Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Gebriel


Gebriel
veterán

Azért gondolom a linux nem a kinézetéről vált híresé, de elég ingerszegény pl egy win7-képest. :B

(#13802) leslieke válasza Gebriel (#13800) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ubuntu (ebben Gnome van) és Kubuntu (ebben meg KDE).

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13803) MasterMark válasza Gebriel (#13801) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ melyik, azért vannak elég komolyra megcsinált ui-k is.

Switch Tax

(#13804) Rimuru válasza Gebriel (#13801) üzenetére


Rimuru
veterán

Nézz meg egy KDE-t vagy csak kapcsold be a compiz effekteket.

Vigyázat, csalok!

(#13805) ViZion válasza Gebriel (#13800) üzenetére


ViZion
félisten

Olvass... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13806) Gebriel válasza MasterMark (#13803) üzenetére


Gebriel
veterán

pl?

(#13807) Gebriel válasza ViZion (#13805) üzenetére


Gebriel
veterán

:R :R

(#13808) leslieke válasza Gebriel (#13801) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ingerszegény? Haha! Nézd meg ezt és csináld meg W7-el: UBUNTU 8.04 Desktop Effects

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13809) Gebriel válasza leslieke (#13808) üzenetére


Gebriel
veterán

Már ne haragudj, de ettől aztán nem nagyon nőt feljebb. :D
Jobbra, balra, össze-vissza pörgette a desktop-okat és az ablakokat de azon kívül semmi, grafikus szépülés.
Na de olvastam, hogy vannak szépek is. :))

(#13810) leslieke válasza Gebriel (#13809) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem haragszom, csak egy példa volt, amire képes. Millió meg 1 másik videó és kép akad arról, hogy mit lehet kezdeni a desktoppal.
Amúgy az én desktopomtól visítva szaladnál el, annyira ingerszegény. :P

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13811) ViZion válasza Gebriel (#13801) üzenetére


ViZion
félisten

Na ezt nem kellett volna... nem egy linux topikban.... ;] :W

A történelemhez kell nyúlni... mikor még csak XP volt, linuxon már akkor voltak effektek, átlátszóság, 3D kocka, rugalmas ablakkeretek, animált (vagy 10 féle, nem csak a gagyi XP-s nagyítós-halványodós) ablak bezárás, nyitás...

Win7 esztétikai orgiája össz. az aero, ami kb. egy 0 (nulla), ehhez hozzávesszük a designtől teljesen idegen start menü kerek gombját... hááát fel van adva a lecke ;] kb. 6 évvel korábbi Ubuntu szebb volt, sebaj. Win startmenü vs. Unity dash vagy Gnome Shell: egy vicc a startmenü, ahogy a progikat "rendezi", az ikonméret (van kicsi meg nagy...) igazán fain.
Compiz effekteket már ajánlották, nézegesd és tájékozódj, mert a kövi ilyen beszólásért "megrootollak" ;]

Jah, kimaradt: szabjuk testre a desktopot! Win-en van a klasszikus, a win7 meg már a metro felület... meg a widgetek (nem igazán azok, de mondjuk) az asztalra. Hűűű, de tud.
Linuxodon több asztali környezet közül választhatsz, _ÉS_ azokat is át lehet szabni (win-el ellentétben ez nem az asztali ikonok csoportosítását jelenti...). Nálam Gnome Shell van, de nagyon átszabva, inkább Gnome2-re hajaz. KDE usernek mondjad, h ingerszegény DE: megkeresne... :K :D

...mindjárt azzal is jössz, h win jobb, ott van vírusírtó meg töredezettség-mentesítő. Registry takarításra keress jó progit Ubuntun ;] Ezek standard win problémák, mint az "aero a design netovábbja"
písz. :R

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13812) BigManus válasza ViZion (#13811) üzenetére


BigManus
addikt

+1

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#13813) Vladi válasza Gebriel (#13797) üzenetére


Vladi
nagyúr

Van hozzájuk normális felület.

(#13801) Gebriel:

Ez valami inger elárasztásos technika? :F

Ez os, ennek működnie kell és végrehajtani a feladatokat. Nem szórakoztatni. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13814) Gebriel válasza ViZion (#13811) üzenetére


Gebriel
veterán

Na már csodálkoztam, hogy csak annyival megúszom. ;] :DDD
Dehogy jövök ilyenekkel mint "van vírusírtó meg töredezettség-mentesítő. "
Pont nem érdekelnek. Nálam a gép, internet, zene, film, email használatán kívül másra nem igen van használva, szvsz ezért furcsa, de jó lesz ez. :))
Én inkább az ikonokra gondoltam..a win7-el kapcsolatban, meg kicsit zavar, hogy a betűk kinézete "ilyen"'
Ha 6 éve lett volna linuxom biztos nem így vélekedek, ;] de nem volt.
Compiz effekteket hol találom? :R
Na meg ismerkedem ismerkedem, tudod, húzz még a "sötét oldal". :D

