Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) BoB válasza Rimuru (#55000) üzenetére


BoB
veterán

Ja.. Viszont Distrowatch-on én azt látom hogy a Mepis sosem használt systemd-t.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#55002) ubyegon2 válasza Rimuru (#55000) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tetszik ilyenkor ez a süketek párbeszéde style, bár az igazat megvallva már kezd eléggé túlOFF lenni itt a kezdőben ez a systemd vagy amit akartok téma.......

for everyone

Mivel semmit nem veszítünk azzal, amit itt összehordtatok az init rendszerekről, mit szólnátok hozzá, ha a Kezdő topikot mentesítenénk ettől és az Off-ba helyeznétek át teljesen hatástalan systemdézéseiteket!? ;)

ez kizárólag csak javaslat/kérés volt a kezdők lelkivilága miatt :R

(#55003) inf3rno

Ez a téma már ide alakult ki, ki gondolta volna, hogy az utóbbi időben csak ez lesz. Valahogy meggyérült a kezdő topikok látogatása, vagy már mindenki profi vagy nincs újabb érdeklődő, mert szuper lett a WinX! ;]
Előbb utóbb a kezdők is megtanulják, mi az az init rendszer, annyira nem baj, ha már itt van. Én kicsit többet tudok róla, mint 3 napja.

[ Szerkesztve ]

(#55003) inf3rno válasza ubyegon2 (#55002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából én teljes mértékben egyetértek, akinek asztali disztró kell, nem szervernek vagy embedded-nek valami, annak jó a systemd is. Szerencsésebb lett volna haladó topic-ba írkálni, sorry.

Buliban hasznos! =]

(#55004) #21078528 válasza ubyegon2 (#55002) üzenetére


#21078528
törölt tag

[És (#55003) inf3rno]
Az init mint olyan, az egyik legfontosabb téma, csak nem ebben a "szar a systemd, pusztuljon P." stílusban, olyan Linux evangelistáktól, akik érdemben nem tudnak érvelni egyik init ellen és mellett sem, csak más Linux evangelisták hasonló stílusú és mélységű irományait linkelgetik, ennek így tényleg nincs sok értelme...
Az hogy a systemd asztali rendszernek jó, szervernek nem, ez megint csak egy végtelen leegyszerűsítés, amibe ilyen formán nem kéne belemenni... :N

[ Szerkesztve ]

(#55005) Apollyon válasza #21078528 (#55004) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ohh, mély elnézésedet kérem, hogy az egyik fórumtársnak be mertem linkelni egy kevésbé hozzáértőknek is szóló magyar nyelvű írást. Na jó, igazából nem érdekel. :D Ha nem lennél arrogáns, akkor értenéd, hogy miért is probléma a systemd. Le is lett már írva párszor, de téged a tények sem zavarnak.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#55006) #21078528 válasza Apollyon (#55005) üzenetére


#21078528
törölt tag

Kb. 17 éve vagyok kizárólagos Linux felhasználó (némi BSD-vel színesítve), hidd el, mások nélkül is el tudom dönteni, mi nekem a jó a rendszerben, és mi nem... ;) :K

(#55007) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Aszondom én nektek, hogy mindenkinek igaza van! Könnyen mondom, mivel nem értek hozzá, de egy ilyen Pöttömfrikk miatt nagy baromság lenne morognotok egymásra! Kialakul ez a dolog is lassan, ha nem, még mindig ott a WinX! :DD

Ki a fenére számíthatunk mi itt kezdők a nyűgjeinkkel, ha a hozzáértő helpingesek mérgükben elvonulnak. :P

(#55008) cigam válasza BoB (#55001) üzenetére


cigam
félisten

Neked ebben a sorban mit ír?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55009) BoB válasza cigam (#55008) üzenetére


BoB
veterán

Alapból a verziószámozást néztem alatta, végig ki van húzva.

Ez viszont amit beraktál el van cseszve.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#55010) cigam válasza BoB (#55009) üzenetére


cigam
félisten

Ja, hogy másik sort néztünk ...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55011) sh4d0w válasza #21078528 (#55006) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

És ez fordítva is igaz.

https://www.coreinfinity.tech

(#55012) cigam


cigam
félisten

Találkozott már valaki a light locker-el? Pontosan mire jó?
Pl. Az energiagazdálkodásban hiába állítom be 1 percre a képernyő elsötétítését, nem történik semmi. A Light Locker-ben marad a Blank Screen "Never" beállításon. És nem történik semmi.

