Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Kelvin válasza Sweet Lou 6 (#9000) üzenetére


Kelvin
őstag

Jó irányba halad és gyorsan a kde4, néztem a kde 4.4 béta1-et sok érdekes dolgot írtak.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#9002) zso73 válasza Kelvin (#8999) üzenetére


zso73
veterán

Add a repository to the sytem. The repository can be specified by its URI or can be read from specified .repo file (even remote).
:U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9003) oldbone'76


oldbone'76
tag

Sziasztok!

Használ itt valaki apple wireless keyboardot? Se SuSe 11.2, se Ubuntu 9.1 alatt sem sikerült felélesztenem az fn billentyűt. Pár fellelhető leírást próbáltam már, de mint halottnak a szentelt víz... Absolute kezdő vagyok linux terén, de olvasni, írni, copy-paste-elni tudok :)

[ Szerkesztve ]

(#9004) oldbone'76 válasza oldbone'76 (#9003) üzenetére


oldbone'76
tag

Amúgy suse szimpatikusabb. Főleg a kde-vel, de arra még nem találtam xbmc-t. Ami miatt az egész linuxozást próbálgatom az egy fullhd képes htpc amin netezni is lehet. A gép megy ki az előszobába és csak 1 hdmi kábel jön be. Kint hűvösebb is van és a zaj is kint marad... A billentyűzet fény- és hangerő állítása az FN gomb plusz a megfelelő F billentyűvel kéne történjen. OSX alatt ez megy is. De itt linuxon sajna nem aktiválódik az FN.

(#9005) zso73 válasza zso73 (#9002) üzenetére


zso73
veterán

A többi jó lett, csak ez a sor nem műxik: for repo in openSUSE\ 11.2\ KDE43\ Community openSUSE\ 11.2\ KDE43; do sudo zypper mr -r $repo; done

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9006) felora:)


felora:)
tag

tudna nekem valaki segíteni gcc telepítésben? :DDD privátba vegye fel velem a kapcsolatot. annyit mondok, hogy nuku csomagkezelő a rendszerben. :DD (zeroshell) :P előre is köszi.:R

(#9007) felora:) válasza felora:) (#9006) üzenetére


felora:)
tag

senki nem szereti a kihívásokat?:DD

(#9008) zso73 válasza felora:) (#9007) üzenetére


zso73
veterán

De igen!!
Kézzel frissítettem a KDE cuccot!! :C
A leírás hozzá
Így most: 4.3.4 (KDE 4.3.4) "release 2"
És sokkal gyorsabb a rendszer.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9009) geprombolo


geprombolo
senior tag

Tudja valaki, hogy melyik az a linuxos vírusirtó, amelyik irtja a win-es vírusokat is és nagyon hatékony is egyben? Egy haverom rám bízta a NAS-jából kiszedett 500 gigás winyót, valószínűleg valamilyen linuxos partíció van rajta, de persze a rengeteg letöltés miatt tele lett vírussal, félő, hogy ha átmásolja a cuccokat, akkor szétterjednek a gépén, ezért kéne Linux alatt átnézni valami megbízhatóval. Köszi :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#9010) Sweet Lou 6 válasza geprombolo (#9009) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szerintem próbáld meg ezzel: Bitdefender

sweetlou6.wordpress.com

(#9011) doc válasza geprombolo (#9009) üzenetére


doc
nagyúr

clamav?

(#9012) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok elég sokat próbálkozok az ubuntuval és a telepités már szépen működik használva az ubuntu-tweak progit így átlagos használatra teljesen jó működik.De sajnos már többször előfordult,hogy úgy megfektettem csak az újra telepítés segített nekem így történt most is,ezért szeretnék más linux disztribuciót is kipróbálni ami nekem szimpatikus az a suse és a mandriva.Ezek közül melyiket könnyebb telepíteni és a hozzá való kodek csomagokat össze vadászni?

