Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) ubyegon2 válasza teleahocipöm (#33000) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#32996) CPT.Pirk által linkelt listában találtál smtube nevű programot? :N

Ha nem, akkor az nem lesz a synapticból letölthető!

Van Jessie meg Sid- es csomag: [link]
vagy itt

[ Szerkesztve ]

(#33002) Fenyő válasza teleahocipöm (#32999) üzenetére


Fenyő
őstag

Ilyen szintű gépen nekem jobban a ment a Mint 17 Xfce, mint a Debian Wheezy, a Mint-ben levő frissebb r300 mesa driverek sokkal jobban kezelték a vga kártyát, lehet érdemes lenne megvárni míg kijön a Jessie stable (februárban vmikor), de beta telepítője már most is létezik. Iceweasel-ből szvsz felesleges a legfrissebb azon gépen, jobb ha maradsz a default esr frissítési csatornán (biztonsági/bug fixeket az is megkapja, ill évente új stabil fícsöröket is).
Wheezy backportshoz, ezt kell hozzáadni a sources.list-hez
deb http://http.debian.net/debian wheezy-backports main contrib non-free
Smtube-hoz lehet a testing repót is be kell állítani ha stable-on vagy, viszont azon a gépen jobb ha a stable megy, szóval csak annyi időre érdmes átlőni, amíg felteszed az aktuális smplayer/smtube-ot (esetleg külön is megkeresheted annak a pár csomagnak a jessie verzióját) aztán állhatsz is viszza (egyébként synaptc-ból is tudsz frissíteni, minden firssítés telepítésével, vagy állapot menüpont alatt fissíthető csomagok alatt egyenként is). Ha fennt van az smplayer, iceweasel-hez open with addonnal hozzádva, közvetlenül böngészőből is meg lehet nyitni a youtube videókat és akkor nem fog 100%-on pörögni a proci, amúgy ha meg ilyen csíkozós videókba futsz (márpedig azon gépen 11.2-es adobe flash-el biztos fogsz), érdemes még feltenni a Chromiumot (chromuim-l10n a nyelvi csomag) és a pepperflasht (pepperflashplugin-nonfree) is (fentebbi backportsból ezek is felmennek).
Ami még hasznos lehet ha lájtos ablakkezelőt használsz (lxde/xfce) az a compton, amit pedig a Chruncbang repóból lehet hozzáadni (szintén a sources.listhez).

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33003) spammer válasza teleahocipöm (#32999) üzenetére


spammer
veterán

Ez ugye elírtad? :DDD

"CPU 2,66 MHz -es P4 / VGA 128MB-os ATI Radeon 9600 / 2MB RAM"

Mert ha 2,66 GHz, és 2 GB RAM, akkor nem normális, hogy olyan terhelés van a gépeden alapjáraton. Youtube videó, egyéb flash vagy html5 anyag esetén nem gáz a 100%-os proci, de álló helyzetben nagyon sok a 45-70%. Az bizony nagyon nem normális.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33004) mefistofeles

Ha csinálok (utólag) egy swap particiót az fizikailag bárhol lehet a lemezen és nem kell becsatolni sehová igaz? ! 4Gb memóhoz 2 vagy 4 gb particiót ajánlotok?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33005) #21078528 válasza mefistofeles (#33004) üzenetére


#21078528
törölt tag

Csatolni nem kell, de az /etc/fstab fájlban szerepelnie kell!
Ha nem akarsz hibernálni, akkor 1GB bőven elég!
Ja, és bárhol lehet.

[ Szerkesztve ]

(#33006) mefistofeles válasza #21078528 (#33005) üzenetére

Ez mit is jelent pontosan? "de az /etc/fstab fájlban szerepelnie kell"

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33007) #21078528 válasza mefistofeles (#33006) üzenetére


#21078528
törölt tag

Példa:
/dev/sdb1 none swap sw 0 0

/dev/sdb1 helyére azt írod, ahol létrehoztad.

