Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85401) Garada válasza kurion (#85400) üzenetére


Garada
őstag

LG G4 vagy Samsung Galaxy S6 Edge

G4 az egyik legjobb piacon kapható kamerával szerelték fel és szerintem a Samsung pedig pont tud annyi pluszt nyújtani ami úgymond a piacon egyenlőre még eléggé egyedi és különleges felhasználói élményt tud nyújtani emellett a szoftver a régi előítéletekhez képest már eszméletlenül jól össze lett rakva.

(#85402) kurion válasza Garada (#85401) üzenetére


kurion
senior tag

nem értem a samsung plusz dolgokat, tehát nekem SGS4-em volt és hát mint javítási költségben mint összeszerelésben és szoftverben nem győzött meg. Tehát életem legnagyobb csalódása volt a "szétpergős" telefon. így attól nagyon tartózkodom jelenleg, és nekem a G4 és tud annyit nyújtani amit kihasználok a többi samsung dolog pedig nekem kicsit fölösleges volt az SGS4-ben is.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#85403) Viktor0610 válasza kurion (#85400) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindent összevetve én vagy az LG-t venném vagy a Sonyt.
A GSMArena.com kamerakép-összehasonlítója alapján szerintem e két készülék képe a legjobb.
Akkumulátorban meg a Z3.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#85404) kurion válasza Viktor0610 (#85403) üzenetére


kurion
senior tag

A z3-al szemben nem sok kivetésem van a gyenge minőségű előlapi kamera illetve hogy hiába a nagy kép felbontás nekem a Z2 kamerája se nyújtott annyit amennyit kellett volna. a GSMArena.com-on ugyebár fixen készült képek vannak viszont kézben próbáltam a Z2 és szép is meg jó is de nekem a káva mérete se jön be pedig a Designel semmi gondom nem lenne.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#85405) Ájvé válasza sfefe (#85399) üzenetére


Ájvé
veterán

3G-n valaki szerint késik vagyis csúszik a hang, de én sose próbáltam.
Igen 1GB-os, több háttérben futtatott alkalmazás miatt akár kevés is lehet, több RAM-al folyamatosabb a használat, ennyiben számít a több RAM, nincs annyi akadás vagy döcögés.
Ha csak hardvert nézzük akkor egyértelműen 4C a jobb választás, Lenovot csak 4G miatt írtam.
Legtöbb bolt egyébként 1 nap alatt szállít, vagyis ma megrendeli, holnap feladják és péntekre megvan.
Mall-on van még Zopo 530 esetleg. Van róla teszt, kifejezetten jót írnak róla. Tudja a 800 Mhz LTE-t, jobb SoC van benne (MT6732), igaz csak 1GB RAM van ebben is viszont, szinte stock android van rajta, így azért nem olyan vészes a helyzet. Hátránya talán, hogy csak Kitkat van rajta.
Viszont első körben azt kell eldönteni, hogy kell 4G vagy sem, ha nem kell akkor a Honor 4C jó választás.

(#85406) bijesz válasza igergo19 (#85382) üzenetére


bijesz
aktív tag

Ha a 4G nem életbevágó (miért lenne az?) akkor inkább nexus 4.

(#85407) sfefe válasza Ájvé (#85405) üzenetére


sfefe
őstag

Hat en nem tudom eldonteni meg szerintem haverom sem.:) Fene tudja eleg e a 3g vagy sem.
Itt kollega azt irta eleg... :)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#85408) MeGabee válasza sfefe (#85407) üzenetére


MeGabee
senior tag

Csak droidos lehet?WP-ben ennyiért van a Lumia 640 LTE az MM-ben gyári garival.Az tudja a 4G-t is,meg amit kell.Bár ha én angliába mennék,akkor a tököm venne itthon telefont :) Besétálnék az első Tescoba,és magamhoz venném a Moto G 3rd Gen-t :)

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85409) Ájvé válasza sfefe (#85407) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha elég akkor Honor 4C jobb.

(#85410) anulu tuslu


anulu tuslu
csendes tag

Sziasztok!

