Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) rii


rii
nagyúr

Antix Linux-ban hogy lehet kitenni a Desktop-ra két shortcut-ot

a /mnt/data/xxxx meg a /mnt/data/yyyy -t ?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38002) Ablakos


Ablakos
őstag

ldconfig -v parancs első soraiban ez jön:

ldconfig: Can't stat /libx32: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
ldconfig: Path `/usr/lib' given more than once
ldconfig: Path `/usr/lib64' given more than once
ldconfig: Can't stat /usr/libx32: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

Hogy lehet ezt rendbe tenni?

(#38003) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
Új feladat: adott egy régi Clevo M66JE tip. noti.AMD Sempron 4000+ (1.8 GHz)+ 1GB ram 160 GB 5400rpm vincsi.Beépített BisonCamera van, az alaplapi ethernet csati rossz, de egy usb TL-WV725N wireless adapterrel csatlakozik a routerhez (XP alatt).
Erre a gépre tennék linuxot, de melyiket érdemes?
(unokának,fontos a skype és youtube)

Köszönöm!

(#38004) CPT.Pirk válasza Aflamin (#38003) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nézd meg a népszerű disztrók közül azokat, amik Lxde vagy Xfce felülettel készülnek, azok jók lesznek arra a gépre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38005) Aflamin válasza CPT.Pirk (#38004) üzenetére


Aflamin
tag

Kösz!

(#38006) ivana válasza Aflamin (#38003) üzenetére


ivana
Ármester

DDR2 van benne ugye? Szerintem érdemes beletenni még egy gigát elég olcsó aprón és sokkal használhatóbb lenne a gép.

(#38007) korobi


korobi
aktív tag

sziasztok.
használ itt valaki hybrid kártyás notebookot? kicsit zavaró hogy egy sima hd filmnél a proci magonként 30-50%-on pörög. meglátásom szerint sem az inteles sem az ati kártyán nem megy a hardveres gyorsítás.
szerettem volna beindítani az ati kártyát, de nem igazán sikerült. konkrétan egy lenovo g500 notiról van szó, ez az idióta switchable megoldásos noti.
catalystot semelyik distrón nem sikerült beüzemelnem. és a nyilt driverekkel sem jutok előrébb

lenovo korobi # cat /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch
0:IGD:+: Pwr:0000:00:02.0
1: DIS: : DynOff:0000:01:00.0
lenovo korobi #

jelenleg linux mint van fenn.

[ Szerkesztve ]

(#38008) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát a Gentoo-nál nagyon nincsenek toppon a Samba csomag kezelői. :U

Úgy egy hónapja adtam hozzá az umask listához a 4.2.0-t, mert ott volt egy két soros patch a bugreport-nál, amivel lefordult és működött (ennyi).
Most volt egy GCC update, így nyomtam egy "emerge -e @world"-öt és az egyetlen, ami nem fordult le az a Samba. Ekkor néztem meg és láttam, hogy idő közben frissült az ebuild egy állítólagos workaround/hotfix-el (viszont korábban emiatt nem próbálta meg újraforgatni a portage, mert más tekintetben semmi sem változott). Gondoltam OK, akkor törlöm a korábbi patch-et, mert biztos ezért nem fordul most le, hogy arra már nincs szükség. De nem, most már sehogy sem fordul le, a korábbi patch nélkül és azzal sem. :)) Közben odakint a nagy világban már 4.2.2-nél járnak a stable relese-el, de ezt az apróságot úgy 3 hónapja nem sikerül elsimítani. :D

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#38009) rii válasza rii (#38001) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38010) lev258 válasza rii (#38001) üzenetére


lev258
veterán

A Fájlkezelőjében nem tudsz linket csinálni mappákra?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38011) rii válasza lev258 (#38010) üzenetére


rii
nagyúr

van valami shortcut .. de számomra érhetetlen h mit akar ... nem az objektumra klikkelve jön elő ...

drag'n drop nem működik ... vagis bal gombbal mások ... jobb gombbal semmi ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38012) lev258 válasza rii (#38011) üzenetére


lev258
veterán

Nem ismerem az antiX-ot, de ez univerzális.
ln -s /mnt/lemezem/kiskutya /home/én/Asztal/link (értelemszerűen kitöltendő)

