Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) CPT.Pirk válasza scream (#14600) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

lspci kiad mindent a gépben. Esetleg lspci | grep wireless vagy lspci | grep wlan megmondja bővebben is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14602) body007 válasza scream (#14591) üzenetére


body007
addikt

A puppyt nem annyira egyszerű telepíteni mint más "nagy" disztrót, de vállalható (ha ráérsz). Itt egy guide hozzá, sok sikert :) Fényévekkel gyorsabb lesz mint akármilyen kiherélt debian. Nekem van egy compac presario 1245 "notim" (12.1" - K6-2 - Puppy - 32 MB RAM - 3.2 GB), száguld vele ;] :P

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#14603) scream válasza CPT.Pirk (#14601) üzenetére


scream
veterán

Csővezeték eredménye = semmi :D

Ezt adja ki ha csak simán írom be :

00:00.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN333/CN400/PM880 Host Bridge
00:00.1 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN333/CN400/PM880 Host Bridge
00:00.2 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN333/CN400/PM880 CPU Host Bridge
00:00.3 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN333/CN400/PM880 Host Bridge
00:00.4 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN333/CN400/PM880 Host Bridge
00:00.7 Host bridge: VIA Technologies, Inc. CN333/CN400/PM880 Host Bridge
00:01.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VT8237/VX700 PCI Bridge
00:0c.0 CardBus bridge: ENE Technology Inc CB1410 Cardbus Controller (rev 01)
00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 80)
00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev 80)
00:10.3 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 82)
00:11.0 ISA bridge: VIA Technologies, Inc. VT8235 ISA Bridge
00:11.1 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VT82C586A/B/VT82C686/A/B/VT823x/A/C PIPC Bus Master IDE (rev 06)
00:11.5 Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 50)
00:11.6 Communication controller: VIA Technologies, Inc. AC'97 Modem Controller (rev 80)
00:12.0 Ethernet controller: VIA Technologies, Inc. VT6102 [Rhine-II] (rev 74)
01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. CN400/PM800/PM880/PN800/PN880 [S3 UniChrome Pro] (rev 02)

Melyik kéne hogy legyen a wireless? :D Vagy valamiért nem látja? :U

(#14602) body007

Köszönöm, ha nagyon nem fog menni vagy nagyon akad továbbra is a Debian, nekiugrok.

[ Szerkesztve ]

(#14604) CPT.Pirk válasza scream (#14603) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát ez egyik sem az. Nincs véletlen lekapcsolva a Wifi? Laptopoknál szokott kelleni játszani vele.

szerk:
Az volt a másik tippem, de mondom laptopnál csak nem :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14605) scream válasza CPT.Pirk (#14604) üzenetére


scream
veterán

Na, nem lekapcsolva volt, hanem nem volt rendesen benne a foglalatban ... khm ... :B

Szerk. : Mondjuk erre én is kíváncsi vagyok, hogyan tudott kirázódni a foglalatból ... :U

[ Szerkesztve ]

(#14606) CPT.Pirk válasza scream (#14605) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No mi a helyzet?

Amúgy lehet, hogy a kimozdult hálókari okozta azt az akadozást, amit mondtál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14607) scream válasza CPT.Pirk (#14606) üzenetére


scream
veterán

Sajnos nem az okozta, kevés neki a vas ...

Úgyhogy most egy Puppyval próbálkozom. A WiFi-t már egyből felismeri Live-nál is (milyen érdekes,ha bevan rendesen dugva a foglalatba megy is :DDD ) viszont az itthoni WLAN WPA2-es viszont a puppyban lévő connection manager csak WPA-t tud,ilyenkor mit tudok tenni? WLAN pass-t nem akarom átrakni sima WPA-ra,mert azt már egy sima androidos telefonról is pikkpakk fellehet törni...

(#14608) Vladi válasza scream (#14605) üzenetére


Vladi
nagyúr

Viccelsz? Haverom egy egész dvd-t dugott el a laposban! :Y

Ezé ne telepíccs részegen w7-et. Egy órán át kerestük a szobában a korongot, meg baszogattuk, hogy Gergő hülye vagy, pedig csak nem tette rá jól a meghajtó tárcsájára és egy lendülettel bezárta. Na a lemez be is csúszott. Na ne kérdezd hová, de benne volt. :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14609) scream válasza Vladi (#14608) üzenetére


scream
veterán

Na az sem mindegy ... :DDD

Viszont a magam részéről tényleg nem értem, mert a gép kb 5 éve áll a polcon és senki sem nyúlt hozzá...

