Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) rokefeller válasza Sas madár (#13448) üzenetére


rokefeller
senior tag

van lehetőséged, de ennek itt így nincs értelme.

Egyrészt nem nagyon szoktak csakúgy megnyekkenni alkalmazások (általában alapból szarok :DDD ).
Ha a frissíted a kerneled és nem indul a gép, akkor nem kell újrahúzni, csak visszaállni az előzőre.
Alkalmazásnál ugyanez, fedora-n van downgrade, ami általában megy is, debian alapúakon nem tudom.

Az alkalmazásokat nem te döntöd el hova teszi, hanem szisztematikusan majd ő azt tudja mit hova. Bízz benne, ügyes :-)

Igazából azt kell elfelejtened, hogy a rendszer igényli a félévenkénti újrahúzást, mert ilyen itt nincs. Másrészt azt kell elfelejteni, hogy egy a friss rendszerre feltenni az alkalmazásokat lassú. Nem kell oldalakat látogatni, letölteni, végigvárni a next-next-finish-t. Egy parancscsal fel lehet tenni, a háttérben elmolyol, attól függően mekkora a sávszél.

Amit írtak, célszerű csinálni egy alkalmazás listát, és loboghat a hajad, ha nagyritkán újra kell telepíteni :-)

A télapó nem a régi már...

(#13452) lionhearted válasza rokefeller (#13451) üzenetére


lionhearted
őstag

Én azért szoktam használni 1-2 progit, amiket nem repóbol töltöttem, nem debbel/rpmmel, és remekül megvannak a home alatt is. Persze ez elenyésző kisebbség. És singleuser a gép is. :)
Ezek persze remekül futnának /opt alól is...

Tegnap még működött...

(#13453) rokefeller válasza lionhearted (#13452) üzenetére


rokefeller
senior tag

Ja, én ezeknél vállalom a reinstall-t, mert ezeket eleve kézzel upgrade-elgetem, ha kell (skype volt ilyen, jdk), ami meg bináris, az /opt alatt van, és azt reinstall előtt backupolom

A télapó nem a régi már...

(#13454) lionhearted válasza rokefeller (#13453) üzenetére


lionhearted
őstag

Szóval, ha forgatnod kell, akkor /usr/local? :)

Mert mondjuk skype nekem úgy rémlik, hogy telepítős. : /

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#13455) Sas madár


Sas madár
őstag

Olvasom az írásaitokat és egyre közelebb kerülök a használathoz.
Minden leírtat ki is próbálok.
Előzőekben írtak szerint tényleg egyszerűbb a telepítés itt csak tegnap még annyira új volt és valami kulcsot utólag kellet beadni mert nem érte el a konsolban a telepítésnél és akkor már nem tudtam mi és miért csinálok.
Amit ma itt láttam parancssort azt tényleg tegnap is begépeltem.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13456) rokefeller válasza lionhearted (#13454) üzenetére


rokefeller
senior tag

5 éve nem kellett forgatnom semmit, szerintem. Akkor inkább hagytam a fenébe, nem volt olyan ami életbevágó lett volna. Volt pár python-os, az szerintem /usr/localba rakta, de igazából ami nem volt fedora repoban vagy rpmfusion-ben, az mint bugos volt, és csak próba volt meg del.

Opt-ba a java-s cuccokat raktam, tomcat, appszerverek, ilyesmi, ami melóhoz kellett, de azok copy-paste-tel hurcolhatóak kb :-)

Skype-ból lett repo-is asszem, aztán remélem valami XMPP alapú hangátvitel facebook vagy google oldalról kiírtja azt a mérhetetlen trágyahalmot (flashről ne is beszéljünk....)

A télapó nem a régi már...

(#13457) sh4d0w válasza rokefeller (#13451) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Debian-alapúakon nehezebb ügy, de Debianon csak visszaírod a sources.list-be az egyel korábbi kiadás nevét és máris mehet a downgrade.

https://www.coreinfinity.tech

(#13458) ViZion válasza lionhearted (#13436) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, azt csináltam (lásd pl. Fedora 17 cikkemben a tippeknél), viszont a mount a boot időt növeli - feleslegesen, mert ezeket nem akarom csatolni igazán. Kaptam udev-es megoldást, de nem a rendszerből akarom rejteni, csak Nautilusból.

