Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24651) StLui válasza moonman (#24650) üzenetére


StLui
veterán

Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24652) StLui válasza StLui (#24651) üzenetére


StLui
veterán

És itt vannak ténylegesen most a zenék, majd ezt szeretném beolvastatni a médiatárba, egyszer :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24653) moonman válasza StLui (#24651) üzenetére


moonman
titán

igen. a WMP innen veszi a zenéket. esetleg egy jobbkatt-open file location-t nyomhatnál egy ilyen fantom zenére.

no, hát akkor annyit kell tenned, hogy a c:\users\StLui\Zene mappát felveszed a Zene könyvtárba és újraindítod a WMP-t.

[ Szerkesztve ]

(#24654) StLui válasza StLui (#24652) üzenetére


StLui
veterán

Most valami történik, mert megadtam a könyvtárban az új helyet, lehet az volt a baj, hogy nem volt hol keresnie újakat?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24655) Sweet Lou 6 válasza moonman (#24650) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Aha. Így érthető. Én értettem félre: a Zenetár könyvtárhelyeit ürítettem és azzal viszont kipucolja az Intézőben lévő Zene Libraryt is.

sweetlou6.wordpress.com

(#24656) StLui válasza moonman (#24653) üzenetére


StLui
veterán

Úgy tűnik siker, köszönöm!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24657) StLui válasza StLui (#24656) üzenetére


StLui
veterán

Az újat felvette a műsortárba,d e a régit most sem törölte, lehet marad a CCleaner megoldása, itt látszik, hogy a számok duplázódtak, de csak az egyiket tudja lejátszani:

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24658) StLui válasza StLui (#24657) üzenetére


StLui
veterán

CCleaner sem segített, azt hittem azzal a programot is tudom törölni, de sajnos nem, lehet csak win újratelepítés segít?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24659) moonman válasza StLui (#24657) üzenetére


moonman
titán

mondom, mit próbálj még:

1. WMP-ben csináld meg a media library restore-t, katt az igenre, majd hagyd, hogy bezáródjon a program. ne indítsd el.

2. menj a c:\users\StLui\AppData\Local\Microsoft\Media Player\ mappába és töröld az összes .wmdb kiterjesztésű fájlt, valamint az Art Cache mappa tartalmát (a mappát ne).

3. WMP indít.

(#24660) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

64 bites Windows-t használok két merevlemezzel.

Az alaplapon a SATA0 helyre vagyok csatlakozva a C meghajtóval, amit a Windows Disk-1-nek érzékel.
A SATA3-ra csatlakoztam a D meghajtóval, melyet Disk-0-ként azonosít az operációs rendszer.

A számítógép házban egy kicsit rendezkedni szeretnék. Jó lenne, ha a merevlemezekkel másik SATA port-ra tudnék csatlakozni.

Az iránt érdeklődöm, hogy ha a winches-tereket másik port-ra dugom, mint amiben most vannak, akkor ettől még a Windows a jelenlegi C meghajtómat azonosítja majd újra C-nek, a D-t pedig továbbra is D-nek?

(#24661) moonman válasza €uro (#24660) üzenetére


moonman
titán

én ebből a disk0 dologból arra következtetek, hogy nem a C-n vannak a boot fájlok, tehát a rendszer indulásához mindkét lemeznek működnie kell. egy kép a lemezkezelőről sokat segítene.

(#24662) StLui válasza moonman (#24659) üzenetére


StLui
veterán

:C :R :C

jó éjszakát!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24663) moonman válasza StLui (#24662) üzenetére


moonman
titán

ha jól gondolom, sikerült...? :)

(#24664) Sub-ZeRo válasza Sweet Lou 6 (#24640) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én is erre gyanakszom, hogy a driverben elírtak valamit... :(((

(#24651) StLui:Nem tudom hogy te hogy csináltad, de nekem nem így írja ki, ha bemegyek a zene könyvtárba. Ott nekem van egy mappa 3 zenével, alapból. :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24665) €uro válasza moonman (#24661) üzenetére


€uro
őstag

Pár napja cseréltem le egy merevlemezt - hívjuk Blue-nak -, mely a D meghajtóm volt. Amikor kivettem a gépből, a jelenlegi C, Black winchester-ről gond nélkül boot-olt a Windows. Ezt követően tettem bele a Green hdd-t, ami D betűt kapott.