(#33008) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33000) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És nem is lesz, egyenlőre úgy néz ki, hogy az SMTube és a Minitube sincs jelen a Wheezy-ben, a backports terén sem. Esetleg próbáld meg a Minitube-ot letölteni, és simán csomagból felrakni, az oldal szerint Debianhoz van a csomag készítve, így valszeg simán fel tudod tenni dpkg-vel, ahogy tegnap írtam. http://flavio.tordini.org/minitube

Fenyő: nincs rá indok, hogy miért kellene régi Iceweaselt használnia. Ez nem gép függő. A testing repó sem. Plusz ha egyszer frissítesz véletlen a testingből, akkor nincs visszaút. Csomag telepítés onnan meg magával húzhatja a függőségek frissítését is, ami megint gondokat okozhat. Erősen nem javasolt dolog.

mefistofeles: ezen a módon kell a tegnapi partíciódat is oda csatolni, ahová szeretnéd, miután megformáztad. (csak a paraméterek picit mások)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33009) Fenyő válasza CPT.Pirk (#33008) üzenetére


Fenyő
őstag

Esr Iceweasel nem régi, biztonság és bugfix tekintetében ugyanolyan friss a mint a fő verzió, tapasztalt alapján stabliabb, az új feature-ok nélkül meg ált. el lehet lenni, de szűk évente - immár stabilan - azok bekerülnek az újabb esr főverzóba.
Friss Smplyer/Smtube nem szed le semilyen testing-es függőséget (ami kell neki már benne van a Wheezyben is), ezért javasoltam csak mert így egyszerűbb/gyorsabb, mint azt a 3-4 smplayer/smtube-os csomagot keresgélni, persze valóban úgy lenne a szabályos a dolog.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33010) ubyegon2 válasza mefistofeles (#33006) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

ALT + F2- re feljövő ablakba beírod gksu gedit /etc/fstab ha gedit helyett más szövegszerkesztőt használsz, akkor annak a nevét kell beírni beírod a jelszavad és a szövegszerkesztőbe beírod a swap- ot, az uuid- ot a sudo blkid parancs írja ki.

itt egy példa:

# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
# / was on /dev/sda1 during installation
UUID=77c25784-65fa-4a22-b7c5-eac5445027b3 / ext4 discard,noatime,errors=remount-ro 0 1
# swap was on /dev/sdb7 during installation
UUID=d86f7120-35a8-49e2-a09f-9e9c1f9a49e4 none swap sw 0 0

Beilleszted az első meghajtó bejegyzés után és mented, újraindítás után lép érvénybe.

cat /etc/fstab parancs segítségével meg tudod nézni az fstab- ot.

(#33008) CPT.Pirk Sokan használnak Firefox esetén is ESR- t, épp most frissült és ez szerencsére csak a biztonsági frissítéseket jelenti. Roppant okos dolog ezt használni! :)

[ Szerkesztve ]

(#33011) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

spammer
Nem írtam el. De hogy tudom lekérni a proci adatait? Olyan gyorsan indul a GRUB -ból, hogy csak most vettem észre, hogy a Debian PAE változai indult el, eddig azt hittem non-pae gépem. Az antX pae Live módban el sem indult.

Bekapcsoláskor a CPU 1%, ha böngészőben megnyitok több ablakot akkor ingadozik 45-70% között. Tény, hogy tavaly gyorsabb volt a gép. Most vagy meghalt az VGA-kártyám, vagy a proci. Van még egy 3GHz procim, de a bus vagy ok miatt csak 2GHz-en ködött a Lubuntu alatt.

Fenyő
A Mint Cinnamon-t próbáltam Livemódban, de már az egér húzása is furcsán akadós volt. Ha lehet maradnék a stable -nál, ezen a gépen ez üzembiztosabb. Köszi, eddig nem figyeltem, hogy a Synapticból is lehet frissíteni, megszoktam a startmenüt. A sima Chromiumot raktam fel, akkor most felrakom a -l10n -t is, hozzá írtam a ....non-free sort is.

ubyegon2
A jessi -ből letőltöttem egy lib6 ...i386.deb csomagot, de ha rá kattintok az Xarchiver jelenik meg ...tar.gaz fájlokkal, ki kellene csomagolni a nem tömörített fájlokat??

Csináltam updet -t:
Letöltve 59,0 kB 16mp alatt (3.530 B/s)
Csomaglisták olvasása... Kész
W: Duplicate sources.list entry http://http.debian.net/debian/ wheezy-backports/main i386 Packages
(/var/lib/apt/lists/http.debian.net_debian_dists_wheezy-backports_main_binary-i386_Packages)
W: Próbálja futtatni az „apt-get update” parancsot ezen hibák javításához :F

(#33012) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33011) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Terminálban:
cat /proc/cpuinfo

Ez kiír mindent a prociról.