Sas madár: ne bonyolítsd, h innen-onnan, meg nyesegetés a HDD-ből... szerintem csak a / és a swap, ha nincs elég ramod (4+ GB). Ha félsz az adatvesztéstől (pl. reinstall hirtelen felindulásból, a home mentése nélkül), akkor csinálj /home -ot is. Ha nem lesz dual vagy multiboot, akkor a /boot felesleges. @13444 lionhearted -nek teljesen igaza van. Később méretezgetni partíciókat sokkal macerásabb. Miért nem jó, hogy /home alatt videó, zene, képek, akármik mappaként? Programokat NE Te akard jó helyre rakni, ez nem win, itt minden a helyére kerül "csak úgy"... :D Persze utánaolvashatsz, ártani nem árt. Pár alap parancsot meg kell tanulni, később lustasági okokból ajánlott fájlba vagy scriptbe menteni :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13459) Sas madár válasza ViZion (#13458) üzenetére


Sas madár
őstag

Nem is tervezem bonyolítani.
Ramom az 1GB van csak benne.

" (pl. reinstall hirtelen felindulásból, a home mentése nélkül), akkor csinálj /home -ot is. "
Ez vonatkozik egy áram szünetre is? Vagy milyen esetben történik ez?
A linux is le tud fagyni esetleg?

Mi az ami ilyenkor elveszhet ? Csak az éppen végzett munka(az kikerülhetetlen) vagy más korábban már meglévő dolgok is elveszhetnek?

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13460) ViZion válasza Sas madár (#13459) üzenetére


ViZion
félisten

Persze áramszünet nem használ, de helyreállítja ha esetleg írás közben volt vmi. Konkrétan arra írtam, h pl. win alatt elfelejtettem párszor menteni reinstall előtt a doc&settings-t és huss...

Linux le tud fagyni, le is fog sokszor :)
Nem azért mert baj van vele, hanem mert bennünk van a "lehet hegeszteni, mert linux, akkor én ezt meghegesztem" - és zsupsz, már csak terminál van :D :D :D
Nálam a Gnome Shell szokott, mikor próbálgatok kiegészítőket, és összegabalyodnak. Ilyenkor kijelentkezik, kikapcsol minden kieget, és újra lehet próbálkozni :D -azaz még restart sem kell.
Ne parázz, adataid sokkal jobb helyen vannak, mint win alatt :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13461) CPT.Pirk válasza Sas madár (#13459) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lefagyás talán nem a megfelelő kifejezés. Pl. hibás memória, túlhúzott processzor tud okozni kernel panicot, ami valamennyire a wines lefagyás megfelelője. Igazából egy guru majd megmondja, mi a különbség a két dolog között.

"Igazi" kernel panicot egyszer kaptam (hibátlan, gyári értékeken menő laptoppal), az Linux Mint-el fordult elő egy frissítés után, ott kezdtem gondolkodni az Ubuntu vonal elhagyásán.

Áramkimaradás amúgy persze bármit okozhat, de az ellen megvannak a megfelelő technikai eszközök. Aki ilyenre hajlamos helyen (pl. falu) lakik, annak érdemes elgondolkodnia egy szünetmentesen.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13462) Sas madár


Sas madár
őstag

Most már tényleg át kell kattannom linuxra mert egyre jobban teszik a leírásotok alapján.
A tegnapi első pár órás használat nem igazán tetszett de az mindenképp annak tudom be,egy ismeretlen környezetben egyedül hihetetlen küzdelem egy akár egyszerű dolgot is kitalálni.

Ehhez a rendszerhez a commander használata közelebb fog vinni a felépítése megértésében?
Vagy ellenkezőleg félre fog vezetni.
Azért volt ez az első telepítésem rá mivel win alatt is sokszor használom.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13463) ViZion válasza Sas madár (#13462) üzenetére


ViZion
félisten

Nem nagyon kell túrkálni a fájlrendszerben. Persze vannak kivételek, pár beállítás, stb. De alapból itt nem kell vele foglalkozni, szépen rendben tartja. Nem tudom milyen disztrót használsz, meg mit szeretnél látni, kb. ilyen. Tuxcommander elég jó, Nautilus kétablakos mód nekem elég szokott lenni, nem mozgatok sok cuccot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13464) lionhearted válasza CPT.Pirk (#13461) üzenetére


lionhearted
őstag

"az Linux Mint-el fordult elő egy frissítés után, ott kezdtem gondolkodni az Ubuntu vonal elhagyásán..."
:F
Ez akkor most kinek is a hibája? Rögtön a debié, nem? :U