A fentiekből logikusan szerintem az következik, hogy miután a C - hátán a Windows-zal - egyedül is működik, a meghajtók gond nélkül cserélgethetőek az alaplap SATA port-jain. Jól gondolom? Aztán, hogy a D miért is Disk 0, arra talán majd ti válasszal tudtok szolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#24666) Sub-ZeRo válasza €uro (#24665) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha a C meghajtót arra a sata dugóra dugod vissza, amin most van, akkor biztos jó lesz, állni fog a rendszer. Amint látom C-n vannak a boot fájlok, így nem lesz gond, ha cseréled a vinyókat, vagy nem dugod vissza a rendszerbe. Amire figyelj, arra a sata csatolóra tedd vissza, amin most van. Akkor nem lesz gond. Meg persze a többi vinyót is arra dugd vissza, amin volt, így biztos azt a betűt fogja kapni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24667) €uro válasza Sub-ZeRo (#24666) üzenetére


€uro
őstag

Úgy érted, hogy ha nem változtatok semmin, akkor biztosan működni fog? :)

[ Szerkesztve ]

(#24668) StLui válasza moonman (#24663) üzenetére


StLui
veterán

Igen, tökéletes! Köszönöm az éjszakai műszakot :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24669) StLui válasza Sub-ZeRo (#24664) üzenetére


StLui
veterán

nekem is volt, de kitöröltem már az össszes mappát kínomban

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24670) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok!

Egy program hibaüzenetet dob kis, konkrétan az MSCOMCTL.OCX nevű fájllal van problémája. Olvastam korábban itt egy linkelt leírást, de sajnos erre is "dllserver" hibaüzenetet dob fel az utolsó lépésben.
Hogyan tudnám megoldani ezt a problémát? Köszönöm előre is!!!

(#24671) Fire/SOUL/CD válasza Olcsi (#24670) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A leírásban XP-hez való OCX fájlt lehet leszedni, az nem a W7-é, szóval azt be kell szerezni. (emlékeim szerint nem található meg csak simán a telepítőlemezen, nem lehet pl csak úgy egyszerűen a telepítőlemezről valamelyik telepítőfájlból kipakolni)

Ha megvan a megfelelő MSCOMCTL.OCX fájl, akkor meg a regisztrálásához rendszergazdaként indítsd a parancssort.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24672) Sub-ZeRo válasza €uro (#24667) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Úgy értem igen.

StLui:Így már minden okés. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24673) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7 Ultimate 64 bitest használok. Fel van telepítve a Google Earts és a VLC média player.
Annyi gondom lenne hogy különböző időközönként lefagyasztja az egész gépet, úgy hogy semmi nem reagál és csak a reset-tel tudom újraindítani. A programok kompatibilitási módban futnak.

A másik kisebb probléma az, hogy felteszem a k-lite mega codec pack-ot. régebben a 32 bitesnél minden fájlt le tudtam játszani a windows média player-rel most meg nem. Ilyen fájlok pl.: a vmw, avi. mindig valami kódek hiányra panaszkodik, pedig ugyanez a verzió a 32 bites windows-on meg tökéletesen lejátszódik.

Mi lehet a gond?

Segítséget előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#24674) Sub-ZeRo válasza Adler (#24673) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gondolom 64 bitesre raktad fel a k-lite codec pack 32 bites változatát.
Én mondjuk mióta win7 használok, lemondtam a codeck packokról. Xp alatt mikor megvettem a 4670-et, + klite, bármilyen filmel halt a rendszer. Ja és mindegy milyen codecet raktam fel utána meg töröltem, valahogy nem csipázta. Előtte Nvidiával nem volt baj. Lejátszónak meg MPC-HC-t használok. Az mindent lejátszik codec nélkül.
Szerintem töröld le a k-lite-ot majd szerezz egy MPC-HC-t. Azzal jobban jársz, tuti letudsz játszani mindent. És van 64 bites változat is az MPC-ből.