Próbáltam rákeresni de csak annyit találtam, hogy a gnome screensaver egy forkja. De hogy hogyan működik arra nem jöttem rá :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55013) Rimuru válasza cigam (#55012) üzenetére


Rimuru
veterán

Csomagkezelom ezt mondja, innen mar gondolom nem lesz nehez.
Description: A simple locker using lightdm

Vigyázat, csalok!

(#55014) cigam válasza Rimuru (#55013) üzenetére


cigam
félisten

Pedig de. Ugyanis látszólag működésképtelenné tesz minden Gnome-on eddig működő praktikát. A GitHub oldalán írt parancs light-locker-command -l működik, de magától x idő után nem kapcsolja ki a monitort, és nem zárolja a gépet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55015) ubyegon2 válasza cigam (#55014) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

LightDM-et használsz ezek szerint. ;)

(#55016) cigam válasza ubyegon2 (#55015) üzenetére


cigam
félisten

Ezekszerint ... :)
Megint próbálgatok... Tegnap este feltettem az Artegos-t és ott alapból felkerül ez a csoda. Elméletileg a Beállítások -» Energiagazdálkodás -» Képernyő elsötétítése kapcsolja a képernyővédőt.
Beállítom 1 percre, és nem történik semmi. Ilyenkor a LightLocker screensaver sorában is Never szerepel.
Ha LL-ben is elhúzom a csúszkát 1 percre Se 1 se 1+1 perc utáb nem történik semmi. Pontosabban mégis változik valami. A LL scrensaver csúszkája visszaál Never-re.
Valahogy nem tűnik logiksunak (A KISS ből a stupid már stimmel. Persze ez lehet rám vonatkozik)

Továbbá azt sem értem, hogy felrakja az xscreensaver-t, azt miért nem lehet beállítani. Valahol egy lépés kimaradt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55017) cigam válasza cigam (#55016) üzenetére


cigam
félisten

Sőt!
Ha csak a LL-ban adom meg a screensaver idejét, akkor egyszer elsötétül, de legközelebb már nem. A LL féle screensaver beállítás visszaáll Never-re.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55018) inf3rno válasza #21078528 (#55004) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem volt kedvem jobban kifejteni, főleg azok után, hogy felszólítottak, hogy hagyjuk abba a systemd flame-et. Használd egészséggel, ha nálad megüti a szintet!

Buliban hasznos! =]

(#55019) ubyegon2 válasza cigam (#55016) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

xscreensaver-t nem próbáltad még leszedni és úgy állítgatni a lockert? Mintha olvastam volna valahol ezt a módszert. Lehet, hogy nem szeretik egymást. :U

A KISS ből a stupid már stimmel. Persze ez lehet rám vonatkozik :D

kár is volt beleolvasni ebbe:

Requirements
============
To use light-locker with systemd, you need at least lightdm 1.7.0.
light-locker doesn't work with lightdm version 1.7.5-1.7.9

Ebben is van egy link, amiben panaszkodnak valamire...

[ Szerkesztve ]

(#55020) cigam válasza ubyegon2 (#55019) üzenetére


cigam
félisten

Nem te kérted, hogy fejezzük be a systemd-zést ;]

A distrowatch szerint
• light-locker 1.8.0-1
• light-locker-settings 1.5.3-1
• lightdm 1:1.22.0-1
• lightdm-webkit2-greeter 2.2.5-1

Nem keveri a verziószámokat és/vagy a megnevezéseket? Ha jól láttam a lightdm legfrissebb verziója 1.22, akkor hogyan követelné az 1.7-nél nagyobb a verziót? Szerintem a systemd-t használó rendszereknek van szüksége a light-locker 1.7-nél nagyobb verziójára,. +Mivel már 1.8, ezért az 1.7.5-1.7.9-es limiten is kívül esik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55021) cigam válasza cigam (#55020) üzenetére


cigam
félisten

Ha jól értem, itt azt írják, hogy régóta nem működik, használjak mezei gdm-et. :Y

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55022) ubyegon2 válasza cigam (#55021) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem te kérted, hogy fejezzük be a systemd-zést ;]

Úgy látszik ma már megkerülhetetlen a systemd! :) Ez van....

