Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85752) attilav2 válasza #46372352 (#85751) üzenetére


attilav2
őstag

Valamelyik menüpontban ott van eldugva, először is képernyőzárat állítasz be, majd utána lehet elkezdeni a titkosítást mert időbe telik mire megcsinálja. De lehet hogy az lg is csak a drágább telefonjaiba teszi bele. Googlezz rá: android encryption,
találsz leírást hogyan kapcsold be.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#85753) attilav2 válasza Sheld (#85750) üzenetére


attilav2
őstag

Honor 4C ? Szerintem neked találták ki. Ez most perpillanat a legjobb ajánlat. Vagy ha szeretsz a romokkal buherálni akkor xiaomi redmi 2pro, eustock.hu-nál olcsón megrendelhető.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#85754) Ájvé válasza Sheld (#85750) üzenetére


Ájvé
veterán

(#85755) Kbali válasza attilav2 (#85752) üzenetére


Kbali
nagyúr

android eszközkezelő nem játszik, azzal távolról törölhető a cucc, ha ellopták? (tudom, nem ugyanaz).

[ Szerkesztve ]

(#85756) Fricrich


Fricrich
tag

Üdv!

Szerintetek ilyen üzletből biztonságos vásárolni?

Vagyis pontosabban honnan érdemes telefont venni? Árgépen és egyéb helyeken lehet találni rengeteg ilyen-olyan gsm üzleteket, de nem tudom ezek mennyire megbízhatóak.

(#85757) Kbali válasza Fricrich (#85756) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem kiválasztottad az egyik legkétségesebb boltot. Sokan vannak, akik szeretik, innen vásárolnak, semmi gondjuk nem volt, míg másoknak pont ellenkező a véleménye. Olcsó hús, híg lé hasonlat megvan? Legyen gyanús, ha valahol egy készülék jelentősen olcsóbb, mint máshol (pl. pont egy áfányival)

(#85758) Fricrich válasza Kbali (#85757) üzenetére


Fricrich
tag

Igen én is pont erre gondoltam.
Az is gyanús volt, hogy rengeteg telefonszám, stb, van megadva de a cégjegyzékszám az lemaradt.

Én egyébként az Emag - Extreme digital - Telekom kategóriájú boltokban gondolkozom, ezek alá nem érdemes adni, vagy azért van 1 - 2 gsm üzlet ami megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#85759) szundybence válasza MeGabee (#85745) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm nektek a válaszokat!

(#85760) BenHans válasza Fricrich (#85756) üzenetére


BenHans
addikt

Inkább [itt] próbálkozz. A visszajelzések alapján korrektek.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#85761) Gery1987 válasza bismillah (#85709) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Ennyiért inkább WP. Újként találsz függetlenül Lumia 535 (dual SIM), vagy 635 1GB RAM-al bár utóbbit csak a T-nél és Telenor-nál láttam. T most felnyomta 41-re, én 2 hónapja még 30ért vettem fejhallgatóval. Ezen kívül Lumia 435 v 532 ami még ennyiért elérhető. Ebből utóbbi javasolt. dual SIM-es 32 körül mozog 1 SIM-eset a Telenor forgalmaz amit fixen tudok. Ezek mind újak.

Használtan bele lehet futni Lumia 735-be. Az mindent visz. Ha nem akkor Lumia 635 bőven a keret alatt van de csak is 1GB RAM-osat.

Android-ból nem merek javasolni. Ott kicsit régebbi csúcsgépek amik jók. LG G2 mini, ACE 4 LTE. De ezekben nem vagyok otthon már, nagyon elégedett vagyok a WP-vel.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#85762) Fricrich válasza BenHans (#85760) üzenetére


Fricrich
tag

Köszi! :R

Egyébként ha választani kellene ezek közül melyik lenne a tuti?
LG G4C
Huawei Honor 4C
Huawei P8Lite

(#85763) Ájvé válasza Fricrich (#85762) üzenetére


Ájvé
veterán

P8 Lite, bár elég drága, annyiért van már más is.

(#85764) Djmarko


Djmarko
tag

Sziasztok!
Max 30-ért használt mobilt keresek.
Legjobb ha android de mindent meghallgatok.
Általános dolgokra használnám(facebook, böngészés,zene).

Mit ajánlotok?:)

Márk

(#85765) Fricrich válasza Ájvé (#85763) üzenetére


Fricrich
tag

Mint például?

(#85766) Ájvé válasza Fricrich (#85765) üzenetére


Ájvé
veterán

Zopo Speed 7, kamera mondjuk lehet rosszabb benne, de hardver jóval jobb.

(#85767) Luftos válasza Luftos (#85737) üzenetére


Luftos
csendes tag

Valaki esetleg válaszolna?