A kompatibitásokat meg vedd le, lehet hogy nem kell neki.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24675) Fire/SOUL/CD válasza Adler (#24673) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A Google Earth és a VLC miért fut kompatibilis módban? :F
Nálam (szintén W7 x64 alatt) semmi szükség kompatibilis módban futtatáshoz.

A Klite csomagból meg szintén semmi szükség a mega pack-ra. Én is Klite-ot használok a fullost, de nem a megát...
Uninstaláld a megapackot, ha lehet, akkor töltsd le a Revo uninstaller Free változatát és azzal távolítsd el, mert az legalább kipucolja a megapack által létrehozott registry bejegyzéseket. Ez meg fontos, mert ha valami bent ragad a regben, akkor az tud problémákat okozni. Ha megvagy az uninstallal, akkor meg ezt a Klite csomagot telepítsd fel:
Innen töltsd le a legutolsó fullost, ami jelenleg a K-Lite Codec Pack 6.1.0 FULL nevet viseli
(Feltelepíti a MPC HC-t is, amire Sub-ZeRo is javaslatot tett)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24676) Adler válasza Sub-ZeRo (#24674) üzenetére


Adler
aktív tag

A 32 bites codec packot tettem fel a win7 64 bitre.
Sajna kompatibilitások nélkül is lehalt a rendszer. Próbáltam a MPC-t is és az is lefagyot. persze az is bele volt integrálva a codec packba.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#24677) Sub-ZeRo válasza Adler (#24676) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát szedd le külön telepítőben. Fent van neten.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24678) luise178


luise178
tag

szasztok!

bocsi, ha már volt róla szó, de kéne nekem 64 bit es W7 alá valami ventillátorkezelő program, amibe van riasztás is, ha a beállitott érték alá esne a venti fordulatszám. valami olyan, aminek nagyon kicsi a memória felhasználása. volt az alalaphoz egy progi, de azt már nem fejlesztették 64 bitre. PC-PROBE vagy mi volt a neve...

köszi előre is! ;)

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#24679) khron


khron
tag

Sziasztok!
2 dologban kérném a segítségeteket.
-ha egérrel kihúzok egy ablakot a szélére, akkor automatikusan teljes képernyőre teszi az oldalt, na ezt én nem akarom, hanem maradjon a régiben, és csússzon ki a képernyőről.
-Total commander 7.1-ben lefagy a rendszer, ha egy file-on jobb klikkel behozom a menüt és társítani akarok egy programot, akármilyen kiterjeztéshez.A start menű vezérlő pult is nagyon lassan nyílik meg.volt már rednszer újratelepítés is, nem segített.
Win7 64 home premium a rendszer.AMD 945 processzor 4gb ddr3/1666 ramokkal 9800gt vga xonar d2 hangkártya

WANTED: minden ami - SEGA -

(#24680) h.adam.92


h.adam.92
őstag

üdv!

vki meg tudná mondani, ha akármilyen játékot ablakban futtatok akkor olyan mintha a vertikális szinkronizáció be lenne kapcsolva és ezért a multiplayer játékok számomra játszhatatlanok...
erre tud vki vmilyen megoldást? :F

(#24681) Sub-ZeRo válasza khron (#24679) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha oldalra húzod ki az ablakot, akkor csak a fél képernyőt kellene betakarnia. Ha teljesre, akkor nálad van a bibi. Amúgy ki lehet, de nem teljesen, csak arra figyelj, hogy az egér és a monitpr széle ne érintkezzen. Akkor ki tudod oldalra rakni.

A totalnak van új verziója. 7.55-nél jár próbáld ki azt. Ha nem segít, akkor meg indísd el rendszergazdaként. A vezérlőpult nem tudom miért nyílik meg lassan neked.
A géped elég a win7-re? Ja, látom, elég. Ha tuningolva van a géped, akkor vedd alapra és úgy próbáld meg.

h.adam.92: CCC-ben nézz szét, szerintem be van kapcsolva a vsync. Minden alkalmazásnál. Amúgy meg telejs képernyőben játssz. :P :B

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24682) h.adam.92 válasza h.adam.92 (#24680) üzenetére


h.adam.92
őstag

tárgytalan, megoldottam a problémát.