(#9013) doc válasza qwertly (#9012) üzenetére


doc
nagyúr

oszinten szolva en inkabb a Fedorat ajanlanam :)

(#9014) qwertly válasza doc (#9013) üzenetére


qwertly
addikt

Szia! Köszönöm a válaszod,de mintha azt olvastam volna róla,hogy a multimédiás kodekeket nagyon nehéz rá telepíteni én meg nem vagyok nagy linux guru.És mivel otthoni gép lenne arra meg kellenek a kodekek :) mert csak film nézés zene hallgatás lenne.Esetleg pár könnyen telepíthető linuxos játék.És még elég ismeretlen a fedora szerintem a susehoz képest,tehát kevesebb cikk is van róla a netten,de lehet ezt csak én gondolom :F.Mandiva meg azért lenne mert egyszer már tettem fel és abba benne volt minden csak idővel elcsábultam az ubuntu felé,de mostanában kaptam tőle pár pofont ezért próbálkoznék mással is.

[ Szerkesztve ]

(#9015) doc válasza qwertly (#9014) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem a Fedora boven elterjedtebb mint a Suse, bar igazabol ez nem feltetlenul kell hogy szempont legyen
multimedia codec meg minek? tegyel fel egy mplayert vagy VLC-t, es mindent lejatszik codec nelkul ;)
susuvel eleg rosszak a szemelyes tapasztalataim...

(#9016) Vladi válasza doc (#9013) üzenetére


Vladi
nagyúr

Énis. :DD

(#9014) qwertly:

Dehogy nehéz. Pár csomagot kell feltenni és kész.
Magyarul kevés a cikk, ez igaz, de akad azért fedorás itt a fórumon pár. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9017) zso73 válasza doc (#9015) üzenetére


zso73
veterán

Nekem jók voltak a tapasztalataim a Suseval. A 11.1 teljesen stabilan működött.
Most a 11.2-t hegesztem .............Egy példányt sikerült frissítenem, és jó is. De a második a KDE frissítés után összeomlott Sigsev.....

Szóval 10.3, és 11.1 tutkó! :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9018) geprombolo


geprombolo
senior tag

Az Ubi milyen telepítőcsomagokat kezel? (deb, rpm?)
És a Puppy linux?

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#9019) Vladi válasza geprombolo (#9018) üzenetére


Vladi
nagyúr

.deb és nem tudom.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9020) geprombolo válasza Vladi (#9019) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi. :R Akkor már csak a Puppyra vonatkozó kérdés maradt. Arra valaki?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#9021) Vladi válasza geprombolo (#9020) üzenetére


Vladi
nagyúr

Van neki sajátja. De figyi, google nem megy? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9022) ZCoyote válasza geprombolo (#9009) üzenetére


ZCoyote
őstag

Avast?

Romani ite domum.

(#9023) zso73


zso73
veterán

suse alatt milyen MP3 lejátszóval toljátok a zenéket? Songbird...........
VLC helyett mit ? Szarakszik a filmekkel.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9024) doc válasza zso73 (#9023) üzenetére


doc
nagyúr

amarok
mplayer

(#9025) #25954560 válasza zso73 (#9023) üzenetére


#25954560
törölt tag

mp3: mpg123, xmms (az elso)
filmre en is mplayer suse alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9026) zso73


zso73
veterán

Köszi a válaszokat!
És CPU,HDD temp kijelzőnek mit tegyek fel, ami egyszerű, és nem szövegesen " mutatja ki" az értékeket? Kima-t nem tudtam feltenni. :W

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9027) zso73 válasza zso73 (#9026) üzenetére


zso73
veterán

Megoldva. Ksensor, és gkrellm beüzemelve!! :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9028) Siriusb


Siriusb
veterán

Terminálban létre akartam hozni régi fájlokból újakat, csak más kiterjesztéssel, tehát pl. *.html -ből legyen *.txt. Nem tudok rájönni, hogy egy paranccsal (cp) hogy lehet megoldani. Vagy nem is lehet?

(#9029) zoltanz válasza geprombolo (#9018) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A Puppy Linux saját csomagkezelővel rendelkezik ami lehet PET, PUP (régebbi) féle. Amúgy van lehetőség programok hozzáadása/eltávolítása rendszerprogival internetről telepíteni kényelmesen is bármit (nem olyan mint az Ubis Synaptic külön nem lehet válogatni az azonos funkciójú programok/programrészek között).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#9030) adalbert1


adalbert1
veterán

Egy olyan problémám lenne, hogy megpróbáltam Debian 5.0.3-at installálni egy Intel D945GSEJT alaplapot használó rendszerre.
A probléma az, hogy telepítés után (ill. telepítés alatt) sincs hálózat.
Külföldi fórumokat böngészve más is belefutott ebbe a problémába (igazából többen is: 1, 2, 3 ), meg is találták a megoldást, viszont hiába csinálom végig amit ez a delikvens is leír, ugyanúgy nincs hálózatom a végére...

