Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85451) Alastair' válasza kretenallat (#85448) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem kell félni az MTK-tól, semmi gond nincs velük.

Alister from Hell

(#85452) Cry0 válasza Alastair' (#85451) üzenetére


Cry0
őstag

csak romolás szempontjából rossz

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#85453) Lallerboy85


Lallerboy85
tag

Hali.

3 telefont néztem ki, segítség kellene melyik lenne a jobb választás?!
Galaxy S5 ill Glaxy Alpha vmint 3.-nak Huawei Honor 6 ami alacsonyabb árat képvisel, viszont tudásban ill minőségben nem tudom mennyire marad el a 2 samsungtól... Köszi

(#85454) Ájvé válasza MeGabee (#85449) üzenetére


Ájvé
veterán

Elvileg nyitható ebben az állapotban is, ha nem nyitott.
Legjobb módszer szerintem ez a visszaállításra, 2 telefonomon már biztos segített eddig.

(#85450) Cry0:
Hol vetted? :D

(#85452) Cry0:
MTK legjobban moddolható talán (legalábbis nekem MT6589-el sok lehetőség volt), custom romok is vannak rá bőven, bár nyilván ott készülék is válogatja, melyikre mit portolnak.

[ Szerkesztve ]

(#85455) Cry0 válasza Ájvé (#85454) üzenetére


Cry0
őstag

jofogáson :K

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#85456) MeGabee válasza Ájvé (#85454) üzenetére


MeGabee
senior tag

De ha fastbootba se tudja tenni,és a gép nem ismeri fel,akkor kb. baszhatja....recovery sincs rajta?

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85457) Cry0 válasza MeGabee (#85456) üzenetére


Cry0
őstag

nincs pont a gyári recovery-t akartam felraknin h vissza tudjam fleshelni a gyári romot de beszoptam ><

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#85458) Ájvé válasza MeGabee (#85456) üzenetére


Ájvé
veterán

Fastboot elérhető hangerő le+power gomb. Persze bootloadert nyitni kell, az igaz, de az is megoldható így.
Ha nincs bootloader unlock akkor viszont ROM telepítés sincs recoveryből.

(#85457) Cry0:
Ezek szerint nyitott bootloader, akkor recoveryből lehet telepíteni bármit, SD kártyára tedd fel, recovery és telepítés. Csak .zip modrommal próbálkozz, gyári ROM-ot csak fastbooton keresztül lehet visszaállítani, valahol itt ronthattad el.

[ Szerkesztve ]

(#85459) Cry0 válasza Ájvé (#85458) üzenetére


Cry0
őstag

nincs nyitott bootloaderem se recovery

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#85460) fulton


fulton
addikt

Szerintetek kis hazánkban meilyk az a telefon márka (sony, microsoft stb ) aminek rendezett a garanciális háttere? Értitek mire gondolok:)
Aki gyártótól ha veszek telot , nem kell aggódnom a garanciás ügyintézés miatt.

(#85462) kali válasza #46372352 (#85461) üzenetére


kali
legenda

ezzel az erővel nincs korrekt, mert a cordon (sony) és társaira pláne találni bőven negatívumot...
más kérdés, hogy az általad linkelt témában is találsz pozitív tapasztalatokat is, de többnyire mindenhol így van ez, vannak elégedett és problémá(ka)t tapasztalt ügyfelek is, ezért azt nem nagyon lehet egyértelműen leírni, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#85463) MeGabee válasza Cry0 (#85459) üzenetére


MeGabee
senior tag

Ha nem gyári recovery volt rajta,akkor nyitva kellett lennie a bootloadernek.Hogy akartál rá recovery-t telepíteni???
Kíváncsíságból beleolvastam a Mate 7 összefoglalójába,ott feketén-fehéren le van írva minden emberi nyelven.Hogy sikerült téglásítanod?

