Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10002) ivana


ivana
Ármester

Felraktam a kubuntut (eddig nem nagyon találkoztam linuxal) sikerült felraknom a wifi drivert, de a hang beállításoknál elakadtam sehogy sem sikerült beállítani a hangkártyámat, hogy működjön, Philips Ultimate Edge hangkártyám van (PCI-s), de van beépített is.

(#10004) Vladi válasza CoolBoy323 (#9999) üzenetére


Vladi
nagyúr

A helyzet az, hogy amit kérdeztél, annak semmi köze a linuxhoz.
Bármelyik win telepítő elvégzi a kért feladatot, ezért lettél átirányítva.

Ja és te vagy a 236. aki ugyanezt kérdi. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10005) CoolBoy323 válasza Vladi (#10004) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

végülis a linux letörlése tényleg a kutya topicba való...

(#10006) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Ahoy,

OpenSuse kérdésem lenne. Olyan a helyzet, hogy abszolút csak x11vnc-n és ssh-n keresztül akarnám elérni a gépet (itthoni kis fileserver masina),de:
Boot után, milyen módon tudnám azt elérni, hogy vagy ssh-n elinditom a grafikus környezetet (automatikusan indul az x11vnc), vagy már login képernyőn legyen valahogy vnc-m?

szerk.: nyilván nem azt szeretném, hogy terminálon legyen gui-m, csak induljon el a serveren adott userként beloginolva.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10007) doc válasza Nyugdíjas (#10006) üzenetére


doc
nagyúr

nem biztos hogy jol ertem a problemadat, de szerintem az XDMCP kornyeken nezelodj

(#10008) Nyugdíjas válasza doc (#10007) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elolvasom,de közben rájöttem, hogy tényleg nem sikerült világosan fogalmaznom :B
Tehát nincs vnc-m amig nem vagyok beloginolva. Ugye ez meg kell, hog ytudjam kezelni, mert néha kell azért a gui. De mivel loginnál nincs vnc-m, ezért itt vagyok meglőve :D
Vagy ssh-n terminalból lehet valahogy vnc-t inditani? Csak mert találtam parancsot erre (mert nyilván van),de nekem nem jött össze még eddig sosem, csak ha már volt grafikus környezet is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10009) #16820480 válasza CoolBoy323 (#10005) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk próbáld meg felteni a "hogy töröljük a windows-t" kérdést egy win topikban, kíváncis vagyok mi lesz az eredménye, de gyanítom, hogy át fognak küldeni annak a rendszernek a topikjába, amit helyette szeretnél használni.

(#10010) CoolBoy323 válasza #16820480 (#10009) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

kipróbáljuk? ;)

fogadunk h nem??

(#10011) x123456 válasza Nyugdíjas (#10008) üzenetére


x123456
aktív tag

Belépsz ssh-n, és vncserver :1
Persze ettől a vnc kapcsolatod nem lesz titkosítva, ez csak indítja a szervert.

(#10012) x123456 válasza CoolBoy323 (#10010) üzenetére


x123456
aktív tag

Szerintem ha úgy indítasz, hogy "ki akarom dobni ezt a szemét winfost, mongyamá meg valaki hogyan kell!", akkor esélyes, hogy onnan is elhajtanak. ;)
Egyébként meg van némi igazságod, hogy linuxos körökben érdeklődsz. Sajnos nincs linuxos megoldás. Ha windows-t használsz, akkor jó eséllyel a telepítő lemezről bootolva egy helyreállító rendszert, ki kell adni egy fixmbr c: parancsot. Feltéve persze, hogy nálad is grub van. Mert ugye kedves linuxosok, a lilo-t még el lehetett távolítani linux alól is. :)

(#10013) x123456


x123456
aktív tag

Jut eszembe: itt sincs grub2 tudor? Az ubuntu intrepid alatt még grub1 van, abban működik egy grub-reboot nevű utility, amivel távolról is át tudok bootolni másik rendszerbe. A 10.04-es alatt már grub2 van, ott semmit sem csinál a grub-reboot. Tudja valaki, hogy miért? Megszűnt létezni? Vagy bugos? Valami egyéb?

(#10014) CoolBoy323 válasza x123456 (#10012) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

már megbocsájs, de nem így indítottam, h szar a linux!!!!!!!!
azt írtam, h nincs rá szükségem!!! nem ugyanaz!!!!!!!!!!!!!

köszi, már megtaláltam a megoldást egyébként, volt aki segített bunkózás nélkül ;)

(#10015) #16820480 válasza x123456 (#10013) üzenetére


#16820480
törölt tag

itt írják, hogy bug, de már javítva lett: [link]

amúgy nem értem, hogy miért akarnál csak úgy eltávolítani egy bootloadert, hogy üres legyen a helye. hacsak kifejezetten nem bootvinyóként akarod használni az adott lemezt, akkor nem zavaró, ha ott van, illetve úgyis felülírja a másik rendszer bootloadere majd.

