Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) CPT.Pirk válasza Geripapa (#42000) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A mesa és a libgl szavakra kellene rákeresni a csomagok között, mert úgy néz ki, hogy le lett törölve az az állomány, ami az OpenGL függvénykönyvtára. mesa-libgl, valami ilyesmi néven lesz.

Kérdés, miért lett letörölve?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42002) Geripapa válasza CPT.Pirk (#42001) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Mert "okos" voltam azért... :)

na úgy néz ki sikerült vissza hoznom az életbe.

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#42003) MurdR


MurdR
veterán

Na X22, és Fuji sikerült, köszi mindenkinek. :R

A következő gépezet, amire Linuxot szeretnék varázsolni, az egy Alienware Aurora M9700i-R1.
Core2duo T7700, 2GB DDR2 RAM, Nvidia 8700M GT, 60GB SSD, 250GB HDD, DVD, TV tuner.
A 60gigás SSD-n a Win7 foglal helyet, a 250esről szeretnék félretenni 20 gigát, és az lenne a linuxé.
Mit ajánlotok? Legfőképpen szép, dizájnos, legyen. Mondhatni ha ránézel az asztalra, akkor olyan hi-tech érzés kapjon el :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42004) CPT.Pirk válasza MurdR (#42003) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A ramból lehetne kicsit több, de már erre is felrakhatsz egy komplett KDE5-ös disztrót. Na azok úgy néznek ki, ahogy egy asztali környezetnek ki kell néznie. :K https://www.kde.org/announcements/plasma5.0/

Geripapa: zsír!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42005) MurdR válasza CPT.Pirk (#42004) üzenetére


MurdR
veterán

3 giga lesz majd idővel, az a vége a gépezetnek.

A telepítés magyar nyelvű? Mert eléggé hadilábon állok az angol nyelvű linux telepítőkkel :B

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#42006) CPT.Pirk válasza MurdR (#42005) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudok olyan disztrót, aminek a telepítője vagy maga a disztró nem tud magyarul. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42007) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

(#41992) István László hsz-emre segítségeteket kérném.

Melyik linux disztrot tudnám újraírható DVD-lemezre írni, amit végre gépemre tudnék feltelepíteni, mert idáig csak csalódás-ért és csupa kudarc.
Minden segítségnek örülnék és ha lehetne, kérnék konkrét linket is.

Üdv, István

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42008) CPT.Pirk válasza IstvánLászló (#42007) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs inkompatibilitásra okot adó HW a gépedben, maxa kiírt lemez nem stimmel. Próbáltad letölteni újra az ISO-t? Lehet az sérült meg a letöltés során.

Amúgy XP-n azt hiszem pl. az imgburn progival írtam iso-t lemezre. Amúgy már régen csináltam ilyet, a lemezt lezárni nem kell újraírható lemeznél?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42009) hcl válasza IstvánLászló (#42007) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én újraírhatra írok ki mindent, szokott működni.
Van egy "lemez hibaellenőrzése" pont a telepítő menüjében, azt érdemes lefuttatni, akkor legalább tudod, hogy az írás jó lett-e.
Ha nagyon nem megy optikairól, akkor tedd ki pendrive-ra. Települ arról is.

Amúgy próbálj be egy Debian vagy inkább Lubuntu minimal installt. Az csak egy pár tíz Mb-os települő, elindul, és mindent hálózatról húz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42010) IstvánLászló válasza CPT.Pirk (#42008) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

CPT.Pirk Köszönöm válaszodat.

A dvd lemezt néróval írtam ki iso-kép hozzáadásával és látszólag minden rendben ment.
Próbáltam letölteni újra az ISO-t többször is mert én is sérült letöltésre gyanakodtam.
A lemezírást idáig csak saját adatmentésemre használtam 1x-er, a lemezt lezárást gondolom néró automatikusan csinálja.
A linuxmint-17.2-cinnamon-32bit.iso-t újraírható DVD-lemezre írtam ki és nem bootol.
A DVD-lemezt teszteltem az előbb mit írhat-rá rosszul a néró nem tudom.

(#42009) hcl Nem tudom mit csinálok rosszul?

Ha lehetne, kérnék konkrét linket is.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42011) King Unique válasza IstvánLászló (#42007) üzenetére


King Unique
titán

Egyre érdekesebb ez a dolog nálad...