50-60 ezerért szeretnék telefont venni és eljutottam 2 lehetséges jelöltig. Elsődleges célom, hogy legyen otg támogatás.
Redmi 2 Prime
+2 gb ram
+50000-be kerül
+van értesítő LED
-nincs B20

Moto G 3rd
+van B20
+jobb a kamera
+nagyobb az akku
~ip védelem
- 1 gb RAM
- 60000 Ft

Én már 2 éve használok hazai 4G-s telefont és nem tudom milyen a 3G lefedettség vidéken. A T-mobile térképe szerint azért elég gyér. Eléggé öntökönszúrásnak vélem, ha nem tudnám rendesen használni a netet Budapesten kívül.
Nem vagyok szakértő, csak mostanában olvasgattam, hogy a stock android azért hagyna több szabad ramot, mint a MIUI(alapesetben 1 gb ramnál, természetesen 2 gigával nyerne). Nem fogok nagy játékokat telepítgetni. Ami kell, az a net, a telefonálás, a gps(glonass és akár beidou) és az otg.
Mi a véleményetek a hálózati és a RAM dolgokról? Esetleg van más típus amit ajánlanátok újonnan?

Köszönöm.
Szép napot nektek!

(#85411) tresh válasza anulu tuslu (#85410) üzenetére


tresh
addikt

2gb ram alatt már nem vennék androidot :))

(#85412) Ájvé válasza anulu tuslu (#85410) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi Note 2 Prime és Redmi 2 Pro van tudtommal.
Kamera nem biztos, hogy jobb a Motoban.
Tmobil és Telenor közös LTE 800 Mhz-es hálózatot használ, úgy jobb mint a 3G lefedettsége.
RAM elég ilyen alap felhasználás mellett.

(#85413) Gregorg


Gregorg
tag

Sziasztok

Dual simes, lehetőleg full hd-s, 2 gig ramos 5-5.3 colos andoridot keresek, akár használtan.

Huawei p7 a kiszemelt, itt ott olvastam ,hogy döcög. Új rommal is? Érdemes venni?
LG G2 a másik ,de egy simes csak.

Köszi

ÜDv
Greg

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#85414) tresh válasza Gregorg (#85413) üzenetére


tresh
addikt

ár? :U

(#85415) Gregorg válasza tresh (#85414) üzenetére


Gregorg
tag

50-55 között nézem. P7 bőven elcsíphető már ebben a kategóriában és fém ház. megfog.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#85416) Alastair' válasza Gregorg (#85415) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Dual simest hol találtál P7-ből ennyiért?
Nem rosz telefon egyébbként a 2 giga ram és a kijelző is az átlag felé emeli. Soc nem a legacélosabb, de a mindennapi használathoz több mint elég. A hivatalos 5.1.1 még nem jött ki rá, béta van. 4.4.2 az utolsó. A Huawei ígéri már fél éve a frissítést, de nem nagyon törik össze magukat.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#85417) Gregorg válasza Alastair' (#85416) üzenetére


Gregorg
tag

Hardveraprón többnyire. De nem tudom még egyelőre, hogy van 1 és 2 szimes verzió is-e vagy csak 2.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#85418) Alastair' válasza Gregorg (#85417) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A hardveraprón nem látok dual simes P7-et :U

Alister from Hell

(#85419) Pöttön


Pöttön
őstag

Sikerült megszemlélnem az LG G4-et és az számomra már túlságosan nagy, amit nem hiszem hogy megtudnék már szokni, kár érte, mert számomra egyébként kompromisszum mentes megoldás lett volna.
Így inkább az 5" körüli kijelzővel szerelt készülékeknél maradnék.

Ezek közül melyik lenne a legjobb választás szerintetek?

Használt LG G2 32gb 60000Ft +pk
Használt Xiaomi MI4 64gb 95000Ft + pk (ezzel sajnos nem működik a hazai LTE)
új, kínából hozatott Xiaomi MI4C 32gb (ezzel se működik az LTE)
Használt Honor 6 75000Ft + pk
új Honor 6 95000Ft
vagy egy új Samsung Galaxy S5 16gb telenornál 117000Ft-ért.

A választ előre is köszi! :)

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#85420) Ájvé válasza Gregorg (#85415) üzenetére


Ájvé
veterán

P7-et nem vennék a SoC miatt.

(#85421) Pöttön válasza Pöttön (#85419) üzenetére


Pöttön
őstag

A Xiaomi-kat kezdem végleg kizárni a buliból, a magas, és macerás beszerzési áruk miatt, illetve a nem működő LTE miatt is.
Az LG-vel annyi a gondom hogy nem bővíthető a memóriája, és nem cserélhető az akku-ja, viszont nagyon jó a kijelzőméret-készülékház méret aránya.
A Honor 6-al ösz-visz annyi a gondom hogy az akksi nem cserélhető, minden más téren megfelelne, illetve itt nagy előny a +1Gb ram.
A samsung-al meg annyi a problémám hogy méret terén már nagyon határeset, egyébként papíron minden téren megfelelne. Valamiben (pl.: proci) sok is lenne szinte már.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#85422) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Milyen korszerű androidos blackberry modellek közül választhatok billentyűzettel?