Na, sikerült végülis kapcsolódni WPA2-höt,elolvastam a tooltip-et és írta,hogy ha WPA-t választom akkor az kezeli a simát is meg a WPA2-t is. :C

(#14610) rokefeller válasza CPT.Pirk (#14588) üzenetére


rokefeller
senior tag

Nem lesz azzal semmi baj :-)
Aki eddig használt linuxot, az meg tudja oldani, ha nem tetszik, aki eddig nem használt, annak meg olyan lesz mint az OSX vagy a Win 7 az XP után.

Hamar megszokható, nagyon szerethető és hatékony rendszer az új gnome.

A télapó nem a régi már...

(#14611) CPT.Pirk válasza rokefeller (#14610) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a Gnome3, amire Torvalds is kiakadt, mert szinte semmit nem lehet beállítani benne? [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14612) rokefeller válasza CPT.Pirk (#14611) üzenetére


rokefeller
senior tag

Torvalds szerintem egy zseniális programozó. Ha én bármilyen terméket szeretnék eladni, vagy népszerű szeretnék lenni, semmiképp sem pozicionálnék az ilyen emberekre, mert kevesen vannak, és speciális igényeik vannak.

Linus-nak az a jó DE, ami a végletekig konfigurálható. Mi is szeretjük az ilyet, ha nem szeretnénk, nem lennénk itt. Az emberek nagy része viszont nem szereti, és nem is akarja reszelni a gépét.

Szóval Linus kritikája szerintem egy teljesen triviális dolog, egyszerűen kikerült a célközönségből, mert a Gnome fejlesztők inkább a mezei felhasználókra lőnek. Ettől még a szoftvernek semmi baja, csak másnak készül.

[ Szerkesztve ]

A télapó nem a régi már...

(#14613) CPT.Pirk válasza rokefeller (#14612) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor jött a Unity váltás Ubinál, én még akkor néztem meg a Gnome3-at, de hamar elment a kedvem tőle, mert kicsit sem emlékeztetett semmi a Gnome2-re, mintha egy teljesen új valami lenne.

Gnome2 se volt valami hihetetlenül testre szabható (a speckó editoron kívül, ami alapból nincs benne), de aztán hozzá képest a 3 meg semmi.

Amúgy az ellenpélda a darabokra szedhető és legóként felépíthető KDE, de attól hogy ezt meg lehet tenni, senki nincs rászorulva vagy rákényszerülve, teljesen jól működik és jól használható alap beállításokban. Szóval állítgatni nem kell semmit, de ha szeretnél / érdekel, akkor nagyon sok lehetőséged van.

Nem tartom jó ötletnek a lehetőségek elvételét csak azért, mert sokan nem szeretnek állítgatni dolgokat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14614) Syl válasza CPT.Pirk (#14613) üzenetére


Syl
nagyúr

Addig örüljünk, amíg valamelyik észlény le nem programozza a metrot linuxra :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14615) Vladi válasza Syl (#14614) üzenetére


Vladi
nagyúr

s akkor mi van? De komolyan.
Akkor is xfce spin fedorát fogok telepíteni, meg most is.

Szóval: nemosztnemszoroz. Szokd meg. Itt nincs olyan, hogy mostmár metró van és kész. Az van, amit akarsz. :C

(#14613) CPT.Pirk:

Nem lett elvéve a lehetőség, csak máshová lett téve, mint lejebb is írod.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14616) CPT.Pirk válasza Syl (#14614) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tőlem aztán nyugodtan, azt használok ami tetszik. Pont ahogy ti is.
Szerencsére ez nem Windows. :R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14617) ViZion válasza Syl (#14614) üzenetére


ViZion
félisten

Fessed csak az ördögöt a falra... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14618) Syl válasza ViZion (#14617) üzenetére


Syl
nagyúr

Én mondjuk vígan elvagyok a unity-vel, de a csempének a fürdőszobában a helye! :K