Windows alatt a Nero ki tudja jól írni, illetve én is az Imgburn programot használom az újabb Windowsok alatt is. Ennek simán működnie kéne, feltéve:

- Tud a gép DVD-ről botoolni és boot sorrend jól van beállítva? (vsz igen)
- Jól lett-e kiírva a lemez? Nem sima adat módban, hanem direkt, képfájl írása lemezre.
- Nem-e sérült a letöltött ISO fájl, illetve újraírható DVD nem-e hibás?

Újraírható DVD-knél én már szívtam még a márkásabb Verbatim +/- RW-vel is, nem akart róla menni a telepítés, elakadt stb. Majd kiírtam egy jobb sima +/- R lemezre, azzal meg simán ment. Ha már sokszor volt újraírva, főleg a hitványabb termékeknél nem meglepő, ha nehezen olvassa a meghajtó. Nálam pl. a notiban lévő kis slim DVD író egy rakás sz@r... a jól megírt lemezt is nehezen olvassa, a külső 5,25" USB-s pedig hibátlanul.
A Pioneer írók, főleg a régebbiek pedig egész jók. De lehet az írási sebességet sem árt néha állítgatni, mert a régebbi meghajtók általában lassabb tempóban produkálnak jobb írásminőséget, az újabb 22x-24x csodák meg közepes, vagy akár gyorsabb írásra vannak belőve.

[ Szerkesztve ]

(#42012) hcl válasza IstvánLászló (#42010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Innen szedd le, szerintem a 14.04 vagy ha nem PAE támogatós a proci, akkor 12.04 mini ISO-t. És ha CD-ről nem jó, akkor pendrive.
Kicsit rázósabb a telepítése, mint a normál grafikus telepítőnek, de alapvetően azért "kiválasztasz lehetőségeket, és tovább" jellegű.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42013) IstvánLászló válasza King Unique (#42011) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

King Unique

Kész kabaré ez a dolog nálam már mert, 2.hetem ment rá és mindent megpróbáltam amit tudtam.
Szerinted a Nero ki tudja jól írni a linux.iso képfájlt, én véleményem szerint is igen a válaszom.
De a megoldást nem találtam meg, pedig direkt, képfájl írása lemezre írást választottam és látszólag minden rendben ment hibajelzés nélkül.
Az újraírható TDK DVD - RW-t vettem 6-darab ujjat.
Létezhet hogy 6-ból 6-darab hibás lenne.
Máma hoz barátom át otthonról Maxell újraírható DVD + RW-t, 1-óramulva mert öt is érdekli a megoldás.
A Pioneer írómon idáig a linuxot is beszámítva összesen 25-írást csináltam írási sebességet 2x-re állítottam be és bootolásra is csak linux miatt használtam idáig.

Már teljesen kész vagyok ez ügyben mit tehetnék még.

(#42012) hcl Ha nem PAE támogatós a proci ez mit jelent.
A mini ISO CD-ről bootol, már kezdek be kavarodni.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42014) CPT.Pirk válasza IstvánLászló (#42013) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A procid tudja a PAE-t. Egyébként fizikai cím kiterjesztés, amivel 32 bites proci tud 32 bites számnál nagyobb címen is memóriát elérni. (3GB felett)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42015) IstvánLászló válasza CPT.Pirk (#42014) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a proci infot. :R

(#42012) hcl
A mini ISO CD-ről bootol, már kezdek be kavarodni mert linux.iso képfájlt dvd-re szeretném írni ami 2.6GB.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42016) King Unique válasza IstvánLászló (#42013) üzenetére


King Unique
titán

Azt azért hozzá kell tenni, hogy se a TDK, se a Maxell újraírható lemezei sem igazán jók, én RW-ből csak Verbatimot használok. Illetve író függő is a dolog, mert pl. egy 6-8x jelzésű lemeznél nem biztos, hogy a 2x írás lesz a legjobb. Lehet 4/ 6x írás adja a legjobb minőséget egy újabb írónál. Persze azt nem tudom, tiedé milyen sebességjelzésűek. Továbbá én mindenképpen megpróbálnám egyszer írhatóval is.