Erről a light locker-ről le kell mondanod, ahogy most rémlik, mint ha XFCE-vel működne inkább jól, Gnome-mal nem, ahogy a példád is mutatja.

A distrowatch eléggé kavarja mostanában a verziószámokat is.

[ Szerkesztve ]

(#55023) cigam válasza ubyegon2 (#55022) üzenetére


cigam
félisten

Az alapértelmezett rendszerrel települ úgy, hogy használhatatlan(ná teszi ezt a részét). :W Ugye ismeritek azt az idegesítő reklámot: "De miért?"

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55024) ubyegon2 válasza cigam (#55023) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lassan tényleg egyre több bosszantó függőséggel, hibával készülnek ezek a kész desktop disztrók.
Én is próbálgatok sok felületet, de mindegyik tartalmaz valami apró, de a megszokotthoz képest bosszantó hibát. Minden működik, de sok kis hiba is idegesítő tud lenni. Mondjuk én visszatérek Cinnamonra mindig, de ha lesz időm, Debian alapról indulok és csak azt rakom fel, amit már szükségesnek tartok. Csak hát az nagy vonzerő, hogy félóra alatt belakva kész egy telepítés. :(

(#55025) #21078528 válasza ubyegon2 (#55024) üzenetére


#21078528
törölt tag

+1
Én ezért tértem "vissza" gyk. KDE3-ra (TDE)... :K

(#55026) Dave™ válasza ubyegon2 (#55024) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem esélytelen, hogy ki tudd kerülni a bugokat. Csökkenteni persze lehet, de rendszertől függetlenül így is úgy is lesznek. Könnyebb áthidalni esetleg megszokni őket. KDE alatt is akad bőven (több mint Unity alatt volt), mégis sokkal jobbak a KDE appok meg az egész rendszer rugalmassága, mint a GTK alapúak, így elnézem és együtt élek vele. Rolling rendszereknél a javítások is gyorsabban jönnek, nem úgy mint pl. az Evolutionhöz 16.04 alatt (aminek meg Gnome függőségei vannak, ami meg verzióhoz kötött ugye).

(#55027) CPT.Pirk válasza Dave™ (#55026) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha már a 16.04 került szóba, érdekes megjegyezni, hogy abban meg olyan KDE verzió van, ami már nem supportált. Az egyik fő KDE fejlesztő panaszkodott rá, hogy kapják a bugreportokat onnan de vagy már megoldották a problémákat, vagy nem tudnak velük mit kezdeni... https://blog.martin-graesslin.com/blog/2017/08/distribution-management-how-upstream-ensures-downstream-keeps-the-quality/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55028) Dave™ válasza CPT.Pirk (#55027) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha már Ubuntu meg KDE, akkor sokkal inkább Neon. A Kubi mindig is olyan mostohagyerek volt szerintem.

szerk: neked nem volt olyan KDE alatt, hogy eltűnt a paneled? Meg vele együtt a dekstop is fekete lett. Már egy ideje nem csinálja, kopp-kopp, de 2 különböző gépen is előfordult, alkalmi jelleggel.

[ Szerkesztve ]

(#55029) CPT.Pirk válasza Dave™ (#55028) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha Uborka vonal, akkor per pillanat a KDE-s Minttel elégedett vagyok a munkában, működik minden ahogy kell és csomó fasza szolgáltatást tud a KDE, élmény használni. Mekkora királyság már az, hogy minden reggel betölti nekem a képregényolvasó az új Garfield képsorozatot arra a napra? :D
Egy KDE-s bugot találtam ugyan de mivel nem rolling disztró, így marad is benne. Mindegy, az csak egy apróság.