Vladi és CPT.Pirk

Pont ezért szerelmesedtem bele a linuxba. Még csak három hete tart a lamúr, de nagyon intenzív (a tegnap esti adatvesztés nem lett szakító ok :D ). A win7 doboz felköltözött a szekrény tetejére az XP és a Vista mellé.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#14619) ViZion válasza Syl (#14618) üzenetére


ViZion
félisten

Az unity is szerethető, de -ahogy azt sokszor leírtam már- pont a szabadság "feeling" veszít vele. Nehézkes átszabni, sok marhaság van benne (bal oldalon az balakkezelő gombok, egérkövető fókusz, színek és méretek nehézkes beállítása, global menü, stb.) lehet már javult, de nem kérném újra.
Amúgy napok óta nem láttam linuxot... munka van :)

A legnagyobb csalódás nekem Linuxon a Libre Office, intenzív melóra nem alkalmas sajna, aki nem figyel az szív(hat)ja, még képleteket is elb@sz, nincs automatikus újraszámolás, stb... katasztrófa. :(
Sajna gugli doksi is csak vicc, Koffice / Caligra kap egy esélyt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14620) scream válasza CPT.Pirk (#14606) üzenetére


scream
veterán

Végül maradt a Debian, már csak egy kérdésem van, se VLC-vel se SMPlayer-rel nincsen kép a videóknál,miért? Vagyis inkább hogyan tudok képet is varázsolni? :F

(#14621) rokefeller válasza scream (#14620) üzenetére


rokefeller
senior tag

Keresd meg az smplayerben a videó kimenet beállításait, ilyesmi kellene legyen hogy xv, x11, xvmc, vdpau meg gl. Ezeket váltogasd, de elvileg az x11-nek menni kellene mindig.

A télapó nem a régi már...

(#14622) scream válasza rokefeller (#14621) üzenetére


scream
veterán

Igen,megy is :R

Szerintetek létezik a Vodafone-os mobilnet stickhez linuxos telepítő? Wine-al próbáltam feltenni de .NET telepítésénél elhal. :(

(#14623) rokefeller válasza CPT.Pirk (#14613) üzenetére


rokefeller
senior tag

Azért vitatkoznék, a gnome2 eléggé testre szabható volt szerintem, oda pakoltál panelt ahova akartál, és azokra azt amit csak akartál, volt rengeteg applet, menü, satöbbi, gdeskletekkel, compizzal, dockokkal ki lehetett egészíteni.

De alapvetően akkor is hidegen hagyott, amíg jók az alapértelmezések. Úgy vagyok vele mint egy autónál, kb, az hogy világos vagy sötét a műszerfal, hogy bőr-e a kormáyn, az számít, de a váltót, pedálokat és a kormányt nem akarom sem pakolászni, sem a formájukat megváltoztatni.

És a testre szabhatóság is csak addig jó, amíg el tudod vele érni a hatékony munkameneted. Nekem ez a Gnome shellel megvan, de ebben nincs optimumom, több "ideális ív" van, openbox gnome-do-val és conky-val is ment, az se volt rossz.

Két tény van, én kb az első buildelhető shell-t használtam már, gitből forgattam, és amint valami miatt vissza kellett térnem a klasszikus startmenüs tálcás paradigmára, agyvérzést kaptam. XP-n szenvedek, mert ablak és tab intenzív a munkamenetem, amit asztalokra bontva nagyon kényelmesen tudok csinálni bármilyen gnome alatt, az XP-n halál. Win7 legalább a rettenetes egerészős háromoszlopos start menüt kiváltja a saját startmenüjével, de több asztalt az sem tud, és erőforrás pazarló izé. A Modern UI indító két klasszissal jobb mint a mostani start menü, mert több indítót és információt tartalmaz, bár nekem kb mindegy, mert gépelve indítom az alkalmazásokat, és az indítás eleve nagyon ritka feladat nálam, mert nem indítom újra a gépet (ja, ugye default suspend a shellben, avagy az ember aki sosem kereste a shutdown-t :-))
A másik tény pedig az, hogy KDE-look oda, QT témák amoda, én még tisztességesen kinéző KDE-t nem láttam. Egyszerűen a témák, a színek, a feliratok elhelyezkedése, a font rendering, valami mindig olyan furán otromba. Alapvetően a munkamenet a windows 7-tel egyenértékű, pótolva a több asztalt, tehát elégséges lenne, de nekem van jobb.

A télapó nem a régi már...

