Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) ViZion válasza CPT.Pirk (#13299) üzenetére


ViZion
félisten

...háát, KDE-vel odáig még soha nem jutottam el ;]
Azért is kipróbáltam, Gnome Shellbe elég beírni, hogy part és ott a GParted. :D
Komolyan: azt nem ismerem, nem akartam nagy hülyeséget írni.

St3ven:
telefonos wifi: neten azt írják ad-hoc -ra kell rakni, de lehet, h linux tűzfal blokkolja, vagy ilyesmi... nem használom, szal. csak tipp.
trés mobilnet: beállítások szerkesztése, automatikus csatlakozáshoz pipa, problem solved.
VLC: eszközök/beállítások/hang/ kimeneti modul: itt állítsd Pulse vagy alsa. Ha ez sem segít, akkor XBMC-t használd, azzal minden szép és jó, viszont az teljes képernyős cucc, zenére nem a legjobb ezért, de filmekhez tökéletes szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13302) St3ven válasza ViZion (#13301) üzenetére


St3ven
addikt

Te egy isten vagy! :R

A VLC probléma megoldódott, ALSA-ra állítva minden szép és jó! :C

Viszont sajna nem tudom, hol lehetne ad-hoc-ra állítani a Barnacle-t, én azt hittem, az alapból olyan.
De haver TP-Link-es wifijére is csak egyszer tudtunk tegnap csatlakozni, utána már arra sem, ott is csak azt írta, hogy "Interfész beállítása", és semmi, úgyhogy lehet, hogy nagyobb a baj.

A T-s net kapcsolat adatlapján azon van, hogy automatikus csatlakozás, mégse akarja az igazat. :( Ha lehúzom a gépről, eltűnik az az opció a "Csatolók" részen, hogy Mobil szélessáv engedélyezése (ott, ahol a wifit is lehet engedélyezni egy sima pipával), és csak akkor jön vissza, ha visszadugom a modemet, de akkor már pipa nélkül.
Ezért nem is csatlakozik automatikusan, mert maga a kapcsolat típusa nincs engedélyezve. :(

Igazából már csak ezeket kellene megoldanom, és kész lennék - ha visszaemlékeztek, olyan őrült nagy igényeim nem voltak. :B

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13303) flash- válasza sh4d0w (#13296) üzenetére


flash-
veterán

van két particióm c(azon van a windows)és d amin vannak képek,fontos dolgok.
lehet e a linuxot a d-re tenni úgy hogy semmi adat ne sérüljön a d meghajtón?vagy nagyon fontos hogy a particio elején legyen a linux?vagy lehet azt hogy most van a d meghajtón 700 gigányi fájl,és hogy a szabad területre telepítsem?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13304) ViZion válasza flash- (#13303) üzenetére


ViZion
félisten

Linux nem érzékeny a partíció pozíciójára, viszont a fájlrendszerre igen. Tehát a megoldás, hogy Live disztróval a pár hsz-el fentebbi módon átszabod a partíciókat.
Sőt, win alól kellene, mert az Easeus Partition magic free változata gyorsabb ha win-es partíciókat kell tologatni. Windows partíciókat kitakaríítod (lomtár, temp, stb), töredezettség mentesíted (Smart defrag), majd a partition magic-el összehúzod a c és d partíciót kisebbre, hogy valahol egyben legyen 8-15 GB hely. Ide kerül majd a linux.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13305) flash- válasza ViZion (#13304) üzenetére


flash-
veterán

na igen innentől kezdek félni hogy a particio tologatás,babrálás következtében eltünnek a pótolhatatlan adataim,képeim...
soha senki nem merte még egy fórumon sem bizton állitani hogy ettől nem fognak elszállni az adatok.mindenki egyből azzal jön hogy kezdjem biztonsági mentéssel.
De azért aki csinált már ilyet csak tudja hogy milyen negatív következményei vannak nem?
vagy senki sem ért ehhez?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13306) ViZion válasza flash- (#13305) üzenetére