Ez meg:
W: Duplicate sources.list entry http://http.debian.net/debian/ wheezy-backports/main i386 Packages
azt mondja, hogy kétszer szerepel a sources.list fájlban ugyanaz a sor.

A letöltött .deb csomagokat pedig terminálból kellene felrakni, nem gui-ról. Ott normális, hogy a tömörítő nyitotta meg, mert egy archívum. Szóval amit már mondtam korábban:
sudo dpkg -i csomagneve.deb

Fenyő: ok. Egyébként saját tapasztalat az, hogy mindegyik Iceweasel (FF) verzió stabil. Sokfelé használom, egyik sem omlik össze.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33013) #21078528 válasza teleahocipöm (#33011) üzenetére


#21078528
törölt tag

Proci info:
cat /proc/cpuinfo

Apt hiba: valszeg a sources.list-ben duplán szerepel a sor.

(#33014) Fenyő válasza teleahocipöm (#33011) üzenetére


Fenyő
őstag

Cinammon az nagyon sok ahhoz géphez, az nem csodálom, hogy akadt, xfce-hez képest, kb 2-3x-or annyi procierőt eszik és nem árt hozzá vmi kurrensebb min 256, de inkább 512 mb-os vga, mondjuk a 2GB ram az elég lenne neki, smplayerhez meg itt vannak a testingből a csomagok; smtube, smplayer, smplyer-l10n, smplyer-themes, ezeket csomagkezelővel felteheted, de még jobb treminálból dpkg-val, akkor mehet mind a 4 egyszerre.
CPT.Pirk: Igen ált satbil, de bizonyos harvdveres szoftveres környezetekben, sokkal inkább előfordulhatnak mindeféle bugok, mint az esr verzóban, régebben nem voltak ilyen erőletetten gyors (Chrome majmolás) verzióváltások, akkor jó is volt a hagyományos frissítés, de ilyen öreg gépen amúgy sem hiszem, hogy olyan nagyon sok haszna lenne gyorsan minden új fícsőrt 6 hetente belepakolni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33015) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33012) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi, a procim valóban 2,66MHz pae

Próbáltam már terminálban is : sudo dpkg -i libc6_2.19-13_i386.deb

eredmény:
dpkg: error processing libc6_2.19-13_i386.deb (--install):
az archívum nem elérhető: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Hibák történtek a feldolgozáskor:
libc6_2.19-13_i386.deb

Pedig én csak azt írtam hozzá amit kellett:

[ Szerkesztve ]

(#33016) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33015) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ugye csak nyitottál egy terminál ablakot, és beírtad oda? Az minden esetben a /home mappádban van, a letöltött fájl meg valószínűleg 1-2 mappával lejjebb, a letöltésekben.

Mondjuk könnyen oda tudsz navigálni, ha telepíted az "mc" (midnight commander) csomagot és utána elindítod terminálban az mc paranccsal. Alternatív megoldás, hogy terminálban odamész a kérdéses mappába, a cd parancs a mappa váltás, a dir meg a tartalom kilistázása, pont mint régen a dosban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33017) spammer válasza teleahocipöm (#33015) üzenetére


spammer
veterán

Most komolyan: kettő egész hatvanhat század megahertz? :DDD

szerk: vagy 266 akar lenni... Vagy mi a franc. :D

_
(#33012) CPT.Pirk: gdebi package installernek alapból lennie kellene fent, nem? Azzal simán felrak mindent, ha nincs dependencia probléma, hozzá kell társítani a .deb-et, ha alapból nem azzal nyitja meg, és kész. Crunchbang alatt is így működött, de elementary alá is felraktam már.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33018) teleahocipöm válasza Fenyő (#33014) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Az xcfe nem nagyon tetszik és lehet és lehet ezért döntöttem a Cinnamon mellett, hiba volt megkellett volna néznem, megnézem.
SMPlayer -t már telepítettem, ez a terminálos dpkg nem nagyon megy mrá próbáltam és valami hiba van.

(#33019) CPT.Pirk válasza spammer (#33017) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom, a gdebit már nagyon régen láttam utoljára.

teleahocipöm: és mi a hiba?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33020) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33016) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

próbáltam így is:
sudo dpkg -i /Letöltések/libc6_2.19-13_i386.deb
dpkg: error processing /Letöltések/libc6_2.19-13_i386.deb (--install):
az archívum nem elérhető: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
Hibák történtek a feldolgozáskor:
/Letöltések/libc6_2.19-13_i386.deb

Az abaj, hogy, hiába akarom rendszergazdai terminálba megynitni, ot nem tudom, :

"Jogosultság megadva jelszó bekérése nélkül
A ... program root felhasználó jogosultságaival indult el, a jelszó bekérésének szükségessége nélkül, a rendszere hitelesítési mechanizmusainak beállításai miatt.