[ Szerkesztve ]

(#42017) IstvánLászló válasza King Unique (#42016) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az újraírható TDK DVD - RW 2-4x sebességjelzésűek, bocs hogy nem írtam le.
A nerot 2x-es írási sebességre állítottam be és max 4x-es sebességen is próbáltam már az előbb.
A Verbatimot kifogom próbálini és az egyszer írhatóval is.
PIONEER DVD-RW Régiókód 2-es ez számíthat valamit nem tudom mit jelenthet, most jutót az eszembe.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42018) King Unique válasza IstvánLászló (#42017) üzenetére


King Unique
titán

Jó az úgy. Kiderült, hogy procid is PAE képes, szóval mennie kéne ennek. De a -/+R próba az továbbra is ajánlott, mert újraírható lemezekkel szívtam már oprendszer telepítésnél, akár Windows, akár Linux.
Régiókód az más, az inkább gyári DVD filmek és asztali lejátszók esetében fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#42019) IstvánLászló válasza King Unique (#42018) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A barátom most átjött otthonról Maxell újraírható DVD + RW-t 1-4x sebességjelzésűt hozott.
Most fogjuk megnézni hogy mi fog történni én csak reménykedem a sikerben.
Később visszajelzek mi sikerült és köszönöm segítségedet.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42020) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok szeretnék érdeklődni, hogy melyik linuxot használjam vagy töltsem le, ha a gépemet szeretném Steam-es játékokra használni, töltögetni, media servernek használni (PLEX).
Ja és AMD-s gépem van.

Előre is köszönöm válaszotokat.

BY ooszi

(#42021) CPT.Pirk válasza ooszi (#42020) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Steam megy kb. bármelyik Linux disztrón, de az Ubuntu a támogatott. Szóval kezdőként azt tudom javasolni, mert egyéb disztrón pár dolog máshogy van, ami megnehezítheti a játékok telepítést. Bár az Uborkából is csak az (LTS) jelölésű verziót próbáld meg.
Az már az ízlésedre van bízva, hogy melyik asztali környezet tetszik neked. Unity Ubuntu, Kde Kubuntu, Lxde Lubuntu, stb. Ezt a kezdőbetűből látod.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42022) ooszi válasza CPT.Pirk (#42021) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia
Akkor Linux Mint-et ne erőltessem, Ubuntu 15.10 találtam, csak az a bajom vele, hogy nem nagyon tetszik az asztal, a kezelő felület, Linux Mint jobban bejön.

BY ooszi

(#42023) CPT.Pirk válasza ooszi (#42022) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv. Eléggé rokon disztrók, de lehetnek eltérések pl. a játékokhoz kellő egyéb csomagok nevében, amit kézzel kell felrakni. Adhatsz neki egy próbát.

Egyébként nem csodálom, hogy nem tetszik az Ubuntu, a unity felületet többségünk nem szereti. Viszont van pl. KDE-s Kubuntu, azt is nézd meg. De maradj az LTS verzióknál, amik most a 14.04-es számot viselik. - amúgy mindegy melyik verziót rakod fel, az asztali környezet könnyen cserélhető egy másikra, és akkor azt rakod fel, amelyik neked tetszik. Ez nem olyan, mint Windowson a metró. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42024) ooszi válasza CPT.Pirk (#42023) üzenetére


ooszi
senior tag

SZia
Ubuntu 14.04.3 LTS 64Bit találtam vagyis töltök le, annyira nem vészes a felülete, megszokható szerintem.
Tudnál nekem abba segíteni, hogy a 30GB ssd hogy formázzam meg, vagy a gép ahogy adja úgy hagyjam?
Lesz még mellé 2db 2TB wd vinyó, ilyen hogy plex, letöltő kliens, frankón mükxik rajta?

Előre is köszike válaszod.

BY ooszi

(#42025) hcl válasza IstvánLászló (#42019) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért azt nehezen hiszem, hogy a lemeznek lenne baja. Elég nehéz távolról megmondani, miért nem indul el egy OS egy gépen...

A mini iso CD-s. 2,6GB az nem mini ;)
De mondom, pendrive-ről nem tudsz bootoltatni? Nem az az érdekes, hogy mennyit ment eddig az az író, hanem hogy ne arról induljon.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42026) CPT.Pirk válasza ooszi (#42024) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mehet egybe a 30G-s partíció, simán Ext4-nek formázva. A csatolási pont pedig a "\", vagyis a gyökér. Ha odaadod neki az egész vinyót, akkor elvileg magától is ezt fogja csinálni.