Idehaza meg Chakra, ha már KDE. :D

*szerk: se Debian, se Chakra alatt nem fordult elő ilyen panel eltűnés nálam, egyik gépen sem. - sőt, igazából KDE bugot Debian7 alatt találtam, ott viszont elég keményet a 4.4-es KDE-vel. Az energiagazdálkodás beállítása mindig összeomlott. Akkor hagytam ott a Debiant a francba.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55030) cigam válasza CPT.Pirk (#55029) üzenetére


cigam
félisten

Nem írsz egy új Chakra cikket?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55031) CPT.Pirk válasza cigam (#55030) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha kiadnak új iso-t, max akkor. Sok minden megváltozott.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55032) cigam válasza CPT.Pirk (#55031) üzenetére


cigam
félisten

?? 2015.03-as írást találtam. Azóta elég más lett (Most tettem fel :B )

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55033) cigam


cigam
félisten

Létezik a Chakra-hoz hasonló csapat, de másik ablakkezelővel? Pl. Csak LXDE, LXQT, XFCE, ... van benne, de az nagyon.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55034) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#55031) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt már említetted, amikor én is ugyanezt kérdeztem.....és az jóval a Goedel előtt volt! :D

(#55033) cigam

Hogy érted azt, hogy hasonló? Van szerintem pár disztró, ami csak egy DE-re van megcsinálva.
LXLE, Kaiana, KaOS, Linuxfx, Metamorphose Linux.
KDE-vel a KDE Neon is elég jó kell, hogy legyen, lévén a KDE saját fejlesztése.

(#55035) colomb2 :D
-------------------------------------------------------------------------------
Taylor Swift Linux, Hannah Montana Linux

Bocsi, a Nagy Nemzeti fPárduc Linuxot ki ne hagyjam! (bocsi Vladi szaki) :C

(#55036) Bici Ha így is nézhetjük, akkor nagyon sok disztró lesz! ;) Már amennyire Arch a Chakra már....

[ Szerkesztve ]

(#55035) Rimuru válasza cigam (#55033) üzenetére


Rimuru
veterán

xubuntu, lubuntu, kubuntu, linux mint cinnamon,stb.? :DDD

Vigyázat, csalok!

(#55036) Bici válasza cigam (#55033) üzenetére


Bici
félisten

Arch-nál maradva a Manjaro tolja az XFCE és GNOME vonalat is a KDE mellett.
Azt, hogy ezekben vannak-e más DE-re jellemző csomagok, azt nem tudom.

Illetve az Antergos GNOME esetén kevés QT-s csomaggal van ellátva gyárilag. Legalábbis pár éve még így volt.

Arch alapú disztrókkal nekem nem volt szerencsém, mert láma is vagyok, meg amúgy is több odafigyelést igényel egy Arch. Viszont nálam a Fedora is Gnome-only, QT és KDE csaomagok száműzve. :P

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55037) CPT.Pirk válasza cigam (#55032) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most le kell zárulnia a Catalyst teljes kivezetésének, és meg kell születnie az azt nélkülöző iso-nak. Addig nincs értelme új cikket csinálni.

ubyegon2: idő kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55038) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#55037) üzenetére


ubyegon2
nagyúr


Igaz, ezt írtad anno is! Most látom, hogy még catalyst is benne van.

Drivers
xf86-video-nouveau 1.0.12
xf86-video-ati 7.7.0
xf86-video-intel 2.99.917+722+g714052f
mesa 13.0.2
nvidia 370.28 (plus 340.98, 304.132)
catalyst 15.9

[ Szerkesztve ]

(#55039) Oneironauta válasza cigam (#55033) üzenetére


Oneironauta
csendes tag

Mintha az openbox is egyre inkább visszejönne a divatba...

Pl.:
Mabox (Manjaróból),
RevengeOS régebben ObRevenge néven (Arch alap),
ArchLabs (a BunsenLabs arch alapú tesója, ami pedig a Chrunchbang reinkarnációja)
ArchBox
ArchBang
...biztos lehetne folytatni a sort, így kapásból ennyi jut eszembe...

(#55040) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#55038) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már nem sokáig... Érkezik a 4.10-es kernel, az 1.19-es Xorg, 17.valami mesa elég hamar, a testingben már pár hete lement a váltás. A catalyst meg megy a kukába. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55041) ubyegon2 válasza CPT.Pirk (#55040) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No ez jó hír, akkor jön az új leírás is! :C

Lassan időt szakítok újra a Chakrára, már hiányzik, igaz legutóbb eléggé problémamentes volt a telepítése, úgy meg nem annyira kigyere.

