Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85101) MeGabee válasza Kbali (#85098) üzenetére


MeGabee
senior tag

Jó lesz az a Honor 6 :K
Most nincs időm visszakeresni,de a Lenovo Vibe X2 kiesett valamiért a lehetőségek közül?

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85102) Shingen válasza totattis (#85087) üzenetére


Shingen
addikt

LG G4

(#85100) Kbali +1 H6

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#85103) Kbali válasza MeGabee (#85101) üzenetére


Kbali
nagyúr

Annyiban igen, hogy opcióként sem kérdeztem rá (mert Lenovo nem). 1+1-et néztem még, de az is túllóg a lélektani határon, meg állítólag az edigis verzió az kínai, nem EU piacos.
H6-ot megrendeltem időközben, köszi az ajánlásokat.

(#85104) fulton válasza Alastair' (#85094) üzenetére


fulton
addikt

Sajna nem kivitelezhető ez a függetlenítés, mert még van rajta hűség.

Milyen boltot ajánlanátok ahol jók a tapasztalatok a garanciális ügyintézésnél is ? Mert nokia garisan elég drágán adják sajna. Lumia 830/930

(#85105) Alastair' válasza fulton (#85104) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az a kérdés, hogy mennyit szánnál rá, jófogáson van 50-60 körül garis független 830.

Alister from Hell

(#85106) MeGabee válasza Kbali (#85103) üzenetére


MeGabee
senior tag

Na ne idegesíts,kintről hivatalosan is megáll 91K-ból a 64Gb-os Oneplus One :D

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85107) Ájvé válasza cidalain (#85062) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem feltétlenül kell, elég ha ráteszed a MIUIHU-t, annál jobb nem is hiszem, hogy van Redmi 2-re. Custom ROMok annyira nagyon nincsenek rá, mint mondjuk Mi3-ra. AOSP még talán vagy 1-2 jobb custom ROM.

(#85108) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Lg Leon-t honnan éri meg rendelni? Legtöbb helyen csak 1 év garit adnak rá.

(#85109) Dr.Burn válasza Ájvé (#85086) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Redmi Note 2 -t megrendeltem. Meglatjuk majd milyen lesz.
A Galaxy S3 -at fogja levaltani, masodik telefonnak meg mindig a Samsung Note 2 -t hasznalom.

"Later Nerd!"

(#85110) MeGabee válasza TeebyKay (#85108) üzenetére


MeGabee
senior tag

Pl. Edigital vagy MM.

(#85109) csontváz: Honnan rendelted meg?Szemezek vele nagyon,de tutra mennék.

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85111) Ájvé válasza TeebyKay (#85108) üzenetére


Ájvé
veterán

1 év a hivatalos.

(#85109) csontváz:
MIUIHU még nincs rá, így marad a globál. Ennyi talán a hátránya.

[ Szerkesztve ]

(#85112) TeebyKay válasza Ájvé (#85111) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor annál többet ne is keressek? Emagnál 5 ezerért olcsóbban van, velük van valami gond? (húgom telefonját anno onnan rendeltem)

(#85113) Ájvé válasza TeebyKay (#85112) üzenetére


Ájvé
veterán

Náluk nem hivatalos garancia van, hanem bolti, ennyi a hátránya.

(#85114) TeebyKay válasza Ájvé (#85113) üzenetére


TeebyKay
őstag

És az miért rosszabb? Megéri a +5ezret a hivatalos gari?

(#85115) MeGabee válasza TeebyKay (#85114) üzenetére


MeGabee
senior tag

Szerintem ezt te se kérdezed komolyan. :W A hivatalos gari az tuti,a bolti meg vagy van,vagy nincs.....mondjuk egy Emag szintű cég nem biztos,hogy szemétkedni fog egy esetleges problémánál,de a lehetőség adott nekik.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85116) Kbali válasza MeGabee (#85106) üzenetére


Kbali
nagyúr

B20-at nem tudja

(#85117) moma válasza Alastair' (#85105) üzenetére


moma
őstag

Ha az ember ilyen jófogás szerű helyről vesz használtan telót, mik azok a kulcs dolgok, amire nagyon figyelni kell? Összetudnátok szedni. Köszi :R

közben találtam egy ilyet kiindulásnak, hátha másnak is érdekes.