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38013) rii válasza lev258 (#38012) üzenetére


rii
nagyúr

zsírostészta .-)

amint menek haverhoz ... ki is próbálom ...
köszönöm! .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38014) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Nagyon régen barátkoztam ubuntuval, de most újra eljött a pillanat, hogy tele a hócpőm a windowssal, és amúgy is leginkább interetezésre használom a gépemet, így ismét kipróbálnék egy linuxot. Mit ajánlotok egy kicsit korosabb gépre? A64 X2 3800+ , 2GB RAM, Nvidia 7600GS videókártya, ezek lennének a főbb paraméterek :)
Nézegettem, hogy a linux mint a legelterjedtebb, nem tudom az mennyire lenne jó nekem, szívesen visszatérnék az ubuntuhoz is, de arról meg azt olvastam erőforrás igényes.

(#38015) Fenyő válasza Babetta-X (#38014) üzenetére


Fenyő
őstag

Mint gyakorlatilag egy Ubuntu remix kifejezetten kezdőbb felhasználóknak out of box szinte minden benne van ami egy átlagfelhasználónak otthoni felhasználásra szükség lehet, szóval kezdetnek jó választás lehet, de azon a gépen bármilyen Xfce vagy Mate DE-t használó disztró jó választás lehet, tehát akár Ubuntu Mate vagy Xubuntu (viszont ezeket időigényesebb beállítani), ill. kezdőknek, hogy ne csak Ubuntu alapú legyen ajánlva szintén jó választás lehet a Korora, Manjaro vagy Opensuse (Xfce/Mate verziója).

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38016) Babetta-X válasza Fenyő (#38015) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm, egyenlőre nagyon a Minttel szemezgetek, első körben "rendet rakok" a mostani dolgaim között, cinálok elég helyet és utána rákendroll.

(#38017) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok! Kellene egy kis segítség!

Adott egy régi gép még 7-es Debiannal. Tavaly év végén gyalultam le róla az XP-t, nagyszülőknek tökéletes a Debian is.

A probléma, hogy a Lexmark X3330-as nyomtatót sehogy sem tudom működésre bírni. Google sem segített, egyesek szerint papírnehezék kategória Linux alatt... Így viszont nem tudnak nyomtatni. (általában receptek)

Amit biztosan tudok, hogy az XP-t semmi pénzért sem rakom rá vissza, más Windows kiadás pedig értelem szerűen nem játszik.
Ezen kívül bármilyen alternatív megoldás érdekel (gép/nyomtatócsere is kizárva :P ), a lényeg, hogy valahogy be kell üzemelnem.
Nagypapám eddig is rágta fülemet, ma pedig előkereste a Windows-os drivert tartalmazó CD-t, én pedig mivel nem akartam hosszú magyarázkodásba kezdeni, lerendeztem egy majd megnézemmel. :W

Van valakinek ötlete? :R

[ Szerkesztve ]

(#38018) CPT.Pirk válasza -PLevi- (#38017) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Eléggé nehéz ügy, de itt vannak a Lexmark Linuxos driverei: [link] Nem lehetetlen, hogy jutsz velük valamire.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38019) lev258 válasza -PLevi- (#38017) üzenetére


lev258
veterán

Ha megpróbálod rábízni a rendszerre, és amit talál, a tiédhez legközelebb álló drivert, az sem jó, akkor marad az XP. Semmi egyéb lehetőség nincs (virtuális XP megint csak nem játszik, gondolom).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38020) kovaax válasza -PLevi- (#38017) üzenetére


kovaax
őstag

Én találtam egy ilyet. Jó régi, de hátha ki lehet csiholni vele valami alap működést...

-=- There's no place like /home -=-

(#38021) Samus


Samus
addikt

Sziasztok,
mit ajánlanátok egy régebbi laposra? Nagy vonalakban Pentium Dual-Core T2390 (1,86GHz, 1MB cache), X3100 IGP, 2GB RAM és egy 120as HDD.

Valami olyasmi kellene, ami használat szempontjából nagyon hasonlít a Windows-ra. Netezős gép lenne. Magyar felület fontos.

Linux Mint-re gondoltam, Cinnamon felülettel.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#38022) lev258 válasza Samus (#38021) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem megfelel. Persze előbb próbáld ki. :D

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38023) khalox válasza Samus (#38021) üzenetére


khalox
őstag

Meg szerintem próbáld ki ezt is, 2 GB-on hasítani fog, mint a szél. Itthon ezt használom már egy ideje netes gépen.