ViZion
félisten

nem mi nyomjuk a gombot :)
Biztonsági mentés amúgy is kell, h legyen. Ha rosszul állítod be a dolgokat, akkor hamar lehet "új" vinyót csinálni, ezért is ajánlja mindenki a mentést. Nem tudom mekkora a HDD, mi az ami pótolható (filmek, zenék, játékok, stb.), és mi az amit menteni kellene (családi képek, munkák, stb.) Ezeket Te tudod, Te döntesz. Nem szokott baj lenni :D
Ami a lényeg, olyant ne állíts, amiről nem tudod mit csinál.
Ha a takarítás, töredezettség-mentesítés megvan, akkor jelöld ki az XP partíciót, méretezés és mozgatás. A jobb szélét húzod befelé, mutatja, h mennyi hely van, azért ne húzd koppra, maradjon üres hely a partíción >1 GB. Utána alkalmaz, ekkor újraindul és elintézi.
Ha ez kész, és ninc problem (miért is lenne?) akkor a d:-t jelölöd ki, a jobb szélét húzd be, majd az egészet told el balra, a rendszer partícióig (köztük ha a progi hagy pár MB-ot üresen azzal ne foglalkozz, jelen esetben nem érdekes). alkalmaz. Így a HDD végén lesz egy üres hely, ahová mehet a linux.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13307) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hú ezek a partíció tologatás dolog elég meredek, még sose csináltam. Pedig most lehet szükségem lesz rá. Ugyan is már pont kérdezték előttem, hogy a Linux nak is kell külön partíció.
Nekem is egy winyó, C 35 GB win 7, D adatok. Tehát akkor nekem is kéne csinálni egy harmadik partíciót a linuxnak.

(#13308) flash- válasza ViZion (#13306) üzenetére


flash-
veterán

hmm lehet inkább veszek egy külső hdd-t,aztán majd visszatérek a linuxra...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#13309) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ez a Zorin OS magyar nyelven is megvan? Vagy angolul kell feltenni is majd utána magyarosítani?

(#13310) ViZion válasza hegegabi80 (#13309) üzenetére


ViZion
félisten

A legtöbb telepítőn csak a telepítéshez szükséges lokalizáció van meg, a teljes rendszert utána frissíti. Fentebb egy oldallal kb. linkeltünk cikkeket, amiket át kellene futni, hogy mégis hogyan megy a telepítés, mit kell érdemes tenni utána.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13311) mokiber


mokiber
tag

sziasztok,

ha külső monitorra kitettem a laptopot, hogy tudom a laptopképernyőt inaktiválni. sajnos a megadott billentyűkombinációval nem megy(fn+f10), d e írta a gépkönyv,hogy ezek nem win esetén előfordulhat. a többi hasonlóegyébként műkődik (fn+f4, f5, 6 ) ubuntu12.4 ban vagyok és fujitsu 531 a gép. remélem van megoldás.

(#13312) mokiber válasza mokiber (#13311) üzenetére


mokiber
tag

...már megoldottam.
azt hogy lehet beállítani, hogy ha lecsukom a laptop kijelzőjét, akkor a rácsatolt monitor ne sötétüljön el?

(#13313) ViZion válasza mokiber (#13312) üzenetére


ViZion
félisten

Energia gazd. beállításoknál lehet elvileg, h fedél lecsukásra semmit ne csináljon.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13314) mokiber válasza ViZion (#13313) üzenetére


mokiber
tag

ok, megvan.
;)

(#13315) qamu74


qamu74
őstag

Hali!

VAN egy Ext2(300mb-os fájlom) és kiszeretném bontani windows7 alatt, milyen program kell hozzá?
Előre is kösz a segítséget.

(#13316) CPT.Pirk válasza qamu74 (#13315) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az Ext2 az egy fájlrendszer. Ha arra gondolsz, hogy Ext2-es partícióról kell valamit leszedni, akkor arra találsz drivereket a Winnek a googleben, amivel fogja tudni olvasni a partíciót.