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85464) Cry0 válasza MeGabee (#85463) üzenetére


Cry0
őstag

az jó kérdés valamiért nyitva maradt a bootloader.
flashtoolal próbáltam feldobni
jaja

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#85465) MeGabee válasza Cry0 (#85464) üzenetére


MeGabee
senior tag

Ne offoljuk szét ezt a topikot,látom már a Mate7 topikban is kapsz segítséget.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85466) Cry0 válasza MeGabee (#85465) üzenetére


Cry0
őstag

hát azabaj nem nagy segítség

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#85467) fulton válasza #46372352 (#85461) üzenetére


fulton
addikt

És pl Huawei ?

(#85468) Cry0 válasza fulton (#85467) üzenetére


Cry0
őstag

az kínai úgy mint a sony

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#85469) MeGabee válasza Cry0 (#85466) üzenetére


MeGabee
senior tag

Mi se tudunk többet mondani.Valahogy fell kell rá hegeszteni a recovery-t,azt meg csak fastboot módban tudod.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85470) Cry0 válasza MeGabee (#85469) üzenetére


Cry0
őstag

tudom igazából már a kérdésemtől el is tértünk mostmár szerelőt keresek mert én ezt így mér nem tudom helyrerakni

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#85471) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

jó topikot nem találtam, és lehet nem is szabadna ilyent kérdeznem akkor elnézést előre is, de azért bepróbálkozom.

Lényegében szeretnék egy telefon blokkolót, ami megzavarja a 3g-t 4g-t esetleg a wifit is az lenne a legjobb mivel baromira idegesítő hogy családi ebédnél mindenki nyomja a telefonját...
félre ne értsetek, nagyon is imádom az androidot meg minden de eléggé bosszantó na.
nem kell nagy, elég ha pár méteres körzetben működik mondjuk ha az asztal közepre leteszem ;]

Szépnapot!

(#85472) hans989 válasza Snajden (#85445) üzenetére


hans989
tag

Én nem ajánlom ezeket a Sony-kat, túl drágák a tudásukhoz képest. Helyettük a 60 ezres kategóriában: Honor 4C (54.000 Edigital). Az így megspórolt 6.000 Ft-ot pedig hozzáraknám a 40 ezres kerethez, és egy lumia 640-et vennék.(szintén az edigitalban pont kijön ennyi pénzből)

[ Szerkesztve ]

(#85473) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!

Jelenleg Lumia 820-at használok, 99%-os elégedettséggel. A rendszert nagyon szeretem, de sajnos a telefon nagyon gyorsan merül. Szerintem az abnormális, hogy bekapcsolt mobilnet+wifivel úgy, hogy szinte hozzá sem nyúlok, 18-20 órát bír. Ha nyomkodom NÉHA, akkor 16 óra. Az a vicces, hogy annyira eszi az energiát, hogy ha kikapcsolom ezeket az okos funkciókat, akkor sem bír ki 2-3 napnál többet. Éppen ezért gondolkozok a cserén, de házon belül nincs nagyon alternatíva. Ha WP, akkor kell a Glance, és nem árt az Amoled kijelző.

Másik lehetőség az iPhone, de azért nagyon bele kéne nyúlni a pénztárcába, és most nem érdemes iPhone-t venni.

Viszont találtam egy vadi új Sony Xperia Z3 Compact-ot, és annak a telefonnak nagyon jó az üzemideje, negyedáron lenne az iPhonehoz képest, van rajta értesítő led (majdnem megfelel Glance helyett), és jó a teljesítménye, mérete.

Ugyanakkor nem tudom nagyon magamat rászedni arra, hogy visszamenjek Androidra, még ha sokat fejlődött is a rendszer. Nem akarok romolni, semmit cserélgetni, én egy gyárilag stabil, jó, megbízható rendszert akarok.
Ezek fényében Ti mit mondtok? :R

(#85474) hans989 válasza hans989 (#85472) üzenetére


hans989
tag

Bocsánat elnéztem. A lumia ára sajnos változott, így az olcsóbbik készüléknek egy LG Leon 4G-t ajanlok inkább.