(#38024) -PLevi- válasza CPT.Pirk (#38018) üzenetére


-PLevi-
senior tag

& (#38019) lev258 & (#38020) kovaax

Köszönöm szépen mindhármótoknak!
Virtuális gépre én is gondoltam, de van vele két probléma. Az első hogy tudtommal az is a gazdagép drivereit használja, a másik pedig hogy túl komplex lenne egy nyugdíjas házaspárnak.

(#38025) CPT.Pirk válasza -PLevi- (#38024) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mikor a nagypapám gondolt egyet és vett nyomtatót, akkor sikerült azt az egy Canont megvennie, amihez még két évig nem volt driver, csak annak a széria többi tagjához.

Mindig akarnak nyomtatni valamit? Ha ez tényleg olyan fontos és nem jutsz dűlőre a driverekkel, akkor valami olcsóra le kellene cserélni.

Esetleg tarthatsz egy Wint is a gépen csak nyomtatni és akkor dualboot...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38026) Damateo


Damateo
aktív tag

Steam OS-nek van most van valami előnye? Driverekre gondolok és hasonlókra.
Be lehet állítani a dual bootott?

(#38027) -PLevi- válasza CPT.Pirk (#38025) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Az a helyzet, hogy időközben eléggé elbarmoltam valamit. Fel akartam telepíteni a Minitube-ot, mert néha megakadt a YouTube.
Mivel a repóban elég régi verzió volt, a hivatalos oldalról letöltött legújabbat raktam fel (dpkg -i, majd apt-get -f install), viszont nem volt hajlandó elindulni. Eltávolítottam, majd Synaptic-ból felpakoltam a régebbi verziót. Vagyis csak akartam, mert állandóan letöltési hibát dobott. Letöröltem ismét, majd apt-get autoremove, szintén hiba.

Végül meguntam, kikapcsoltam. Jelenleg nincs grafikus felület, annyit sikerült kideríteni, hogy a network manager-nek és az x-nek is hiányzik vagy hibás 10-15 függősége... Így mivel a network manager miatt nincs net, nem megy az apt-get update és upgrade sem. :W

Biztosan helyre lehet hozni, de a jelenlegi tudásommal sokáig tartana, és még ha sikerül is, akkor is ott a nyomtató driver, szóval a sikert semmi sem garantálja. Épp ezért nem akarok "feleslegesen" foglalkozni vele.

Jelen állás szerint mégis XP lesz ebből...
Na mindegy, ez van, abból kell főznöm amim van... :((( Köszönöm a segítséget! :R

(#38028) CPT.Pirk válasza -PLevi- (#38027) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha dhcp-s neted van, akkor sudo dhclient, és lesz neted.

A csomagok helyreállítását meg meg tudod próbálni így:

sudo apt-get install -f
sudo dpkg --configure -a

Valamint szerintem az apt-get purge minitube parancs is kellene még ezek előtt, hogy annak a függőségei is eltűnjenek.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38029) lev258 válasza Damateo (#38026) üzenetére


lev258
veterán

Van benne elvileg néhány optimalizáció, meg egyes kontrollerek támogatása, ami máshol még nincs. Ha dual boot-ot akarsz, van egy alternatív változata, azzal lehet ilyet csinálni (Stephenson's Rocket néven futott korábban, azóta lehet változott).

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38030) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Zorin OS bevált édesapámnak de egy fontos dologgal elakadtam: Canon Pixma IP1300 nem tudom telepíteni. Mindenféle IP változat van de 1300 nem található, nem megy. Valahonnan, egyszerűen?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#38031) Sonja válasza F.B.I. (#38030) üzenetére


Sonja
veterán

Sajnos az IP1300-hoz nincs Linux támogatás, de tökéletesen működik az IP2200 driverével, amit így tegyél fel, ha nincs alapból:

sudo add-apt-repository ppa:michael-gruz/canon-trunk
sudo apt-get update
sudo apt-get install cnijfilter-ip2200series

Ezek után a nyomtatóknál hozzáadhatod az IP2200-at, és máris tudsz nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#38032) F.B.I. válasza Sonja (#38031) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#38033) Gyb001


Gyb001
senior tag

Üdv.
Valaki tud valami canon drivert amivel egy mpc600f nyomtatót működésre lehet bírni?
NEm találtam semmit róla