(#10016) Nyugdíjas válasza x123456 (#10011) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kaptam még infomorzsákat közben. Megoldódni látszik. Köszönöm :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#10017) x123456 válasza #16820480 (#10015) üzenetére


x123456
aktív tag

Köszi.
Megnéztem, de valami nem stimmel. Néhány hete raktam fel a lucid nevűt, rá a legfrissebb patch-eket, mégsem működött. Az a bug meg ha jól látom, még év elején ki lett javítva.

Én nem akarom eltávolítani. De ha egy rendszert le akarok szedni a gépemről, akkor logikusnak tartom, hogy az eltávolítandó rendszert ismerők fórumán kérdezősködjek. Most az egy másik téma, hogy a PC-k felépítése olyan, amilyen és egyszerűbb adott esetben egy új windows loadert telepíteni, mint pl. a grub-ot úgy leszedni, hogy visszakerüljön az eredeti loader

[ Szerkesztve ]

(#10018) #16820480 válasza x123456 (#10017) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, érdekes. frissítetted a rendszert, vagy most telepítetted nulláról? mert asszem a frissítéseknél nem frissül a grub grub2-re, lehet hogy valami ilyesmi gond van a dologban...

szerintem nem is lehet úgy eltávolítani a grub-ot, de semmi mást sem, hogy az eredeti loader kerüljön vissza. ez olyan, mintha úgy akarnál egy linuxot eltávolítani, hogy az előtte a gépen levő windows-t állítod vissza. ezt kb akkor lehet, ha van backupod az eredeti rendszerről, és akkor is sem az eltávolítandó rendszerből kell csinálni, mert azt nem tudod eltávolítani, ha éppen fut.
szerk.: bár régebben simán el lehetett úgy távolítani windows-t, hogy éppen fut, de ma már jobban figyelnek a rendszerfájlokra :))

[ Szerkesztve ]

(#10019) x123456 válasza #16820480 (#10018) üzenetére


x123456
aktív tag

Egy intrepid mellé telepítettem az újat és telepítés után első dolgom volt az apt-get update; apt-get dist-upgrade.

Az offtopic(?) résszel kapcsolatban csak annyit: a lilo-nak még volt uninstall-ja.
A grub-ot is el lehet távolítani a windows fixmbr nélkül, de már nem emlékszem a módszerre. Valami dd-s "trükközés".

[ Szerkesztve ]

(#10020) #16820480 válasza x123456 (#10019) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem lehet, hogy az a gond, hogy mivel már volt bootloader, így nem telepített újat, viszont mivel az új rendszerben alapból az a csomag van, így nem működik vele a régi parancs. esetleg próbáld meg újratenni a grub-ot, de úgy, hogy mindegyik rendszerben azonos legyen fent (lehet, hogy hülyeséget mondom, csak próbálok gondolkodni a dolgon).

hmm, akkor gondolom úgy lehetett, hogy a lilo (ésa s grub is?) lementi magának az mbr eredeti állapotát, és csak utána tevékenykedik.

(#10021) x123456 válasza #16820480 (#10020) üzenetére


x123456
aktív tag

Lehet, hogy valami ilyesmi volt a történet, bár arról a pici programról nem feltételezem, hogy ellenőrzi, milyen loader van telepítve. Ha pedig nem ellenőrzi, akkor legalább a reboot-ot el kellett volna indítania, de nem tette meg. Olyan volt, mintha egyetlen exit parancsból állna az egész. :)

A lilo/grub működése meg valami olyas, amit írtál: elmenti az eredeti loadert, különben nem tudná pl. a windows-t betölteni.

(#10022) #16820480 válasza x123456 (#10021) üzenetére


#16820480
törölt tag

hmm, miért ne tudná betölteni a windows-t? azt hittem, hogy csak megnézi melyik partíciókon van bootolásra alkalmas cucc, és azt felírja. de akkor ezek szerint az nem ment volna, hogy egy másik vinyóra telepített win7-et átmásolok a mostani fővinyómra, és utána csinálok egy update-grub-ot...