Kbali: azt ugye jól értem, hogy az hogy független e azt a számlából tudom? és köszi :R

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#85118) Kbali válasza moma (#85117) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ne legyen szolgáltató függő (nem, nincs olyan papír, amit érdemben használhatsz, amikor letiltják a készüléket a hálózatról), kapj meg hozzá minden számlát, garjegyet, lehetőség szerint tartozékot.
Vigyél belevaló SIM-et, hogy ki tudd próbálni, előre lehetőleg ne utalj, próbálj meg személyes átvétellel vásárolni. Kb. ennyi - gyanúsan olcsó készülék gyanús is.

(#85119) David0801 válasza motoflug (#85064) üzenetére


David0801
újonc

És 4G nélkül mit ajánlanál? Azért írtam oda,mert gondoltam mindbe van nagyjából,de ha már így válaszolsz hogy "mivel ha kell a 4g" akkor 4G nélkül van ami jobb esetleg? :)

(#85120) xewyor


xewyor
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudok dönteni.
Samsung Galaxy A5 76400Ft vagy Huawei P8 Lite 83800 Ft.
Mindkettő t-mobile, részletre venném.
Írjátok meg légyszíves ki melyiket, miért!
Köszönöm!

(#85121) adabra válasza Ájvé (#85086) üzenetére


adabra
senior tag

A Xiaomi Mi 4c aligha lesz elérhető errefelé. Állítólag csak 100 ezer példány készül belőle, azt meg elkapkodják 3 mp alatt (98 százalékban a nepperek). :)

(#85122) David0801 válasza xewyor (#85120) üzenetére


David0801
újonc

Hello! :)
P8 65.000 Ft pl ha az árukeresőn nézed (megbízható boltnál is ) :) De ha mindenképp telekomnál vennéd akkor a samsung,főleg ha olcsóbb :)

(#85123) Ájvé válasza adabra (#85121) üzenetére


Ájvé
veterán

Kétlem, először annyit fognak eladni, majd utána jön s többi, mindig így csinálja a Xiaomi. Note 2-ből is eladtak már 12 óra alatt 800 ezret, de folymatosan gyártják ez csak egy ilyen villám akció.

(#85124) Ájvé válasza adabra (#85121) üzenetére


Ájvé
veterán

Annyit még nem osztottak meg, hogy csak kinában vagy máshol is elérhető lesz, de mint tudjuk ez nem akadály, esetleg 3/4G lehet nálunk problémás ha csak kínai modell készül, mivel más szabványokat használnak.

(#85125) Shingen válasza Kbali (#85103) üzenetére


Shingen
addikt

H6-ot megrendeltem időközben, köszi az ajánlásokat. :C

風林火山

(#85126) szilva01


szilva01
őstag

Sziasztok!
Megint énvagyok az... :DDD
Egy ismerősömnek kéne telefon, 40 és 60 ezer forint között, inkánbb a 40-hez közel. Lány, úgyhogy inkább csak kapcsolattartásra használná (fénykép, facebook stb.) meg egyetemista, úgyhogy a neptunt is nézegetné róla. Kb ennyi lenne. Eddig androidot használt, de szerintem nem elég hülye ahhoz hogy pl. az almát megtanulja, vagy a windóz mobilt.
köszönöm: szilva :R

(#85127) viano válasza Kbali (#85103) üzenetére


viano
aktív tag

"1+1-et néztem még, de az is túllóg a lélektani határon, meg állítólag az edigis verzió az kínai, nem EU piacos."

Szerintem inkább Global verzió (valószínűleg Wayteq-től) ez pedig nem támogatja a B20 LTE sávot, innen jöhet a félreértés.
Tudtommal Eu.modell (így + B20) külön nincs.