@sas madár: ez azért van, mert itt általában mindenki szereti a linuxot, aki ebbe a topikba visszajár. Mégha nem is ugyanazt használjuk, van amiben egyetértünk. :)
Könnyű ilyen emberek mellett megszeretni a dolgot, minden egyszerű és gyors. : ) Főleg a boot. :DDD

Tuxcommander a 12.04es ubi alatt (nálam 2 rendszeren is) bugos. : (

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#13465) ViZion válasza lionhearted (#13464) üzenetére


ViZion
félisten

"minden egyszerű és gyors"
Éljen, még egy Fedora-user :C

...csak vicc volt, ált. szoktam ilyennel ugratni a népet. Fedora fan vagyok, de kinek-mi :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13466) rokefeller válasza lionhearted (#13464) üzenetére


rokefeller
senior tag

Tuxcommanderrel én is próbálkoztam eleinte, aztán rájöttem hogy koncepcionálisan eleve nem jó. GUI-ról indítod, de sima userrel, azaz csak a home-odon belül tudsz matatni, de ott meg mit, meg minek. Rootként meg úgyis terminálból indítanám, de akkor meg ott az MC. Tény a lényeg, Freedesktopos standard könyvtárak óta mindent a helyére mentek, ritkán kell mozgatni bármit is, arra elég a nautilus két tabbal, de leginkább ctrl-c ctrl-v. Minden hardabb dologra meg terminal, root, mc. Ez a commanderes dolog is régi win-es (dosos?) beidegződés, linux után winen sincs rá szükségem már.

A télapó nem a régi már...

(#13467) Jester01 válasza CPT.Pirk (#13461) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem 3.0 óta az összes kernel amit próbáltam fagy. 3.0 viszont stabil.
03:50:14 up 11 days, 8:48, 9 users, load average: 0.25, 0.37, 0.40

rokefeller: MC a király :K

Jester

(#13468) CPT.Pirk válasza lionhearted (#13464) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem igazán. Mivel az Ubuntu vonal nem a stabil Debianon alapul, így nem.

Jester01: ez érdekes, nem volt semmi lényeges újítás a 3.0 kernelben, csak léptek egyet a dátum miatt. Disztró független a dolog?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13469) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom hogy gnome-t használtam debianhoz, és kikapcsolt desktop mellet müködött nekem rendesen a conky-m. ( Off desktop icon's ) Valamelyik nap ki találtam hogy a gnome nekem elég lassan üzemel a gépem teljesítménye miatt, és fel raktam a debianomhoz az lxde-t. Azóta a conkym halott amikor az asztalra nyomok ( eltünik ). Ezzel szeretnék valamit kezdeni, és szeretném kérni a ti segítségeteket.

Lehetséges hogy a régi conky.conf-om nem jó ? [link]

Ha terminálból nézem a világot, akkor a conky csak az asztalról tünik el, mintha nem épülne bele a háttérképbe. A folyamat listában ( ps aux ) -ban pedig látszik...kérlek segítsetek megoldani ezt a problémát.

Válaszokat előre is köszönöm.

Helyes írásért elnézést, de most keltem. :)

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#13470) Siriusb válasza Ryle (#13469) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez most vicc vagy szivatsz? Minden sor kommentelve van!

Egyébként ha terminálból elindítod a conky-t vagy bármi mást, sokat segít a hibakeresésben.

Ha terminálból nézem a világot, akkor a conky csak az asztalról tünik el, mintha nem épülne bele a háttérképbe.
Ez most mit akar jelenteni? Meg van jelenítve a conky, de terminál megnyitásának hatására eltűnik?

(#13471) Ryle válasza Siriusb (#13470) üzenetére


Ryle
tag

Pastebin nem akarta nekem valamiért anélkül hogy ki lenne kommentezve a conky.conf ezen részét ami fel lett töltve. Nem vagyok egy linux mágus ezt el ismerem, és azt is hogy nem írtam hozzá hogy nem fogadta el. El indul a conky hiba nélkül, de még is az alábbi dolgot csinálja amikor el inditom a conky-t.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#13472) lionhearted válasza CPT.Pirk (#13468) üzenetére


lionhearted
őstag

A Mint pedig nem az ubuntu. Páran nagyvonalúan beletúrnak, mert ez kell a usereknek.
Szerintük. De attól még hibázhatnak ők is. : )

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#13473) Siriusb válasza Ryle (#13471) üzenetére


Siriusb
veterán

background no

opcióval mit csinál?

(#13474) CPT.Pirk válasza lionhearted (#13472) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát akkor mire épül? Egyedül az LMDE nem Ubi alapú, de annak akkoriban az első kiadása éppen csak megjelent.