Lehetséges, hogy fel van hatalmazva bizonyos programok futtatására root felhasználó nevében jelszó megadásának szükségessége nélkül, vagy a jelszó gyorsítótárazva van.

Ez nem hibajelentés, egyszerűen csak egy értesítés, hogy biztosan tudatában legyen ennek."

A lényeg, hogy nem nyílik meg a rendszergazdai terminál, még akkor sem, ha csak a böngésző fut, mondjuk a fájlkezelőz gksu -val nyitottam. de akkor is csak a sima terminált tudom megnyitni, ott meg nem fogadja el egyik jelszót sem. A Lubuntun jobb klik , megnyitás terminálban, sudo .... jelszó és enter.

(#33021) Fenyő válasza teleahocipöm (#33020) üzenetére


Fenyő
őstag

Terminálhoz root módhoz be kell pötöyögni, hogy su, majd kéri a root jelszót, ezután már rootként használhatod és nem kell sudozni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33022) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33016) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

cd persze, :W beírtam cd Letöltések :

de így sem jó :F
..../Letöltések# dpkg -i libc6_2.19-13_i386.deb
dpkg: regarding libc6_2.19-13_i386.deb containing libc6:i386:
libc6:i386 breaks libtirpc1 (<< 0.2.3)
libtirpc1:i386 (version 0.2.2-5) is present and telepített.

dpkg: error processing libc6_2.19-13_i386.deb (--install):
installing libc6:i386 would break libtirpc1:i386, and
deconfiguration is not permitted (--auto-deconfigure might help)
Hibák történtek a feldolgozáskor:
libc6_2.19-13_i386.deb

(#33023) teleahocipöm válasza spammer (#33017) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Bocs elírtam, a CPU 2.66GHz -es P4
GDebi meg nincs!

[ Szerkesztve ]

(#33024) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33020) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valószínűleg nem jó jelszót írsz be. Caps lock nem maradt bekapcsolva?

szerk:

így jó, megtalálta a fájlt. Viszont annak a libc-nek a telepítése csomag törést okozna (mert más csomagokat is érint a libc6 verziója), ezért nem engedte feltenni. Mihez kell a libc6 frissítése?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33025) teleahocipöm válasza Fenyő (#33021) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Nem megy ez nekem, de :W su -val már rendben, elfogadja a jelszót, eddig hiába írtam sudo -t sudo su - nem volt jó. Lubuntun csak sudoztam.

[ Szerkesztve ]

(#33026) spammer válasza teleahocipöm (#33023) üzenetére


spammer
veterán

sudo apt-get update
sudo apt-get install gdebi

:F

(Amúgy erősen sejtettem, hogy a P4-esben 2,66 GHz-es proci van. :D )

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33027) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33024) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

SMTube -t szeretném felvarázsolni, de úgy látom ez így nem fog menni.

(#33028) Fenyő válasza teleahocipöm (#33027) üzenetére


Fenyő
őstag

Fentebb linkeltem a 4 friss (testinges, azokat tedd fel, ne a synapticból, mert abban a stable-es ősrégi verziók vannak) csomagot hozzá, ha fennt a csomagkezelő akkor feltehed azzal, ha nem akkor terminálból (ahova letöltötted a csomagokat abból a mappából) su, majd (sudo nélkül) dpkg -i smtube...deb smpalyer...deb smpalyer-l10n...deb smpalyer-themes...deb (csomag neve)

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33029) teleahocipöm válasza spammer (#33026) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Synapticból gondoltam megoldani, de mivel beírtad és nyitva a terminál így már meg is van :)

(#33030) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33029) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egyébként szerintem nem adtad hozzá még a felhasználódat a sudo csoporthoz, ezért nem tudtál sudozni.

rootként add ki ezt a parancsot:
sudo adduser felhasználóneved sudo

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33031) teleahocipöm válasza Fenyő (#33028) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi, csak próbáltam így megoldani, nem akartam, külön letöltögetni pláne, hogy akkor még nem volt GDebi.