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#38034) -PLevi- válasza CPT.Pirk (#38028) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Megnéztem, a router-ben engedélyezve van a dhcp és a lan kábel is be van dugva. (banális, de hátha)

sudo dhclient
tesztelném a hálózatot:
ping google.com - unknown host
ping 192.168.1.1 - (ez a router ip-je), network is unreachable

Azaz nincs hálózati kapcsolat. :(

sudo apt-get purge minitube - csak a lényeget írom: nincs telepítve, így nem lett törölve; az alábbi csomagoknak teljesíthetetlen függőségei vannak: 12 db, köztük a network manager 11db-bal
hallgatok a kiírtakra, szóval kiadom (ahogy te is írtad, meg én is próbáltam már):
sudo apt-get -f install - hiba nélkül lefut, folytatás: sikertelen letöltés minden egyes csomagnál (nem meglepő, ugye nincs net), nem lehet feloldani az "ftp.hu.debian.org"-ot

Ajánlja még hogy futtassam az apt-get update parancsot, vagy használjam a --fix-missing kapcsolót, de internet nélkül hiába. (nem lehet javítani a hiányzó csomagokat hibaüzenet, az update pedig nyilván nem fut le)

Egyébként a dualboot-os megoldás egész jó ötlet. :R Viszont akkor helyre kell rakjam a Debit. :)

[ Szerkesztve ]

(#38035) lev258 válasza -PLevi- (#38027) üzenetére


lev258
veterán

Milyen net? Általában be lehet üzemelni konzolból is, nem kell hozzá grafikus program.
Gyb001: Eddig nem nagyon találtam infót. Próbáltad felismertetni automatikusan? Talán akad valami használható driver a javasoltak között.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38036) CPT.Pirk válasza -PLevi- (#38034) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, akkor valszeg az interface sem megy, ezért nincs net. A többi parancs meg net nélkül nem jut semmire.

Azt hiszem megoldja a gondot, ha felhúzzuk az interfészt networkmanager nélkül. Nyisd meg a /etc/network/interfaces fájlt.

sudo nano /etc/network/interfaces

és ez legyen benne:
auto eth0
allow-hotplug eth0
iface eth0 inet dhcp

Aztán nyomj egy restartot, és elvileg lesz neted.

Ha még mindig nem lenne, akkor nézd meg az ifconfig parancs kimenetét. Lehet, hogy /sbin/ifconfig -al éred csak el.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38037) spammer válasza -PLevi- (#38034) üzenetére


spammer
veterán

Ha nincs hálózat, akkor lokális cache-ből még vissza lehet rakni az előzőleg már installált csomagokat.

/var/cache/apt/archives/

Ha minden igaz, vagy legalábbis valahol ott lesznek. Feltéve persze ha nem lettek törölve.

Másik lehetőség, hogy ha live rendszer alatt van net, akkor onnan chroot és akkor fel tudod rakni a hiányzó csomagokat.

szerk: persze ha sikerül netet csiholni, az jobb.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#38038) -PLevi- válasza lev258 (#38035) üzenetére


-PLevi-
senior tag

ADSL, külön van a modem és router, utóbbitól kapja a netet a gép kábelen.

(#38036) CPT.Pirk
Köszönöm, az interfész beállítása után van net! :R

sudo apt-get -f install-ra hibát dobott,de
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade megoldotta. Ezek után már nem volt szükség a sudo apt-get -f install-ra.

(#38037) spammer
Köszi, de szokásomhoz híven miután eltávolítottam a Minitube-ot, kiadtam a sudo apt-get autoremove és sudo apt-get clean parancsokat.

-----

Miután végzett a frissítés újraindítottam a gépet, továbbra is a karakteres felületre bootol, de semmi "életjelet" nem ad, be van fagyva az egész... :F Mindössze egy "_"-jel van a képernyő bal felső sarkában és semmit sem tudok vele kezdeni.

Miközben futott a frissítés, eszembe jutott valami. Még 7-es Debiant telepítettem, viszont karakteres felületen már 8-as számmal találkoztam, de előtte biztosan nem futtattam sudo apt-get dist-upgrade-et, csak sima upgrade-et. Belenéztem a sources.list tartalmába és ott továbbra is wheezy szerepelt mindenhol...