Version 2.0 "Barbara" was based on Ubuntu 6.10, using its package repositories and using it as a codebase. From there, Linux Mint followed its own codebase, building each release from its previous one but it continued to use the package repositories from the latest Ubuntu release. As such the distribution never really forked. This resulted in making the base between the two systems almost identical and it guaranteed full compatibility between the two operating systems.

In 2008, Linux Mint adopted the same release cycle as Ubuntu and dropped its minor version number before releasing version 5 "Elyssa". The same year, in an effort to increase the compatibility between the two systems, Linux Mint decided to abandon its code-base and changed the way it built its releases. Starting with version 6 "Felicia" each release was now completely based on the latest Ubuntu release, built directly from it, timed for approximately one month after the corresponding Ubuntu release (i.e. usually in May and November).

In 2010 Linux Mint released Linux Mint Debian Edition. Unlike the other Ubuntu-based editions, this is based directly on Debian and is not tied to Ubuntu packages or its release schedule. [link]

Itt még jobban lehet látni, hogy melyik disztró miből jött: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13475) Ryle válasza Siriusb (#13473) üzenetére


Ryle
tag

Ugyan úgy eltünik ha a háttérképre nyomok egy bal egeret.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#13476) lionhearted válasza CPT.Pirk (#13474) üzenetére


lionhearted
őstag

Mire alapul, és hogy mi, az két külön dolog. Alapnak tettek valamit, aztán hozzányúltak. Ekkor első körben a belenyúló embert kell kérdezni / felelőssé tenni. :U
Saját elgondolásuk van, saját felületük, saját ápdét "tanácsaik" és megoldásaik. Ezeknek a stabilitásáért ne az ubuntut tegyük felelőssé, hogy hogyan sikerült.
Ezért mondtam, hogy ennyi erővel a debian a hibás mindenért... mert van. :D

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#13477) CPT.Pirk válasza lionhearted (#13476) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amivel visszajutunk az alap problémához, hogy nem a Debian stabil kiadását veszik alapnak az Ubuntunál és ez rányomja bélyegét mindre, ami Ubi alapú. Na ezért hagytam el az egész Ubuntu alapú disztró világot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13478) Rimuru válasza Ryle (#13475) üzenetére


Rimuru
veterán

own_window_type override ? vagy esetleg:
own_window_type normal

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#13479) ViZion válasza CPT.Pirk (#13477) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Lassan már semmi köze a Debianhoz... Felmerült már a saját fájlkezelő, de sztem a Gnome3-al is szakítani fognak hamarosan, lesz majd komplett Ubuntu DE...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13480) Ryle válasza Rimuru (#13478) üzenetére


Ryle
tag

Hát a megoldás ismét tőled származott....own_window_type normal :)

Köszöntem szépen

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#13481) Ryle válasza Ryle (#13480) üzenetére


Ryle
tag

Na hát még egy gondba akadtam ami nem volt probléma gnome alatt....rootként ha beraktam a crontab @reboot conky-t akkor nekem a sima userem alatt is el indult a conky a desktopon...most pedig nem akarja az igazsságot. Az lxde nem tudja olvasni a crontab tartalmát ? ...vagy van valami autostart file amit szerkezteni kellene ?

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#13482) Siriusb válasza Ryle (#13481) üzenetére


Siriusb
veterán

Próbáltad már a ~/.config/autostart/-ot?

Szerk:
illetve /etc/xdg/autostart/

[ Szerkesztve ]

(#13483) Ryle válasza Siriusb (#13482) üzenetére


Ryle
tag

Hát a Desktop session managerben Docky-t engedélyeztem Conky helyett, ez az én figyelmetlenségem volt...Köszönöm azért Siriusb

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#13484) Jester01 válasza CPT.Pirk (#13468) üzenetére


Jester01
veterán

Még a 3.0 jó, de valahol utána elromlott. Mivel egy-két napot várni kell mire meghal, ezért sajnos nem nagyon van kapacitásom megkeresni melyik változtatás okozza.

Csak a debianom alatt cserélgetem a kernelt, szóval nem tudom más disztróval mi lenne a helyzet. De egy kernel ne boruljon össze, akármilyen disztró van alatta.