(#85768) bba


bba
tag

Sziasztok!
Alaphasználatra: telefonálásra, facebook, fényképezésre nagyon gáz lenne ez a telefon ennyiért?
[link]
Vagy szigorúan 20k alatt mit érdemes és lehet megvenni? :F

[ Szerkesztve ]

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#85769) Švejk válasza bba (#85768) üzenetére


Švejk
őstag

Szia,
Valószínűleg többet lenne szervizben mint nálad. Arra az esetre ha nálad lenne , valószínűleg pszichiátriai kezelésre fogsz szorulni, akkora felhasználói élményt biztosít a telefon :DDD
Ebben az arkategoriaban inkább windows phoneban és lumia 435/532ben gondolkodj. Jó cucc, olcsón a legjobb gyakorlatilag.

(#85770) Ájvé válasza Luftos (#85767) üzenetére


Ájvé
veterán

(#85771) Feldin


Feldin
csendes tag

Honor 7 vagy Nexus 5x?
(esetleg 6P... bár az jóval több)

[ Szerkesztve ]

(#85772) Feldin


Feldin
csendes tag

izé... megnéztem a 6P árát.

Szóval Honor 7 vagy Nexus 5X? :P

(#85773) Ájvé válasza Feldin (#85771) üzenetére


Ájvé
veterán

5X tudásban jobb, kamera gyengébb lehet viszont. Ha ez nem annyira lényeges (biztos használható az 5X kamerája is azért), akkor jobb összességében, főleg GPU terén erősebb, játszani szeretnél mobilon akkor 5X.

(#85774) Feldin válasza Ájvé (#85773) üzenetére


Feldin
csendes tag

Köszi!
Játszani nemigen. Arra ott a 3DS :)
A gyors biztos működés kell hosszú akuval és jó fényképezővel és időállósággal.

(#85775) Devas válasza Ájvé (#85710) üzenetére


Devas
őstag

Ezúttal mellékelem az EMAG garancialevelét, amit a motorolához küldtek:

;]

Magyar nyelv CM-el van.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#85776) Ájvé válasza Devas (#85775) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem tudom mi a problémád, kitöltöd amire akarod, ha a TV ment tönkre akkor arra :D
Mall elektronikus számlát ad csak pl, nem lehet ők is adnak?
Egyébként számla igazolja a vásárlást és az sokkal fontosabb, még szervizben is elfogadják, ami itt mondjuk nem releváns.
Hivatalos ROM-ban is van amelyikbe van már (lehet csak 2015-ös modellbe), egyébként CM meg jó.

(#85777) Shingen válasza Feldin (#85772) üzenetére


Shingen
addikt

Honor 7 ;)

風林火山

(#85778) Shingen válasza Devas (#85775) üzenetére


Shingen
addikt

Hát ez elég sok mindent tartalmaz :DD

風林火山

(#85779) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Egy Nexus 4-et váltanék...

Ami szempont: 50-60K a keret rá, 5"-nál nem kell nagyobb és azért előrelépés legyen a a N4 után. NFC és 4G sem feltétel, amennyit netezek rajt,a a 3G is megfelel (kivéve, ha az LTE aksikímélőbb a 3G-nél)

50-60.000 között mostanában a Honor 4 a legjobb vétel? Illetve Még P8 Lite-on gondolkodom.

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#85780) MeGabee válasza RootRulez (#85779) üzenetére


MeGabee
senior tag

P8 Lite tudja az NFC-t és a 4G-t is.De nem tudom a keretbe belefér-e,hacsak nem használtan.

Honor 4c jó választás.

Szerk.: Bár azt vitatnám,hogy nagy lenne az előrelépés N4-ről.....:)

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85781) Kbali válasza Feldin (#85774) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az 5x biztosan időtálló lesz, de kérdés, hogy ki tudod-e várni, míg itthon is megjelenik (H7 már kapható egy ideje), ill. erősen kérdéses, hogy itthon, hivatalos garanciával kapható lesz-e (eddig asszem egyetlen Nexus telefon sem jött be így).
Meg az ár: 140-es indulóárat jósolnak, a H7 most ennél több, mint 10e Ft-tal olcsóbb.

(#85782) Tom1939


Tom1939
őstag

Sziasztok!

Ugye jól sejtem hogy ár érték arányban sokkal jobb befektetés egy s5 110k-ért mint egy s5 mini 80k-ért?
Célszemély samsunghoz szokott.

(#85783) RootRulez válasza MeGabee (#85780) üzenetére


RootRulez
félisten

N5 sem lett volna előrelépés, így arra nem váltottam, a N6 hatalmas lett, azért zártam ki. De ez a N5X már inkább szimpatikus, de elég drága lesz. :(

Így arra gondoltam, amíg lejjebb megy az N5X ára, addig ellennék egy Honor 4C vel is...