Letöltő kliens - torrent? - az van dögivel. A plex meg van Ubuntura, itt írja hogyan kell felrakni, nem bonyolult: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42027) spammer válasza CPT.Pirk (#42026) üzenetére


spammer
veterán

forward slash, ez nem windows. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42028) CPT.Pirk válasza spammer (#42027) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

BUSTED! :DD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42029) Geripapa válasza lev258 (#41998) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Feltettem ezt:
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 14.04.3 LTS
Release: 14.04
Codename: trusty

De még most is szaggat a film... ugyhogy job b nem lett eddig...

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#42030) IstvánLászló válasza King Unique (#42018) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Megint itt vagyok kezdőként és mint ígértem visszajelzek mi sikerült.

Az írómat PIONEER DVD-RW-t kivettem gépemből és usb2.0-ás ide és sata átalakítóra kötöttem.
A win felismerte külső usb portra csatlakoztatva, usbs dvd írónak és néróval direkt, képfájl írási sebességet 4x-re állítottuk be lemezre barátommal.
Az írás rendben ment gépemet újraindítottam és ezután usbs dvd ként bootoltam be.
A meglepetés most jön csak usbs dvd ként tud bootolni a linux disztro és működik vége a live linux.
Az okát nem tudom megmagyarázni hogy miért van így, de lényeg megvan a megoldás ha másnak is ilyen gondja lenne.
A lényeg végre holnap ha időm is engedi belevágok a live linux telepítésébe.

Köszönök minden segítséget amit kaptam.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#42031) King Unique válasza IstvánLászló (#42030) üzenetére


King Unique
titán

Akkor vmi miatt nem tudott a rendszer az IDE meghajtóról bootolni. Pedig nálam is akad otthon még egy régi PC, amiben IDE Sony-NEC író van, de simán bebootol CD/ DVD-ről Linuxot és Windowst is egyaránt.
Viszont az megint érdekes, hogy USB 2.0 külső ODD-ről megy a dolog, de USB 2.0/ 3.0 pendrive-ról már nem...vannak azon a gépen furcsaságok. :)

(#42032) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Hogy is kéne normálisa partícionálni a linux számára? utána próbáltam olvasni, de ezer félét írnak.
250gb-os ssd lenne az áldozat. Az addig fix,hogy /home-nak egy nagyobb részt, meg /swap-nak valamennyit, de a többit ahová a rendszer kerül azt hogy csatolom? Simán "/"? Mert írnak /root -ot, de olyat nem lehet választani a partíciókezelésnél... :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42033) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

újratelepítés fog következni a dualbootos rendszeremben, Windows-Ubuntu 1 SSD-n.

A következő lenne a kérdésem:

Ha újratelepül a Windows akkor ugye újraírja az MBR-t is. Elég lesz azm hogyha win telepítés után felinstallálom a grubot sda-ra? és akkor visszajön az egész dualboot rendszer?

(#42034) #21078528 válasza V.Stryker (#42032) üzenetére


#21078528
törölt tag

Egy 250-es SSD-nél nem biztos, hogy raknék külön /home-ot...
Ha mégis, akkor a gyökérfájlrendszernek (csatolási pontja a "/") adj minimum 10GB-ot.
Az nem derül ki, mennyi RAM-od van, általános felhasználáshoz csinálj ~1GB-os SWAP-ot.
A /root a rendszergazda könyvtára egyébként.

(#42035) V.Stryker válasza #21078528 (#42034) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tehát akkor ez így jó:

/ - 15GB
Swap: 8 GB
/HOME - marardék 220GB kb.

?