(#10023) doc válasza x123456 (#10021) üzenetére


doc
nagyúr

nem ment el semmit, annyit csinal hogy az adott (windowsos) particio boot sectorat inditja, az MBR-t torli
ha vissza akarod rakni a regit, akkor arra az a tuti modszer ha elmented meg telepites elott egy file-ba, amit aztan barmikor vissza tudsz irni

(#10024) x123456 válasza doc (#10023) üzenetére


x123456
aktív tag

Lehet, hogy igazad van és összemosódott bennem a grub és a lilo.

(#10025) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Sziasztok

Honnan tudnám letölteni a pinnacle 300i tv tunerhez az xc3028-v27.fw firmwaret?

(#10026) x123456 válasza #16820480 (#10022) üzenetére


x123456
aktív tag

Vissza kellene mennem az időben, nagyon rég nem foglalkoztam vele. Annyi emlékem van, hogy például az XP loaderével (elméletileg) be lehet tölteni akár egy linuxot is.
Amikor a linuxos loader indítja a windows-t, akkor gyakorlatilag azt a programkódot indítja, amivel akár linuxot is lehetne.
De most, hogy doc említette, kezd derengeni: ahhoz, hogy a grub-ot eltüntessem, manuálisan kell menteni a MBR tartalmát.

(#10027) doc válasza x123456 (#10026) üzenetére


doc
nagyúr

ugyanigy mukodik a lilo is :)
tud XP bootloader is bootolni linuxot, ugyanilyen elven (konkretan nem Linuxot bootol, hanem a Linuxos particio boot sectorat, ahol ott a lilo/grub)
mit is szeretnel pontosan?

(#10028) x123456 válasza doc (#10027) üzenetére


x123456
aktív tag

Én semmit. Valaki korábban kérdezte, hogy hogyan tudna megszabadulni a linuxtól, másvalaki meg finoman elküldte melegebb éghajlatra, hogy ezt a windows-os fórumokon kérdezze. Csak erre reagálva jeleztem, hogy végeredményben mégis itt a helye a kérdésnek. :)

(#10029) sh4d0w válasza x123456 (#10028) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A linket megkapta a csóka, mégis hepciáskodott, ahelyett, hogy elolvasta volna, amit kapott.

https://www.coreinfinity.tech

(#10030) doc válasza x123456 (#10028) üzenetére


doc
nagyúr

ja, ertem
a windows topicba iranyitas teljesen jogos (felteve hogy windowst hasznal, es nem mondjuk Haikut, Solarist, vagy mas egzotikumot akar felrakni helyette)

(#10031) Vladi válasza Atomantiii (#10025) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezeket általában felteszik valamelyik tárolóba, tehát a csomagkezelőben próbáld megkeresni.
Ha nincs, akkor a gyártó oldaláról.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10032) sptkyle


sptkyle
senior tag

Sziasztok.
Kérdésem lenne, ha megengeditek. Ugy néz ki , linux telepítés előtt állok. Fontolgattam már egy ideje, de nem akartam egyből a mély vízbe csöppenni, másodlagos gépem eddig meg ritkán volt. (és olyankor is más feladatokat látott el.. nem volt alkalmas tanulógépnek) Meg kell hogy mondjam, hogy nem teljesen ismeretlen a téma, ezt tanultam egész gimiben, ebből is érettségiztem anno (konkrétan SuSE 9.1 volt ha jol emlékszem, de lehet hülyeséget mondok) , és azóta is fél szemmel figyelemmel kisérem a dolgokat, illetve megvan a lelkesedés a használatára. :) Szóval a kérdésre rátérvén ennyi disztribúció közül nehezen tudnék választani igy első körben. Többről is nagyon jokat olvastam, de kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy mit lenne érdemes első körben feltenni. SuSE 11.2-re gondoltam legelőször, csak ugye az elsősorban üzleti, illetve hálozatos felhasználásra lett kitalálva. Illetve az Ubuntu 10.04-re gondoltam még. Minél felhasználóbarátabb, egyszerűbb, kezelhetőbb rendszer kellene, hogy a teljesen alap dolgokat megszokjam/visszaszokjak. Aztán már majd kipróbálgatok én mindenféle disztót. :) Itthoni használat lenne, nagyrészt netezéssel, filmnézéssel, zenehallgatással. És bár tudom, hogy ezen kérdés némileg izlés függő, de hátha. Ja és alapvetően a KDE jobban tetszett régebben.
Másik kérdésem, hogy emlékeim szerint régebben volt ilyen nyűgje a Linuxnak, hogy nem látta a win alatt megformázott ntfs partíciót. (tehát ha mondjuk van fent a gépen egy linux, de az adattárolós partíció az win-el formázott ntfs). Ez a dolog fent áll e még? Vagy ez olyan, ami nem is fog változni?