═════════════════════════════════════════

(#85784) MeGabee válasza RootRulez (#85783) üzenetére


MeGabee
senior tag

Ha csak ideiglenes megoldásnak szánod,akkor bőven jó.Bár akkor meg inkább 4X,ugyan az 5,5-es,de ugyanaz a belső mint a P8 Lite-nak,kivéve a tárhely.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85785) gurabli


gurabli
senior tag

Uram (és hölgyeim):

P8 Lite vs Lumia 730/735?

Több app van droidra, több funkcióval is, de a wp-n sokkal letisztultabb, szebb és áttekinthetőbb szinte minden. P8 Lite hardver jóval erősebb, de ennek ilyen kontextusban semmi értelme, mert WP alatt bőven elegendő az L730/735 hardver. L520-ast nyúzok egy ideje és még az is nagyon szépen működik.
Nem igazán futottam még bele olyanba, hogy WP-n ne legyen megfelelő app valamire, és ha rendesen működik, akkor stabilabb, szebb és gyorsabb, mint droidon. illetve droidon lehet, hogy több app van és több funkcióval, de rengeteg a bug meg a szemét. Amire meg nincs wp app, hát, megleszek nélküle. Ha kijön a W10 telre, gondolom komolyabban elkezdenek majd telefonra is fejleszteni, mert elvileg az egyik fő cél, hogy ami megy W10 alatt desktopon, az telefonon is működjön.

Játék egyáltalán nem érdekel. Megbízható, könnyen és gyorsan kezelhető tel kell, ami már komolyabb kategória, nem valami fröccsöntött akármi.

Komolyan érdekelne pro és kontra mind a két készülék mellett!

Szerk: emagnál mennyire biztonságos a vásárlás, vagy inkább edigital? Mert 2 év gyártó garancia kell, más nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#85786) MeGabee válasza gurabli (#85785) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nagyságrendileg eldöntötted már ezt a kérdést,ha jól olvasok a sorok között.Akkor meg minek sorolnánk pro-kontra bármit??? :F
Vedd akkor a Lumiát,ha a WP téged meggyőzött.

Szerk.: Érdemi választ csak az érdemel,hogy az edigital-nál kapsz csak 2 év gyári garit,emag nem ad.

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85787) gurabli válasza MeGabee (#85786) üzenetére


gurabli
senior tag

Nem, ellenkezőleg, nyitott vagyok, ezért is kérdeztem. Az elmélkedés csak azért volt, mert ezzel kizárható, hogy a WP felülete tetszik-e vagy sem (igen), appokról mi a tapasztalat, stb.

Emígy valóban a Lumia 730/735 felé hajlom, de érdekel, hogy mi az, ami miatt mondjuk valaki a P8 Lite mellett döntene?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#85788) MeGabee válasza gurabli (#85787) üzenetére


MeGabee
senior tag

Nem titok,nekem P8 Lite-om van.Lássuk csak:
-android
-5' kijelző
-16GB tárhely (ugye SD-vel bővíthető,ha nem kell a második sim slot,ráadásul mindent tudok mókolás nélkül telepíteni a külső SD-re)
-2GB Ram (ez már akadásmentesen viszi a lolli-t)
-prémium unibody külső (főleg a gusztustalan fullplasztik Lumiákhoz képest)

Részemről ezek a lényeges dolgok.
Kamera szép képet lő,akkuidő nem valami fényes,de nekem bőven elég,tölteni bármikor tudom,ha elfogyna a szufla.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85789) Dyraxx


Dyraxx
tag

Sziasztok!

A régi munkahelyi mobilom elromlott, és tippeket szeretnék kérni, hogy milyen készüléket is vegyek helyette.

Ami fontos:
- érintőképernyő
- kis méret (Xperia X8 volt előtte, az ideális méretű volt)
- hosszú üzemidő (készenléti)

Ami NEM fontos, lényegtelen, ill. NEM kell:
- processor
- memória
- kamera
- internet
- extrák (minden extraság)

Amire használni fogom:
- hívás indítás
- hívás fogadás
- néha SMS
- készenlét (jo lenne, ha kibírna min. 4-5 napot készenlétben)

semmi másra. Tudom, ez ritkaság, de tényleg nem kell semmi extra az érintőképernyőn felül. Nem fogom hasznáni másra, csak erre a 3 dologra.

Használt / új, az szinte mindegy. Árban max 20 ezer -ig.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#85790) gurabli válasza MeGabee (#85788) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönet!

A felsoroltak közül nem sok van, ami meggyőzne.