(#85475) nash2 válasza Dexter-2000 (#85471) üzenetére


nash2
tag

Szerintem inkább beszéld meg velük, mivel már a behozatala is illegális. Ettől függetlenül persze lehet kapni, a használatát viszont lehet detektálni többféle módon is, szolgáltatói oldalról is. Hivatalosan a segélyhívások blokkolása miatt akár még eljárást is indíthatnak ellened.

[ Szerkesztve ]

Nash

(#85476) galaxys80 válasza fulton (#85460) üzenetére


galaxys80
veterán

Samsung, Apple. Ez a kettő verhetetlen garanciális ügyintézésben.

(#85468) Cry0
A Sony mikor lett kínai?

(#85477) Hunt3r22 válasza csabi94 (#85473) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Azért a z3c-re kíváncsi vagyok honnan tudod megvenni negyedáron :P

Ha droidot akarsz és pörgős rendszert akkor stock droid vagy Htc.

Xr

(#85479) galaxys80 válasza #46372352 (#85478) üzenetére


galaxys80
veterán

Ne beszéljünk már zöldségeket. Lehet, hogy itt is, mint mindenhol máshol voltak rossz tapasztalatok, de negyed annyi, mint máshol.
Nálam például anno az S3-ban a konyhaasztalon cserélt kijelzőt a szervizes 10 perc alatt. De az asszony S3 minijét is 4 napon belül megjavítva vitte-hozta a futár.
Néhány hete kollégám S4 minije szintén 4 nap alatt megfordult a szervizből és hibátlan állapotba kapta vissza.
Ne városi legendákból induljunk ki.
Menj be bármelyik Samsung topikba és 90%-ban csak pozitív véleményekkel fogsz a garanciáról olvasni.

Most visszaemlékezve még édesapám is visszakapta 5 nap alatt az S5610 csúcstelefonját a szervizből.

[ Szerkesztve ]

(#85482) Ájvé válasza Hunt3r22 (#85477) üzenetére


Ájvé
veterán

HTC már rég nem akkora név már. Drága, Sense UI meg közel sem ér ennyit. Jó néhány ajánlható márka van még, bár inkább mindig magát a készüléket kell nézni, mert bármelyik gyártónál lehet problémás készülék.

(#85483) galaxys80 válasza #46372352 (#85480) üzenetére


galaxys80
veterán

Most, te az alapján a topik alapján állítod, hogy rossz a Samsung szervize, amiben 2 év alatt 150 hsz született és abból is sokan dupláztak, illetve dicsértek?
Na én meg a tapasztalataim alapján.
Mellesleg egyáltalán nincs több rossz készülék közöttük, mint a többi gyártónál.
Semmi okom rá, hogy védjem a Samsungot (évek óta nem is használtam), de megint valós tapasztalat nélkül, valótlan dolgokat állít valaki ebben a topikban.

(#85481) dantre
Ügyes. Neked sikerült szintén 2 év alatt 32 rossz tapasztalatot összeszedni. (Már, ha valaki nem írt 2-szer)
Szerinted ez idő alatt mennyi készüléket vittek be garanciáztatni?
Szerk: Átfutottam. Jó, ha van itt 10-12 valós panasz.

[ Szerkesztve ]

(#85485) csabi94 válasza Hunt3r22 (#85477) üzenetére


csabi94
őstag

Iphone 6s (64, vagy 128 gigás). Ehhez viszonyítva kb. negyedár. ;)

(#85486) galaxys80 válasza csabi94 (#85485) üzenetére


galaxys80
veterán

Érdemes 2 két telefont összehasonlítani tényleg.
De a negyed ár még ebben az esetben sem valós.