(#14624) rokefeller válasza scream (#14622) üzenetére


rokefeller
senior tag

Melyikhez? Ha van NetworkManagered és modem-managered, akkor elvileg fel kellene ismerni a sticket.

A télapó nem a régi már...

(#14625) scream válasza rokefeller (#14624) üzenetére


scream
veterán

K3765 elvileg,ez a típusa ... :U

Network Managernek a Wicd-van, modem managerem meg nincs.

(#14626) robagp válasza CPT.Pirk (#14553) üzenetére


robagp
tag

Hello!
Feldobtam a chakra linuxot, de ezen se megy a java script.
Próbáltam frissíteni: sudo apt-get update
de azt írja apt-get comand not found :-(
A csomagkezelőt nem találom, csak egy bundle manager-t, de abba akármit írok semmi sincs. Pl krusader, java, jdk ..stb

(#14627) rokefeller válasza scream (#14625) üzenetére


rokefeller
senior tag

Hát, ahogy nézem, a Wicd nem támogatja az USB-s sticket. Attól tartok, hogy ha a NetworkManagert felraknád, applettel együtt, az meg magával rántja a fél gnome-ot. Azért adnék egy esélyt a NetworkManagernek, hogy mennyi függőséget akar magával rántani.

Ha sokat, akkor kézzelhajtós megoldás lesz csak, ahhoz viszont én már nem értek.

[ Szerkesztve ]

A télapó nem a régi már...

(#14628) rokefeller válasza robagp (#14626) üzenetére


rokefeller
senior tag

N kavarj:-)

Java kell vagy javascript? Javascriptet a böngészők tudnak futtatni, ahhoz nem kell semmi.
Ha java runtime és browser plugin kell, akkor kell keresgélni.

Chakrán pacman a csomagkezelő, nem az apt, azért nem találja. Majd Pirk mester kisegít ezzel, ha erre jár :-)

A télapó nem a régi már...

(#14629) robagp válasza rokefeller (#14628) üzenetére


robagp
tag

Nem tudom hogy mi kell, csak annyit hogy nem megy.
A concrete5 toolbar -ját nem látom, he belépek admin -ba.
Így nem tudom szerkeszteni a weboldalam.
Ha felmész a concrete5 oldalára ott hamis adatokkal a demo-t meg tudod nézni, és ha belépsz adminnal, fent van egy menü /toolbar/ ami nekem csak egy szürke csík. Ott kellene lenni az edit, stb menünek.
Próbáltam több böngészővel is, de semmi. A mint mellé most feldobtam a chakra -t de ezzel se látom :-(
Most már a windows-al se látom, viszont mac os x -el, és androiddal látom./mind alatt chrome-val nézem/ A windows-on eddig ment.... de nem csodálkozom, hiszen windows, ott nem csoda, ha egyszer gondol egyet és többé nincs valami. Android 4.0.4 -el galaxy s2-n nézem és tökéletes.
Chrome-ot használok, azon megnéztem az elemet, ott java script-et ír, no de nem fut, tehát aminek futnia kellene, azt nem látom, így nem tudom megvizsgálni, mi az.
<a class="ccm-icon-edit ccm-menu-icon" id="ccm-nav-edit" href="/index.php?cID=1&amp;ctask=check-out&amp;ccm_token=1352849062:2354351b82422415c30cf73d5d28d21e">Edit</a>
Mivel class -al kezdődik, így szerintem java kell hozzá.

Érdekes, hogy linuxon így kifog a net! :-(

(#14630) scream válasza scream (#14625) üzenetére


scream
veterán

Találtam egy ilyen leírást : KATT, de nekem nem csinálja ezt meg,ha rádugom a modemet ... :

root@alderaan:/home/trey# ls -la /dev/ttyUSB*
crw-rw---- 1 root dialout 188, 0 2008-07-18 15:42 /dev/ttyUSB0
crw-rw---- 1 root dialout 188, 1 2008-07-18 15:42 /dev/ttyUSB1
crw-rw---- 1 root dialout 188, 2 2008-07-18 15:42 /dev/ttyUSB2
crw-rw---- 1 root dialout 188, 3 2008-07-18 15:42 /dev/ttyUSB3
crw-rw---- 1 root dialout 188, 4 2008-07-18 15:42 /dev/ttyUSB4
crw-rw---- 1 root dialout 188, 5 2008-07-18 15:42 /dev/ttyUSB5

Miért nem megy ? :F Helyette,hogy felismerné, hogy ez egy modem, USB tárolónak érzékeli, és megnyitja filemanager-ben.