(A One+2 már használható lesz B20-on is. Tudom más ár . . . )

(#85128) Ájvé válasza szilva01 (#85126) üzenetére


Ájvé
veterán

Honor 4C, vagy ha drága akkor LG Leon H340 esetleg Coolpad Porto.

(#85129) s3nsitivity válasza viano (#85127) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Van aki Global-t kapott, nekem pl egy kínai volt az ediből.
Szóval inkább ahonnan épp tudtak olcsón szerezni.

Az egyik se támogatja a B20-at.

A One+2 már használható lesz B20-on is
Mi az, hogy lesz? :F
Használható.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#85130) viano


viano
aktív tag

E-digi
LG Leon (csak szemléltetésként)

Működési frekvencia
1800 MHz, 1900 MHz, 2100 MHz, 800 MHz, 900 MHz
Adatátvitel
3G, Bluetooth, DLNA, EDGE, GPRS, HSDPA, HSUPA, LTE, USB, WiFi

. . . csak így lazán ömlesztve, végül is egy helyre megy!

(#85131) viano válasza s3nsitivity (#85129) üzenetére


viano
aktív tag

. . . és nem adtad vissza?!

használható lesz ha megfizethető lesz, ha valaki megveszi . . .

Tehát valamilyen előzmény után, azaz késöbbi időben (jövő idő) lesz használható.

Nem arra vonatkozott, ill. nem csak azt fejezi ki (l. fent), hogy még nem kapható.

Egyébként még mindig vannak itt ettől sokkal komolyabb hiányosságok, szakmai problémák, inkább arra fordíthatnád az energiádat, ha már ennyire precíz akarsz lenni.
Talán mindenki számára hasznosabb lenne.

(#85132) s3nsitivity válasza viano (#85131) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Kínai csak vodás hálón feltűnő a többin ugyan az mintha global lenne így nem érdekelt.

Vannak már akik megvették a 2-t. Még mindig a legolcsóbb a kategóriájában 120e -ért.
Szóval elég helytelen a jövőbe mutatni ugyanis már van.

Tudod van aki dolgozik és nem ér rá mindig itt lenni. Az utóbbi időben elég inaktív voltam tudom de mivel elkezdődött az egyetem is így nem sok időm van főleg nem vissza olvasni itt a sok hszt így csak az utolsó párat szoktam.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#85133) gti3


gti3
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Megbízható, lagg és fagyásmentes droidos telefont keresek használtan, max 30000-ig, ha létezik ilyen.:D Mivel használtat vennék, így akár 2-3 éves típusok is szóba jöhetnek. A lényeg, hogy napi szinten stabil legyen, ne térdeljen le, ha épp mobilnetre vagy wifire csatlakozok, ne legyen egy használhatatlan, idegesítő lagg és bughalmaz. Berhelés nélkül jól és stabilan futó, eltalált gyári oprendszer, ami a legfontosabb.

Ami még lényeges lenne:

-Legalább Android 4.0 gyárilag.
-Használható kamera (Led, autófókusz, legalább 720p felvétel)
-Gorilla Glass kijelző üveg.
-Cserélhető akku
-Micro sd bővíthetőség.

(#85134) A texasi válasza viano (#85131) üzenetére


A texasi
aktív tag

" Egyébként még mindig vannak itt ettől sokkal komolyabb hiányosságok, szakmai problémák, inkább arra fordíthatnád az energiádat, ha már ennyire precíz akarsz lenni.
Talán mindenki számára hasznosabb lenne.
"

Tévedés!
Hasznos az lenne, ha nem irkálnál félrevezető és valótlan információkat,
ahogy pl. [itt] is tetted; miszerint a
" Lenovo-t én már nem vennék, mert megszűnő telefon-márka " !

Szakmai kompetencia és precizitás tekintetében
inkább magadra fordíthatnád a
s3nsitivity-nek tanácsolt energiát!