A másik kérdésem, hogy próbálok egy új indítólemezt csinálni ubuntu mate alatt, de a rendszerbetöltőt nem tudja telepíteni. MIért? és mi a megoldása? Előtte kér egy root jelszót, majd kiírja,hogy sikertelen. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42036) spammer válasza V.Stryker (#42035) üzenetére


spammer
veterán

Mennyi RAM van? 8 GB RAM-hoz 8 GB Swap akkor kell, ha akarsz hibernálni. Különben nem kell. Vagy tényleg elég 1-2 GB, csak úgy a biztonság kedvéért. Már 2-4 GB RAM mellett is ritkán kell swap általános felhasználás mellett.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42037) V.Stryker válasza spammer (#42036) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

8gb ram van, de van kapacitás elég, így nem akartam ezen szarozni. :D

Viszont új install lemezt még mindig nem tudtam létrehozni.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42038) hcl válasza kkdesign (#42033) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Boot-repair disc

Helyrerakja a grub-ot windóz telepítés után.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42039) #21078528 válasza V.Stryker (#42037) üzenetére


#21078528
törölt tag

Teljesen felesleges a 8GB SWAP...
Egyébként rendben van a kiosztás.

(#42040) CPT.Pirk válasza hcl (#42038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, csináltak egy boot repaire disket arra a 3 parancsra, ami a grub újrarakásához kell? :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42041) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok
A Linux Ubuntu 14.04 mennyi helyet foglal a vinyón?

BY ooszi

(#42042) hcl válasza ooszi (#42041) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kiadástól függ. A Lubuntu (LXDE felület) 8-10GB körül, a Kubuntu (KDE-vel) és a sima Ubuntu (Unityvel) 15GB-on elvan. (Nem ennyit fogal, de ennyin már nem lesznek helygondok).
Az is kérdés, hogy a home könyvtárak hol vannak? Ha nem ott, ahova a rendszer megy, akkor ugye nem kell annyi helyet hagyni a felhasználók cuccainak.

@Cpt. Pirk : Lustáknak :) Meg azért elég macera elmagyarázni valakinek, mit csináljon Live CD-ről, miközben éppen pánikol, hogy nem megy a gépe.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42043) V.Stryker válasza #21078528 (#42039) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szuper,

Valaki tudna segíteni pendrive készítésben? teljesen eltanácstalanodtam. Ubuntu Mate van fent, de nem figyeltem és 32bit-es került fel, ezért újra húznám. Viszont az indítólemez készítő valamiért a rendszerindítót nem tudja feltenni, nem írja ki a hiba okát, csak hogy hiba annak írásakor és viszlát.

Feltettem az unetbootin-t, azzal nincs hiba, de az se bootol, de az legalább boot error-t ír ki a pendrive kiválasztás után. Mi lehet a gond?
Próbáltam több pendrive-al, több iso-val is, ugyanez.... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42044) #21078528 válasza V.Stryker (#42043) üzenetére


#21078528
törölt tag

Sosem használtam ilyen bisz-basz progikat az .ISO pendrive-ra írásához, kiírom dd-vel oszt kész, eddig mindig működött... :K

(#42045) spammer válasza V.Stryker (#42043) üzenetére


spammer
veterán

dd bs=4M if=/ahol/az/iso/van/valami.iso of=/dev/sdX

Ahol az X a pedrive (pl. sdb). Ha nem tudod, melyik az, akkor az lsblk paranccsal tudod listázni az eszközöket.

Rootként kell, szóval ha nem root vagy, akkor sudo dd-vel kezdődik.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#42046) V.Stryker válasza #21078528 (#42044) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mi az a dd?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42047) hcl válasza V.Stryker (#42046) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elég sok mindenre jó, pl. lemezt lehet vele klónozni, partíciót, stb. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42048) V.Stryker válasza spammer (#42045) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, már közben megtaláltam és csinálom is, de az elejéről ez a bs=4m lemaradt. :((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#42049) ooszi válasza hcl (#42042) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia köszönöm válaszod.
Egyenlőre VirtualBox ba futtatom, de sajnos nem igazán tetszik az asztal, az Ubuntu Mate az hasonló a sima ubuntu-hoz? csak az asztalban különbözik?
14.04.2 lts az Ubuntu Mate bol jó?

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#42050) hcl válasza ooszi (#42049) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Mate az Mate felülettel van.
A Unity ugyanúgy sokaknak nem tetszik, mint a MS csempéi - csak itt van több más asztali környezet.
Ha WinXP szerű egyszerű megjelenést akarsz, akkor tegyél fel LXDE-t, ha meg minden földi jót, akkor KDE. Ezeket külön is felteheted a mostani rendszerre, és lehet választani, melyikre jelentkezel be.

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.