Van most egy KDE-s Mint fenn, de valahogy nem tetszik a panel működése, nem ugrik fel kattintásra a nyitott program, ha ráegerezek, csak kirakja a panel közepére és még arra is kell egyet kattannom, nincs képernyővédő beállító, így néha suspendből visszatérve érdekes képet ad vissza. Ha csak azt tudná a KDE, mint a Cinnamon alapfelállásban, már jó lenne. :U

(#55042) Flowtation válasza ubyegon2 (#55041) üzenetére


Flowtation
őstag

Nekem is is mint KDE van. Ha rámegyek a paneles programra, akkor "aero" szerűen megjelenik a képe, kattra meg eljön. Ez így normális nem? Suspend alatt a képernyőkímélős képet érted? Nekem megy rendesen. :K

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#55043) cigam válasza ubyegon2 (#55034) üzenetére


cigam
félisten

Pont az a kérdés, hogy a te listád mennyiben különbözik colomb2 listájától. Ezek a "pici" distro-k is csak annyit csinálnak, hogy rátesznek egy saját skin-t, vagy mélyebben összecsiszolják, +segítenek a fejlesztésben?

Létezik a linux tree-hez hasonló asztal/ablakkezelő fa?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55044) ubyegon2 válasza Flowtation (#55042) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a panelen rámegyek aeros dolog megvan Cinnamonon is, de én arra gondolok, hogy nyitott program lemegy bezárás helyett a panel jobb szélére és azt egy kattintással megnyitom. Cinnamonnal kinyílik a program, KDE-nél a panel közepére ugrik a megnyitható szélesebb valami. Például a Messenger alapból lenn van jobb oldalon:

(#55043) cigam

Létezik a linux tree-hez hasonló asztal/ablakkezelő fa? Még nem láttam ilyet.

vagy mélyebben összecsiszolják, +segítenek a fejlesztésben?

Biztosra a KDE Neont-t mondanám, ha már a KDE fejlesztői csinálták.

[ Szerkesztve ]

(#55045) Dave™ válasza ubyegon2 (#55044) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én továbbra sem értem. Ez itt KDE panel akar lenni? Nem láttam még a Mint-féle megoldást, általában elég könnyen fel lehet ismerni, de ez nem igazán emlékeztet rá. Kipróbálhatnál valami KDE-hez közelebbi disztrót is, pl. Neon, vagy Manjaro.

(#55046) CPT.Pirk válasza ubyegon2 (#55044) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért került középre az óra?

Dave™: a Manajro az túl erősen rolling, előfordulnak csomag problémák a rövid tesztelés miatt. Akkor már inkább Chakra, ott amúgy is csak kde van.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55047) Rimuru válasza cigam (#55043) üzenetére


Rimuru
veterán

Létezik a linux tree-hez hasonló asztal/ablakkezelő fa? - ennek nem latom sok ertelmet, fontosabb hogy miert keszul nem az hogy mibol,
egyszeru pelda: i3 ablakkezelo X-hez, es ott van a sway ami waylandhoz van irva ugy hogy i3 kompatibilis (config) viszont semmi koze egymashoz a ketto projektnek csak a celok (nagyjabol) kozosek. Ez ketto kulon ag lenne lenyegeben pedig megis ugyanaz az ag.

Vigyázat, csalok!

(#55048) Dave™ válasza CPT.Pirk (#55046) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az Arch-nál így is konzervatívabb, én frissítés miatt még nem szívtam. Azzal nincs gondom. A Neon egyébként még "rollingabb", legalábbis ami a KDE komponenseket illeti.

szerk: nem tudom akkor hogy volt, most az Arch megjelenéshez képest 2-3 hét is lehet mire Manjarora lecsorog, szerintem ez elég óvatos. Ennél többet úgysem szeretnék várni rá :D

[ Szerkesztve ]

(#55049) CPT.Pirk válasza Dave™ (#55048) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem volt, anno jelentettem is pár csomag gondot. Az igaz, hogy nagyon gyorsan javították őket.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55050) Flowtation válasza ubyegon2 (#55044) üzenetére


Flowtation
őstag

én sem értem pontosan. Ami olyan program, az bezáráskor lemegy a panel jobb oldalára, pl. transgui, discord. Ami meg alapból ott van, az nem mind nyilik meg kattra, csak jobb kattintásra. Pl. a frissitéskezelő, discord csak jobbklikk-> helyi menü, de a fent említett transgui egyből felúszik.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.