(#85135) blt.62


blt.62
őstag

LG G3-am van. Szerintetek érdemes váltani G4-re vagy Samu S6-ra? Ezek most a legjobbak?

MegtorloXp

(#85136) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok!

Telefon vásárlásán gondolkozok, egy htc one s telefont szeretnék leváltani egy kicsit nagyobb kijelzősre és erősebb hadverrel szereltre (ha már van olyan gyors, mint a nexus 7 2013 akkor annak örülök). Játszik új és használt telefon is.
Amik fontosak lennének a telefonnal kapcsolatban:
- 5" körüli
- 4 mag
- 2 gb ram
- 16gb belső tárhely (sd kártya nem szükséges)
- fém ház (sűrűn leejtem a telefont :B ) ebben nálam a one s 5*-ra vizsgázott
- jó füles kimenet (egyik legfontosabb)
- elég a HD ready is, nem kell full hádé, főleg nem annál nagyobb
- lte
- ne legyen nehezebb, mint 150g :K
- le legyen vastagabb, mint 9mm
- ha szögletes, akkor még jobb :))

Főként zenét hallgatok, fb, messenger, gmail, souncloud, gps. Nem használok sok app-ot. Android(5.1+) és wp is játszik.
Üzem időben ha 1 napi nyüstölést kibír, akkor oké. :)
Árban meg szereték állni 60k körül, indokolt esetben max 100k, de ez már csak új.
Független érdekelne inkább, gyártói garival.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#85137) madrac válasza MeGabee (#84960) üzenetére


madrac
őstag

Nem hinném, hogy a gpu miatt akadt volna, ugyanis az az antutu szerint is jóval gyorsabb a kirin 620-as huawei 4x-ben.
Én is írtam, hogy alap dolgokra, böngészésre kiváló. Az ingress pedig grafikailag egyáltalán nem mondható egy komoly játéknak..

(#84961) Ájvé:
akkor nem tudom miért vitatkozol még mindig a gyakorlati tapasztalataimmal... nem attól lesz jól használható egy telefon mindenre, hogy korszerű alkatrészek vannak benne, ha annak teljesítménye a béka segge alatt van.

(#85138) Ájvé válasza madrac (#85137) üzenetére


Ájvé
veterán

Basszus azóta lement már 3 kör flame, te meg ókorba nyúlsz vissza kis vitáért? 177 hsz volt azóta, aludtál eddig? Pihenj tovább inkább.

[ Szerkesztve ]

(#85139) Luftos


Luftos
csendes tag

Sziasztok telefon vásárlás előtt állok. Honor 4c-t néztem ki eddig de érdeklődnék milyen más alternatíva van ebben az ár szegmensben de max 65.000 Ft, mértben pedig a zsebrevágható kategória...
Netezésre, (4g nem lényeges...) zene hallgatásra, alkalmanként fényképezésre, telefonálásra kellene leginkább a teló, játékra nem telefont használok... Fontosabb a hosszútávú minőség és 2-3 év múlva is képes legyen a fent említettekre...

(#85140) cidalain


cidalain
veterán

Uj megkozelites reszemrol:
40-ig mi a legjobb droidos valasztas, ha a beszerzes kulfold? 150 dollarba mindennek bele kellene fernie: Vagy kinabol afaval, de inkabb valami eu raktarbol vennek.
Eddig a Redmi 2 Pro a kinezett, de hatha van masik kinai csoda ami jobb lenne ebbol a keretbol. 2 gb ram elvaras lenne. 8 higa hatter eleg, ha van microsd slot. Jo lenne snap 410, mert kicsit fazok az MTK-tol, de nem feltetel. A GPS fontos kerdes, annak gyorsan es precizen kell jelet talalnia. 4G nem lenyeg de elony lehet. A nagyobb tamogatottsag is elony. Fenykepezo a kozepes szintet erje el: korrekt face pozitiv kepet csinaljon. Szelfikamera minosege nem lenyeg.
Szoval: elephone, lenovo, akarmi?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#85141) MeGabee válasza madrac (#85137) üzenetére


MeGabee
senior tag

Mindegy,hagyjuk......

