dolgokat. [link]

DE mielőtt ezt eljátszanád, rakj be egy képet a partíciószerkezetről, a lemezkezelőből...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24733) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Megint mert nagyon kéne a segítség, nem tudok semmit csinálni.

Újra tettem a win 7-et és már elfelejtettem hogy kell megszüntetni ezt a védelmet, hogy például nem tudok törölni, felülírni fájlokat stb. ,szüntessem meg az írás védelmet, pedig megvan

(#24734) Laccoss válasza szepsy (#24733) üzenetére


Laccoss
addikt

Jogosultság állítás?
vagy
Saját tulajdonba vétel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24735) csokad válasza Psychonaut (#24721) üzenetére


csokad
senior tag

ez pl jó lenne. [link] de valamiért nem mutatja hány fok csak a %-ot.

(#24736) molnarpeter válasza csokad (#24735) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem lehet h "kicsiben" van és azért nem műxik a hőm.? :F
Kérdés: az üdvözlő képernyőt nem lehet eltüntetni? ;]

[ Szerkesztve ]

(#24737) Laccoss válasza csokad (#24735) üzenetére


Laccoss
addikt

Hőmérsékletet e miatt nem mutat...

"Temperatur Support neben Speedfan nun auch für CoreTemp, Everest und HWMonTray"

Tehát kell neki ezek közül valamelyik aktív futtatása.

(#24738) molnarpeter válasza Laccoss (#24737) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Speedfannal még le is tod szabályozni a ventiket hha akarod ;)

(#24739) lazlo8


lazlo8
tag

találkozott már valaki hasonló problémával? adva van a win7 és egy asztali pc (2mag, 2 giga ram ,hd 4670, 500gb)semmi baj kíválóan fut rajta minden progam! A probléma az hogyha cd,dvd-t helyezek a dvd olvasó iróba szó szerint lefagy a rendszer próbáltam már eredeti-nem eredeti audio video játék cd,dvd-vel az eredmény mindig a fagyás, xp-n semmi probléma nem volt lg a dvd iróm.
mi lehet a baj?

(#24740) szepsy válasza Laccoss (#24734) üzenetére


szepsy
senior tag

Szia.

Nem nem valami más volt már nem tudom:S
De már nagyon idegesít:)

(#24741) molnarpeter válasza lazlo8 (#24739) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A drive behalhatott esetleg... LG-k ilyenek. Esetleg illesztőprogram újratelepítés, vagy ha az, meg más se válna be, akk fújatsd ki a fejet ;)

[ Szerkesztve ]

(#24742) Sub-ZeRo válasza lazlo8 (#24739) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Haldoklik az író szerintem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24743) khron válasza Fire/SOUL/CD (#24683) üzenetére


khron
tag

Szia!

Köszönöm a segítségedet.Mindkét probléma megoldva.A másodikat nem is a total commander okozta, hanem a panda global protection nevü .......
ahogyan a lassulást is.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#24744) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Hol tudom megnézni, hogy a win 7-em aktiválva van?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#24745) bobsys válasza Newyorker (#24744) üzenetére


bobsys
addikt

control panel-system

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24746) Newyorker válasza bobsys (#24745) üzenetére


Newyorker
addikt

de én ott nem lelem :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#24747) bobsys válasza Newyorker (#24746) üzenetére


bobsys
addikt

erdekes
parancssor

slmgr -xpr

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24748) Kolondrum

Az élményindex mit néz HDD teszt alatt? Azaz a C-t ellenőrzi le?

(#24749) mokus1 válasza Fire/SOUL/CD (#24732) üzenetére


mokus1
addikt

Elronthattam valamit? :F
Inditanám a gépet és kiirja hogy a kulcs betöltve vegyem ki a drive-ot de 10 perce csak áll és vár. :(

(#24750) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#24748) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, az elsődleges vinyót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.