Ha valami tar, tar.gz stb. fájlod van, azt meg a népszerű tömörítőprogik kicsomagolják. Gzip, 7zip...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13317) sh4d0w válasza qamu74 (#13315) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Ácsi. A fájl formátuma nem függ a fájlrendszertől.

https://www.coreinfinity.tech

(#13318) qamu74


qamu74
őstag

Köszi!

Ez egy system.ext2 fájl linux olvasóval windows alatt megtudtam nézni a tartalmát.
Ám a fájlokat amiket tartalmaz nem tudom kimásolni, és pont ezt akarom.

(#13319) CPT.Pirk válasza qamu74 (#13318) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi az a Linux olvasó? :F

Amúgy ha ezt a fájlt módosítani akarod, akkor fogj egy Linuxot, ott fel lehet csatolni és buzerálhatod. Ha jól értem, ez egy andoridos teló fájlrendszerét tartalmazó állomány.

Valahogy így csatolható a google szerint:
mount -o loop system.ext2 /mnt

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13320) qamu74 válasza CPT.Pirk (#13319) üzenetére


qamu74
őstag

"ez egy andoridos teló fájlrendszerét tartalmazó állomány." igen az

(#13321) St3ven válasza St3ven (#13302) üzenetére


St3ven
addikt

Nem sikerült tegnap sem megoldanom, hogy az USB-s sticket rádugva a gépre egyből feljelentkezzen a T hálózatára, és induljon a net. :( Van valakinek valami ötlete a megoldásra?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13322) ViZion válasza St3ven (#13321) üzenetére


ViZion
félisten

bekapcsolás előtt dugd be...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13323) St3ven válasza ViZion (#13322) üzenetére


St3ven
addikt

Úgy is próbáltam, de alapból valamiért a "Mobil szélessáv engedélyezése" előtt alapértelmezés szerint nincsen pipa, ezért nem kapcsolódik. Hiába pipálom ki, legközelebb megint nem lesz ott.

Ja, a másikkal kapcsolatban (hogy nem csatlakozik wifire): megnéztem, a telóm ad-hoc hálózatként osztja meg a netet, és úgy sem.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13324) CPT.Pirk válasza St3ven (#13323) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a beállítás hol található? Nincs szükség a mentéshez root jogokra?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13325) St3ven válasza CPT.Pirk (#13324) üzenetére


St3ven
addikt

A tálcán (az óra mellett) van az a wifi-ikon kinézetű gomb. Ha arra kattintok, felugrik egy ablak, amelynek a bal oldala a "Csatolók", jobb oldala a "Kapcsolatok" névre hallgat.

A kapcsolatok alatt értelemszerűen az elérhető hálózatokat mutatja, a csatolóknál pedig ott van alapesetben, hogy "WLAN-csatoló" meg "Hálózati csatoló", továbbá két bepipálható opció, hogy "Hálózatkezelés engedélyezése" meg "Vezeték nélküli hálózat engedélyezése".

Na, innen hiányzik egy harmadik, a "Mobil szélessáv engedélyezése", ami csak akkor jelenik meg, ha rádugom a sticket, ami még nem is lenne baj, de pipa nélkül jelenik meg.

Ha azt bepipálom, akkor kezd el a netre csatlakozni. Ezt ezt szeretném valahogy automatizálini.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13326) CPT.Pirk válasza St3ven (#13325) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A teljes rendszer volt már frissítve? Mikori KDE-t tartalmaz? Ez azért érdekes, mert ilyesmi bugreportokat találtam a hálózat kezelővel kapcsolatban.