(#24683) Fire/SOUL/CD válasza khron (#24679) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

1. Aero Snap kikapcsolása: [link]
magyarban vezérlőpult/kategórianézetet váltsd át nagy ikonokra/Kezeléstechnikai központ/A feladatokra való koncentrálás megkönnyítése/ A megjelenő ablak alján az Ablakok automatikus elrendezésének tiltása.... elé tegyél pipát és OK

2. uninstalláld a TC-t minden beállításával együtt, majd kézzel töröld ki a a Program Files( x86) mappán belül is a TC könyvtárát.
Ezután telepítsd újra, de ne a Program Files (x86)-ba (ahova alapértelmezetten szeretné), hanem add meg a Program Files mappát neki. Remélhetőleg ezután meg fog jelenni a popup ablak, sőt olyan dolgok is megjelenítődnek a popup ablakon, amiket eddig nem is láttál... :DDD
(A program Files mappába x64-es OS esetén az x64-es progik települnek, bár a TC x86-os progi, de ezzel a "trükkel" sok probléma orvosolható x64-es OS alatt)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24684) moonman válasza Fire/SOUL/CD (#24683) üzenetére


moonman
titán

hát erről az x86 trükkről még sosem hallottam, nekem világ életemben jól működött az x86-os mappából, az csak egy másik mappa.

(#24685) Fire/SOUL/CD válasza moonman (#24684) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Akkor egy tapasztalattal gazdagabb lettél. Sokszor előjön ez a probléma, igaz nem mindenkinél, és nem ebben a formában. pl

Kérdés
Válasz
Eredmény

Szóval, ha hasonló jelenséggel találkozol, akkor ez lehet a megoldás TC esetén.
(Persze nem mindig használ, de akkor más helyen szokott lenni a gond is, nem csak TC-ben nem jelenik/nem helyesen jelenik meg a popup például...)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24686) moonman válasza Fire/SOUL/CD (#24685) üzenetére


moonman
titán

sosem fagyott még attól, hogy az x86-ban van, a jobbkattos menü is mindig ott volt, a nem látható mappák meg gondolom a syswow64 átirányítás miatt vannak, de azon ez sem változtat. szóval nem értem. mindegy.

(#24687) molnarpeter válasza luise178 (#24678) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hello!
Amit én tudok ventiszabályzót, az a speedfan. Nekem w7/64 alatt megy, de sajna nem tom h van-e benne riasztás (asszem nincs), de talán a tálcára ki lehet raknia fordulatszámot... talán... :F

(#24688) Sub-ZeRo válasza luise178 (#24678) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha a lapra van dugva, akkor simám biosban beállítod, hogy jelezzen ha baj van. Szerintem arra nem kell venti figyelő program. Amúgy meg ha tápról megy, azt úgy sem tudod figyelni, azt meg fogod hallani, vagy érezni, ha nem megy, vagy megy. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24689) Kolondrum

Hello! Vettem egy 1 terrás HDD-t de harcolok a felosztásával. Csak lesek h nem enged dolgokat. mi a rákica az a logikai meghajtó? És az elsődleges partíció? Mert ezeket mixelve hozza létre attól függően hányat akarok. Ha 2 felé osztom akkor mindkettő elsődleges, de ha 3 felé akkor a 3. már logikai meghajtó. ha meg 4 felé akkor az ultolsóval valami dinamikus meghajtót akar csinálni. Régen volt ez elfelejtettem. Itt ülök felette.... Az 1. rész ami 100giga azon már a rendszer csücsül. a maradék 831.51gigával küzdök.
Ja a 320-as is bent van arról ne is beszéljünk... :W

[ Szerkesztve ]

(#24690) szepsy


szepsy
senior tag

Hi.

Újra tettem a win 7-et és már elfelejtettem hogy kell megszüntetni ezt a védelmet, például nem tudok törölni, szüntessem meg az írás védelmet, pedig megvan:)
Pls help.

