Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) MasterMark válasza mzx (#13750) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem ugyanaz. BIOS-ban csak az eszközök BOOT sorrendje változtatható, de pl ha egy vinyón van két rendszer, és abból melyik legyen elől, azt ott nem lehet változtatni. Gondolom ő erre gondol.

Switch Tax

(#13752) mzx válasza MasterMark (#13751) üzenetére


mzx
senior tag

Hm... elképzelhető, bár nem gondoltam volna, h van ennek vmi jelentősége... bár ha 7-8 másodperces várakozást hagy a sorrendileg első automatikus elindítására a kérdező, és többnyire avval akar boot-olni, akkor megértem az igényét.
Ez esetben passzolom a kérdést.

(#13753) Rimuru válasza PumpkinSeed (#13746) üzenetére


Rimuru
veterán

Jó lenne tudni hogy melyik grubról van szó.

Vigyázat, csalok!

(#13754) Gebriel válasza ViZion (#13742) üzenetére


Gebriel
veterán

Ezen a bug javításon végig tud valaki kalauzolni? :B

(#13755) Gebriel válasza Gebriel (#13754) üzenetére


Gebriel
veterán

Ennyire ne tolongjatok. :DDD

(#13756) Vladi válasza Gebriel (#13755) üzenetére


Vladi
nagyúr

This bug was fixed in the package software-center - 5.2.4

Ez azt jelenti, hogy javították a 5.2.4-es verzióval. Feltéve, ha tényleg ez a bug okozta a problémáidat.

Most vedd elő a csomagkezelőt és frissítsd erre a verzióra.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13757) ViZion válasza Gebriel (#13755) üzenetére


ViZion
félisten

nincs buguntum. Próbálj ki Lubuntut, Xubuntut, Pear OS-t... Illetve Ubuntu topikban vannak akik esetleg találkoztak már ezzel, ezért is javasoltam korábban. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13758) Gebriel válasza Vladi (#13756) üzenetére


Gebriel
veterán

5.3.11-s van fent.

(#13759) Gebriel válasza ViZion (#13757) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszi, de most azért tegyek fel egy másikat mert itt egy valami nem működik? :R
És amit feltennék és ott sem indul el valami akkor megint egy másikat teszek fel?? :D

(#13760) Vladi válasza Gebriel (#13758) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor nem ez a gondod. Mi volt azzal a hddvel?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13761) ViZion válasza Gebriel (#13759) üzenetére


ViZion
félisten

Ez is igaz, de ha kipróbálsz többet az jó :) ...és lehet közöttük lesz az igazi.
Másrészt türelem, lehet vmi olyan bug, amit nem javítottak, pár napot várj, hátha frissítéssel megoldódik "magától".

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13762) Gebriel


Gebriel
veterán

Ha újra akarom rakni az ubuntu-t akkor kell valamit előtte csinálnom, vagy egyszerűen csak újra rakom?

(#13763) MasterMark válasza Gebriel (#13762) üzenetére


MasterMark
titán

Ha még mindig a win mellettiről van szó, akkor a telepítésnél, szerintem szedd le, az eddigi linux-os partíciókat, és az üres helyre tedd fel.

Switch Tax

(#13764) Gebriel válasza MasterMark (#13763) üzenetére


Gebriel
veterán

Az nem igazán lenne jó ötlet..fogy a vinyom mérte és használható meg nem marad. :D

[ Szerkesztve ]

(#13765) MasterMark válasza Gebriel (#13764) üzenetére


MasterMark
titán

Mentsd le ami kell a Win-ről és formatáld már újra szegény szerencsétlen vinyót. :)

Switch Tax

(#13766) Gebriel válasza MasterMark (#13765) üzenetére


Gebriel
veterán

(#13767) PumpkinSeed válasza Rimuru (#13753) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

CentOS-ban nem tudom milyen grub van. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13768) Vladi válasza PumpkinSeed (#13767) üzenetére


Vladi
nagyúr

HÁnyas cent? De amúgy: link.

Ez alapján 1-es grub. A /boot/grub/menu.lst fájlban állítod be. Ott a default sor azt hiszem egy számmal jelölöd az alapértelmezett sort. 0-val kezdett számozás mellett.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13769) Rimuru válasza PumpkinSeed (#13767) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha azt akarod álltani hogy melyik induljon alapértelmezetten akkor jó az amit Vladi mond, arra kell figyelni hogy 0=listában a elsővel.
Ha a sorrendet akarod akkor az van felül ami a configban is elöl van. Egy bejegyzés title sorral kezdődik azokat kell mozgatni úgy amilyen sorrendet szeretnél (titletől title-ig van 1 menüpont)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#13770) PumpkinSeed válasza Rimuru (#13769) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Oké, megtaláltam, köszi szépen a segítséget. :))