A válaszokat előre is köszönöm. :)

ui.: Ja és látom volt itt valami nyűg a bootloaderes dologgal. Disztróválasztásnál természetesen olyan kellene, ami megfér egy win mellett.Saját oprendszerválasztó képernyővel rendelkezik.. stb. Bár legutóbb amikor néztem SeSE-nél nem volt probléma, de hátha másban igen, gondoltam inkább leírom. :)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10033) Sianis válasza sptkyle (#10032) üzenetére


Sianis
addikt

Szerintem ez kell neked.

Ez Live, szóval úgy is kipróbálhatod, hogy nem telepítesz, legalább meglátod milyen hardverek mennek és mi az ami kicsit nyűgös.

Sianis

(#10034) sptkyle


sptkyle
senior tag

Köszönöm szépen. Leszedem, kipróbálom, bár a Live linuxokban már csalódtam egyszer.
SuSE live-om van, de tul lassunak tünt (ami persze még érhető is.. kompromisszumokat kell kötni), és több funkció valószínűleg azért sem akart müködni, mert live. :( (Ettől függetlenül persze vannak szituációk amikor biztos nagyon is hasznos.) Mindenképpen telepítem.
De amugy a kubuntuban nem csak gnome van? Vagy rosszul emlékszem? Vagy csak ne válogassak? :D

Öszintén szolva egyenlőre a 700mb-os kiterjedése nem gyözött meg, de bizakodom.. legalább lent lesz gyorsan. (7perc)

Köszönöm mégegyszer a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10035) Atapi válasza sptkyle (#10034) üzenetére


Atapi
senior tag

ubuntu --> gnome, kubuntu --> kde, xubuntu --> xfce. de ha megvan az alaprendszered, arra már olyan ablakkezelőt telepítesz, amilyet akarsz, akár többet is egymás mellé.

(#10036) Siriusb válasza sptkyle (#10034) üzenetére


Siriusb
veterán

Kubuntu = KDE, Ubuntu = Gnome, pusztán ennyi az eltérés a kettő között. Kezdésnek tényleg ezzel érdemes indulni. Ha gyengécske a gép, érdemesebb lehet xfce, vagy lxde-vel kipróbálni, azaz Xubuntu és Lubuntu, ezek kevésébe erőforrás igényesek.
Ha csili-vili effekteket is akarsz, a compiz-fusiont kell majd felraknod a Synapticból.

Ha elnyerte tetszésedet, a live környzetből indíthatod a telepítést, és ha van win is a gépen, a grub fel fogja ismerni és a gép bekapcsolásakor választhatsz, melyiket indítod. NTFS partíciókat gond nélkül kezeli az Ubuntu (is), mondjuk win alól nem tartom szerencsésnek linux partícióra írkálást :)

Szerk: lassan gépelek :)

[ Szerkesztve ]

(#10037) sptkyle válasza Atapi (#10035) üzenetére


sptkyle
senior tag

Nem szoltam, félreolvastam. :D
Köszi az infókat.

#Siriusb Köszi a mégtöbb infót. :)
Win alól nem akarok a linux partícióra írni.. csak hogy linux alól elérjem a win-es adatpartíciót.. de azt is inkább csak olvasási céllal.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10038) sptkyle


sptkyle
senior tag

Hmm.. érdekes. A Kubuntu nem indít alapból grafikus felületet.
Tudom, nagyon noob kérdés, de ennek mi a parancsa? Mert annyira magamtól rájöttem, hogy nem a startkde. :D
Mindjárt utánaolvasok, csak gondoltam hátha itt gyorsabb.. ha épp erre jár valaki.

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10039) predator24 válasza sptkyle (#10038) üzenetére


predator24
tag

startx-re mit dob? Van fent egyáltalán X? Vagy kde? :)

PEACE

(#10040) Siriusb válasza sptkyle (#10038) üzenetére


Siriusb
veterán

kell hogy legyen. mit töltöttél le? csak nem alternate-t?

(#10041) sptkyle válasza predator24 (#10039) üzenetére


sptkyle
senior tag

startx-et mindjárt kipróbálom.
Live indítás. Egy leírás szerint kapásból a grafikus felületnek kellett volna betöltenie (kde) , ami nem nagyon történt meg.