[ Szerkesztve ]

(#13815) leslieke válasza Gebriel (#13814) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ikonokat is cserélgetheted kedved szerint, annyi van, mint égen a csillag.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13816) Gebriel válasza leslieke (#13815) üzenetére


Gebriel
veterán

Hol és hogy? :R

(#13817) MasterMark válasza Gebriel (#13816) üzenetére


MasterMark
titán


enkór-os szmájlik jee :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#13818) Gebriel válasza MasterMark (#13817) üzenetére


Gebriel
veterán

Megelőztél. :P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13819) leslieke válasza Gebriel (#13816) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha ezt elolvasod, sok mindent megtudsz az Ubunturól: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13820) Gebriel válasza leslieke (#13819) üzenetére


Gebriel
veterán

:R

(#13821) Gebriel válasza leslieke (#13819) üzenetére


Gebriel
veterán

De ezek alap dolgok, ami fontos és köszi, de az icon cseréről nem ír. :) :D

(#13822) MasterMark válasza Gebriel (#13821) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen ikont akarsz cserélni? Jobb gomb, beállításokban nincs?

Switch Tax

(#13823) leslieke válasza Gebriel (#13821) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem kezdőként ezekkel se vagy tisztában. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13824) lionhearted válasza ViZion (#13784) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem fog ilyesmi történni, SuSE volt előtte is, utána is.
Valamennyire azért érthet is a partícionáláshoz, bár egyéni gondolat, hogy a home és a / egyen van, de az ő dolga, ha saját progikat telepít, és sokat foglal, akkor ne fogyjon már el! :D (mondja ő)
Nem kért formázást, sem semmi mást. NTFS sem volt ott. : )
Mindössze 1db ext4re akarta felmásoltatni az oprendszert, amin már volt /home (talán /opt is). Ez nem sikerült. Amikor a telepítő kiírja, hogy lemezfájl merevlemezre írása (vagy valami ilyesmi, nem tudok pontosan idézni), akkor mi is történik? Nem másolás, az tuti.
Ez nem ment, de úgy tűnik hasonlóval a SuSE elbánna.

De ez már nem a topic témája, de nem is a sztori a lényeges, a képet akartam megosztani. :DDD

@leslieke: http://sugo.ubuntu.hu/12.04/index.html
Hamár.Érted. :)

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#13825) Gebriel válasza MasterMark (#13822) üzenetére


Gebriel
veterán

Mindegy...majd utána olvasok csak lusta vagyok. :D
Így is sokat tanultam. :R
Sokat segítettetek köszi, biztos már unjátok, na de sebaj. :DD

(#13826) leslieke válasza lionhearted (#13824) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jogos. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13827) ViZion válasza lionhearted (#13824) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom mit nézett el, de rengetegszer rákérdez, h tényleg akarod? Írjam? Legyen? De komolyan? Fedora 17 telepítős cikkben írtam hányszor kérdez, legalább 3×, még a kézzel beállított particionáláskor is... Telepítője sztem az Ubuntu-féléknek a legbarátibb, de azért utánaolvasva a Fedoráé sem bonyolult. Ami nincs fizikailag is felülírva azt valszeg vissza lehetett volna hozni. Remélem ad majd még esélyt a jó Fedorának :R

Gebriel: ikonok a baj... ohh. :D annyi van, hogy sok is... [link]
Mondjuk nem szoktam keresgélni, de van pár híresebb, pl. Faenza amit nézz meg. De témákat, háttereket, indikátorokat is lehet letölteni, csak rá kell keresni. Ha egy fain Gnome Shell-es OS-ed lenne, akkor többet tudnék segíteni :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13828) mzx válasza Vladi (#13774) üzenetére


mzx
senior tag

Az egy Genesis lemez a 80-as évek elejéről. ;-)

(#13829) Vladi válasza mzx (#13828) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akár az is lehetne, de most nem ez a helyes megfejtés. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13830) Gebriel válasza ViZion (#13827) üzenetére


Gebriel
veterán

Nah kezd alakulni. Kapott az ubuntum új ikonokat. :))
Most már nem olyan ingerszegény a környezet. Nem olyan "kockásak" az ikonjaim :C

[ Szerkesztve ]

(#13831) leslieke válasza Gebriel (#13830) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Neked az ingerszegény szó a mániád! ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13832) Rimuru válasza leslieke (#13831) üzenetére


Rimuru
veterán

És még az ikonok is csúnyák. ;]

Vigyázat, csalok!

(#13833) Gebriel válasza Rimuru (#13832) üzenetére


Gebriel
veterán

Teljesen felesleges volt megszólalnod..felesleges itt flamelni. :(((
Keres magadnak más szórakozást. :U

(#13834) Rimuru válasza Gebriel (#13833) üzenetére


Rimuru
veterán

Nyugi ez teljesen szubjektív, nem kell itt megsértődni. :R

Vigyázat, csalok!