Mi lehet a megoldás?

(#9031) #25954560 válasza Siriusb (#9028) üzenetére


#25954560
törölt tag

mit nem ertek?
cp mit milyen_neven
miert nem jo?

(#9032) doc válasza #25954560 (#9031) üzenetére


doc
nagyúr

mert a cp *.html *.txt nem azt csinalja amit o akar :P

a legegyszerubb vmi atnevezo tool hasznalata, pl. krename

ha parancssorbol akarod:

for i in *.html; do mv $i ${i%html}txt ; done

[ Szerkesztve ]

(#9033) #25954560 válasza doc (#9032) üzenetére


#25954560
törölt tag

ja hogy sokat... upsz.

(#9034) geprombolo válasza Vladi (#9021) üzenetére


geprombolo
senior tag

Gondoltam így hamarabb megvan a válasz, meg nem értem rá turizni.
Ami #9009-ben megfogalmazott kérdésekre adott válaszokat illeti: Köszi mindenkinek, feltettem a Bitdefendert, 17 kártevőt talált 435 fájlban! Most tolom a winyóra a NOD32-t (igen, win alatt Ext2-t nézek), mert feltettem az Ext2IFS nevű csodát, így hozzáférek az XP-vel a linux partícióhoz. :C Eddig 7 fertőzött fájlt talált (a Bitdef törölte, amit talált), szóval le a kalappal a Bitdef előtt! :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#9035) Siriusb válasza doc (#9032) üzenetére


Siriusb
veterán

Aha, szóval akkor telepíteni kell. Kösz, ránézek, hogy legközelebb ne kelljen bajlódnom.

(#9036) adalbert1 válasza adalbert1 (#9030) üzenetére


adalbert1
veterán

Úgy tűnik hogy a hardware-el lesz valami, ugyanis egy másik hdd-re telepített ezelőtt működő ubuntu alól se akar menni a hálózat.

(#9037) Vladi válasza adalbert1 (#9030) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez egy jól ismert hiba, én már több disztró alatt is találkoztam vele. A lényeg, hogy az új 8169-es modul nem jó. Már ahol nem jó, most 5.4-es cent alatt már jó. :F

Elvileg a leírás arról szól, hogy forgatsz hozzá egy régebbi 8168-as modult és azt töltöd be. Tehát lássuk:
lsmod
A másik:
Kézzel forgatás helyett nézd utána, hogy van -e kmod csomag a debianod kerneléhez. Gyanítom lesz, valaki biztos csinált. Az megcsinálja helyetted a beállítást.

Amúgy honnan tudod, hogy nem megy a net? Nem indult el a hálózatkezelés?
lspci -vv
ezzel megnézheted a részletes adatait.
Nekem ez van:

02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 02)
Subsystem: Micro-Star International Co., Ltd. Unknown device 528c
Control: I/O+ Mem+ BusMaster+ SpecCycle- MemWINV- VGASnoop- ParErr- Stepping- SERR- FastB2B-
Status: Cap+ 66MHz- UDF- FastB2B- ParErr- DEVSEL=fast >TAbort- <TAbort- <MAbort- >SERR- <PERR-
Latency: 0, Cache Line Size: 32 bytes
Interrupt: pin A routed to IRQ 233
Region 0: I/O ports at e800 [size=256]
Region 2: Memory at fdfff000 (64-bit, prefetchable) [size=4K]
Region 4: Memory at fdfe0000 (64-bit, prefetchable) [size=64K]
Expansion ROM at febf0000 [disabled] [size=64K]
Capabilities: <access denied>

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9038) D4rkAv3ng3r válasza Kelvin (#9001) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Attól függ melyik disztrin. Az openSUSE 11.2-ben nekem katasztrófa volt. Konkrétan a KDE4-ban be akartam ott kapcsolni pár effektet és az effektek alkalmazás menüre kattintva szépen ki is fagyott az egész. Utána újraindítás után és utána mindig kifagyott az openSUSE az elején még a bejelentkezésig se jutottam el, egyedül a failsave móddal tudtam volna használni.