(#24691) molnarpeter válasza Sub-ZeRo (#24688) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hol lehet béállíjjanyi? :DDD

(#24692) molnarpeter válasza Kolondrum (#24689) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hi!
Van egy 1TB-os fizikai meghajtód. Ezt tudod felosztani logikai meeghajtókra. :)
Rem érthető ;)

(#24693) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#24689) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A W7 partíciókezelője 3 elsődleges és egy Extended(kitejesztett) kötetet hoz létre. Az extended köteten belül tudsz több logikai meghajtót létrehozni, egészen Z betűjelig. Azért teszi ezt így, mert Master Boot Record-os "környezetben" maximum 4 elsődleges partíció lehet, ezért az utolsót Extended-ként hozza létre, biztosítva, hogy 4-nél több darabra is feloszthasd a HDD-t.

Van azon a HDD-n egy rejtett 100 megás partíció is(elsődleges, ezért lesz nálad már a 3. partíció is extended/logikai, nem pedig a negyedik). Az a 100 megás rész azért jön létre, mert nem particionáltad elő a HDD-t, azaz elindítottad a telepítőt és azzal szeretted volna felosztani a HDD-t. Ilyenkor a W7 létrehozza automatikusan azt a 100megás elsődleges partíciót...Értelem szerűen, ha nem akarod hogy, az létrejöjjön, akkor elő kell particionálni. (boot-os eszközről vagy akár egy másik gépben. Ha így jársz el, akkor sem tudsz 4-nél több elsődlegest létrehozni)

Amúgy az hogy elsődleges vagy logikai, az adattárolás szempontjából lényegtelen, az OS csak elsődleges partícióra telepíthető, ezért csak annyi a kikötés, hogy legalább 1 elsődleges partíciónak kell lennie a HDD-n.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24694) Kolondrum válasza molnarpeter (#24692) üzenetére

ja csak nem ez történik! Olyan színösszeállítás van a lemezkezelésen belül h hülyét kapok. Az egy dolog h létrehozok a dolgokat, de nem értem mi az és miért. De gáz nem érteni ehhez.

(#24695) Kolondrum válasza Fire/SOUL/CD (#24693) üzenetére

Pontosan! A win7 telepítőn belül akartam ügyködni, de rábasztam, az utolsó 277 gigás meghajtónál mert nem engedte.
Tehát ha nem engedem meg a 100 megásat akkor lehet 4 meghajtóm?
Nem vágom....

molnarpeter! Felül az új alul a régi rendszer HDD. töröltem a 70 gigás partot és újraformáztam így kiírtva a régi rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#24696) molnarpeter válasza Kolondrum (#24694) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Képernyőről fotót esetleg tudnál fellökni? Ha én talán nem is, de más esetleg könnyebben segíthet :)

(#24697) moonman válasza Kolondrum (#24695) üzenetére


moonman
titán

én a boot partíciót nem bántanám, nem véletlenül van az külön. logikai meghajtók nem elegek? ha egy lemezen van, akkor amúgy is csak logikailag vannak elválasztva.

(#24698) Kolondrum

Engem az érdekel mien hatással van később bármire is a logikai meghajtó! Csak ennyi! A 320-as adati átmennek a terrára és a 320-as utána egybevonom, azaz lesz belőle egy db egyszerű kötöt. Addig nem kezdem el még nem tudom miért kell nekem a logikai meghajtó ( E: )! :B
Kicsit felbactam magam vele.

[ Szerkesztve ]

(#24699) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#24695) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Most is tudsz, mert -ahogy írtam- extended-en belül lehet(és kell) többb logikai meghajtót létrehozni.
Az angol ábc 26 betűs, ebből lejön az A és B illetve a rendszernek a C, marad 23...Illetve minusz a másik HDD partícióinak száma...Persze ezzel nem azt mondtam, hogy oszd fel 23 részre :DDD

Az a 100 megás partíciónak ezidáig semmilyen jótékony hatását nem tapasztaltam, épp ellenkezőleg, oda kell rá figyelni. Sokan készítenek backup-ot a rendszerről és elég gyakran megfeledkeznek, hogy nem csak a rendszerpartíciót kell elmenteni, hanem ez esetben azt a 100 megást is.
Kizárólag akkor engedem meg, hogy létrejöjjön, ha az ügyfél használni szeretné a Bitlockert, mert ahhoz meg kötelezően kell...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24700) molnarpeter válasza Kolondrum (#24698) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Énszerintem hatása nincs, azt jelenti, h a winyód "nem fizikai" része :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.