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#13771) lionhearted válasza Gebriel (#13737) üzenetére


lionhearted
őstag

Tudom, hogy sok itt a segítőkész kolléga, de azért én is hozzátennék valamit.
Egyszeri usernek mondod magad. Tegyük fel, hogy valóban Ubuntu-d van (egyébként cat /etc/issue )
Ebben az esetben, ez a Fedorás kollégának nem tűnik fel, mert magától értetődő, de az éppen stabil Ubuntuban sem 3.5-ös kernel nincs, sem az említett verziójú SW center.
Ebből kifolyólag, ha minden feltevésem igaz, akkor egy laza BÉTA rendszert használsz.

És igaz, abban van a challenge, de a stabil azért stabil, mert stabil. :D

Szóval, ha lehet egy tanácsom hagyd ezt (vagy várj legalább októberig :D ), és tedd fel az ubuntu.com -ról a 12.04.1-et.
Magadat is megkíméled a sok problémától. :)

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#13772) rokefeller válasza lionhearted (#13771) üzenetére


rokefeller
senior tag

Upsz :-)

Ezt a hibát én is elkövettem, még fedora 5 bétával (vagy akkor még alpha 4 volt talán...)

Linux disztróból csak stabilat, amennyiben nem vagy fejlesztő vagy tesztelő.

A télapó nem a régi már...

(#13773) kovaax válasza Vladi (#13745) üzenetére


kovaax
őstag

Hát, annak idején megvolt, de most már rá kellett guglizzak... 20 év az sok idő... :B

-=- There's no place like /home -=-

(#13774) Vladi válasza kovaax (#13773) üzenetére


Vladi
nagyúr

Micsoda??? VAnnak dolgok, amik az emberbe ivódnak. Imprinting.
Most az abacabba-ra keress rá. :DD

A helyes megfejtők között Linus Torvalds pólót sorsolok ki. :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13775) Gebriel válasza lionhearted (#13771) üzenetére


Gebriel
veterán

Ez alapján raktam fel.[link]

(#13776) ViZion válasza Gebriel (#13775) üzenetére


ViZion
félisten

a Daily az a fejlesztés alatt lévő... :(
ejj-ejj. Csak reinstall lesz ebből. De nem para, nem sok idő.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13777) Gebriel válasza ViZion (#13776) üzenetére


Gebriel
veterán

ÉS akkor melyiket tegyem fel?

(#13778) lionhearted


lionhearted
őstag

#13777 Fent írtam, 12.04.1 a helyes verziószám. :)

Egy jótanács érkezett egy barátomtól, nem tudom szavakba foglalni, így képben mondom el:

(képhez tartozik, hogy nem el lett nyújtva, a CD 3D kiterjedése változott drasztikusan. Értsd kettétörve. :D )

Röviden annyi történt, hogy nem volt tisztában azzal az aprósággal, hogy a fedora telepítő a teljes számára fenntartott partíciót az általa korábban előre kigondolt képfájllal teszi egyenlővé, az üres helyek 0zásával. Sok adatot vesztett...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#13779) Gebriel válasza lionhearted (#13778) üzenetére


Gebriel
veterán

:R

(#13780) Siriusb válasza lionhearted (#13778) üzenetére


Siriusb
veterán

ROFL.
Most már tényleg ki kell próbálnom ezt a fedorát. :D Vagy virtualboxban vagy valami szívemnek kedves ember gépére feltelepítve. ;]

(#13781) Gebriel válasza ViZion (#13776) üzenetére


Gebriel
veterán

Bakker ezzel kellett volna kezdeni, hogy melyik van fent. :U :W :DDD

(#13782) ViZion válasza lionhearted (#13778) üzenetére


ViZion
félisten

Mi van??? :F Most mia p...van?
Minden, ismétlem _MINDEN_ OS törli a partíciót, ha telepítéskor azt választod, h a teljes merevlemezt használja. Nem, nem írja tele 0-val (aki wipe-olt már az tudja, hogy az 1×-es írás sem pár perc...), de csinál egy teljesen más fájlrendszert, ami odaver ha korábban pl. NTFS volt, az tény. Az adatok kis szerencsével helyreállíthatóak (a fizikailag felülírtakon kívül).
Másrészt a hülyeségre nincs gyógyszer. Ezerszer le lett írva, h a partícionálás, telepítés nem játék, olvasson utána (inkább előtte), nézzen meg cikkeket, ahol a _magyar nyelvű_ telepítő szűk leírásánál bővebben leírják mi mit csinál. Végül többen mondták: legyen mentés. Ez OS független. +1: csak a manuális telepítés a tuti, előre elkészített partíciókkal. Nem kell megbízni semmiféle okosságos automatikus telepítőkben...