(#85487) csabi94 válasza galaxys80 (#85486) üzenetére


csabi94
őstag

Most miért kell ilyen lekezelően írni? Azt hittem, hogy ez a topik segít eldönteni, hogy nekem melyik megfelelőbb, minden összevetve (ár, használhatóság). Igen, ez esetben érdemes a kettőt összehasonlítani, mivel a kettő közül szeretném valamelyiket. Remélem nem gond. :U 90-ért van vadi új Z3C az aprón, a 6s meg olyan 330 környékén van. Akkor nem negyedár, legyen harmad, így megfelel? :W

(#85488) galaxys80 válasza csabi94 (#85487) üzenetére


galaxys80
veterán

Ebben mi a lekezelő áruld már el? Tényeket közöltem neked.
Azt meg ugye nem gondolod komolyan, hogy egy használt ( vagy éppen kétes eredetű) több, mint 1 éve megjelent készülék árát hasonlítod egy még meg sem jelent telefon árához képest?

[ Szerkesztve ]

(#85489) Kbali válasza csabi94 (#85487) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én 820-ról hasonló dilemma után egy honor6- ra váltottam, eddig ok.

(#85490) csabi94 válasza galaxys80 (#85488) üzenetére


csabi94
őstag

De, komolyan gondoltam. Ha azt mondtátok volna, hogy igen, jó a Sony, minden igényemet ki fogja elégíteni, akkor lehet, hogy megvettem volna (nem kétes eredetű). Egyébként meg lehet, hogy akkor járok a legjobban, ha nem veszek semmit most.

Kbali: emlékszem Rád, jelen voltál a 820-as topikban. Gondolom az akksiidő megváltás a Honor 6-nál. :)

[ Szerkesztve ]

(#85491) Hunt3r22 válasza csabi94 (#85487) üzenetére


Hunt3r22
őstag

6s ma jelent meg, újdonság. Persze hogy 300k felett nyit. Várj 1-2 hetet és egyből lehet 240k körül kapni.

Xr

(#85492) csabi94 válasza Hunt3r22 (#85491) üzenetére


csabi94
őstag

Hát ezek az Apple termékek nem arról híresek, hogy olyan gyorsan lemenne az áruk. :D

(#85493) Hunt3r22 válasza csabi94 (#85492) üzenetére


Hunt3r22
őstag

64 gbos 6s az 849 euro ha jól emlékszek.

Xr

(#85494) erahurka válasza #46372352 (#85484) üzenetére


erahurka
félisten

A Samsung prémium szervizelését ne hasonlítsuk a gagyi kategóriához. Az S és a Note széria komoly szervizhátteret kap mert az presztízs és sokat számít mit mondanak róla az emberek. A többi megy a levesbe a TeleMaxhoz.

(#85495) Kbali válasza csabi94 (#85490) üzenetére


Kbali
nagyúr

Na ja, eleve másfélszer akkora, majdnem dupla az akksija, mint az l820-nak. Viszont azt is érdemes figyelembe venni, hogy kevés és drága droidos készülék tudja azt a rendszersebességet, mint a Lumia...

(#85497) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

a Huawei P8 Lite árkategóriában van valami olyan telefon, ami jobb vétel lenne nála (előny, ha a T-nél is elérhető)? Fontos szempontok lennének: 2 GB RAM, legalább 8, de inkább 16 GB belső tárhely, legalább Android 4.4 (de az 5 még jobb lenne).

(#85498) mateus


mateus
senior tag

Dilemmában vagyok, bnőmnek keresek telót (Samsung A3), és jó lenne gyári garival.
Gsmeseknél már 65e körül van, Samsungnál, MM-ban 80e körül.
First Phone, Expansys, B-tel árai a kettő között vannak. A gyári gari az náluk is gyári gari, vagyis érvényesíthető a premium szerviz, vagy azért kétséges?

(#85499) geof23


geof23
csendes tag

Sziasztok! Abban kérném a segítségeteket hogy hogyan tudnám le frissiteni a huawei g525-ös készülékemen a recoveryt? Illetve főzőtt romot rárakni? Üdv:Geof :DD

(#85500) Keil Walker válasza geof23 (#85499) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Az y300 topikjában érdemes megkérdezni. A hasonló hardver miatt szerintem fognak tudni segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.