Illetve a tail -f /var/log/syslog sem azt mutatja,mint amit a leírás szerint kéne. :(

[ Szerkesztve ]

(#14631) CPT.Pirk válasza robagp (#14629) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valahogy biztosan mennie kell, tekintve h. Chakra alól simán futott a demo nálam azzal a szerkesztő cuccal.

Hagyományos értelemben vett grafikus csomagkezelő most nincs, mert jelenleg sajátot írnak, addig ott van a pacman a terminálban.

Először:

sudo pacman -Syu
ez frissít mindent, aztán:

sudo pacman -S icedtea-web

Ez után próbálkozz. Addig böngésző ne fusson, míg ezt csinálod.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14632) rokefeller válasza robagp (#14629) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ez nem java, Win7-en Firefox és Chrome simán viszi. Töröld a cache-t, és próbáld újra, esetleg más böngészővel.

A télapó nem a régi már...

(#14633) rokefeller válasza scream (#14630) üzenetére


rokefeller
senior tag

Kell hozzá az usb-modeswitch. Sajnos az eszközt vagy modem, vagy usb drive-ként használja a rendszer, és nem a modem az alapértelmezett.

A télapó nem a régi már...

(#14634) CPT.Pirk válasza rokefeller (#14632) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is azt gondolom, mert nem találtam benne java utalást. Valami nagyon triviális dolog lesz itt.

Amúgy mindegy, úgy is csinálok most Manjaro meg Chakra leírást, Virtualbox alatt teljesen szűz rendszeren meg tudom nézni őket, hogy mit produkálnak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14635) rokefeller válasza CPT.Pirk (#14634) üzenetére


rokefeller
senior tag

Én most megnéztem virtuális gépben, Fedorán, Firefox-szal, azon is megy.

A télapó nem a régi már...

(#14636) Vladi válasza scream (#14630) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jójó, nem azt, de mit? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14637) scream válasza rokefeller (#14633) üzenetére


scream
veterán

Az a baj,hogy hiába töltöm le a modeswitch-t akkor sem hozza létre ezt a /ttyUSB* mappákat ... :(

USB Drivert hogyan kell updatelni? Vagy van valamerre esetleg egy lista, hogy milyen USB driverek vannak hozzá, amik esetleg modemet is támogatnak?

(#14636) Vladi :

Most pontosan nem tudom bemásolni, mert nincs nálam a gép, de csak annyit ír ki,hogy felismeri magát a stick típusát, majd mountolja, mint egy külső meghajtót.

---

Más :

Hogyan tudok szerkeszteni szöveges fileokat (.sh,etc...) mert terminal-ból a cat >-tal szórakozom, csak ilyenkor mindig végig kell irogatni az egész file-t. Vim meg nincs, filemanagerbe, meg megnyitom, beleírom amit akarom, majd nem engedi elmenteni. (Gondolom azért, mert nem root módban mentem bele a filemanager-be) Hogyan lehet filemanagerben is su jogokat szerezni? :F Terminalban bejelentkezem su-ba és onnan indítom el a filemanagert?

[ Szerkesztve ]

(#14638) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Debiant felraktam havernál, de ismételten még egy gondba ütköztünk...cd-s debiant vittem át előre telepített lxde felülettel...és sajnos nem találtuk rajta a mobil internethez szükséges kapcsolat létrehozó felületet.

Sakis3g-vel be tudtam neki röffenteni a netet, de a debian alapját szeretné használni.

Mi ennek a neve?...apt-get install [ ? ] :D

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#14639) Ryle válasza Ryle (#14638) üzenetére


Ryle
tag

Meg találtam végül amit telepíteni kellet, de sajnos nem látja az eszközt...zte mf372

Kérlek segítsetek.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#14640) robagp válasza CPT.Pirk (#14631) üzenetére


robagp
tag

Hello!
Chakrát felraktam, frissítettem, ahogy írtad, aztán icedtea-web ééééés Igeeeen :-D
Így megy!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#14641) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok. Otthoni file szerver-hez szükségem lenne egy ilyesmi rendszerre. [link] jelszó: admin pass: synology Még vmi, nem vagyok linux guru szóval ha lehet akkor feltelepítés után kellene egy grafikus felület is, vagy egyből el lehessen érni böngészőből.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#14642) CPT.Pirk válasza robagp (#14640) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor tényleg java. o.O Egyébként az openjdk mellett valami ca-certificates java csomagot is felrakott, vagyis valami tanúsítványokat, lehet ez hiányzik a Mint alatt.