A honlapjuk csak a legújabbat mutatja be, azt is németül.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#85423) tresh válasza nyuszi123456 (#85422) üzenetére


tresh
addikt

Leginkább semmilyen majd ha kijön az új :B

(#85424) kretenallat


kretenallat
senior tag

Sziasztok!

- Árkategória. max 120k
- Új, DUAL SIM
- Előfizetés nélkül, mindegy honnan
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszú távra, best buy.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
Telefonálás, GPS, kevés játék.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android első körben.

Amit szeretnék: Legyen megbízható, jól összeszerelt, minőségi. Az aksi legyen minél erősebb. Nem feltétlenül kell a legerősebbnek lennie, a mostani telómon nem játszom, max a warhammeres humble bundle jatekait fogom kiprobalni rajta szerintem. Ne legyen túl nagy, 5 col is elég húzós, zsebben hordanám. A dual sim fontos!
Nem feltétlenül szeretnék 120k ig felmenni, ha 60 körül van ennek megfelelő teló, akkor azzal boldogabb leszek.

Tudtok segíteni?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#85425) tresh válasza kretenallat (#85424) üzenetére


tresh
addikt

Honor 6 ? :)

(#85426) bozont


bozont
veterán

Üdv
Az LG G4 és Nexus 6 közül melyiket érdemesebb megvenni? Egy árban vannak és ugyan az LG-nek kicsit gyengébb a hardvere viszont frissebb, de van SD bővíthetőség és elég jó fotókat, videókat lehet vele készíteni. Viszont a Nexus-ra biztos hogy tovább lesz szoftveres támogatás.

(#85427) nyuszi123456 válasza kretenallat (#85424) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Op3n Dott, 25ezer. Ez az abszolút Best Buy.

(Nincsenek bajai, 2 év gari.)

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#85428) galaxys80 válasza nyuszi123456 (#85427) üzenetére


galaxys80
veterán

Inkább semmi...

[ Szerkesztve ]

(#85429) kretenallat válasza tresh (#85425) üzenetére


kretenallat
senior tag

Szia! Utánanéztem, ez tetszik. Annyi kérdésem lenne, (mivel még sosem volt Androidos telefonom) hogy az mit jelent számomra a gyakorlatban, hogy nem 5ös ndroid van rajta, hanem 4es? Semmi lényeges?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#85430) tresh válasza kretenallat (#85429) üzenetére


tresh
addikt

Nem lesz semmibe se hátrány főleg hogy nem sokára megkapja az 5 ös-t is (idén) :)

Topikjába nézz be :B

[ Szerkesztve ]

(#85431) Morris


Morris
veterán

Sziasztok!

LG G4 vs Lumia 930!

Szerintetek?

(#85432) tresh válasza Morris (#85431) üzenetére


tresh
addikt

Alma vagy körte?

Szerintem inkább egy új turbó ;]

(#85433) Morris válasza tresh (#85432) üzenetére


Morris
veterán

Jó az még. :D
Majd ha végleg megadja magát, akkor jön a gyári arra meg a csipsz! ;] :DDD

Tudom, hogy alma vagy körte, de szinte kb egy árban van. Nekem fontosabb a kijelző méret, a gyorsaság, akku kapacitás. Max a jelenlegi 925-öt megtartom céges telónak.

[ Szerkesztve ]

(#85434) MeGabee válasza kretenallat (#85429) üzenetére


MeGabee
senior tag

Azért azt tudd,hogy a hazai forgalmazású (Edigital) Honor 6-ok single sim-esek.

Lenovo P70 esetleg?

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85435) Kbali válasza kretenallat (#85429) üzenetére


Kbali
nagyúr

120-ba már majdnem belefér a Honor 7, ami 2 SIM-es, 5-ös droid van rajta, vadiúj....