Sianis linkjét követve a 10.04-es 32bites, cd-s verziót szedtem le, firkantottam ki, és próbáltam reptében cd-ről indítani.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10042) Siriusb válasza sptkyle (#10041) üzenetére


Siriusb
veterán

egy md5sum-ot kellene csinálni

Szerk: 0ef722fd6b348e9dcf03812d071d68ba kubuntu-10.04-desktop-i386.iso

[ Szerkesztve ]

(#10043) sptkyle


sptkyle
senior tag

Stimmel...
De ám visszavonva az egész.. 4x-5x-re már el sem jutok a konzolig. Fagyok valahol prebootnál. Nálam lesz a hiba.Megpróbálom kiírni megint ezuttal valami megbízhatóbb szofttal. De köszi a segítséget. :)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10044) Vladi válasza sptkyle (#10043) üzenetére


Vladi
nagyúr

Milyen gép az?

Gondolom akkor root terminálba dob be.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10045) sptkyle válasza Vladi (#10044) üzenetére


sptkyle
senior tag

Most már sehova se dob be. :S
Megakat féluton a boot, néhány hiba kiírása után. Valószínűleg nem megfelelő szoftverrel írtam ki lemezre a cuccot. Csak időközben elfogyott a lemezem. :D
Amugy abból lehet valami, ha dvd-re írok ki cd képfájlt? (bár tudom, nem feltétlen ide tartozó kérdés) Csak mert dvd-m még akad 1-2 db.
Egyenlőre a 9.10-es Kubuntunak találtam dvd-s verzióját. Gyorsan kiégettem, megnézem mit csinál az.
De hogy a kérdésre is válaszoljak s754-es Athlon64 3000+, 1.5Gb DDR, 250Gb Hdd (bár ez Live esetén lényegtelen) , nforce 3 - 250 chipset, meg valami asus dvd író. Többi gondolom nem lényeg. Ezen azért illene futnia...

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10046) #16820480 válasza sptkyle (#10045) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha nincs lemezed, de van egy leglaább 1 gigás pendrive-od, akkor arra is kiteheted simán, ilyenre kiváló eszköz a unetbootin például.
az nem kéne számítson, hogy cd képet dvd-re teszel ki, csak kicsit pazarlás.
a konfigurációdból meg a vga lehet még érdekes, bár ebből ítélve nem valami nagyon új lehet az sem, de én arra is gyanakodnék, hogy amiatt nem tud elindulni rendesen.

(#10047) sptkyle


sptkyle
senior tag

Az uj írás ugy tünik sikeres volt. Szépen bebootolt dvd-ről. Bár a wifi adapteremet nem ismerte fel, szóval ezzel küzdés lesz, de egyébként ugy tünt minden oké. Jó lesz ez. Legkésöbb holnap fel is rakom gépre. :)
Valami jotanács esetleg pluszban amire figyelni kellene? Bár sztem megoldom.
És bocs, hogy teleszemeteltem a topicot. :B

A vga egy X800gto2. Nem egy mai darab. :B
Hát a 9.10 ugy tünik szépen fut, ugyhogy ez lesz sztem egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#10048) x123456


x123456
aktív tag

Tudna valaki javasolni olyan linuxos hoston futó virtualizációs megoldást, amin lehet futtatni szervert is desktopot is guestként, mindkettő gyors és hosszú távon működőképes is?

Ami eddig kilőve:
VirtualBox 3.2.6, vmware player/server - valamennyi fagyogatott. Előbbinél inkább a guest rendszer, utóbbiaknál maga a virtualizációs szoftver tűnt halottnak ilyen esetekben.

Xen, kvm a sebességük miatt alkalmatlanok deszktop virtualizálásra. Akkora késése van a billentyűzetnek, meg az egérnek, ami rövid távon tolerálható, de folyamatos munka esetén már zavaró.
Egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#10049) doc válasza x123456 (#10048) üzenetére


doc
nagyúr

en sok eve hasznalok VirtualBoxot, de sosem volt meg ilyen gondom

(#10050) x123456 válasza doc (#10049) üzenetére


x123456
aktív tag

Én csak másfél-két éve kezdtem játszani vele. Korábban is sok bugja volt, ennyire durvával még nem találkoztam.
Lehet, hogy csak a 64bites rendszerbe telepített 64 bites guest megy az agyára, de most kifejezetten dühítő volt. Érdemes megnézni, mennyi hibát javítottak.
A 3.1 alatt ilyen gondom nem volt. Na mindegy, a kérdés végeredményben már-már költői, mert attól tartok, felsoroltam az összes elterjedt, valamennyire használható virtualizációs szoftvert, a többi a "futottak még" kategóriába tartozik. :(

Azt már meg sem említettem, hogy a grub2 is nagy varázsló, ami szintén nem tartozik az új ubi előnyös tulajdonságai közé. :(
A korábban említett grub-reboot finoman szólva nem azt csinálja, ami a dolga lenne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.