Tegnap akartam ezt próbálgatni, de ameddig itthon voltam, pont behalt a concrete5 szervere...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14643) scream válasza scream (#14637) üzenetére


scream
veterán

UP!

(#14644) CPT.Pirk válasza scream (#14643) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miután bedugtad azt a szticket, add ki az lsusb parancsot és tedd ide be a releváns részét a kimenetnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14645) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

LXDE-t használok én is már a debianhoz, de sajnos az autostart nem akar üzemelni.

Én is dettó hypernetes vagyok, mint haver...és sakis3g-vel automatizáltam a kapcsolódást a nethez. De sajnos ez csak fél automata, mert a rendszer nem csatlakozik a script által a netre.

Utána kerestem [ mivel a google a barátom ] hogy hozzá kell szerkeszteni az :
/etc/xdg/lxsession/autostart-hoz a következőt.

@/etc/net.sh
chmod +x van a scripten, és kézileg le fut a dolog...szerintem valamit én hibáztam el.

Illetve az lxterminál beállításait hiába modosítom rootként a .config alatt a sima user almappájában...nem tűnik el a scrollbar, illetve a menubar sem.

Nem tudjátok véletlenül a login screen témákat hol tárolja az LXDE ?

Válaszokat előre is köszönöm.

UI: Ha esetleg zagyva voltam, akkor az azért van mert 12 óra meló után írtam ezt a hozzászólást.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#14646) Vladi válasza Ryle (#14645) üzenetére


Vladi
nagyúr

"sakis3g" a neted user vagy root módon indul?

Ha user, akkor megpróbálhatnád a /home/user/.bashrc-be tenni.

A terminál beállításai hogy néznek ki?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14647) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Melyik rendszert ajánlanátok erre a régi laptopra?
Netezésre lenne leginkább használva.

(#14648) cuko


cuko
aktív tag

sziasztok!
lehet, hogy nem ez a legjobb topik a bajomnak, de ez tűnt a legaktívabbnak és relevánsnak.
A barátnőmnek van egy Asus 1215b laptopja, c30-as procival. Lassú volt neki a win7 starter, gondoltam nézek valamilyen linuxot neki. Joli OS-t láttam ajálnva netbookokhoz, úgyhogy azt választottam, csináltam usb-t hozzá, feltelepítettem, de nem kompatibilis a géppel. :( Nem is lehetett ezt a típust kiválasztani.
Most szeretném visszacsinálni, de a gép nem bootol win usb-ről (legalább tucatnyiszor próbáltam, több gépről, több programmal/parancssorral csinálni a pendriveot, de nem működik).
Biosban látom a pendriveot, kiválasztom, mentés-kilépés, majd betölti a Joli-t... A fájlkezelőben látom a pendrive tartalmát.

Van rá mód, hogy a JoliOS-ből közvetlen feltegyek más oprendszert?
Esetleg más linuxot érdemes megpróbálnunk?
:R

(#14649) CPT.Pirk válasza Gigi01 (#14647) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsit olvass vissza, szinte pont ilyen gépen zongoráztuk végig a Debian + xfce / lxde telepítést.

cuko: legacy USB mód, vagy valami ilyesmi nem zavar be? Amúgy mi nem ment a JoliOS-ben?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14650) lionhearted válasza cuko (#14648) üzenetére


lionhearted
őstag

Valószínűleg nem sikerült rendesen megírni a boot-ot a pendrive-ra.

Egyébként a joliOS még fejlesztett? Vagy csak egy elképzelés volt.
Biztos, hogy cloud alapú rendszert akartatok? Mindig van net?

Szerintem egy normális (offline) linux jobb választás, pl Ubuntu (vagy tetszés szerint Xubuntu, Lubuntu).
De mindenkinek más jön be. Egyelőre bírjuk működésre. :)

Tegnap még működött...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.