Ha még nincs 4.9-es KDE-d, akkor elvileg így érheted el: [link] - ha ebből frissíted, akkor utána mindenképpen indítsd újra a gépet, hogy minden helyre kerüljön, aminek kell.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13327) St3ven válasza CPT.Pirk (#13326) üzenetére


St3ven
addikt

Telepítés során kértem, hogy frissítsen, nem tudom, ez számít-e. Hol tudom megnézni, mikori a KDE-m?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13328) ViZion válasza St3ven (#13327) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, bug-e vagy sem azt nem tudom, de Gnome Shell alatt is így működik, ha rádugod nem fog automatikusan csatlakozni, át kell billenteni (akkor is, ha a beállításokban be van jelölve az automatikus csatlakozás). Esetleg vmi script kellene, de ehhez én kevéske vagyok... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13329) CPT.Pirk válasza St3ven (#13327) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csomagkezelőben megkeresed a KDE-t, és megnézed a verziószámot. Amúgy egy frissítést nyugodtan indíts el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13330) St3ven válasza CPT.Pirk (#13329) üzenetére


St3ven
addikt

A KDE Software Compilation kategóriában találtam egy rakat kis csomagot.
Itt talán a kde-workspace (KDE Plasma Workspace components)-re gondolhatsz, annak a verziója 4:4.8.4a-0ubuntu0.1, frissebbet nem is talált.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13331) CPT.Pirk válasza St3ven (#13330) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah, ez 4.8-as KDE, megpróbálhatsz frissíteni a 4.9-re.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13332) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Na most töltöm le Zorin OS-t. Tegnap még az ubuntut is néztem, de még a kubuntu is olyan tetszetős így első ránézésre. Szerintem kipróbálom mind a hármat.
Tehát ha teszek fel egy ilyen virtuál box-os cumót, utána azon belül tudom kipróbálni virtuálisan a linuxot? És ebben a virtuálban telepíteni is kell, mintha élesben csinálnám? Az ubuntunak van live cd-je is, a többit még nem néztem.

Jah és gondolom érdemes 64 bit-es verziót telepíteni 4GB felett.

[ Szerkesztve ]

(#13333) ViZion válasza hegegabi80 (#13332) üzenetére


ViZion
félisten

Szinte mindennek van Live változata. Virtualboxal a gépeden lesz egy marhanagy fájl, amit a virtualboxba indított linuxok majd merevlemeznek (illetve komplett gépnek) látnak. Elmondani tovább tart, mint csinálni :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13334) CPT.Pirk válasza hegegabi80 (#13332) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

PAE-s kernellel a 32 bites Linux is kezel irdatlan sok ramot. Vagy alapból ilyen a disztró, vagy gyak. a csomagkezelőből lehet felrakni ilyen kernelt.
Mondjuk még nem igen sikerült a 2G ramot sem megtölteni Linux alatt. Egy-két dolof nem feltétlen megy 64 biten, így első körben nyugodtan maradj 32 biten.

A virtualbox meg egy virtuális számítógépet hoz létre, mindent pont úgy kell csinálni, mintha élesben menne.

Ha nincs is alapból live cd-je egy disztrónak, lehet csinálni, pl. Windows alatt a linux live (lili) programmal nagyon sokból.

Ubuntu, Kubuntu stb. helyett javaslom mondjuk az OpenSuse-t, Chakrát...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13335) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Ok, most már így egyre tisztább a kép.
Tehát akkor linux-nál nem kell feltétlen 64 bit-es változat ha 4 GB vagy attól több van a gépben, mint a windows-nál? A 32 bites is le tudja akkor elvileg kezelni a sok sok memót?

Érdekes, hogy az ubuntu és kubuntu helyett mást javasoltok, én úgy tudtam ezt használják a legtöbben.

(#13336) ViZion válasza hegegabi80 (#13335) üzenetére


ViZion
félisten

Pontosan. Lehet 32 bitest is, nem lesz hátrány, de a 64 bitest is használhatod, nekem az van/volt a legtöbből.