Egyébként akármennyire GNOME ellenes voltam azt kell mondanom tényleg jobb a KDE-nél pár téren, egy pár skinnel megdobva jól is néz ki. (pl. Ultimate Edition pack) A most használt UE 2.4-ben is GNOME van és jó nekem nagyon, nem hiányzik a KDE 4.3(.2) nekem. :D Persze normálisabb disztrin a KDE 4 is nagyon jó.

(#9039) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Van nekem 3 problémám és sehol sem találok rá választ.
1-ik nagyobb a másik kettő meg sztem annyira nem csak nem értek még annyira a "lovakhoz".

1.Adott egy Lenovo ideapad s12 netbook VIA-s :(((
feltelpítettem egy debian 5.0-t és szinte minden megy de a képernyő felbontása alapból 1920*1080 körüli mert csak a képernyő bal felső sarkát látom :P
a kijelző maximális felbontása 1280*800 és nem lehet állitani a felbontáson.

xorg.conf tartalma
....
Section "InputDevice"
Identifier "Generic Keyboard"
Driver "kbd"
Option "XkbRules" "xorg"
Option "XkbModel" "pc105"
Option "XkbLayout" "hu"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Configured Mouse"
Driver "mouse"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
EndSection

itt nem tudom mit kellene átirni hogy egyáltalán 1280*800-as felbontásom legyen.
a videókártya S3 chrome9HC3-as csoda amihez egyszerüen nincs driver vagy csak én vagyok nagyon vak.

lspci kimente

00:00.0 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VX800 Host Bridge (rev 14)
00:00.1 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 Error Reporting
00:00.2 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 Host Bus Control
00:00.3 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VX800 PCI to PCI Bridge
00:00.4 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 Power Management Control
00:00.5 PIC: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 APIC and Central Traffic Control
00:00.6 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 Scratch Registers
00:00.7 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 North-South Module Interface Control
00:01.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. Device 1122 (rev 11)
00:02.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 PCI Express Root Port
00:03.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 PCI Express Root Port
00:03.1 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 PCI Express Root Port
00:0d.0 FLASH memory: VIA Technologies, Inc. Secure Digital Memory Card Controller (rev 01)
00:0f.0 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VX800 Serial ATA and EIDE Controller
00:10.0 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.1 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.2 USB Controller: VIA Technologies, Inc. VT82xxxxx UHCI USB 1.1 Controller (rev a0)
00:10.4 USB Controller: VIA Technologies, Inc. USB 2.0 (rev 90)
00:11.0 ISA bridge: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 Bus Control and Power Management
00:11.7 Host bridge: VIA Technologies, Inc. VX800/VX820 South-North Module Interface Control
00:13.0 PCI bridge: VIA Technologies, Inc. Device b353
00:14.0 Audio device: VIA Technologies, Inc. VT1708/A [Azalia HDAC] (VIA High Definition Audio Controller) (rev 20)
01:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM5906M Fast Ethernet PCI Express (rev 02)
02:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g (rev 01)

2. nem ismeri fel a bcm4312-es wlan kártyám ezen hogy lehetne esetleg segiteni?
3.most nézem,hogy hang sincs :(((

Egyszerüen már nemtudom hol eresgéljek vagy hogyan mit, már körbejártam viaarena-tól kezde openchrome-on keresztül szinte mindent.

Segitségeteke előre is köszönöm ill. ha van valami ötlet egyáltalán

üdv: NB

[ Szerkesztve ]

(#9040) #25954560 válasza NovaBlue (#9039) üzenetére


#25954560
törölt tag

(#9041) NovaBlue válasza #25954560 (#9040) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

kösznöm a gyors segitséget :C

a vga-val már most gondok vannak, letöltötem a .deb fájlt és próbéltam volna telepiteni de ezt kaptam:

debian:/home/xyz# dpkg -i xserver-xorg-video-openchrome_0.2.904~svn814-0ubuntu0tormod_i386.deb
Új csomag kiválasztása: xserver-xorg-video-openchrome.
(Adatbázis olvasása ... Most 96524 fájl és könyvtár telepített.)
Kicsomagolás: xserver-xorg-video-openchrome innen: xserver-xorg-video-openchrome_0.2.904~svn814-0ubuntu0tormod_i386.deb ...
dpkg: függőségi gondok miatt nem beállítható e csomag: xserver-xorg-video-openchrome:
xserver-xorg-video-openchrome függőségek: xserver-xorg-core (>= 2:1.6.2); ám:
xserver-xorg-core rendszeren lévő verziója 2:1.4.2-10.lenny2.
dpkg: hibás feldolgozás: xserver-xorg-video-openchrome (--install):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
Processing triggers for man-db ...
Hibák történtek a feldolgozáskor:
xserver-xorg-video-openchrome

ez azt jelenti,hogy az én kernelem régebbi mint amihez jó lenne ez a driver????