(#33032) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33030) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Bocs, ezt tényleg nem értem, telepítéskor kellett egy root jelszót megadnom, majd egy felhasználót és egy felhasználói jelszót, ez utóbbiakkal lépek be. A root jelszót egyébkén a Synaptic indításkor vagy a gksu -hoz elfogadja, de most kiderült a su beírásakor is elfogadja.

(#33033) teleahocipöm válasza Fenyő (#33028) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Felraktam az SMTube -ot, nem működik és az SMPlayer sem

Csere kicsomagolása: smplayer-themes ...
dpkg: dependency problems prevent configuration of smplayer-themes:
smplayer-themes függőségek: smplayer; ám:
smplayer csomag még beállítatlan.

dpkg: error processing smplayer-themes (--install):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
Hibák történtek a feldolgozáskor:
smplayer-themes

Selecting previously unselected package smtube.
(Adatbázis olvasása ... 102115 files and directories currently installed.)
Kicsomagolás: smtube innen: smtube_14.8.0-1_i386.deb ...
dpkg: dependency problems prevent configuration of smtube:
smtube függőségek: libqt4-script (>= 4:4.5.3); ám:
`libqt4-script' csomag nincs telepítve.

dpkg: error processing smtube (--install):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
Processing triggers for desktop-file-utils ...
Processing triggers for hicolor-icon-theme ...
Hibák történtek a feldolgozáskor:
smtube

(#33034) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33033) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A libqt4-script csomag megfelelő verzióját is külön fel kell tenned, mert a wheezy tárolójában régebbi verziós van. Ez lehet, hogy függőségi rémálmot fog okozni az ezt használó és a rá épülő dolgok miatt.

Debianon meg alapból nem vagy tagja a sudo csoportnak, ezért nem fogadta el a sudo a bejelentkezési jelszavadat. Ez azért van így, mert a sudo-t nem arra találták ki, amire Ubuntuban és a leszármazottaiban használják, bár nagyban egyszerűsíti az életet. A sudo egy eszköz arra, hogy xyz emberke az adott rendszeren a számára beállított parancsokat tudja emelt jogosultságokkal futtatni. Ezzel szemben általában az "asztali" disztróknál kb. mindent lehet ezzel, mintha root felhasználók lennénk.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33035) Fenyő válasza teleahocipöm (#33033) üzenetére


Fenyő
őstag

Ahogy nézem egymástól függenek a csomagok + kell neki a libqt4-script, Wheezyben a szükségesnél firssebb is (4:4.8.2) van, tedd fel előszer ezt a synapticból, majd a friss smplayert (nem a synaptiból) és csak utána többit, de lehet csak egyszerre tudod majd mind 4-et felrakni dpkg-val, amit fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33036) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Ez a duplikációs probléma még mindíg megvan, pedig töröltem a sources.lest -ből egy sort, valószínűleg a var/lib/...ben is van egy kettőzött
letöltve 103 kB 11mp alatt (8.937 B/s)
Csomaglisták olvasása... Kész
W: Duplicate sources.list entry http://http.debian.net/debian/ wheezy-backports/main i386 Packages (/var/lib/apt/lists/http.debian.net_debian_dists_wheezy-backports_main_binary-i386_Packages)
W: Próbálja futtatni az „apt-get update” parancsot ezen hibák javításához

(#33037) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Vagyis akkor most előbb le kell törölnöm az Smplayer és smtube csomagokat?

smplayer 14.9.0~ds0-1 i386 complete front-end for MPlayer an
smplayer-themes 1:14.9.0-1 all complete front-end for MPlayer -
smplayer-translations 0.8.0-1+deb7 all complete front-end for MPlayer an
smtube 14.8.0-1 i386 YouTube videos browser

ez így jó, (már root vagyok) : apt-get remove smplayer smplayer-themes smplayer-translations smtube

[ Szerkesztve ]

(#33038) Fenyő válasza teleahocipöm (#33037) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha ezek így felmentek probléma nélkül akkor, nem, amit még el tudok képzelni, hogy a Debiannal nem feltétlen települ alapból az mplayer, egyrészt nézd meg synapticban, hogy fennt van-e, másrészt nézd meg a smplayer általános beállításainál, be van-e állítva futtatható állományként.
Duplikációs problámára, a Wheezy backportsos sor 2x-er szerepel szerinte elég egyszer ez;
deb http://http.debian.net/debian wheezy-backports main contrib non-free

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33039) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Letöröltem az SMPlayer-SMTube -t felraktam a hiányzó scriptet, majd új ból telepítettem, egy csomó error ki, és megint kért valamit hiányzó már nem is tudom mit, de az a Synapticból feltaktam. updeteltem, megint egy csomó error, meg duplikált sources.list probléma, de elindult az SMtube-SMPlayer, egyszer volt hang majd többet nem. Próbáltam frissítteni semmi..