[ Szerkesztve ]

(#38039) lev258 válasza -PLevi- (#38038) üzenetére


lev258
veterán

"sudo apt-get dist-upgrade"
Ez nem frissít disztribúciót. Ctrl+Alt+F1/F2 után tudsz karakteresen belépni? Ha igen, és már van internet is, akkor újra kellene rakni valamely grafikus felületet.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38040) -PLevi- válasza lev258 (#38039) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Akkor rosszul tudtam...

Igen, Ctrl+Alt+F1...F6-ra jön be a karakteres felület (F7-tel visszavált grafikusra), de most hiába nyomkodom, nem reagál rá, még a kurzor ("_") sem villog.

(#38041) spammer
Az a baj, hogy semmire sem reagál a rendszer, nincs karakteres felület sem, még előtte befagy egy "_" karakterrel a bal felső sarokban.

[ Szerkesztve ]

(#38041) spammer válasza -PLevi- (#38040) üzenetére


spammer
veterán

sudo apt-get install --reinstall xorg

:F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#38042) Gyb001 válasza lev258 (#38035) üzenetére


Gyb001
senior tag

Sajnos nem működik. De azért kösz.
Van esetleg esély arra hogy parallel poron keresztül valami ilyesmivel működne?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#38043) lev258 válasza Gyb001 (#38042) üzenetére


lev258
veterán

A driverhelyzeten nem változtat.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38044) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Van egy pár éve Peppertmint-et futtató kis netezős gépem. Gondoltam teszek bele nagyobb wincsit, de elakadt a telepítés. Live rendszerként megy, de nem engedi a nyelvet magyarra váltani. Azt mondja ellenőrizzem a hálózatot. Pedig a Net megy rajta rendesen. Valami ötlet esetleg, hogy merre induljak el?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#38045) lev258 válasza oncsi (#38044) üzenetére


lev258
veterán

Nem lehet, hogy régi rendszert telepítenél és már inaktívak a tárolók? A nyelvnek amúgy mi köze a telepítéshez?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38046) oncsi válasza lev258 (#38045) üzenetére


oncsi
őstag

Peppertmint 4 20130611 -i386
Azért van köze, mert Live-ként angolul van, és live rendszerről akartam a nyelvet váltani, telepíteni
Ha rögtön telepitésként inditóm, kiválasztom a nyelvet, úgy jó. De! Nem megy tovább a partició beállitásánál. Nem látja a HDD-t. A live alatt a fájkezelő viszont igen. Erre most ubi-val particináltam rendesen, meg van rajta 60 GB particinálatlan rész is. Tanácstalan vagyok...

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#38047) Fenyő válasza oncsi (#38046) üzenetére


Fenyő
őstag

Peppermint 4 már nem támogatott rendszer (13.04-es Lubuntura épül), csak a 3 (12.04) meg az 5 /6 (14.04/14.04.2), szóval ha a Pepperminthez ragaszkodsz akkor az 5-öst kéne megpróbálni vagy a 6-ost, ezek ui. LTS támogatásúak szemben a 4-essel.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#38048) oncsi válasza Fenyő (#38047) üzenetére


oncsi
őstag

A peppertmint 3 ugyan azt csinálja sajnos. Lubuntu-n lehet telepiteni nyelveket, de gépre telepíteni (hogy ne csak Live rendszer legyen) nem lehet.
Sőt! Minden telepitő elakad a partició beállitásánál. Egyik sem talál lemezt a gépben. Gparted viszont mindig lát, töről, particiónál. Stb. Win telepitő települne is, Ezen a gépen eddig csak XP volt, majd a Peppermint, ami akkor egyből, hibátlanul települt, meg fut is azóta.
Valami az új HDD körül lehet (100/100-as WD Velociraptor) :U

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#38049) oncsi válasza oncsi (#38048) üzenetére


oncsi
őstag

Huhh. SATA kábel hiba. Kellett hozzá vagy 6 óra :B
Van Peppertmint, meg Lubuntu, mint kevés erőforrást igénylő disztro-k.
Megjegyzem, a Raptorral talán gyorsabb ezen a gépen még egy Unity-is, mint a régi 5400-as wincsin a Peppertmint.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#38050) whatnot


whatnot
őstag

Van mód arra, hogy bash command paraméterben szereplő ( zárójelet valahogy a scriptben elkapjam és kezeljem? Vagy azt a bash még a script futtatása előtt érzékeli és dobja az unexpected token hibát (127-es return kód)?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.