[ Szerkesztve ]

(#9042) #25954560 válasza NovaBlue (#9041) üzenetére


#25954560
törölt tag

azt jelenti h az xserver-ed regebbi, mint ami neki kell. vagy frissitsd azt vagy esetleg keresd meg source-ban es forditsd le (siman foroghat configure, make, sudo make install-lal)
nincs vias cuccom, csak guglival ezt talaltam, de akar mukodhet is :)

(#9043) NovaBlue válasza #25954560 (#9042) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

ez a forgatás dolog nekem most igy elsőre magas :N
nemigen tudom mit-hogyan kell de megpróbálom.

(#9044) #25954560 válasza NovaBlue (#9043) üzenetére


#25954560
törölt tag

bocs.

szoval ha most neked a legfrissebb van mindenbol, amit a cuccod szeret (tehat rendszeresen frissulsz repo-bol), akkor az xserver verziod nem jo ahhoz, amit en linkeltem. az altalam linkelt cuccot 9.10-es ubuntuhoz forditottak, abban ugy latszik ujabb cuccok vannak, mint nalad.

ellenorizd, hogy nalad van-e felteve xserver openchrome-os v vias verzio. ha van, akkor nem allsz jol, mert az a verzio ezexerint nem szereti a gepedet. ha igy allunk, akkor vagy forditani kell vagy az egesz rendszeredet frissiteni. en forditanek inkabb.
ha nincs felinstallalva, akkor nezd meg, hogy a te beallitott repository-jaid (francnak kiirni :D) tartalmaznak-e xserver csomagot, amiben 'via' vagy 'openchrome' van. ha vannak ilyenek, telepitsd. (kell, hogy legyen, mert itt van sok.

na ez.

(#9045) NovaBlue válasza #25954560 (#9044) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

letoltottem onnan egy verziót xserver-xorg-video-openchrome_0.2.902+svn579-4_i386.deb

elinditottam egy dpkg -i vel le is futott ujrainditottam de sehol semmi változás...

meg hol vannak a debian repositoryk melyik fájlban? mert most az istenért sem találom :(((

[ Szerkesztve ]

(#9046) doc válasza NovaBlue (#9045) üzenetére


doc
nagyúr

/etc/apt/sources.list

deb-et meg ne tolts le kulon, csinald csomagkezelon (apt) keresztul, jobban jarsz ;)

az xorg.conf-ban beallitottad hogy milyen drivert hasznaljon?

[ Szerkesztve ]

(#9047) NovaBlue válasza doc (#9046) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

nem tudom hol kell az xorg.conf-ban ezt beállitani :B

(#9048) adalbert1 válasza Vladi (#9037) üzenetére


adalbert1
veterán

Azóta már ráhúztam egy Ubuntut, hátha megoldás lesz, de nem ment azzal sem.
Utána kipróbáltam egy másik hdd-t, amin az előtte 1 nappal még működő Ubuntu van, nos azzal sem ment. Este próbálom valami wines rendszerrel, ugyanis azt jobban ismerem (persze a ledek meg mennek), de erős a gyanum hogy valamit vagy nagyon benézek, vagy hardware-es hiba lesz.
Viszont megnézem ezt is előtte amit Te is írtál.

(#9049) adalbert1 válasza Vladi (#9037) üzenetére


adalbert1
veterán

Az említett parancs semmilyen Ethernet controllert nem talál.... USB, PCI, Display, Audio, minden egyéb van.

(#9050) Vladi válasza adalbert1 (#9049) üzenetére


Vladi
nagyúr

Az hogy lehet? :Y
Sima
lspci
mit mond?

Lehet tényleg rossz az eszköz. Nézd meg, ha win alatt sem megy, akkor ez a helyzet.
Bár nekem meg az alaplapi hangkütyü nem jó, de azt kilistázza.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.