Végül is hang azért nem volt mert valami oknál fogva az SMPlayer -ben elállítodott a hangbeállítás alsa -ról pulse -ra. Most már van hang.

Érdekes, hogy a tálcán lévő hangerőszabályzó nem működik!
A gép indítása után a vezetéknélküli billentyűzeten nincs ékezetes karakter, (eddig egy próbál disztrónál sem volt így) a ps2-es billenytűzeten viszont igen és ha ott pötyögök, akkor a rádiós biil -en is lesz ékezet.

[ Szerkesztve ]

(#33040) CPT.Pirk válasza teleahocipöm (#33039) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annyi biztos, hogy pulseaudio alapból nincsen telepítve a Debianon. A pulseaudio és a pavucontrol csomag felrakása után lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33041) spammer válasza teleahocipöm (#33039) üzenetére


spammer
veterán

Tiszteletreméltó a kitartásod, nem sok kezdőtől látni ilyet, hogy ennyi szívás után sem adja fel. :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#33042) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33040) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

MIndegy most jó, nem piszkálom.
Wine is működik, igaz kicsit bonyolultabb, de ez van:)

(#33043) Fenyő válasza spammer (#33041) üzenetére


Fenyő
őstag

Mondjuk a pőre Debian sem épp az a kezdőbarát. :DDD

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#33044) teleahocipöm válasza spammer (#33041) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Szerintem inkább az itt segítő szándékkal jelenlévők kitartása a tiszteletreméltó, elviselni a kezdők problémáit, értetlenkedését (magamra gondlok) valószínűleg, nélkületek már kidobtam volna mind a két gépet a kukába. Talán, ha előbb találok erre a fórumra, már veterán Linuxos lennék, mert az XP már rég a bögyömben volt, a Win 7-ről és 8-ról meg jobb nem is beszélni..

(#33045) mefistofeles válasza teleahocipöm (#33044) üzenetére

Figyi én is tapasztaltam, ezek a manusok tényleg baromi segítőkészek.
Kitartóak és türelmesek is -ha csak magamból indulok ki- a sok lámaság sem szegi kedvüket!
Tudnék mesélni hányszor boldogítottam már őket... és még hányszor fogom...... :DDD

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33046) Patice válasza Rimuru (#32973) üzenetére


Patice
nagyúr

Próbálkoztam pár dologgal, hogy a Grub2 indítsa a gépet. GPT-s SSD-n már létrehoztam külön boot flag-es kis partíciót is és nem hajlandó oda rakni a telepítő:

Most megint ötletem sincs és kezd elmenni a kedvem az egésztől.

Más linuxszal simán megy, csak a Debian-nal nem.

Megoldás lenne, ha másik SSD-re raknám a Debian-t?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33047) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi is elkezdtük valahol, én 2008-ban itt, akkor még pl. Vladi-t nyaggatva. :) Ahogy mi is kaptunk segítséget, úgy illik, hogy mi is segítünk ha tudunk. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#33048) Rimuru válasza Patice (#33046) üzenetére


Rimuru
veterán

Most akkor mit is használsz? Korábban MBR-ről beszéltél most meg GPT-t mondasz. Ha utóbbi akkor gondolom már UEFI-s géped van (Windows akkor csak GPT-re hajlandó települni), ha igen akkor milyen módban használod (UEFI/Legacy BIOS). EFI módra lehet még nincs normálisan felkészítve a Debian telepítő, megnézheted esetleg ezt. Amúgy még gummiboot-ot ajánlottam volna, mert ezt ismerem de ahogy nézem systemd függősége van ami stabil debian esetén még felejtős.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#33049) teleahocipöm válasza CPT.Pirk (#33047) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Örök hála a segítségért! :)
Sok fórumon elküldik guglizni "google a legjobb barátod" az ember, de itt ezzel még nem is találkoztam.

(#33050) lionhearted válasza Rimuru (#33048) üzenetére


lionhearted
őstag

Dehogy nincs, a netinst is indul EFI módban, ellentétben pl. az Ubuntu minimallal, amivel meg is szívtam pár hónapja. :(

Tegnap még működött...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.