- andorid: teljesen jó a WP, max app hiányozhat, akkor láthatom hiányát (remélem)
- 5" kijelző nekem már túl nagy. Még pont elfogadnám, de 4.5-4.7" az ideális
- két sim, de Lumián egy-két alkalmazást kivéve minden mehet sd-re, ráadásul két sim + sd, nem úgy, mint P8 esetén, ahol ha sd, akkor csak egy sim
- 2GB RAM: ez csak droidon érdekes, tudtommal Lumián semmit nem változtat (még) ha 2GB van alatta. Amire pedig kevés lenne az 1GB, addigra egész biztos, hogy a droidot teljesen kifekteti a 2GB (mondjuk akkor már egy rendes alkalmazásnak is 4GB kell, az eddigi trendek szerint)
- a prémium unibody külső: na ez valóban jó, a P8 Lite tényleg nagyon szép. Valóban tetszik. Mondjuk a L730/735 is, nem gagyi műanyag (mellesleg a P8 Lite is műanyag, nem fém, még az oldalsó keret is műanyag rajta). Csakis a szögletes, tégla, telefonokat szeretem, ezért pl. Samsung kizárva, szerintem rettentően ronda mind. Nekem konkrétan mind a két tel kimondottan tetszik, így bármelyiket is válaszom, jól járok:)

Egy plusz érv a Lumia mellett: kb. 20e-rel olcsóbb:)

Igazad van, ebből Lumia 730 lesz (kell a dualsim, ezért nem 735). Aztán majd kiderül. Ha nagyon nem jön be az elején, visszaviszem és kicserélem P8 Lite-ra.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#85791) MeGabee válasza gurabli (#85790) üzenetére


MeGabee
senior tag

"mellesleg a P8 Lite is műanyag, nem fém, még az oldalsó keret is műanyag rajta"

Ezt egy szóval sem mondtam,csak annyit,hogy prémium unibody külső. :U

Lumia 730 meg nem tudja a 4G-t.....ennyi :D A helyedben a 640 LTE dual-t nézném inkább.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85792) RootRulez válasza MeGabee (#85784) üzenetére


RootRulez
félisten

Hmm, viszont ha P8 Lite, akkor már azt megpótolom és Lenovo P70, ami a specifikációk alapján erősebb is...

═════════════════════════════════════════

(#85793) gurabli válasza MeGabee (#85791) üzenetére


gurabli
senior tag

Nem azért írtam, hogy az is műanyag, csak meglepődtem, azt hittem fém a Lite is. Ha nem írják, nem is veszem észre.
4G nem kell, 3G bőven elég, 640 egy rondaság nekem, olyan, mint egy Samsung:)

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#85794) MeGabee válasza gurabli (#85793) üzenetére


MeGabee
senior tag

Valamin spórolni kellett,én nem bánom,hogy nem fém. :)

(#85792) RootRulez: Az is jó vas,akkuban brutál,csak nincs a szolgáltatóknál,így nekem szóba sem került.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85795) Kbali válasza RootRulez (#85783) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a baj, hogy nem nagyon gyorsan fog esni - 5-re rápillantottam mielőtt telefont vettem 2 hete, még mindig 100 körül volt azon a két helyen, ahol még lehetett újonnan rendelni (és ez egy 2 éves készülék).

(#85796) parfish


parfish
csendes tag

üdv. Segitséget szeretnék kérni telefon vétellel kapcsolatban.

Tehát akkor jöjjenek az igények infok:
-150ezer felső határ (tényleg nem fontos most az ár munkához fogom használni)
-újba gondolkodom csak
-szolgáltatómnál(telekom) készülékcsere, de igazábol ez is mindegy egy jo vétel esetén.
-hosszútávra tervezem venni
-telefonálás netezés skype stb. viszont lesz egy program aminek majdnem egész nap kell futnia amiröl még nem sok mindent tudok de alap programra kell gondolni.
-ami nagyon fontos h az üzemidö a lehetö legjobb legyen, a telefon jol összerakott minöségi akár fémházas legyen.
-max 5" kijelzöt szeretnék.

fontossági sorrandbe pontokba szedve:

-megbizható müködés
-hosszú üzemidő
-minöségi összerakás anyaghasználat
-android

ezek lennének a legfontosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#85797) Kbali válasza parfish (#85796) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lumia 830?

(#85798) parfish válasza Kbali (#85797) üzenetére


parfish
csendes tag

android kell mindenképp ez pedig windows ha jol látom.

(#85799) MeGabee válasza parfish (#85798) üzenetére


MeGabee
senior tag

Honor 7

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85800) Kbali válasza parfish (#85798) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen az, de a felsorolásból kihagytad, mint kritérium. Az ajánlott H7 is jó lehet, de drágább.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.