(#13835) Ayg0


Ayg0
senior tag

Üdv!

Egy Win XP mellé szeretnék feltepíteni egy Lubuntut. Kérdés, hogy NTFS-sel formázott partícióra felmegy és használható lesz, vagy el kell különíteni neki egy, a saját fájlrendszerével formázott részt?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#13836) Vladi válasza Ayg0 (#13835) üzenetére


Vladi
nagyúr

Saját partíció kell, linuxos fájlrendszerrel. ext3 vagy ext4 legyen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13837) Ayg0 válasza Vladi (#13836) üzenetére


Ayg0
senior tag

Mi a különbség a kettő között?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#13838) Vladi válasza Ayg0 (#13837) üzenetére


Vladi
nagyúr

4-es az újabb, modernebb. Talán egy nagyon picit gyorsabb, de szerintem használat közben nem fogod a különbségeket tapasztalni.

link. Itt egy leírás az ext4-ről.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13839) Gebriel válasza Gebriel (#13814) üzenetére


Gebriel
veterán

.... :B

[ Szerkesztve ]

(#13840) Vladi válasza Gebriel (#13839) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen vga-d van?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13841) Gebriel válasza Vladi (#13840) üzenetére


Gebriel
veterán

Integrated Intel® GMA X4500M

(#13842) Vladi válasza Gebriel (#13841) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na azzal jól fog menni. csak be kell kapcsolnod valahol. Konkértan... passz. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13843) Gebriel válasza Vladi (#13842) üzenetére


Gebriel
veterán

Elbohóckodom majd vele. Köszi:R

(#13844) ViZion válasza Gebriel (#13841) üzenetére


ViZion
félisten

ccsm nevű dolgot kellene telepítened, synapticban compiz config settings manager néven is megtalálod. Keress tutorialt hozzá, mert elég bonyesz néhol...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13845) Gebriel válasza ViZion (#13844) üzenetére


Gebriel
veterán

[link] Ez jó lesz, nem? :B

(#13846) ViZion válasza Gebriel (#13845) üzenetére


ViZion
félisten

Valami frissebb nem ártana... :)
Próbálgass, elrontani nem nagyon lehet. Továbbra is Ubuntu fórum a legjobb sztem ha megszorulsz, sejna jó rég nem használtam :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13847) Dave-11


Dave-11
tag

Sziasztok!
Szeretném kicsit mélyebben beleásni magamat a Linux világába. Szereztem egy VPS-t, amin Centos fut. Pár alap dolgot már tudok, de szeretném magabiztosabban használni a parancsokat. Tudnátok ajánlani valami jó könyvet hozzá?

:D Semmi :D

(#13848) Vladi válasza Dave-11 (#13847) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hányas cent? link :P

Jó, mondjuk elég régi. Ez is itt van: link
Meg az összes fedorás és redhatos doksi.

Jó munkát. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13849) mzx válasza Vladi (#13829) üzenetére


mzx
senior tag

Jovannna' ;) Ismerek vkit, aki a Forint helyett mindent láda sörben mér (ill. számol át), én viszont "mindent" zenében. ;-) "Music is the best" - na ezt ki mondta? :P Akkó' má' én is adok fel rébuszt. :P (A csalafintaság, hogy ezt én is mondhatnám, meg sokan, hihihih... de létezett vki, aki nyomatékosan emlegette, egyik lemezén is konklúzió. :) )

Na, valami komolyságosság most. :) :
Kezdőként kezdő kérdésem: Csak LTS-ként, azaz hosszan támogatottként megjelölt linux verziót érdemes feltenni, avagy nála frissebbet, ami utóbbi egyben NEM LTS-ként jelölt? Pl. az Ubuntu topicban -bár nem olvastam végig- valaki arra panaszkodott, hogy a 10.10 nem működött megfelelően nála, míg a 10.04, ami egy LTS, meg rendben volt.
Tehát biztosabb, ha legközelebb pl. 12.04-et teszek fel, és nem pedig a jövő hónapban megjelenő 12.10-et? (Amúgy frissíteni nem akarok, mert elbaltáztam a particionálást, túl kevés a kapacitásom erre.)

(#13831) leslieke "Neked az ingerszegény szó a mániád! "

Mindenkinek van vmi mániája, nekem a zene ;) Amúgy épp a napokban akart lebeszélni egy win-es engem a linuxról, mert a win (szerinte) tetszetősebb, például (sztem nem feltétlenül, ráadásul ez kisebb prioritású szempont nálam). "Mondjuk" én a win-t is szeretem (főleg offline, hehehe ;) ), meg a linux-ot is, mindkettőnek van előnye is, hátránya is egymáshoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#13850) Vladi válasza mzx (#13849) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen. Jobban jársz, ha lts-t használsz. Stabilabb.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.