(#85139) Luftos: Redmi 2 Pro,Redmi Note 2 (bár ez már 5,5)

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85142) dannyl


dannyl
addikt

EZ a teló ha ingyen hozzák, attól még az ÁFA rámegy, ugye? De ha az USA-ban vagyok, és ide rendelem, akkor haza tudom vinni sajátként. Így nem kéne kifizetni az ÁFÁ-t. 40k alatt eléggé jó vétel lehet, nem?

(#85143) BenHans válasza Speeedfire (#85136) üzenetére


BenHans
addikt

Szia! :)

Első helyen a HTC M8-at ajánlom, ki lehet fogni garis példányt.
Másodsorban esetleg Sony Z2.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#85144) Mustármag válasza dannyl (#85142) üzenetére


Mustármag
őstag

Üdv.

A válasz :D

[ Szerkesztve ]

(#85145) Zoleee89


Zoleee89
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, mert egy ideje nem követem a mobil piacot.
Kb 2 éve van egy SG S3 LTE készülékem. Ez a készülék még most is kiszolgál, de az akkumulátora számomra nem mindig bírja ki reggeltől estig (új gyári aksival se), ezért új készülék vásárlásán gondolkodom.
(téma összegfoglalóban található értékekre válaszolva)
- Árban 70eFt körül tudnék rászánni.
- új, használt vagy külföldről is
- független vagy Telekom/t-mobile
- kb 2-3 évig szokott megmaradni nálam egy telefon
- böngészés, zene hallgatás, e-mail, fényképezés
- eddig csak androidos okos telefonom volt, nem zárkózók el a többi rendszertől sem, ha jó

Kijelző és készülék mérete lehet akár nagyobb is.
Ha lehetséges egy napot húzzon ki az akkumulátora vagy akár kettőt is.
Jó lenne, ha olyan képet csinálna mint a mostani a telefonom és legyen rajta előlepi LED vissza jelzés is.

Azt hiszem minden számomra fontosat összefoglaltam.
Milyen telefont tudnátok ajánlani ilyen árkategóriában?

(#85146) hitchins válasza Zoleee89 (#85145) üzenetére


hitchins
őstag

s4 lte?

(#85147) joekajoeka


joekajoeka
tag

Sziasztok,
Telefon vasarlas elott allok, jelen pillantaban egy LG Optimus HUB-om van :DDD
LG-t szeretnek venni melyiket valasztanatok ti ha mindketto ugyan abba az arban lenne:
LG G3 16GB\2GB Ram
LG G Flex 2 16GB\2GB Ram
Mindeketto uzletbol es 2 eves garanciaval.

(#85148) s3nsitivity válasza joekajoeka (#85147) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Egyiket se. :(
Mind a kettő elég mellé lövés volt. Szerintem egy 32es G2-t nézz.
Esetleg Nexus 5 ha LG vonalon akarsz maradni.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#85149) erahurka válasza joekajoeka (#85147) üzenetére


erahurka
félisten

LG-t nem vennék, G4 alatt az összes 0 hardveresen.

(#85150) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, hogy melyik telefont válasszam.
Saját részre lenne. Kijelző méret: 4,7 - 5,5 col között.
Forintban ~50e ft körül keresek, külföldről ~$150 körül.
Sokáig volt androidos telefonom, most egy éve a WP-t nyúzom, de visszamennék androidra.
Jó lenne ha nem akadna rajta az oprendszer és ne recsegjen-ropogjon a kezemben.
Alkalmazások terén nincs semmi extra elvárás.

Amiket eddig néztem:
Xiaomi Redmi 2 Pro, Honor 4C, LG G2 Mini, illetve a nem rég linkelt Doogee F5 4G is elég szimpatikus lett a leírás alapján.

Mi lenne a jobb választás?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.