Érdekes, hogy aki Ubuntut használt és tudott váltani az mást ajánl... ;]
Ubuntu kezdésnek jó, van SW center, pár kényelmi dolog, de amúgy az lassan inkább Windows, mint linux, annyira nem lehet testreszabni. Ha valami pofás asztalt akarsz, akkor KDE vagy Gnome Shell, ha minimált akkor Xfce vagy LXDE, enlightenment, ilyesmik. Nézzél pár videót, akkor kb. tudni fogod mit próbálj ki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13337) CPT.Pirk válasza hegegabi80 (#13335) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, PAE-s kernel pont erre való. Wikipedián megtalálod a részleteit.

Engem az Ubuntu eredete zavar. Debian testing/unstabel repók csomagjai adják az alapot hozzá. No azzal a repóval már maga a Debian is megdöglött nálam, így nem bízok abban, amit ezekből összeraknak.

Továbbá érdemes megnézni a nem LTS kiadások minőségét Ubuntunál, vannak gondok. Pl. az első Unity-s verzió olyan szinten bugos volt, hogy szégyen kiadni, de nem lehet mit csinálni, előre el van rendelve, hogy az év melyik napján kell kiadni új verziót, évekkel előre. Hogy aztán milyen állapotba jut el addig, az mellékes.

Más disztróknál ez úgy megy, hogy mikor xy csomagok fejlődtek eleget, mondjuk kijött a KDE új verziója és stabil, akkor teszünk ki friss iso-t.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13338) Baltásgyilko


Baltásgyilko
csendes tag

Sziasztok,

Pear Linux 5 Comice-ot telepítenék de a felhasználó létrehozásánál megáll. Valaki tudja mit kell tenni olyankor?

(#13339) ViZion válasza Baltásgyilko (#13338) üzenetére


ViZion
félisten

Létre kell hozni egy usert. neve legyen egybe, csupa kis betű, ne túl hosszú.
Utána jelszót kell megadni és megismételni. Bejelölöd az auto bejelentkezést, és folytatásra böksz alul. Ezután telepít még ezt-azt, türelem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13340) Baltásgyilko válasza ViZion (#13339) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Azon túl vagyok. Ez egy kis ablak benne egy kék csík ami úgy 1/6od részig jut.

(#13341) ViZion válasza Baltásgyilko (#13340) üzenetére


ViZion
félisten

? Az a kis ablak mutatja a telepítés befejezését (kb 5-8 perc még). Ha bejelölted az elején, h töltse le a frissítéseket közben, akkor lehet, h az a baj. Engem ez régen megszívatott, azóta ez nélkül telepítek minden hasonlót, mert utána is lehet frissíteni, időben az sem sok, veszélytelen, stb. Viszont itt nem tudni melyik kiszolgálót keresi, megtalálta-e, stb... Remélem tudtam segíteni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13342) St3ven válasza CPT.Pirk (#13331) üzenetére


St3ven
addikt

OK, jövő hét elején nekifutok ennek a KDE frissítésnek, bár már most is rányomtam, hogy frissítések keresése, le is töltött egy rakat dolgot, de ez a csomag pont nem változott (legalábbis a verziószám maradt).

Egyébként köszönöm itt mindenkinek, aki biztatott még két napja, hogy tegyem csak fel tudatlanul a Linuxot, nem bántam meg!

Nem mondom, hogy egy Kubuntu poweruser lettem - nem is szándékozom az lenni - de az alapokba hamar beletanultam, és amire nekem kell a laptop, ahhoz bőven jó.

Na meg ingyen van, és a filozófiája is jobban tetszik, mint a Windowsé.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#13343) Deck


Deck
titán

Kipróbáltam a Debiant (xfce) és a Xubuntut is és számomra egyértelműen a Debian jobb, gyorsabb, stabilabb is, így felrakom a Debiant. Van aki itt használja fő rendszerként?

PS5

(#13344) Baltásgyilko válasza ViZion (#13341) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Valami olyat ír hogy valami updates notes fájlt nem tud megnyitni olvasásra. Nem jelöltem be a frissítések letöltését. Lehet írni ebbe a kis ablakba.