(#85436) Ájvé válasza kretenallat (#85424) üzenetére


Ájvé
veterán

128k a Honor 7 és az dual simes.
Zopo speed 7 még talán, 3GB RAM és MT6753 elég jó párost alkot, 75-ért megkapod. Még 4G 800 Mhz-et is tudja, elég jó választás ennyiért. Akku 2500 mAH-s átlagos mondjuk, de egy napot vinni fogja. További előnye, hogy elvileg közel stock droid van rajta, szóval 3GB RAM elég pazar lehet. Itt írnak róla pár mondatot.

(#85437) s3nsitivity válasza Morris (#85431) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Ha nem zavarna az android akkor én a G4-re voksolnék, ha bár ez személyes is mert nekem meggyűlt a bajom annak idején a 930-al. :D
Bár nagyrésze a rendszer hiányosságából akadt így ha megvagy elégedve a Windowssal akkor a 930 is jó választás. :K

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#85438) Morris válasza s3nsitivity (#85437) üzenetére


Morris
veterán

Megvettem a G4-et! :)
Mellé megmarad a L925.

(#85439) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok tud valaki valami megbízható embert aki ért a huawei telefonokhoz ?
pontosabban egy mate 7-ről lenen szó amin nincs rendszer és "rescue mode"-t ír ki
gyöngyös és környéke esetleg budapest (de ott még aznap kéne mármint vinném hoznám)

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#85440) pahynor


pahynor
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek melyik a jobb: a Samsung Galaxy Core Prime vagy a Sony Xperia E4? És miért? Van valami igazi különbség a kettő között?

(#85441) s3nsitivity válasza Morris (#85438) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Grat hozzá! :)
Használd megelégedettséggel! :)

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#85442) Ájvé válasza Cry0 (#85439) üzenetére


Ájvé
veterán

Írja a honlapot, ott kell megnézni mit kell tenni. Gondolom újra kell flashelni, sok más lehetőség nincs.

(#85443) Morris válasza s3nsitivity (#85441) üzenetére


Morris
veterán

Thx:R
Így elsőre nagyon faja gép!:K

(#85444) Cry0 válasza Ájvé (#85442) üzenetére


Cry0
őstag

nem lássa a gépem se itt még kise lehet kapcsolni a telefon

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#85445) Snajden


Snajden
csendes tag

Üdv.
Családba telefon váltásról lenne szó és ebben kérnék tőletek segítséget.
Nekem Sony Xperia Z3 compactom van és mindenkinek tetszik látják, hogy szép gyors és okos. (Kinek milyen...) 2 új telefonról lenne szó. Az egyik maximum 60.000 FT lenne. 2 telefont néztünk eddig Sony Xperia M2, illetve a Sony xperia T3.
A másik picivel olcsobbnak kéne hogy legyen 40.000 max és itt is van 2 telefon. Lumia 635 ( egyáltalán nem értek a lumiahoz.. ) Valamint egy E3.
Vélemények illetve tanácsokat szivesen fogadnék. Esetleg más telefon...
Előre is köszönöm :)

(#85446) Alastair' válasza Cry0 (#85444) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Le kell szedni a Huawei honlapjáról a legfrissebb rom-ot. Egy sd kártyát kártyaolvasóba rakva bedugod egy pc-be, lehetőleg abba amivel letöltötted a rom-ot. Az sd gyökerébe létrehozol egy új mappát és elnevezed dload-nak. Belemásolod ebbe a mappába a letöltött rom-ot. Berakod a telóba az sd kártyát és addig nyomod egyszerre mind a 3 gombot amíg a teló újra nem indul és el nem kezdi a telepítést.
A dload mappába csak az update.app legyen más ne.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#85447) Ájvé válasza Cry0 (#85444) üzenetére


Ájvé
veterán

Fastboot módba kell tenni a telefont és PC-re is kellenek megfelelő driverek.

(#85448) kretenallat válasza Ájvé (#85436) üzenetére


kretenallat
senior tag

Köszönöm, megnéztem, elég rokonszenves, ahogy látom, hozza azt, amire vágyok. Az MTK prociktól egy kicsit tartok.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#85449) MeGabee válasza Ájvé (#85447) üzenetére


MeGabee
senior tag

És nem ártana,ha nyitott lenne a bootloader is :K

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85450) Cry0 válasza Ájvé (#85447) üzenetére


Cry0
őstag

semien módot nem tud behozni csak ez a felirat jön be ki nem lehet kapcsolni a készüléket és szervízbe is vittem be 2 nap után anynit mondtak rá h nem tudák megcsinálni ezért keresek vmi szakit

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.