Jester

(#13485) ViZion válasza Jester01 (#13484) üzenetére


ViZion
félisten

Fedora 17, mindíg legfrissebb kernel. Nem szokott gond lenni. Inkább csak apróságok, pl. Vbox kernel module másnap van, ilyesmik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13486) lionhearted válasza ViZion (#13458) üzenetére


lionhearted
őstag

Jobban belegondolva, fstabban lehet noauto opciót adni, ilyenkor nem mountolja egyből (csak mount -a ), de szerintem (nem tudom most kipróbálni) nem is jelenik meg nautilusban.
(Esetleg egy noauto, ro kombó mégjobb. :) )

Tegnap még működött...

(#13487) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok!
Akkor lehet nem jót töltöttem le beírtam a szofver kereső vagy letöltő központba,hogy rar
De sajna amit leszedtem azzal sem tudok kicsomagolni
Vagy lehet hozzá kellene itt is rendelnem a programhoz a commanderben sejtésem sincs.
De nem tudon az usb-ről kicsomagolni rar fájokat.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13488) Sas madár válasza Sas madár (#13487) üzenetére


Sas madár
őstag

Ilyen a formám sajna pont most nem vagytok én meg bámulom a linuxot. :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13489) Vladi válasza Sas madár (#13487) üzenetére


Vladi
nagyúr

Csomagkezelőben keress rá a rar kifejezésre. VAlamilyen unrar vagy ilyesmi program kell.
Felteszed, utána elvileg mindenütt meg tudja nyitni a tömörítőprogival.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13490) Sas madár válasza Vladi (#13489) üzenetére


Sas madár
őstag

Ilyent találtam " Synaptic csomagkezelő"
De sajna a rar rákeresésre semmi erdmény vayg csak én nem látom..

Nem abban a software centerben kell keresnem

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13491) CPT.Pirk válasza Sas madár (#13490) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen disztrón vagy? (valamelyik Ubi alapú rémlik nekem)

Mondjuk nézz meg egy

sudo apt-get update

majd pedig

sudo apt-get install unrar

parancsot a terminálban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13492) Sas madár válasza Vladi (#13489) üzenetére


Sas madár
őstag

találtam közben benne egyet amit már telepítettem és azt írja
rar 2:4.0.b3-1 telepített verzió

Lubuntu a rendszer
A második parancssorra azt írja nem sikerült zárolni /var/lib/dpkg/lock

[ Szerkesztve ]

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#13493) CPT.Pirk válasza Sas madár (#13492) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

LXDE-t már régen láttam, de valamerre ott is meg lehet adni, hogy mit csináljon az ismeretlen fájltípussal. Na ott meg kellene mutatnod a rar program futtatható állományát, ami elvileg a /usr/bin alatt lesz. Ha nem, akkor a locate rar paranccsal meg tudod keresni.

Amúgy apt-get upgrade (rendszer frissítés) gondolom volt már. Ha nem, akkor ezt is javasolt megtenned.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13494) Siriusb válasza Sas madár (#13492) üzenetére


Siriusb
veterán

Az elég réginek tűnik, nem lehet a repokat frissíteni? Nekem rar 4.1.1 van fent.
Mindenesetre terminálból már tudod használni.
Grafikusan én a file rollert, használom:
$ cat .local/share/applications/mimeapps.list | grep rar
application/x-rar=file-roller.desktop;

(#13495) lionhearted válasza Sas madár (#13492) üzenetére


lionhearted
őstag

Rögtön 2 probléma is van.
Ha terminálból akarsz telepíteni, akkor zárd be az összes csomagtelepítő programot (synaptic, software center stb)

Másrészt, az unrar kell a kicsomagolásra, rar a becsomagolásra
unrarból ez van a repoban: 1:4.0.3-1

A fent leírt parancsokkal simán lehet telepíteni. :K

Tegnap még működött...

(#13496) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok hogyan tudnék csinálni egy olyan pendrive ot amire fel tennél egy open suse 12.1 kde t hogyha be dugom arról menjen a rendszer? Olvassgatam de nem nagyon sikerült 6 félét próbáltam meg aztán ez az utolsó mentő öv.

(#13497) Vladi válasza petiwr (#13496) üzenetére


Vladi
nagyúr

Miért pont suse? Van rátermett disztró, pl: slax

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13498) lionhearted válasza petiwr (#13496) üzenetére


lionhearted
őstag

[link] Így?

Tegnap még működött...

(#13499) lionhearted válasza Vladi (#13497) üzenetére


lionhearted
őstag

Jaa, hogy nem live, hanem éles rendszer. :D
Félreértettem. Ez a slax elég jól néz ki. :K

Tegnap még működött...

(#13500) petiwr


petiwr
senior tag

De pontosan live kellene

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.