(#13345) ragazzo válasza Deck (#13343) üzenetére


ragazzo
őstag

Valószínűleg itt kevesen lesznek. A Debian elsődlegesen nem asztali disztró, de ettől függetlenül lehet ott is használni. Ha már Debian és asztalra akkor javaslom a LMDE-t. [link] Sokkal felhasználóbarátabb mint a "szűz" Debian.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#13346) Deck válasza ragazzo (#13345) üzenetére


Deck
titán

Köszi de inkább tiszta Debian (xfce-el) aztán frissítek a wheezy-re. Régebben is használtam sokat meg ubuntut is, kezd nagyon hiányozni az a szabadság, hogy azt csinálhatod amit csak akarok rajta (kinézet). Meg az egész :D

PS5

(#13347) ViZion válasza Baltásgyilko (#13344) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... ilyennel nem találkoztam. Live-ként elindult? Live-ból indítottad a telepítést, vagy rögtön a telepítést választottad?
ISO rendben van? Próbáld újra, esetleg Live-ban indítsd, és úgy. Ubuntu topikban kérdezd még meg, mert ez is az, lehet ott tudják mi az oka.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13348) Baltásgyilko válasza ViZion (#13347) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Próbáltam mindkét módszerrel (Live-ból és direkt telepítőből is). Idő közben sikerült megoldanom, ha bejelöltem az automata bejelenetkezést akkor feltelepült. De ma el is távolítom mert igazi "classic shit" szerintem. A frissítésbe random belefagy (csak a frissítő ablak), Valamikor dock nélkül indul el, ma reggel például üres szürke körtés háttérrel (semmit nem lehetett csinálni), van amikor nem áll le. Azt hiszem marad a Mint az még gyorsabb is volt.

(#13349) ViZion válasza Baltásgyilko (#13348) üzenetére


ViZion
félisten

Nem tudom, nálam anno volt telepítve a 4-es, most virtuálgépbe az 5-ös, nem volt velük gond. Mondjuk a Gnome Shell kicsit több erőforrást igényel, mint a Cinnamon, szal. nem kizárt, h az jobb. Frissíteni megpróbáltad terminálból?
Ha gyorsat akarsz és Ubuntu-félét, akkor Xubuntu (nekem jobban tetszik mint a Lubuntu), vagy Lubuntu.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13350) Chabee


Chabee
tag

Van egy Bem Apóval egyidős gépem, amelyre a közelmúltban feltelepítettem a Lubuntu 11.10-es verzióját. Fő célom az volt vele, hogy démonban fusson a minidlna és a transmission, meg némi samba és ftp. Ezeket sikerült befaragni, de most jönne az a lépés, hogy a gép el lesz dugva a lakás egy félre eső sarkába, úgy hogy még billentyű és egér sem lesz rátéve, így aztán a grafikus felület és az ahhoz kapcsolódó programok teljesen feleslegessé válnak. Ezért szeretném megoldani, hogy az ablakkezelő ne induljon el rajta és csak egy egyszerű parancssoros linux köszönjön rám, ha esetleg rádugok egy monitort. (Mert ugye az sem lesz rátéve, mert távolról kívánom babrálni)
Kérdésem, hogy mit kell kiherélni és hol, hogy még véletlenül se töltődjön be valami olyasmi, ami teljesen felesleges egy ilyen üzemmódhoz és csak az erőforrásokat emésztené.
Avagy egyszerűbb esetleg újratelepíteni grafikus részek és azon felületen működő programok nélkül, már ha lehet egyáltalán ilyet csinálni az Ubuntu családnál?
Vagy lehet hogy nem is a Lubuntura van szükségem, hanem valami egyszerű parancssoros disztróra?
Nos a fenti kérdésekből egyértelmű miért itt teszem fel azokat.
A segítséget előre is köszönöm!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.