Sajnálom a barátodat, de azért a telepítőben meghozott rossz döntésért ne az OS-t hibáztassuk már :R

Gebriel: jah, sorry az uname -r -ből nekem nem esett le, h az Ubuntun csak a daily, Fedoránál ez már stabil :)

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13783) Vladi válasza lionhearted (#13778) üzenetére


Vladi
nagyúr

Eh. Aki hülye... ott van a telepítőben a kérdés, ha az elsőt választja így járt. :))

(#13782) ViZion:

Ha nem kérsz formázást, akkor biza nem formáz. Csak simán odamásolja a cuccait. Jah, hogy kérdez... :DD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13784) ViZion válasza Vladi (#13783) üzenetére


ViZion
félisten

De ha a teljes lemezt engeded neki, és az NTFS volt, akkor azért átrendezi a biteket :)
Az a "jó", hogy most a linux sz@r, és akivel beszél annak elmondja, h EKKKORA sz@r a linux, mert így megszívatta... pedig szvsz ilyen szövegértéssel a szívás benne van a pakliban, többszörösen is.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13785) Vladi válasza ViZion (#13784) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó hát ilyen esetben én is törnék, zúznék, legyünk ennyire empatikusak.

Ha meg ntfs-re ráengednéd, közölné veled, hogy nem jó a fájlrendszer és visszadobna az előző ablakba. Ennyire meg hadd legyek szőrszálhasogató. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13786) leslieke válasza lionhearted (#13778) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szegény lemez. :(((

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13787) ViZion válasza Vladi (#13785) üzenetére


ViZion
félisten

Éppen ez a durva, hogy ezerszer megkérdezi, h csinálja-e... szal egy félrenyomásból nem lesz adatvesztés, végig kell vinni... :K
...amúgy Gnome Shell hogy tetszett? megkérdezném ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13788) Gebriel


Gebriel
veterán

Nah jelentem működő képes minden az ubuntun.
Köszi a segítségeket. :R

Ha firefoxból a magyar nyelvűt szeretnék fel tenni akkor mit kell elindítanom? Mert .exe filt nem nagyon találtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#13789) leslieke válasza Gebriel (#13788) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Exe-t ne is keress, olyan linux alatt nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13790) ViZion válasza Gebriel (#13788) üzenetére


ViZion
félisten

Frissíts, ill a területi-nyelvi beállításokban magyar felül, alatta angol a többi megy magától...

Sajna alapból már nincs synaptic. Mit keresnél? Firefox az oldalsávon van... elvileg :U
Terminál:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install synaptic

De használhatsz CHrome vagy Chromium böngészőt is. Minden magyar, ha a nyelvi beállítások jók.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13791) Gebriel válasza leslieke (#13789) üzenetére


Gebriel
veterán

Oké akkor mit keresek?

ViZion
Szerk: Lehetséges, hogy ebben nincs synaptic?

[ Szerkesztve ]

(#13792) Vladi válasza ViZion (#13787) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát... nem is tudom. Olyan rég láttam, hogy már nem emlékszem rá. :DD

(#13791) Gebriel:

Szerintem a csomagkezelőt keresed. :)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13793) Gebriel válasza ViZion (#13790) üzenetére


Gebriel
veterán

Lekellet frissíteni, már így jó. :R
Meg a synaptic is fent van köszi.

Vladi
Próbáltam úgy is, de már megoldott. Köszi Mester. :D

[ Szerkesztve ]

(#13794) Gebriel


Gebriel
veterán

Na ha már ezen túl vagyunk akkor a köv kérdésem az lenne, hogy tudom megoldani, hogy indításkor ha nem választok ki semmit akkor automatikusan a win7 induljon el?
Páromnak az ideálisabb egyenlőre. :B

(#13795) ViZion válasza Gebriel (#13794) üzenetére


ViZion
félisten

grub customizer
sorry a rövidségért, de játszom :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13796) MasterMark válasza Gebriel (#13793) üzenetére


MasterMark
titán

http://static.ncore.cc/static/smilies/starwars.gif

Haha tudtam ám. :D

Switch Tax

(#13797) Gebriel válasza MasterMark (#13796) üzenetére


Gebriel
veterán

:P :DDD

Szerk: Mi a különbség a többi verzió között? Kubuntu, Xubuntu stb???

[ Szerkesztve ]

(#13798) leslieke válasza Gebriel (#13797) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Más-más asztali környezettel települnek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13799) leslieke válasza Gebriel (#13797) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Más-más asztali környezettel települnek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13800) Gebriel


Gebriel
veterán

Értem, köszi.
És melyikek a legnépszerűbbek?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.